ZUS a ciąża - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-10, 06:46   #31
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
freshona na wątku styczniowo - lutowym przeczytałam że starasz się o świadczenie rehabilitacyjne.
Czy już poskłądałaś dokumenty ?
Pytam bo i ja niedługo będe musiała zacząc załatawiać.
Tak, dokumenty złożone. Wprawdzie po jakichś 2 tygodniach przysłali mi mój wniosek z powrotem (do wglądu), bo pisali do zakładu pracy z prośbą o wyjasnienie czy jestem uprawniona do urlopu dla podratowania zdrowia. W piątek znów odwoziłam mój wniosek, pisma z pracy też dotarły do ZUSu.
Teraz czekam na decyzję, pani powiedziała, że z reguły kobiet w ciąży nie wzywają na komisję, ale któż to wie?
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 14:22   #32
jolantaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 57
Dot.: ZUS a ciąża

A ja mam takie pytanie. 3 miesiące temu zmieniłam pracę, na taką z dużo lepszą pensją. Teraz jestem w ciąży, źle się czuję, być może pójdę na L4. Czy ktoś wie, jak będzie liczony zasiłek chorobowy? Średnia tylko z tych 3 miesięcy czy zahaczą jeszcze o tamtą gorzej płatną pracę?
jolantaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:56   #33
irtew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: ZUS a ciąża

ja też mam problem z zus-em. umowę o pracę mam od połowy czerwca, a w połowie sierpnia poszłam na zwolnienie lekarskie z powodu ciąży. jakieś półtora miesiąca temu, albo nawet dwa, dostałam pismo, że 'wszczęto w mojej sprawie postępowanie wyjaśniające' bla bla bla. niecały miesiąc temu został wezwany na kontrolę do zus-u mój pracodawca. od tamtej pory z zus-em cisza, nie dostałam ani żadnej decyzji, ani pieniędzy. mam dalej czekać??? jeśli tak, to do kiedy mają czas na podjęcie decyzji o wypłacie pieniędzy? bo zaczyna mnie to już denerwować... miała któraś z was taką lub podobną sytuację?
irtew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 12:11   #34
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez irtew Pokaż wiadomość
ja też mam problem z zus-em. umowę o pracę mam od połowy czerwca, a w połowie sierpnia poszłam na zwolnienie lekarskie z powodu ciąży. jakieś półtora miesiąca temu, albo nawet dwa, dostałam pismo, że 'wszczęto w mojej sprawie postępowanie wyjaśniające' bla bla bla. niecały miesiąc temu został wezwany na kontrolę do zus-u mój pracodawca. od tamtej pory z zus-em cisza, nie dostałam ani żadnej decyzji, ani pieniędzy. mam dalej czekać??? jeśli tak, to do kiedy mają czas na podjęcie decyzji o wypłacie pieniędzy? bo zaczyna mnie to już denerwować... miała któraś z was taką lub podobną sytuację?
mam taką samą sytuację !tez moj pracodawca złozył wszelkie wyjasnienia i cisza ,ani kasy ani odzewu.
nie wiem co robic.
myslalam ,ze znajde kogos kto przez to przeszedl i powie ile sie czeka w takich sytuacjach?
niedługo mam termin porodu ,jeszcze miesiac i kilka dni a tu nic
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 17:08   #35
irtew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: ZUS a ciąża

krolowaa, ile czasu minęło od złożenia wyjaśnień przez twojego pracodawcę...? bo ja słyszałam, że zus ma na podjęcie decyzji jakieś 30 dni. więc w moim przypadku te 30 dni minie w sobotę...
irtew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 18:03   #36
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: ZUS a ciąża

mineło 2 miesiace!wiec czas zeby cos sie wyjasniło
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:06   #37
irtew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: ZUS a ciąża

coś widzę, że u mnie może być podobnie :/ nie podoba mi się to. może warto do nich zadzwonić i zapytać, o co chodzi...? ja wiem, że to oni powinni nas poinformować, ale 2 miesiące zwłoki to już zdecydowane przegięcie... a biedne przyszłe matki co, z głodu mają zdychać? zus to chora instytucja. nigdy nie rozumiałam, dlaczego ludzie tak mówią, ale teraz już wiem :/ ja jeśli nie dostanę pieniędzy albo jakiegoś pisma do przyszłego piątku, to do nich zadzwonię albo przejdę się osobiście... chyba nie ma innej opcji :/
irtew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 16:43   #38
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: ZUS a ciąża

masz racje ja tez zadzwonie w nowym tygodniu i sie wypytam .
ciąża nie trwa wiecznie !a teraz bardzo potrzebna kasa wiec trzeba o swoje powalczyc.
a co do zusu to najgorsza instytucja jaka istnieje,płacisz składki cały czas i łaske robia jak masz zwolnienie .co o nich mysle dosłownie nie napisze bo mi konto na wizazu zablokują
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 12:46   #39
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: ZUS a ciąża

Dziewczyny widziałyście to:

W piątek 21 listopada Sejm przyjął długo zapowiadaną ustawę prorodzinną. Pracownicy ucieszą się zapewne z wydłużenia urlopów macierzyńskich. Niektóre z rozwiązań mogą okazać się uciążliwe dla pracodawców, jednak ucieszy ich obniżenie składek na Fundusz Pracy i FGŚP.

270 dni zasiłku chorobowego dla kobiety ciężarnej
Pracownice korzystające w okresie ciąży z długotrwałych zwolnień nie będą musiały już korzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego, ponieważ do 270 dni wydłużony został okres zasiłkowy w razie niezdolności do pracy w okresie ciąży.
można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ustawa ta zostanie wprowadzona w życie w zakładanym terminie, czyli już od 1.1.2009 r.

Nie musiałybyśmy składac dokumentów o świadczenia
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm

Edytowane przez ewccik
Czas edycji: 2008-11-29 o 12:47
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 13:15   #40
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: ZUS a ciąża

Fajnie, wreszcie jakieś rozsądne ustalenia. Pewnie doszli do wniosku, że i tak każda kobieta w ciąży może zostać uznana za niezdolną do pracy, więc po co to kontrolować.

Co do macierzyńskiego to też słyszałam że ma zostać wydłużony o 2 tygodnie i uchwalono tacierzyński - 2 tygodnie, ale nie wiem czy nie wejdzie to w życie dopiero w 2010 r.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 21:23   #41
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZUS a ciąża

"można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ustawa ta zostanie wprowadzona w życie w zakładanym terminie, czyli już od 1.1.2009 r."

czy ktos wie czy to wejdzie od o1.01.2009?
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 10:07   #42
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
"można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ustawa ta zostanie wprowadzona w życie w zakładanym terminie, czyli już od 1.1.2009 r."

czy ktos wie czy to wejdzie od o1.01.2009?
niestety niewiem czy wejdzie i niewiem czy zacząć załatwiać świadczenie czy czekać na wejście ustawy.
Powinnam zacząć w przyszłym tygodniu zbierać dokumenty a wiadomo że to nie jest zbyt przyjemne (szczególnie wizyta w pracy)
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 12:21   #43
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZUS a ciąża

ewccik to rozumiem że od początku ciąży jesteś na zwolnieniu?
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:31   #44
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
"można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ustawa ta zostanie wprowadzona w życie w zakładanym terminie, czyli już od 1.1.2009 r."

czy ktos wie czy to wejdzie od o1.01.2009?
Znalazałam artykuł w którym jest napisane, że ustawa wchodzi w życie z dniem 01 stycznia 2009 r., ale niektóre jej postanowienia obowiązywać będą od 01 stycznia 2010 r.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 19:01   #45
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
ewccik to rozumiem że od początku ciąży jesteś na zwolnieniu?
od siódmego tygodnia i to z powodu trafienia do szpitala

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Znalazałam artykuł w którym jest napisane, że ustawa wchodzi w życie z dniem 01 stycznia 2009 r., ale niektóre jej postanowienia obowiązywać będą od 01 stycznia 2010 r.
akurat to ma obowiązywać od 2009r
"Wydłużenie okresu zasiłkowego, gdy choroba przypada w czasie ciąży
Obecnie okres zasiłkowy w przypadku choroby przypadającej w czasie ciąży wynosi 182 dni. Nowelizacja wydłuża ten okres - będzie on wynosił 270 dni, podobnie jak w przypadku gruźlicy.
Data wprowadzenia zmian: 1 stycznia 2009 r."
http://www.portalkadrowy.pl/188878_d...rzez_sejm.html
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm

Edytowane przez ewccik
Czas edycji: 2008-12-07 o 19:11
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 19:31   #46
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
od siódmego tygodnia i to z powodu trafienia do szpitala


akurat to ma obowiązywać od 2009r
"Wydłużenie okresu zasiłkowego, gdy choroba przypada w czasie ciąży
Obecnie okres zasiłkowy w przypadku choroby przypadającej w czasie ciąży wynosi 182 dni. Nowelizacja wydłuża ten okres - będzie on wynosił 270 dni, podobnie jak w przypadku gruźlicy.
Data wprowadzenia zmian: 1 stycznia 2009 r."
http://www.portalkadrowy.pl/188878_d...rzez_sejm.html
Szkoda, ze wchodzi dopiero od 01.2009, bo wlasnie jestem na etapie zalatwiania zasilku rehabilitacyjnego No, ale wydluzy mi sie za to urlop macierzynski do 20 tygodni
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 19:44   #47
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez skylie Pokaż wiadomość
Szkoda, ze wchodzi dopiero od 01.2009, bo wlasnie jestem na etapie zalatwiania zasilku rehabilitacyjnego No, ale wydluzy mi sie za to urlop macierzynski do 20 tygodni
kiedy mija u Ciebie 182 dzień zwolnienia ??
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 19:55   #48
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZUS a ciąża

dziewczyny jestem w siódmym tygodniu ciąży, nie czuje sie najlepiej mam nudności, zawroty głowy, senność i problemy z łaknieniem nie bardzo mogę jeść cokolwiek musze sie zmuszać - nie bardzo mam siłę i energie na pracę tym bardziej że dużo się u mnie w pracy dzieje i reorganizuje ...byłam tydzień na zwolnieniu od lekarza pierwszego kontaktu i teraz jutro mam wizytę u lekarza ginekologa i chcę iść na zwolnienie na ciąże ...jednak nie chciałabym miec leżącego zwolnienia bo w momentach gdy lepiej sie czuje chciałabym wyjść na krótki spacer bo od siedzenia w domu mozna zwariować albo skoczyc do sklepu pomóc mężowi w wyborze kafelków (urządzamy dom) czy jest to możliwe ...mieszkam w małym miescie i boje sie ze jak mnie kolezanki z pracy spotkają to plotkom nie będzie końca i moga mi zaszkodzić
o prace w sumie sie nie boje bo mam umowe na czas nieokreslony i pracuje w urzedzie boje sie jedynie tego ze wypadne calkowicie poza nawias i jak wróce to wszystko od nowa bede musiala zaczynac a jak w tym czasie znajdzie sie ktos na moje miejsce to wiadomo ale ja nie czuje sie teraz na silach chodzic do pracy zarowno fizycznie jak i psychicznie ....i szczerze to do porodu nie chcialabym wracac ...bo w sumie mialam od stycznia dostac nowy projekt ktory wymaga duzej odpowiedzialnosci i czasu poswieconego na wdrazanie bo moja praca nie konczy sie na 15 i nie wiele ma wspolnego z typowa praca w urzedzie. Wiem jednak ze plotkom nie bedzie konca i wszyscy beda mi obrabiac tylek ze niby ucieklam w ciezkim momencie na l4 ale ja naprawde nie mam teraz glowy do przepychanek tym bardziej ze atmosfera miedzy pracownikami raczej średnia
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 22:13   #49
fledgling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29
GG do fledgling
Dot.: ZUS a ciąża

Ja jak mnie wezwali do ZUSu usłyszałam od lekarza, że "CIĄŻA TO NIE CHOROBA I ON NIE WIDZI ŻADNYCH PRZECIWWSKAZAŃ I POWINNAM PRACOWAĆ" W nosie miał to, że miałam zawroty głowy, mdłości, wymiotowałam No ale u nas akurat tak jest - ten lekarz z ZUSu słynie z niezdrowego podejścia do ludzi, każdego zgnoi jak tylko się da i wtedy jest zadowolony
fledgling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 09:44   #50
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: ZUS a ciąża

Nikula najważniejsze jest Twoje zdrowie i dobro dziecka
zwolnienia lekarskie w czasie ciąży są raczej z możliwością chodzenia, nie bój się wspólpracowników przecież powinnaś chodzić na spacery wiec nic sie nie stanie jak spotkają Ciebie na mieście.
Ja też miałam ogromne nieprzyjemności jak poszłam na zwolnienie. Nawet do szpiatala dzownili żeby uzyskać jakąś pomoc ode mnie, a jak wyszłam ze szpitala przyszli do mojego mieszkania !!! i prosili żebym przychodziła na kilka godzin do pracy. Oczywiście sie nie zgodziłam i niewiem co będzie z moim powrotoem do pracy po macierzyńskim.
E tam ale to dopiero za kilka m-cy
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm

Edytowane przez ewccik
Czas edycji: 2008-12-08 o 09:47
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:14   #51
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
kiedy mija u Ciebie 182 dzień zwolnienia ??

Wlasnie mi minelo w tamtym tygodniu Przegapilam troche ten termin, bo szczerze powiedziawszy nie wiedzialam o tym, a lekarz prowadzacy nic mi nie powiedzial. Pracodawca byl bardzo zaskoczony, ze 182 dni obowiazuja tez w ciazy, tak wiec dobrze ze wypatrzylam ten temat w internecie Coz lepiej pozno niz wcale Cale szczescie w ZUS-ie powiedziano mi, ze moge jeszcze jak najbardziej zlozyc wymagane dokumenty, tylko, ze pieniadze beda wyplacone pozniej... Zobaczymy jak sie do tego wszytskiego ustosunkuja juz po zlozeniu papierow, tym bardziej, ze termin porodu mam na koniec tego tygodnia Troche sie boje, ze mnie wysla na przymusowy urlop macierzynski, ale zobaczymy
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:25   #52
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: ZUS a ciąża

Nikula, uwazam, ze sama musisz podjac decyzje, rozwazajac wszytskie za i przeciw, moze przyjac jakis kompromis? Jesli nie wiesz co zrobic porozmawiaj z szefem, moze przydzieli wspomniany projekt innej osobie? Pamietaj jednak, ze zdrowie dziecka i Twoje jest najwazniejsze!
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 13:27   #53
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: ZUS a ciąża

dziewczyny patrzcie chyba nie musimy składać wniosków o śwaidczenie
http://www.prezydent.pl/x.node?id=24043140
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 16:11   #54
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZUS a ciąża

Dziewczyny zdecydowałam się, i jestem na L4 z mozliwością chodzenia. Mam teraz takie pytanko czy jak zaniosę do pracy kolejne zwolnienie w styczniu i zaświadczenie o tym że jestem w ciązy to moje kadry załatwią wszystko z Zusem czy tez musze sama sie do Zusu pofatygować?
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 18:35   #55
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: ZUS a ciąża

Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
Mam teraz takie pytanko czy jak zaniosę do pracy kolejne zwolnienie w styczniu i zaświadczenie o tym że jestem w ciązy to moje kadry załatwią wszystko z Zusem czy tez musze sama sie do Zusu pofatygować?
do ZUSu trzeba się było fatygować jak mijał gdzieś tak 140 dzień zwolnienia. Ale to już Ciebie nie dotyczy bo od nowego roku ciężarna moż siedzieć na L4 270 dni.
A zaświadczenia o ciąży też nie musisz nosić jeżeli na zwolnieniu jest zaznaczone "B"
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 18:53   #56
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZUS a ciąża

aha to fajnie to wszyściutko za mnie kadry załatwią ale fajniutko
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 08:12   #57
irtew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: ZUS a ciąża

krolowaa - wyjaśniło się coś u ciebie...? bo ja w końcu poszłam do zus-u i ich pocisnęłam. 17-tego mają mi wypłacić wszystkie zaległe pieniądze. może idź i o sobie przypomnij...?
irtew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:10   #58
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: ZUS a ciąża

Wydłużenie okresu zasiłkowego dla pracownicy w ciąży
Okres zasiłkowy dla kobiety w ciąży wynosi 270 dni. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy zasiłkowej, zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy z powodu choroby lub nie­możności wykonywania pracy z przyczyn okre­ślonych w art. 6 ust. 2 tej ustawy - nie dłużej jednak niż przez 182 dni, a jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana gruźlicą lub występuje w trakcie ciąży - nie dłużej niż przez 270 dni. Zatem kobiety w ciąży po wykorzystaniu 182 dni zasiłkowych nie muszą już ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne. Regulacja ta nie ma zastosowania do ubezpieczonych, w stosunku do których w dniu 1 stycznia 2009 r. została już wydana decyzja przyznająca świadczenie rehabilitacyjne (art. 17 noweli ustawy).
http://www.czasopisma.gofin.pl/index...d_temat=103869

__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm

Edytowane przez ewccik
Czas edycji: 2009-01-04 o 19:12
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:09   #59
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: ZUS a ciąża

W końcu jakaś dobra wiadomość To pewnie zasługa tego niżu demograficznego
Szkoda jeszcze, że macierzyński nie trwa tak jak dawniej 6 m-cy.
Ale przynajmniej można sobie dłużej spokojnie pochorować
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:09   #60
Jussia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 231
Dot.: ZUS a ciąża

kochane wizazanki dostałam wezwanie zus na kontrole,czy mam się bać?termin porodu mam na 17 maja,na zwolnieniu lekarskim jestem od 9 marca,strasznie sie tym zdenerwowałam,czy to jakas formalność?
Jussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.