Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Na tym forum znajdziesz adresy i nazwiska sprawdzonych fryzjerów. Wejdź i znajdź dobrego fryzjera, poleć własnego.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-23, 10:57   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)


Czy możecie polecić mi jakiegoś fryzjera, który naprawdę umie obcinać kręcone włosy? Do tej pory chodziłam zawsze do fryzjerki w moim rodzinnym mieście i w sumie nie mam na co zbytnio narzekać poza tym, że zawsze muszę się natłumaczyć co chcę, a i tak nie do końca wychodzi tak, jak być miało. Fryzjerką jest dobrą i na brak klientek nie narzeka - zresztą moja mama i siostra od lat tylko do niej chodzą, no ale one mają proste włosy, a ja loki... Choć muszę przyznać, że teraz wyszłam bardzo zadowolona - byłam u niej kilka dni temu. No ale generalnie na co dzień siedzę w Krakowie i fajnie by było, gdybym tu znalazła jakiegoś dobrego fryzjera, który jeszcze sam by dobrze wiedział, co dla mnie jest dobre. Także pytam na przyszłość, bo w najbliższym czasie raczej się i tak nie wybiorę. No ale może i inne pokręcone Krakowianki skorzystają z dobrych rad.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 17:47   #2
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Nikt nie poleci?

Również byłabym zainteresowana.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 17:50   #3
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Nie wiem czy dla pokręconych , ale Framesi jest dobre.
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 09:07   #4
kbac
Raczkowanie
 
Avatar kbac
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

No właśnie, podciągam wątek. Do tej pory chodziłam do Pani Wioli z salonu Trendy na Karmelickiej, która była bezkonkurencyjna w ścinaniu moich kręconcyh włosów. Teraz niestety (niestety dla mnie) jest na macierzyńskim a ja znów nie mam się u kogo ściąć.

Edytowane przez kbac
Czas edycji: 2006-10-15 o 21:25
kbac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 19:52   #5
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Ja polecę Agnieszkę (nie pamiętam jej obecnego nazwiska - Isztok albo jakoś na J. ) kiedy ja u niej byłam pracowała w Neo, a teraz podobno gdzieś na Dietla jest. Byłam bardzo zadowolona z jej cięcia.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 21:31   #6
kbac
Raczkowanie
 
Avatar kbac
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Tydzień temu byłam w Freestyle na ul. Stradomskiej u Pani Agnieszki Jaśko. Gorąco polecam wszystkim pokręconym. Jestem bardzo zadowolona.
kbac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 22:17   #7
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Cytat:
Napisane przez kbac Pokaż wiadomość
Tydzień temu byłam w Freestyle na ul. Stradomskiej u Pani Agnieszki Jaśko. Gorąco polecam wszystkim pokręconym. Jestem bardzo zadowolona.
A jakie masz włosy i jaką fryzurkę? No i jak się to przedstawia cenowo?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 09:32   #8
kbac
Raczkowanie
 
Avatar kbac
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Mam kręcone włosy troszkę za ramiona. Jak się na nie nic nie nałoży po myciu to mam szopę a jakbym wysuszyła je zwykła suszarką to loki by się rozprostowały a mi zostają na głowie piórka co to nie wiadomo co z nimi zrobić. Także mam bardzo podatne włosy chyba.
Byłam u wielu fryzjerów i przekonałam się, że mało który umie się obchodzić z kręconymi włosami tak żeby się układały później. Bo o to mi przed wszystkim chodzi, nie ma się co łudzić, że z kręconych włosów da się wyczarować jakąś innowacyjną i bezproblemową jednocześnie fryzurkę.
Do Pani Agnieszki poszłam na poprawkę po innym fryzjerze, w mig odgadła o co mi chodzi. Pocieniowała mi włosy, zrobiła asymetryczną grzywkę (z którą nie mam problemów), nadała kształt całości przy zachowaniu długości o co prosiłam. Fryzura ma kształt, nie mam problemów z układaniem, nie wycięła mi połowy włosów jak robi większość, nie mam odstających kosmyków tylko ładne, "wydobyte" loczki.
Ja jestem bardzo zadowolona. Zapłaciłam za całość (mycie, cięcie, czesanie) 55zł.
Mam tylko nadzieję, że jak już znalazłam Agnieszkę to ta nie zniknie mi gdzieś bo niestety mam takiego pecha - jak już znajdę kogoś dobrego to albo gdzieś wyjeżdża na stałe albo idzie na macierzyński albo coś
kbac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 01:53   #9
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Cytat:
Napisane przez kbac Pokaż wiadomość
Tydzień temu byłam w Freestyle na ul. Stradomskiej u Pani Agnieszki Jaśko. Gorąco polecam wszystkim pokręconym. Jestem bardzo zadowolona.
O właśnie, Agnieszka Jaśko - o nią mi chodziło. Ja również byłam bardzo zadowolona z jej cięcia. Namawiała mnie na drastyczną zmianę koloru i wtedy się nie zgodziłam. Zmieniłam jednak kolor wg jej wskazówek i wyszło bardzo fajnie. Agnieszka jest tym bardziej godna zaufania, że sama ma kręcone włosy (za czasów moich wizyt je prostowała), więc wie jak je traktować.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 14:24   #10
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Ja wiem , ja wiem !!!
Odkryłam naprawdę genialny salon, strzygą w nim genialnie absolutnie kazdy wlos; rownież krecony - mojej siostry
Jest to Fashion Hair, przy ul Lipińskiego 9 ( tuz obok tesco przy Kapelance).

Powiem szczerze ,ze nigdy w zyciu nie bylam tak zachwycona strzyżeniem
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 17:48   #11
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

No, no wątek nam się rozwija I dobrze, bo coraz częściej myślę nad jakąś bardziej drastyczną zmianą. Może jakiś kolorek, a może jakieś fajne cięcie, a może to i to
A nie wiecie czy w tych salonach, które polecacie umieją dobrać dobrą fryzurkę (cięcie/kolor)? Bo sama tak do końca nie wiem, co bym chciała...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-19, 20:54   #12
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Ja siadlam, powiedziałam Przemkowi ( fryzjerowi) "zrób coś ładnego" i wyszlam zachwycona
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 20:33   #13
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Ja siadlam, powiedziałam Przemkowi ( fryzjerowi) "zrób coś ładnego" i wyszlam zachwycona
Paulo
A ile za taki zachwyt trzeba zapłacić?
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 17:21   #14
slodka_malinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Ja wiem , ja wiem !!!
Odkryłam naprawdę genialny salon, strzygą w nim genialnie absolutnie kazdy wlos; rownież krecony - mojej siostry
Jest to Fashion Hair, przy ul Lipińskiego 9 ( tuz obok tesco przy Kapelance).

Powiem szczerze ,ze nigdy w zyciu nie bylam tak zachwycona strzyżeniem
Zdecydownanie popieram wszystkie wypowiedzi na temat ów wspomnianego salonu, jak i strzygącego. Właśnie wróciłam stamtąd godzinkę temu. Jestem bardzo zadowolona. Mam świetną fryzurkę za bardzo przyzwoitą cenę.
Szczerze polecam Panią oddanie się w męskie ręce, bardzo, bardzo sympatycznego fryzjera No właśnie Przemku- jeśli to właśnie czytasz, oznacza to, że trafiłeś na wspomniane przeze mnie forum.

Duży plus za wyobraźnię i pomysłowość w działaniu
slodka_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 18:05   #15
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Ja z czystym sumieniem polecam pania Terese z camille albane na Karmelickiej ,zawsze wychodze zadowolona robi swietne, modne fryzurki na moich kręconych włosach i tak je ścina ,że nie mam później problemu z ich układaniem a i odrastają jakoś tak znośnie i nie musze biegać co miesiąc na strzyzenie wystarczy jak pokaże się tam raz na trzy miesiące .Strzyzenie z modelowaniem kosztuje 65 zł ,korzystają z kosmetyków l'oreala...Jeśli ma się kręcone włosy używaja kerastesa elasto curl notabene świetne te kosmetyki tylko strasznie drogie
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 08:21   #16
nehema
Raczkowanie
 
Avatar nehema
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 43
GG do nehema
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

ja mimo wszystko chciałabym poznać orientacyjny cennik uslug tamtego zakładu
nehema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 15:38   #17
_dorota_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 63
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Cytat:
Napisane przez anemone83 Pokaż wiadomość
Ja z czystym sumieniem polecam pania Terese z camille albane na Karmelickiej (...) Strzyzenie z modelowaniem kosztuje 65 zł
Tez polecam Camille jednak tylko jesli ktos chce wydac troche niepotrzebnie kupe kasy bo ceny mają nie do przyjęcia. Za pasemka + sciecie + wyprostowanie wlosow zaplacilam 320 zl (!!!!!!!!) Nie da sie owszem ukryc, ze z wlosami czynią poprostu CUDA, ale i tak uwazam ze 300 zl za to co wymieniłam to jakaś niebotyczna kwota!!! Płakałam jak dotarło do mnie co zrobiłam , tzn ile wydałam pieniędzy na fryzjera (choc powtarzam - efekt byl rewelacyjny)
Od tamtej pory scinam się i farbuje wyłącznie u p. Ilonki z Trendy na Karmelickiej i jestem rownie zadowolona jak z Camille. A cena... za te 3 "zabiegi" (farba, ciecie + prostowanie) - 180 zl. Efekt - identyczny jak w Camille za 300 zł
_dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 18:34   #18
ona eRAPe
BAN stały
 
Avatar ona eRAPe
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 43
GG do ona eRAPe
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

A ja polecam stylistkę Sylwię. Ul. św. Sebastiana 33 Potrafi wyczarować niesamowite fryzurki. Od razu dobiera do kształtu twarzy, mówi, czy dana fryzura będzie do nas pasować, doradza...
ona eRAPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 18:07   #19
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Podbijam watek - czy sa fryzjerzy - cudotworcy do lekko kreconych/falowanych wlosow, u ktorych nie trzeba wydac majatku ?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-28, 13:47   #20
Krówka-Toffi
Raczkowanie
 
Avatar Krówka-Toffi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Osobiscie bardzo zadowolona bylam w uslug swiadczonych w salonie fryzjerskim " Malgorzata" adres: petla tramwajowa Kurdwanow Krakow. Co prawda ceny sa raczej wysokie, bo za balajage daje ok 140 zl, sciecie plus prostowanie kolo 40 zl, ale pracuje tam naprawde dobrze fryzjerzy, zawsze jestem zadowolona i ide tam z mysla, ze napewno bede zadowlona.
Krówka-Toffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 18:59   #21
OnYoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 165
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Cytat:
Napisane przez anemone83 Pokaż wiadomość
Ja z czystym sumieniem polecam pania Terese z camille albane na Karmelickiej ,zawsze wychodze zadowolona robi swietne, modne fryzurki na moich kręconych włosach i tak je ścina ,że nie mam później problemu z ich układaniem a i odrastają jakoś tak znośnie i nie musze biegać co miesiąc na strzyzenie wystarczy jak pokaże się tam raz na trzy miesiące .Strzyzenie z modelowaniem kosztuje 65 zł ,korzystają z kosmetyków l'oreala...Jeśli ma się kręcone włosy używaja kerastesa elasto curl notabene świetne te kosmetyki tylko strasznie drogie

W sumie 65 zl to nie jest az tak strasznie dużo. Ja chodzę do pani Stasi -Framesi na Dietla - i placę tyle samo. Zawsze byłam bardzo zadowolona z tego jak mnie strzyże - pierwsza fryzjerka która wiedziała co z kręconymi włosami zrobić. Myślałam żeby teraz sobie coś odmienić, poza tym troche mam daleko na Dietla więc pomyślałam o tym Camille. Czy ostrzyżenie takich włosów do łopatek też będzie tyle kosztowało czy więcej?
OnYoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 17:26   #22
sprężynka
Przyczajenie
 
Avatar sprężynka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Witam

Też nigdy nie byłam zadowolona tak do końca z "cięć" moich pokręconych włosów... Ale jak były długie w zasadzie wystarczyło je dobrze wycieniować (nie za dużo) na długości i same się ładnie układały... Od kilku lat miałam baleyage i przez to włosy bardzo przesuszone... przestały się kręcić jak dawniej, a zaczęły wyglądać jak smutne strzępy...

Mój mąż namówił mnie na stylistę z Daviness przy Dietla, gdzie chodzi już od dawna... i powiem Wam, że byłam bardzo sceptyczna... bo żaden fryzjer nie potrafił po ścięciu ułożyć mi włosów tak, by mi się podobało i bym dobrze się czuła zaraz po wyjściu od niego... zawsze miałam jakąś koszmarną szopę, zamiast pięknych loków...

a tu normalnie czary - mary i Pan Piotr (mam nadzieję, że dobrze pamiętam imię) przywrócił mi wiarę we fryzjerów... fryzurka radykalnie odmieniona - włosy do ramion, przedziałek przeniesiony na drugą stronę, włosy mocno wycieniowane na górze... i ułożył tak fantastycznie, że szkoda było je myć... proponował mi bardziej radykalną zmianę - na krótko, by pozbyć się bardzo zniszczonych i przesuszonych rozjaśnianiem włosów... ale nie mogę się przełamać... nigdy całkiem krótkich nie miałam, choć zawsze bardzo mi się podobały takie "rozczochrane"... teraz się waham, bo za jakiś czas fryz trzeba będzie odświeżyć...

natomiast potrzebuję teraz pilnie fryzjera, który zrobi mi świeży baleyage na odrostach i poprzednich włosach - już rozjaśnionych... ważne jest to, bym potem nie miała znowu takiego siana, jak po poprzednich kolorowaniach, które bardzo mi włosy wysuszyły i zniszczyły... do tej pory zawsze jeździłam do Skawiny i płaciłam za to ok. 85 PLN, ale moja fryzjerka wyjechała... myślicie, ze znajdę gdzieś w Krakowie podobną cenę za dobre farbowanie?? Włosy bardzo szybko mi rosną i muszę je kolorować średnio raz na 1,5 miesiąca... Więc cena gra rolę... Optymalna lokalizacja to gdzieś koło centrum albo Kraków - Podgórze lub Borek Fałęcki lub Kliny...

Z góry dziękuję
sprężynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 12:52   #23
Atena88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Talking Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Ostatnio byłam w Jean Louis David na Szewskiej u Pani Renaty. Jestem bardzo zadowolona, nie scieniowała mi włosów ani nie warstwowała tylko "wystrzępiła". Oczywiście nadal musze uzywac odzywki ale bardzo fajnie wyglądają! Są lekkie i pasuje do nich kazda fryzuraPolecam! Korzystając ze zniżki na legitymacje zapłaciłam 57zł....
Atena88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:06   #24
sprężynka
Przyczajenie
 
Avatar sprężynka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

witajcie

podbijam... jeśli baleyage dla pokręconych to gdzie polecacie? warto spróbować w salonie "Małgorzata"? czy polecacie inne miejsce?? zależy mi na tym, by nie zniszczyć włosów... niestety nie każdy fryzjer to potrafi...

pozdrawiam
sprężynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 09:44   #25
lady_dark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

a ja mam pytanie odnosnie Freestyle na ul. Stradomskiej na jakich kosmetykach oni tam działaja i jakie sa ceny za farbowanie badz za jakas regeneracje fajna??

W Krakowie u fryzjera bylam tylko raz w tesco w JLD i jak wyszlam to bylam zadowolona. Ale ogolnie jestem sceptyczna do JLDvisow, bylam w kilku nie tylko w krakowie, i efekt po wyjsciu jest swietny ale wlosy bardzo szybko wracaja do postaci przed scięciem wogole nie widac roznicy ze bylam u fryzjera :/
lady_dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 16:36   #26
zozolek44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 7
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

a gdzie pracuje ???
teraz ??
w krakowie ??


Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Ja wiem , ja wiem !!!
Odkryłam naprawdę genialny salon, strzygą w nim genialnie absolutnie kazdy wlos; rownież krecony - mojej siostry
Jest to Fashion Hair, przy ul Lipińskiego 9 ( tuz obok tesco przy Kapelance).

Powiem szczerze ,ze nigdy w zyciu nie bylam tak zachwycona strzyżeniem
zozolek44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 16:51   #27
justyna mw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

polecam P.Ewelinę na Grzegórzeckiej 12, miła, doradza i mają odsprzedaż kosmetyków Matrixa-fajna linia do kręconych włosów i super zapach-ogórkowy.
justyna mw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 16:57   #28
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

......

Edytowane przez tulipanna.
Czas edycji: 2012-06-26 o 03:03
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:09   #29
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Mam dobrą wiadomość dla właścicielek kręconych włosów - po tylu poszukiwaniach w końcu trafiłam na świetnego fryzjera, który potrafi się z nimi obchodzić. Na dodatek nie zostawia się u niego połowy portfela - mycie, strzyżenie, modelowanie - 63zł.

Ów fryzjer to wspominany tutaj kilkakrotnie Tomek Marut. Rozczesywał włosy delikatnie grzebieniem o szerokich zębach. Uprzedził, że będą trochę ponaciągane (był zmuszony je rozczesać, bo miałam kilka supełków...) i wrócą do swojej właściwej sprężystości po około trzech myciach - stało się dokładnie tak, jak mówił Cięcie trwało krótko, choć ścinał je specjalną metodą do kręconych włosów - ma niesamowitą wprawę, ścina włosy z lekkością i szybko - nie mylić z pośpiesznie, bo wcale się nie spieszy Jestem pełna podziwu dla jego umiejętności. Suszył mi włosy w pozycji "głową w dół" suszarką z dyfuzorem - na przemian ciepły i zimny nawiew. Choć wydawało mi się, że pozjadałam już wszystkie mądrości na temat pielęgnacji kręconych włosów zaskoczył mnie niektórymi informacjami: koncentrator do lamusa, podobnie jak zimny nawiew, bo prostuje włos...Wspominał o tym, jak ważne jest delikatne ugniatanie ich nawet podczas mycia. Oczywiście mówił o nawilżaniu, odradzał mi farby i namawiał do szamponów koloryzujących - skoro muszę Zostałam w salonie wyśmiana, kiedy oświadczyłam, że muszę przykryć siwe włosy. Padło pytanie, czy jest ich trzy? Kiedy zaprotestowałam, że więcej, padło kolejne pytanie: Pięć???? Posłusznie postanowiłam zapomnieć o amoniaku...Co do suszenia włosów, jeśli muszę mam stosować dyfuzor, ale fryzjer podkreślił, że najlepiej, żeby włosy same schły...Niby oczywiste, ale kręcony włos znacznie lepiej układa się po suszarce i właściwie można klientce wmówić, że to konieczne, podczas gdy samodzielnie wyschnięta fryzura będzie nijaka..Co mnie zaskoczyło: moje włosy układają się teraz znacznie lepiej, kiedy wyschną same. Tomek uprzedził też, że następna wizyta najwcześniej za 6 miesięcy. To cięcie, które zastosował nie może być robione zbyt często, bo (jeśli dobrze zrozumiałam, bo na tym etapie miałam już wszystko gdzieś - podziwiałam moją nową fyzurę...) zaburza układ loków? Nie układałyby się tak dobrze? Coś takiego Dodam jeszcze, że przyszłam tam w wyjątkowo złym humorze na dodatek zestresowana, bo zdecydowałam się na krótkie włosy, a nieumiejętnie ścięte kręcone mogą oszpecić na parę dobrych miesięcy...Byłam więc raczej nieufna, ale wraz z upływem czasu coraz bardziej zadowolona I wyszłam stamtąd zachwycona Serdecznie polecam! A w załączniku moja nowa fryzura po samodzielnym wyschnięciu bez użycia żadnych środków do modelowania włosów
To ja poproszę o dokładniejsze namiary. Z chęcią się przejdę do takiego profesjonalisty, zwłaszcza, że faktycznie nie taki najdroższy. Tylko muszę poczekać, aż mi trochę włosy urosną, bo niedawno podcinałam, a czego jak czego, ale takich do ramion nie chcę, bo przy takiej długości zawsze mi się rozdwajają (przy dłuższych już nie).
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:23   #30
figa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Kraków - dobry fryzjer dla pokręconych ;)

TAAAK!
Ja tez proszę o namiary, z kręconymi jest naprawdę ciężko wychodzić z uśmiechem od fryzjera, choć ja od pewnego czasu chodzę do Neo na GRodzkiej, do Rafała i mogę z czystym sumieniem go polecic. Jednak musze wybrać się na koloryzację i szukam kogoś kto za rozsądną cenę dobierze mi kolor do typu urody a nie walnie zoltego blondu jak to czesto bywa. W Neo nigdy nie farbowałam włosów bo cena jest za wysoka.
figa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-05 13:23:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.