Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-24, 10:06   #751
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez madzienka001 Pokaż wiadomość
gdizes czytalam, ze lekarze uznaja ze normalna nie szodliwa dawka to max. 10 dziesięciominutowych seansów ROCZNIE!!! jesli Ty chodzisz 1-2 razy w tygodniu to niezle
Nie raz w programach tv i roznych gazetach własnie dermatolodzy wspominają o dopuszczalnie nieszkodliwym czasie opalania w solarium

Tu jest wizazowa baza wiedzy na temat opalania i solarium - https://wizaz.pl/index.baza.php?id=22
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 16:36   #752
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Dot.: Memento dla fanek opalania

Na wstępie muszę poiwiedzieć, że też jestem bladziochem i nigdy się nie opaliłam porządnie W bladej skórze widzę same plusy, tzn. niewinność, czystość, estetykę, naturalność Pozatym opalanie strasznie szkodzi i często opalenizna kojarzy mi się z rynkiem, techno-laskami i tandetą
Tyle, że ja mam ochotę opalić się w te wakacje bo po prostu doszłam do wniosku, że ......................... ......................... ......................... .......................
W OPALENIŹNIE WYGLĄDAM DUŻO LEPIEJ
Mam blond włosy i granatowe oczy, które to włąsnie opalenizna podkreśli, bo tak to jestem jakaś taka nijaka .... I dlatego czekam na wakacje żeby się opalić - SOLARIUM ODPADA!

Pozatym musze dodać, że opanone ciało jest apetyczniejsze, nie to że jestem jakaś niewiadomo jaka, mam 19 lat i przed moim pierwszym razem muszę się oplić bo będę się wstydzić, że jestem nieapetyczna ... hehehe ...
Opalone ciało jest seksowniejsze, z tym że nie na wszystkich bo jak połączy się opaleniznę z rynkiem, tandetą i wulgarną dziewczyną to wygąda to ŻAŁOŚNIE ...
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 11:02   #753
pati-gwiazdka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: Memento dla fanek opalania

Mama mojej znajomej nigdy w życiu się nie opalała, a niestety w młodym wieku pojawiło się u niej sporo zmarszczek. Przykład drugi - moja ciotka, fanka opalania, często w tropikach a buzia jak pupka niemowlaka, a kobieta jest po 50. Nie popadajmy więc w skrajności. Kwestia genów i rodzaju skóry, wszystko jest dla ludzi . Ale pomarańczowe buzie + białe włosy to tragedia, już pomijając kwestie zdrowotne ;P
pati-gwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:07   #754
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Memento dla fanek opalania

Hej dziewczyny! Mam pewien problem- wiadomo jak się teraz trąbi o szkodliwości solarium. W te wakacje poraz ostatni się opalałam. Bynajmniej twarz. O wiele bardziej podoba mi się ta moja blada buźka lekko muśnięta brązerem Sęk w tym, że kiedyś nałogowo korzystałam z solarium-gdzieś od 15 roku życia( a w ogóle mój pierwszy raz na solarium miałam w wieku 13 lat- na wesela brata ). Chodziłam mniej więcej dwa razy w tygodniu.
Mimo tego, że teraz nie mam jeszcze zmarszczek, zastanawia mnie, czy przez moją "solarową przeszłość" nie powinnam zacząć wcześniej stosować kosmetyków przeciwzmarszczkowych?? Podobno lepiej zapobiegać niż leczyć
Jak długo skóra powraca do zdrowia po takich przejściach, o ile nie została uszkodzona na zawsze...?
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 00:19   #755
jaskula27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Memento dla fanek opalania

o matko straszne to bd musiala przestac przesadnie sie opalac
jaskula27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 11:33   #756
Malwina 22
Raczkowanie
 
Avatar Malwina 22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: Memento dla fanek opalania

Hej dziewczyny.Kiedyś chwaliłam sie na tym wątku ze wogole teraz sie nie opalam i jestem z natury b.blada.
Ostatnio naszło mnie ze jednak wybiore sie na solke zeby zobaczyć co inni w tym widzą.Czy sie opale.Postanowiłam ze wykupie sobie 30 min i bende chodzić tak na 5 min lub 7 raz w tygodniu.Jeszcze sie nie wybrałam bo mam pewnien problem.
Tam jest niestety lużko a nie tuba.A ja starsznie sie boje ciacnych pomieszczeń.Brakuje mi oddechu itd.Mam zwyczajną klaustrofobie.
Myśle ze gdyby to była tuba to jakoś lepiej bym to zniosła.
Moja fobia nie jest wilka ale czuje niepokuj i czuje sie niekonfortowo.
Co zrobić?
Moze powiem tam pani ze jak wejde to niech wejdzie za jakieś 2 minutki i niech sie mnie zapyta czy wszystko ok?Czy to nie obciach?

No i jakiego najlepiej filtru uzyc?Zawsze jak opalałam sie to zawsze na czerwono.Ktoś jednak mi powiedział ze po solarium to sie zmieni i skora bendzie opalać sie na brąz,złoty kolorek.Czy to prawda?
Malwina 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 15:00   #757
nicole18
Raczkowanie
 
Avatar nicole18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 180
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Malwina 22 Pokaż wiadomość
Moze powiem tam pani ze jak wejde to niech wejdzie za jakieś 2 minutki i niech sie mnie zapyta czy wszystko ok?Czy to nie obciach?
No nie wiem ,bo przecież opalasz się nago albo tylko w majtkach, więc to będzie trochę dziwne. Zresztą przecież zawsze możesz sobie otworzyć łóżko jak się źle poczujesz czy coś .
nicole18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 15:19   #758
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Malwina 22 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Kiedyś chwaliłam sie na tym wątku ze wogole teraz sie nie opalam i jestem z natury b.blada.
Ostatnio naszło mnie ze jednak wybiore sie na solke zeby zobaczyć co inni w tym widzą.Czy sie opale.Postanowiłam ze wykupie sobie 30 min i bende chodzić tak na 5 min lub 7 raz w tygodniu.Jeszcze sie nie wybrałam bo mam pewnien problem.
Tam jest niestety lużko a nie tuba.A ja starsznie sie boje ciacnych pomieszczeń.Brakuje mi oddechu itd.Mam zwyczajną klaustrofobie.
Myśle ze gdyby to była tuba to jakoś lepiej bym to zniosła.
Moja fobia nie jest wilka ale czuje niepokuj i czuje sie niekonfortowo.
Co zrobić?
Moze powiem tam pani ze jak wejde to niech wejdzie za jakieś 2 minutki i niech sie mnie zapyta czy wszystko ok?Czy to nie obciach?

No i jakiego najlepiej filtru uzyc?Zawsze jak opalałam sie to zawsze na czerwono.Ktoś jednak mi powiedział ze po solarium to sie zmieni i skora bendzie opalać sie na brąz,złoty kolorek.Czy to prawda?
a nie możesz użyć balsamu brązującego/samoopalacza? skoro jesteś z natury "bardzo blada" i w ogóle się nie opalasz to z solarki wyjdizesz czerwona/pomarańczowa.
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 14:00   #759
Malwina 22
Raczkowanie
 
Avatar Malwina 22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: Memento dla fanek opalania

No właśnie.Uzywam balsamu.A co do samoopalaczy to nigdy nie potrafie ich właściwie rozsmarować.Wychodzie jak dzikie zwierze w jasno-pomarańczowe paski.Brzydko to wygląda.A do tego jeszcze to ze samoopalacz pozniej zostaje na ubraniach i nieda sie ich odprać

chyba ze wy macie jakiś patenty na rozprowadzanie samoopalacza.U mnie peelig niewiele daje.
Malwina 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 15:34   #760
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Memento dla fanek opalania

http://pl.youtube.com/watch?v=VtiHnNldDDk straszne...
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 16:33   #761
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Memento dla fanek opalania

przeszły mnie dreszcze
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 22:20   #762
aga70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 350
Dot.: Memento dla fanek opalania

o jej..ja właśnie 2 dni temu byłam na solarce i coś za bardzo mnie złapało o tym filmie już chyba tam nie pójdę... dokładnie straszne!
aga70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:31   #763
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
przeszły mnie dreszcze
mnie tez :|
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 13:36   #764
renacia86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 28
Dot.: Memento dla fanek opalania

Malwina22 ja osobiscie nie stosuje samoopalaczy ale w szkole nam mówili (skonczylam kosmetyczna) że jak sie nakłada samoopalacz to tak jak mówisz peeling ( wystarczy 1 raz w tygodniu) a nastepnie balsam nawilżajacy a na koniec samoopalacz.balsam sprawia ze saoopalacz lepiej sie rozprowadza i dokładniej oraz nie robia sie brzydkie smugi.
renacia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 13:44   #765
renacia86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 28
Dot.: Memento dla fanek opalania

o rany straszny ten film...
renacia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 22:31   #766
aga70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 350
Dot.: Memento dla fanek opalania

ten film sprawił ze dziś źle spałam śniło mi się że byłam na stojącym solarium które nagle się pode mną złamało i wpadłam do jakiejś dziury ...okropny sen..film straszny! mąż mi powiedział ze to z filmu oszukać przeznaczenie.
aga70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 22:50   #767
Yen7
Raczkowanie
 
Avatar Yen7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 205
Dot.: Memento dla fanek opalania

Okropny film.
4 godziny temu się opalałam a teraz się zastanawiam czy wogóle jeszcze kiedyś pójdę.
Zwłaszcza że na jednym z łóżek ( które lubię najbardziej) jest pęknięcie, pod palcem nie czuć ale widać doskonale.
Już parę razy się zastanawiałam czy to ma prawo tak być bo na zdrowy rozum chyba nie powinno.
Yen7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 11:10   #768
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
hehe.. ten film to urywek z "oszukać przeznaczenie 3" jeśli sie nie myle
nie ma to jak filmowa fikcja
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 12:04   #769
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Memento dla fanek opalania

Dziewczyny , straszne jest to ze niektore osoby do opalania w solatrium uzywaja olejow do potraw, oliwy z oliwek itp...

tu juz padalo wiele razy "mam tlusta skore - pojde na solarium" o ZGROZO!!!!
ale na ile sie polepszy?? a potem ze zdwojona siłą to juz nikogo nie obchodzi. tak samo jak to ze nalogowo opalające sie osoby nei mysla o przyszlosci.


pisalam zawsze i pisac to bede - istnieje bezpieczna opalenizna z tubki ( to moja mania i do tego sie przyznaje ) wiec czy warto katowac skore dla opalenizny z porzeraczy mlodosci , gdzie emitowane promieniowanie jest w 80 % odpowiedzialne za przyspieszone starzenie sie ??
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-29, 08:39   #770
Malwina 22
Raczkowanie
 
Avatar Malwina 22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Dot.: Memento dla fanek opalania

Hejka.Dziewczyny juz pisałam ze miałam zapisać sie na solke ale boje sie bo jestem chora na klaustrofobie.Odwazyłam sie i wczoraj poszłam wykupić pakiet.

Zostałam mile zaskoczona bo panie ktore tam pracują wytłumaczyły mi ze z moja cerą (bladzioch ze mnie) to na najsłabsze luzko i gora 5 min.
Właścicielka zapytała sie jeszcze czy mam jakiś krem,powidziałam ze tak.
Ale dowiedziałam sie ze jezeli ktoś zapomiał to oni dają krem w saszetkach i maja rozne wysokości filtru.Jaki sobie zyczysz taki ci dadzą.
No i najwazniejsze gdy powiedziałam ze mam klaustrofobie to ona powiedziała ze nie ma problemu bo oni maja specjalne luzko dla takich ludzi.Nie trzeba sie zamykać.Lezy sie a wszystko zamontowane jest u gory.Niczym sie nie przykrywam i nie jest ciasno.To najnowsze solarium w mieście.Obsługa b.miła i pomocna.Wytłumaczyła mi wszystko co i jak.
No ale wiem dlaczego ludziom sie to tak podoba.Cieplutko,miło,muz yczka spokojna i releksacyjna.D.dobre na takich zmarzluchow jak ja.

Jest tylko cos jeszcze.Poszłam na 5 min i na najsłabsze luzko ale WOGOLE sie nie opaliłam.Efekt zerowy.Jakbym wogole nie poszła na solke.Jaka weszłam ,taka sama wyszłam.Dlaczego?Czy to normalne?Moze wszyscy tak mają za pirwszym razem?Przeciez jezeli takie maja byc efekty to szkoda zachodu.Wylupiłam najnizszy pakiet za 50 zł a jezeli nic sie nie opale to kasa przepadła.
Malwina 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 16:53   #771
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Memento dla fanek opalania

Nie przejmuj się. Ja też mam jasną karnację i u mnie opalenizna "wychodzi" najwcześniej po 3-4 razie i jest bardzo delikatna. Dopiero potem widać coś więcej.

A kasa na pewno nie przepadła. I trafiłaś na świetny salon.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 08:45   #772
animuska
Raczkowanie
 
Avatar animuska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 52
Dot.: Memento dla fanek opalania

to wręcz niemożliwe ,że można doprowadzić się do takiego stanu,chce wierzyc ze to jakis kostiummas akra
animuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 11:43   #773
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ja sama jestem blada...jestem przeciwniczka solarium ogolnie. Ostatnio opalama sie tak powaznie chyba ze 3 lata temu(na sloncu)
Jednak wybralam sie teraz z kolezankami na solarium brazujace. Kupilysmy specjalny kosmetyk przysp.opalanie (Emerald Bay, a ja dodatkowo krem z blokerami na znamiona i usta) i na kilka min. Weszlam na 4min i musze powiedziesz ze juz widze efekty chce sie delikatnie przybrazowic i chodze co ok.poltorej tyg., bylam 2 razy i pojde moze jeszcze ze 3 razy i dziekuje
Takie opalanie jest jak najbardziej normalne jednak jesli ktos chodzi bez przerw do solarium zeby "podtrzymac opalenizne" to juz nie jest dobrze - co z reszta zostalo tu milon razy powiedziane, jednak chcialam napisac, ze chodzenie do sloarium nie musi wiazac sie wcale z glupota i niewiedza

Aha...co do NIESZKODLIWYCH min.spedzonych na solarium to na pewno nie jest to 10x 10min.seanse przeciez to jest 100min!!! max.wolno spedzic w solarium w CIAGU ROKU do 30min.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:32   #774
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Memento dla fanek opalania

Zastanawiam się nad tym czy jak jednego roku używamy kremu do opalania i jeszcze nam zostanie to na drugi rok można go użyć czy kupić nowy?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:54   #775
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Memento dla fanek opalania

Trzeba kupić nowy. (rozumiem, że chodzi o krem z filtrem do opalania na słońcu?)
Temperatury w jakich się znajdował w trakcie lata (na plazy w pełnym słońcu), sprawiają, że szybciej się "starzeje"
Zresztą trzeba też sprawdzić, jakie ma oznaczenia na opakowaniu dotyczące jego przydatności do użycia - większość kosmetyków ( nie tylko kremy do opalania) mają 6 miesięcy od daty otworzenia.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 14:37   #776
zlodziejkatrampek
Przyczajenie
 
Avatar zlodziejkatrampek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Memento dla fanek opalania

ja uważam że najlepsze jest słoneczko ale także w granicach rozsądku.
zlodziejkatrampek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 16:22   #777
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Memento dla fanek opalania

Dziewczyny a co myślicie na temat opalania natryskowego ?

Ps. Właśnie się naczytałam na wizażu na temat tego typu opalania i podziękowałam
Zostają samoopalacze.
__________________

Edytowane przez kuseczka
Czas edycji: 2008-04-06 o 16:43
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 18:12   #778
niepokonana1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Jamajka <3
Wiadomości: 10
Dot.: Memento dla fanek opalania

Hehe.. A ja właśnie dzisiaj się smażyłam w solarium Uwielbiam tam chodzić i mieć opaloną skórę, jednak nie przesadzam z ilością, bo mam 17 lat, a za 10 będę wyglądać kilka last starzej. Wszystko jest dla ludzi, ale lepiej nie igrać, bo to może się skończyć tak jak na tym obrazku ;D
niepokonana1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 19:13   #779
Karolina KKK
Gość
 
Wiadomości: n/a
Thumbs down Dot.: Memento dla fanek opalania

o kurcze strasznie wyglada ta pani: eek:
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 15:31   #780
smadak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 191
Dot.: Memento dla fanek opalania

dopóki nie zobaczyłam -nie wiedziałam że aż tak strasznie
__________________
pięknie jest
smadak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.