Dylemat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-17, 22:40   #1
ciekawa09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 84

Dylemat


Cześć dziewczyny ! Jestem po technikum z tytułem technik technologii żywności , odkąd poszłam do tej szkoły założyłam ze pozniej pójdę na studia - Dietetyk , dlatego ze juz zaczęłam jakaś tam naukę z żywnością . No i owszem , zapisałam sie tylko teraz ciagle myśle cZy dobrze zrobiłam , nie wiem czy sie nie przepisać , przeglądając oferty pracy mało jest ofert na stanowiska dietetyka , właśnie ciagle sie obija o oczy kosmetolog - nie wiem czy bym sie odnalazła w kosmetologii myśle ze tak bo jest to Kierunek kosmetologia - spa i odnowa biologiczna z elemenatmi dietetyki - takze uważam to za bardzo ciekawy zawód - dietetyka rownież ale chyba ten drugi daje mi więcej możliwości . A wiec pytanie co byście zrobiły na moim miejscu ? Który kierunek daje więcej możliwości ? Co jest ciekawsze i pewniejsze ? )) Ps . Nie chciałbym robić paznokci itp jako kosmetolog


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ciekawa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 10:03   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Dylemat

W tym kraju nic nie jest pewne i sytuacja może się jeszcze kilka razy zmienić, zanim skończysz studia. Obecnie rzeczywiście więcej jest ofert dla kosmetologów, ale z drugiej strony coraz więcej osób idzie przez to na kosmetologię, więc w zasadzie trudno przewidzieć, czy rynek się nie przesyci. Jako dietetyk pewnie musiałabyś bardziej pokombinować, ale to też nie tak, że się nie da. Teraz dietetyk musi być choćby w każdym szpitalu, a na to ogłoszeń nie znajdziesz raczej na pracuj.pl. Pewnie musiałabyś się wkręcić na jakieś staże czy praktyki i postarać bardziej, żeby w tym miejscu zostać.

Zastanów się też, co byś bardziej chciała robić. Jednak po kosmetologii będziesz najpewniej po prostu kosmetyczką, która wykonuje zabiegi. Ewentualnie potem otworzysz własny salon. Bo raczej firmy kosmetyczne, które robią kosmetyki, wolą kogoś po chemii kosmetycznej niż kosmetologii. Jako dietetyk będziesz z kolei układała jadłospisy osobom prywatnym lub jakimś stołówkom, i też pytanie, czy Cię to bawi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 22:20   #3
panimikrobiolog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 21
Dot.: Dylemat

To zależy tylko i wyłącznie od tego co interesuje Ciebie. Nie można robić statystyk o ile więcej jest ofert pracy po tym kierunku niż po innym. To nie jest kryterium wyboru. Jeżeli interesuje Cię żywność, jej wpływ na ludzki organizm i chcesz się ku temu kierunkować i co ważne, zaczęłaś już naukę w tym kierunku, to idź na to. Dietetyka też jest bardzo dobrym kierunkiem, a przy okazji nie będziesz przez niedoinformowanych uznawana za dziewczynę co robi paznokcie. Jeżeli zaś interesuje Cię kosmetologia to idź na nią. Nie kieruj się tylko i wyłącznie rynkiem pracy, ale też Tym, co Ciebie interesuje. Dużo osób też zakłada teraz własne firmy, więc jeżeli będzie Cię coś kręciło, to będziesz starała się w tym kierunku rozwijać i będziesz w czymś dobra. Najważniejsze to jest być w czymś bardzo dobrym, świetnie się specjalizować, niezależnie od tego co to jest. Mogę być beznadziejnym informatykiem, iść na informatykę, która mnie nie interesuje, nie zagłębiam w nią wiedzy i nie robię żadnych kursów i nie znajdę pracy. Bo nie będę w tym dobra, mimo, że to taki oblegany kierunek. Zastanów się co chcesz robić i zacznij to robić.
panimikrobiolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-23 23:20:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.