Kosmetyki naturalne - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 19:50   #2071
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

seige, ja podtrzymuje propozycje oddania BB.
pisze PW
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 20:41   #2072
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Używałam parę lat temu kremu Nirvanesque (czy jak to się tam pisze), z początku cera wyglądała po nim całkiem przyzwoicie, potem jednak się jakby przyzwyczaiła i nie było spektakularnych efektów. Używałam też kremu pod oczy - średni. A tak poza tym to kosmetyki Nuxe nie są kosmetykami naturalnymi.
Ja dodam, że Nuxe ma jedną linię kosmetyków z ECOCERT, ale oczywiście niestety niedostępna w Polsce.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 20:44   #2073
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ja dodam, że Nuxe ma jedną linię kosmetyków z ECOCERT, ale oczywiście niestety niedostępna w Polsce.
Ooo! Tego nie wiedziałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 21:20   #2074
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

No nuxe mają serię z ecocertem i to całkiem bogatą, ale kiedy to do nas dojdzie? Zresztą wiele firm ma serie z ecocertem których u nas nie ma o czym kiedyś pisałam.

Ja niestety chcąc zaoszczędzić zaliczyłam pare wpadek. Największa to olej kokosowy kupiony z myślą o włosach. Niestety okazał się rafirowany (nie pachnie), a na włosy działa tragicznie. Ja się nie dziwię, że dziewczyny myją po kilka razy głowę żeby to coś zmyć. Nie wiem może te pachnące działają lepiej ale do kokosa się zniechęciłam. To nie dla moich cienkich piór. Przerobiłam trochę na piling solny i resztę też tak przerobię, bo piling był ok, ale więcej nie kupię dziada.

I oczywiście dałam plamę z olejkami eterycznymi, bo kupiłam podobnie jak olej w eko-sklepie, ale wydaje mi się że słabo pachną, słabiej niż kej więc pewnie sztuczne jakieś. A może to przez mój lekko zapchany nos, sama już nie wiem.

Korah wspaniale że wróciłaś! Tęskniłam!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 22:10   #2075
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
kkorah podasz co to za dieta?

w ogole szukalam dziewczyn ktorym wyslalam paczuszki na fb ale nie moge Was znalezc, a chcialam zobaczyc Wasze buzki ^^
Ooo a skad to zamowienie bylo robione przez Ciebie?


Dziewczyny, pierwsze wrażenia z żelem pomarańćzowym i hydrolatem - bardzo pozytywne (zamawialam z BU)
Jutro sprobuje maseczke z aceroly.

Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%
Tego cuda nie wiem jak użyć

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-05-13 o 22:13
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 22:18   #2076
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Sylvia, żel hialuronowy możesz dodać do kremu czy balsamu tuż przed nalożeniem, na dloni, albo do toniku czy micela- na waciku. Możesz tez użyć solo, a nawet na wlosy. Bardzo dobrze się spisuje w mieszance z olejem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-13 o 22:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 23:16   #2077
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Największa to olej kokosowy kupiony z myślą o włosach. Niestety okazał się rafirowany (nie pachnie), a na włosy działa tragicznie. Ja się nie dziwię, że dziewczyny myją po kilka razy głowę żeby to coś zmyć. Nie wiem może te pachnące działają lepiej ale do kokosa się zniechęciłam. To nie dla moich cienkich piór.
Nie rezygnuj z oleju kokosowego.
Ja też mam cienkie włosy bardzo i suche, a olej kokosowy naprawdę je nawilża. Kup surowy olej kokosowy (nierafinowany), najlepiej organiczny i używaj, naprawdę warto.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 00:36   #2078
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

dziękuję Korah. czytałam coś o tym na BU .. jednak rano będę próbować

wspominałam, że żałuję, że nie wzięłam sobie pudru bambusowego? Chyba mógłby się mi przydać, tym bardziej, że w ptasich ilościach kolorówke kładę na buzię.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-05-14 o 00:38
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 03:13   #2079
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Największa to olej kokosowy kupiony z myślą o włosach. Niestety okazał się rafirowany (nie pachnie), a na włosy działa tragicznie. Nie wiem może te pachnące działają lepiej ale do kokosa się zniechęciłam.
Na moje włosy olej kokosowy też wyjątkowo źle działa. Tak rafinowany, jak i - nierafinowany. Za radą jednej z Wizażanek przerzuciłam się na oleje jednonienasycone i wielonienasycone. Rzeczywiście - działają.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 09:19   #2080
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja właśnie zamówiłam sobie w kosmetykach natury żel pod prysznic vanilowy z Anne Lind oraz mydło dla alergików z Logony oraz glinkę z argiletz i olej kokosowy To tak na dobry początek weekendu.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:31   #2081
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Na moje włosy olej kokosowy też wyjątkowo źle działa. Tak rafinowany, jak i - nierafinowany. Za radą jednej z Wizażanek przerzuciłam się na oleje jednonienasycone i wielonienasycone. Rzeczywiście - działają.

Wg mnie olej kokosowy ma przecudną konsystencję, taką balsamiczną, no i ten zapach. Ma fajną orzeźwiająoco-chlodzącą wlaściwość. Za te cechy go wlaśnie bardzo lubię. Mam olej z efavitu. Nie narzekam na niego, uważam jednak, że kokosowy jedynie natluszcza, slabiutko nawilża w przeciwienstwie do np masla shea.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 11:57   #2082
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
No nuxe mają serię z ecocertem i to całkiem bogatą, ale kiedy to do nas dojdzie? Zresztą wiele firm ma serie z ecocertem których u nas nie ma o czym kiedyś pisałam.

Ja niestety chcąc zaoszczędzić zaliczyłam pare wpadek. Największa to olej kokosowy kupiony z myślą o włosach. Niestety okazał się rafirowany (nie pachnie), a na włosy działa tragicznie. Ja się nie dziwię, że dziewczyny myją po kilka razy głowę żeby to coś zmyć. Nie wiem może te pachnące działają lepiej ale do kokosa się zniechęciłam. To nie dla moich cienkich piór. Przerobiłam trochę na piling solny i resztę też tak przerobię, bo piling był ok, ale więcej nie kupię dziada.

I oczywiście dałam plamę z olejkami eterycznymi, bo kupiłam podobnie jak olej w eko-sklepie, ale wydaje mi się że słabo pachną, słabiej niż kej więc pewnie sztuczne jakieś. A może to przez mój lekko zapchany nos, sama już nie wiem.

Korah wspaniale że wróciłaś! Tęskniłam!
Lula pytałaś o minerały. Ja w tej chwili testuję kilka, ale zaczęłam od Everyday Minerals odcień Linen w formule Intensive (najbardziej kryjąca). Teraz przyszły do mnie próbki z Lumiere Cosmetics i Light Neutral w formule Veena Velvet jest po prostu idealny kolorystycznie, jakby ktoś moją skórę photoshopem potraktował
Możesz poczytać wątki na forum mineralnym tu na wizażu i zamówić sobie na allegro albo na stronie dystrybutorów jakieś próbki, np. słoiczki Everyday Minerals, które wystarczają na kilkanaście użyć są po 4,90. Nie jest to jakoś dużo pieniędzy, a zobaczysz, czy w ogóle Ci taka forma podkładu pasuje Albo na wymiankach tu na wizażu możesz poszukać, sporo dziewczyn oferuje minerały
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:59   #2083
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wg mnie olej kokosowy ma przecudną konsystencję, taką balsamiczną, no i ten zapach. Ma fajną orzeźwiająoco-chlodzącą wlaściwość. Za te cechy go wlaśnie bardzo lubię. Mam olej z efavitu. Nie narzekam na niego, uważam jednak, że kokosowy jedynie natluszcza, slabiutko nawilża w przeciwienstwie do np masla shea.
Jeżeli masło shea nawilża jeszcze bardziej, niż olej kokosowy, to koniecznie muszę spróbować. Na szczęście będę miała pod koniec czerwca z BU.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:04   #2084
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Olej kokosowy systematycznie stosowany bardzo podratował skórę mojego TŻ, który ma atopowe zapalenie skóry. Miał ogromny problem z okolicą ust, teraz jest dużo lepiej. Na dodatek uwielbiam ten zapach na jego twarzy.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:15   #2085
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Ja właśnie zamówiłam sobie w kosmetykach natury żel pod prysznic vanilowy z Anne Lind oraz mydło dla alergików z Logony oraz glinkę z argiletz i olej kokosowy To tak na dobry początek weekendu.
Nie wiem czy pytalam juz. Wiec wybacz.
Zdaj mi prosze relacje ze spirulinki

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26908921]Jeżeli masło shea nawilża jeszcze bardziej, niż olej kokosowy, to koniecznie muszę spróbować. Na szczęście będę miała pod koniec czerwca z BU.
[/QUOTE]
Też się przymierzam do niego, ojjj. Za miesiac pozwole sobie na troche rozpusty, Tymczasem zdaje Wam relacje z oleju z pestek malin - fantastyczny! na noc nałożyłam odrobinke po przetarciu hydrolatem oczarowym. Czuje, ze juz nigdy nie kupie w drogeriach zelow i tonikow..
Dolozylam rano tez olejek do kremu zwyklego Oriflame.. jest wspaniale

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Olej kokosowy systematycznie stosowany bardzo podratował skórę mojego TŻ, który ma atopowe zapalenie skóry. Miał ogromny problem z okolicą ust, teraz jest dużo lepiej. Na dodatek uwielbiam ten zapach na jego twarzy.
Aha. A nie pojawiły się u niego jakieś wypryski? Słyszałam, że często tak się zdarza
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:18   #2086
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Aha. A nie pojawiły się u niego jakieś wypryski? Słyszałam, że często tak się zdarza
Ma atopową, suchą skórę i nigdy nie ma wyprysków.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:48   #2087
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Lula pytałaś o minerały. Ja w tej chwili testuję kilka, ale zaczęłam od Everyday Minerals odcień Linen w formule Intensive (najbardziej kryjąca). Teraz przyszły do mnie próbki z Lumiere Cosmetics i Light Neutral w formule Veena Velvet jest po prostu idealny kolorystycznie, jakby ktoś moją skórę photoshopem potraktował
Możesz poczytać wątki na forum mineralnym tu na wizażu i zamówić sobie na allegro albo na stronie dystrybutorów jakieś próbki, np. słoiczki Everyday Minerals, które wystarczają na kilkanaście użyć są po 4,90. Nie jest to jakoś dużo pieniędzy, a zobaczysz, czy w ogóle Ci taka forma podkładu pasuje Albo na wymiankach tu na wizażu możesz poszukać, sporo dziewczyn oferuje minerały
Kto raz spróbuje minerałów i mu przypadną do gustu, ten już nigdy nie wróci do tradycyjnych podkładów.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ja dodam, że Nuxe ma jedną linię kosmetyków z ECOCERT, ale oczywiście niestety niedostępna w Polsce.
No to ja też tego nie wiedzieć.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 13:47   #2088
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Na moje włosy olej kokosowy też wyjątkowo źle działa. Tak rafinowany, jak i - nierafinowany. Za radą jednej z Wizażanek przerzuciłam się na oleje jednonienasycone i wielonienasycone. Rzeczywiście - działają.
Moglabys podac przyklady tych olejow, no i tych ktore tak dobrze dzialaja na wlosy. Ja dzisiaj kupilam olej konopny z mysla o ciele i wlosach. Nada sie? Uzywal ktos ten olej w takim wlasnie zastosowaniu? A na twarz? Nie zapcha?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 13:53   #2089
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

a czy ol. kokosowy trzeba trzymac w lodowce??
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 14:07   #2090
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Lula pytałaś o minerały. Ja w tej chwili testuję kilka, ale zaczęłam od Everyday Minerals odcień Linen w formule Intensive (najbardziej kryjąca). Teraz przyszły do mnie próbki z Lumiere Cosmetics i Light Neutral w formule Veena Velvet jest po prostu idealny kolorystycznie, jakby ktoś moją skórę photoshopem potraktował
Możesz poczytać wątki na forum mineralnym tu na wizażu i zamówić sobie na allegro albo na stronie dystrybutorów jakieś próbki, np. słoiczki Everyday Minerals, które wystarczają na kilkanaście użyć są po 4,90. Nie jest to jakoś dużo pieniędzy, a zobaczysz, czy w ogóle Ci taka forma podkładu pasuje Albo na wymiankach tu na wizażu możesz poszukać, sporo dziewczyn oferuje minerały
Kotwilka a to dziwne... Bo ja tez uzywalam w EDM Linen i wydawal mi sie idealny a teraz kiedy przerzucilam sie na Lumiere uzywam Golden Fair... Zamowilam coprawda Light Neutral w formule Flawless Face, niemniej jednak robi ze mnie sympatycznego trupka a sam w sobie jest lekko za ciemny... Doszlam do tego calkiem niedawno bo tak to sadzilsm, ze wszystkie moje trafienia sa ok. Teraz jestem innego zdania. Sprawdzalam wszystkie 3 na szyi i rece i wyszlo na to ze jednak Golden Fair jest blizszy memu cialu Light Neutral dobrze sie wtapia ale przy wiekszej ilosci jest juz za ciemny. Dlatego zamowilam teraz Golden Fair FF i tak sie ludze, ze sie pokochamy... Ehhhh te mineraly
Kotwilka a jakich rozow uzywasz? Ja mam Delicate Pink w calosci (prawie taki sam jak Poppy ktory tez jest cudny), do tego probki kilku innych. Z probek zakochalam sue w Sugarberry. Probowalam nawer kupic gdzies klona ale nigdzie nie ma podobnego koloru (brudny roz z odrobinka fioletu). Skorzystalam wiec z ostatniej promocji i zamowilam Szczerze sie do siebie na sama mysl i tym rozu. Mam nadzieje ze Lumiere nie zdecyduje sie nigdy na zmiane formul czy asortymentu kolorowki (choc prasowance sprzydalyby sie).

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a czy ol. kokosowy trzeba trzymac w lodowce??
Nie trzeba. Nie jest tak poddatny na jelczenie. Mozna tez na nim smazyc bo jako jeden z nielicznych olejow zachowuje swoje korzystne wlasciwosci.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:11   #2091
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a czy ol. kokosowy trzeba trzymac w lodowce??
Coś ty. Ja mam swój już półtora roku i jest ok.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:25   #2092
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Moglabys podac przyklady tych olejow, no i tych ktore tak dobrze dzialaja na wlosy. Ja dzisiaj kupilam olej konopny z mysla o ciele i wlosach. Nada sie? Uzywal ktos ten olej w takim wlasnie zastosowaniu? A na twarz? Nie zapcha?
Olej konopny raczej jest z tych lżejszych, podobno ładnie się wchłania, nie powinien zapchać. Na mazidłach piszą, że włosy po nim są bardziej błyszczące i łatwiej się rozczesują. Warto spróbować w takim razie
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:35   #2093
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

aha bo kurcze moj hm'topnial' w szafce i wlozylam go do lodowki, ale w takim razie go wyjme
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:52   #2094
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
aha bo kurcze moj hm'topnial' w szafce i wlozylam go do lodowki, ale w takim razie go wyjme
Bo jego prog topnienia to ok. 25 stopni celsjusza. To ze zamienia sie w postac plynna nie oznacza tego samego co proces jelczenia.

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Olej konopny raczej jest z tych lżejszych, podobno ładnie się wchłania, nie powinien zapchać. Na mazidłach piszą, że włosy po nim są bardziej błyszczące i łatwiej się rozczesują. Warto spróbować w takim razie
Dziekuje Klolcia. Sprobuje w takim razie. Podobno niezle nawilza i regeneruje - dlatego kupilam.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:29   #2095
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26904469]Nie rezygnuj z oleju kokosowego.
Ja też mam cienkie włosy bardzo i suche, a olej kokosowy naprawdę je nawilża. Kup surowy olej kokosowy (nierafinowany), najlepiej organiczny i używaj, naprawdę warto.
[/QUOTE]

Paranoja na pewno nierafinowany czy organiczny jest lepszy. Ja mam ekologiczny jadalny i jeśli kiedyś o nim zapomnę, a nie przychodzi mi to łatwo, to może skuszę się na inny, ale szczerze wątpię. Włosy mi po nim lecą, a u mnie każdy jeden na wagę złota. I to zmywanie - tragedia.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:30   #2096
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Na moje włosy olej kokosowy też wyjątkowo źle działa. Tak rafinowany, jak i - nierafinowany. Za radą jednej z Wizażanek przerzuciłam się na oleje jednonienasycone i wielonienasycone. Rzeczywiście - działają.
ja od stycznia stosuję olej kokosowy nierafinowany (z Mazideł) jako odżywki i nie zauważyłam do tej pory żeby cokolwiek robił z moimi włosami 1-2 razy w tygodniu nakładam go na całą noc na wilgotne włosy, albo godzinę przed myciem. Potem myję pukle Aleppo (kokos nie zostaje na włosach mimo jednokrotnego mycia) płuczę wodą z octem...a cudownych właściwości ani widu, ani słychu. Jednak nafta kosmetyczna + olej rycynowy działały u mnie bardziej spektakularnie... Jednak kocham ten kokosowy zapach i szukam innych zastosowań - do ust jest niestety jak dla mnie za "cienki"...czasem nakładam na buzię na noc, jednak boję się, że na dłuższą metę mnie zapcha.

Heroldin - napisz proszę, które z wypróbowanych przez Ciebie olejów działają odżywczo na włosy




Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Teraz przyszły do mnie próbki z Lumiere Cosmetics i Light Neutral w formule Veena Velvet jest po prostu idealny kolorystycznie, jakby ktoś moją skórę photoshopem potraktował
Witaj w klubie Kotwilko
ja miałam to szczęście, że pierwszymi minerałami jakie testowałam były właśnie Lumiere VV Light Neutral i od razu trafiłam na swój ideał
i przyznam, że przebijając się przez tysiące postów na wizażu mina mi rzedła, że chyba tylko mi ten odcień pasuje (przesadzam trochę, ale bardzo mało widziałam dziewczyn, które pisały że się u nich sprawdził). Z minerałami jest też taki plus, że sąsiadujące z sobą na palecie odcienie wyglądają na skórze niemal tak samo
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:43   #2097
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Na moje włosy olej kokosowy też wyjątkowo źle działa. Tak rafinowany, jak i - nierafinowany. Za radą jednej z Wizażanek przerzuciłam się na oleje jednonienasycone i wielonienasycone. Rzeczywiście - działają.
Czyli nie jestem jedyna I zgadzam się, mam 2 inne oleje, których używam z powodzeniem, a chcąc zaoszczędzić skusiłam się na tego kokosa, bo pomyślałam że może będzie jeszcze lepszy skoro tyle osób go chwali. Jak widać oleje to sprawa bardzo indywidualna. Moim zdaniem kokos jest przereklamowany.

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Lula pytałaś o minerały. Ja w tej chwili testuję kilka, ale zaczęłam od Everyday Minerals odcień Linen w formule Intensive (najbardziej kryjąca). Teraz przyszły do mnie próbki z Lumiere Cosmetics i Light Neutral w formule Veena Velvet jest po prostu idealny kolorystycznie, jakby ktoś moją skórę photoshopem potraktował
Możesz poczytać wątki na forum mineralnym tu na wizażu i zamówić sobie na allegro albo na stronie dystrybutorów jakieś próbki, np. słoiczki Everyday Minerals, które wystarczają na kilkanaście użyć są po 4,90. Nie jest to jakoś dużo pieniędzy, a zobaczysz, czy w ogóle Ci taka forma podkładu pasuje Albo na wymiankach tu na wizażu możesz poszukać, sporo dziewczyn oferuje minerały
Dziękuję za odpowiedź! Przyznam że co zerkam na te minerały, strony o nich i sklepy to dostaję gorączki, bo wybór jest olbrzymi i głupieję. Chciałabym coś jasnego, co przykryje biel filtra, ale też nie będzie na tyle kryjące żebym nie widziała swojej cery- chodzi mi tylko i wyłącznie o przykrycie filtra, żeby nie wyglądało jak tynk. Nie wiem może mam za duże wymagania

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-05-14 o 15:36
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:43   #2098
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Olej konopny raczej jest z tych lżejszych, podobno ładnie się wchłania, nie powinien zapchać. Na mazidłach piszą, że włosy po nim są bardziej błyszczące i łatwiej się rozczesują. Warto spróbować w takim razie


Ja używalam konopnego. Trzeba go szybko zużyć i trzymać w lodówce, gdyż jest bardzo nietrwaly, po miesiącu jelczeje. Używalam na twarz, nie zapchal, ale rozszeżal mi pory, tak więc stosowalam oszczędnie. Cudownie nawilżal i mial dosć przyjemny zapach, jak na olej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:50   #2099
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy słyszałyście może o żelu do pielęgnacji do cery trądzikowej z firmy Bio Galen? Na kwc jest tylko kilka opinii. Oto skład: Skład: Water, Glycerin, Iodine-Bromine-Calcium-Magnesium Saline, Methylocellulose, Etanol, Soduim benzoate, Menthol, Methylparaben. Dostałam go w prezencie i sie zastanawiem czy stosowac.
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:26   #2100
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
ja od stycznia stosuję olej kokosowy nierafinowany (z Mazideł) jako odżywki i nie zauważyłam do tej pory żeby cokolwiek robił z moimi włosami 1-2 razy w tygodniu nakładam go na całą noc na wilgotne włosy, albo godzinę przed myciem. Potem myję pukle Aleppo (kokos nie zostaje na włosach mimo jednokrotnego mycia) płuczę wodą z octem...a cudownych właściwości ani widu, ani słychu. Jednak nafta kosmetyczna + olej rycynowy działały u mnie bardziej spektakularnie... Jednak kocham ten kokosowy zapach i szukam innych zastosowań - do ust jest niestety jak dla mnie za "cienki"...czasem nakładam na buzię na noc, jednak boję się, że na dłuższą metę mnie zapcha.

Heroldin - napisz proszę, które z wypróbowanych przez Ciebie olejów działają odżywczo na włosy






Witaj w klubie Kotwilko
ja miałam to szczęście, że pierwszymi minerałami jakie testowałam były właśnie Lumiere VV Light Neutral i od razu trafiłam na swój ideał
i przyznam, że przebijając się przez tysiące postów na wizażu mina mi rzedła, że chyba tylko mi ten odcień pasuje (przesadzam trochę, ale bardzo mało widziałam dziewczyn, które pisały że się u nich sprawdził). Z minerałami jest też taki plus, że sąsiadujące z sobą na palecie odcienie wyglądają na skórze niemal tak samo
Najgorsze w minerałach jest to, że ciągle ma się ochotę próbować nowych
Przybijam piątkę co do oleju kokosowego - mnie tylko puszył, żadnej poprawy włosów niestety nie zauważyłam
Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Czyli nie jestem jedyna I zgadzam się, mam 2 inne oleje, których używam z powodzeniem, a chcąc zaoszczędzić skusiłam się na tego kokosa, bo pomyślałam że może będzie jeszcze lepszy skoro tyle osób go chwali. Jak widać oleje to sprawa bardzo indywidualna. Moim zdaniem kokos jest przereklamowany.

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------



Dziękuję za odpowiedź! Przyznam że co zerkam na te minerały, strony o nich i sklepy to dostaję gorączki, bo wybór jest olbrzymi i głupieję. Chciałabym coś jasnego, co przykryje biel filtra, ale też nie będzie na tyle kryjące żebym nie widziała swojej cery- chodzi mi tylko i wyłącznie o przykrycie filtra, żeby nie wyglądało jak tynk. Nie wiem może mam za duże wymagania
Po prostu musisz wybrać formułę, która nie jest bardzo kryjaca. Takich jest sporo

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Kotwilka a to dziwne... Bo ja tez uzywalam w EDM Linen i wydawal mi sie idealny a teraz kiedy przerzucilam sie na Lumiere uzywam Golden Fair... Zamowilam coprawda Light Neutral w formule Flawless Face, niemniej jednak robi ze mnie sympatycznego trupka a sam w sobie jest lekko za ciemny... Doszlam do tego calkiem niedawno bo tak to sadzilsm, ze wszystkie moje trafienia sa ok. Teraz jestem innego zdania. Sprawdzalam wszystkie 3 na szyi i rece i wyszlo na to ze jednak Golden Fair jest blizszy memu cialu Light Neutral dobrze sie wtapia ale przy wiekszej ilosci jest juz za ciemny. Dlatego zamowilam teraz Golden Fair FF i tak sie ludze, ze sie pokochamy... Ehhhh te mineraly
Kotwilka a jakich rozow uzywasz? Ja mam Delicate Pink w calosci (prawie taki sam jak Poppy ktory tez jest cudny), do tego probki kilku innych. Z probek zakochalam sue w Sugarberry. Probowalam nawer kupic gdzies klona ale nigdzie nie ma podobnego koloru (brudny roz z odrobinka fioletu). Skorzystalam wiec z ostatniej promocji i zamowilam Szczerze sie do siebie na sama mysl i tym rozu. Mam nadzieje ze Lumiere nie zdecyduje sie nigdy na zmiane formul czy asortymentu kolorowki (choc prasowance sprzydalyby sie).
Linen był dla mnie trochę za siny Tzn jakoś niezdrowo w nim wyglądałam
Mam kilka próbek różów: próbkę Poppy z Lumiere, kilka jakiś sampli z EDM, ale urzekła mnie Doll Face z Lily Lolo - to tak naprawdę rozświetlacz, bo na skórze niemal nie widać koloru. Ale tafla...
A od kilku dni zastanawiam się, czy nie przerzucić się na bronzery, bo jakoś mi się zdaje, że bardziej by mi pasowały niż róże - bo albo są dla mnie za ciemne, albo zbyt ceglaste, albo w przypadku jasnych odcieni, w ogóle ich nie widać na buzi
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:20.