Cesarka na życzenie - kobieta egoistka? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-10-06, 19:48   #271
edyta_13
Zakorzenienie

Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez AngelOfDestiny Pokaż wiadomość
Szpital w Zabrzu. Ma wiele dobrych opinii, kobiety z daleka przyjeżdżają tam rodzić.

Wiem o tym, że nic nie zagwarantuje łatwego porodu. Ale chciałam żeby użytkowniczka Justyna wiedziała, że nie każdy poród to "zdychanie z bólu" jak to jest często opisywane. Takie określenia rzeczywiście przerażają kobiety, które jeszcze nie rodziły. Sama kiedyś panicznie się tego bałam i myślałam że nigdy nie urodzę dzieci.

Wierzę Ci, ale jednak odsetek kobiet które mają mało bolesne porody jest raczej niski.

Też się masakrycznie bałam rodzenia, a jak już byłam w ciąży to jakoś ten lęk się zmniejszył. wiedziałam, że to mnie nie minie. Czytałam dużo o porodzie. Chodziłam na szkołę rodzenia. I skupiałam się na dziecku. Jak czytam że ktoś chce ze strachu przed porodem usunąć dziecko to mi się słabo robi. Ale sam lęk jak najbardziej rozumiem, dlatego uważam że jest to oczywistym wskazaniem co cc.
Ja z tych które wola nastawić się na najgorsze, by przyjemnie się zaskoczyć a nie rozczarować. Mąż się śmieje, że nastawiłam się na najgorsze i miałam najgorsze.
Teraz już wiem że przeżyję wszystko- oprócz rwania zęba oczywiście

edyta_13 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 20:15   #272
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez AngelOfDestiny Pokaż wiadomość
Szpital w Zabrzu. Ma wiele dobrych opinii, kobiety z daleka przyjeżdżają tam rodzić.

Wiem o tym, że nic nie zagwarantuje łatwego porodu. Ale chciałam żeby użytkowniczka Justyna wiedziała, że nie każdy poród to "zdychanie z bólu" jak to jest często opisywane. Takie określenia rzeczywiście przerażają kobiety, które jeszcze nie rodziły. Sama kiedyś panicznie się tego bałam i myślałam że nigdy nie urodzę dzieci.
A moim zdaniem nie powinno się zakazywac drastycznych określeń, jeśli ktoś ma drastyczne odczucia.

Masz pozytywne doświadczenia? Opisuj pozytywne. Ktoś ma w miarę neutralne? Spoko, niech pisze.

W sieci jest miejsce na wszystko Nikt nie zakazuje opisywać pozytywnych, bo może ktoś miał zle i się wkurzy, że ktoś przeklamuje rzeczywistość tylko dlatego, że miał szczęście, bo to absurd. Tylko tak samo absurdem jest "nie odpisuj jak było bo jeszcze ktoś się sploszy". To jak ktoś taki wrażliwy to niech nie czyta drastycznych opisów w calosci jak widzi po wstępie ze na taki się zanosi.

Zakazać Magdzie Gessler mówienia "trujecie ludzi!", bo jeszcze ktoś się zniechęci i nie przyjdzie do knajpy!

Fajnie, że podalas konkretny szpital, skoro ma on wysoki standard.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2018-10-07, 11:02   #273
natalia_t
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
A moim zdaniem nie powinno się zakazywac drastycznych określeń, jeśli ktoś ma drastyczne odczucia.

Masz pozytywne doświadczenia? Opisuj pozytywne. Ktoś ma w miarę neutralne? Spoko, niech pisze.

W sieci jest miejsce na wszystko Nikt nie zakazuje opisywać pozytywnych, bo może ktoś miał zle i się wkurzy, że ktoś przeklamuje rzeczywistość tylko dlatego, że miał szczęście, bo to absurd. Tylko tak samo absurdem jest "nie odpisuj jak było bo jeszcze ktoś się sploszy". To jak ktoś taki wrażliwy to niech nie czyta drastycznych opisów w calosci jak widzi po wstępie ze na taki się zanosi.

Zakazać Magdzie Gessler mówienia "trujecie ludzi!", bo jeszcze ktoś się zniechęci i nie przyjdzie do knajpy!

Fajnie, że podalas konkretny szpital, skoro ma on wysoki standard.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racja. Niech każdy sobie opisuje tak jak czuje. Tylko trzeba pamiętać, że to co można przeczytać w internecie nie zawsze oddaje skalę jakiegoś problemu albo wręcz przeciwnie - taki poród urasta do rzezi, gdzie krew się leje, fekalia strzelają, krocze pęka, kobieta mdleje co sekundę itp. Czytając takie historie trzeba zachować dystans, pamiętać, że ludzie częściej czują potrzebę opisywania drastycznych przeżyć, takie opisy są dłuższe, bardziej rzucają się w oczy, są naładowane negatywnymi emocjami i bardziej zapadają w pamięć w odróżnieniu od opisów znośnych porodów, które rzadko pojawiają się w sieci, a jeśli już to często wyglądają tak "Bolało trochę bardziej niż przy okresie, jak dostałam znieczulenie to prawie w ogóle, miałam trochę nacięte krocze i dobrze, bo od razu było lżej i urodziłam po kolejnych dwóch skurczach". Wśród rodziny i znajomych już kilkadziesiąt kobiet rodziło i tylko kilka zapytanych o poród papla o tym przez długie minuty, nakręcają się jedna przez drugą, jak to było źle, nie dając dojść do słowa kobietom, które nie cierpiały jakoś szczególnie. Słuchając tych lamentów można odnieść wrażenie, że tylko te trzy czy cztery kobiety rodziły i wszystkie w bólach i cierpieniu, a reszta wyczarowała swoje dzieci.
natalia_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 11:10   #274
_vixen_
Zakorzenienie

Ja rodziłam pierwsze dziecko naturalnie i bez znieczulenia, poród owszem bolesny, ale szybki. O wiele bardziej wole to niż cesarke, bo pionizacja po cesarce to przeżycie niezapomniane a tu ruszać sie trzeba, bo to zdrowiej po takiej operacji no i dziecko wymaga opieki. Powiem szczerze, ze bardziej sie nacierpiałam po cesarce.
_vixen_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości