zwolinili mnie ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 00:44   #1
bladykris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7

zwolinili mnie ...


czesc dziewczyny, mam nadzieje ze mi pomozecie .

Własnie dowiedziałam sie ze mnie zwolini z pracy. Mam umowe o prace na czas nie określony . Dostalam wypowiedzenie z 2 miesiecznym okresem wypowiedzenia. Pracuje od 5 stycznia 2009 . Czy mam szanse dostac zasiłek? z moich obliczen wychodzi ze brakuje mi 4 dni do pelnych 365 przepracowanych dni. Mam jeszcze 2 tyg zaległego urlopu. Czy jest jakas szansa na zasiłęk? Aha wczesniej przez 2 miesiace pracowalalam na umowe zlecenie . Ale to sie chyba nie liczy błaaagam o odpowiedz
bladykris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:14   #2
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: zwolinili mnie ...

Z tego co pamiętam to umowy zlecenia chyba też się jakoś liczą, ale pewna niestety nie jestem. Zadzwoń jutro do UP (albo lepiej idź tam) i dowiedz się wszystkiego dokładnie.
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 13:52   #3
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: zwolinili mnie ...

Cytat:
Napisane przez bladykris Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny, mam nadzieje ze mi pomozecie .

Własnie dowiedziałam sie ze mnie zwolini z pracy. Mam umowe o prace na czas nie określony . Dostalam wypowiedzenie z 2 miesiecznym okresem wypowiedzenia. Pracuje od 5 stycznia 2009 . Czy mam szanse dostac zasiłek? z moich obliczen wychodzi ze brakuje mi 4 dni do pelnych 365 przepracowanych dni. Mam jeszcze 2 tyg zaległego urlopu. Czy jest jakas szansa na zasiłęk? Aha wczesniej przez 2 miesiace pracowalalam na umowe zlecenie . Ale to sie chyba nie liczy błaaagam o odpowiedz

Nie martw sie - nie tracisz pracy z dnia na dzien - zacznij szukać masz przecież całe dwa miesiące na spokojne poszukiwania. Może znajdziesz coś ciekawszego - trzymam kciuki
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 07:48   #4
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: zwolinili mnie ...

Ja dostałem wypowiedzenie w lipcu, przez miesiąc myślałem co ze sobą zrobić i zdecydowałem się na założenie własnej działalności gospodarczej co właśnie wprowadzam w życie
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 08:06   #5
aninka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 526
Dot.: zwolinili mnie ...

Wejdź na prawosos.pl tam jest sporo ludzi którzy znają temat.
aninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 09:22   #6
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: zwolinili mnie ...

Urząd Pracy bierze 18 miesięcy wstecz i musisz mieć przepracowane 365 dni.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 10:17   #7
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: zwolinili mnie ...

jak masz zaległu urlop to jeszcze go wybierz
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 23:05   #8
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: zwolinili mnie ...

umowa zlecenie jest liczona do okresu pracy, jeżeli zarabiałaś co najmniej tyle, ile wynosiła wtedy najniższa krajowa.. (chyba)
__________________
"Livin' easy, lovin' free, season ticket, on a one - way ride
Askin' nothin', leave me be, takin' everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I'd rather do
Goin' down, party time, My friends are gonna be there too
[...]"


teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 16:46   #9
bladykris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7
Dot.: zwolinili mnie ...

dzięki dziewczyny, kochane jesteście

juz sie rozgladam za nowa pracą, mam nadzieje ze cos znajde . Chociaz wiem ze bedzie trudno bo dostalam wypowiedzenie z powodu "bierności w pracy" z czym sie absolutnie nie zgadzam (jednak 7 dni od otrzymania wypowiedzenia już minęło wiec nie mogę się odwołać):/ dzisiaj jeszcze bede rozmawiac z szefem mam nadzieje ze po wysłuchaniu moich argumentów jest szansa ze zmieni wypowiedzenie na wypowiedzenie za porozumieniem stron .. ehhh mam nadzieje ze jakos sie wszystko ułozy
bladykris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 17:25   #10
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: zwolinili mnie ...

Cytat:
Napisane przez bladykris Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny, kochane jesteście

juz sie rozgladam za nowa pracą, mam nadzieje ze cos znajde . Chociaz wiem ze bedzie trudno bo dostalam wypowiedzenie z powodu "bierności w pracy" z czym sie absolutnie nie zgadzam (jednak 7 dni od otrzymania wypowiedzenia już minęło wiec nie mogę się odwołać):/ dzisiaj jeszcze bede rozmawiac z szefem mam nadzieje ze po wysłuchaniu moich argumentów jest szansa ze zmieni wypowiedzenie na wypowiedzenie za porozumieniem stron .. ehhh mam nadzieje ze jakos sie wszystko ułozy

Ojeju No fakt lepiej by było za porozumieniem stron. A dowiadywałaś się w UP jak z tym zasiłkiem?
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 17:49   #11
bladykris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7
Dot.: zwolinili mnie ...

Cytat:
Napisane przez Spoora Pokaż wiadomość
Ojeju No fakt lepiej by było za porozumieniem stron. A dowiadywałaś się w UP jak z tym zasiłkiem?
tak, niemam niesttety szans na zasiłek, brakuje mi 4 dni przepracowanych , umowa zlecenie niestety w moim przypadku sie nie wlicza, ponieważ dochód był za mały eh moja pierwsza praca i tak zostałam potraktowana że szkoda gadać. tyle dobrze ze te 2mies mam na szukanie nowego zajęcia ..

bladykris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 21:37   #12
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: zwolinili mnie ...

A można wiedzieć, jakim cudem masz 2 miesiące wypowiedzenia? Bo próg z prawa pracy wynosi albo 2 tygodnie albo 1 miesiąc albo 3 miesiące... W zależności od stażu pracy u danego pracodawcy.

I pamiętaj, że jeśli zostałaś zwolniona, to przysługują Ci dni na szukanie pracy (2 albo 3, nie pamiętam teraz dokładnie).
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:50   #13
bladykris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7
Dot.: zwolinili mnie ...

pracowalam od 5 stycznia 2009 (umowa na czas okreslony ) i 4 lutego dostałam umowe na czas nieokreślony , 2 miesieczne wypowiedzenie chyba dlatego, bo mialam umowe na czas nie okreslony. nie przepracowalam wiecej niz rok . Tak sobie to tłumaczyłam

Cyt."I pamiętaj, że jeśli zostałaś zwolniona, to przysługują Ci dni na szukanie pracy (2 albo 3, nie pamiętam teraz dokładnie). "

nie bardzo rozumie, jakie to dni? mogę sobie wziąć wolne np 2 dni płatne , i w tych dniach np isc na rozmowe kwalifikacyjną do innej firmy? dobrze zrozumiałam?

bladykris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:53   #14
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: zwolinili mnie ...

w czasie wypowiedzenia pracujesz normalnie co nie ? to w czasie tych dni bierzesz 2 dni na szukanie pracy - niby- bo takowe sie należą urlop masz to sobie jeszcze wybierz - wykorzystaj
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:55   #15
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: zwolinili mnie ...

Cytat:
Napisane przez bladykris Pokaż wiadomość
pracowalam od 5 stycznia 2009 (umowa na czas okreslony ) i 4 lutego dostałam umowe na czas nieokreślony , 2 miesieczne wypowiedzenie chyba dlatego, bo mialam umowe na czas nie okreslony. nie przepracowalam wiecej niz rok . Tak sobie to tłumaczyłam
Łapiesz się na miesięczne wypowiedzenie, bo masz staż pracy 10 miesięcy u tego pracodawcy. 3 miesiące by było, gdybyś była zatrudniona u tego pracodawcy ponad trzy lata (wlicza się wszystkie okresy zatrudnienia). Ale te 2 miesiące to nie wiem skąd, bo takiej wartości nie ma...

Cytat:
Napisane przez bladykris Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumie, jakie to dni? mogę sobie wziąć wolne np 2 dni płatne , i w tych dniach np isc na rozmowe kwalifikacyjną do innej firmy? dobrze zrozumiałam?
Art. 37. Kodeksu Pracy

§ 1. W okresie co najmniej dwutygodniowego wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę pracownikowi przysługuje zwolnienie na poszukiwanie pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

§ 2. Wymiar zwolnienia wynosi:

1) 2 dni robocze - w okresie dwutygodniowego i jednomiesięcznego wypowiedzenia,

2) 3 dni robocze - w okresie trzymiesięcznego wypowiedzenia, także w przypadku jego skrócenia na podstawie art. 361 § 1.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:03   #16
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: zwolinili mnie ...

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Łapiesz się na miesięczne wypowiedzenie, bo masz staż pracy 10 miesięcy u tego pracodawcy. 3 miesiące by było, gdybyś była zatrudniona u tego pracodawcy ponad trzy lata (wlicza się wszystkie okresy zatrudnienia). Ale te 2 miesiące to nie wiem skąd, bo takiej wartości nie ma...



Art. 37. Kodeksu Pracy

§ 1. W okresie co najmniej dwutygodniowego wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę pracownikowi przysługuje zwolnienie na poszukiwanie pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

§ 2. Wymiar zwolnienia wynosi:

1) 2 dni robocze - w okresie dwutygodniowego i jednomiesięcznego wypowiedzenia,

2) 3 dni robocze - w okresie trzymiesięcznego wypowiedzenia, także w przypadku jego skrócenia na podstawie art. 361 § 1.
No dobrze, ale nie zapominaj, ze paragrafy z KP dotyczą minimalnych ustaleń pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem. Zatem jeśli pracodawca chce, może dac nawet i półroczny okres wypowiedzenia.

A Bladykrys radzę pogadac z szefem zeby może zwolnienie było opóźnione ze wzgledu na sytuacje na rynku pracy, że wtedy bedzie sie mogła starać o zasiłek. Może pracodawca się zlituje. Wtedy absolutnie nie zmieniaj na porozumienie stron, ponieważ nie będzie Ci przysługiwał zasiłek.
A tym zapisem na wypowiedzeniu sie nie przejmuj - to nie dyscyplinarka (byłaby natychmiastowa), a na swiadectwie pracy (ktore de facto pokazujesz przyszłemu pracodawcy) nigdy nie widnieje powód zwolnienia tylko paragraf dotyczący zwolnienia pracownika związanego z decyzją pracodawcy - nie pamietam paragrafu, nie chce mi sie grzebać zeby znaleźć swoje świadectwo ).
Byłam w tej samej sytuacji - chcieli zrobic reduzkję etatów i doszukali się powodu dla którego zwolniono kilka osób.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:54   #17
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: zwolinili mnie ...

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
No dobrze, ale nie zapominaj, ze paragrafy z KP dotyczą minimalnych ustaleń pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem. Zatem jeśli pracodawca chce, może dac nawet i półroczny okres wypowiedzenia.
Generalnie jest tak, że nie można wydłużać okresów wypowiedzenia, chyba że ma się stanowisko związane z odpowiedzialnością materialną. Albo chyba że rozwiązuje się pracę za porozumieniem stron. No i ważne jest, co jest zapisane w umowie...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 10:09   #18
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: zwolinili mnie ...

a nie mozna poprosić tego pracodawcy, zeby przedłużył o te cztery dni? tak tylko na papierku, niech łaski nie robi a okaże zwykły ludzki odruch. No i ta kwestia bierności to strasznie może zabruździć w papierach. Jeśli uważasz, ze to nie prawda to walcz o swoje
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 10:38   #19
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: zwolinili mnie ...

Jeszcze nie wiem czy dobrze pamietam z zajęć z prawa, ale okres wypowiedzenia biegnie dopiero od pierwszego dnia następnego miesiąca, kiedy się dowiedziałaś, ze Cię zwolnili, czyli teoretycznie jak się dowiedziałaś 8 litopada to 2-miesięczny okres wypowiedzenia powinien biec od 1 grudnia. W czasie litopada powinnas wykorzystać (jeśli chcesz) urlop, który przysługuje Ci za przepracowane miesiące (oczywiscie jeśli wczesniej go nie wykorzystałas).

Przy każdnej PIP istnieją dyżury, gdzie są bezpłatne porady prawne z zakresu prawa pracy. Może tam też Ci cos doradzą
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.