Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-22, 12:03   #1411
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Z tymi parówkami jak ze wszystkim- co za dużo to niezdrowo
Co do Brewoxylu i innych maści tego typu...mam z tym doświadczenie jak mało kto Trądzik leczę od dawna...teraz jednak pozostały mi same przebarwienia...jednak ich tępienie też nie należy to przyjemnosci...szczególni e, że jest to proces długi, pracochłonny...no i na jakiekolwiek efekty trzeba długo czekać
Illegal- kwas hialuronowy nie będzie za mocny na tę porę roku? Z tego co wiem najłagodniejszym kwasem, którego można używać nawet w lato, gdyż nie jest fotouczulający to kwas azelainowy zawarty m.in. w Acne-Dermie Używałaś tej maści? Jest rewelacyjna!

Dotka- kup sobie kropelki dziecięce z wit. C "Juvit" Posmaruj najpierw całą twarz i delikatnie oczy- zobacz czy Cie nie podrażni Mnie np. nie podrażnia a z tego, co wiem...te kropelki są rewelacyjne na zmarszczki
Myślisz, że te kropelki mogą poradzić sobie z popękanymi naczynkami? Któraś z Was kiedyś pisała, że na naczynka świetnie działa witamina C, więc zastanawiam się, czy nie spróbować z kropelkami na skórę , a nie doustnie.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 12:03   #1412
Cogata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ooo to świetne efekty widzę bardzo dobrze. może ja też jak znajdę chwilę wolnego, zrobię sobie taką maseczkę
Cogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 14:52   #1413
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Paula- nie wiem jak to jest dokładnie z naczynkami...gdzieś kiedyś spotkałam się z tym, że wit. C może jeszcze bardziej zaogniać. Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia...Może poczytaj coś więcej nt. działania wit. C na cerę naczynkową
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 19:15   #1414
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

dotka, ja mam cevikap- ten żadszy

do dziewczyn z naczynkami, co prawda ja nie mam tego problemu, ale moja ciocia- i owszem. Szukałam kiedyś dla niej kremu i wkoncu kupiłam jej aroniowy z agropharmu. Do dziś się z nim nie rozstaje i kupuje za każdym razem, gdy jej się kończy Może wam też przypadnie do gustu?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 06:35   #1415
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Paspartu, a jakich konkretnie kropelek używałaś? Bo z tego co pamiętam to Juvit ma sporo gliceryny, Cevikap chyba ma mniej (albo wcale )
Na cerę problematyczną to ja bym brała Cevikap. A zapycha Cię gliceryna? Bo Cevikapu to tez z drugiej strony uzywają tłuste cery, a pamiętam, że Ty masz suchą...Ale mimo wszystko trzymałabym się go, żeby nie pogorszyć trądziku.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 12:07   #1416
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Wiesz, moja cera to w ogóle jest dziwna Ściągnięta i czasem się łusczy, ale też mi się bardzo przetłuszcza A gliceryna mnie zapycha niestety
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 15:05   #1417
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

znowu siedzę z listkami herbaty na twarzy. zaczerwienienie znika w minutę po nałożeniu jest po prostu niesamowita, już samo lekkie spryskanie herbatą twarzy ukoiło ją i spowodowało zniknięcie tego uczucia ściągnięcia... mimo, że mam strup na pół twarzy, herbata działa!

Dziewczyny, proszę o pomoc w klikowym konkursie... wypadłam z rankingu po 3 tygodniach uczciwej walki, a jutro koniec
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 17:20   #1418
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
dotka, ja mam cevikap- ten żadszy

do dziewczyn z naczynkami, co prawda ja nie mam tego problemu, ale moja ciocia- i owszem. Szukałam kiedyś dla niej kremu i wkoncu kupiłam jej aroniowy z agropharmu. Do dziś się z nim nie rozstaje i kupuje za każdym razem, gdy jej się kończy Może wam też przypadnie do gustu?
A gdzie można dostać ten krem?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 18:03   #1419
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
A gdzie można dostać ten krem?
Produkty tej firmy są dostępne w zielarskich i aptekach, więc myślę, ze tam bez problemu go dostaniesz.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 18:43   #1420
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Stosowałyście może kurkumę? To nie tyle Japoński co hinduski sposób, a ilekroć czytam coś na temat pielęgnacji urody w Indiach , znajduję dużo o jej dobroczynnych właściwościach ... Korci mnie,żeby zmieszać sobie coś takiego (ze strony tipy.pl ) :

  • 1,5 szklanki jogurtu naturalnego
  • 3-4 migdały
  • 2 łyżki soku z cytryny
  • 1 łyżeczka miodu
  • szczypta mielonej kurkumy

Zmiel migdały na drobny proszek. Możesz również rozejrzeć się w sklepie za mączką migdałową. Zarówno zmielone migdały jak i mączka równie dobrze nadają się do przygotowania kremu.

Zmieszaj zmielone migdały z jogurtem, sokiem z cytryny, miodem i kurkumą. Mieszaj tak długo, dopóki konsystencja nie stanie się jednolita.

Codziennie przed snem nakładaj małą ilość kremu na twarz. Nie stosuj go jako kremu na dzień, ponieważ sok z cytryny może źle zareagować na słońce. W nocy cera lepiej pochłania składniki
kremu, więc jego działanie wyrównujące koloryt skóry jest zwiększone.

Rezultatów spodziewaj się po około 14 dniach. Migdały, sok z cytryny i kurkuma to najsilniejsze naturalne substancje rozjaśniające. Ich działanie jest porównywalne z efektami stosowania wielu chemicznych kremów rozświetlających. Składniki te znane są od stuleci ze swoich właściwości rozjaśniających i rozświetlających. Wyrównują koloryt skóry, wygładzają cerę i sprawiają, że staje się promienna. W połączeniu z nawilżająco-odżywczymi właściwościami jogurtu i miodu, tworzą doskonały krem, który nie tylko rozświetla cerę, ale również poprawia jej kondycję.
Pamiętaj, żeby krem przechowywać w lodówce
w zamkniętym słoiczku. Preparat należy zużyć w ciągu 7 dni od przygotowania.
__________________
[...] Ludzi w Raju było tylko dwoje [...]
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 20:39   #1421
merila
Raczkowanie
 
Avatar merila
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 279
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paulaa89 Pokaż wiadomość
Stosowałyście może kurkumę? To nie tyle Japoński co hinduski sposób, a ilekroć czytam coś na temat pielęgnacji urody w Indiach , znajduję dużo o jej dobroczynnych właściwościach ... Korci mnie,żeby zmieszać sobie coś takiego (ze strony tipy.pl ) :

  • 1,5 szklanki jogurtu naturalnego
  • 3-4 migdały
  • 2 łyżki soku z cytryny
  • 1 łyżeczka miodu
  • szczypta mielonej kurkumy

Zmiel migdały na drobny proszek. Możesz również rozejrzeć się w sklepie za mączką migdałową. Zarówno zmielone migdały jak i mączka równie dobrze nadają się do przygotowania kremu.

Zmieszaj zmielone migdały z jogurtem, sokiem z cytryny, miodem i kurkumą. Mieszaj tak długo, dopóki konsystencja nie stanie się jednolita.

Codziennie przed snem nakładaj małą ilość kremu na twarz. Nie stosuj go jako kremu na dzień, ponieważ sok z cytryny może źle zareagować na słońce. W nocy cera lepiej pochłania składniki
kremu, więc jego działanie wyrównujące koloryt skóry jest zwiększone.

Rezultatów spodziewaj się po około 14 dniach. Migdały, sok z cytryny i kurkuma to najsilniejsze naturalne substancje rozjaśniające. Ich działanie jest porównywalne z efektami stosowania wielu chemicznych kremów rozświetlających. Składniki te znane są od stuleci ze swoich właściwości rozjaśniających i rozświetlających. Wyrównują koloryt skóry, wygładzają cerę i sprawiają, że staje się promienna. W połączeniu z nawilżająco-odżywczymi właściwościami jogurtu i miodu, tworzą doskonały krem, który nie tylko rozświetla cerę, ale również poprawia jej kondycję.
Pamiętaj, żeby krem przechowywać w lodówce
w zamkniętym słoiczku. Preparat należy zużyć w ciągu 7 dni od przygotowania.
Ooo, jutro kupię migdały, jogurt, kurkumę mam w domu i do dzieła A nuż będzie działało;d
__________________
CEL:
>> 54 kg <<
merila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 14:00   #1422
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

paula, jeeej.. dzięki fajnie się zaopowiada, ale ja najpierw poczekam na wasze relacje, a jak zadziała to i ja spróbuję
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 14:03   #1423
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Mnie też zaczęło korcić...
Jednak nei chcę przesadzać...np. na razie ukrywam przed TŻtem, że zamiast pudru używam skrobii (jest dla mnie rewelacyjna! ), ale dzisiaj jak pójdziemy na zakupy to wezmę cynamon...i pewnie będę musiała wygadać po co mi to...
Ech...on i tak biedny jakoś wytrzymuje moje cotygodniowe mikstury na włosy...jak wytrzyma krem z kurkumą to nie wiem
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 17:40   #1424
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Mnie też zaczęło korcić...
Jednak nei chcę przesadzać...np. na razie ukrywam przed TŻtem, że zamiast pudru używam skrobii (jest dla mnie rewelacyjna! )
Używasz jej na podkład ? Nie zbija się?

Co do cynamonu - położyłam kiedyś na dłonie, właściwie,żeby je rozgrzać i podziałał równie agresywnie jak imbir, podrażnienia schodziły kilka dni. Z tym,że miałam naprawdę przesuszone dłonie, co za tym idzie- pewnie i nadwrażliwe. W końcu zima była...
__________________
[...] Ludzi w Raju było tylko dwoje [...]
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:02   #1425
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Nie
Daję dosłownie odrobinkę Do tej pory męczyłam się płatkami kosmetycznymi, ale dziś kupiłam w końcu pędzel
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:12   #1426
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ale mówicie o takiej skrobi zmieniaczanej?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:37   #1427
Single Lady
Raczkowanie
 
Avatar Single Lady
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 121
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
ale mówicie o takiej skrobi zmieniaczanej?
tak mąkę lub skrobię ziemniaczaną (to jedno i to samo) można używać jako pudru. Można też dodać do niego cynamonu bo ma on jakies pozytywne właściwości. Efekt (u mnie) mat na cały dzień! Używam drugi dzień i jestem w szoku. Zawsze po kilku godzinach po nałożeniu pudru znów się świeciłam. A w przypadku skrobii... Nałożyłam rano i do tej pory jest mat

tak wgl to wypadałoby się przywitać. Kilka dni zajęło mi przeczytanie wątku ale warto było. Kilka dni temu zmieniłam swój demakijaż, narazie bez spektakularnych efektów, ale to chyba wymaga czasu. Piję też od wczoraj zieloną no i zaczęłam stosować filtr (BD - skrobia matuje go rewelacyjnie). Dzięki dziewczyny za wasze rady! Udzielać się zacznę bardziej po mojej maturze (jutro ostatni egzamin, ustny polak...). Fajnie się was czyta w przerwach między wkuwaniem prezentacji

Edytowane przez Single Lady
Czas edycji: 2010-05-24 o 18:39
Single Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:40   #1428
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Single Lady Pokaż wiadomość
tak mąkę lub skrobię ziemniaczaną (to jedno i to samo) można używać jako pudru. Można też dodać do niego cynamonu bo ma on jakies pozytywne właściwości. Efekt (u mnie) mat na cały dzień! Używam drugi dzień i jestem w szoku. Zawsze po kilku godzinach po nałożeniu pudru znów się świeciłam. A w przypadku skrobii... Nałożyłam rano i do tej pory jest mat

tak wgl to wypadało się przywitać. Kilka dni zajęło mi przeczytanie wątku ale warto było. Kilka dni temu zmieniłam swój demakijaż, narazie bez spektakularnych efektów, ale to chyba wymaga czasu. Piję też od wczoraj zieloną no i zaczęłam stosować filtr (BD - skrobia matuje go rewelacyjnie). Dzięki dziewczyny za wasze rady! Udzielać się zacznę bardziej po mojej maturze (jutro ostatni egzamin, ustny polak...). Fajnie się was czyta w przerwach między wkuwaniem prezentacji
Witami dzięki za odpowiedź
Skoro tak super matuje, to jutro testujemy Btw mąka nie zostawia białych śladów na twarzy?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:49   #1429
Single Lady
Raczkowanie
 
Avatar Single Lady
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 121
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Witami dzięki za odpowiedź
Skoro tak super matuje, to jutro testujemy Btw mąka nie zostawia białych śladów na twarzy?
no właśnie to jest najlepsze - ja mam śniadą karnację i nie widać go u mnie wcale! Jest zupełnie transparentny. Nie zbiera się nigdzie, nie wałkuje. Tylko nie można przesadzić z ilością. Trzeba oszczędnie nakładać poprostu najlepiej na coś nawilżającego (krem/podkład) bo skrobid podobno może wysuszać.
Single Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 18:52   #1430
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

mozecie poczytać m. in. tutaj o skrobii, choć takich wątków jest sporo na wizażu.

ja jednak byłabym bardziej za dry-flo, czyli sterylna mąka
Mozna ją kupić na mazidłach. http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:52   #1431
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dla mnie lepsza od ziemniaczanki jest kukurydzianka. Ziemniaczanka mnie bieliła, zapychała i uczulała, a na dodatek po paru godzinach robiła ciasto na twarzy. Za to kukurydzianka jest rewelacyjna Nie dorównuje jej nawet puder Dermablend za 8 dych
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 19:02   #1432
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Oj, tylko,czy jak wyjdę z tym na deszcz to się kisiel nie zrobi ???
Poeksperymentuję z małą ilością. Rozejrzę się jutro za ekologiczną kukurydzianką
__________________
[...] Ludzi w Raju było tylko dwoje [...]

Edytowane przez paulaa89
Czas edycji: 2010-05-24 o 19:03
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 19:03   #1433
Single Lady
Raczkowanie
 
Avatar Single Lady
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 121
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Dla mnie lepsza od ziemniaczanki jest kukurydzianka. Ziemniaczanka mnie bieliła, zapychała i uczulała, a na dodatek po paru godzinach robiła ciasto na twarzy. Za to kukurydzianka jest rewelacyjna Nie dorównuje jej nawet puder Dermablend za 8 dych
u mnie na szczęście ziemniaczanka spisuje się perfect, ale jak bd miała okazję to wypróbuje kukurydzianą (jeśli ktoś nie wie: skrobię! Tylko nie brać mąki kukurydzianej bo to już nie to samo :P) A co do dry-flo, skrobia bardziej mi odpowiada cenowo
Single Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 19:07   #1434
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

to pewnie zasypki dla niemowląt też się sprawdzą?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 20:08   #1435
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
to pewnie zasypki dla niemowląt też się sprawdzą?
Tak, tylko one mają zwykle talk, więc mogą destabilizować filtry, a czasem talk lubi robić ciasto na twarzy. No i mogą wysuszać, ale generalnie warto spróbować

Naprawdę jest różnica między mąką a skrobią? Nie wiedziałam Aż spojrzę, co mam w domu
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 20:38   #1436
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

[QUOTE=Single Lady :
(jutro ostatni egzamin, ustny polak...). Fajnie się was czyta w przerwach między wkuwaniem prezentacji [/QUOTE]

Trzymam kciuki za maturę !



Paspartu, kiedyś użyłam talku zamiast pudru i efekt był krótkotrwały, a twarz - jak u zombie

ponadto :

"Talc
Talk
Badania prowadzone od 20 lat dowodzą, że talk posiada właściwości fizykochemiczne odpowiedzialne za powstawanie nowotworu. Ponadto talk z łojem, potem i kosmetykami tworzy izolującą mazistą substancję zaburzającą oddychanie i czynności wydzielnicze skóry. Może przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych oraz ropnych gruczołów apokrynowych i łojowych."

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Nie wiem,czy to aby nie przesada n.t. perspektywy działania owych składników w dużych dawkach i w dodatku wyodrębnionych ,ale budzi zgrozę . ..
Może skonsultuję to z ekipą od składów, jak tylko wygram wojnę z zacinającym się modemem ...
__________________
[...] Ludzi w Raju było tylko dwoje [...]

Edytowane przez paulaa89
Czas edycji: 2010-05-24 o 20:45
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 20:48   #1437
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paulaa89 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za maturę !



Paspartu, kiedyś użyłam talku zamiast pudru i efekt był krótkotrwały, a twarz - jak u zombie

ponadto :

"Talc
Talk
Badania prowadzone od 20 lat dowodzą, że talk posiada właściwości fizykochemiczne odpowiedzialne za powstawanie nowotworu. Ponadto talk z łojem, potem i kosmetykami tworzy izolującą mazistą substancję zaburzającą oddychanie i czynności wydzielnicze skóry. Może przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych oraz ropnych gruczołów apokrynowych i łojowych."

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Nie wiem,czy to aby nie przesada n.t. perspektywy działania owych składników w dużych dawkach i w dodatku wyodrębnionych ,ale budzi zgrozę . ..
Może skonsultuję to z ekipą od składów, jak tylko wygram wojnę z zacinającym się modemem ...
To owszem jest przesada, dla tego pana prawie wszystko jest rakotwórcze Na szczęście nie jemy talku łyżkami, więc możemy być spokojne.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 07:32   #1438
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ze skrobią bywa różnie...

sama używam czystych glinek do matowienia skóry po filtrze - teraz np. zielonej, delikatnie też maskuje zaczerwienienia. super zastępuje puder.
Glinki można kupić wszędzie.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 09:43   #1439
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Hihihi...widzę, że skrobia wywołała trochę poruszenia
Ja poluję jeszcze na cynamon z Kamisa...nigdzie jednak nie mogę go dostać...wrrr...

Co do glinki- też się nad nią zastanawiałam
Kamilanet- powiedz mi w jakiej cenie ona jest? I jak robisz z niej puder? Kruszysz i to wszystko? Czy mieszasz ze zwykłym pudrem i czymś jeszcze?

Nie chce przyzwyczaić skóry do skrobii Jest ok, ale wysusza trochę Będę miała teraz kilka różnych pudełeczek po kremach to skorzystam z dóbr natury

Czekam z niecierpliwością na jakies wiadomosci o glince zielonej
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 09:52   #1440
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Glinka jest już naturalnym pudrem, nie trzeba jej kruszyć. Nasypuje ciut na rękę i nakładam pędzlem. Nie mieszam z pudrem, bo sama glinka mi wystarcza. Jeśłi mam jakieś zmiany na twarzy to używam korektora i na to glinka.

Ceny są różne - ok 10 zł za 20 ml
mi 20 ml wystarcza na kilka miesięcy
a z 20 ml można np. zrobić 3-4 maseczek na twarz.

są różne glinki ja używam z Jadwigi.

Edytowane przez Kamilanet
Czas edycji: 2010-05-25 o 09:54
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.