Praca kelnerki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-17, 16:04   #1
martyna_martyna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: rozowa kraina;)
Wiadomości: 728

Praca kelnerki


Na czym polega dokladnie praca kelnerki, co powinna wiedziec /umiec osoba ktora nie skonczyla szkoly wt ym kierunku, czy jest to ciezka praca, prosze o cos wiecej na temat Klenerek na weselach, w restauracjach, hotelach.
Glownie interesuja mnie niezbedne umiejetnosci do bycia kelnerka.
__________________
WIARA, NADZIEJA, MILOSC...
martyna_martyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 23:03   #2
mizerabilistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 36
Dot.: Praca kelnerki

Praca jest ciężka, ale tak to bywa z pracą fizyczną,że do lekkich nie należy. Kelenrowanie na weselach to 16h pracy przynajmniej i nie dostajesz napiwku. Umiejętność zręcznego lawirowania z talerzami między ludźmi sie przydaje i masa cierpliwości. Jeśli nie potrafisz donieść więcej niż dwóch talerzy to zazwyczaj nie ma się czym martwić, zwyczajnie więcej się nachodzisz. Z zarobkami bywa różnie, ale z tego co wiem z własnego doświadczenia 4,5 do 7 zł/h. Warto wiedzieć jak przystrajać stół na początku, ale nie ma tragedii bardziej doświadczeni kelnerzy powiedzą co i jak
Najgorsze jest noszenie kieliszków, pamiętam, że Panna Młoda zażyczyła sobie sznur kelnerów witających ją i przez 15 minut- tyle zajęło jej dotoczenie się do drzwi- musiałam trzymać przed sobą tace z ok.25cioma kieliszkami szampana, wchodziło w to dwie i poł butelki. Po 2 minutach ręce zaczynają drżeć, reasumując wszędzie dobrze, byle nie na weselu
__________________
Blogasek

mizerabilistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 00:43   #3
titikaa
Raczkowanie
 
Avatar titikaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 96
Dot.: Praca kelnerki

przede wszystkim na takim weselu trzeba sie nachodzic i to przez wiele godzin, ale dla osob ktore lubia ruch i aktywna prace nie powinien to byc duzy problem zręcznosc, zwinnosc- to cechy dobrego kelnera, ale oczywiscie mozna to sobie wypracowac. Na pewno dla klientow dobre wrazenie robi kelner, ktory nosi kilka talerzykow na raz, albo zwinnie uzywa tacy, a nie taki ktory "lata" z jedną szklanką. Poza tym uprzejmosc, usmiech, taka postawa procentuje i zdarza sie ze nawet na weselu mozna dostac napiwek od pary mlodej jesli chodzi o płacę to bardzo roznie, przewaznie od 4-8 zl/h ale po 22 zazwyczaj wiecej. za wesele ok 120 zl. Jesli chodzi o maniery w restauracji nalezy pamietac, ze zawsze podaje sie jedzenie z prawej strony klienta, najpierw kobiecie potem mężczyźnie, alkohol w odpowienich kieliszkach, podając wino najpierw nalezy nalac osobie zamawiającej po czym jak dana osoba sprobuje nalewa sie reszcie. wedlug mnie przyjemna praca o ile trafia sie na porządnych ludzi
__________________
Nie będzie jak ma być. Będzie po mojemu !
titikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 13:51   #4
AdelajdaG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 861
Dot.: Praca kelnerki

dziewczyny masakra, dzis mam rozmowe o prace jako kelnerka w eleganckiej rastauracji, problem w tym ze nie wiem od ktorej strony podchodzi sie do klienta i tak dalej, ma ktos jakies instrukcje!!!!
__________________
74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 !!!

Dukan od 30.01.2012r.
I faza
II faza
AdelajdaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 12:55   #5
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Praca kelnerki

Jesli w ogloszeniu bylo napisane ze nie wymagaja doswiadczenia to powinni cie przyuczyc i poifnormowac o zasadach panujacych w ichniejszym lokalu. Ty jako pracownik jesli czegos nie wiesz - masz prawo po prostu zapytac!
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 14:51   #6
tangozmotylem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 151
Dot.: Praca kelnerki

Dziewczyny !
jutro wybieram się na rozmowę w sprawie pracy jako kelnerka z dyskotece. Jest to moja pierwsza praca, mam skończone 18 lat. Czego mogę spodziewać się na takiej rozmowie? jak się najlepiej ubrać ? i w ogóle byłabym wdzięczna za każdą radę ile zarabiają takie kelnerki w dyskotekach? pozdrawiam
tangozmotylem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 18:19   #7
zatruta fiolka
Raczkowanie
 
Avatar zatruta fiolka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: 3city ;)
Wiadomości: 98
Dot.: Praca kelnerki

Cytat:
Napisane przez tangozmotylem Pokaż wiadomość
Dziewczyny !
jutro wybieram się na rozmowę w sprawie pracy jako kelnerka z dyskotece. Jest to moja pierwsza praca, mam skończone 18 lat. Czego mogę spodziewać się na takiej rozmowie? jak się najlepiej ubrać ? i w ogóle byłabym wdzięczna za każdą radę ile zarabiają takie kelnerki w dyskotekach? pozdrawiam
Ubierz się elegancko tj. biała koszula, czarne spodnie/spódnica, mogą być szpilki, ale niekoniecznie
Mogą pytać się o Twoje zainteresowania, skąd będziesz dojeżdżać do pracy, czego oczekujesz itp. Naprawdę nie ma się czym martwić Z reguły na pierwszej rozmowie kierownicy są mili
Zarobki na dyskotece hmm zależy co to za klub, ale przeważnie kelnerzy chwalą sobie napiwki
__________________
Nawet jeśli wszystkich nas dotyka ból i żal, wierzę, że w końcu zaznamy szczęścia, gdyż skoro są kolce, muszą być i kwiaty...

fiolka

zatruta fiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 12:50   #8
sslomkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Praca kelnerki

a ja mam taką prośbę, pracowałam już trochę jako kelnerka, nosiłam po 3 talerze, ale zawsze to był taki niepewny chwyt, pokazano mi jak ustawiać palce, żeby talerz nie wypadł i jeśli z pustymi jest znośnie, to kiedy są pełne jest już gorzej, po prostu jest za ciężko... może ktoś mógłby udzielić szczegółowej instrukcji, może z dodatkiem zdjęcia?

i drugie jak trzymać tacę zapełnioną bulionówkami i rozstawiać z niej na zapchany ludźmi stół, gdzie trzeba porządnie się wychylić, by do tego stołu dosięgnąć i nie wylać na kogoś zawartości tacy!
sslomkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 13:47   #9
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Praca kelnerki

Cytat:
Napisane przez AdelajdaG Pokaż wiadomość
dziewczyny masakra, dzis mam rozmowe o prace jako kelnerka w eleganckiej rastauracji, problem w tym ze nie wiem od ktorej strony podchodzi sie do klienta i tak dalej, ma ktos jakies instrukcje!!!!
ciekawe czy jeszcze tam pracujesz ??

jestem z zawodu technikiem hotelarstwa
mam w szkole przygotowanie do zawodu kelnera, barmana, recepcjonistki i innych bajerów... wiec wiem coś o kelnerowaniu.. dodatkowo pracuje w tym oto zawodzie juz od 3 lat
wszystko co podajesz klientowi, podajesz podchodząc z jego prawej strony, chyba że serwujesz metodą francuską (serwujesz jedzenie za pomoca widelca i łyżki bezposrednio z pólmiska na talerz konsumenta) to wtedy z lewej strony

generalnie jest bardzo duzo tych reguł, których musi przestrzegać "idealny" kelner... czasem jest trudno
jest to bardzo ciezka praca!! nie taka "hop siup" jak sie niektórym wydaje!

co do podawania bulionówek z tacy, radziłabym znaleźć sobie pomoc drugiej osoby, która trzymałaby tacę, a samemu podawałoby sie zupki przed konsumenta. to nie w "stylu prawdziwego kelnera" ale moje doświadczenie skłania mnie właśnie do takiego postępowania ludzie bardzo lubią się pchać, popychać przez przypadek łokciami, osnunąć się gwałtownie od stołu- nic innego jak "zupki lecą" naprawdę ciężko wtedy jest wymanewrować tacą... można sie poparzyć, ubrudzić siebie i konsumenta (wtedy wypadałoby zaproponować zapłacenie kosztu pralnia ubrania w pralni)

długo już "latam z tacą"
ostatnio mialam szalony dzień.. 16 i pol godziny w robocie... masakra! a do tego szef popier***** ja tutaj mam wesele na głowie (obiad weselny), rezerwacje stolików i całą konferencję klimatyczną na głowie (będac sama na"służbie"w pracy) a ten mi jeszcze jakies zadania specjalne wymysla jak np ułożenie mu wiązanek, co oczywiście nie nalezy do moich obowiązków... na głowe z nim kiedys dostane!!
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 12:11   #10
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praca kelnerki

podpisuje sie pod watek . Nie wiece moze czy sa jakies ksiazki na temat kelnerstwa ?? Bo walsnie na wakacje jade do grecji i prawdopodbnie bede pracowac jako kelnerka . Mam male doswiadczenie ( o ile mozna nazwac to doswiadczeniem , pracuje w mc donald) , ale umiem szybko sie uczyc. Mysle jeszcze o tym zeby zapisac sie ja jakis kurs zwiazany z kelnerstwem. Te pare lekcji zawsze mi sie przyda Porady od Was jzu tutaj sa ale moze jeszcze cos Wam przyjdzie do glowy, za kazda mala pomoc bylabym wdzieczna
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:40   #11
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Praca kelnerki

Hmmm ..
Pracowałam trochę jako kelnerka w czasach studenckich.
Głównie w restauracjach/kawiarniach przy krakowskim rynku.
Jest to fajna praca dla studenta, ale już jako stałą pracę - nie polecam. Jest po prostu ciężka fizycznie. Zdarzało się i 16 godzin na nogach, nie było za przeproszeniem kiedy pójść na siku.
No ale wracając do tematu - zwykle w ogłoszeniu podają informację, że wymagane jest doświadczenie lub nie. Jeśli nie, to na pewno nie będzie wymagana jakaś specjalistyczna wiedza czy umiejętności, aczkolwiek mogą pytać o proste rzeczy, czy w ogóle jakieś pojęcie masz.
Zwykle zwracają uwagę na to, czy się ma jako taką prezencję, czy się zna języki, czy się jest komunikatywnym, otwartym itp.
W niektórych miejscach wymaga się np umiejętności noszenia tacy w jednej ręce, w innych dają czas na opanowanie tej sztuki.
W każdym razie na pewno nie jest to praca łatwa, trzeba mieć tzw oczy dookoła głowy, umieć szybko liczyć, mieć dobrą pamięć, żeby nie zapomnieć komuś czegoś zanieść itd. Generalnie trzeba umieć sobie zorganizować pracę i umieć pracować pod presją czasu.
Na weselach itp nie wiem jak jest, nie miałam okazji pracować. Ale pewnie wcale nie lepiej, a jednak w dobrym lokalu są napiwki i właściwie z tego kelner żyje.
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 21:49   #12
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praca kelnerki

dziekuje za odpowiedz w miedzy czasie znalazlam ksiazki o obsludze konsumenta , tak ze zabieram sie za wiedze teoretyczna. Jeszcze moze jak mi sie uda to na te pare tygodni zalapie sie do pracy gdzies w moim miescie jako kolenerka. A tam mogewiedziec MarudexuS czy zanim pracowalas w zawodzie mialas do tego jakies przygotowanie ?? Jesli nie to jak dlugo zapoznalwas sie z calym tym srodowsikiem i tym wszystkim , zanim czulas sie pewnie. Wiem ze to kwestia indywidualna , ale chcialabym byc jaknajlepiej przygotowana
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:46   #13
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Praca kelnerki

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz w miedzy czasie znalazlam ksiazki o obsludze konsumenta , tak ze zabieram sie za wiedze teoretyczna. Jeszcze moze jak mi sie uda to na te pare tygodni zalapie sie do pracy gdzies w moim miescie jako kolenerka. A tam mogewiedziec MarudexuS czy zanim pracowalas w zawodzie mialas do tego jakies przygotowanie ?? Jesli nie to jak dlugo zapoznalwas sie z calym tym srodowsikiem i tym wszystkim , zanim czulas sie pewnie. Wiem ze to kwestia indywidualna , ale chcialabym byc jaknajlepiej przygotowana
heeh właściwie to nigdy się nie czułam w tym pewnie .. składało się na to kilka przyczyn. Przede wszystkim atmosfera pracy w takich miejscach. Zwykle nie jest zbyt ciekawa. A ponieważ nie noszę ze sobą słoika z wazeliną nigdy nie miałam dobrych kontaktów z szefostwem itd.
Poza tym, dla mnie to była praca sezonowa, dorabiałam jako studentka. Zwykle w tzw. ogródkach, które są wystawiane na sezon wkoło krakowskiego rynku. Stąd może mniejsze wymagania dotyczące personelu - trzeba im było dużo ludzi do pracy na kilka miesięcy, a najłatwiej zatrudnić studenta, który zwykle mówi w jakimś obcym języku a i składek odprowadzać za takiego nie trzeba. Wiem, że wobec tzw. stałych kelnerów zwykle są wyższe wymagania stawiane.
Na pewno dobrze jest wiedzieć do czego służą jakie sztućce i jak je układać, jakie trunki się podaje w jakim szkle, w jakich temperaturach wino itp, z której strony podaje się posiłki (jest kilka metod obsługi - to na pewno w książce wyczytasz), jak wygląda cały proces podawania butelki wina, w jaki sposób podać karty menu i jak odebrać zamówienie itp.
Dużą rolę odgrywa też spostrzegawczość, trzeba umieć obserwować klienta i "wyczuć" jego potrzeby. Ale to już praktyka czyni mistrza
W każdym razie dużo więcej Ci nie pomogę, nie jest to mój zawód, no i pracowałam w tym dość dawno ..
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 22:49   #14
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praca kelnerki

ale i tak dziekuje za to co napisalas . Ja bede w o tyle gorszej sytlacji ze bede za granica, No ale co mnie nie zabije to zmocni
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:49   #15
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Praca kelnerki

No to i ja się dopiszę. Pracowałam w wakacje przez 3 miesiące w hotelowej resturacji w Londynie. Po pierwsze wygodne buty to podstawa, bo duuuuzo sie nalatasz. Z tego co się orientuję to zazwyczaj wymagają żeby były czarne. Poza tym musisz dokładnie znac kartę, tzn. nie tylko nazwy ale też głowne składniki, jak sie danie przygotowuje, jakie wino będzie z daniem najlepiej sie komponowało. Poza tym dobrze sie przygotować na to, że nawet jak chwilowo nie bedzie ludzi, to szef i tak wymysli cos do roboty. Co do noszenia 3 talerzy jednoczesnie to rzeczywiscie byłoby dobrze. Ja tej sztuki nigdy nie opanowałam, bo od poczatku moja praca była tymczasowa, tylko na wakacje wiec za bardzo sie tym nie przejmowałam.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:51   #16
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praca kelnerki

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
No to i ja się dopiszę. Pracowałam w wakacje przez 3 miesiące w hotelowej resturacji w Londynie. Po pierwsze wygodne buty to podstawa, bo duuuuzo sie nalatasz. Z tego co się orientuję to zazwyczaj wymagają żeby były czarne. Poza tym musisz dokładnie znac kartę, tzn. nie tylko nazwy ale też głowne składniki, jak sie danie przygotowuje, jakie wino będzie z daniem najlepiej sie komponowało. Poza tym dobrze sie przygotować na to, że nawet jak chwilowo nie bedzie ludzi, to szef i tak wymysli cos do roboty. Co do noszenia 3 talerzy jednoczesnie to rzeczywiscie byłoby dobrze. Ja tej sztuki nigdy nie opanowałam, bo od poczatku moja praca była tymczasowa, tylko na wakacje wiec za bardzo sie tym nie przejmowałam.
to teraz mnie nastraszylas . Mam nadzieje ze nie beda wymagac odemnie tego wszystkiwgo odrazu pierwszego dnia . Ale naszczescie jak juz bede znala hotel to pcoztytam sobie menu i bede sie go na pamiec ucyzc
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 15:23   #17
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Praca kelnerki

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
to teraz mnie nastraszylas . Mam nadzieje ze nie beda wymagac odemnie tego wszystkiwgo odrazu pierwszego dnia . Ale naszczescie jak juz bede znala hotel to pcoztytam sobie menu i bede sie go na pamiec ucyzc
o buty najlepiej zapytaj sie wczesniej, nie bede od Ciebie wymagali znajomości menu pierwszego dnia, po mniej wiecej miesiacu bedziesz wiedziała co i jak jezeli chodzi o jedzenie; na poczatku pewnie przydziela Cie do starszego stażem kelnera, który bedzie Ci wszystko pokazywał i tłumaczył. Nie sie co bać, ta praca nie jest taka trudna, powodzenia
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 15:56   #18
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Praca kelnerki

A czy do pracy kelera wymagana jest książeczka sanepidu? I czy trzeba być pełnoletnim (wg. prawa) żeby pracować jako kelner?
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 16:09   #19
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Praca kelnerki

jest to ciezki kawalek chleba, nogi bola od latania miedzy stolikami a rece mdleją pod cięzarem polmiskow na dodatek trzeba byc cale wesele i poprawiny nanogach nie raz nie spi sie prawie nic
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 23:38   #20
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Praca kelnerki

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
A czy do pracy kelera wymagana jest książeczka sanepidu? I czy trzeba być pełnoletnim (wg. prawa) żeby pracować jako kelner?
Oczywiście, książeczka sanepidu jest niezbędna. Jeśli chodzi o drugie pytanie to niestety Ci nie pomogę, bo nie wiem.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:12   #21
Tajemnicza89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Kelnerka

Witam zwracam sie do Was bo byc moze ktos pracuje na stanowisku kelnerki nie wiem co odpiwedziec jak zapytaja sie mnie ile bym chciala zarabiac,odrazu powiem ze niemam doswiadczenia w tej branzy...
__________________
Zycie jest prawie tak piękne jak Twoj Uśmiech
Tajemnicza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 11:01   #22
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kelnerka

tak znajomość menu to podstawa mnie szeforwa przepytywała z karty po tygodniu czy 2 pracy. ale dziewczyny nie martwcie sie tak tymi wszystkimi zasadami, miłą aparycą humorem i miłym podejściem do klienta wszystko można zatuszować, albo trochę złagodzić
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 22:31   #23
mariola1105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Praca kelnerki

Hej! A ja mam takie pytanie... chodzi mi o pracę kelnerki ale w pizzerii. To pierwsza moja taka praca i pojutrze idę na dzień próbny. Bardzo zależy mi na tej pracy i chciałabym Was prosić jakieś rady... co powinnam wiedzieć, czego sie mogę spodziewać i na co szef będzie prawdopodobnie zwracał uwagę... chciałabym jak najlepiej wypaść...
Pozdrawiam!
mariola1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 16:22   #24
ono44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Praca kelnerki

Cytat:
Napisane przez mariola1105 Pokaż wiadomość
Hej! A ja mam takie pytanie... chodzi mi o pracę kelnerki ale w pizzerii. To pierwsza moja taka praca i pojutrze idę na dzień próbny. Bardzo zależy mi na tej pracy i chciałabym Was prosić jakieś rady... co powinnam wiedzieć, czego sie mogę spodziewać i na co szef będzie prawdopodobnie zwracał uwagę... chciałabym jak najlepiej wypaść...
Pozdrawiam!
a jak zarabiaja kelnerki w klubach?i czy warto
ono44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 21:56   #25
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Praca kelnerki

Z tego co sie orientuję, to kelnerki w klubach zarabiaja około 8-10 zł/h, przynajmnie w Łódzi. Ja pracuje w normalnej restauracji, ale moja koleżanka pracowała w klubie i po 3 tygodniah zreygnowała. Głównie polegało to na zbieraniu od ludzi szklanek ze stolików, wymianie popielniczek ewent. przyniesieniu drinka, przez cała noc. Jeśli koleżnaka pracowała przez cały weekend to kładła sie o 8, wstawała o 15 i znów do pracy. Dosyc wykańczajace, a napiwki żadne. Ale jesli komus praca w nocy nie przeszkadza, to czemu nie
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 20:25   #26
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: Praca kelnerki

Dziewczyny poratujcie : )

Kiedyś pracowałam parę miesięcy w pizzeri i dawałam radę natomiast od dwóch tygodni zatrudniona jestem w restauracji - i mam problem z noszeniem kufli i szklanek z napojami/piwem na tacy. Czuję się strasznie niepewnie - macie jakieś rady? Wskazówki?
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:19   #27
_Kroliczek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Praca kelnerki

Cytat:
Napisane przez mariola1105 Pokaż wiadomość
Hej! A ja mam takie pytanie... chodzi mi o pracę kelnerki ale w pizzerii. To pierwsza moja taka praca i pojutrze idę na dzień próbny. Bardzo zależy mi na tej pracy i chciałabym Was prosić jakieś rady... co powinnam wiedzieć, czego sie mogę spodziewać i na co szef będzie prawdopodobnie zwracał uwagę... chciałabym jak najlepiej wypaść...
Pozdrawiam!

to i ja sie dopisze pracowałam w pizzerii jako kelnerka i dobrze wspominam te czasy,chociaż były momenty,ze miało się dość. ale po kolei :
- na rozmowie kwalifikacyjnej zadano mi pytanie dlaczego chciałabym tu pracować ? czy jadłam ich jakieś dania ?
-w ogłoszeniu nie było wymaganego doswiadczenia, wiec na rozmowie zostałam poinformowana o przeszkoleniu,przez pracujacąkelnerke itd.
-buty i strój na pierwsze pare dni przynosisz swoje (bluzka bez dekoltu z rękawem, taki zwykły T-shirt ,a obuwie dowolne wygodne i stabilne abys dala rade chodzic po sali ; potem dostaniesz stroj firmowy (koszulka itp)
- a z wymogów obsługi - to uśmiech, grzeczność na potęgę i dobry team w pracy i reszta pójdzie
_Kroliczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 18:12   #28
cbpatryk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Praca kelnerki

Czytając te wszystkie wypowiedzi to na głowę idzie dostać . Wielu z was pracuje jako kelnerzy ale źle radzicie tutaj. Tylko z garstką mogę się zgodzić , bo reszta odwala prace bo musi. Skończyłem technikum w tym zawodzie i co najważniejsze to egzamin zawodowy , ale jak nie wiecie co i jak to nie piszcie porad , bo są mylne i nie aktualne !!
cbpatryk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:53   #29
patrycjar1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Praca kelnerki

Witam a możecie mi powiedziec ile zarabiają kelnerki w Warszawie a jesli wiecie to tez ile kelnerzy?
patrycjar1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 06:57   #30
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Praca kelnerki

To już zalezy od tego gdzie się załapiesz Jaki typ lokalu Cię interesuję? Biorąc pod uwagę tylko stawkę godzinową wiele nie wyciągniesz. Najwięcej jest z tipów i premii.
__________________

Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 10:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.