OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-26, 18:18   #2221
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Ja to bym się bardziej ze stronki bała zamawiać W sklepie mogę pomacać, zobaczyć a w necie to mi mogą przysłać nie wiadomo co Choć jeszcze w sumie mi się nie zdarzyło. odpukać w niemalowane

A uzywałas kiedys takiego sklepowego? Mozesz porownac olej ze stronki a sklepowy ...?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 18:43   #2222
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A jak myślicie olej z orzechów włoskich (ja mam z Oleofarm) może przyciemnić skórę? Bo słyszałam, że włosy tak i tak się zaczęłam zastanawiać jak to jest z cerą? Używacie tego oleju do ocm?
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 19:18   #2223
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Super dziekuje za odpowiedz

A nie lepszy bedzie taki o. winogronowy ze stronki niz ze sklepu ? Mam jakies obawy co do takiego sklepowego
Spokojnie!
najpewniej pójdź do sklepu ze zdrową żywnością albo do jakiegoś ziołowego.
wybierz olej który jest nierafinowany i myślę, że będziesz zadowolona.

W ogóle ja mam taki zaprzyjaźniony sklep ze zdrową żywnością i ziołami pod ręką i tam są pasjonaci fito-terapii Ludzie którzy prowadzą ten sklepik mają ogromną wiedze i doświadczenie - można się wielu rzeczy poradzić - kopalnia wiedzy (przynajmniej w tym przypadku - mam nadzieje, że to nie jest wyjątek)

Ale oczywiście zamawiam też oleje przez internet. Z biochemią urody i mazidłami nie miałam za wiele wspólnego - tylko tyle że zawsze podziwiam zróznicowany asortyment mazideł
osobiście zamawiam zwylke z :
http://www.ecospa.pl/index.php

może ktoś ma porównanie - ja kupuje tylko tam.
dla mnie najważniejsze jest to, żeby produkt kupowany przez internet miał certyfikat - wtedy wiem, że ktoś to sprawdził i nie ma tam specjalnych domieszek.
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 01:28   #2224
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Jak dle mnie to ten olej jest ok.


Cytat:
Kurcze tylko na tej stronie co go znalazlam jest drogi. Moze znasz jakas stronke gdzie mozna kupic o.winogronowy taniej i odrazu rycynowy. Bo bez sensu na 2 różnych stronach kupowac i placic podwójnie za paczke. Jakas dziewczyna dala opinie co do konopnego, ze wsmarowala łyzke na noc we wlosy i byl swietny efekt.
Dziewczyny dobrze radza. Jesli nie chcesz kupowac ze neta to poszukaj w jakims sklepie zilowym czy ze zdrowa zywnoscia
Ja niestety nie pomoge ze sklepami bo nie mieszkam w PL.
Sama zamawiam oleje ze stronek bo nie lubie lazic i szukac. A ostatnio jak kupilam winogronowy to sie okazalo, ze zawiera tez minimalna,ale jednak ilosc oliwy z oliwej i jakiegos innego oleju bardziej spozywczego :/ wiec poprostu dobrze czytaj etykiety

No wiesz, na wlosy dobry,ale czy na twarz tez taki dobry tego nie wiem.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 08:28   #2225
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Udało mi sie znalesc taki olej w sklepie zielarskim Chodzi mi o. winogronowy a to jest z pestek winogron...To jest to samo ?

http://www.aleziolo.pl/216-olej-z-pestek-winogron.html

florka_
- link który podałaś nie działa
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 08:32   #2226
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tak, to jest dobry olej.

I nie przeżywajcie tego tak dziewczyny, olej tłoczony na zimno to olej tłoczony na zimno.

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Super dziekuje za odpowiedz

A nie lepszy bedzie taki o. winogronowy ze stronki niz ze sklepu ? Mam jakies obawy co do takiego sklepowego
Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
A uzywałas kiedys takiego sklepowego? Mozesz porownac olej ze stronki a sklepowy ...?


Naprawdę nie ma różnicy czy to taka firma czy inna, czy z netu czy stacjonarnie. I nie wiem skąd te obawy przed olejami spożywczymi, przecież większość z tych co używamy na twarz/włosy używa się w kuchni winogronowy, kokosowy, oliwa z oliwek. Nie rozumiem tych strachów. Przecież i maseczki na twarz się przygotowuje z ogórków, miodów i innych, a toż to zwykłe "żarło"
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-04-27 o 08:35
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 09:31   #2227
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Nie wydaje Wam się, że ten goracy ręcznik to nie jest najlepsza rzecz dla skóry? Tak jak raczej odradzana na wizażu parówka?
A czemu odradzana jest parówka??

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
A uzywałas kiedys takiego sklepowego? Mozesz porownac olej ze stronki a sklepowy ...?
Używałam sklepowego, ale nie używałam takiego ze stronki więc ciężko mi porównać;/

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Tak, to jest dobry olej.

I nie przeżywajcie tego tak dziewczyny, olej tłoczony na zimno to olej tłoczony na zimno.







Naprawdę nie ma różnicy czy to taka firma czy inna, czy z netu czy stacjonarnie. I nie wiem skąd te obawy przed olejami spożywczymi, przecież większość z tych co używamy na twarz/włosy używa się w kuchni winogronowy, kokosowy, oliwa z oliwek. Nie rozumiem tych strachów. Przecież i maseczki na twarz się przygotowuje z ogórków, miodów i innych, a toż to zwykłe "żarło"
Ja oliwę z oliwek mam kupioną we Włoszech więc pewnie jest dobrej jakości i mi pasuje

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Tak, to jest dobry olej.

I nie przeżywajcie tego tak dziewczyny, olej tłoczony na zimno to olej tłoczony na zimno.







Naprawdę nie ma różnicy czy to taka firma czy inna, czy z netu czy stacjonarnie. I nie wiem skąd te obawy przed olejami spożywczymi, przecież większość z tych co używamy na twarz/włosy używa się w kuchni winogronowy, kokosowy, oliwa z oliwek. Nie rozumiem tych strachów. Przecież i maseczki na twarz się przygotowuje z ogórków, miodów i innych, a toż to zwykłe "żarło"
Miałam olej kokosowy, (dałam za niego 30 zł) ale w akademiku go zgubiłam;( straszna szkoda bo bosko pachniał... a nie wiecie jakie ma działanie na skórę?? może znowu kupie?
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 11:10   #2228
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam juz zaklepany olej winogronowy Teraz tylko odebrac 20.80 za 0,5l to chyba w miare cenowo nie ?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 12:29   #2229
miki223
Rozeznanie
 
Avatar miki223
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 737
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Miałam olej kokosowy, (dałam za niego 30 zł) ale w akademiku go zgubiłam;( straszna szkoda bo bosko pachniał... a nie wiecie jakie ma działanie na skórę?? może znowu kupie?
Olej kokosowy jest komedogenny. Nakładałam go przez kilka dni na twarz i już po 3 dniach miałam kilku nieprzyjaciół, co u mnie się rzadko zdarza więc osobiście na twarz go nie polecam. Za to z włosami robi u mnie cuda a do tego ten zapach
__________________
Obecna długość: 82cm.

Moja włosowa galeria
miki223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 13:49   #2230
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No ja właśnie używałam olej kokosowy do włosów i dobrze się sprawdzał ...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 15:24   #2231
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny pisalyscie, ze ten olej rycynowy mozna kupic w aptece., ale to płyn doustny przeczyszczajacy o to chodzi
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 15:40   #2232
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Dziewczyny pisalyscie, ze ten olej rycynowy mozna kupic w aptece., ale to płyn doustny przeczyszczajacy o to chodzi
bo olejek rycynowy służy właśnie jako środek przeczyszczający...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 16:11   #2233
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
bo olejek rycynowy służy właśnie jako środek przeczyszczający...
Wiem o tym
Uff...bałam sie, ze nie to kupiłam co trzeba
ale np. ten jest do stosowania zewnętrznego nic nie pisza o przeczyszczniu

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...ORGANICZNY/136

Z tego co widzialam to mieszanka moze byc w jasnej przezroczystej buteleczce, tylko przechowywac w ciemnym chlodnym miejscu zgadza sie...?

Ładna wtopa własnie przeczytalam, ze olej moze zawierac sladowe ilosci oleju z orzechow i sezamu Na cale szczescie moge go zwrócic

sailormaary - na ile czasu pozostawiaalas ten olej kokosowy na wlosy ?

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2012-04-28 o 08:25
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 19:31   #2234
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Z tego co widzialam to mieszanka moze byc w jasnej przezroczystej buteleczce, tylko przechowywac w ciemnym chlodnym miejscu zgadza sie...?

Najlepiej by była w ciemnej i szklanej butelce, ale może i być taka jaką masz, aby z dala od promieni słonecznych i spokojnie może stać nawet w łazience czy pokoju, nie musisz jej trzymać w chłodnym miejscu.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 21:11   #2235
cienanosdesoledad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

chyba się poddaję z tym ocm ;\ mimo minimalnej ilości rycyny (mniej niż 10%) i olejów dobranych pod mój typ skóry (testowałam je oddzielnie, nigdy nic mi nie robiły) moja skora się przesusza nieziemsko, swędzi, ledwo mogę wytrzymać
__________________
A6W start -> 6.04.2012
Joga start -> 6.04.2012
Bieganie start -> 6.04.2012
Cel -> 55kg
CG start -> 15.02.2012 i zapuszczam!

cienanosdesoledad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 22:56   #2236
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cienanosdesoledad Pokaż wiadomość
chyba się poddaję z tym ocm ;\ mimo minimalnej ilości rycyny (mniej niż 10%) i olejów dobranych pod mój typ skóry (testowałam je oddzielnie, nigdy nic mi nie robiły) moja skora się przesusza nieziemsko, swędzi, ledwo mogę wytrzymać
Sprobuj zamiast rycyny olej jojoba. Ja chyba jak skoncze te mieszanke, ktora mam teraz to bede probowac olej jojoba.Mam wrazenie, ze po rycynie wyrastaja mi co raz to wieksze wloski na bodzie, a nie mialam z tym nigdy problemu.
Nie wiem moze jestem na to podatna. Bo np. wlosy na glowie mi rosna normalnie 1,5 cm /mc. Dobrze, ze jestem jasna
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 01:07   #2237
cienanosdesoledad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzięki za poradę, ale czytałam gdzieś, że bez rycyny to nie ocm i nie ma sensu... Co Wy na to?
__________________
A6W start -> 6.04.2012
Joga start -> 6.04.2012
Bieganie start -> 6.04.2012
Cel -> 55kg
CG start -> 15.02.2012 i zapuszczam!

cienanosdesoledad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 01:10   #2238
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cienanosdesoledad Pokaż wiadomość
Dzięki za poradę, ale czytałam gdzieś, że bez rycyny to nie ocm i nie ma sensu... Co Wy na to?
Ja czytalam, ze jojoba jest wlasnie rownie zblizony do sebum jak i rycyna. Takze ja zaryzykuje bo jojoba byl swietny na moja twarz.
Sprobowac zawsze warto
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 16:05   #2239
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

stosuję OCM od ok. tygodnia (używam oleju winogronowego, rycynowy ok. 15-20%, mam cerę mieszaną). Wągry, które były rzeczywiście są nieco mniej widoczne, chociaż ostatnio nie wytrzymałam i kilka wycisnęłam
Ale mam wysyp, chyba jeszcze nigdy nie miałam cery w takim stanie-pryszcze na całej twarzy, trochę zaskórników... Mam też sporo blizn, wiec teraz mam całkowitą pizze na twarzy
7-letni kuzyn powiedziała ostatnio, ze wyglądam jak placek z posypką

Mam nadzieję, że przez weekend majowy "przejdzie mi"... Wolne od szkoły, więc będę starała się nie używać wcale ub w bardzo małych ilościach kosmetyków.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-01, 07:35   #2240
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez karolka21 Pokaż wiadomość
The Curly Girl w swoim filmiku na YT, mówiła właśnie o tym, że poprzeż użycie szmatki muślinowej, blizny po trądziku robią się jaśniejsze, także myślę, że troche cierpliwości, szmateczka z muśliny i niedługo powinno być widać
To od szmatki czy ocm przebarwienia mogą zniknąć?
Bo nie wiem czy wystarczy mi zwykla szmatka czy szukac tej muslinowej.

Chyba zaczne stosowac te metodę

A powiedzcie taka mieszanka moze sobie stac np. przez tydzien, czy za kazdym razem musze mieszac te oleje ?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 08:29   #2241
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No i jest! wczoraj pierwszy raz używałam OCM. Czekałam aż przygaszą mi się wszystkie stany zapalne na skórze i moje bolące podskórne pryszcze będą już trochę zagojone. Czekałam, czekałam i się doczekałam - teraz mogę spokojnie używać tej metody

Używałam mieszanki (mniej wiecej - na oko)
10% - olejek rycynowy
30% - olej tamanu (dodałam, ponieważ jest to wymarzony olej dla zmian trądzikowych - często go używałam punktowo)
60% - olej lniany (dodałam bo miałam pod ręką, wolałam coś lżejszego niż oliwa z oliwek, a olej rzepakowy mnie nie przekonywał :P)

sporządziłam ok 10 ml mieszanki żeby przetestować no i szybko zużyć, bo bo olej lniany się łatwo utlenia.

Muszę przyznać, że skóra jest ładnie oczyszczona lekko napięta, no i wczoraj troszkę mnie suszyło, ale zostawiłam dla próby bez kremu. Ostatnio moja twarz przeżyła zmnianę leków przez dermatologa i nieładnie zareagowała - okropnym przesuszeniem i pieczeniem - stąd pomysł na OCM. Robię przerwę w specyfikach dermatologicznych i spróbuję odzyskać równowagę. Jeśli metoda sie sprawdzi, chciałabym jakoś połączyć OCM z nakładaniem differinu, metronidazolu i normaclinu - zobaczymy Macie takie doświadczenia?

Rano czułam że jest lekko sucho, więc przemyłam twarz naparem z nagietka (w planie zakup hydrolatu z kocanki włoskiej) i posmarowałam moim kremem nawilżającym z filtrem.

Cytat:
Napisane przez cienanosdesoledad Pokaż wiadomość
chyba się poddaję z tym ocm ;\ mimo minimalnej ilości rycyny (mniej niż 10%) i olejów dobranych pod mój typ skóry (testowałam je oddzielnie, nigdy nic mi nie robiły) moja skora się przesusza nieziemsko, swędzi, ledwo mogę wytrzymać
a używasz czegoś oprócz tego? tak jak napisałam wyżej też czułam suchość a dodałam mało rycyny. Muszę Ci powiedzieć, że jak przemyłam sobie rano twarz ziołowym naparem i posmarowałam kremem to ulga bardzo duża! ale nie mam jeszcze doświadczenia, więc sama zdecyduj. Mi po pierwszym użyciu metoda bardzo się podoba - będę próbować dalej

Tymczasem to co napisała Samantha7 mogę potwierdzić!
Też przeczytałam na kilku stronach, że olej jojoba jest zbliżony do sebum podobnie jak rycyna, a to przecież o to chodzi w dodawaniu rycyny. Ja sama chętnie przetestuje


Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
stosuję OCM od ok. tygodnia (używam oleju winogronowego, rycynowy ok. 15-20%, mam cerę mieszaną). Wągry, które były rzeczywiście są nieco mniej widoczne, chociaż ostatnio nie wytrzymałam i kilka wycisnęłam
Ale mam wysyp, chyba jeszcze nigdy nie miałam cery w takim stanie-pryszcze na całej twarzy, trochę zaskórników... Mam też sporo blizn, wiec teraz mam całkowitą pizze na twarzy
7-letni kuzyn powiedziała ostatnio, ze wyglądam jak placek z posypką
Słyszałam, że na początku można przeżyć taki " wysyp" ponieważ skóra w trakcie tej metody dogłębnie się oczyszcza. Tydzień to nei jest znów tak długo, może po prostu wyłazi wszystko co miałaś skumulowane w głębszych warstwach skóry?

Komplement kuzyna chyba nie był zbyt miły, ale mnie mocno rozbawił

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
To od szmatki czy ocm przebarwienia mogą zniknąć?
Bo nie wiem czy wystarczy mi zwykla szmatka czy szukac tej muslinowej.

Chyba zaczne stosowac te metodę

A powiedzcie taka mieszanka moze sobie stac np. przez tydzien, czy za kazdym razem musze mieszac te oleje ?
Ja bardzo chciałam zacząć używać tej metody, więc jak tylko przysuszyły mi się zapalne zmiany to nie marnowałam już czasu na szukanie szmatek muślinowych i narazie jestem szęśliwą posiadaczką 5 szmatek bawełnianych. Podczas mycia trochę drapią, więc delikatnie się z nimi obchodziłam! słyszałam, że w body shopie już nie można dostać tych muślinowych

co do mieszanki to niektórzy mieszają w łapce wszystko przed nałożeniem na twarz, ja się nie tak nie bawiłam - mam gotową w ciemnej buteleczce poza tym łatwiej uzyskać właściwie dla swojej cery proporcje mieszanki!
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 19:56   #2242
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
To od szmatki czy ocm przebarwienia mogą zniknąć?
Bo nie wiem czy wystarczy mi zwykla szmatka czy szukac tej muslinowej.

Chyba zaczne stosowac te metodę

A powiedzcie taka mieszanka moze sobie stac np. przez tydzien, czy za kazdym razem musze mieszac te oleje ?
Nie musisz codziennie robić nowej mieszkanki
Ja ostatnio mam lenia i robię OCM używając tylko olejku z Alterry

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość



Ja bardzo chciałam zacząć używać tej metody, więc jak tylko przysuszyły mi się zapalne zmiany to nie marnowałam już czasu na szukanie szmatek muślinowych i narazie jestem szęśliwą posiadaczką 5 szmatek bawełnianych. Podczas mycia trochę drapią, więc delikatnie się z nimi obchodziłam! słyszałam, że w body shopie już nie można dostać tych muślinowych
Ja swoją muślinową dorwałam na allegro i teraz nie wyobrażam sobie bez niej oczyszczania twarzy
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 20:00   #2243
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

jutro wstapie do Rossmanna i kupie sobie jakis olejek altery albo babydream.Bede testowac.

Altery jaki byscie polecaly do cery mieszanej, wrazliwej?

No i jeszcze jakies sciereczki musze gdzieś dorwac.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 20:09   #2244
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
jutro wstapie do Rossmanna i kupie sobie jakis olejek altery albo babydream.Bede testowac.

Altery jaki byscie polecaly do cery mieszanej, wrazliwej?

No i jeszcze jakies sciereczki musze gdzieś dorwac.
Ja mam cerę normalną-wrażliwą skłonną do przesuszeń i używam olejku migdały i papaja.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 20:39   #2245
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja mam cerę normalną-wrażliwą skłonną do przesuszeń i używam olejku migdały i papaja.
no wlasnie moja cera niby mieszana, miejscami sucha i tłusta ale to od czasu jak zaczęłam uzywac wiecej kosmetyków, szczególnie kolorówki. Z niedoskonalosciami i na dodatek wrazliwa
Mam nadzieje, ze ocm zacznie mi slyzyc, bo nawet glinka średnio sobie radzi
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 20:43   #2246
Ita23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 78
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Robię OCM dopiero 2 raz, mieszanką ok10% ryconowego i reszta kokosowego, ale mam ściągniętą i lekko wysuszona od tego twarz, więc po myciu nakładam jeszcze olej kokosowy. Można tak robić? A poza tm nie mam narazie żadnych ściereczek i używam zwykłego ręcznika, staram się nie trzeć twarzy, ale chyba i tak jest za ostry i to od tego, bo twarz lekko szczypie...nie wiem czy mnie nie zapcha. Mam cerę mieszaną, skłonność do zaskórników, ale większych problemów ze skórą nie mam. Myślałam, że OCM wyciągnie mi zaskórniki, ale niestety nie zniknęły, chociaż pory są ściągniete i dużo mniej widoczne. Zobaczę za ok.2 tygonie jak ta metoda się u mnie sprawdzi, ale chyba doleje jeszcze kokosa do mieszanki, no chyba, że to on tak wysusza...
A poza tym trochę się boję tej metody, bo mam skonność do wypieków, moja skóra tak właśnie reaguje na zmiany temperatury i nie wiem czy jeszcze bardziej jej nie rozchieję pod tym względem. Chociaż wody używam wcale nie akiej ciepłej, przez co znowuż nie wiem, czy wykonuję OCM poprawnie

Edytowane przez Ita23
Czas edycji: 2012-05-01 o 20:45
Ita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 21:13   #2247
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ita23 Pokaż wiadomość
Robię OCM dopiero 2 raz, mieszanką ok10% ryconowego i reszta kokosowego, ale mam ściągniętą i lekko wysuszona od tego twarz, więc po myciu nakładam jeszcze olej kokosowy. Można tak robić? A poza tm nie mam narazie żadnych ściereczek i używam zwykłego ręcznika, staram się nie trzeć twarzy, ale chyba i tak jest za ostry i to od tego, bo twarz lekko szczypie...nie wiem czy mnie nie zapcha. Mam cerę mieszaną, skłonność do zaskórników, ale większych problemów ze skórą nie mam. Myślałam, że OCM wyciągnie mi zaskórniki, ale niestety nie zniknęły, chociaż pory są ściągniete i dużo mniej widoczne. Zobaczę za ok.2 tygonie jak ta metoda się u mnie sprawdzi, ale chyba doleje jeszcze kokosa do mieszanki, no chyba, że to on tak wysusza...
A poza tym trochę się boję tej metody, bo mam skonność do wypieków, moja skóra tak właśnie reaguje na zmiany temperatury i nie wiem czy jeszcze bardziej jej nie rozchieję pod tym względem. Chociaż wody używam wcale nie akiej ciepłej, przez co znowuż nie wiem, czy wykonuję OCM poprawnie
Po OCM możesz używać dodatkowego oleju
Olej kokosowy nie wysusza, za to rycyna jak najbardziej
I zamiast zwykłego ręcznika radziłabym Ci nadmiar oleju delikatnie 'zbierać' ręcznikiem papierowym.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 06:32   #2248
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Nie musisz codziennie robić nowej mieszkanki
Ja ostatnio mam lenia i robię OCM używając tylko olejku z Alterry
hehe jest to jakiś sposób! Olejek z alterry ma już w składzie rycynę (i to bodaj na 2. miejscu) i olej jojoba, który też jest "podobny" do sebum. Także mimo Twojego lenia oczyszczenie gwarantowane

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja swoją muślinową dorwałam na allegro i teraz nie wyobrażam sobie bez niej oczyszczania twarzy
Skoro mnie tak przekonujesz to pewnie się skuszę! Najchętniej kupiłabym od razu hurtem, bo już po drugim dniu z OCMem wyłażą mi na wierzch bolące gule. Staram się je omijać podczas masażu, ale na wszelki wypadek wrzucam do kosza do prania kolejne szmatki (mam ich tyle że mogę szaleć ) a po praniu będę pracować żeby już wszystko stamtąd wybić! Narazie siedzę w domu, więc mam możliwość się tak bawić, ale jak wrócę do normalnego życia to mam nadzieję że nie przestanę.

To co mi wyłazi jest tak duże,bolące i z gulą w środku, że chyba odczekam jakąś godzinkę po OCM i nałoże punktowo differin (jednego dnia) albo metronidazol (drugiego dnia na zmianę). a rano codziennie po przemyciu twarzy normaclin. Boję się że przeżyje znów wysyp nie do opanowania...


Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
no wlasnie moja cera niby mieszana, miejscami sucha i tłusta ale to od czasu jak zaczęłam uzywac wiecej kosmetyków, szczególnie kolorówki. Z niedoskonalosciami i na dodatek wrazliwa
Mam nadzieje, ze ocm zacznie mi slyzyc, bo nawet glinka średnio sobie radzi
Jeśli chcesz kupić olejek w rossmanie to zdecydowanie alterra migdały i papaja będzie najlepszy, co prawda najwięcej jest tam oleju sojowego, zaraz później rycyna i dopiero migdały, ale ma skład ładny bez zbędnych dodatków.

co do wyboru olejków to kiedyś znalazłam takie zestawienie:

skóra sucha/dojrzała/wrażliwa:
Olej migdałowy, Oliva z oliwek, Olej z pestek winogron, Olej z pestek wiśni, Olej z rokitnika, Skwalan z oliwy z oliwek, Olej avocado, Olej z nasion malin, Olej z nasion truskawki, Olej z ogórecznika lekarskiego, Olej arganowy, Olej z orzechów laskowych, Olej z owoców róży, Olej z pestek granatu, Olej z pestek moreli, Olej ze słodkich migdałów

skóra normalna:
Olej avocado, Olej z orzechów laskowych, Olej z owoców róży, Olej z pestek granatu, Olej z pestek moreli, Olej ze słodkich migdałów, Olej Jojoba, Olej ze słodkich migdałów

skóra tłusta:
Olej z orzechów włoskich, cedrowych, Olej Jojoba, Olej lniany, Olej sezamowy, Olej z orzechów laskowych, Olej z pestek brzoskwini, Olej z pestek dyni, Olej sojowy, Olej z konopii, Olej ryżowy

skóra trądzikowa:
Olej Tamanu (jako dodatek), Olej lniany, Olej sezamowy, Olej z Czarnuszki siewnej, Olej z krokosza barwierskiego, Olej z krokosza barwierskiego

Edytowane przez florka_
Czas edycji: 2012-05-02 o 06:49
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 06:56   #2249
Ita23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 78
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Po OCM możesz używać dodatkowego oleju
Olej kokosowy nie wysusza, za to rycyna jak najbardziej
I zamiast zwykłego ręcznika radziłabym Ci nadmiar oleju delikatnie 'zbierać' ręcznikiem papierowym.
Ok, ale ręcznika papierowego nie zmoczę gorącą czy zimną wodą
Ita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 07:33   #2250
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
hehe jest to jakiś sposób! Olejek z alterry ma już w składzie rycynę (i to bodaj na 2. miejscu) i olej jojoba, który też jest "podobny" do sebum. Także mimo Twojego lenia oczyszczenie gwarantowane



Skoro mnie tak przekonujesz to pewnie się skuszę! Najchętniej kupiłabym od razu hurtem, bo już po drugim dniu z OCMem wyłażą mi na wierzch bolące gule. Staram się je omijać podczas masażu, ale na wszelki wypadek wrzucam do kosza do prania kolejne szmatki (mam ich tyle że mogę szaleć ) a po praniu będę pracować żeby już wszystko stamtąd wybić! Narazie siedzę w domu, więc mam możliwość się tak bawić, ale jak wrócę do normalnego życia to mam nadzieję że nie przestanę.

To co mi wyłazi jest tak duże,bolące i z gulą w środku, że chyba odczekam jakąś godzinkę po OCM i nałoże punktowo differin (jednego dnia) albo metronidazol (drugiego dnia na zmianę). a rano codziennie po przemyciu twarzy normaclin. Boję się że przeżyje znów wysyp nie do opanowania...




Jeśli chcesz kupić olejek w rossmanie to zdecydowanie alterra migdały i papaja będzie najlepszy, co prawda najwięcej jest tam oleju sojowego, zaraz później rycyna i dopiero migdały, ale ma skład ładny bez zbędnych dodatków.

co do wyboru olejków to kiedyś znalazłam takie zestawienie:

skóra sucha/dojrzała/wrażliwa:
Olej migdałowy, Oliva z oliwek, Olej z pestek winogron, Olej z pestek wiśni, Olej z rokitnika, Skwalan z oliwy z oliwek, Olej avocado, Olej z nasion malin, Olej z nasion truskawki, Olej z ogórecznika lekarskiego, Olej arganowy, Olej z orzechów laskowych, Olej z owoców róży, Olej z pestek granatu, Olej z pestek moreli, Olej ze słodkich migdałów

skóra normalna:
Olej avocado, Olej z orzechów laskowych, Olej z owoców róży, Olej z pestek granatu, Olej z pestek moreli, Olej ze słodkich migdałów, Olej Jojoba, Olej ze słodkich migdałów

skóra tłusta:
Olej z orzechów włoskich, cedrowych, Olej Jojoba, Olej lniany, Olej sezamowy, Olej z orzechów laskowych, Olej z pestek brzoskwini, Olej z pestek dyni, Olej sojowy, Olej z konopii, Olej ryżowy

skóra trądzikowa:
Olej Tamanu (jako dodatek), Olej lniany, Olej sezamowy, Olej z Czarnuszki siewnej, Olej z krokosza barwierskiego, Olej z krokosza barwierskiego
Dzieki Kupie ten co polecasz, a znajac zycie wpadne w manie i bede po czasie testowac rozne mieszanki Ciekawe ile tej rycyny w sobie ma. Czy jest sens wlewac dodatkowo do niego olejek rycynowy? Chyba, ze zrobie to, ale w malym stezeniu. Teraz moja cera przechodzi jakies katusze, straszna sie zrobila , a byly tylko 3 dni upalu Tak mysle, ze to od kremu soraya z filtrem. Powychodzily mi zaskorniki, nowe niespodzianki, cera jest tlusta na czole nosie i brodzie No, ale musze sie smarowac filtrem

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2012-05-02 o 07:39
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.