Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-30, 06:48   #541
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

może to wynika z typu urody Polek?
np wydaje mi się, że więcej może sobie pozwolić w makijażu wyrazista brunetka o typie Cyganki, Latynoski czy np Christina z Temptalii niż taka przysłowiowa polska szara mysz - oczy jasne niebieskawe/szarawe/zielonkawe, włosy ciemnawy blond. Tu trudniej o żywe wyraziste kolory, łatwo o przerysowanie i siłą rzeczy królują stonowane brązy/fiolety itd
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 07:34   #542
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie, czy jest jakiś cień, który byłby jak najbardziej podobny do tego środkowego ze zdjęcia (to z paletki Crush Glow Diora)?
Coś pomiędzy Shale a Hypnotizing
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 11:14   #543
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
może to wynika z typu urody Polek?
np wydaje mi się, że więcej może sobie pozwolić w makijażu wyrazista brunetka o typie Cyganki, Latynoski czy np Christina z Temptalii niż taka przysłowiowa polska szara mysz - oczy jasne niebieskawe/szarawe/zielonkawe, włosy ciemnawy blond. Tu trudniej o żywe wyraziste kolory, łatwo o przerysowanie i siłą rzeczy królują stonowane brązy/fiolety itd
a ja ubóstwiam kolorowe makijaże, mocne usta itp i mi jeszcze nikt nie powiedział że się przerysowałam... choć pewnie niektórzy z tych ludzi co ich mijam na ulicy to tak sobie myślą... ale to już ich problem nie mój... a jestem taką właśnie "szarą myszą" jak to opisujesz...właśnie przez to staram się makijażem wyróżnić trochę z tłumu tych wszystkich szarych myszy w szaro-brązowych makijażach Ja na przykład ostatnio odkryłam uroki pomarańczu i odpowiednich niebieskości i zieleni (nie wszystkich)... NIC tak nie wydobywa niebieskiej tęczówki chyba jak pomarańczowe cienie!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 11:38   #544
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
gdzieś ostatnio czytałam, że z Polkami coraz lepiej pod tym względem ja lubię kolorowe makijaże... choć czasem mam wrażenie że jak umaluję usta na porządny kolor to się dziwnie na mnie patrzą... :/ ale mam to gdzieś
patrzą, patrzą, a nawet się obracają... Za Violettą zwłaszcza

małe OT: A to teraz kratka modna i stąd niby ten Tartan
(nie cierpię kratki - i te nowe opakowania są moim zdaniem paskudne - jak owinięte kocem, a to herbowe złotko to tandetnie wygląda)


A z tymi trendami w MACu to różnie jest - ta zeszłoroczna "czarna" kolekcja to było jakieś tam podpięcie pod lansowany gotycki, czy tam inny look (nie wiem dokładnie, bo ten styl nie dla mnie), ale np. kolekcja Ungaro, mimo że taka bardziej "modowa" to dla mnie była totalna klasyka (i to jeszcze pewnie taka polska - fiolet i brąz )
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 11:45   #545
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
a na razie potestuje Dazzle glassa - zakupilam Baby sparks - leci juz do mnie z ebaya
uwielbiam Baby Sparks mój ulubiony, najczęściej używany błyszczol

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Też swego czasu miałam wielką ochotę na Dazzleglassy (nasłuchałam się masę ochów i achów na ich temat na YT), ale mierzi mnie duża ilość drobinek w błyszczykach - wolę jak błysk na ustach jest bliższy tafli niż kuli dyskotekowej
ale czemu od razu kula dyskotekowa? ja uwielbiam Dazzleglassy, a nie wydaje mi się, żeby usta me wyglądały jakoś dyskotekowo błyszczą się ładnie i o to w błyszczykach chodzi

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
małe OT: A to teraz kratka modna i stąd niby ten Tartan
(nie cierpię kratki - i te nowe opakowania są moim zdaniem paskudne - jak owinięte kocem, a to herbowe złotko to tandetnie wygląda)
zgadzam się.. okropne są te Tartanowe opakowania

tak zachwalacie tego Copperplate, że chyba go kupię na lotnisku
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 11:49   #546
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
patrzą, patrzą, a nawet się obracają... Za Violettą zwłaszcza
tak. też to zauważyłam, już się nie mogę doczekać Toxic Tale to dopiero będą kontrowersje hehe

Cytat:
małe OT: A to teraz kratka modna i stąd niby ten Tartan
(nie cierpię kratki - i te nowe opakowania są moim zdaniem paskudne - jak owinięte kocem, a to herbowe złotko to tandetnie wygląda)
a to żaden off top
kurczę, cieszę się że nie ja jedyna mam podobne zdanie bo już się bałam że jakimś odmieńcem jestem ale pal licho opakowanie koniec końców, mnie interesuje to co w środku a cienie pojedyncze, tak jak zresztą większość paletek 6stek słabiutko napigmentowane... Tak naprawdę bardzo to z tej kolekcji mnie ciągnie do Full Fuchsia ale nie kupię kolejnej szminki....
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 12:20   #547
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
a to żaden off top
kurczę, cieszę się że nie ja jedyna mam podobne zdanie bo już się bałam że jakimś odmieńcem jestem ale pal licho opakowanie koniec końców, mnie interesuje to co w środku a cienie pojedyncze, tak jak zresztą większość paletek 6stek słabiutko napigmentowane... Tak naprawdę bardzo to z tej kolekcji mnie ciągnie do Full Fuchsia ale nie kupię kolejnej szminki....
środek może i ważniejszy, ale takiej paletki nie sprezentowałbym (bo to są głównie pomysły prezentowe) jednak komuś, kto słabo kojarzy MACa Już lepsze mieli te rubinowe sprzed dwóch lat - taki pseudo-luksus co prawda, ale wyglądały dość okazale i miło dla oka.

Mnie tez kusi Full Fuchsia i jeszcze Courting Lilac (przynajmniej naTamptalii ładnie wygląda) Zobaczę czy dają radę na ustach
No i myślę nad zestawami całych produktów (z pigmentem Teal kusi, ale nie wiem jak fluidline Blitz&Glitz wygląda na żywo, lepiej jakby dali czarny)
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 12:41   #548
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
środek może i ważniejszy, ale takiej paletki nie sprezentowałbym (bo to są głównie pomysły prezentowe) jednak komuś, kto słabo kojarzy MACa Już lepsze mieli te rubinowe sprzed dwóch lat - taki pseudo-luksus co prawda, ale wyglądały dość okazale i miło dla oka.

Mnie tez kusi Full Fuchsia i jeszcze Courting Lilac (przynajmniej naTamptalii ładnie wygląda) Zobaczę czy dają radę na ustach
No i myślę nad zestawami całych produktów (z pigmentem Teal kusi, ale nie wiem jak fluidline Blitz&Glitz wygląda na żywo, lepiej jakby dali czarny)
to się zgadzam! poza tym, ktoś kto słabo kojarzy MACa oceni po takim właśnie limitowanym produkcie co go na prezent dostanie, więc kurka z założenia one powinny być co najmniej takiej samej, jak nie lepszej jakości... te limitowanki "docierają" do ludzi którzy wcześniej z MACiem nie mieli do czynienia...
Courting Lilac dla mnie za chłodny, na bank zrobi ze mnie umarlaka tak jak podobna szminka była z kociej kolekcji... to samo - ale kolor piękny!!!
a co do Teal'a to wiesz że go schrzanili nie? nowy Teal to już nie ten sam piękny głęboki turkus tylko taka jakaś niebieskawa mdła miętka...
MNie kusi zestaw z Fresco Rose...ale co będę całość kupować dla jednego paint pota??
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 20:39   #549
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Ależ jestem zadowolona.Dokupiłam dziś Amber Lights,Nocturnelle,Wedge i Vapour i tym samym skompletowałam do końca moją pierwszą 15-stkę.Następna na pewno będzie a puki co czeka pusty quad w pogotowiu
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 21:13   #550
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Ja na dniach zaczynam trzecią 15-kę kompletować a póki co czekam na Tartan.
I wiecie, nie podejrzewałam, że tak bardzo przypadnie mi do gusta szminka Lady Gaga Bosska jest, do czarnych włosów zwłaszcza
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2010-10-30 o 21:14
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 22:20   #551
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
(...)ja lubię kolorowe makijaże... choć czasem mam wrażenie że jak umaluję usta na porządny kolor to się dziwnie na mnie patrzą... :/ ale mam to gdzieś
Również lubię kolorowe makijaże, uwielbiam jeszcze mocniej zaznaczone kolorem usta.. Chwilami mam wrażenie, że ludzie spoglądają na mnie dziwnie, ale wmawiam sobie, że to podziw i działa

Żarty, żartami, ale mam troszkę odmienne zdanie od jednej z wypowiedzi - Polski uwielbiają szaleć kolorami, uwielbiają! Po prostu trzeba je wziąć za rączkę i pokazać, a jak się pokaże, to.. one szaleję.

Kiedyś miałam przyjemność spotkać przemiłą kobietę. Pani około 50. Rozmowa toczyła się o idealnej czerwieni. Wstydziła się początkowo mieć coś tak awangardowego - jej zdaniem na ustach, a mimo to.. po krótkiej chwili stwierdziła, że nawet gdyby rozmowa była na temat 'czarnej pomadki', to ona z podniesioną głową, dumnie 'chodziła by w niej'. Jestem przekonana, że poniekąd była to przenośnia.. Dążę do tego, że kobiety wystarczy o pewnych rzeczach i wartościach uświadomić, bo niekiedy żyją dziwnymi stereotypami. Może ja trafiam na jakieś odmienne przypadki? Aczkolwiek - uwielbiam je.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
(...)Ja na przykład ostatnio odkryłam uroki pomarańczu i odpowiednich niebieskości i zieleni (nie wszystkich)... NIC tak nie wydobywa niebieskiej tęczówki chyba jak pomarańczowe cienie!
Nie odkryję Ameryki, jak napiszę, że pomarańcz to kolor dopełniający - koloru niebieskiego. Zawsze jest tak, że kolory przeciwstawne idealnie wydobywają i odbijają.

Ja jako błękitnooka mogę Ci 'podpowiedzieć', co idealnie w rzeczywistości wydobywa nasz cudowny kolor oczu

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Tak naprawdę bardzo to z tej kolekcji mnie ciągnie do Full Fuchsia ale nie kupię kolejnej szminki....
Mam ją w swoim posiadaniu, już dość dawno - też mnie ciągnęło i ciągnie dalej. Warto, warto!!!

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Brusia a jak sie ma Blot Power Dark do Harmony

Zgadzam się, Blot Powder nie jest mocno napigmentowany przez co na pewno nie zrobimy sobie nim krzywdy. Co w przypadku Harmony jest możliwe, z racji tego, że róże M.A.C'a należą do produktów mocno napigmentowanych. Zależy też wszystko od Twojego zaawansowania w obeznaniu z pędzlem

Choć w chwili obecnej z NC25 zmierzam ku NC20, to w momencie kiedy byłam NC30, a nawet NC37 - Blot Powder 'Dark' idealnie się sprawdzał. Także nie zgadzam się z opinią, że jest dobry jedynie dla tych 'bladych'. Poza tym ja uwielbiam kiedy na skórze jest taki, jakby cień. Może też stąd tak wielka miłość do Blot Powder 'Dark'.
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 22:21   #552
monczka18
Raczkowanie
 
Avatar monczka18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 105
GG do monczka18
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość



Ja jako błękitnooka mogę Ci 'podpowiedzieć', co idealnie w rzeczywistości wydobywa nasz cudowny kolor oczu

Ja bym z miłą chęcią dowiedziała się jakimi kolorkami malować niebieskie oczy
monczka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 22:35   #553
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
(...)Nie zmienia to oczywiście faktu, że nie bardzo to pomaga w określeniu, czy dany cień może mieć taki, a nie inny kod
Skoro wiadomo, że owy kod oznacza również datę ważności, to bynajmniej dla mnie jasne jest to, że na przykład Deep Truth może mieć u kogoś taki kod, a u kogoś innego taki. Chyba, że coś tutaj pominęłam i nie rozumiem . Czy macie na myśli możliwość rozszyfrowania, nawet tych sprytnych fałszerzy, którzy mogą się pojawić na Waszej drodze?

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Agniecha pieknie dziekuje i mam jeszcze jedno pytanie - chciałabym kupić Blota, mam Mineralize skinfinish w kolorze medium- prosze powiedzcie jaki kolor Blota bedzie zdblizony
Medium, jak i Medium Dark będzie dobry. Jednak dużo bardziej byłabym za Medium Dark.

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez monczka18 Pokaż wiadomość
A jakie kolory bronzerów polecicie dla bladych twarzy ( NC20) chodzi mi o te do paletki. Do Macania mam wszędzie daleko a chciała bym poprosić mamę żeby mi coś kupiła.

No i muszę zobaczyć swatche tego Blot Dark który polecił KNK dla bladolicych
Sincere? Odkryłam też niedawno.. To jeżeli chodzi o wkłady. Natomiast zaryzykowałabym z Blot Powder. Uwielbiam.
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 22:39   #554
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Jakaś nowa zapowiedź
http://www.specktra.net/forum/thread...1#post_2046725
chyba coś dla fanów kolorów
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 22:39   #555
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
No w końcu znalazła się jakaś miłośniczka Cremesheen'ów (z tego co kojarzę, to nie cieszyły się tu jakąś szczególną sympatią...) - ja też swojego uwielbiam właśnie za tą mleczność no i ten zapach krówek - jak mi się skończy czasowe embargo na produkty doustne to napewno skuszę się jeszcze na jakiegoś
Mleczny, krówkowy, cudowny. Mimo, że błyszczyków mam około 30 i w dużej części są to też Plushglass'y, które były moją pierwszą miłością w M.A.C'u, a zapoczątkował ją - Oversexed, tak zwyciężyły Cremesheen'y. Zużyłam jeden, zużyłam drugi, niebawem i końca ujrzy trzeci..
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 22:41   #556
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
a co do Teal'a to wiesz że go schrzanili nie? nowy Teal to już nie ten sam piękny głęboki turkus tylko taka jakaś niebieskawa mdła miętka...
co??? nic nie wiedziałam (chyba gdzieś mi umknęło to info)
Dzięki za cenną informację, tak to odpada (a już mi się odsypka kończy )
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 22:42   #557
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
a gdzie można taką książkę dostać/zobaczyć?
Jeżeli mówimy o tym samym, to taką książkę można ujrzeć w M.A.C'u -są zdjęcia makijaży, propozycji z pokazów mody.. dotyczące danych trendów.
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 22:43   #558
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Mleczny, krówkowy, cudowny. Mimo, że błyszczyków mam około 30 i w dużej części są to też Plushglass'y, które były moją pierwszą miłością w M.A.C'u, a zapoczątkował ją - Oversexed, tak zwyciężyły Cremesheen'y. Zużyłam jeden, zużyłam drugi, niebawem i końca ujrzy trzeci..
Też zgadzam się, że Cremesheeny świetne, ale w obecnej ofercie mają niestety tylko 1 kolor który mi naprawdę odpowiada; większość zdecydowanie za jasna.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 10:01   #559
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Ależ jestem zadowolona.Dokupiłam dziś Amber Lights,Nocturnelle,Wedge i Vapour i tym samym skompletowałam do końca moją pierwszą 15-stkę.Następna na pewno będzie a puki co czeka pusty quad w pogotowiu

Vapour jest śliczny

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Również lubię kolorowe makijaże, uwielbiam jeszcze mocniej zaznaczone kolorem usta.. Chwilami mam wrażenie, że ludzie spoglądają na mnie dziwnie, ale wmawiam sobie, że to podziw i działa
o! genialne! też tak będę sobie wmawiać
Cytat:
Żarty, żartami, ale mam troszkę odmienne zdanie od jednej z wypowiedzi - Polski uwielbiają szaleć kolorami, uwielbiają! Po prostu trzeba je wziąć za rączkę i pokazać, a jak się pokaże, to.. one szaleję.

Kiedyś miałam przyjemność spotkać przemiłą kobietę. Pani około 50. Rozmowa toczyła się o idealnej czerwieni. Wstydziła się początkowo mieć coś tak awangardowego - jej zdaniem na ustach, a mimo to.. po krótkiej chwili stwierdziła, że nawet gdyby rozmowa była na temat 'czarnej pomadki', to ona z podniesioną głową, dumnie 'chodziła by w niej'. Jestem przekonana, że poniekąd była to przenośnia.. Dążę do tego, że kobiety wystarczy o pewnych rzeczach i wartościach uświadomić, bo niekiedy żyją dziwnymi stereotypami. Może ja trafiam na jakieś odmienne przypadki? Aczkolwiek - uwielbiam je.

Wiesz co, też mi się podoba jak kobiety się kolorowo malują, to przecież jest fajne w makijażu... rozumiem, że jak ktoś pracuje w biurze czy na poważnym stanowisku to raczej do pracy nie zrobi sobie TAKIEGO MAKIJAŻU .... choć jest śliczny! Ale ciemniejsze usta? albo jakaś kreska koloru... mi się wydaje, że kobiety dojrzałe boją się kolorów bo "nie wypada"... Ale właśnie dobrze, że mają szansę się przekonać że jednak wypada. Jednak nadal to chyba odosobnione przypadki... :/


Cytat:
Nie odkryję Ameryki, jak napiszę, że pomarańcz to kolor dopełniający - koloru niebieskiego. Zawsze jest tak, że kolory przeciwstawne idealnie wydobywają i odbijają.

Ja jako błękitnooka mogę Ci 'podpowiedzieć', co idealnie w rzeczywistości wydobywa nasz cudowny kolor oczu
haha no wiem, wiem, że jest naprzeciwko na skali kolorów tylko jakoś nigdy nie mogłam się przekonać do makijażu oka w tym kolorze...
rzuć jeszcze propozycje jak masz

Cytat:
Mam ją w swoim posiadaniu, już dość dawno - też mnie ciągnęło i ciągnie dalej. Warto, warto!!!

ech na co mi 15sta MACowa szminka... muszę ją na żywo zobaczyć mam opakowania na wymianę więc zawsze można

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Jeżeli mówimy o tym samym, to taką książkę można ujrzeć w M.A.C'u -są zdjęcia makijaży, propozycji z pokazów mody.. dotyczące danych trendów.
a to widziałam chyba nawet... ale ja myślę bardziej o jakiejś treściwej książce z makijażami, stepami, wskazówkami...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 10:53   #560
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
(...)ech na co mi 15sta MACowa szminka... muszę ją na żywo zobaczyć mam opakowania na wymianę więc zawsze można

Nie chciałabyś wiedzieć ile mam pomadek..

Ona cudownie wygląda! Mocno zaznaczone nią usta, do tego na powieki - Tissue Weight, czarna kreska - Fluidline Blacktrack , mocno wytuszowane rzęsy, wymodelowana twarz - Blot Powder Dark i na policzki By Candlelight. Mmm..
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 11:18   #561
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
: Wiesz co, też mi się podoba jak kobiety się kolorowo malują, to przecież jest fajne w makijażu... rozumiem, że jak ktoś pracuje w biurze czy na poważnym stanowisku to raczej do pracy nie zrobi sobie TAKIEGO MAKIJAŻU ....
Ja podobnie chodzilam do biura . Mejkap trzymalam raczej blizej ruchomej powieki a nie dookola calego oka jak Vodianowka, ale taka zielen w pracy nie jest mi obca .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 11:54   #562
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;22973290]Ja podobnie chodzilam do biura . Mejkap trzymalam raczej blizej ruchomej powieki a nie dookola calego oka jak Vodianowka, ale taka zielen w pracy nie jest mi obca .[/QUOTE]
powiedziałam "raczej nie zrobi"
ja też bym pewnie zrobiła...
ale ja to ja dopóki są zachowane dobre proporcje to taki makijaż tylko na dobre wychodzi! a śliczny jest! musze kiedyś wypróbować takie zielenie
no i to pewnie też zależy od warunków w pracy... bo nie każdemu szefowi by się taki makeup podobał chyba ale ja tam jestem za! żeby wprowadzić do naszego życia trochę kolorków!!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 12:06   #563
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Zgadzam się, Blot Powder nie jest mocno napigmentowany przez co na pewno nie zrobimy sobie nim krzywdy. Co w przypadku Harmony jest możliwe, z racji tego, że róże M.A.C'a należą do produktów mocno napigmentowanych. Zależy też wszystko od Twojego zaawansowania w obeznaniu z pędzlem

Choć w chwili obecnej z NC25 zmierzam ku NC20, to w momencie kiedy byłam NC30, a nawet NC37 - Blot Powder 'Dark' idealnie się sprawdzał. Także nie zgadzam się z opinią, że jest dobry jedynie dla tych 'bladych'. Poza tym ja uwielbiam kiedy na skórze jest taki, jakby cień. Może też stąd tak wielka miłość do Blot Powder 'Dark'.
Dziekuje za rade Brusiu, mój pierwszy raz z harmony byl własnie za mocny, teraz doszlam juz do wprawy ale dumam nad Blot powedr 'Dark' bo uwielbiam brazery ale wlasnie takie delikatne, subtelne konturowanie

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość


Medium, jak i Medium Dark będzie dobry. Jednak dużo bardziej byłabym za Medium Dark.

Brusiu
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 14:03   #564
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
...dumam nad Blot powedr 'Dark' bo uwielbiam brazery ale wlasnie takie delikatne, subtelne konturowanie
Wiesz Dark (jeśli chodzi o konturowanie) będzie świetny, bo ja mam oba i Medium Dark jest idealny w kolorze mojej skóry. Prócz zmatowienia nie daje mi nic, bo stapia się z makijażem.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 14:13   #565
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

jak dla mnie Blot Dark jest trochę za jasny w sensie za mało kryjący do konturowania.

Nowego domku szukają (wszystkie z zakupów w Londynie na znizkę):
- puder Prep+Prime pare razy testowany
- Superslick liner czarny, nowy
- Prolongwear korektor NW25 raz użyty
- baza pod podkład Prep+Prime nowa
- tester cienie Chanel z zimowej kolekcji 87 Taupe Grise, nowy raz maznięty z ochronnym wieczkiem
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 15:35   #566
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
jak dla mnie Blot Dark jest trochę za jasny w sensie za mało kryjący do konturowania.

Nowego domku szukają (wszystkie z zakupów w Londynie na znizkę):
- puder Prep+Prime pare razy testowany
- Superslick liner czarny, nowy
- Prolongwear korektor NW25 raz użyty
- baza pod podkład Prep+Prime nowa
- tester cienie Chanel z zimowej kolekcji 87 Taupe Grise, nowy raz maznięty z ochronnym wieczkiem
ten Taupe bym wzięła
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 18:08   #567
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
może to wynika z typu urody Polek?
np wydaje mi się, że więcej może sobie pozwolić w makijażu wyrazista brunetka o typie Cyganki, Latynoski czy np Christina z Temptalii niż taka przysłowiowa polska szara mysz - oczy jasne niebieskawe/szarawe/zielonkawe, włosy ciemnawy blond. Tu trudniej o żywe wyraziste kolory, łatwo o przerysowanie i siłą rzeczy królują stonowane brązy/fiolety itd
No właśnie myślę że prze szarych myszkach jest o wiele większe pole do szaleństwa z makijażem niż u osób o zdecydowanym typie urody.

Kasia szalej z pomarańczem bo jest efektowny a bardzo rzadko go na ulicy widzę

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
powiedziałam "raczej nie zrobi"
ja też bym pewnie zrobiła...
ale ja to ja dopóki są zachowane dobre proporcje to taki makijaż tylko na dobre wychodzi! a śliczny jest! musze kiedyś wypróbować takie zielenie
no i to pewnie też zależy od warunków w pracy... bo nie każdemu szefowi by się taki makeup podobał chyba ale ja tam jestem za! żeby wprowadzić do naszego życia trochę kolorków!!
No właśnie I sama tą zasadę stosuję

Kamilu jeszcze raz dzięki Wypróbowałam na szybko 219 i nie wiem jak się sobie bez niego radziłam dotąd
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 19:41   #568
kaaalinkaaa
Rozeznanie
 
Avatar kaaalinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 859
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Dziewczyny ja mam jeszcze pytania o ceny.
Czy te z pierwszego postu są aktualne? Szczególnie chodzi mi o paletkę na 4 cienie, czyli czy ona kosztuje 15zł i czy wkłady cieni 49?
Oraz ile kosztują szminki z tej kolekcji w której była jedna Lady Gagi?
__________________
Fajnie jest być kochaną...
kaaalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 19:46   #569
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kaaalinkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam jeszcze pytania o ceny.
Czy te z pierwszego postu są aktualne? Szczególnie chodzi mi o paletkę na 4 cienie, czyli czy ona kosztuje 15zł i czy wkłady cieni 49?
Oraz ile kosztują szminki z tej kolekcji w której była jedna Lady Gagi?
kasetka 17, wkłady 49, pomadki 76
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 19:47   #570
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Wiesz Dark (jeśli chodzi o konturowanie) będzie świetny, bo ja mam oba i Medium Dark jest idealny w kolorze mojej skóry. Prócz zmatowienia nie daje mi nic, bo stapia się z makijażem.


juz jestem skuszona na blot medium i dark pewnie też kupie


Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
jak dla mnie Blot Dark jest trochę za jasny w sensie za mało kryjący do konturowania.

Nowego domku szukają (wszystkie z zakupów w Londynie na znizkę):
- puder Prep+Prime pare razy testowany
- Superslick liner czarny, nowy
- Prolongwear korektor NW25 raz użyty
- baza pod podkład Prep+Prime nowa
- tester cienie Chanel z zimowej kolekcji 87 Taupe Grise, nowy raz maznięty z ochronnym wieczkiem
ja po
- puder Prep+Prime pare razy testowany
- baza pod podkład Prep+Prime nowa
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.