Panny Młode 2010 - cz. VI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-06, 13:18   #61
sorcierenoire
Raczkowanie
 
Avatar sorcierenoire
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :>
Wiadomości: 51
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku
Fajna i krótka nazwa

Kaśka fajnie, że teściowa już wróciła, teraz możecie spokojnie zająć się organizowaniem wszystkiego


U nas myślę, że jakieś 26 tys - ok 100 osób staraliśmy się zrobić dobry kosztorys, ale pewnie wszystko wyjdzie w praniu aha...wesele jednodniowe
Nasze też jednodniowe o widzicie, jeszcze za papierki z USC trzeba zapłacic (tak, tak tego tez nie uwzględniłam:P)
Dziewczyny, a jak się cytuje tylko częśc czyjejs wypowiedzi???
__________________


sorcierenoire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 13:19   #62
szana
Zadomowienie
 
Avatar szana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 961
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez kubusewa Pokaż wiadomość
Powiem CI tylko, że nigdy tak sienei czułąm i zawsze wydawało mi się że to troszkę inaczej odczuwa... ale ok.. nie byłam w ciąży to nie powiem czy jestem.. muszę iśćdo sklepu więć zawijam się na razie
lain nawet mnie nie denerwuj :P
wolała bym, żeby takie newsy spływały na mnie za 450 dni
Kubusewa i jak tam?jak będziesz to napisz,martwię się tu...
Cytat:
Napisane przez BlackAngel Pokaż wiadomość
szana, pogadaliśmy sobie..
rozmawiamy i rozmawiamy, co by sobie do gardeł nie wpadać to rozmawiamy..
dużo to daje, bo jak nas coś boli to można to sobie wytłumaczyć i nie tłumić..

zobaczymy jak to będzie dalej, wole nie mówić że jest ok, bo znowu sie coś zepsuje..
o tak rozmowa dużo daje,zgadzam się z tym! a jak jest teraz? ja cały czas trzymam kciuki żeby było tylko lepiej

Cytat:
Napisane przez Samoa Pokaż wiadomość
ja tez zdzieram fleki jak robocop A adidaski musze kupowac co roku, z reguły to kupuje dwie pary rocznie, bo taki ze mnie wieśniak, że sie bujam w adidaskach częstoA powiedzcie mi - chyba powinnam przestac co?Powinnam byc raczej paniusiowata?Nie wyglądam jak laska dresa, ale chodzę często w sportowych butach zamiennie z jakimis balerinkami. Oczywiście moje adidasy nie wyglądaja jak takie do biegania, tylko mam takie ładniejsze, teraz mam takie (już z deka zniszczone)
http://www.kaboodle.com/reviews/adid...ar-street-shoe
moge w takich chodzić w moim poważnym wieku? Powaznie pytam



hmmm nie wiem czy warto cos wklejać, przejrze i wrzucę na gmaila jak cośSzkoda, że dziś nie mieliśmy aparatu, bo jechaliśmy przez las, ale jeszcze jest łyso, w lecie będzie pięknie.

Dziś troche nabiliśmy kilomterów na rowerku, tylko jak jechaliśmy przez las to ja sie co chwile zatrzymywałam, bo nie umiem jeździć po błocieOfiara ze mnie i tz powiedział, że dopóki nie będe wymiatać na błotku i korzeniach to w żadne góry na rower nie jedziemy, okrutny Póki co mam taka przypadłośc, że jak chce coś ominąć to w to wjeżdżam - np. prosta droga i kamyk to ja w ten kamykPrzejeżdza m obok pnia to łup W ogóle wyakrczowali troche lasu koło mojego domuNIe dużo, ale jak ostatni raz byłam to był tam taki ogrodzony teren zarośniety a teraz ślady po traktorze(on zrobił takie nierówności i błotko)
i mniej drzewek.
Ale mamy nudny tytuł. Ale z proponowanych był najfajniejszy.
Adidasy ti super sprawa z mody chyba nie wyjdą nigdy a i wygodne sa,do luźnego stroju jak najbardziej czasem fajnie jest wyjść paniusiowato a czasem luzacko i jest ok ja tam różnie chodzę,jak mam ochotę to zakładam jakieś szpilki,balerinki itp a kiedy indziej adidaski myślę teraz o zakupie trampek jeszcze

Samciu fotki superaśne ja często w jensach jeżdzę chociaż wiem,że to nie najlepiej ale mi tak jakoś wygodnie czasem zakłądam jakieś sportowe materiałowe spodenki ale to tylko jak mi się przypomni a Ty tak super wygladasz na tym rowerku takie połaczenie elegancji i sportowego szyku very nice ja tam, lubię pomieszanie z poplątaniem-zawsze się jest oryginalniejszym sarenke też dojżałąm,super masz okolice domku,czysta przyroda mmm

Cytat:
Napisane przez Samoa Pokaż wiadomość
hmmmmm chyba sie wypaliłam na sexi dzikich kotkach
Wrzuciłam Wam moja wioskę na gmaila
myśl nad nowym tytułem bo mnie się bardzo podobają Twoje orginalne pomyśły i podobnie jak Tancerka-będe na Twój tytuł głosować



Cytat:
Napisane przez sorcierenoire Pokaż wiadomość
Helloł dziewczęta i ja się z Wami witam w nowej, wiosennej części wątku
Przy okazji wpadło mi do głowy takie pytanko Na ile wyceniacie całkowity koszt wesela??? ( bez podróży poślubnej). U mnie koszty cały czas rosną, co chwilę dopisuję do listy nowe pozycje ( a i tak nie mam wielu, typu wypożyczenia auta, ciasto dla gości itp.) i na 70 osób mam teraz 27000!!! a miało byc 19000!!! Mam nadzieję, że już niczego dopisywac nie będe musiała
Wasza Stała Czytelniczka
jak ja liczyłam jeszcze tak nie dokładnie to mi wyszło w sumie 25-27 tysiaków,ciekawe ile będzie dokładnie
szana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 13:22   #63
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

już poprawiłam ta listę z poprzedniej strony bo mi sie jakoś tak skopiowało że wkleiło się ciurkiem bez żadnych spacji ale juz poprawiłam więc można kopiować kto jeszcze nie ma

ja zmykam na zajęcia niestety a potem będzie sprzątanie stancji- mycie okien i takie tam więc pewnie dopiero wieczorkiem do was zawitam
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 13:42   #64
grulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 251
GG do grulla
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

tancerka212 fajna ta lista,dobrze, że wkleiłaś przyda mi się na pewno.
taka pogoda piękna, a ja się uczyć muszę postanowiłam się przyłożyć, bo stypendium by się przydało, miałabym z czego odkładać na "drobne" wydatki ślubne choć z moją średnią z zimowego semestru, to chyba musiałabym same 5 mieć

wiecie, jak to jest z aktem chrztu, bo gdzieś czytałam,że musi być specjalnie wydany na okoliczność ślubu, nie wcześniej jak 3 miesiące przed...?
i czy odpis aktu urodzenia też musi być specjalnie jakoś aktualny?
sprowadzałam już raz swój jak dowód wyrabiałam, więc powinni mieć

a co do tego, pisałyście o zdradach babek, powiem Wam, że małżeństwo mojego brata nawet 2 lat nie przetrwało, bo zołza poleciała na perspektywę awansu. mieszkali z nami tymczasowo wtedy, i jak postanowili się rozstać to ona się spakowała i wyszła jak tylko ja byłam w domu nic nie mówiąc, jedynie "cześć" do mnie. fajnie, nie? pomijając, że ta sprawa na długi czas "rozwaliła" mojego brata na kawałki.
szkoda,że od tamtego czasu jej nie spotkałam,bo bym chyba przyłożyła a tak parła do ślubu, prawie go zmusiła...na samą myśl się wściekam!
__________________
"Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda,jest tylko niewłaściwe ubranie".

grulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 13:43   #65
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Witam PM 2010 w nowym wateczku zeby ten czas tak szybko leciał do ślubu jak Wy tworzycie nowe watki

Życze miłego słonecznego cieplusiego dnia a ja musze sprzatac mieszkanie po remoncie eh a tam taka piękna pogoda
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO


ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:06   #66
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Hello girls
Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
U nas myślę, że jakieś 26 tys - ok 100 osób staraliśmy się zrobić dobry kosztorys, ale pewnie wszystko wyjdzie w praniu aha...wesele jednodniowe
My też mamy nadzieję, że zmieścimy się w kwocie ok. 25-28 tyś, tylko że wesele z poprawinami i poler abend'em (czyt. tłuczenie butelek) na ok. 110 osób.
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:12   #67
szana
Zadomowienie
 
Avatar szana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 961
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez grulla Pokaż wiadomość
tancerka212 fajna ta lista,dobrze, że wkleiłaś przyda mi się na pewno.
taka pogoda piękna, a ja się uczyć muszę postanowiłam się przyłożyć, bo stypendium by się przydało, miałabym z czego odkładać na "drobne" wydatki ślubne choć z moją średnią z zimowego semestru, to chyba musiałabym same 5 mieć

wiecie, jak to jest z aktem chrztu, bo gdzieś czytałam,że musi być specjalnie wydany na okoliczność ślubu, nie wcześniej jak 3 miesiące przed...?
i czy odpis aktu urodzenia też musi być specjalnie jakoś aktualny?
sprowadzałam już raz swój jak dowód wyrabiałam, więc powinni mieć

a co do tego, pisałyście o zdradach babek, powiem Wam, że małżeństwo mojego brata nawet 2 lat nie przetrwało, bo zołza poleciała na perspektywę awansu. mieszkali z nami tymczasowo wtedy, i jak postanowili się rozstać to ona się spakowała i wyszła jak tylko ja byłam w domu nic nie mówiąc, jedynie "cześć" do mnie. fajnie, nie? pomijając, że ta sprawa na długi czas "rozwaliła" mojego brata na kawałki.
szkoda,że od tamtego czasu jej nie spotkałam,bo bym chyba przyłożyła a tak parła do ślubu, prawie go zmusiła...na samą myśl się wściekam!
z tego co ja wiem to akt chrztu jest ważny 3 miesiące,chyba podobnie jest z aktem urodzenia,ale niech sie jeszcze któraś wypowie bo dokładnie to nie wiem.
gorzej się uczy jak za oknem piękna pogoda...ale z drugiej strony zawsze można iść pouczyć się na łonie natury

a ta "bratowa" już się potem nie odzywała? niezła jędza

Aniołku czy to "tłuczenia butelek" to inaczej "tłuczenie szkła"? tzn kilka dni przed ślubem(zwyczajowo w piątek przed ślubem:P ) przychodzą ludziska i ci tłuczą różne porcelanowe i szklane rzeczy pod drzwiami? i to połączone z gościną?

Edytowane przez szana
Czas edycji: 2009-04-06 o 14:15
szana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-06, 14:17   #68
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

u nas wstępnie policzyłam ok 20 tys, ale pewnie i tak coś dojdzie a wesele na 70 osób, ale chyba nie chcemy mieć kamerzysty i na pewno nie pójdę do kosmetyczki
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:23   #69
sorcierenoire
Raczkowanie
 
Avatar sorcierenoire
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :>
Wiadomości: 51
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Ja wiem ,że wszystkie dokumenty są ważne przez 3 miesiące, więc nie warto ich załatwiac wczesniej ( do protokołu ślubnego). Odpis aktu urodzenia chyba jest bezpłatny ( potrzebny tylko wtedy jesli urodziłas sie w innym miescie niz to, gdzie bierzesz slub??), a akt chrztu tradycyjne 'co łaska':P Nie wiem, czy tez świadectwo z bierzmowania nie jest potrzebne? A, i co jesli ktoś nie ma świadectwa ukończenia katechezy ze szkoły ponadpodstawowej? Z tego, co wyczytałam na innych wątkach, zależy to od księdza, czy musi byc to świadectwo z ostatniej klasy czy z jakiejkolwiek po prostu. W związku z tym czasem trzeba uczęszczac na jakies katechezy, będące uzupełnieniem religii. Ale to chyba od księdza tylko zalezy.

Słyszałam że w USC jest jakaś opłata 80 zł jakiś dokument sie tam wypełnia potrzebny do zawarcia związku (chyba ten, w którym się okresla jakie nazwisko się przyjmie, jakie dzieci będą miały).

Jezeli któras z was wie, jakie dokumety sa potrzebne i co z tymi ewentualnymi dodatkowymi katechezami, proszę napisac Ale ja za to się rozpisałam, ech i do tego trochę zawile wyszło:P
__________________



Edytowane przez sorcierenoire
Czas edycji: 2009-04-06 o 14:25
sorcierenoire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:32   #70
ashe
Raczkowanie
 
Avatar ashe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 242
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Witam w nowym wątku

U mnie jak narazie kosztorys jest ok 28 tys..mam nadzieje że zamknie się ostatecznie w 29- 30 tys... za wesele jednodniowe na ok 70 osób..ale wiadomo jak to jest z kosztami...zawsze moze coś dodatkowego wyjść
ashe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:47   #71
szana
Zadomowienie
 
Avatar szana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 961
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez sorcierenoire Pokaż wiadomość
Ja wiem ,że wszystkie dokumenty są ważne przez 3 miesiące, więc nie warto ich załatwiac wczesniej ( do protokołu ślubnego). Odpis aktu urodzenia chyba jest bezpłatny ( potrzebny tylko wtedy jesli urodziłas sie w innym miescie niz to, gdzie bierzesz slub??), a akt chrztu tradycyjne 'co łaska':P Nie wiem, czy tez świadectwo z bierzmowania nie jest potrzebne? A, i co jesli ktoś nie ma świadectwa ukończenia katechezy ze szkoły ponadpodstawowej? Z tego, co wyczytałam na innych wątkach, zależy to od księdza, czy musi byc to świadectwo z ostatniej klasy czy z jakiejkolwiek po prostu. W związku z tym czasem trzeba uczęszczac na jakies katechezy, będące uzupełnieniem religii. Ale to chyba od księdza tylko zalezy.

Słyszałam że w USC jest jakaś opłata 80 zł jakiś dokument sie tam wypełnia potrzebny do zawarcia związku (chyba ten, w którym się okresla jakie nazwisko się przyjmie, jakie dzieci będą miały).

Jezeli któras z was wie, jakie dokumety sa potrzebne i co z tymi ewentualnymi dodatkowymi katechezami, proszę napisac Ale ja za to się rozpisałam, ech i do tego trochę zawile wyszło:P
to tak jak myślałam
dobrze napisałaś,zrozumiale
dużo z tym roboty wszystkim,latania i wybierania itd...
My jeszcze mamy czas na to wszystko jednak jak o tym pomyślę to czuje się jak mała dziewczynka,która nie wie za co się najpierw zabrać żeby było dobrze my się zastanawiamy jeszcze z TŻ co zrobić bo nauki chcemy zrobić w Szczecinie a ślub w naszej poprzedniej parafii na śląsku- mamy teraz tak do wyboru :
---albo tu spisywać protokół( i musimy przywieść wszystkie dokumenty do tej parafii) ( i teraz tutaj nie wiem do końca jak to jest ->i potem ten protokół zabieramy na Śląsk na ślub i wręczamy księdzu?czy jak?)
---albo dostać pozwolenie od proboszcza z obecnej parafii i protokół spisać na ślasku w tej parafii do której należałam 19 lat i w której będzie ślub
jak jest lepiej??? może coś doradzicie?
szana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-06, 14:51   #72
angluka
Rozeznanie
 
Avatar angluka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 988
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Hej Kobitki
Ale zasuwacie wchodze, cyztam stary watek i nagle patrze a tu odlicznie do założenia nowej częsci
Fajnie kurcze mkniemy jak burza
ja nie mam za bardzo czasu zaglądać bo na dzialce ruszyły prace kończymy to nieszczęsne ogrodzenie i ruszamy z woda i proadem nareszcie
uciekam zaraz do domku z pracy aaa glodna jak wilk jestem buziaczki i usciski przesyłam i postaram sie częściej zaglądac
__________________
Kocham nad życie
http://www.suwaczek.pl/cache/7542a71a76.png
Nasz ślub
angluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:58   #73
BlackAngel
Adwokat diabła
 
Avatar BlackAngel
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 11 899
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Hellow

Mnie ostatnio naszły myśli wesele vs przyjęcie
Nie wiem, dosłownie czarna dziura w mojej głowie...

Szana, trzymaj kciuki
__________________

With enough time, we all find what we're looking for.
Even if it was there all along
BlackAngel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 15:05   #74
szana
Zadomowienie
 
Avatar szana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 961
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez BlackAngel Pokaż wiadomość
Hellow

Mnie ostatnio naszły myśli wesele vs przyjęcie
Nie wiem, dosłownie czarna dziura w mojej głowie...

Szana, trzymaj kciuki
to wypisz sobie wszystkie plusy i minusy przyjęcia i wesela i wybierz to ,które wg Ciebie lepiej się prezentuje ogólnie a możesz zdradzić dlaczego przyszła Ci taka myśl?
trzymam trzymam
szana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 15:08   #75
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Hejka Wam piękne Przywitam się i ja w nowej części Ja dziś poświęcam się dla edukacji
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 15:16   #76
szana
Zadomowienie
 
Avatar szana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 961
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Co myślicie o takiej sukience? nie wiem czy już ją wklejałam tu,jeśli tak to wybaczcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 00001193.jpg (48,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 00001194.jpg (50,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 00001195.jpg (50,3 KB, 12 załadowań)
szana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 15:18   #77
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Ale się zdenerwowałam na mamę. Normalnie wrrrr. Otóż przed swiętami ma manię sprzątania. I wyzywa mnie dziś, że nie sprzątam. A ja, że jeszcze czas. A ona do mnie że ty zawsze masz czas. No kurde bez przesady nie mam zamiaru przed świętami codziennie sprzątać całego domu. No normalnie nienawidzę świąt. Przez te porządki. Przed Bożym Narodzeniem też tak było, że sprzątałam 3 razy. I nie dlatego, że brudno było tyklko dlatego, że święta ida i trzeba posprzątać. I co z tego, że dziś posprzątam jak w środę znowu będą kurze i podłoga do wycierania. I w piątek tak samo. I 3 razy muszę to samo sprzątać, a nie raz . Nie mówię o układaniu ciuchów w szafach itd, bo to już zrobione. A kurzy nie będę wycierać 3 razy w tym tygodniu. A z drugiej strony powie, że nic nie robię i jej nie pomagam. I jak tu się nie wkurzyć i nie denerwować.
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 15:25   #78
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Szana ładna suknia

nas wesele na ok 70 osób wyniesie 25.000 ze wszystkiem (suknia, garniak itd) ale podejrzewam, że ostateczna lista zamknie się w 50 osobach więc będzie tego troszkę mniej
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 15:31   #79
szana
Zadomowienie
 
Avatar szana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 961
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez obca7 Pokaż wiadomość
Ale się zdenerwowałam na mamę. Normalnie wrrrr. Otóż przed swiętami ma manię sprzątania. I wyzywa mnie dziś, że nie sprzątam. A ja, że jeszcze czas. A ona do mnie że ty zawsze masz czas. No kurde bez przesady nie mam zamiaru przed świętami codziennie sprzątać całego domu. No normalnie nienawidzę świąt. Przez te porządki. Przed Bożym Narodzeniem też tak było, że sprzątałam 3 razy. I nie dlatego, że brudno było tyklko dlatego, że święta ida i trzeba posprzątać. I co z tego, że dziś posprzątam jak w środę znowu będą kurze i podłoga do wycierania. I w piątek tak samo. I 3 razy muszę to samo sprzątać, a nie raz . Nie mówię o układaniu ciuchów w szafach itd, bo to już zrobione. A kurzy nie będę wycierać 3 razy w tym tygodniu. A z drugiej strony powie, że nic nie robię i jej nie pomagam. I jak tu się nie wkurzyć i nie denerwować.
spokojnie,powiedz mamie,że posprzątasz w środę przykładowo bo do środy już będzie zakurzone i bez sensu jest to robić 2 razy w tym tygodniu przykładowo.Zapytaj w czym mogła byś jej pomóc poza takimi rzeczami,które będą jeszcze konieczne do zrobienia znowu,spokojnie bo nerwy nic Ci nie dają ja tam na spokojnie z mama sprzątam,śmiejemy się przy tym i jeśli można tak powiedzieć to dobrze bawimy bo tak się przy tym nagadamy,że zapominamy,że sprzątanie wcale nie jest takie przyjemne

Kasiu mnie się też właśnie podoba napisałam przed chwilką do salonu w którym ona chyba jest to jest model z 2008 roku ,ale mam nadzieję,że to nie będzie problem jakby co żeby przymierzyć w salonie

Edytowane przez szana
Czas edycji: 2009-04-06 o 15:42
szana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-06, 15:40   #80
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
spokojnie,powiedz mamie,że posprzątasz w środę przykładowo bo do środy już będzie zakurzone i bez sensu jest to robić 2 razy w tym tygodniu przykładowo.Zapytaj w czym mogła byś jej pomóc poza takimi rzeczami,które będą jeszcze konieczne do zrobienia znowu,spokojnie bo nerwy nic Ci nie dają ja tam na spokojnie z mama sprzątam,śmiejemy się przy tym i jeśli można tak powiedzieć to dobrze bawimy bo tak się przy tym nagadamy,że zapominamy,że sprzątanie wcale nie jest takie przyjemne
No mówię jej tak, ale jak grochem o ścianę. Bo przecież można posprzątać jeszcze raz a potem następny bo kurze to na pewno będę i jeszcze w sobotę będę wycierać ehh brak słów normalnie. Niech sobie narzeka a ja i tak zrobię po swojemu. Dzisiaj tak szczere to mi się nie chce. W weekend byłam w szkole i jestem taka zmęczona, że szok. Ale ona tego nie rozumie i myśli, że siedzenie w szkole przez ponad 10 godzin to sama przyjemność. Ale juz dla świętegos pokoju sprzątam żeby nie było. A później w sobotę i niech mnie znowu wyzywa, ze tak późno sprzątam:P Hehehe tak wiem wredna jestem

Edytowane przez obca7
Czas edycji: 2009-04-06 o 15:42
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 15:41   #81
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez sorcierenoire Pokaż wiadomość
Nasze też jednodniowe o widzicie, jeszcze za papierki z USC trzeba zapłacic (tak, tak tego tez nie uwzględniłam:P)
Dziewczyny, a jak się cytuje tylko częśc czyjejs wypowiedzi???
Ja zaznaczam "cytuj", otwieram okno "nowa wypowiedź w wątku" i wtedy na piechotę usuwam z cytatu wszystko oprócz tej część której potrzebuję nie wiem czy jest inny sposób?! może jest jakiś co by uprościł całą operację
Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Hello girls

My też mamy nadzieję, że zmieścimy się w kwocie ok. 25-28 tyś, tylko że wesele z poprawinami i poler abend'em (czyt. tłuczenie butelek) na ok. 110 osób.
Hello miejmy nadzieję, że się pomieścimy w tych kwotach ale to jest kupa forsy zanim zaczęliśmy wszystko organizować i robić kosztorys to myślałam, że mniej to wszystko kosztuje a tu wystarczy, że coś ma nazwę ślubne i już musi kosztować x2
Jak tam poszukiwania pracy Aniołku?

Cytat:
Napisane przez sorcierenoire Pokaż wiadomość
Ja wiem ,że wszystkie dokumenty są ważne przez 3 miesiące, więc nie warto ich załatwiac wczesniej ( do protokołu ślubnego). Odpis aktu urodzenia chyba jest bezpłatny ( potrzebny tylko wtedy jesli urodziłas sie w innym miescie niz to, gdzie bierzesz slub??), a akt chrztu tradycyjne 'co łaska':P Nie wiem, czy tez świadectwo z bierzmowania nie jest potrzebne? A, i co jesli ktoś nie ma świadectwa ukończenia katechezy ze szkoły ponadpodstawowej? Z tego, co wyczytałam na innych wątkach, zależy to od księdza, czy musi byc to świadectwo z ostatniej klasy czy z jakiejkolwiek po prostu. W związku z tym czasem trzeba uczęszczac na jakies katechezy, będące uzupełnieniem religii. Ale to chyba od księdza tylko zalezy.

Słyszałam że w USC jest jakaś opłata 80 zł jakiś dokument sie tam wypełnia potrzebny do zawarcia związku (chyba ten, w którym się okresla jakie nazwisko się przyjmie, jakie dzieci będą miały).

Jezeli któras z was wie, jakie dokumety sa potrzebne i co z tymi ewentualnymi dodatkowymi katechezami, proszę napisac Ale ja za to się rozpisałam, ech i do tego trochę zawile wyszło:P
No pięknie pozbierałaś informacje ja wiem, że ma być jakiś papier z urzędu stanu cywilnego, że nie ma przeszkód żeby zawrzeć małżeństwo, odpis aktu urodzenia i chrztu (chrztu chyba tylko jeśli ktoś jest z innej parafii). Myślę, że będziemy zbierać tutaj wspólnie wszystkie informacje już wkrótce
Co do katechezy to ja mam taki indeks gdzie mam oceny z religii od podstawówki do liceum także mam nadzieję, że nie będę musiała szukać żadnych dodatkowych papierków.

Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
to tak jak myślałam
dobrze napisałaś,zrozumiale
dużo z tym roboty wszystkim,latania i wybierania itd...
My jeszcze mamy czas na to wszystko jednak jak o tym pomyślę to czuje się jak mała dziewczynka,która nie wie za co się najpierw zabrać żeby było dobrze my się zastanawiamy jeszcze z TŻ co zrobić bo nauki chcemy zrobić w Szczecinie a ślub w naszej poprzedniej parafii na śląsku- mamy teraz tak do wyboru :
---albo tu spisywać protokół( i musimy przywieść wszystkie dokumenty do tej parafii) ( i teraz tutaj nie wiem do końca jak to jest ->i potem ten protokół zabieramy na Śląsk na ślub i wręczamy księdzu?czy jak?)
---albo dostać pozwolenie od proboszcza z obecnej parafii i protokół spisać na ślasku w tej parafii do której należałam 19 lat i w której będzie ślub
jak jest lepiej??? może coś doradzicie?
Szanuś może protokół spiszecie i będziecie wszystkie formalności załatwiać w parafii gdzie chcecie mieć ślub a tylko nauki zrobicie w Szczecinie? Chyba tak byłoby dobrze
Cytat:
Napisane przez angluka Pokaż wiadomość
Hej Kobitki
Ale zasuwacie wchodze, cyztam stary watek i nagle patrze a tu odlicznie do założenia nowej częsci
Fajnie kurcze mkniemy jak burza
ja nie mam za bardzo czasu zaglądać bo na dzialce ruszyły prace kończymy to nieszczęsne ogrodzenie i ruszamy z woda i proadem nareszcie
uciekam zaraz do domku z pracy aaa glodna jak wilk jestem buziaczki i usciski przesyłam i postaram sie częściej zaglądac
Cześć Angluka! Cieszę się bardzo, że prace idą do przodu kiedy zaczynacie "grzebać" w ziemi? szczęściaraaaaaaa!!!:jupi :

Cytat:
Napisane przez BlackAngel Pokaż wiadomość
Hellow

Mnie ostatnio naszły myśli wesele vs przyjęcie
Nie wiem, dosłownie czarna dziura w mojej głowie...

Szana, trzymaj kciuki
Black mam nadzieję, że wszystko się ułoży! a TŻ jest za weselem czy za przyjęciem? Może faktycznie zrób sobie listę plusów i minusów i zobacz co Ci wyjdzie, po której stronie jest to czego oczekujesz itd...
Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
Co myślicie o takiej sukience? nie wiem czy już ją wklejałam tu,jeśli tak to wybaczcie
Prześliczna suknia! bardzo fajnie podkreśla figurę. Podoba mi się, tylko bez tych "rękawów"() na rękach. A tak to naprawdę super.

Cytat:
Napisane przez obca7 Pokaż wiadomość
Ale się zdenerwowałam na mamę. Normalnie wrrrr. Otóż przed swiętami ma manię sprzątania. I wyzywa mnie dziś, że nie sprzątam. A ja, że jeszcze czas. A ona do mnie że ty zawsze masz czas. No kurde bez przesady nie mam zamiaru przed świętami codziennie sprzątać całego domu. No normalnie nienawidzę świąt. Przez te porządki. Przed Bożym Narodzeniem też tak było, że sprzątałam 3 razy. I nie dlatego, że brudno było tyklko dlatego, że święta ida i trzeba posprzątać. I co z tego, że dziś posprzątam jak w środę znowu będą kurze i podłoga do wycierania. I w piątek tak samo. I 3 razy muszę to samo sprzątać, a nie raz . Nie mówię o układaniu ciuchów w szafach itd, bo to już zrobione. A kurzy nie będę wycierać 3 razy w tym tygodniu. A z drugiej strony powie, że nic nie robię i jej nie pomagam. I jak tu się nie wkurzyć i nie denerwować.
Bez przesady święta to powinny się kojarzyć z odpoczynkiem, czasem spędzonym z rodziną itd. a nie ze sprzątaniem. Współczuję
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.

Edytowane przez centipede
Czas edycji: 2009-04-06 o 15:45
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:15   #82
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

helołłłł

Cytat:
Napisane przez Diankusia Pokaż wiadomość
Kochane, zmieniłam z wielu powodów date z 18 września na 29 maja wieć proszę o zmianę w kalendarzu
fajnie przynajmniej bedziesz szybciej zonką

Cytat:
Napisane przez Samoa Pokaż wiadomość


to w ccc sa sportowe buty?????Ja tam widzę zawsze tylko takie "kulturkowe"
a no w mojej mieścicie są 2 takie sklepy i mają duży wybór sportowych.

Cytat:
Napisane przez sorcierenoire Pokaż wiadomość
Helloł dziewczęta i ja się z Wami witam w nowej, wiosennej części wątku
Przy okazji wpadło mi do głowy takie pytanko Na ile wyceniacie całkowity koszt wesela??? ( bez podróży poślubnej). U mnie koszty cały czas rosną, co chwilę dopisuję do listy nowe pozycje ( a i tak nie mam wielu, typu wypożyczenia auta, ciasto dla gości itp.) i na 70 osób mam teraz 27000!!! a miało byc 19000!!! Mam nadzieję, że już niczego dopisywac nie będe musiała
Wasza Stała Czytelniczka

hmm u nas wesele będzie na 80-100 osób, ja bym wolała więcej i zamierzamy się zmieścić w 25 000 a że za gości płacimy mało w porównaniu do Was to myślę że damy radę ale ostateczny kosztorys to podam po slubie

Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
Co myślicie o takiej sukience? nie wiem czy już ją wklejałam tu,jeśli tak to wybaczcie
ładna, aczkolwiek nie w moim guście i nie na moją figurę, poza tym to ja bym się bała że gorset mi się obsunie

Cytat:
Napisane przez obca7 Pokaż wiadomość
Ale się zdenerwowałam na mamę. Normalnie wrrrr. Otóż przed swiętami ma manię sprzątania. I wyzywa mnie dziś, że nie sprzątam. A ja, że jeszcze czas. A ona do mnie że ty zawsze masz czas. No kurde bez przesady nie mam zamiaru przed świętami codziennie sprzątać całego domu. No normalnie nienawidzę świąt. Przez te porządki. Przed Bożym Narodzeniem też tak było, że sprzątałam 3 razy. I nie dlatego, że brudno było tyklko dlatego, że święta ida i trzeba posprzątać. I co z tego, że dziś posprzątam jak w środę znowu będą kurze i podłoga do wycierania. I w piątek tak samo. I 3 razy muszę to samo sprzątać, a nie raz . Nie mówię o układaniu ciuchów w szafach itd, bo to już zrobione. A kurzy nie będę wycierać 3 razy w tym tygodniu. A z drugiej strony powie, że nic nie robię i jej nie pomagam. I jak tu się nie wkurzyć i nie denerwować.

skąd ja to znam.. normalnie masakra.. mi mama też ciągle o to truje głowę, ale przecież jest w miarę czysto, swoje notaki ze studiów które mam poukładane na biurku schowam dopiero na same święta
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:28   #83
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

I ja już po pracy ledwo żyję bo nei dość, że zmęczona to jescze choroba mnie rozkłada

ja o kosztorysie się nie wypowiadam, bo jeszcze nie mam zliczonego i póki co nie zamierzam tego robić
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:37   #84
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez sorcierenoire Pokaż wiadomość
Helloł dziewczęta i ja się z Wami witam w nowej, wiosennej części wątku
Przy okazji wpadło mi do głowy takie pytanko Na ile wyceniacie całkowity koszt wesela??? ( bez podróży poślubnej). U mnie koszty cały czas rosną, co chwilę dopisuję do listy nowe pozycje ( a i tak nie mam wielu, typu wypożyczenia auta, ciasto dla gości itp.) i na 70 osób mam teraz 27000!!! a miało byc 19000!!! Mam nadzieję, że już niczego dopisywac nie będe musiała
Wasza Stała Czytelniczka
Nas na 60 osób wyjdzie ok 25000, w zaokrągleniu.
Mamy to policzone na 2 dni (z poprawinami, nie wiemy jeszcze czy robić, czy nie, może któraś sensownie doradzi mi dlaczego powinnam wydać 1000zł więcej?), dzieci i obsługę mamy jak dorosłych policzonych (a płacić będziemy połowę stawki za nich). No i nie ma się co uszukiwac płacę za nocleg wszystkich gości, bo praktycznie sami przyjezdni.
Do tego mam nadzieję, że uda nam sie zaoszczędzić na opłatach Urzędowych i Kościelnych, no i stroje nas moze taniej wyjdą. Policzyłam też sporo za alkohol od butelki, więc też powinno byc mniej.

Cytat:
Napisane przez sorcierenoire Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi A koszty mi wzrosły dlatego, że paru rzeczy nie policzyłam, niby nie zawrotne sumki, typu koszula na zmianę dla Pana Młodego ( jak ja mogłam na to nie wpaśc?:P), doszedł kamerzysta ( niezarezerwowany jeszcze, ale uwzględniony w kosztorysie), ustrojenie kościoła ( nie chciałam, ale mój kościól jest dośc 'łysy' tzn ma surowy wystrój). Ale i tak wydam ' mało' w porównaniu do was. Ale cóż, ślub ma się tylko/zazwyczaj* (niepotrzebne skreślic) raz
Wiesz, ja pierwolnie też nie policzyłam wszystkiego i cieszyłam się, ze mi 19000 wyszło Ale otrzeźwienie przyszło, ze obrączki, dokumenty, i "pierdoły" też kosztują
Nawet ostatnio sobie uświadomiłam, że "Podziękowanie dla Rodziców", no i kwiaty pod ołtarz jeszcze To kolejne 300zł
Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
to tak jak myślałam
dobrze napisałaś,zrozumiale
dużo z tym roboty wszystkim,latania i wybierania itd...
My jeszcze mamy czas na to wszystko jednak jak o tym pomyślę to czuje się jak mała dziewczynka,która nie wie za co się najpierw zabrać żeby było dobrze my się zastanawiamy jeszcze z TŻ co zrobić bo nauki chcemy zrobić w Szczecinie a ślub w naszej poprzedniej parafii na śląsku- mamy teraz tak do wyboru :
---albo tu spisywać protokół( i musimy przywieść wszystkie dokumenty do tej parafii) ( i teraz tutaj nie wiem do końca jak to jest ->i potem ten protokół zabieramy na Śląsk na ślub i wręczamy księdzu?czy jak?)
---albo dostać pozwolenie od proboszcza z obecnej parafii i protokół spisać na ślasku w tej parafii do której należałam 19 lat i w której będzie ślub
jak jest lepiej??? może coś doradzicie?
Jak dostaniesz pozwolenie od obecnego proboszcza, to wszystkie dokumenty musisz spisać "tam" na śląsku i tam dostarczyc dokumenty.
Jak protokół spiszecie tu, to Wasz ksiądz musi Wam wydać tylko Licencję, z którą idziecie do kościoła na Śląsku, by wziąć ślub. Wasz obecny ksiądz sam musi przesłać dokumenty do udpowiedniego USC (USC do którego należy parafia, w której weźmiecie ślub)

Nie wiem, czy jasno Ci to wytłumaczyłam
Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Szana ładna suknia

nas wesele na ok 70 osób wyniesie 25.000 ze wszystkiem (suknia, garniak itd) ale podejrzewam, że ostateczna lista zamknie się w 50 osobach więc będzie tego troszkę mniej
Mi też sie wydaje, że nie wszyscy z naszej listy dojadą, więc będzie mniej. Nie zamierzam na siłę "dobierać" sobie gości. Oficjalny "skład balangowiczów" mamy podać na jakieś 2 tygodnie przed imprezą
Cytat:
Napisane przez obca7 Pokaż wiadomość
Ale się zdenerwowałam na mamę. Normalnie wrrrr. Otóż przed swiętami ma manię sprzątania. I wyzywa mnie dziś, że nie sprzątam. A ja, że jeszcze czas. A ona do mnie że ty zawsze masz czas. No kurde bez przesady nie mam zamiaru przed świętami codziennie sprzątać całego domu. No normalnie nienawidzę świąt. Przez te porządki. Przed Bożym Narodzeniem też tak było, że sprzątałam 3 razy. I nie dlatego, że brudno było tyklko dlatego, że święta ida i trzeba posprzątać. I co z tego, że dziś posprzątam jak w środę znowu będą kurze i podłoga do wycierania. I w piątek tak samo. I 3 razy muszę to samo sprzątać, a nie raz . Nie mówię o układaniu ciuchów w szafach itd, bo to już zrobione. A kurzy nie będę wycierać 3 razy w tym tygodniu. A z drugiej strony powie, że nic nie robię i jej nie pomagam. I jak tu się nie wkurzyć i nie denerwować.
No jakbym o swojej czytała
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:50   #85
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

u mnie bedize cos koło 100-110 osób no i wyliczyliśmy że bedziemy płacić 35-40 tysięcy złotych
Czy ja wspominałam już że umarłam
dzis miałam rozpoczęcie kursu w swojej firmie i padam z nóg
nic mi się nie chce a tż jeszcze wymyslił, że moze pojedziemy masować ciałka na basenie
juuuuu nie mam siły
a wspominałam Wam juzjaki szok przezylam, jak tesciowa obdarowala mnie kanapka do pracy
nocowalam dzis u TZ bo musial zostawic samochod w domku - kleił klamke, więc nie mogl jechać bo dziura wychełtana na pół drzwi
Ide się może położe
buźki dla działkowiczek ( mnie w sobote rano ukradli 4 małe tulipanki (((
wiem kto to zrobil i obmyśliłam zemste.. jak coś sieruszy to Wam opowiem... na raize muszę się położyć
buźka
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:54   #86
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
Aniołku czy to "tłuczenia butelek" to inaczej "tłuczenie szkła"? tzn kilka dni przed ślubem(zwyczajowo w piątek przed ślubem:P ) przychodzą ludziska i ci tłuczą różne porcelanowe i szklane rzeczy pod drzwiami? i to połączone z gościną?
Coś podobnego, tylko że u Was tłucze się porcelanę, a u nas na Kaszubach tłucze się zwykle same butelki i czasami nawet... kineskopy od telewizorów Później goście są częstowani różnymi smakołykami i oczywiście wódką
Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
I ja już po pracy ledwo żyję bo nei dość, że zmęczona to jescze choroba mnie rozkłada
Współczuję i życzę dużo zdrówka. Wykuruj się szybko
Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Jak tam poszukiwania pracy Aniołku?
W piątek rozwiozłam CV po szkołach w pobliskim miasteczku. Na dniach skoczę jeszcze do kilku szkół i wtedy będę czekać na telefon
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:58   #87
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Coś podobnego, tylko że u Was tłucze się porcelanę, a u nas na Kaszubach tłucze się zwykle same butelki i czasami nawet... kineskopy od telewizorów Później goście są częstowani różnymi smakołykami i oczywiście wódką

Współczuję i życzę dużo zdrówka. Wykuruj się szybko

W piątek rozwiozłam CV po szkołach w pobliskim miasteczku. Na dniach skoczę jeszcze do kilku szkół i wtedy będę czekać na telefon
Dobrze, ze u mnie czegoś takiego nie ma, bo bym na wódkę niewyrobiła
U nas tylko bramy w drodze do kościoła są
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 17:11   #88
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
Co myślicie o takiej sukience? nie wiem czy już ją wklejałam tu,jeśli tak to wybaczcie
hmmm mam wrazenie, ze ta suknia strasznie pogrubia... nawet ta pani, ktora pewno jest szczupla modelka, jakos tak topornie tu wyglada

kubusewa
i co - zrobilas tescik ciazowy?

a my dzis kupilismy wycieczke
jedziemy 5-go maja na tydzien do Sharm
akurat ktos dzis odwolal rezerwacje na ostatnie 2 wolne miejsca, ale potem sie namyslil i znow chcial jechac, ale znajoma TZa wyslala faksem info, ze juz niby zaplacilismy calosc (sama ryzykujac, bo jakbysmy sie rozmyslili to... ) i to nasza rezerwacja przeszla i jeszcze po znajomosci nam 'obciela' 70zl z koncowki ceny
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 17:13   #89
Paaula86
Raczkowanie
 
Avatar Paaula86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 87
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

u mnie podobnie jak u Kubusewy, na ok 100-110, przewidujemy 35-40tyś, sala ok 170/os, orkiestra 3,5tyś, fotograf 2200, alkohol 3-3,5tyś zł.

a i wesele jednodniowe, nie bedzięmy mieli kamerzysty
__________________
31.07.2010 - żonka

Edytowane przez Paaula86
Czas edycji: 2009-04-06 o 17:37 Powód: dopiska
Paaula86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 17:15   #90
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Panny Młode 2010 - cz. VI

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
nie, ona była tam u córki i wnusiów

dobrze

jejku teściowa moja jest nie dośc, że kochana to jeszcze mi nawet kupiła prezenty perfumkę( zajefajny zapach) i cienie, szminkę, coś do demakijażu i tusz wszystko z estee lauder nawet nie liczyłam na takie fajne prezenty i wogóle dużo tego
Uwielbiam kosmetyki EL
Fajna ta Twoja przyszła teściowa
Ja swojej daje prezenty w okresie świąt Bożego Narodzenia i ona mi oczywiście

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
Hejo

okazalo sie, ze na nasza upatrzona wycieczke prawdopodobnie zostaly 2 ostatnie miejsca... teraz znajoma TZa stara sie nam je zarezerwowac... mam nadzieje, ze sie uda




no to rzeczywiscie fajna masz tesciowke



mysle, ze w 40 tys. powinnismy sie zmiescic...
sala jakies 17500, zespol 2900, fotograf i kamerzysta to bedzie razem jakies 4250, alkohol... oj duuuuzo... ze 3000 sie pewno uzbiera; torty ciasta itp. to pewno kolejny 1000, do tego sam koszt slubu i spraw koscielny nastepny 1000... suknia, garnitur, buty, dodatki itp. kolejne kilka tysiecy...
do tego fryjzer, wizazystka, paznokcie, kwiaty... zaproszenia, prezenty dla gosci... hotel i transport dla gosci, dla nas samochod...
nawet mi sie tego jakos bardziej szczegolowo nie chce liczyc
ale mam nadzieje ze w 40 tys sie zmiescimy
lain a iel osób zapraszacie?Bo mi umknęło gdzieś
Cytat:
Napisane przez szana Pokaż wiadomość
Co myślicie o takiej sukience? nie wiem czy już ją wklejałam tu,jeśli tak to wybaczcie
Fajna, ale bez tych rękawków

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Szana ładna suknia

nas wesele na ok 70 osób wyniesie 25.000 ze wszystkiem (suknia, garniak itd) ale podejrzewam, że ostateczna lista zamknie się w 50 osobach więc będzie tego troszkę mniej
Kaśka Wy macie taką malutką rodzinkę czy tylko tyle osob chcecie?

U Nas wstępny kosztorys to jak kiedys kiedys liczyłam to 40 tys. (ale w tym nie policzyliśmy chyba paru rzeczy np. pokoi w hotelu dla niektórych gości..). Zapraszamy 150 najbliższych Nam osób i chyba bez dzieci, bo sala jest na max. 130, 140 os. ...
Ja mam małą rodzinę, ode mnie będzie 5o os. , a TŻ ma w rodzinie więcej samych dzieci niż cała moja rodzina

Mam do Was pytanie czy zapraszacie dzieci kuzynów, kuzynek??
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.