Jak nauczyc sie malować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-31, 11:57   #1
ddora1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 4

Jak nauczyc sie malować?


Kochane dziewczyny pomóżcie.Nie potrafię się malować,na nic gazety i płyty z kursami,czy są jakieś szkoły(kursy)gdzie tego uczą? DZIĘKI!!!!!!
ddora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 12:18   #2
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: pomocy!

Dla mnie najlępszą nauką malowania było testowanie na samej sobie...
Jeżeli jednak nie wychodzi Ci to, idź najlepiej do jakiejś zaufanej kosmetyczki, ona napewno Cię nauczy, albo przynajmniej da Ci parę cennych wskazówek ! [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 15:40   #3
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Jak nauczyc sie malować?

Strasznie stary ten wątek, ale... odświeżam

Dziewczyny doradźcie coś. Nigdy się jakoś specjalnie nie malowałam. W zasadzie prawie wcale. Mam dosyć ładną cerę więc nie muszę zbyt wielu rzeczy tuszować, ale... chciałabym się w końcu nauczyć. Zazdroszczę dziewczyną z Makijaży, że takie ładne umieją wyczarować, bo ja to po prostu nic. Nie mam pojęcia o podkładach, bazach (nawet nie wiem co to do końca jest ta baza). Może któraś udzieliła by mi paru wskazówek jak to robić, jak się uczyć? Co się nakłada pod podkład? Jak go dobrze dobrać? Jak malować się kredką żeby ręka nie drżała i jak dobrać dla siebie odpowiednie odcienie?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 18:00   #4
Puni0k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak nauczyc sie malować?

Bazę stosuję się pod podkład i puder, żeby nie "schodziły" z twarzy. Jednak uważam, że skoro nie masz problemów z cerą, to nie powinnaś stosować podkładu. Wystarczy korektor, aby zatuszować drobne wypryski i cienie pod oczami. Jeżeli jednak chcesz sobie kupić podkład (np na specjalne okazje) to idziesz do drogerii, wybierasz podkład, bierzesz jego tester, nakładasz trochę na dłoń i rozmarowujesz. jeśli go nie widać - to idealny podkład dla ciebie. Jeżeli jest za ciemny/za jasny - nie oplaca się kupować, ponieważ będzie to wyglądać jak maska. Co do odcieni: Mówisz się dowiedzieć o swoim typie urody. http://www.makijaz.net/tt.html <- uzupełnij test, a gdy już się dowiesz czy jestes latem, jesienia itp. wpisz sobie w google swój typ urody i na pewno dowiesz się jakie powinnaś stosować ciebnie, kolory ubrań itp. No cóż, co do kredki - kwestia przyzwyczajenia, musisz jak najwiecej ćwiczyć, aż się uda. Pozdrawiam
Puni0k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 18:52   #5
antoninne0216
Zadomowienie
 
Avatar antoninne0216
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 941
Dot.: Jak nauczyc sie malować?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Może któraś udzieliła by mi paru wskazówek jak to robić, jak się uczyć? Co się nakłada pod podkład? Jak go dobrze dobrać? Jak malować się kredką żeby ręka nie drżała i jak dobrać dla siebie odpowiednie odcienie?
jeśli nie masz problemów z cerą, a chcesz używać podkładu to jakiś lekki. zależy jaką masz cerę- może potrzeba ci matującego lub rozświetlającego, a może nawilżającego.
żeby ręka nie drżała trzeba ćwiczyć! np. wieczorem włączyć dobre światło, usiąść przed lustrem i rysować krechę za krechą.
poszukaj sobie w internecie sposobów na makijaż oka i ćwicz różne makijaże- delikatna kreska, smokey eyes, itd.
pod podkład najlepiej krem nawilżający z filtrem słonecznym.
żeby dobrze go dobrać trzeba poprosić o próbkę i sprawdzić w świetle dziennym w domu. jeśli nie ma takiej możliwości to nakłada się podkład na kość szczęki- kurde, nie pamiętam, jak się to nazywa
poszukaj na kwc- to jest skarbnica wiedzy i dużo pomaga.
antoninne0216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:31   #6
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260
Dot.: Jak nauczyc sie malować?

Ja też od niedawna nie uiałam się malować. Myślałam, że sama się nauczę. Przeglądałam neta, czasopisma itp. i nic mi to nie dało. To była czysta teoria. Postanowiłam znaleść wizażystkę by udzieliła mi prywatnej lekcji makijażu. I nie żałuję. Z perspektywy czasu uważam, że lepiej zrobić nie mogłam.
Zawsze fascydowały mnie techniki rozcierania cieni i nie mogłam się nadziwić jak dziewczyny to pięknie robią. Sama patrząc na filmiki nie wiedziałam o co tam biega dopiero jak pokazała mi wizażystka to zrozumiałam i co najważniejsze mogłam się tego przy niej nauczyć. Ona mi pokazywała na mojej twarzy malując jedną część, a ja potem robiłam to samo tylko na drugiej części. Wszystko było pisane bym nie zapomniała i robione krok po kroku. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że już umię się perfekcyjnie umalować, bo wiele rzeczy jeszcze nie wiem i nie umię. Ale jak na razie jestem zadowolona z tego i co najważniejsze już nie jestem taka ciemna czytajac różne artykuły na temat technik makijażu itp. Teraz tylko mogę praktykować i eksperymentować jak coś mnie zaciekawi w necie.

Więc takie rozwiązanie jest moim zdaniem najlepsze dla osób które są zielone w tym temacie i oczywiście które moga sobie na to oczywiście pozwolić. Ale uważam, że warto
__________________
Łódź - 23.05.2013r - Allergan Natrelle 340
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:39   #7
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Jak nauczyc sie malować?

Czasami w wielu miastach można wziąźć udział w warsztatch z makijażu. POszukaj na google czy cos takiego nie jest organizowane w twoim mieście Warsztaty takie kosztują 50-100zł trwają kilka godzin, a czasem są organizowane darmowo

Mozesz też poszukać wizażystki w swoim mieście i umówić się z nią na indywidualne lekcje makijażu - koszt takiej lekcji to ok. 100-150zł.
Masz dobrany podkład, odpowiednie cienie itd i uczy cię makijażu krok po kroku
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.