prośba o pomoc w farbowaniu :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-18, 12:14   #1
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Angry

prośba o pomoc w farbowaniu :-)


Witam,

Od kilku miesięcy farbuję włosy w domu farbami profesjonalnymi SoColor Matrix'a. Same farby, połysk i kolor super, ale....
No właśnie i tu zaczyna się problem....
Jakieś 3-4 cm od skóry głowy kolor wychodzi mi o 2-3 tony jaśniej niż na dalszej długości włosów. Stosuję się do instrukcji i najpierw nakładam farbę zostawiając ok. 5 cm od skóry głowy bez farby, po 20 min. nakładam na odrosty i trzymam dalsze 20 min. Używam wody 6% lub 9%, ale zawsze tak mi wychodzi ( a staram się nie mazać po skórze, co przy samodzielnym nakładaniu zwłaszcza z tyłu głowy łatwe nie jest).
Zaznaczam, że mam ciemne włosy, a u mamy (ciemny blond) stosującej te same wody utlenione nie ma tego problemu. Nie wiem co robię nie tak.
Kiedyś użyłam farby Voila z 6% wodą i też mi tak wyszło (farbę nakładała mi wtedy mama).
Na farbowanie u fryzjera mnie nie stać, a farby drogeryjne są dużo gorsze i źle wpływają na moje włosy...

Co robić? Pomocy !!!
protka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 13:09   #2
DeliciousGirl
Przyczajenie
 
Avatar DeliciousGirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6
Dot.: prośba o pomoc w farbowaniu :-)

hmmm... niewiele Ci moge poradzic, gdyz sama nie farbuje wlosow, ale moze nakladasz za duzo farby przy samej glowie. Najlepiej by bylo gdybys uzbierala pieniadze na jednorazowe pojscie do fryzjera i tam podpatrzyla co i jak .
DeliciousGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 13:17   #3
nicole697
Zadomowienie
 
Avatar nicole697
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 545
Dot.: prośba o pomoc w farbowaniu :-)

ja też używam farb z matrixa i zawsze jak mi fryzjerka nakłada farbe to robi to najpierw na odrost a potem na reszte

a jak chciałam zejsc na jaśniejszy kolor to wiem że nakładała mi farbe na odroście z inną wodą i dalej też z inną procentowo wodą właśnie po to żeby nie było różnicy między odrostem a resztą włosów

myślę że powinnaś nakładac farbe najpierw na odrost właśnie a potem na reszte
nicole697 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 15:55   #4
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: prośba o pomoc w farbowaniu :-)

Dziękuję wam za rady.

Sama już nie wiem...
Farby dawałam przy skórze tyle co na całej długości a wyszło jaśniej.
A właśnie ostatnio wpadłam na to, że skoro przy skórze mam jaśniej to na całej długości dam farbę z 9% wodą a przy skórze z 6% i wyszło niestety tak samo Jak trzymałam Voila tak samo długo na całych włosach to przy skórze też miałam 2-3 cm jaśniej
Wydaje mi się, że to pod wpływem ciepła jakoś bardziej u mnie chwyta woda utleniona
Może powinnam spróbować z 3% wodą...?
Odrosty mam zawsze ciemne (+ siwki), a chciałam właśnie trochę włosy rozjaśnić... i rozjaśniłam 3, 4 cm
Chyba trzeba będzie uskładać na fryzjera i popytać dokładnie, a do tego czasu zostaje mi jeszcze trochę poeksperymentować.
protka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.