DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-03, 00:34   #1
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55

DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania


hej
czy to prawda że im większa będzie średnica szczotki to bede miec większą objętość włosków?? dodam że mam włosy średniej długości
bardzo chce taka kupic i musze sie szybko zastanowić
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 06:14   #2
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

powiem ci ze zanim kupilam prostownice ukladalam wlosy szczotka - kiedys mialam szczorke okraglam o malej srednicy i nadawala sie tylko do krecenia koncowek. teraz mam taka srednia do wlosow po lopatki i spisuje sie swietnie. najlepsza jest z wlosia (moja jest z borsuka) dodala mi spodro objetosci (a ma moze z 8 cm srednicy. to tez zalezy jaki efekt chcesz uzyskac. im bedzie wieksza tym mniej sie powywijaja wloski
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 11:26   #3
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

no własnie ja chce o srednicy 8 cm kupic i mi sie strasznie wielka wydaje ale chyba wlasnie taką kupie
dziekuje ze mi doradziłas
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 16:04   #4
Romana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

tak, duża, okrągła szczotka to świetny sposób na zwiększenie objętości włosów ale jeszcze jedna rada: układaj włosy niedosuszone, pasmami od dołu do czubka głowy i przytrzymuj włosy na szczotce przez chwilę. Jeszcze lepiej jeśli każde pasmo włosów jeszcze na szczotce spryskasz lakierem do włosów (zwłaszcza od spodu).
Romana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 14:28   #5
ulunia
Przyczajenie
 
Avatar ulunia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

A co myślicie o tej szczotce? Czy któraś z was ją miała?
:conf used:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24898
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 24898.jpg (8,6 KB, 140 załadowań)
ulunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 14:55   #6
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez Romana Pokaż wiadomość
tak, duża, okrągła szczotka to świetny sposób na zwiększenie objętości włosów ale jeszcze jedna rada: układaj włosy niedosuszone, pasmami od dołu do czubka głowy i przytrzymuj włosy na szczotce przez chwilę. Jeszcze lepiej jeśli każde pasmo włosów jeszcze na szczotce spryskasz lakierem do włosów (zwłaszcza od spodu).
Nie zgodzę się , najlepszy sposob na objetosc i ladne ulozenie , to wyciaganie włosa na szczotce , tak jak to robi fryzjer , czyli od czubka głowy az do koncówek. Lakier zdecydowanie po ulozeniu fryzury.
Ukladasz włosy wilgotne , moga byc lekko podsuszone .
Od lat posługuje się szczotką i dla mnie najlepsze są dwie , ceramiczna z metalowymi koncówkami oraz z prawdziwego włosia.
Szczotka nie moze miec za duzej srednicy , bo zamiast dodawac objetosci , bedzie je prostowac . Trzeba jednak sobie dobrac szczotke do siebie , jej rozmiar i rodzaj.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 18:55   #7
kasikaaaa81
Raczkowanie
 
Avatar kasikaaaa81
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 126
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się , najlepszy sposob na objetosc i ladne ulozenie , to wyciaganie włosa na szczotce , tak jak to robi fryzjer , czyli od czubka głowy az do koncówek. Lakier zdecydowanie po ulozeniu fryzury.
Ukladasz włosy wilgotne , moga byc lekko podsuszone .
Od lat posługuje się szczotką i dla mnie najlepsze są dwie , ceramiczna z metalowymi koncówkami oraz z prawdziwego włosia.
Szczotka nie moze miec za duzej srednicy , bo zamiast dodawac objetosci , bedzie je prostowac . Trzeba jednak sobie dobrac szczotke do siebie , jej rozmiar i rodzaj.
Zgadzam sie na całej lini
kasikaaaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 15:24   #8
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

podpinam się do wątku. Mam zamiar kupić okrągłą szczotkę do modelowania 8cm lub nawet więcej, rozważam pomiędzy:

http://allegro.pl/olivia-garden-szcz...377770819.html - ta pierwsza wpadła mi w oko

http://allegro.pl/olivia-garden-szcz...377770843.html - ta wydaje mi się być ulepszoną wersją pierwszej

http://allegro.pl/szczotka-olivia-ga...380680551.html - a ta jest z włosia dzika, które to ponoć jest zbawienne ale co do tego przekonana nie jestem

osobiście obstawiam za drugą ale chętnie poznam opinie dziewczyn które bardziej się na tym znają
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 09:40   #9
Natalyah
Raczkowanie
 
Avatar Natalyah
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 102
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Witajcie!
Jako, że wątek mi pasuje, podpinam się.
Przymierzam się do zakupu szczotki do modelowania o średnicy 70-80 mm. ma służyć do zwiększania objętości i lekkiego prostowania włosów. Zastanawiam się tylko czy: lepsza jest szczota ceramiczna z nylonowym włosiem czy drewniana z naturalnym (trudno znaleźć z włosiem i ceramiczną jednocześnie, ale może drewno też jest ok? albo nylonowe włosie również się sprawdza?). Czy któraś z Was używa takich szczotek? Jak się sprawują? Jakich są firm?

I jeszcze jedno (nieco głupie) pytanko - czy podczas "wyciągania" włosów na szczotkę suszy się pasmo u nasady od góry czy od spodu. Bo wiadomo, że dalszą część od góry, ale przy głowie jak?
__________________
"Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia i od Ciebie tylko zależy, co z nim zrobisz"
Natalyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 09:50   #10
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

odswierzam watek

mozecie mi polecic konkretna firme????

mialam jakas zwykla duza szczotke z drogerii i wyrzucilam bo mam dosc... ciagnie mi wlosy!!!! zaplatuja sie tak w te "igelki" ze nie moge lekko sunac ja po wlosach i sie mecze przy ukladaniu tylko...

pomocy!
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 11:47   #11
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Im wieksza szczotka tym mniejszy skret. Wlosy susze od wielu lat na szczotce mam w domu kilka. 2szczotki-9cm, 1-8cm, 2-5cm. Wlosy mam dlugie. Mam te ktore podala eelmirka w tym watku i one sie najlepiej sprawdzaja. Wczesniej mialam tez drewniane szczotki ale to na krotsze wlosy bo trzeba sporo sie natrudzic zeby wyciagnac pasno po pasmie. Na trewnianych jest trudniej a efekt ten sam
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 14:22   #12
MissiSissi_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 39
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Hej eelmirka, zdecydowałaś się na którąś? jesteś zadowolona? Właśnie stoję przed tym samym dylematem . Podziel się swoja opinią !
MissiSissi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:02   #13
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez MissiSissi_ Pokaż wiadomość
Hej eelmirka, zdecydowałaś się na którąś? jesteś zadowolona? Właśnie stoję przed tym samym dylematem . Podziel się swoja opinią !
hej, tak kupiłam Olivia Garden, dokładnie taką: http://allegro.pl/szczotka-olivia-ga...543146466.html

jestem bardzo zadowolona, chociaż teraz częściej suszę na prostej szczotce to jednak tą bardzo polecam jeśli szukasz okrągłej
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 11:36   #14
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
hej, tak kupiłam Olivia Garden, dokładnie taką: http://allegro.pl/szczotka-olivia-ga...543146466.html

jestem bardzo zadowolona, chociaż teraz częściej suszę na prostej szczotce to jednak tą bardzo polecam jeśli szukasz okrągłej
A czy ta szczotka wygładza włosy i zapobiega ich elektryzowaniu? Ciągnie włosy?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 15:08   #15
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A czy ta szczotka wygładza włosy i zapobiega ich elektryzowaniu? Ciągnie włosy?
Jest super rewelacyjna, wygładza, nie ciągnie, nigdy nie miałam włosów naelektryzowanych. Używam jej prawie dwa lata i uwielbiam bez granic. Osobiście prostuję na niej włosy - nie wyciągam a jedynie nią przeczesuję z głową w dół, włosy są proste i pełne objętości. Efekt zupełnie inny niż po zwykłym grzebieniu, bo szczotka świetnie chwyta i wygładza włosy. Polecam bardzo, będziesz zadowolona
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:16   #16
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
Jest super rewelacyjna, wygładza, nie ciągnie, nigdy nie miałam włosów naelektryzowanych. Używam jej prawie dwa lata i uwielbiam bez granic. Osobiście prostuję na niej włosy - nie wyciągam a jedynie nią przeczesuję z głową w dół, włosy są proste i pełne objętości. Efekt zupełnie inny niż po zwykłym grzebieniu, bo szczotka świetnie chwyta i wygładza włosy. Polecam bardzo, będziesz zadowolona
Bo ja też chcę kupić jakąś z Olivia Garden, ale na razie upatrzyłam sobie dwie też okrągłe do modelowania podczas suszenia. Zależało mi, żeby miały szczecinę naturalną, z tym, że jedna nich jest dodatkowo z kolcami, a druga bez. Nie wiem, czy te kolce mają jakieś kluczowe znaczenie w modelowaniu. Kiedyś miałam taką zwykłą z włosiem i kolcami i lepiej się spisywała niż taka bez kolców, ale to były takie zwykłe szczotki. Upatrzyłam sobie takie:

http://lokikoki.pl/product-pol-3549-...ia-Garden.html - ta jest z włosiem z dzika i z kolcami dodatkowo, które są niby jonizowane.

http://www.oliviagarden.pl/szczotki/ceramic-ion/ - te z kolei mają sierść z dzika, ale już bez kolców, ale za to posiadają powłokę ceramiczną.

Co o nich myślisz?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:20   #17
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Bo ja też chcę kupić jakąś z Olivia Garden, ale na razie upatrzyłam sobie dwie też okrągłe do modelowania podczas suszenia. Zależało mi, żeby miały szczecinę naturalną, z tym, że jedna nich jest dodatkowo z kolcami, a druga bez. Nie wiem, czy te kolce mają jakieś kluczowe znaczenie w modelowaniu. Kiedyś miałam taką zwykłą z włosiem i kolcami i lepiej się spisywała niż taka bez kolców, ale to były takie zwykłe szczotki. Upatrzyłam sobie takie:

http://lokikoki.pl/product-pol-3549-...ia-Garden.html - ta jest z włosiem z dzika i z kolcami dodatkowo, które są niby jonizowane.

http://www.oliviagarden.pl/szczotki/ceramic-ion/ - te z kolei mają sierść z dzika, ale już bez kolców, ale za to posiadają powłokę ceramiczną.

Co o nich myślisz?
Jesli chodzi o te oliviagarden to mozesz byc pewna ze ceramiczne T80, T65 i T45 nie maja zadnej siersci z dzika . Zwykle druciki. Mam dwie T80 jedna T65 i dwie T45. Wszystkie byly kupione w hurtowni fryzjerskiej... Tak samo mega Vent to jest jakies plastikowe tworzywo ale na pewno nie zadna siersc z dzika


PS Doczytalam to nie jest zadne wlosie z dzika. Tam jest napisane 100% siesci dzika Nie mam pojecia co to jest siesc dzika ale jego wlosie to na pewno nie jest

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2012-11-25 o 18:25
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 20:37   #18
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o te oliviagarden to mozesz byc pewna ze ceramiczne T80, T65 i T45 nie maja zadnej siersci z dzika . Zwykle druciki. Mam dwie T80 jedna T65 i dwie T45. Wszystkie byly kupione w hurtowni fryzjerskiej... Tak samo mega Vent to jest jakies plastikowe tworzywo ale na pewno nie zadna siersc z dzika


PS Doczytalam to nie jest zadne wlosie z dzika. Tam jest napisane 100% siesci dzika Nie mam pojecia co to jest siesc dzika ale jego wlosie to na pewno nie jest
No to teraz mnie załamałaś bo już byłam nastawiona na którąś z tych szczotek.
To w takim razie, czy jest jakaś porządna okrągła szczotka do modelowania włosów, która ma włosie z dzika? Przydałoby się gdyby byłą tak jak te, antystatyczna i ceramiczna.

powiedz chociaż, czy te szczotki mimo, że nie mają tego włosia, sierści czy co tam z dzika, to czy chociaż one są dobre, nie niszczą włosów, nie puszą?

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-11-25 o 20:59
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 21:44   #19
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
No to teraz mnie załamałaś bo już byłam nastawiona na którąś z tych szczotek.
To w takim razie, czy jest jakaś porządna okrągła szczotka do modelowania włosów, która ma włosie z dzika? Przydałoby się gdyby byłą tak jak te, antystatyczna i ceramiczna.

powiedz chociaż, czy te szczotki mimo, że nie mają tego włosia, sierści czy co tam z dzika, to czy chociaż one są dobre, nie niszczą włosów, nie puszą?
Sama siersc z dzika jest na pewno za miekka aby włosy wymodelowac. Nie da się na nią nawinac pasma. Jeśli chodzi o te szczotki to ja ich używam od wielu wielu lat, nawijajac każde pasmo i suszac suszarka. Jak do tej pory żadne inne urządzenie się lepiej nie sprawdziło . Tak samo jeśli włosy prostuje prostownica zawsze najpierw są wyprostowane na szczotce. Elektryzuja się jedynie jeśli maja kontakt z kurtka, szalikiem zima to jest chyba naturalne. Mróz często to powoduje...
Nie wydaje mi się aby niszczyły włosy. Jeśli masz krótkie i cienkie włosy to możesz zainwestować w ta mega vent - ona ma najwieksza objętość ze wszystkich. Natomiast jeśli masz włosy długie i grube tak jak ja to zainwestuj w T 80. Najłatwiej jest nią włosy wymodelowac tak aby wyglądały naturalnie.

Pisałam już wcześniej ale jeśli chcesz osiągnąć jak najbardziej naturalny wygląd to użyj szcizotki o największej średnicy. Jeśli chcesz zrobić fale wymodeluj na mniejszej średnicy - takie łatwiej dają się wtedy spiac klamra, spinkami itp...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 22:35   #20
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Sama siersc z dzika jest na pewno za miekka aby włosy wymodelowac. Nie da się na nią nawinac pasma. Jeśli chodzi o te szczotki to ja ich używam od wielu wielu lat, nawijajac każde pasmo i suszac suszarka. Jak do tej pory żadne inne urządzenie się lepiej nie sprawdziło . Tak samo jeśli włosy prostuje prostownica zawsze najpierw są wyprostowane na szczotce. Elektryzuja się jedynie jeśli maja kontakt z kurtka, szalikiem zima to jest chyba naturalne. Mróz często to powoduje...
Nie wydaje mi się aby niszczyły włosy. Jeśli masz krótkie i cienkie włosy to możesz zainwestować w ta mega vent - ona ma najwieksza objętość ze wszystkich. Natomiast jeśli masz włosy długie i grube tak jak ja to zainwestuj w T 80. Najłatwiej jest nią włosy wymodelowac tak aby wyglądały naturalnie.

Pisałam już wcześniej ale jeśli chcesz osiągnąć jak najbardziej naturalny wygląd to użyj szcizotki o największej średnicy. Jeśli chcesz zrobić fale wymodeluj na mniejszej średnicy - takie łatwiej dają się wtedy spiac klamra, spinkami itp...
Przeglądałam internet i w sumie Olivia Garden wydaje się być jedną z lepszych firm. Nie rozumiem tylko po co piszą, że szczotka jest z sierści z dzika skoro to nieprawda., Tak samo u nich na stronie nie ma zaprezentowanych wszystkich rodzajów ich szczotek.

Ja będę chciała kupić na pewno którąś z tych szczotek z tym, że zastanawiam się jeszcze nad wychwalaną na blogach i na innych portalach Nano Termic, oraz tą, którą też pokazywałam wyżej z kolcami i włosiem - Thermo Active Ionic Boar Combo( http://lokikoki.pl/product-pol-3549-...ia-Garden.htmlt)ylko, że ta chyba nie jest ceramiczna i niby też z dzika. Nie wiem jak tutaj te kolce by się sprawdziły. Miałam kiedyś łączoną z włosiem i kolcami, ale główki poodpadały i zostały tylko takie obrzydliwe, szarpiące druty. Nie wiem jak by było tutaj.

Jak myślisz, która z tych trzech byłaby najlepsza do modelowania i najbardziej bezpieczna? Czym tak naprawdę się różnią Nano Termic i Ceramic Ion?

Cena w sumie nie gra roli, chcę kupić porządną szczotkę...

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-11-25 o 22:37
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 09:39   #21
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Ja mam dokładnie taką jak w obrazku. Jest na niej napisane Nano Thermic a pod spodem Ceramic + Ion. Także nie ma takiego podziału o jakim piszesz bo to to samo

Nie jest z włosia dzika i nawet nie powinna być - włosie dzika służy rozczesywaniu włosów a nie ich modelowaniu. Zależało mi na tym aby te kolce nie drapały skóry głowy i dobrze chwytały włosy, żeby maksymalnie ułatwić sobie stylizację i tak też jest.

Powłoka ceramiczna jest po to żeby przyspieszyć suszenie ponieważ szybko się nagrzewa. Co z tymi jonami to nie wiem, moja suszarka ma jonizowanie ujemne, szczotka też ma taką funkcję, ma to zapobiegać elektryzowaniu i tak jest bo włosów naelektryzowanych nie miałam nigdy

Mam nadzieję że pomogłam, daj znać jak się zdecydujesz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Szczotka-do-wlosow-Nano-Thermic-82-Olivia-Garden.240.jpg (35,8 KB, 130 załadowań)
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 18:21   #22
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
Ja mam dokładnie taką jak w obrazku. Jest na niej napisane Nano Thermic a pod spodem Ceramic + Ion. Także nie ma takiego podziału o jakim piszesz bo to to samo

Nie jest z włosia dzika i nawet nie powinna być - włosie dzika służy rozczesywaniu włosów a nie ich modelowaniu. Zależało mi na tym aby te kolce nie drapały skóry głowy i dobrze chwytały włosy, żeby maksymalnie ułatwić sobie stylizację i tak też jest.

Powłoka ceramiczna jest po to żeby przyspieszyć suszenie ponieważ szybko się nagrzewa. Co z tymi jonami to nie wiem, moja suszarka ma jonizowanie ujemne, szczotka też ma taką funkcję, ma to zapobiegać elektryzowaniu i tak jest bo włosów naelektryzowanych nie miałam nigdy

Mam nadzieję że pomogłam, daj znać jak się zdecydujesz
No faktycznie jest napisane Ceramic+Ion, ale na stronie Olivii Garden oraz w internetowych sklepach fryzjerskich jest także osobny rodzaj szczotek pod nazwą Ceramic Ion. Tutaj jeszcze raz podaję linka do tych szczotek: http://www.oliviagarden.pl/szczotki/ceramic-ion/
Jest napisane, że mają jonizacje dodatnią.

Czytałam opisy tych szczotek i tak naprawdę w sumie nie wiadomo, czym one się różnią. Chcę na pewno wybrać szczotkę jak najbezpieczniejszą dla włosów.

No i jeszcze jest szczotka tej samej firmy również jonizująca, ale posiada zarówno kolce jak i włosie(też niby z dzika): http://lokikoki.pl/product-pol-3549-...ia-Garden.html
Ta tylko widzę, że nie ma tej powłoki ceramicznej.

Jeszcze mi się przypomniało, że czytałam komentarz dziewczyny, że szczotka Nano Termic ma duża przerwę między uchwytem a szczotką i zaplątują się tam włosy, a poza tym nie daje ładnego, gładkiego poślizgu podczas suszenia. Czy z tym plątaniem to prawda?

Poza tym jakichś konkretnych różnic między nimi nie widzę. Byłam zdecydowana na ta Ceramic Ion bo niby miała włosie dzika, ale skoro KarolinaK pisała, że nie maja to pewnie tak jest.
Mam cienkie i delikatne włosy i najbardziej zależy, żeby szczotka nie szarpała, nie targała, nie niszczyła. Naprawdę nie wiem, która jest lepsza, a chciałam kupić taką ful wypas na lata i nie oszczedzać.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-11-26 o 18:27
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 20:39   #23
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
No faktycznie jest napisane Ceramic+Ion, ale na stronie Olivii Garden oraz w internetowych sklepach fryzjerskich jest także osobny rodzaj szczotek pod nazwą Ceramic Ion. Tutaj jeszcze raz podaję linka do tych szczotek: http://www.oliviagarden.pl/szczotki/ceramic-ion/
Jest napisane, że mają jonizacje dodatnią.

Czytałam opisy tych szczotek i tak naprawdę w sumie nie wiadomo, czym one się różnią. Chcę na pewno wybrać szczotkę jak najbezpieczniejszą dla włosów.

No i jeszcze jest szczotka tej samej firmy również jonizująca, ale posiada zarówno kolce jak i włosie(też niby z dzika): http://lokikoki.pl/product-pol-3549-...ia-Garden.html
Ta tylko widzę, że nie ma tej powłoki ceramicznej.

Jeszcze mi się przypomniało, że czytałam komentarz dziewczyny, że szczotka Nano Termic ma duża przerwę między uchwytem a szczotką i zaplątują się tam włosy, a poza tym nie daje ładnego, gładkiego poślizgu podczas suszenia. Czy z tym plątaniem to prawda?

Poza tym jakichś konkretnych różnic między nimi nie widzę. Byłam zdecydowana na ta Ceramic Ion bo niby miała włosie dzika, ale skoro KarolinaK pisała, że nie maja to pewnie tak jest.
Mam cienkie i delikatne włosy i najbardziej zależy, żeby szczotka nie szarpała, nie targała, nie niszczyła. Naprawdę nie wiem, która jest lepsza, a chciałam kupić taką ful wypas na lata i nie oszczedzać.
Zeby wlosy sie nie plataly na uchwycie wybierz taka z plastikowa raczka. Z tych ktore mam dwie maja raczke gumowa i na takiej zawsze wyrywa sie wlosy (to zalezy od daty produkcji zdaje sie bo 4 z nich sa tej firmy a mimo to maja inne uchwyty) Sama musialabys pojsc do hurtowni i ocenic.
Zreszta jonizacja ujemna dodatnia czy jakis nano termic czy thermal to jest wszystko to samo. One wszystkie dzialaja w ten sam sposob

Natomiast o tej z niby"siescia dzika" moge powiedziec jedynie ze nie wierze ze zdziala cuda tylko dlatego ze ma cos dodatkowego pomiedzy drucikami
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 19:35   #24
Karolawaw
Raczkowanie
 
Avatar Karolawaw
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Równiez mam w zamiarze zakup dobrej szczotki a co powiecie o firmie Jaguar oni chyba tez maja niezłe szczotki
Karolawaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 22:10   #25
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Zeby wlosy sie nie plataly na uchwycie wybierz taka z plastikowa raczka. Z tych ktore mam dwie maja raczke gumowa i na takiej zawsze wyrywa sie wlosy (to zalezy od daty produkcji zdaje sie bo 4 z nich sa tej firmy a mimo to maja inne uchwyty) Sama musialabys pojsc do hurtowni i ocenic.
Zreszta jonizacja ujemna dodatnia czy jakis nano termic czy thermal to jest wszystko to samo. One wszystkie dzialaja w ten sam sposob

Natomiast o tej z niby"siescia dzika" moge powiedziec jedynie ze nie wierze ze zdziala cuda tylko dlatego ze ma cos dodatkowego pomiedzy drucikami
Chyba zdecydowałam się na Nano Termic. Nie wiem tylko, czy ma rączkę gumową, czy plastikową. Niestety u mnie w mieście w hurtowni chyba nie ma szczotek tej firmy i nie mam jak sprawdzić. Będę zamawiać przez internet.
eelmirka, pisałaś, że masz tą szczotkę, jaki ma ona uchwyt i czy faktycznie ta przerwa między uchwytem a głowicą wplątuje i rwie włosy?

Karolawaw,
szczotki z firmy Jaguar są z tego co wiem również profesjonalne, i pewnie dobrej jakości tylko mają mniejszy wybór niż Olivia Garden.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 12:54   #26
Karolawaw
Raczkowanie
 
Avatar Karolawaw
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Ja zastanawiam sie nad tymi http://allegro.pl/olivia-garden-szcz...756109006.html lub http://allegro.pl/szczotka-olivia-ga...805580976.html tylko nie bardzo wiem czym one sie od siebie roznia http://allegro.pl/szczotka-do-wlosow...792444251.html

Edytowane przez Karolawaw
Czas edycji: 2012-11-28 o 12:57
Karolawaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 13:02   #27
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Uchwyt ma gumowy. Nie ma szans żeby coś się wplątało.
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 13:48   #28
Karolawaw
Raczkowanie
 
Avatar Karolawaw
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

Eelmirka moglabys w wolnej chwili wrzucic fotke swoich włosow wymodelowanych na tej szczotce, chcetnie zobacze rezultat.
Karolawaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 19:12   #29
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

To Karolina pisze, że uchwyt gumowy wyrywa włosy, a elmirka, że nie, to już teraz sama nie wiem.
Jednak dziewczyna pisała na innym forum, że przerwa między głowicą, a rączką w tej szczotce wplątuje włosy.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 16:36   #30
Karolawaw
Raczkowanie
 
Avatar Karolawaw
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: DZIEWCZYNY POMOCY !!pilne pytanie o okragłe szczotki do modelowania

JA zamowilam te co ma eelmirka i juz sie nie moge doczekac kiedy bedzie w moich dłoniach ))
Karolawaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-13 23:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.