Brzydkie traktowanie dzieci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-25, 18:13   #31
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

NibyNic

no włąsnie musisz postarac się nie przejmowac tak bardzo ta sytuacją, wrzucic na luz,
"pogodzic się" z tym, że się z tym i nie przejmowac przechodniami,
wiem że łatwo się mówi

Jeśli masz czas na to, to przeczkac scene w miejscu, gdzie nie ma gapiów.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 18:18   #32
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Chyba właśnie u Juula przeczytałam, że za atmosferę w domu, między rodzicami a dziećmi odpowiedzialni są rodzice. W ogóle polecam jego książki, mam chyba ze trzy Uczy bardzo dobrego podejścia do dzieci.

NibyNic, może faktycznie postaraj się zrobić tak jak radzi Luba, odłożyć siaty i porozmawiać z małym na spokojnie, dać mu odczuć, że jest dla Ciebie ważniejszy niż zakupy, babka, co się gapi, droga do domu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 19:16   #33
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
ojej ojojo ...
Mam nadzieję, że dla swojego dziecka masz więcej empatii.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 19:43   #34
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że dla swojego dziecka masz więcej empatii.
Ależ skąd !Jestem wyrodną matką . Inni nad losem mojego dziecka wypłakują oczy.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 19:48   #35
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Nie kłócić się

To nie chodzi o to, zeby zadręczać się błędami wychowawczymi, które popełniamy, tylko znajdować najlepsze wyjście z sytuacji, a przecież na pewno nie można zarzucić NibyNic, że takiego nie szuka.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 19:55   #36
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie kłócić się
Tak jest kierowniczko!!!


spokojnie se poczekam do nastepnego wątku ;
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 19:58   #37
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Albo dobra, możecie się kłócić
Faceci pewnie finał Ligi Mistrzów oglądają, to i na wizazu musi też coś się dziać
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 19:59   #38
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

A ja myślę że wielu rodziców jest przemęczonych i stąd te kwiatki, nie jest to wytłumaczeniem dla takiego zachowania, to się po prostu może zdarzyć.

Nie ma co krzyżować Niby Nic za to że czasem jest zmęczona i warknie, zdaje sobie sprawę z własnego charakteru, wierzcie mi że cholerycy to dopiero muszą w sobie siłę opanowania znaleźć czasem
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 20:11   #39
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Albo dobra, możecie się kłócić
Faceci pewnie finał Ligi Mistrzów oglądają, to i na wizazu musi też coś się dziać
no sorry, ja też oglądam

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
wierzcie mi że cholerycy to dopiero muszą w sobie siłę opanowania znaleźć czasem
Wierzę Ci, sama musiałam bardzo nad sobą pracować, jestem typowym cholerykiem
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 20:13   #40
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Dokładnie, była u pani psycholog, pisze tutaj, czyta.
Jesteśmy tylko ludźmi, ja się nie dziwię, że padając na twarz po pracy można czasami powiedziec czego się potem żaluję.


Mnie za to moja ostatnio rozbroiła,
prosiłam ją żeby dala sie ubrać,
ona stanowczo nie,

ja juz oczywiscie nie mialam cierpliwosci, bo to nie moja cecha,
usiadlam załamana na kanapie, a ona podeszla do mnie
pogladzila mnie po glowie
i mowi: "mama spokojnie, alka jest tutaj, nie pac"

(tłumacznie: alka=Idalka, pac=płacz)

bo ja zawsze do niej tak mowię
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 20:23   #41
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
no sorry, ja też oglądam


a komu kibicujesz?
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 20:34   #42
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
a komu kibicujesz?
Polakom
Jakoś nie mam serca do Bayernu
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 06:50   #43
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

W sumie racja, nie będę udowadniać że nie jestem wielbłądem, w życiu są różne sytuacje, różne są dzieci, przechodzą przez różne etapy, kilka problemów już z synem rozwiązaliśmy (nie, nie lałam go, nie zastraszałam, ale jednak kilka błędów popełniłam przy tym, a jednak do czegoś doszliśmy) więc i ten się wkrótce rozwiąże

dziękuję Luba za radę
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 06:54   #44
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

organizatorzy dali dupy z ceromonią zakończenia
gdy piłkarze biegali po murawie wystawiająć puchar w kierunku szalejących kibiców ,to było czuć ze to zrobili dla nich
sama radośc i szaleństwo na trybunach
a teraz ? w kadrze Wielce Ważne Osobistości
nie podobało mi się



kierowniczko nie gniewaj się ze nie na temat wątku;
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 07:03   #45
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Brzydkie traktowanie dzieci

Ja sie nie dziwie, ze niejeden problem powstaje przy wychowywaniu dzieci i niejeden blad sie popelni. Najbardziej draznia mnie kudzie, ktorzy uwazaja, ze nie popelniaja zadnych bledow i sposob, w jaki wyrazaja sie do dzieci jest absolutnie sluszny. Wazne jest, ze szuka sie rozwiazan, bo malo osob to niestety robi.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 07:57   #46
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Moja Agu na pytanie: dlaczego płaczesz, co się dzieje?
często odpowiada: nie wiem, a buuuu

A czasem: jest mi smutno, chcę się przytulić. I wtedy już nawet nie dochodzę, o co płacz, bo dziecko czasem NAPRAWDĘ nie wie/nie potrafi powiedzieć. Czasem to tylko zmęczenie i tyle.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 08:36   #47
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Brzydkie traktowanie dzieci

Sama czasami nie wiem czemu placze, jesli o to chodzi.
Tylko to tez da sie poznac, kiedy ten placz jest taki troche bez powodu i niestety trzeba zacisnac zeby i przytulic, okazac zrozumienie i niekoniecznie tlumaczyc, ze nie ma sie powodu do placzu, bo to akurat zupelnie nie pomaga a wrecz daje gorszy efekt.

Edytowane przez ilonkaczapela
Czas edycji: 2013-05-26 o 08:39
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 22:52   #48
gulan
Przyczajenie
 
Avatar gulan
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: spod kocyka na mięciutkiej kanapie
Wiadomości: 7
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

witajcie,
nie jestem pewna czy dobrze kieruje akurat tutaj swoje słowa, ale spróbuję najwyżej mnie "pogonicie"
wątek dotyczy tzw. brzydkiego zachowania wobec dzieci, czytam Was i widzę, że piszecie głównie o podejściu do własnych dzieci,
no a ja chciałam podzielić się moim niedawnym doświadczeniem z placu zabaw gdzie obca mamusia skrzyczała mojego dwuletniego synka za agresję wobec jej dziecka będącego w podobnym wieku,
mój syn machnął ręką, jakby muchę odganiał, w kierunku tamtego dziecka, nawet Go nie dotykając...dostało się memu dziecku i mnie (za brak pilnowania, byłam metr od dzieci no ale nieważne),
wiadomo, dwuletnie dziecko - nie chcę się rozwodzić nad tym, jak i dlaczego "bije", po co i z czego to wynika, na ile jest świadome tego co robi etc.,
chodzi mi właśnie bardziej o reakcję wobec agresji ale nie mego dziecka, bo to wydaje mi się, że wiem (?), ale wobec tak zachowującej się kobiety bardzo brzydko zachowującej się wobec nie swojego dziecka

Edytowane przez gulan
Czas edycji: 2013-05-26 o 22:53
gulan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 23:09   #49
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez gulan Pokaż wiadomość
witajcie,
nie jestem pewna czy dobrze kieruje akurat tutaj swoje słowa, ale spróbuję najwyżej mnie "pogonicie"
wątek dotyczy tzw. brzydkiego zachowania wobec dzieci, czytam Was i widzę, że piszecie głównie o podejściu do własnych dzieci,
no a ja chciałam podzielić się moim niedawnym doświadczeniem z placu zabaw gdzie obca mamusia skrzyczała mojego dwuletniego synka za agresję wobec jej dziecka będącego w podobnym wieku,
mój syn machnął ręką, jakby muchę odganiał, w kierunku tamtego dziecka, nawet Go nie dotykając...dostało się memu dziecku i mnie (za brak pilnowania, byłam metr od dzieci no ale nieważne),
wiadomo, dwuletnie dziecko - nie chcę się rozwodzić nad tym, jak i dlaczego "bije", po co i z czego to wynika, na ile jest świadome tego co robi etc.,
chodzi mi właśnie bardziej o reakcję wobec agresji ale nie mego dziecka, bo to wydaje mi się, że wiem (?), ale wobec tak zachowującej się kobiety bardzo brzydko zachowującej się wobec nie swojego dziecka
Nie wyobrażam sobie jakby jakieś babsko wydarło się na moje dziecko. Sama jestem mamą 18msc Dziewczynki. Wiadomo jak to w piaskownicy, dzieci -szczególnie takie małe jak nasze- nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich czynów, jeszcze się uczą.2 razy dziewczynki (jedna troszku młodsza, druga rok starsza)sypnęły mojej w oczy piachem. I co mam ja zrobić? zczyściłam piasek z buźki i oczu oraz z włosków i koniec tematu. Mamy same skarciły swoje dzieci.Cóż ja ich dzieci kultury nie nauczę, a czy mama zareaguje i przeprosi to już kwestia kultury mamy.
Moje dziecko nie dalej jak tydzień temu walnęła chłopca grabkami. Po prostu rzuciła nim w chłopca bo ją ignorował. Wiadomo, że nie zrobiła tego złośliwie, bo widziałam, że próbuje zwrócić jego uwagę na siebie.Przeprosiłam mamę i chłopczyka, wytłumaczyłam, ze córeczka jeszcze nie rozumie, ze to żle. Do córci podeszłam i powiedziałam: tak jest źle Kochanie, chłopcu jest przykro i mogło go zaboleć. Już coś zaczyna córa kumać, więc pewnie co nie co do niej dotarło.

Edytowane przez aaanitka86
Czas edycji: 2013-05-26 o 23:14
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 07:17   #50
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Anitko, a mnie się zdarzyło kilka razy ochrzanić nie swoje dziecko. Absolutnie nie wyzywć ale ustawić do pionu, na placu zabaw właśnie. W żadnym z przypadków rodzic nie interesował się dzieckiem, a był taki delikwent młody, co jak biegł na drabinkach to ani nie patrzył i rozpychał inne dzieci, rzucał kamieniami i tak dalej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 07:29   #51
cynaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 80
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Dziecko to odpowiedzialność. Wychowywanie dziecka=cierpliwość. Rodzicom często tej cierpliwości brakuje, a potem usprawiedliwiają się mówiąc, że dziecko jęczy, płacze, beczy bez powodu. Która z Was tak nie miała? Która z Was nie ma gorszego dnia, nie potrafi wytłumaczyć dlaczego jej jest dzisiaj źle, dlaczego dziś zrobi coś tak ,a nie tak jak zwykle. Ktoś Was za to każe? Upomina? Wyzywa? Albo straszy klepaniem po dupsku? Nie sądzę. Dziecko też ma prawo mieć humory, mieć zły dzień, jęczeć i narzekać, choć samo NIE POTRAFI czasem wytłumaczyć i powiedzieć dlaczego, bo pewnych rzeczy zwyczajnie jeszcze nie rozumie! Druga kwestia, która mnie bardzo irytuje - zmuszanie dziecka do jedzenia. Czy dorosłemu na siłe wpycha się obiad i mówi, że ma zjeść cały bo jak nie to bla bla bla milion gróźb. Dziecku ma prawo nie samkować, ma prawo nie mieć apetytu i ma prawo jeść o nieregularnych porach a nie wtedy kiedy mamie się uwidzi, że dziecko ma zjeść. Dlaczego? Bo to jest dziecko.
cynaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 07:42   #52
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Jeżeli obce dziecko zachowuje się agresywnie wobec mojego, najpierw czekam na reakcję jego rodzica. Jeżeli zaś ten nie widzi, nie reaguje, robię to oczywiście ja. Ktoś musi w końcu w takiej sytuacji zareagować.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 08:34   #53
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Jeżeli obce dziecko zachowuje się agresywnie wobec mojego, najpierw czekam na reakcję jego rodzica. Jeżeli zaś ten nie widzi, nie reaguje, robię to oczywiście ja. Ktoś musi w końcu w takiej sytuacji zareagować.
no tak ale koleżanka pisała raczej sytuacji kiedy obie mamy są w piaskownicy.
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 08:48   #54
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

grrrrrrrrrrrrrrrr milion takich sytuacji na placu zabaw. 5-latek spycha 1,5 roczniaka z wysokiej zjezdzalni. a mamusia- oliwjerku czy brajanku tak nie mozna. ale za przeproszeniem dupska nie ruszy zeby zareagowac.
za ktoryms razem stracilam cierpliwosci i mamusi wygarnelam

czy prosta sprawa- nawet nie agresja. sa dzieci ktore histerycznie reaguja jak ktos inny dotknie ich lopatki czy wiadreka, ale do zabawek innych dzieci pierwsze. a mamusia znowu- tak nie wolno i dalej nic.... co w takiej sytuacji robicie, ja swoim dzieciom tlumacze ze chlopczyk nie chce sie dzielic, tu masz swoja zabawke ale szczerze mowiac nie chce mi sie bawic w pouczanie obcych dzieci skoro ich rodzice nie wykazuja zainteresowania

[OT miszczostwo wczoraj corka dogadala sie z kolega na placu zabaw- on sie mogl pobawic jej wozkiem ona jego pistoletem z zastrzezeniem- ale jak bede szla do domu to mi oddasz wozek hehe]
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-05-27 o 08:52
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:47   #55
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Reaguję jak widzę że moje dziecko może sypnąć innemu dziecku w oczy czy sobie na głowę, nigdy nikogo nie uderzyła, nie zabiera zabawek, ale widzę że potrafi obrobić swoją własność ale też się dzielić. U mnie jest tak że w piaskownicy dziecka nie ma,przykleja się do innych dzieci i nawiązuje relacje szybko, naprawdę mama potrzebna jest jak trzeba siknąć
Reaguję jak jest w pobliżu 5latek ( najczęściej chłopiec) bo dziewczynki jakieś empatyczne są, chłopaki szaleją i trzeba malucha trzymać z dala bo się rozpychają, mogą niechcący kopnąć itp.
Nie lubię jak większe dziecko podejdzie i wyrywa małej łopatkę, na placu leży mnóstwo łopatek a on ma ochotę na tą niebieską, pouczam delikatnie brzdąca, że tak się nie robi lub mogą się wymienić jak jej przyniesie inną.
Większych problemów nie ma,mamy są chyba wyczulone na placykowy savoir vivre
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:58   #56
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Ja jestem świeżo po uroczym Dniu Matki kiedy to moje większe dziecko postanowiło mi ten dzień uprzykrzyć od rana do wieczora swoim zachowaniem jak z książki niemal - czyli darciem w sklepie "kup mi, kup mi, chcę, chcę!", pokładaniem się na podłodze w ramach protestu, histerią, zesikaniem się w majtki w ramach "zemsty", próbą ucieczki z toalety w restauracji z gołym tyłkiem i wrzaskiem na cały regulator, powtórką histerii nieco później, wieczornymi wrzaskami do 22-giej i tym samym jakimś 4 krotnym obudzeniem braciszka, który wtedy płacze gratis. Pomijam jakieś drobne niesubordynacje typu włażenie w sklepie do lady chłodniczej itd. Normalnie jak jakiś dzikus. No i moje dziecko próbuje cichaczem ze sklepów wynosić drobne przedmioty - co za wstyd... argument, że to niedopuszczalne bo to kradzież nie działa, po prostu muszę robić przeszukanie przed wyjściem... To się powtarza od jakiegoś czasu - odkąd odmawiam kupieniem każdej pierdoły, którą moja córka zobaczy i zapragnie mieć.

Nie używam i nigdy nie używałam do nikogo wulgarnego słownictwa i nie wyobrażam sobie tak mówić do moich dzieci, ale groźby typu "bo dostaniesz lanie" to owszem, stosuję, tak samo jak po prostu czasem sobie krzyknę "cisza!" bo inaczej zwariuję. A czasem biorę gadzinę pod pachę i idę unikając ciosów nóżek i rączek, które w furii machają na wszystkie strony.

A na placach zabaw jakoś jest grzeczna, poza tym ona próbuje na nas różne reakcje wymuszać krzykiem i piskiem, kiedy próbowała tak z dziećmi podczas zabawy i spotkała się z olaniem, ewentualnie tym, że inne dziecko odchodzi zniesmaczone to przestała się tak zachowywać, pewnie poczuła jakie to głupie. Szkoda, że to nie działa w domu


A szczerze mówiąc reakcje otoczenia mam w nosie. Kiedyś mnie na ulicy jakaś obrończyni uciśnionych dzieci w wieku mojej mamy zaczepiła z tekstem co pani tak ciągnie to dziecko. Ja nie ciągnęłam, to moja córka się wyrywała gdyż miała plan uciekać mi (co chwilę wcześniej zrobiła zresztą i stąd był przykaz dania ręki) a mnie jednak z wózkiem ciężko się biega za nią, ale uznałam, że co ja się będę kobiecie tłumaczyć, rzuciłam tylko, że dziecko mi ucieka i poszłam dalej. Nie lubię takiego wtrącania się. Te wszystkie małe księżniczki i książęta nie zawsze zachowują się po anielsku i warto o tym pamiętać i skupić się najlepiej na zachowaniu własnego dziecka
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2013-05-27 o 11:01
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 11:24   #57
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie popieram żadnej przemocy ani wyzwisk, ale jak mnie dziecko naprawdę zdenerwuje i nic do niego nie dociera, to lekko w tyłek dostanie,
Nie popierasz a stosujesz? dziwne...

I jak to niby działa skoro się powtarza?

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja jestem świeżo po uroczym Dniu Matki kiedy to moje większe dziecko postanowiło mi ten dzień uprzykrzyć od rana do wieczora swoim zachowaniem
Kurcze, moje to samo , tez sie darło ale w domu żeby na koniec dnia stwierdzić"zepsułam ci dzień matki" no cóż, jakos mi to wynagrodzi jędza

Tak czy siak co byśmy my rodzice nie robili to 90% dzieci ma jakieś traumy z dzieciństwa, ważne aby je potrafiły przepracować i swoje dzieci wychowywały lepiej od nas a nam na starość szklankę wody podały
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 11:46   #58
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Ja też ostatnio nie jestem z siebie zadowolona, jak oceniam siebie po takiej sytuacji mam ochotę zwrócić sobie uwagę, ba, nawrzeszczeć na siebie. Potem tłumacze sobie, że jestem tylko człowiekiem. A potem przepraszam córkę i jej też tłumaczę.


A co do zachowań rodziców innych, to czasem krew mnie zalewa. Bo to zazwyczaj nie jest żadna "trudna sytuacja" tylko zwyczajny styl życia, zwracanie się do dziecka, pokazywanie "kto rządzi", zastraszanie.
Smutne.

Z ostatnich dni: taki pająk ze sznurków do wspinania się, dziewczynka (ok 5 l) na samej górze, wspieła się i macha do mamy. Mama - olewka oczywiście "teraz złaź już". Ok...bywa. Ale dziewczynkę zaatakowała osa. Na samej górze. Zaczęła panikować, odganiac ja rekami, płakac, krzyczeć. Wołała, "mamo, ściągnij mnie, boje się". "Przestań ryczeć, mam cię dość, nie zachowuj sie jak histeryczka i złaź". Siedzi i kurzy, tyłka nie podniesie... "osy sie boi... w dupe dostanie jak zejdzie". Mała aż sie trzęsła, mój mąż jej pomógł zejść... a jak zasugerował, że mała się bała usłyszał "niech się pan zamie swoim...bla bla". Chwyciła mała za rękę i rzuciła "ostatni raz cię tu zabrałam, na komputerze też dziś nie pograsz".

no...kara musi być przecież.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2013-05-27 o 12:04
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:00   #59
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

taszkin mam to samo, jak krzykne na dziecko to mam potem wyrzuty sumienia... ale musze powiedziec ze ostatnio nerwy mam w strzepki, cala trojka tlucze sie nawzajem niemilosiernie, zaczela starsza ktora chlopcow odpychala czy uderzyla jak jej cos zabrali- oni to podlapali... teraz non stop sobie zabawki wyrywaja, wala sie lopatkami po glowach, gryza, szczypia, szarpia za wlosy, popychaja, wrzask przy tym niesamowity...czasem mam wrazenie ze w tym wszystkim zwariuje
gdyby mozna bylo cierpliwosc kupic to bylabym pierwsza klientka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:06   #60
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Brzydkie traktowanie dzieci

Glamourous, mam trochę inny "zestaw" w pakiecie, ale wiem o czym mówisz Trzymaj się towarzyszko niedoli
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 13:28:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.