"Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-03, 19:35   #1
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386

"Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe


Witajcie, dziewczyny.
Już nie mogę poradzić sobie z wypryskami w strefie T (mam cerę mieszaną) i na plecach. Używam regularnie kremów antybaktyryjnych (pichtowy), zrobiłam sobie tonik octowy. I nic.
Po odstawieniu tabletek anty już prawie rok temu non stop wyskakują mi, zwłaszcza na brodzie i plecach, podskórne, wielkie, bolące gule, które goją się tygodniami, a potem zostawiają czerwone ślady.
Proszę doświadczone biochemiczki o konkretne rady - jak powinna wyglądać moja pielęgnacja, aby pozbyć się tego cholerstwa - miec jednolitą twarz i ograniczyć wypryski.
Bardzo dbam o twarz i ciało - myję skórę żelem bez sls Tin Tin Ziaja, spłukuję wodą gotowaną, przecieram tonikiem octowym z olejkiem herbacianym (mam wrażenie, że tonik powoduje, że pryszczy wychodzi więcej, a może skóra się oczyszcza?), nakładam krem antyb i nic. Policzki mam suche, przy nosie skóra także jest przesuszona, a gule nadal się robią.
Niedługo lato, nie wiem jak pokażę plecy - mydło siarkowe z Barwy nie pomaga .
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 07:58   #2
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Brak mi sił - bardzo proszę o pomoc w ustaleniu planu działania!

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
Po odstawieniu tabletek anty już prawie rok temu non stop wyskakują mi, zwłaszcza na brodzie i plecach, podskórne, wielkie, bolące gule, które goją się tygodniami, a potem zostawiają czerwone ślady.
Judyta,
jeśli te gule pojawiły się (lub nasiliły) po odstawieniu pigułek, to ja bym przyczyny szukała nie w niewłaściwej pielęgnacji, a w hormonach. Moim zdaniem powinnas iść do lekarza i zrobić odpowiednie badania...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 17:47   #3
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Brak mi sił - bardzo proszę o pomoc w ustaleniu planu działania!

No właśnie, ja już sama nie wiem co mam robić...
Schaetzchen, a czy masz na myśli konkretne badania?
Wiem, że ginekolog nie zleci mi np. badania hormonów, bo już parokrotnie o to prosiłam
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 21:27   #4
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Brak mi sił - bardzo proszę o pomoc w ustaleniu planu działania!

Ja bym poszukała ginekologa-endokrynologa (choć taki gatunek znam tylko ze słyszenia). Sama nie miałam takich problemów, więc nic konkretnego Ci nie powiem, ale zaczęłabym od zbadania poziomu hormonów właśnie. jakieś rozregulowania mogą być przyczyną problemów na twarzy. Wiem, że lekarze czasami przepisują na problemy skórne Diane - tak słyszałam.
A skoro gin nie skierował Cię na badania to może dobry dermatolog - opowiesz mu jakie masz objawy po odstawieniu piguł.
Głowa do góry!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 08:56   #5
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
co na gule?

Drogie Biochemiczki, ratujcie!

Jakiś czas temu zaczęłam smarować brodę acne dermem - mam kilka blizenek-przebarwień popryszczowych, chciałam je wybielić. Fajnie szło, do czasu... Kilka dni temu pojawiła mi się na brodzie gula... Jest to duże (z pół cm średnicy), czerwone, bardzo bolesne... Czytałam o wysypie takich paskudztw po kwasach no i się doigrałam... Smaruję to tormentiolem, vitellą ictamo - I NIC!!! Cholera jak siedziała tak siedzi.
Czym to potraktować? Kwas odstawiłam, ale może do niego wrócić? Chyba w wątku o peelingu migdałowym Ania pisała coś o tym że wysokie stężenie migdałka pięknie poradziło sobie z pryszczami u jej syna? No, ale to moje to nie pryszcz...

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę... Nigdy takiego czegoś nie miałam...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 09:01   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Coś takiego wyskoczyło mi (tez na brodzie) jak zaczynałam przygodę z Effaclarem. Pomógł mi (troche) Tribiotic, ale chyba lepiej poradzil sobie sam Effaclar,
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 09:08   #7
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: co na gule?

Acha, czyli dalej kwasić? Dobra, spróbuję
Dzięki!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 12:16   #8
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: co na gule?

schaetzchen ja Ci powiem, że to są miłe złego początki ale nie martw się, tylko okładaj się kremami i kwaś, możesz też przyłączyć się do nas jak masz ochotę
tworzymy kółko wsparcia dla tych podupadających psychicznie po stosowaniu m.in. AD
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 13:20   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Acha, czyli dalej kwasić? Dobra, spróbuję
Dzięki!

Kwasić
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 13:21   #10
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Drogie Biochemiczki, ratujcie!

Jakiś czas temu zaczęłam smarować brodę acne dermem - mam kilka blizenek-przebarwień popryszczowych, chciałam je wybielić. Fajnie szło, do czasu... Kilka dni temu pojawiła mi się na brodzie gula... Jest to duże (z pół cm średnicy), czerwone, bardzo bolesne... Czytałam o wysypie takich paskudztw po kwasach no i się doigrałam... Smaruję to tormentiolem, vitellą ictamo - I NIC!!! Cholera jak siedziała tak siedzi.
Czym to potraktować? Kwas odstawiłam, ale może do niego wrócić? Chyba w wątku o peelingu migdałowym Ania pisała coś o tym że wysokie stężenie migdałka pięknie poradziło sobie z pryszczami u jej syna? No, ale to moje to nie pryszcz...

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę... Nigdy takiego czegoś nie miałam...
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Coś takiego wyskoczyło mi (tez na brodzie) jak zaczynałam przygodę z Effaclarem. Pomógł mi (troche) Tribiotic, ale chyba lepiej poradzil sobie sam Effaclar,
dziewczyny, Wy to macie szczęście, mi cos takiego wychodzi śerdnio kilka razy w miesiącu, nie wiem juz czym to jest spowodowane, bo kwaszę się już 2 mesiące, mam coś od dermatologa i nic, może to burza hormonów..nie wiem juz chyba na nie to zrzucę, bo jak odłozyłam tabletki anty to wszystko było ok, a teraz im dalej od tego tym więcej gul w miesiącu, przy czym tabletki odłożyłam ok rok temu, a gule wyskakuja zawsze od połowy cyklu i tak może to to jest winą..a nie wiem, ale i tak zazdroszcze wam jednej guli
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 19:39   #11
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: co na gule?

Phdwao, ja kiedyś już też myślałam, że miewam gule, ale ta paskuda teraz to jest dopiero coś tamte to jakieś maleństwa były Może te Twoje to też takie maluchy?

L_V, dzięki za rady, najsilniejszym kwachem jaki mam jest AD - już się posmarowałam po powrocie do domu. I podąża do mnie zamówiony w mazidłach kwas migdałowy - gulo drżyj!!!

Yeah, ja jestem kwasową prawie dziewicą - tylko effaclar (kocham) i teraz AD... ale kółko wsparcia się przyda
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 19:47   #12
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Phdwao, ja kiedyś już też myślałam, że miewam gule, ale ta paskuda teraz to jest dopiero coś tamte to jakieś maleństwa były Może te Twoje to też takie maluchy?
niee no małe nie są, a jakie mi slady zostawiają..szkoda gadać, al wierzę...wciąż wierze że będę mieć niedługo ładną buzie bez niczego
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 08:00   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziewczyny, Wy to macie szczęście, mi cos takiego wychodzi śerdnio kilka razy w miesiącu, nie wiem juz czym to jest spowodowane, bo kwaszę się już 2 mesiące, mam coś od dermatologa i nic, może to burza hormonów..nie wiem juz chyba na nie to zrzucę, bo jak odłozyłam tabletki anty to wszystko było ok, a teraz im dalej od tego tym więcej gul w miesiącu, przy czym tabletki odłożyłam ok rok temu, a gule wyskakuja zawsze od połowy cyklu i tak może to to jest winą..a nie wiem, ale i tak zazdroszcze wam jednej guli
Phdwao, u mnie historia wyglądała odobnie. Co miesiąc gule (kilka) na brodzie - stałe miejsce. Zaleczałam je czyms wysuszającym,a le znowu wracały. Najprtawdopodobniej nigdy nie były do końca usunięte, i zawsze zostawały jakeiś pozostałości głęboko pod skórą. Comiesięczne zzmiany hormonalne powodowały, ze stan zapalny się odnawiał i tak w kółko. Kiedy zaczęłam przygodę z Diacnealem najpierw wysypało mnie na policzkach. Myslałam, ze to juz koniec wysypu, ale kiedy dorzuciałam Effaclar wylazł mi ten wulkan na brodzie - i dziewczyny, wierzcie mi miałam tak opuchniętą brodę, że cięzko mi było mówić czy jeść. Że o kontaktach międzyludzkich juz nie wspomnę. Dodatkowo miała jeszcze taki buraczano-siny odcień, wyglądałąm wprost oszałąmiająco Ale zgodnie z zasadą kwasiłam się dalej, no i gula mi się wygoiłą - raz na zawsze (odpukać, puk puk)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 11:12   #14
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Phdwao, u mnie historia wyglądała odobnie. Co miesiąc gule (kilka) na brodzie - stałe miejsce. Zaleczałam je czyms wysuszającym,a le znowu wracały. Najprtawdopodobniej nigdy nie były do końca usunięte, i zawsze zostawały jakeiś pozostałości głęboko pod skórą. Comiesięczne zzmiany hormonalne powodowały, ze stan zapalny się odnawiał i tak w kółko. Kiedy zaczęłam przygodę z Diacnealem najpierw wysypało mnie na policzkach. Myslałam, ze to juz koniec wysypu, ale kiedy dorzuciałam Effaclar wylazł mi ten wulkan na brodzie - i dziewczyny, wierzcie mi miałam tak opuchniętą brodę, że cięzko mi było mówić czy jeść. Że o kontaktach międzyludzkich juz nie wspomnę. Dodatkowo miała jeszcze taki buraczano-siny odcień, wyglądałąm wprost oszałąmiająco Ale zgodnie z zasadą kwasiłam się dalej, no i gula mi się wygoiłą - raz na zawsze (odpukać, puk puk)
oto moge miec nadzieje,że mi to miniedzięki Ci za nią
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 13:53   #15
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: co na gule?

Mialam to samo, z tym ze gule byly tak uporczywe, juz nie wspomne o bolu ale jak to wygladało... odstawilam kwasy, teraz stosuje isotrexin. Nic na gule nie pomagalo, wyskakiwaly przez 3 mce tylko na brodzie, teraz na szczescie czysto. (odpukac)
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 20:00   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Schaetzen, jak tam Twoja gula?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 20:38   #17
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: co na gule?

No dobra, przyznam się... ale nie bijcie...
otóż odkryłam w szafce resztkę kwasu l-mlekowego... rozrobiłam z wodą tak żeby był słabszy i to nałożyłam patyczkiem na gulę. Ponieważ nic nie szczypało ani nie wyglądało żeby na guli zrobiło jakiekolwiek wrażenie - to poszłam spać. A rano... podczas mycia odpadł mi kawał skóry... No i mam teraz strup jak 10 groszy, wygląda słabo, ale to nauczka za moją głupotę... Najgorsze jest zaś to, że gula wcale nie wygląda na wyżartą do spodu... to jakiś alien jest czy co???????
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 21:37   #18
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
No dobra, przyznam się... ale nie bijcie...
otóż odkryłam w szafce resztkę kwasu l-mlekowego... rozrobiłam z wodą tak żeby był słabszy i to nałożyłam patyczkiem na gulę. Ponieważ nic nie szczypało ani nie wyglądało żeby na guli zrobiło jakiekolwiek wrażenie - to poszłam spać. A rano... podczas mycia odpadł mi kawał skóry... No i mam teraz strup jak 10 groszy, wygląda słabo, ale to nauczka za moją głupotę... Najgorsze jest zaś to, że gula wcale nie wygląda na wyżartą do spodu... to jakiś alien jest czy co???????
o kurcze..to nie ciekawieto musiało nieźle wypalić skórę..obyCi ślad nie został jakiś
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 21:50   #19
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: co na gule?

Mnie na takie gule bolące umiejscowione pod skórą na brodzie pomógł tylko antybiotyk. Miałam dwie kurację i teraz widzę, że cholerstwo wraca. Na razie smaruję na noc Isotrexinem i ginie powoli, rozchodzi się jakby pod skórą, ale powrót gul to i tak sygnał, że czas na wizytę u derma
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 15:43   #20
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: co na gule?

Jak byłam na studiach to takie bolące grudki smarowałam czosnkiem z braku laku i przy okazji go wcinałam, jak mnie brało przeziębienie, łzy mi płyneły ale jadłam, bo nie mogłam sobie pozwolić na leżenie i na leki i pomagało!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 06:57   #21
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: co na gule?

Generalnie jestem zawiedziona bo my tu pierdu pierdu a mi dzis właśnie gula wyszła:/najgorsze jest to, że od jutra do piątku pracuję w takim miejscu, że muszę wyglądac nienagannie, a tu co??:-(przecież tego zakryć nawet nie idzie:-(jest w początkowym stadium, więc może się cofnie, tylko nie wiem czym posmarować??L_V robiłaś triboitikiem, czy to cofnie rozwoj, czy może effacla A.I. uzyc??
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 08:54   #22
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Generalnie jestem zawiedziona bo my tu pierdu pierdu a mi dzis właśnie gula wyszła:/najgorsze jest to, że od jutra do piątku pracuję w takim miejscu, że muszę wyglądac nienagannie, a tu co??:-(przecież tego zakryć nawet nie idzie:-(jest w początkowym stadium, więc może się cofnie, tylko nie wiem czym posmarować??L_V robiłaś triboitikiem, czy to cofnie rozwoj, czy może effacla A.I. uzyc??

Phdwao, Tak, smartowałam tribiotykiem i Effaclarem na zmiane. Z tymze Trbiotic mozesz stosowac max. 3-4 dni pod rząd i stop.

Shaetzen, no to masz niezły wulkan jełśi kwas mlekowy go nie wziął. Ale chyba nie pokusiłabym sie o takie eksperymenty, z uwagi na to, że po każdym strupie zostaje mi przebarwienie. Usunięcie śladów po gulach na brodzie zajęło mi chyba rok, a jeszcze nie wyrównałam kolorytu w 100%.
Może już nie eksperymentuj z mlekowym....mozna jesczez spróbowac posmarowac retinoidami. Retinoidy wyciągaja takie paskudztwa na wierzch...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 08:59   #23
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Phdwao, Tak, smartowałam tribiotykiem i Effaclarem na zmiane. Z tymze Trbiotic mozesz stosowac max. 3-4 dni pod rząd i stop.
dziekujęna razie poszedł effaclar,a codo przebarwień po gulach, tomam ich własnie sporo, na brodzie tylko, bo tam mi wychodzą, pomaga mi AD na nie, ale sądzę że długa droga do ich likwidacji czeka
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:26   #24
kluska2
Raczkowanie
 
Avatar kluska2
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 35
Dot.: co na gule?

dziewczyny, jeżeli to taki typ gul (guli?) jaki mnie czasem dotyczy (a więc głębokie podskórne "pryszcze" które bolą i nie dadzą się wydusic (ostatecznie wycieka z nich odrobina płynu -mam nadzieje, ze nie tego pozakomórkowego )i nic na nie nie działa takiego przeciwtrądzikowego (dodam jeszcze ze ja mam mieszaną skórę i mi takowe wyskakują często na obrzeżach strefy T lub całkiem poza nią, np. na skroni (ałłaaa))-to może przyda Wam się moja rada- zeby paskudztwo posmarowac grrrrubo maścią ichtiolową (apteka,1,80zł-na ropne zmiany the best)i przykleic plasterek,zeby sie nie rozmazywało, na noc.mi zawsze "zjada" min.50% guli w 1 noc,potem czasem w ciagu dnia ponosze nowa porcje pod plasterkiem i jest duuzo lepiej!
kluska2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 20:10   #25
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: co na gule?

Jak ja mialam wysyp gul (boki twarzy i szyja,reszta twarzy czysciutka) to pomogl mi DUAC.
Mieszanka benzyl peroxide i antybiotyk klindamycyna.
Wszystko ladnie znikalo w ciagy 48 godz.

A tak wogole to jestem ciekawa skad sie takie gule robia?
Mysle,ze to chyba nie jest zwykly tradzik,ale juz stan zapalny.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 20:56   #26
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: co na gule?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Shaetzen, no to masz niezły wulkan jełśi kwas mlekowy go nie wziął. Ale chyba nie pokusiłabym sie o takie eksperymenty, z uwagi na to, że po każdym strupie zostaje mi przebarwienie. Usunięcie śladów po gulach na brodzie zajęło mi chyba rok, a jeszcze nie wyrównałam kolorytu w 100%.
Może już nie eksperymentuj z mlekowym....mozna jesczez spróbowac posmarowac retinoidami. Retinoidy wyciągaja takie paskudztwa na wierzch...
Na szczęście posmarowanie mlekowym nie okazało się aż tak idiotycznym pomysłem jak myślałam Po 2 dniach strupek (który był dość cienki) ładnie odpadł, pod spodem skóra oczywiście jest różowa i cienka (hmmmm ciekawe jakie przebarwienie po nim zostanie), wygląda na wyleczoną - natomiast na środku jest jakieś zgrubienie, które - jak myślę - jest pozostałością po guli. Na szczęście nie boli już i nie jest tak upiornie wiśniowo-sine. Póki co smaruję to cudo na noc cicalfate bo wydaje mi się że się lepiej goi - a na dzień solidna warstwa filtra (i dosmarowuję to miejsce) - jak strupek się całkowicie wyleczy to zobaczę co dalej. Kwas mlekowy poszedł w odstawkę (a raczej służy mi dalej do peelingowania dłoni na których sprawdza się znakomicie)

L_V, dziękuję za wszelkie porady!!! Retinoidów nigdy nie używałam - są na receptę której moja ginekolozka nie chciała wypisać próbowałam kiedyś ystheal ale mam na niego uczulenie... narazie chodzę wokół tematu Próbowałam w aptece wysępić isotrexin (bo gdzieś wyczytałam że jest bez recepty) ale też się nie udało Może dojrzeję żeby się wybrać do dermatologa - ale jakoś mi głupio z prawie niezłą twarzą
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 19:56   #27
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: co na gule?

wg mnie na gule świetna jest po prostu maść ichtiolowa z apteki, wyciąga wszystko
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 14:20   #28
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: co na gule?

Wyciągam wątek, bo dla mnie to temat na czasie.

Kwaszę się Effaclarem już drugi sezon, wcześniej używałam go na przemian z AD. W tym sezonie zrezygnowałam z AD (który notabene bardzo mi pomógł) i w jego miejsce wprowadziłam stopniowo Retin A.

Wszystko pięknie, twarz jest zdecydowanie jaśniejsza, promienieje. Pryszcze zdarzają się jedynie tuż przed okresem.

Aż do dziś. Wstałam rano, przetarłam twarz... patrzę do lustra i oczom nie wierzę. Mam na brodzie wielką, bolącą, czerwoną gulę.

Niczego nie zmieniałam w pielęgnacji ostatnio, niczego też nie odstawiłam. Po prostu znienacka wylizło mi coś, co boli, wygląda fatalnie nawet po zamaskowaniu.

Dzisiaj spróbuję nałożyć na to "ufo" grubszą warstwę Effaclaru.

A winowajcą tego jest chyba stres. Ostatnio miałam i mam go w nadmiarze.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 15:10   #29
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: co na gule?

Ja ze swej strony polecam maść z erytromycyną. Również się kwaszę, ale niestety takich rzeczy to u mnie kwasy nie załatwiają
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 15:16   #30
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: co na gule?

Dziękuję. Jeśli przez noc mi się to "ufo" nie zmniejszy pomyślę o czymś z antybiotykiem.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 23:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.