pomocy, co ze sobą począć? - studia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-30, 13:53   #31
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: pomocy, co ze sobą począć? - studia

Porównanie do chwasta tym bardziej wskazuje na to, że potrzebne są szybkie i zdecydowane działania!

Powodzenia
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 16:27   #32
lilavati007
Wtajemniczenie
 
Avatar lilavati007
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 779
Dot.: pomocy, co ze sobą począć? - studia

Cytat:
Napisane przez Miniaturynka Pokaż wiadomość
Przejrzałam plany studiów, poszperałam w necie i dlatego mnie to tak przeraża. Wiem co nie co o pracy po AiR i nawet mi się to podoba (nie ślinię się na samą myśl, ale i nie odstręcza).
Ale chyba problem się rozwiązał - próbowałam pogadać z tatą, napomknąć o czymś innym, i z rozmowy wynikło, że mam iść na AiR (który pożegnam najprawdopodobniej po pierwszym semestrze, z czego mój ojciec zdaje sobie sprawę), a jak nie, to mam załozyć rodzinę. I koniec dyskusji. Śmierdzi mi ti niespełnionymi ambicjami (tylko, że mój ojciec pasję swoją spełniał przez 10 lat, a potem mu się życie trochę skomplikowało), ale niestety on mnie finansuje i ja nic na to nie mogę poradzić...
Straszne.
Jeśli ten air naprawdę Ci się podoba, chcesz tam iść, ale nie z powodu ojca to idź. Nastaw się raczej na ciężką pracę, jednak nie ma rzeczy niemozliwych, jak się postarasz to wszystko pozdajesz, albo chociaż tyle, żeby bez przeszkód przejść na następny semestr. Jeśli jednak wolałabyś coś innego to wydaje mi się, że powinnaś pogadać z tatą. To w końcu Twoje życie, powinnaś robić to czego TY chcesz. Obstawiam, że jak pokażesz mu, że masz inny pomysł na siebie to zmięknie i pozwoli Ci studiować coś innego. Ewentualnie możesz sama spróbować się utrzymać się. Napewno jest to ciężkie, ale niektórym się udaje, pracy dla studentów w dużych miastach jest sporo. Bo co, pójdziesz na ten air, powiedzmy odpadniesz po semestrze i co, ojciec będzie Ci kazał wracać do domu, czy pozwoli studiować coś innego?

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
EDIT: Hmmm, pesymizm? Może raczej "jeśli czegoś pragniesz, szukasz okazji, jeśli nie - szukasz wymówki" :P Czy JAKOŚ TAK.
lilavati007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 00:13   #33
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: pomocy, co ze sobą począć? - studia

Sama zdawałam teraz maturę i myślę na co jeszcze złożyć papiery itd, wiem, że to dosyć ciężki moment, ale w końcu TWOJE życie i mimo, że jesteś uzależniona od taty, powinnaś z nim albo poagdać albo poszukać sposobu żeby znaleźć pieniądze na złożenie papierów tam, gdzie Ty byś chciała.
Nie można do wszystkiego podchodzić od razu na NIE. Z takim podejściem na pewno wiele Ci się nie uda, moim zdaniem wystarczy chcieć, a wszystko jest możliwe, mimo że może być ciężko, ale wydaje mi się, że wtedy jeszcze większa satysfakcja z osiągniętego celu!!
__________________
Czasem tak bywa, nie każdy wygrywa,
czasem bywa tak, że cos ważnego się urywa,
zostaje ślad, nie mozna tego nie przeżywać,
można ukrywać fakt, ale w snach, to przypływa.
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:36   #34
Miniaturynka
Raczkowanie
 
Avatar Miniaturynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 263
Dot.: pomocy, co ze sobą począć? - studia

Przemyślałam na spokojnie, zastanowiłam się nad sobą i doszłam do wniosku, że diąc na AiR niekoniecznie mione się z powołaniem, a jako, że nie mam jakiegoś hobby, którym mogłabym się zajać w wolnym czasie, to będę miała go więcej na naukę i dam sobie radę, bo grunt to wierzyc w siebie.

A jeśli się okaże, że gdzieś jest jakiś ciekawszy, bardziej mi odpowiadający kierunek, to mogę się przenieść po pierwszym semestrze.

Dziękuję Wam kochane za pomoc i przepraszam za marudzenie
__________________
Maturzystka '12
Miniaturynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.