Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-13, 09:02   #1171
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

W niedzielę nałożyłam peeling migdałowy na dekolt, 20%. Dzisiaj dopiero(piątek) skóra zaczęła się łuszczyć. Tak informacyjnie dla osób, które się niecierpliwią, że po 2-3 dniach nie ma wylinki
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 17:08   #1172
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie bo słyszałem że kwasy powinno się robić na jesieni lub w zimie a nie w lecie, a jake jest z tonikime gdhbym sobie teraz zrobił tonik migdałowy 7% a na jesieni [kiedy można zacząc?] robić peeling 15%. Czy takim tonikiemjest możliwośc abym usunął czerwone przebarwienia po trądziku ? Z jakiego najlepiej korzystać z migdałowego czy jakiegoś innego ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:49   #1173
ruda9215
Raczkowanie
 
Avatar ruda9215
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 317
GG do ruda9215 Send a message via Skype™ to ruda9215
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Chciałam tylko napisać, że w kwietniu skończyłam kwas glikolowy... startuję z migdałowym gdyż jest lato. Usuwam dziadostwo po trądziku..

Swoją drogą.. moja skóra chyba potrzebuj cały czas bodźca.. bo jak przestałam się kwasić wyskakiwały nowe pryszczyki.. a jak się kwasze chociaż dobre jest to, że nie wyskakuje nic nowego, bo JESTEM kobietą i gdy zbliża się okres ... no wiecie same co się potrafi dziać z mordką.

zamówiłam z mazideł 10 g.. do końca lata myślę, że starczy. a potem coś mocniejszego..moja skóra jest jak u słonia.. nie mam po co bawić się w toniki... bo to strata kasy... eh.
__________________
06.12.2012 - Zdana praktyka - prawo jazdy
24.12.2012 - Pierścionek na moim paluszku.


2014 - licencjat !
15.08.2015 - ślub. 
ruda9215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 17:58   #1174
gfkjfgjfg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Zamówiłem na mazidzłach kwas migdałowy coby sobie troche twarz rozjaśnic. Teraz nie wiem w czym mam ten kwas rozpuścic, w wodzie czy w alkohol? Najbardziej zależy mi na rozjaśnieniu twarzy, łuszczenie mi nie straszne(atre, isotrex, salicylowy 30%, mlekowy). Zastanawiam sie co będzie lepsze tonik 10-15% stosowany codziennie, czy jakiś 30% stosowany rzadziej? Jaką trwałośc ma tonik ukrecony na bazie alkoholu, a jaki na bazie wody?

PS zamówiłem też kwas kojowy i zastanawiam się jak jest z trwałością roztworu na bazie wody i alkoholu.
gfkjfgjfg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 14:20   #1175
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Już wszystko zakupiłam, wcześniej kupowałam kwas migdałowy na allegro o stężeniu chyba 50 i kładłam go bezpośrednio na twarz bez wcześniejszego stosowania toniku i buzia mi się naprawdę ładnta zrob iła po kilka zabiegach, teraz postanowiłam kupić na mazidlach tylko niech oh ktoś wytłumaczy dlaczego w jednej recepturze jest alkohol a w drugiej nie ma, potrzebuje sprawdzony przepis na 30% i 40%
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 17:40   #1176
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post29942049
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:01   #1177
ruda9215
Raczkowanie
 
Avatar ruda9215
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 317
GG do ruda9215 Send a message via Skype™ to ruda9215
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

No muszę Wam powiedzieć, że siedzę z migdałkiem na buzi 21% i nic... nie czuje kompletnie nic poza tym, że mam lekko ściągniętą skórę..
__________________
06.12.2012 - Zdana praktyka - prawo jazdy
24.12.2012 - Pierścionek na moim paluszku.


2014 - licencjat !
15.08.2015 - ślub. 
ruda9215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 19:52   #1178
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Jak mam sprawdzić odczyn na papierkt lakmusowym?

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Już wiem
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 00:16   #1179
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

na stronie mazidla.pl jest sposób na przygotowanie toniku 5% z kw. migdałowym i humektanten, a jak ja chciałbym zrobic sobie tonik 7% to jak mam to wyliczyć ?
Hydromanil zastąpie gliceryną [nie więcej jak 6%] ja bym dał ok 4% więc pozostałe 96% muszę odpowiednio podzielić na kwas i wodę ? Czy może to lepiej robić nie na % a ml lub gramy ?

Ok juz wyliczylem aczkolwiek nie wiem czy dobrze :
woda dest - 8,82
gliceryna - 0,31
kw migdałowy - 0,87
Co daje 10ml toniku - na ile mi taki wystarczy 2/3 razy przetrzec twarz ?

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2012-07-24 o 00:31
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 16:23   #1180
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Czy ktoś mógłby podać mi proporcje spirytus rektyfikowany/woda/kwas migdałowy, żeby otrzymać peeling o stężeniu 35% i 40% ? Próbuję poobliczać to wszystko przy pomocy kalkulatora stężeń, ale nie do końca sobie ufam i wolałabym zapytać kogoś bardziej obytego w temacie.

Pozdrawiam
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 11:48   #1181
Maverick_1979
Przyczajenie
 
Avatar Maverick_1979
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paweek Pokaż wiadomość
na jesieni mam zamiar zrobić serie zabiegów kwasem TCA od 35% wzwyż. Moze i pomoże, zobaczymy


Przykro mi, ale tymi kwasami za wiele nie zmienisz. Zwł przy takiej tendencji do bliznowacenia - możesz jedynie lekko wygładzić. Prawdę mówiąc szkoda pieniędzy. Lepiej już zafundować sobie dermabrazję, zabieg dość drastyczny, ale skuteczny(nie mylić z mikrodermabrazją), lub jak już ktoś wyżej wspomniał - laser. To jedyny sposób, żebyś mógł zobaczyć jakieś konkretne efekty.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
W niedzielę nałożyłam peeling migdałowy na dekolt, 20%. Dzisiaj dopiero(piątek) skóra zaczęła się łuszczyć. Tak informacyjnie dla osób, które się niecierpliwią, że po 2-3 dniach nie ma wylinki
Dodam od siebie, że kładę na dekolt ok 40% a łuszczyć zaczynam sie po dobrych 7 dniach

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby podać mi proporcje spirytus rektyfikowany/woda/kwas migdałowy, żeby otrzymać peeling o stężeniu 35% i 40% ? Próbuję poobliczać to wszystko przy pomocy kalkulatora stężeń, ale nie do końca sobie ufam i wolałabym zapytać kogoś bardziej obytego w temacie.

Pozdrawiam

Nie wiem, czy to pomoże, ale chcąc mieć dość silne stężenie w okolicach 40% wsypuję trochę kwasu i dolewam powoli spirytusu mieszając. Jak się rozpuści niemalże całkowicie to już nic nie dolewam. Pięknie działa i złuszcza. To tak na prosto, bo przyznam, że w przeliczenia bawić mi się nie chce.
Maverick_1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 00:34   #1182
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cześc dziewczyny, mam pewien problem. Kupilam w hurtownii kosmetycznej taki zestaw (polecany przez znajoma kosmetyczke): kwas migdalowy 40 % ph 1,5, neutralizator i do tego krem multiwitaminowy. Migdala zawsze nakladam na 10-12 minut co 7-8 dni. i w niedziele bedzie to juz moj 8 tzw. zabieg. Wysyp byl około 3-4 zabiegu, przebarwienia teraz niewiele mniejsze i jasniejsze ale krostki jak wyskakiwaly tak wyskakuja nadal. Wiecie moze po ktorym zabiegu skora bedzie 'jak z opisu kwasow migdalowych' ladna i uspokojona w koncu ? wszedzie jest napisane ze efekty idealnej cery po 6,7 zabiegu max do 10 a ja mam juz 8 i jakos nie wyobrazam sobie zeby to zeszlo w ciagu 2 tygodni jesli wiecie to mi pomozcie, prosze
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 16:55   #1183
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Kurde nie wiem co mam myslec na temat kwasów.

W zeszly piatek zaczalem stosowac tonik 7% gdy sprawdzalem papierkiem ph wynosilo ono 1 wiec "doprawialem" do 4 i zadnego efektu zadnego luszczenia czy cos, myslalem ze moze to przez gliceryne ze ona wspomaga a skora sie przyzwyczaja gdzies tam od srodka ;D
No i dzisiaj zrobilem kwas [ten od dziewczyny z 1 strony 1,25 kwasu i 4 wody] myslalem i balem sie troche czy wziac 15% czy 20%, ale zrobiłem ten wiekszy i znowu akcja z ph 1 wiec dodawalem sody zeby bylo miedzy 3/4. Tego kwasy wyszlo mi malo wiec po dodadniu sody nie cala sie rozpuscila ale ph bylo ok.
Wiec przechodze dalej namaczam wacik przecieram raz drugi twarz pozniej plecy i ... nic zadnego szczypania, klucia bolu czerwonosci czy cos no moze oprocz BIALEGO osadu po sodzie, własnie mija 10 minuta jak to trzymam i ide zaraz zmyc bo nie bede chodzil na zewnatrz z taka twarza.

I teraz pytanie :
Czy u was tez wystepowaly takie problemy - nierozpuszczona do konca soda, biala twarz, zero szczypania itp
Ciekaw jestem ile musze poczekac na luszczenie i jakie ono bedzie
Nastepny raz zrobie 35% moze wtedy cos zadziala xD
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 17:07   #1184
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Kurde nie wiem co mam myslec na temat kwasów.

W zeszly piatek zaczalem stosowac tonik 7% gdy sprawdzalem papierkiem ph wynosilo ono 1 wiec "doprawialem" do 4 i zadnego efektu zadnego luszczenia czy cos, myslalem ze moze to przez gliceryne ze ona wspomaga a skora sie przyzwyczaja gdzies tam od srodka ;D
No i dzisiaj zrobilem kwas [ten od dziewczyny z 1 strony 1,25 kwasu i 4 wody] myslalem i balem sie troche czy wziac 15% czy 20%, ale zrobiłem ten wiekszy i znowu akcja z ph 1 wiec dodawalem sody zeby bylo miedzy 3/4. Tego kwasy wyszlo mi malo wiec po dodadniu sody nie cala sie rozpuscila ale ph bylo ok.
Wiec przechodze dalej namaczam wacik przecieram raz drugi twarz pozniej plecy i ... nic zadnego szczypania, klucia bolu czerwonosci czy cos no moze oprocz BIALEGO osadu po sodzie, własnie mija 10 minuta jak to trzymam i ide zaraz zmyc bo nie bede chodzil na zewnatrz z taka twarza.

I teraz pytanie :
Czy u was tez wystepowaly takie problemy - nierozpuszczona do konca soda, biala twarz, zero szczypania itp
Ciekaw jestem ile musze poczekac na luszczenie i jakie ono bedzie
Nastepny raz zrobie 35% moze wtedy cos zadziala xD
Część Twojej wypowiedzi brzmi, jakbyś miał na myśli tonik, część jakby jednak chodziło Ci o peeling, a to są dwie różne sprawy .

Jeśli robisz tonik, to całkiem prawdopodobne jest, że łuszczenia nie zaobserwujesz. Tonik powinien działać delikatnie ale długofalowo, a nie raz a konkretnie.

Jeśli robisz peeling - niepotrzebnie regulujesz ph. W przypadku peelingu (który i tak się ze skóry zmywa/neutralizuje) nie powinno się go sztucznie podwyższać, bo to właśnie osłabia jego działanie. Nie zdziwiłabym się więc, jakbyś po tych ostatnich 20% również nie zauważył łuszczenia.
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 17:25   #1185
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Część Twojej wypowiedzi brzmi, jakbyś miał na myśli tonik, część jakby jednak chodziło Ci o peeling, a to są dwie różne sprawy .

Jeśli robisz tonik, to całkiem prawdopodobne jest, że łuszczenia nie zaobserwujesz. Tonik powinien działać delikatnie ale długofalowo, a nie raz a konkretnie.

Jeśli robisz peeling - niepotrzebnie regulujesz ph. W przypadku peelingu (który i tak się ze skóry zmywa/neutralizuje) nie powinno się go sztucznie podwyższać, bo to właśnie osłabia jego działanie. Nie zdziwiłabym się więc, jakbyś po tych ostatnich 20% również nie zauważył łuszczenia.
Tak wiem tonik a peeling to dwie rozne sprawy mozliwe ze to i tak wyszło bo opisywalem co i jak od poczatku ;D tzn pierw tonik 7% tydzien pozniej [czyli dzis] peeling 20%
Czyli robiac peeling 20% czy np. 30% mam nie dodawac sody badz kwasu l mlekowego do obnizenia/podwyszenia ph ? No mozliwe ze z tego wszystkiego przeistoczylem wiadomosc o tym ze peelingi takze musze podniesc na ph 3/4 co jak sie teraz dowiedzialem jest nie prawda

Ok zmyje to zrobie jeszcze raz tonik bo fajnie dzialal, czekajac na kolejny mozliwy momet napeeling teraz juz z dobra wiedzą
Dziękuje ze tak szybko odpisalas i mnie uswiadomiłas.

A jeszcze jedno jezeli nie bedzie efektow to czy mogl bym zrobic ponownie peeling np. w poniedzialek, wtorek ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 22:29   #1186
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Czyli robiac peeling 20% czy np. 30% mam nie dodawac sody badz kwasu l mlekowego do obnizenia/podwyszenia ph ? No mozliwe ze z tego wszystkiego przeistoczylem wiadomosc o tym ze peelingi takze musze podniesc na ph 3/4 co jak sie teraz dowiedzialem jest nie prawda
pH regulujemy przy toniku, przy peelingu - nie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:22   #1187
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

W jakim stopniu tonik/peeling migdałowy wpływa na zmniejszenie przebarwień i blizn potrądzikowych? Cała jestem w kropki i zastanawiam się czy migdał coś pomoże?Zależy mi głównie na ujednoliceniu kolorytu i oczywiście likwidacji zaskórników.
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:32   #1188
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, mam taki problem, że na buzi w kilku miejscach mam dosłownie cały czas coś pod skórą... Co jakiś czas tworzy się tam krosta, potem się zmniejsza, by następnie dalej się pojawić:/ Czy na takie coś pomogłyby zabiegi kwasem migdałowym, żeby głębiej złuszczyć skórę i te zanieczyszczenia, które ciągle są pod spodem "rozpuścić"? waham się, czy sama przejrzeć oba wątki o kwasach i coś próbować robić, czy może zgłosić się do kosmetyczki...
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 23:02   #1189
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

No wreszcie po 2 dniach zaczela sie "wylinka" co prawda mala i w okolicach policzkow do nosa bez czola mimo ze smarowane bylo najwiecej ;P

Ale do sedna o ile wiem ze kwas migdalowy/tonik moge uzywac w lecie o tyle z tonikiem z kwasu l mlekowego 10% z mazidel to nie wiem ?

I jeszcze jedno jak ktos mogl by mi odpowiedzieć czy mogł bym stosowac rano tonik 10% z migdala a na noc tonik 10% z l mlekowego ?

Czy nie mozna/lepiej nie łączyc takich tonikow ? ;D
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 07:30   #1190
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
No wreszcie po 2 dniach zaczela sie "wylinka" co prawda mala i w okolicach policzkow do nosa bez czola mimo ze smarowane bylo najwiecej ;P

Ale do sedna o ile wiem ze kwas migdalowy/tonik moge uzywac w lecie o tyle z tonikiem z kwasu l mlekowego 10% z mazidel to nie wiem ?

I jeszcze jedno jak ktos mogl by mi odpowiedzieć czy mogł bym stosowac rano tonik 10% z migdala a na noc tonik 10% z l mlekowego ?

Czy nie mozna/lepiej nie łączyc takich tonikow ? ;D
Żadnego kwasu nie powinno się nakładać rano, na dzień.
Przy kwasie mlekowym konieczny filtr 50+.
jeśli koniecznie chcesz stosować obydwa kwasy, to najpierw zacznij powoli z jednym, na przykład migdałem. Potem możesz robić z migdała peelingi a z mlekowego tonik, który będziesz stosował między peelingami, o ile Twoja skóra będzie to tolerowała.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:39   #1191
S_A_B_I
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam wszystkich,mam pewien problem. Wczoraj zrobiłam sobie kolejny już peeling migdałem z ZSK. zaczynałam od stężenia 15% (oczywiście najpierw od toniku 5%) i co 3 tygodnie powtarzałam, za każdym razem zwiększając stężęnie o 5%, bo nie było u mnie żadnego łuszczenia. wczorajszy peeling miał 40% i skóra po wszystkim wyglada tragicznie. Jak poparzona, zrobiły sie jakieś strupy, pełno nowych przebarwień. Dodam że ciągle bardzo mocno ją nawilżam, smaruje lanolina, olejkami kremami i ciągle jest źle. Czy to normalna reakcja przy takim stężeniu?
S_A_B_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:19   #1192
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Żadnego kwasu nie powinno się nakładać rano, na dzień.
Przy kwasie mlekowym konieczny filtr 50+.
jeśli koniecznie chcesz stosować obydwa kwasy, to najpierw zacznij powoli z jednym, na przykład migdałem. Potem możesz robić z migdała peelingi a z mlekowego tonik, który będziesz stosował między peelingami, o ile Twoja skóra będzie to tolerowała.
Raczej chodziło mi o toniki [migdał z lmlekowym] stosowane jeden rano drugi wieczór.
A kwas jeden z dwóch raz na miesiąc
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:57   #1193
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Raczej chodziło mi o toniki [migdał z lmlekowym] stosowane jeden rano drugi wieczór.
A kwas jeden z dwóch raz na miesiąc
No ale w toniku też masz kwas - Kwasów nie stosuje się na dzień.
Odpuść sobie złuszczanie dwa razy dziennie. Możesz spróbować stosować naprzemiennie, w jeden dzień tonik migdałowy, w drugi mlekowy. Ale i tak nie wiem, czy to nie będzie za dużo dla skóry. Ostrożnie się za to bierz i obserwuj skórę, żebyś sobie krzywdy nie zrobił.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez S_A_B_I Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,mam pewien problem. Wczoraj zrobiłam sobie kolejny już peeling migdałem z ZSK. zaczynałam od stężenia 15% (oczywiście najpierw od toniku 5%) i co 3 tygodnie powtarzałam, za każdym razem zwiększając stężęnie o 5%, bo nie było u mnie żadnego łuszczenia. wczorajszy peeling miał 40% i skóra po wszystkim wyglada tragicznie. Jak poparzona, zrobiły sie jakieś strupy, pełno nowych przebarwień. Dodam że ciągle bardzo mocno ją nawilżam, smaruje lanolina, olejkami kremami i ciągle jest źle. Czy to normalna reakcja przy takim stężeniu?
Ja nie miałam takiej reakcji. Trochę to dziwne, skoro zwiększałaś systematycznie... Może idź do dermatologa
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:49   #1194
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Właśnie kompletuję pierwsze zamówienie na mazidłach, bo chcę spróbować toniku z kw. migdałowym, a potem peelingu. Możecie mi doradzić, czy dobrze skompletowałam listę?
1 x HYDROLAT MIGDAŁOWY 50 ml
1 x NAKRĘTKA
1 x BUTELKA SZKLANA poj. 50 ml
3 x BUTELKA SZKLANA o poj. 22 ml z atomizerem i ze srebrną nasadką
1 x HYDROLAT OCZAROWY 50 ml
15 x PAPIERKI pH 1-11 / 1 szt.
1 x KWAS MIGDAŁOWY 10 g
1 x OLEJ Z NASION CZERWONEJ MALINY 10 g
W domu mam kwas hialuronowy 1%( do toniku), łyżeczki 1 2 2,5 i 5 ml.
Filtr i kremy nawilżające/natłuszczające chcę kupić w aptece.

Z góry dziękuję za odp.
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 23:21   #1195
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, za mną już 10 zabieg kwasem migdałowym 40 % a efekty niewielkie, powiedzcie mi jak mogę wzmocnić działanie kwasu ? kwas trzymam zawsze około 10-12 minut i zmywam zawsze neutralizatorem. Lekka wylinka pojawia się po 3-4 dniach ale nie tam gdzie powinna, zazwyczaj pojawia się na brodzie i nosie. Pomożecie mi ?
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:55   #1196
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, za mną już 10 zabieg kwasem migdałowym 40 % a efekty niewielkie, powiedzcie mi jak mogę wzmocnić działanie kwasu ? kwas trzymam zawsze około 10-12 minut i zmywam zawsze neutralizatorem. Lekka wylinka pojawia się po 3-4 dniach ale nie tam gdzie powinna, zazwyczaj pojawia się na brodzie i nosie. Pomożecie mi ?
Peeling można tak podkęcić:
1. Dodać alkoholu
2. Potrzymać dłużej
3. Nie stosować neutralizatora tylko umyć twarz wodą z mydłem - też zneutralizuje kwas

A skąd masz kwas i co to za neutralizator?
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:59   #1197
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej. Stosuję tonik 5% z kwasem migdałowym już 4 dzień. Za jakieś 4 dni planuję pierwszy peeling 20- 25%. Czy po peelingu używać toniku dalej czy go odstawić na rzecz zwykłego toniku? Czytałam w wątku, że nie można zdzierać skórek, ale by ułatwić jej usunięcie masować twarz olejem. Jak wy to robicie? Po myciu, a po masowaniu nakładacie tonik i krem? Czy zmywacie ten olej najpierw?
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 14:13   #1198
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Peeling można tak podkęcić:
1. Dodać alkoholu
2. Potrzymać dłużej
3. Nie stosować neutralizatora tylko umyć twarz wodą z mydłem - też zneutralizuje kwas

A skąd masz kwas i co to za neutralizator?
Pisałam już wyżej ale powtórzę. Kwas migdałowy 40 % ph 1.5 firmy Bandi i Neutralizator ( składniki aktywne : glikol propylenowy, d-panthenol, mukopolisacharydy i wodorotlenek sodu) również firmy Bandi
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 14:51   #1199
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Pisałam już wyżej ale powtórzę. Kwas migdałowy 40 % ph 1.5 firmy Bandi i Neutralizator ( składniki aktywne : glikol propylenowy, d-panthenol, mukopolisacharydy i wodorotlenek sodu) również firmy Bandi
To nie pomogę, bo nigdy nie miałam do czynienia z takimi produktami, nie wiem, co w tym peelingu jest poza kwasem, więc bałabym się czegokolwiek dodawać. Neutralizator to też nie moja bajka, poza tym zawiera glikol propylenowy, po którym wyglądam jak poparzona i wysypuje mnie pierwszorzędnie.
A ten peeling bandi to sam kwas migdałowy? Bo nie mogę znaleźć na ich stronie. Jedyne co znalazłam to opcja własnie zabiegu, ale nie samym migdałem, bo w skład tego wchodzi jeszcze glukonolakton, kwas laktobionowy, witaminy, skwalan, masło shea, gliceryna, alantoina, d-pantenol, wyciągi roślinne - jeśli masz właśnie coś takiego to raczej nic dziwnego, że się słabo łuszczysz. Reszta składników działa po prostu kojąco, natłuszczająco, nawilżająco - osłabia to działanie kwasu. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby kwas dobrze zadziałał w towarzystwie np. skwalanu i masła shea.
Ja czysty kwas mieszam z wodą i alkoholem, jak mam pod ręką, bez tych wszystkich dobroci, potem zmywam mydłem i nakładam penaten.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 13:51   #1200
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, za mną już 10 zabieg kwasem migdałowym 40 % a efekty niewielkie, powiedzcie mi jak mogę wzmocnić działanie kwasu ? kwas trzymam zawsze około 10-12 minut i zmywam zawsze neutralizatorem. Lekka wylinka pojawia się po 3-4 dniach ale nie tam gdzie powinna, zazwyczaj pojawia się na brodzie i nosie. Pomożecie mi ?
Pracowałam na tym kwasie. Najsłabszy jaki znam. U mnie nawet 30 minut na twarzy nie dawało efektów. Jeśli się nie myle, to jest też polecany do cery wrażliwej (dodatek laktobionowego jak koleżanka wyżej pisała) przez co nie dziw się że słabo działa.

Wzmocnić działanie możesz przez dokładne odtłuszczenie skóry przed kwasem (np. tonik z alkoholem ) a sam kwas nakładaj i wmasuj w skórę rękawiczką lateksową. Mozesz tak masować przez chwilę skórę, wtedy głębiej wnika.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.