Media, reklama, jakie studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-28, 00:50   #1
paulina931
Raczkowanie
 
Avatar paulina931
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 130

Media, reklama, jakie studia?


Witam!
Niestety czasu coraz mniej a ja nadal nie wiem jakie studia będą dla mnie odpowiednie. Postanowiłam zatem poradzić się Was, gdyż zapewne macie więcej doświadczenia i bardziej orientujecie się w tym wszystkim. Niedawno zdałam sobie sprawę, że chciałabym pracować w mediach - ale nie przed kamerą. Najlepiej za kulisami. Najbardziej fascynuje mnie reklama, jak wyżej wspomniałam jak to wsyztsko wygląda "od środka", tworzenie od podstaw, pomysły na to wszystko, praca z ludźmi. Myślałam o dziennikarstwie, jednak słyszałam, że trzeba mieć swobodę w pisaniu, lubić czytać. Tak więc książki lubię, natomiast niestety łatwości w pisaniu nie mam... Myślę, by mieć jeszcze większe szansę, pragę pójść na kurs z grafiki komputerowej..
Co powiecie o zarządzaniu? Znalazłam jeszcze coś takiego jak anglistyke z mediami ...
Co Wy byście mi poleciły? Myślałam nad takimi miastami jak: Wrocław, Kraków, Katowice...
paulina931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 02:32   #2
hagn
Raczkowanie
 
Avatar hagn
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

jeśli bierzesz pod uwagę kurs grafiki komputerowej, to serdecznie polecam Tobie studia na SWPS na kierunku grafika
nazwa jest mocno myląca, gdyż sama grafika to pewna część tych studiów, sporo jest przedmiotów właśnie reklamy "od kuchni", komunikacja wizualna, coroporate design i corporate communication, communicate design i różne takie inne...
również na UWr na dziennikarstwie o którym piszesz jest dużo takich przedmiotów, a z pisaniem niby zawsze można sobie poradzić po wyborze specjalizacji to już tylko formalność
hagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 13:26   #3
paulina931
Raczkowanie
 
Avatar paulina931
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 130
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

Ok. Tylko myślałam własnie o połączeniu np. dziennikarstwa, zarządzania, ekonomii z kursem reklamy i grafiki komputerowej. Czy jest to przyszłościowe, czy raczej wybór niezbyt dobry? Jak z pracą potem? Może jest ktoś w stanie pomóc mi i doradzić? Co byłoby najlepszym wyborem w pracy w mediach, za kulisami?
paulina931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 13:45   #4
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

hagn zaproponowała dobre studia, a do tego możesz robić różne kursy
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 13:53   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

Cytat:
Napisane przez paulina931 Pokaż wiadomość
Ok. Tylko myślałam własnie o połączeniu np. dziennikarstwa, zarządzania, ekonomii z kursem reklamy i grafiki komputerowej. Czy jest to przyszłościowe, czy raczej wybór niezbyt dobry? Jak z pracą potem? Może jest ktoś w stanie pomóc mi i doradzić? Co byłoby najlepszym wyborem w pracy w mediach, za kulisami?
Tak naprawdę pewnie wiele osób pracujących w mediach "od środka" nie ma żadnych studiów skończonych Do tego typu pracy liczy się przebojowość, głowa pełna pomysłów, zaradność, komunikatywność... A jaki kierunek studiów skończyłaś to drugorzędna kwestia, myślę, że i po takiej fizyce technicznej by cię przyjęli, o ile miałabyś to o czym napisałam wyżej + coś czym możesz się pochwalić, coś co zrobiłaś w kierunku mediów i reklamy (pisanie artykułów, robienie wywiadów, przygotowywanie szaty graficznej itp.)

Nie wiem jak chcesz połączyć dziennikarstwo, zarządzanie i ekonomie - nie ma kierunku, który okalał by wszystkie te zagadnienia. Więc z czegoś musisz zrezygnować. Przyszłościowe jest dla tego, kto potrafi wybić się ponad tłum tych tysięcy absolwentów dziennikarstwa, zarządzania itp Bo konkurencja jest duża.
Myślę, że mogłabyś zacząć kurs reklamy/grafiki w jakiejś szkole policealnej i dodatkowo zdecydować się na któryś z kierunków studiów.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:12   #6
paulina931
Raczkowanie
 
Avatar paulina931
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 130
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

Niestety nie da się połączyć. Miałam takie samo rozumowanie: by właśnie wybrać jakiś kierunek i potem zająć się stażami + kursami. Oczywiście trzeba też mieć troszkę szczęścia, by znaleźć pracę, w której będziemy się dobrze czuli. Jeśli ktoś potrafi się wybić, jest przebojowy to zawsze sobie poradzi, niezależnie od kierunku - wiadomo . Także teraz tylko proszę o trzymanie kciuków, bym się dostała a potem się zobaczy .
paulina931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 15:17   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

A to już zdecydowałaś, który kierunek?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 22:26   #8
paulina931
Raczkowanie
 
Avatar paulina931
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 130
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

no właśnie niestety nie.. poprostu zobaczę na co się dostanę i wtedy jak będę miała możliwość to będę się zastanawiała
paulina931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 00:41   #9
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

W Katowicach na uniwersytecie ekonomicznym jest kiereunek dziennikarstwo. I z tego co wiem to są tam takie przedmioty jak ekonomia itp.
Z tego co wiem to nie ma wysokich progów.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:25   #10
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Media, reklama, jakie studia?

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:09
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.