Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-16, 23:05   #31
Neferet3
Przyczajenie
 
Avatar Neferet3
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Wątek idealny dla mnie Akurat teraz piszę pracę inżynierską (powoooli) i przymierzam się do studiów magisterskich zaocznych, żeby zacząć w tygodniu swoją pierwszą pracę w zawodzie... A wiedza ze studiów trochę się ulotniła...
__________________
,,Hell is empty and all the devils are here."

52/2015
3/2016
Neferet3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 01:04   #32
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez Neferet3 Pokaż wiadomość
Wątek idealny dla mnie Akurat teraz piszę pracę inżynierską (powoooli) i przymierzam się do studiów magisterskich zaocznych, żeby zacząć w tygodniu swoją pierwszą pracę w zawodzie... A wiedza ze studiów trochę się ulotniła...
No wiedza, której się nie utrwala, z której się nie korzysta aktywnie ulatuje niestety. Ja np. będę niedługo odkurzać i pogłębiać moją wiedzę ze statystyki bo chciałabym się zaawansowanych funkcji statystycznych np. w Excelu nauczyć (na studiach go nie miała, jedynie SPSS i trochę pakietu Statistica, więc nie znam składni poleceń w excelu), pouczyć się analiz w programie R, więc studia dają podstawy, ale na tym się nauka nie kończy.
U mnie włosy nadal niezafarbowane bo dopadł mnie okres, nigdy nie farbowałam podczas miesiączki, ale moja fryzjerka mi odradzała, a że mistrzem farbowania samodzielnego nie jestem i jak sama się farbuje to czasem stopień krycia farby pozostawia wiele do życzenia to jednak postanowiłam odczekać kilka dni i przełożyć to farbowanie na przyszły tydzień. Za to przerobiłam kolejną partię włoskiego. Zrobiłam coś z nowego dla mnie czasu - futuro composto (anteriore). Chyba już kumam o co chodzi. Widzę, że do szczęścia jeszcze potrzebne mi jakieś formy nieregularne participio passato, więc tego się w najbliższym czasie pouczę. Odsłuchałam 2 dwugodzinne filmiki coacha hiszpańskojęzycznego dla przedsiębiorców Sergio Fernandeza. A teraz czas przestać się obijać z hiszpańskim, więc biorę się za 1 rozdział powtórkowy z 2 książek do DELE- słownictwo i korespondujące z nim rozdziały z uporządkowanymi tematycznie testami.
A z włoskiego to muszę poszukać bo gdzieś mam- casa de ESSERE i AVERE bo jeszcze czasem mam wątpliwości, który czasownik w czasie złożonym korzysta z którego operatora. Jakąś mapę myśli z czasownikami wymagającymi ESSERE chybtyga sobie narysuję bo w tekstach sporo już ich pozakreślałam.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 09:03   #33
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

MissChievousTess ja mam dużo książek po angielsku, w sensie zwykłych książek, do nauki mam niewiele.
Podziwiam cię, bo mi tak się ciężko uczyć jak ty opisujesz, u mnie zwykle się kończy na obejrzeniu filmu czy czytaniu książek. Wtedy łącze naukę z przyjemnością, ale zdaję sobie sprawę, że twoja nauka jest efektywniejsza.
Mój plan na dziś: włosy i paznokcie - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jutro jadę autem jako pasażer więc sobie wyznaczyłam powrót do książki "Little girl lost" Jak zacznę choć parę zdań, to mnie wciągnie i będę kontynuować przed snem.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 19:12   #34
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

MissChievousTess, fajnie, że się tu udzielasz, mobilizujesz do działania Widać, że potrafisz wszystko super planować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 20:25   #35
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

No każdy ma słabsze momenty. Ja też. Ale fakt, w domu czy w rodzinie to ja większość spraw logistycznie ogarniam, interesuje mnie jak to robić sprawniej, staram się u innych podpatrzeć jak sobie radzą, więc jak coś podpatrzę to mogę się pomysłem podzielić. A wątek mam nadzieję, że przetrwa bo ja mobilizacji od innych też czasem potrzebuję. Na przykład dziś jestem osłabiona i ciut rozleniwiona, na pewno obolała przez @, więc jakoś tak się muszę zmuszać do działania. Przynajmniej o stan włosów zadbałam. I tu wpis Mahdab mnie też zmotywował, może tak jak ona o pazurki też postaram się jeszcze dziś zadbać bo jakiś zadzior mi się zrobił od gotowania. Nic mi się w sumie dziś nie chce, ale planuję się jeszcze coś pouczyć. Wczoraj naprawdę sporo ćwiczeń z włoskiej gramatyki zrobiłam, dziś pewnie zrobię nieco mniej, ale coś tam przerobię, żeby dzień nie poszedł na marne.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 21:59   #36
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Ja co do pazurków zrobiłam sie wygodna. Co 3 tygodnie idę na 1.5 godziny i mam spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 23:34   #37
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Ja co do pazurków zrobiłam sie wygodna. Co 3 tygodnie idę na 1.5 godziny i mam spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba bym umarła z nudów jakby ktoś mi kazał tyle wysiedzieć robiąc manicure. Mnie trudno wytrzymać nawet te 40 minut u fryzjera jak mnie tnie i farbuje. Wolę na 2 razy to zrobić, ale krócej.
Jak mówią Hiszpanie- estoy flojo, czyli kiepsko się dziś czuję/słabo mi, ale walczę z powtórką do DELE i tematem "salud" (zdrowie).
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-18, 11:55   #38
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Hej, dołączam i ja.

Ostatnio zupełnie się opuściłam i marnuję czas śledząc głupoty w necie A mam jeszcze tyle do zrobienia. Chciałabym wrócić do regularnej nauki języków, ogarnąć pracę, wrócić do sportu.
Jak na razie czuję, że uzależnienie od kompa całkiem rozwaliło mi zdolność koncentracji.
Dzięki więc za wątek motywujący!
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 16:47   #39
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Ja powinnam dziś odebrać zamówienie z jednej galerii handlowej, choć bardzo mi się nie chce tam jechać. Ale po 18.00 się wybieram. No i muszę zrobić zakupy spożywki do domu i coś dla kotów bo TŻ nie może. Nieuchronne czeka mnie wielkie sprzątanie komputera- praktycznie zapchałam obie partycje. Robię spis nowej struktury folderów i tego co powinno mi zostać, a co ma polecieć do archiwum.
Muszę zrobić duże pranie typu koce, zmienić pościel. No i przygotować się na Targi Pracy 7 grudnia. U uprzątnąć podfolder potrzebny dla TŻ'ta do jego pracy i do jego egzaminu z angielskiego. Sporo tego.
No i zamówić wszystkie dodatki odnośnie Prawa Jazdy z jedną gazetą. Zanim o tym zapomnę albo nakład się wyczerpie. Generalnie nazbierało mi się do zrobienia sporo rzeczy, na których zrobienie nie mam najmniejszej ochoty. No, ale same się nie zrobią, więc bullet journal w dłoń i do roboty. Zaraz lecę na zakupy spożywki bo najbliżej i najszybciej będzie z głowy. No i wstawię jedno pranie- niech się coś robi w międzyczasie jak mnie w domu nie będzie.
Edycja:
- odbiór zamówienia zrobię w poniedziałek, przy okazji szczepienia- przełożone
-pranie koców zrobione
-pranie sportowe zrobione
-spożywka plus smakołyki dla kotów kupione
Do zrobienia jeszcze dziś:
-rezerwacja wizyty u lekarza- ok rezerwacja na wtorek zrobiona, przynajmniej się przeciw grypie zaszczepię. Rezerwację u gina zrobię później bo coś system e-rezerwacji szaleje. Jak już będę w placówce we wtorek to się dowiem co i jak z ginekologiem.
-zakup gazet z dodatkami do egzaminu na Prawo Jazdy
Do zrobienia jutro, pojutrze:
-wielkie sprzątanie komputera-w trakcie
- przygotowania pod Targi Pracy plus przegląd ofert- w trakcie--> nad tym muszę jutro i w poniedziałek intensywnie przysiąść
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-11-19 o 00:24
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 22:50   #40
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Wczoraj w końcu zrobiłam to, co miałam zrobić od tygodnia Z dzisiejszym zadaniem szybko się uporałam, więc mogłam skończyć czytać książkę i obejrzeć tv

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 11:46   #41
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Wczoraj poćwiczyłam, trochę o siebie zadbałam Obejrzałam film po angielsku i nauczyłam się kilku francuskich słówek. Na razie jest dobrze.
Dziś ciąg dalszy ogarniania spraw.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-19, 13:54   #42
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Dzień sprzątania na komputerze. Dramat. Muszę wymyślić jakiś system ogarniania na bieżąco. Nigdy więcej przypadkowych nazw plików typu jakiś idiotyczny ciąg znaków i liter.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 20:29   #43
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dzień sprzątania na komputerze. Dramat. Muszę wymyślić jakiś system ogarniania na bieżąco. Nigdy więcej przypadkowych nazw plików typu jakiś idiotyczny ciąg znaków i liter.
U mnie ten sam problem. W jednym folderze powrzucałam ponad 2 tys plików. Muszę to posegregować i na pendriva. Nie wiem kiedy ja to ogarne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 22:21   #44
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
U mnie ten sam problem. W jednym folderze powrzucałam ponad 2 tys plików. Muszę to posegregować i na pendriva. Nie wiem kiedy ja to ogarne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No trochę to pewnie zajmie. Ja staram się po 2 godziny dziennie codziennie od kilku dni i tak myślę by się przed nowym rokiem wyrobić. Ciągle coś innego wyskakuje, ciągle TŻ mnie gdzieś wyciąga z domu na pół dnia i przez to wolno mi idzie, ale wiem, że muszę to zrobić. Muszę jakiś dysk zewnętrzny kupić. Tymczasowo na mały przenośny muszę chociaż część plików zrzucić. Mam na to jakieś 26 GB.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 22:45   #45
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dzień sprzątania na komputerze. Dramat. Muszę wymyślić jakiś system ogarniania na bieżąco. Nigdy więcej przypadkowych nazw plików typu jakiś idiotyczny ciąg znaków i liter.
Znam ten ból. Też kiedyś zapisywałam pliki pod dziwnymi nazwami, ale już się oduczyłam Na komputerze mam porządek, ale na pendrivie za to bałagan...

Ruszyłam trochę z angielskim, bo zaczęłam czytać jakąś bajkę
Ogólnie za dużo to ja dzisiaj nie zrobiłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 23:25   #46
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

U mnie dziś też trochę mizeria. Znów łażenie po marketach meblowych bo cieknie nam bateria kuchenna i czas na nową. Więc rajd po sklepach i oglądanie baterii. No, ale żeby coś zrobić:
-wymieniłam ręczniki, a zaraz zmienię pościel
-usuwam trochę nadmiarowych plików z dysku
- organizuję sobie to, czego potrzebuję na kurs Prawa Jazdy
- porobiłam rezerwacje na ten tydzień -lekarz, kino
- upewniłam się, że TŻ zamówił nam filtr kabinowy do samochodu i toner do drukarki (oboje sporo teraz drukujemy)
-zrobiłam plan zajęć na jutro
Jutro raczej na pewno czeka mnie w końcu farbowanie i zakup nowego transportera dla kotów. No i zrobię pranie naszych ręczników.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 07:39   #47
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
No trochę to pewnie zajmie. Ja staram się po 2 godziny dziennie codziennie od kilku dni i tak myślę by się przed nowym rokiem wyrobić. Ciągle coś innego wyskakuje, ciągle TŻ mnie gdzieś wyciąga z domu na pół dnia i przez to wolno mi idzie, ale wiem, że muszę to zrobić. Muszę jakiś dysk zewnętrzny kupić. Tymczasowo na mały przenośny muszę chociaż część plików zrzucić. Mam na to jakieś 26 GB.
Ja sobie też postawiłam termin, przed świętami.

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
Znam ten ból. Też kiedyś zapisywałam pliki pod dziwnymi nazwami, ale już się oduczyłam Na komputerze mam porządek, ale na pendrivie za to bałagan...

Ruszyłam trochę z angielskim, bo zaczęłam czytać jakąś bajkę
Ogólnie za dużo to ja dzisiaj nie zrobiłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja do tego co miałam na kompie zgrałam z pendriva. Mam nadzieję, że wszystko ładnie będzie tam posortowane.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 08:06   #48
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Wątek idealny dla mnie. U mnie spokoj osiagam jak cala lista zadan jest spełniona i zaden 1 % mi nie pomoze. To dobry sposob zadaniowowci dla mnie, lecz przychodzo taki czas kiedy w zyciu jest jakby gorzej i wszystko leci

Niestety mam coraz wiekszy problem z fb, messengrem. Dochofzi do tego ze wylaczam powiadomienia na 8h z messengera w pracy, a z fb na telefonie czesto sie wylogowywuje. Kiedys nawet na weekendy odinstalowywalam by odpoczac od fb.



Cytat:
Napisane przez bellissima Pokaż wiadomość
Zglasza sie kolejna osoba z problemem ze wstawaniem.

Zapomnialam o tym, ale marnuje przez to strasznie duzo czasu. O ile nie mam jakiegos spotkania, nie musze byc w pracy o konkretnej godzinie. Przed 10 jest ok, ale zdarza mi sie i 11. :/

Trace duzo czasu na drzemki, a nie jest to efektywne spanie. Trace tez duzo slonca, bo gdy wychodze z pracy jest juz ciemno, a w biurze przed poludniem jest najwiecej slonca.

Kladzenie sie spac o 23 zamiast 24 i drzemki to kolejne zadania.

W tym tygodniu czuje sie z jednej strony przemeczenie, brak sily, nadmiar bodzcow, z drugiej nie moge usnac wieczorem.

Stosowalam kiedys wersje probna appki ktora monitorowala sen i wybudzala w okreslonym przedziale czasowym, w momencie plytszego snu, nawet to dzialalo.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Apropo apki budzenia. Mialam i polecam ale ze wzgledu na melodie budzika nie jest tak denerwujaca jak normalnie sobie ustawiamy (zazwyczaj te standardowe melodie). Wstaje sie duzo przyjemniej i za piewszym razem. Dochodzilo u mnie do tego ze standardowy budzik nie byl w stanie mnie obudzic nawet 5 razy ! Apka dziala cuda. Minus taki ze trzeba miec pod ladowarka bo jednak pozera baterie.


Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Fajnie, że kilka osób się znalazło
Widzę, że większość ma ten sam problem - niby czasu nie ma, ale jakby tak wywalić fb/nie włączać komputera to jednak czas by się znalazł...
Ja już sama nie wiem czy u mnie to lenistwo, czy słomiany zapał czy strach przed porażką. Wiem, że chcę coś zmienić

W planach mam angielski bo to mój wielki kompleks, a dobijałąm już do B2. Teraz obawiam się, że jestem na słabym B1, a może nawet i A2... chciałabym też wrócić do niemieckiego. O sporcie nie wspominając bo się strasznie zasiedziałam.
Ale przede wszystkim to w końcu skończyć studia. Został mi ostatni rok+różnice programowe i pół pracy magisterskiej, którą męczę od 3 lat do końca miesiąca chcę ją skończyć i na tym się skupiam. Reszta poczeka skoro tyle czasu czekała

Produktywnego dnia wszystkim
Z angielskim u mnie jest dokladnie tak samo. Ostatnio mi wyszlo ze mam A1 a w liceum (nie tak dawno ! ) bylam na angielskim zaawansowanym w pracy mam wymagany angielski ale nadal nie ruszylam tematu.


Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Też tak mam, obiecuję sobie, że zrobię to to i to, a jak wracam z pracy to po prostu się nie chce.


20 stron dziennie? wow szacun
Kojarzę Cię z wątku językowego, który podczytuję i jestem pełna podziwu Twojej organizacji czasu i determinacji.
Mi najwięcej czasu zabiera tv... wracam do domu i pierwsze co robię to go odpalam, bo przecież nie będę obiadu w kompletnej ciszy gotować. Potem zamiast go wyłączyć to wszystko robię przed tv - wszystko idzie wolniej i praca jest mniej efektywna. Trzeba zmienić to głupie przyzwyczajenie i od dziś go nie włączę!
Obiad ugotuję słuchając muzyki, a potem od razu wezmę się za dzieło mojego życia czyli magisterkę
Jak nie ogladalam tv to bylam duzo bardziej efektywna. Teraz siadam przed swoimi serialami które przecież "musze" obejrzeć


Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Czasem mi się nie chce albo zapominam szczotkowania ciała z preparatem antycellulitowym. Od jakiegoś czasu staram się o tym pamiętać i zaczynam widzieć wymierne efekty, więc chciałabym postarać się o jeszcze większą regularność. Na dziś jestem już po seansie szczotkowania. No i nie zawsze pamiętam by pić zioła, które mi służą. A w sezonie przeziębień i grypy naprawdę służy mi czystek, więc właśnie sobie zaparzyłam.
To tak jak ja... szczotka wisi przy wannie ale nie..


Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Mnie kiedyś też przytłaczała i demobilizowała sterta książek do nauki danego języka. Lepiej działa na mnie koncentracja na tym by jedną książkę przerobić od deski do deski. Teraz robię tak, że przeszukuję internet, ściągam plany wynikowe na dany poziom języka, wybieram do tego jeden wiodący podręcznik i na tym się koncentruję. Często najpierw zerkam na blogi językowe i szukam zestawień typu "najlepsze podręczniki do nauki włoskiego" i wybieram najlepiej oceniony podręcznik, z tych które znajdę. Poza tym przypisuję naukę do danej pory dnia w danym dniu w tygodniu. Tak samo robię jak czytam lekturki uproszczone w danym języku. No i mam satysfakcję odkreślając na planie wynikowym, że dane zagadnienie już przerobiłam. Też kiedyś miałam taki okres, że co rusz kupowałam kolejną książkę do nauki języka obcego i odkładałam na półkę, a że mam dużo książek w domu uznałam, że to się musi skończyć i że zamiast zagracać mieszkanie muszę zacząć z tych książek faktycznie korzystać. Według mnie widać sporą różnicę między okresem kiedy uczyłam się bez planów wynikowych, a chwilą obecną gdy plany wynikowe są u mnie w codziennym użyciu. Poza tym pomagają mi cele typu przygotowanie do zdania jakiegoś certyfikatu. Wiadomo to są wydatki, ale raz na jakiś czas no i ja wybieram certyfikaty ważne dożywotnio zazwyczaj, więc koszt zwraca się w postaci ważnego dożywotnio potwierdzenia mojej znajomości danego języka. Na pewno dla mnie nauka do certyfikatu działa bardzo motywująco i zawsze przed certyfikatem widzę dużo skok jakościowy mojej znajomości danego języka dlatego teraz hiszpańskiego i włoskiego uczę się z myślą o zdawaniu różnych egzaminów tego typu.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Co do malowania paznokci- ja robię raz na tydzień, jak robię "sobotę dla włosów" to przy okazji i manicure. Nie noszę hybryd, kupuję lakiery klasyczne, nie kupuję takich, które nie przetrwają na moich paznokciach całego tygodnia w dobrym stanie bo malować częściej mi się nie chce. Żeby manicure był szybszy używam InstaDri i tyle. Ja widzę po sobie, że bez wysuszacza nie chciało mi się malować bo było to czasochłonne. Odkąd maluję lakierami, które dobrze kryją 1 warstwą i sięgam po wysuszacz i cały manicure może 10-15 minut mi zajmuje to chce mi się to raz na tydzień robić.
A smarowanie ciała to polecam- zawsze miałam problem ze specyfikami anty-cellulitowymi, z regularnością ich stosowania. Ostatnio bardzo tego pilnuję i łączę z treningiem z kettlebell 3 razy w tygodniu i naprawdę efekt bardzo widoczny. Już mi weszło w nawyk, że na rozgrzaną po prysznicu skórę nakładam taki specyfik rano i wieczorem i robię szczotkowanie ciała albo masaż. Długo to nie trwa, a efekt naprawdę imponujący.
Jakie polecasz blogi do nauki jezyka ang ?
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 09:23   #49
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cześć, ale fajnie, że tak gwarno się tu zrobiło

W zeszłym tygodniu miałam nawał pracy + niespodziewani goście+plus kilka innych rzeczy z zaskoczenia i większość zaplanowanych rzeczy nie zrobiona.
Na ten tydzień zrobiłam skromniejszy plan - a liczę na to, że uda się zrobić więcej.
Punkt główny - pół rozdziału pracy mgr.

Jeszcze co do angielskiego to będę mieć z niego do zaliczenia różnice programowe na B2 i to w finansach więc siłą rzeczy angielski wróci na tapetę szybko. Na uczelni robi mi się pomału wysyp projektów i różnych takich do ogarnięcia - pierwszy raz w życiu nie chcę siedzieć po nocach i robić na ostatnią chwilę, ogólnie większość rzeczy chcę ogarnąć jeszcze w tym roku, żeby od nowego tylko pod egzaminy się uczyć. Te studia powinny być dawno skończone więc zafiniszuję jak pilny student taki przynajmniej jest plan.

Paznokcie.... lubię mieć pomalowane, ale ostatnio wieczory upływają mi na robieniu na drutach więc siłą rzeczy nie maluję, muszę tu jakąś równowagę znaleźć.

Komputer u mnie to jeden wielki śmietnik, aż boję się otwierać niektóre foldery. Też mam pełno plików zapisanych ciągami dziwnych znaków.

Na dzisiaj planuję:
- prasowanie
- gotowanie
i w trakcie tych czynności oglądanie Belfra
-30 minut ćwiczeń
-pisanie pracy
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-20, 09:53   #50
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Wczoraj przyszli goście, więc dużo nie zrobiłam, ale było fajnie Za to wieczorem poćwiczyłam. Dwa dni pod rząd ćwiczeń, szok, może nawet będę ćwiczyć regularnie

Na dzisiaj:
- pisanie,
- francuski,
- zrobić notatki,
- porządek na mailu, bo mam zaśmiecony reklamami.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 11:15   #51
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Ja byłam wczoraj na basenie i to sama!
Byłam sama dopiero 2 raz w życiu - z czego się pierwszy nie liczy bo udałam się w celu poderwania ratownika i za wiele nie pływałam

Plan na dziś mam ambitny:
- zdjąć pranie ze sznurka
- zrobić pranie
- PÓJŚĆ POBIEGAĆ lub poćwiczyć
- poczytać książkę po polsku lub angielsku
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 13:24   #52
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Dzień dobry,

Po chwilowym podczytywaniu postawnowiłam się odezwać.

U mnie jest problem ze wszystkim. Najbardziej zwlekaniem. Np. Od miesiaca planuję posprzątać spiżarkę. I dzisiaj w końcu się wzięłam za to. Zajęło mi to niecały kwadrans. A ja z tym tyle zwlekalam..
Tak samo jest z innymi rzeczami, których zrobienie zajmuję naprawdę chwilę. A ja to ciągle odkładam..


Z rozwojowymi rzeczami jest tak samo. Na podyplomówkę robię co muszę. Ale od dawna planuję porobić coś językowo ( francuski, angielski). Na gadaniu się niestety kończy.


Mam ambitny plan korzystając teraz ze zwolnienia nadgonić trochę w domu i jakiś mocny plan działania opracować.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 15:50   #53
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Znalazłam jeszcze jednego pendriva i tam nieziemski bałagan. W sumie 7 200 plików do posortowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:01   #54
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Aż się boję swoich penów włączać. Jeden wielki chaos.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:11   #55
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Aż się boję swoich penów włączać. Jeden wielki chaos.
Długo miałam takie obawy,ale teraz zaryzykowałam, zgrałam na laptopa i będę porządkować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 16:32   #56
bingos
Zakorzenienie
 
Avatar bingos
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3 352
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Hej dziewczyny, podczytuję wątek od początku, więc może czas oficjalnie dołączyć
Ileż ja czasu potrafię zmarnować Był moment, że prowadziłam planer i wtedy w sumie w miarę ogarniałam to, co zaplanowałam. Chyba muszę do tego wrócić
Dziś cały dzień wolny i oczywiście w większości niewykorzystany. Tzn wykorzystany na tv, wizaż i tym podobne atrakcje, dopiero niedawno wzięłam się za czytanie
bingos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 21:55   #57
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Hej dziewczyny, ja dziś wstałam o 5, byłam w pracy, później na kolacji w restauracji, teraz się wykąpałam, zabieram się za suszenie włosów, malowanie paznokci, będę czytać książkę po niemiecku i nastawiam budzik na rano żeby się porozciagać chociaż 2o minut
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 22:29   #58
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

A ja dziś nadrobiłam zaległości kulturalne- byłam w kinie na filmie "Twój Vincent".
Mieliśmy iść wcześniej, ale nasze plany uległy zmianie, więc nadrobiliśmy to dziś.
Przed kinem choć miałam niechcieja naładowałam zmywarkę do naczyń, więc kuchnia w miarę ogarnięta. Teraz piorę ręczniki. Jutro szczepienie, a potem wycieczka- TŻ odgraża się, że mi nie daruje i przegoni mnie parę godzin w plenerze.
Moje wczorajsze osiągnięcie- na dysku C mam 8 GB więcej wolnego, na dysku D 17 GB, a na mały dysk mogę jeszcze zrzucić jakieś 11 GB (co zapewne zrobię jak ostatecznie uporządkuję kilka folderów. Chaos jest taki, że muszę na raty sprzątać wewnątrz kilku folderów na raz). Plan na kolejne dni- tym razem odgruzować konta e-mail. Nie wiem od jak dawna krzyczy do mnie komunikat o przekroczeniu pojemności skrzynki, a ja nic z tym nie robię.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 11:46   #59
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Po chwilowym podczytywaniu postawnowiłam się odezwać.

U mnie jest problem ze wszystkim. Najbardziej zwlekaniem. Np. Od miesiaca planuję posprzątać spiżarkę. I dzisiaj w końcu się wzięłam za to. Zajęło mi to niecały kwadrans. A ja z tym tyle zwlekalam..
Tak samo jest z innymi rzeczami, których zrobienie zajmuję naprawdę chwilę. A ja to ciągle odkładam..


Z rozwojowymi rzeczami jest tak samo. Na podyplomówkę robię co muszę. Ale od dawna planuję porobić coś językowo ( francuski, angielski). Na gadaniu się niestety kończy.


Mam ambitny plan korzystając teraz ze zwolnienia nadgonić trochę w domu i jakiś mocny plan działania opracować.
Też tak mam nie rozumiem sama siebie
To beznadziejne, potrafię zapuścić patelnie w zlewie, a umycie zajmuje chwilę moment. Kupiłam buraki w zeszłym tygodniu i też nie chce mi się ich ugotować. To nie są czynności trudne czy pracochłonne a taki mam problem.

Wczoraj sukces, byłam pobiegać, zrobiłam brzuszki, zrobiłam pranie i kupiłam psu jedzonko, później miałam wielkie plany, ale musiałam odbyć poważną rozmowę z tż i trochę zeszło.

Plan na dziś:
1. Ugotować buraki
2. porozciągać się/poćwiczyć
3. dokończyć książkę
4. odkurzyć podłogi
5. zdjąć i ułożyć pranie

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

I ciekawy ten film? Dawno nie byłam w kinie, ale jeszcze dawniej w filharmonii czy teatrze. Zapuściłam się niemiłosiernie.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 11:55   #60
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

12 zaraz a ja poza wstawieniem prania, pościeleniem łóżka nie zrobiła nic. Siedzę na necie, obejrzałam serial i tyle.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-19 09:29:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.