Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-04, 22:12   #1351
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny poradzicie coś na rozjaśnienie włosów Po wczorajszym farbowaniu skapitulowałam, wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam (wyczekana henna z mazideł) prócz koloru... za ciemny
Wyczytałam, kilka stron wcześniej, że polecacie dodanie odżywki bez silikonu lub rozjaśniacz. Można trochę więcej szczegółów?
Rozjaśniacza trochę się boję, bo jak wyczytałam, najczęściej kończy się taki eksperyment katastrofą, a nie chciałabym wyglądać jak np. pomarańczowy dalmatyńczyk.
I ta odżywka... ile dać? Czy henna złapie odrosty?itd
A może znacie jakiś inny sposób
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 22:22   #1352
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Cos nam watek o hennie umiera i indygo tez. Cos trudniej je dostac, ja juz wykupilam wszystkie z data waznosci do konca marca 2010 podejrzewalam, ze moze zbiory byly nieudane i tak chyba jest bo z tego co mowia, zbiory herbaty i ziol byly kiepskie w tym roku, wiec szykuja sie 15-sto procentowe podwyzki w UK. Ci producenci co zdazyli zakupic indygo z tegorocznych zbiorow ladnie moga sobie zaspiewac za cene i ci co maja jeszcze zapasy na zbyciu. Na calej dzielnicy hindusko-pakistanskiej nie zakupilam indygo, dopiero w sklepie online IndiaShop, ale i tak wzielam wszystko bo drogo jeszcze nie bylo.
Wróciłam z wakacji i na pewno wątek nie umrze, zwłaszcza nt indygo.
Ja zużyję właśnie resztkę z mazideł i myślałam zapuścić się na poszukiwania innego ( tak z ciekawości) , ale chyba puki co zamówię następną porcję. Z tego co widzę, powinnam zamówić z kilogram

Aha, i potwierdzam! Indygo z mazidel jest super!


Cytat:
Napisane przez Justyna15 Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki! Zapragnęłam zafarbować henną włosy.Chciałam osiągnąc efekt jasnej marchewki-żywy pomarańcz.Mam włosy ciemny blond.Kupiłam Chne VENITA 4. Niestety wyszedł mi kolor miedziany, zbyt ciemny jak dla mnie.Może z własnych doświadczeń wiecie jaką henne mogłabym kupić by wyszedł mi odcień pomarańczowy? Z góry dzięki i pozdrawiam Proszę o pomoc
Wydaje mi się, że sama henna na jasnych włosach powinna dać taki efekt.

Edytowane przez beata11
Czas edycji: 2009-09-04 o 22:23
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 23:29   #1353
Symonaa
Raczkowanie
 
Avatar Symonaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam.
Jestem kompletnie zielona w tym temacie.
Mam zniszczone włosy koloryzacją chemiczną, dlatego też zainteresowała mnie henna. Interesuje mnie kolor czarny. Czy możecie mi powiedzieć:
1) Czy można henne położyć na farbe polozona miesiac temu?
2) Czy można kupić gotową henne, czy lepiej ją jakoś mieszać?
3) Jak już to jaką henna najlepiej otrzymać kolor czarny, chodzi mi o firmę?
4) Ile taka henna trzyma sie na włosach?
5) Czy henna może niszczyć włosy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Symonaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 18:28   #1354
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny żyjecie?? Czyżby wątek na wymarciu??
Ja mam moment hennowego zwątpienia... ten kolor... za ciemny "przed henną" życie było łatwiejsze, jak kolor wyszedł zbyt ciemny było multum sposób by go rozjaśnić: szampon przeciwłupieżowy, kolejna farba, czas lub odważniejsza opcja: rozjaśniacz. Tylko to wszystko kosztem włosów, jak widziałam mnóstwo rudych włosów na szczotce stwierdzałam że zapewne nie czesałam się przez miesiąc albo że część z nich należy do mojej blond siostry heh jakoś mi lżej na sercu...a za miesiąc kolejne farbowanie i kolejny dylemat.

Edytowane przez 201608170918
Czas edycji: 2009-09-06 o 18:29
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 19:18   #1355
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja tam jutro ide po chne i mam nadzieję, że wreszcie dostanę

...Już się doczekać nie mogę xD
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 21:24   #1356
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Symonaa Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem kompletnie zielona w tym temacie.
Mam zniszczone włosy koloryzacją chemiczną, dlatego też zainteresowała mnie henna. Interesuje mnie kolor czarny. Czy możecie mi powiedzieć:
1) Czy można henne położyć na farbe polozona miesiac temu?
2) Czy można kupić gotową henne, czy lepiej ją jakoś mieszać?
3) Jak już to jaką henna najlepiej otrzymać kolor czarny, chodzi mi o firmę?
4) Ile taka henna trzyma sie na włosach?
5) Czy henna może niszczyć włosy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
1. Wydaje mi się , że miesiąc spokojnie wystarczy, żeby nie było problemów.
Różnica koloru na odrostach i farbowanych wcześniej może być, przy pierwszym farbowaniu, ale to zależy jaki jest kolor naturalnych włosów i farbowanych. Może też tej różnicy nie być wcale.
Tak zasadniczo, to niestety dobrze zrobić próbę na kosmyku, albo kłębku uzbieranych , wyczesanych włosów.
2.
Gotową tzn. pastę czy różne zioła zmieszane?
Wejdź na mazidła - farby roślinne- i tam znajdziesz tabele jak mieszać hennę , amlę i indygo aby uzyskać pożądany kolor.
3.
Używałam indygo z mazideł- bardzo dobrze było.
Venita indygo ( proszek)- trochę gorzej jeśli chodzi o pokrycie, odżywienie włosów super.
Innych nie znam, więc nie bardzo pomogę.
4.
Niestety nie powiem- jednym się wypłukuje w kolejnych myciach innym nie schodzi wcale, trzeba czekać aż włosy odrosną.
Poczytaj wątek, dziewczyny piszą o swoich , różnych doświadczeniach.
5.
Jeśli nie ma chemicznych domieszek to nie, ale sok z cytryny może , ale też tylko u niektórych osób. Też poczytaj.
Za to na hennę nie kładłabym chemicznej farby- ciężko przewidzieć efekt.

Trzeba popróbować, to tylko na początku wydaje się uciążliwe.
Naprawdę warto- ja w życiu już nie tknę chemicznych farb.



Cytat:
Napisane przez Sehmet Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny żyjecie?? Czyżby wątek na wymarciu??
Ja mam moment hennowego zwątpienia... ten kolor... za ciemny "przed henną" życie było łatwiejsze, jak kolor wyszedł zbyt ciemny było multum sposób by go rozjaśnić: szampon przeciwłupieżowy, kolejna farba, czas lub odważniejsza opcja: rozjaśniacz. Tylko to wszystko kosztem włosów, jak widziałam mnóstwo rudych włosów na szczotce stwierdzałam że zapewne nie czesałam się przez miesiąc albo że część z nich należy do mojej blond siostry heh jakoś mi lżej na sercu...a za miesiąc kolejne farbowanie i kolejny dylemat.
Ja tam żyję, ale doświadczenia nie mam żadnego , bo farbuję na czarno
Dziewczyny pisały o użyciu rozjaśniacza. Też coś mi się wydaje, że jasno rudy wyjdzie tylko na jasnych włosach.
Stronę czy dwie wcześniej były posty o tym co zrobić, żeby z henny "wyszło" jak najmniej koloru, może popróbuj

Edytowane przez beata11
Czas edycji: 2009-09-06 o 22:39
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 22:24   #1357
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sehmet Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradzicie coś na rozjaśnienie włosów Po wczorajszym farbowaniu skapitulowałam, wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam (wyczekana henna z mazideł) prócz koloru... za ciemny
Wyczytałam, kilka stron wcześniej, że polecacie dodanie odżywki bez silikonu lub rozjaśniacz. Można trochę więcej szczegółów?
Rozjaśniacza trochę się boję, bo jak wyczytałam, najczęściej kończy się taki eksperyment katastrofą, a nie chciałabym wyglądać jak np. pomarańczowy dalmatyńczyk.
I ta odżywka... ile dać? Czy henna złapie odrosty?itd
A może znacie jakiś inny sposób
Oj coś mi się wydaje że mamy ten sam problem... to z odżywką nic nie daje oczywiscie wypróbowałam, dokładnie z tej samej firmy jak napisała dziewczyna w poście. Wg mnie henna z mazideł wychodzi jezcze ciemniej niz ta eldu niestety.
Także moj związek z chną praktycznie jest zakończony, kolor już mam w miarę wypłukany, odrost też straszny więc na początek spróbuję szamponetke do 8 myć czy złapie. Już sie zaopatrzyłam w farbę mango ale to jeszcze poczekam...bardzo przykro mi z tego powodu że muszę z henny zrezygnować bo pokochałam wszystkie jej właściwości -oprócz koloru który jest dla mnie zbyt ciemny...
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-06, 22:40   #1358
Symonaa
Raczkowanie
 
Avatar Symonaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

beata11, dziękuję ślicznie za odpowiedź

Dziewczyny a próbowałyście henny firmy KHADI?
Przeszukałam wątek i chyba nikt nie dzielił się doświadczeniami, a zastanawiam się nad kupnem.

A jeszcze chciałam Was drogie dziewczynki zapytać, czego używacie do pielęgnacji? Jakichś specjalnych szamponów, odżywek? Czy zupełnie obojętne to jest włoskom po hennie. Pewnie już było gdzieś wspomniane, troszkę stron przewertowałam i nic nie znalazłam. Z miłą chęcią grzebała bym dalej , ale niestety nie mam czasu

Edytowane przez Symonaa
Czas edycji: 2009-09-06 o 22:44
Symonaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 23:00   #1359
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hennowane włosy lubią wszelkie olejki i kwaśne płukanki .Co do odzywek i szamponów to wszystko może być co ma małą ilość silikonów i raczej bez protein bo chna ich nie lubi.
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 14:38   #1360
blackrose4u
Wtajemniczenie
 
Avatar blackrose4u
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 553
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny przeczytałam że henne można zmyć (choć trochę) sodą oczyszczoną domieszaną do szamponu. Wiecie może w jakich proporcjach?
__________________
Natalia

oczekujemy
blackrose4u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 14:59   #1361
bakara
Przyczajenie
 
Avatar bakara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: błękitna planeta
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kusi mnie przerzucenie się z farb na hennę mazidłową, ale najpierw podpytam doświadczone w tym temacie.
Wiem, że barwnik wymywa się z każdym myciem włosów, ale czy brudzi, gdy są tylko mokre? Np. na basenie, albo gdy na treningu pot "zalewa oczy", nię będzie kolorowej niespodzianki?
Drugie pytanie dotyczy ewentualnego zafarbowania skóry głowy. Czytałam, że jeśli nie zmyje się henny po chwili, może zabarwić skórę na kilka miesięcy. Jeśli więc po zalecanych kilku godzinach zdejmę foliowy czepek, to nie będę miała czerwonego przedziałka?
Z góry dziękuję za odpowiedź
bakara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 16:31   #1362
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Przedziałek będzie pomarańczowy ale sie zmyje dość szybko, to jakiś mit jest. A kolor w wodzie widzalam(przynajmniej u mnie) do drugiego mycia też,np jak wyszlam z basenu i kropelki nie byly bezbarwne tylko lekko pomarańczowe ale jak pływałam to nie było nic widać na wodzie Jak biegam to ze mnie sie nie leje nic kolorowego ale może dlatego ze zazwyczaj noszę opaskę materiałową
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 11:24   #1363
agnb
Przyczajenie
 
Avatar agnb
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Symonaa Pokaż wiadomość
beata11, dziękuję ślicznie za odpowiedź

Dziewczyny a próbowałyście henny firmy KHADI?
Przeszukałam wątek i chyba nikt nie dzielił się doświadczeniami, a zastanawiam się nad kupnem.
Stosowałam Hennę Khadi Orzechowy brąz - "Natural Hazel". Mój naturalny kolor to ciemny blond. Trzymałam 3 h, wyszedł mi średni brązowy z miedziano-rudym połyskiem. Farba trzyma się dobrze, nie spłukuje się szybko, rozrabia się też łatwo i dobrze nakłada. Niestety chciałam ciemniejszy i bardziej chłodny brąz, ale pewnie wybrałam zły odcień. Przyciemniełam włosy Kalpi Tone i jest lepiej. Jednak właśnie czekam na Khadi Ciemy Brąz i mam nadzieję, że uzyskam wymarzony kolor.

Czy próbowałyście zalewać mieszanki Henna+alma+indygo gorącą wodą? Kilka wątków wcześniej ktoś pisał, że w ten sposób można uzyskać kolor bez rudości. Bardzo bym prosiła o odpowiedź kogoś, kto tego próbował. Ja wg zaleceń zalałam Khadi ciepłą wodą - był rudy odcień.
__________________
Moda przemija, styl pozostaje. - Coco Chanel
agnb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 14:15   #1364
Symonaa
Raczkowanie
 
Avatar Symonaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnb Pokaż wiadomość
Stosowałam Hennę Khadi Orzechowy brąz - "Natural Hazel". Mój naturalny kolor to ciemny blond. Trzymałam 3 h, wyszedł mi średni brązowy z miedziano-rudym połyskiem. Farba trzyma się dobrze, nie spłukuje się szybko, rozrabia się też łatwo i dobrze nakłada. Niestety chciałam ciemniejszy i bardziej chłodny brąz, ale pewnie wybrałam zły odcień. Przyciemniełam włosy Kalpi Tone i jest lepiej. Jednak właśnie czekam na Khadi Ciemy Brąz i mam nadzieję, że uzyskam wymarzony kolor.

Czy próbowałyście zalewać mieszanki Henna+alma+indygo gorącą wodą? Kilka wątków wcześniej ktoś pisał, że w ten sposób można uzyskać kolor bez rudości. Bardzo bym prosiła o odpowiedź kogoś, kto tego próbował. Ja wg zaleceń zalałam Khadi ciepłą wodą - był rudy odcień.
Mam taki sam naturalny kolor jak Ty i właśnie boję się, że ta henna mi nie pokryje włosów, tak jak bym chciała..

A właśnie, czy takie opakowanie Khadi 100g wystarczy na włosy do łopatek?

Edytowane przez Symonaa
Czas edycji: 2009-09-09 o 14:17
Symonaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 20:11   #1365
bakara
Przyczajenie
 
Avatar bakara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: błękitna planeta
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Przedziałek będzie pomarańczowy ale sie zmyje dość szybko, to jakiś mit jest. A kolor w wodzie widzalam(przynajmniej u mnie) do drugiego mycia też,np jak wyszlam z basenu i kropelki nie byly bezbarwne tylko lekko pomarańczowe ale jak pływałam to nie było nic widać na wodzie Jak biegam to ze mnie sie nie leje nic kolorowego ale może dlatego ze zazwyczaj noszę opaskę materiałową
Pięknie dziękuję za odpowiedź
W takim razie zamówię próbki, żeby sprawdzić efekt na uciętej kępce
bakara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 08:36   #1366
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Szukam, szukam czarnej indygo i znaleźć nie mogę.

Chciałam wymieszać z henną, którą wcześniej testowałam, bo po co ma się zmarnować ale jak nic nie znajdę to kupuję Khadi Ciemny brąz

agnb
Jeśli już dostaniesz i pofarbujesz to napisz czy kolor ma jakieś rudawe refleksy, dobrze ?

Pytałam się Sprzedawczyni z Helfy to napisała, że tylko orzechowy i jasny brąz wychodzą lekko rudawe ....

A Czy Henna Sipa kolor czarny jest w 100% naturalna ? Znalazłam na allegro i pomyślałam, że może to zmieszać z henną
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 22:07   #1367
little_bad_girl
Raczkowanie
 
Avatar little_bad_girl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 299
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witajcie Wizażanki !
Już dosyć długo myslałam nad zmianą mojego kolorku, ale bałam się, że farbowanie mi je zniszczy.
Na szczęście natrafiłam na ten wątek i jestem już w pełni zdecydowana na hennę .
Jednak mam pytanie.
Czy jeżeli mam włosy koloru brązowego, to "złapie" mi jaśniejszy brąz (o kilka tonów)

Pozdrawiam wszystkich
__________________
little_bad_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 00:50   #1368
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy któraś z was probowała np dodac henne do butelki z odżywką do włosów codziennego użytku??
żeby pogłebić naturalny kolor włosow np czarnej henny zeby wlosy byly odrobine ciemniejsze.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 10:42   #1369
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A co mi wyjdzie jesli zmieszam w proporcjach 50/50 chne i basme firmy Eld?
Jestem naturalna brunetka.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 19:11   #1370
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Chna, basma

nie polecam zabaw z henną, chyba że ktoś będzie farbował nią cały czas;/ bo jak wiadomo nie należy potem używać innych farb. No i właśnie, ja popełniłam ten błąd w zwiazku z tym, mam pytanie... chciałabym zrobić trwałą na grubych wałkach, ale nie wiem , jak to może zaszkodzić włosom, po hennie?

Odpowiedzicie prosze
MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 21:03   #1371
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez little_bad_girl Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki !
Już dosyć długo myslałam nad zmianą mojego kolorku, ale bałam się, że farbowanie mi je zniszczy.
Na szczęście natrafiłam na ten wątek i jestem już w pełni zdecydowana na hennę .
Jednak mam pytanie.
Czy jeżeli mam włosy koloru brązowego, to "złapie" mi jaśniejszy brąz (o kilka tonów)

Pozdrawiam wszystkich
Nie złapie jaśniejszyNada tylko refleks

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
A co mi wyjdzie jesli zmieszam w proporcjach 50/50 chne i basme firmy Eld?
Jestem naturalna brunetka.
Brąz z poświatą rudego.Już lepiej zmieszaj chne z indygo i amlą-100% natury,a basma niestety ma chemię.

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
nie polecam zabaw z henną, chyba że ktoś będzie farbował nią cały czas;/ bo jak wiadomo nie należy potem używać innych farb. No i właśnie, ja popełniłam ten błąd w zwiazku z tym, mam pytanie... chciałabym zrobić trwałą na grubych wałkach, ale nie wiem , jak to może zaszkodzić włosom, po hennie?

Odpowiedzicie prosze
Nie jest to do końca prawda.Raz już wróciłam po hennie do chemii, a i tym razem jestem na dobrej drodze by tego dokonać.Podstawą jest intensywne oczyszczanie włosów przez ok 6 tygodni.

Może trwała nie zadziałać. Jeśli minął długi czas od ostatniego farbowania chną, to spróbuj nakręcić jedno pasemko i sprawdz efekty.
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 07:18   #1372
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Chna, basma

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
nie należy potem używać innych farb.
Tak jak już napisała nerla : nie do końca jest to prawda. Raz tak, raz inaczej.
Ja sama przestrzegałam przed takimi zabiegami. Nałożeniu chemicznej farby na hennę zniszczyło mi włosy. Ale obecnie jestem już po dwukrotnym farbowaniu chemią i wszystko jest o.k. W moim przypadku henna {mam na myśli tą prawdziwą} nie sprawdziła się. Dawniej było o.k., ale obecnie z różnych przyczyn zmieniła mi się struktura włosa i musiałam zrezygnować z ziół. "Odstęp" od farbowania henną i chemią w moim przypadku : cztery tygodnie.Niczym włosów nie oczyszczałam. Pierwszy raz u fryzjera; drugi raz - Przyjaciółka mi farbowała i to farbą za 4,oo zł. . Chciałam brąz, ale ze względu na oblepione henną włosy - jest brąz z odcieniem kasztanowej czerwieni. Włosy nie są ani trochę zniszczone. Na dwoje więc babka wróżyła !
Myślę, że przy pierwszej próbie przejścia z henny na chemię dużą rolę odegrał rodzaj farby. Fryzjerka pracowała na farbach firmy "Ce-Ce", a to - jak się zdążyłam później zorientować - bardzo złe kosmetyki. Szampony i odżywki też.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 09:45   #1373
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Napisałam to pewnej dziewczynie na priv ale mysle że nie tylko ona chce przejsc z farbowania naturalnego na chemiczne więc pisze to i tu może komuś pomoże.

Jak wróciłam z henny na chemie:
Myłam włosy dwa razy z rzędu, co dwa dni szamponem przeciwłupiezowym oraz robilam kwaśne plukanki(ocet, cytryna i woda) po 4 tygodniach od ostatniego farbowania chną nałożyłam zwykla szamponetke do 4-8 zmyć która już złapała, więc wiedziałam ze moge dalej eksperymentować. Po ok 6ciu tyg od ost nalozenia henny dałam na doslownie 3 min rozjasniacz na gorne warstwy ktory tylko ściągnąl mi resztę koloru i delikatnie rozjaśnił a na to nałożylam farbe loreala mango. Jestem zadowolona, bo kolor ktory mam teraz jest dwa tony jaśniejszy niż po chnie a tylko tyle mi bylo potrzeba do szczescia pozdrawiam i życze powodzenia tym, które niestety tak jak ja nie mogą farbować naturalnymi specyfikami...
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 11:54   #1374
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kończy mi się mój zapas Alepii.
Jamila z mazideł czy coś innego? Oto jest pytanie... Kto uważa, że henna mazidłowa jest najlepsza?
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:02   #1375
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Przede mną kolejne farbowanie... Kolor jest ok (piękna miedź ), tylko te odrosty... Tragedii nie ma, ale już coś trza z tym zrobić

Mazidłowa ostatnio wyszła bardzo ok... Jestem zadowolona...
Tylko w dalszym ciagu nie mogę dobrać odpowiedniego szamponu i odżywki
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 15:56   #1376
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Tylko w dalszym ciagu nie mogę dobrać odpowiedniego szamponu i odżywki
Znam ten ból ! Mój ostatni faworyt : seria Yes To Carrots.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 08:23   #1377
Symonaa
Raczkowanie
 
Avatar Symonaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Właśnie wczoraj zafarbowałam włosy henną Khadi. Pięknie pokryła mi moje włosy, wyszedł jednolity, intensywny aczkolwiek naturalny czarny, jestem zadowolona.
Tylko teraz mam problem, nie wiem jakiego szamponu, odżywki używać, a chciałabym żeby henna potrzymała się przynajmniej 3 tygodnie.
Symonaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 13:44   #1378
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny, mam pytanie, szukam znowu innej henny niz eldu i mazidlowej i znalazlam na helfy hennare - to nie jest sama henna, tylko mix 14 roznych ziol. Czy ktoras z was tego probowala? Jakie efekty?

i jeszcze jedno - znalazlam tam tez henne zarqa, o kt pisza, ze daje piekny rudo-czerwny odcien. Wiecie cos o niej?

Sorry za brak polskich znakow, ale za granica jestem

Edytowane przez metice
Czas edycji: 2009-09-19 o 13:46
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 20:23   #1379
agnb
Przyczajenie
 
Avatar agnb
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Szukam, szukam czarnej indygo i znaleźć nie mogę.

Chciałam wymieszać z henną, którą wcześniej testowałam, bo po co ma się zmarnować ale jak nic nie znajdę to kupuję Khadi Ciemny brąz

agnb
Jeśli już dostaniesz i pofarbujesz to napisz czy kolor ma jakieś rudawe refleksy, dobrze ?

Pytałam się Sprzedawczyni z Helfy to napisała, że tylko orzechowy i jasny brąz wychodzą lekko rudawe ....

Deborah100,

Własnie skończyłam farbowanie, trzymałam Ciemny Brąz Khadi 1,5 h, zalałam wcześniej wrzątkiem i :





uprzedzam, że zdjęcia były robione w sztucznym świetle i w zielonej kuchni rano wstawię w naturalnym świetle. Włosy się nie błyszczą, ponieważ po farbowaniu nie myje włosów szamponem i nie nakładam odżywki przez dwa dni - podobno henna wnika lepiej we włosy

zdjęcie w dziennym świetle - ciemny chłodny brąz

__________________
Moda przemija, styl pozostaje. - Coco Chanel

Edytowane przez agnb
Czas edycji: 2009-09-20 o 09:12
agnb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 00:28   #1380
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam Panie, przeczytałam chyba cały ten wątek i mam straszny mętlik w głowie. Do tej pory farbowałam włosy głównie Castingiem(nim od kilku miesięcy) w kolorze "mahoń", aż w końcu coś mi strzeliło do głowy i wzięłam się za "ciemny brąz". No i były czarne. Przez tydzień. To było miesiąc temu, teraz są wyblakłe, ciemnobrązowe i moimi odrostami blond. Chciałabym wrócić do rudawych włosów, najlepiej nie do bardzo ciemnych. Czy henna chwyci takie włosy? Wiem, tego typu pytania padały tu już nie raz, ale trudno mi było odnieść te odpowiedzi do siebie.
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.