Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-08, 10:16   #61
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
Bo ja z reguły grzeczne dziecko jestem
Chyba nie myślisz, że w to uwierzymy?

Aniu, jeśli zamierzasz kupić więcej niż jeden kosmetyk apteczny, to polecam Ci dokonać zakupów w aptece internetowej - powinno wyjść taniej. Od siebie mogę polecić aptekę cefarm: http://www.apteka-cefarm.pl (warto tam w uwagach przy zamówieniu poprosić o próbki interesujących Cię kosmetyków). Zajrzyj też na wątek o aptekach int. na Biochemii Kosmet.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:19   #62
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Możecie sobie wierzyć, albo i nie, ale ja swoje wiem
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:21   #63
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

A w aptece już pare rzeczy wypatrzyłam Effaclar rormalnie kosztyje ponad 40 zł

http://www.apteka-cefarm.pl/cgi-bin/...LA%20ROCHE-POS

__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:27   #64
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
A w aptece już pare rzeczy wypatrzyłam Effaclar rormalnie kosztyje ponad 40 zł

http://www.apteka-cefarm.pl/cgi-bin/...LA%20ROCHE-POS

Ostatnio kupiłam tam Active C LRP, różnica w cenie (w porównaniu do apteki w realu w Poznaniu) wyniosła 10 zł.
Jeśli lubisz maseczkę aspirynową, to polecam przy okazji zaopatrzyć się tam w aspirin Bayer: 20 tabletek kosztuje 7,97zł, podczas gdy w aptece w Poznaniu za 10 tabletek płacę ok. 6,99 - 7,10zł.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:29   #65
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Jeszcze nie robiłam tej maseczki aspirynowej, ale widze, że na wizażu jakaś mania panuje, tylko, że ja nie za bardzo wiem o co chodzi i z czym to sie je
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:45   #66
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

maseczke stosujesz tak

3 aspityny rozpuszczasz w wodzie, gdy napecznieja dodajesz jogurtu naturalnego zeby phbylo odpowiednie, 2 zx w tyg mozesz robic, dorba na zaskorniki, przetłuszcz sie cery , grudki, ma dzialanie odswiezajace rozjasniajace....
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:48   #67
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
Jeszcze nie robiłam tej maseczki aspirynowej, ale widze, że na wizażu jakaś mania panuje, tylko, że ja nie za bardzo wiem o co chodzi i z czym to sie je
Przepis: 4-5 tabletek aspiryny Bayer (to ta: http://www.apteka-cefarm.pl/cgi-bin/...Producer=BAYER) 'zalewasz' paroma kroplami wody, tak by możliwym było rozkruszenie tych tabletek. Po ich rozkruszeniu dodajesz jogurt naturalny (polecany jest jogurt Bakoma ze względu na jego gęstość, ale może być jakiś inny jogurt) - tak ok. łyżeczki. Mieszasz i nakładasz na twarz. Trzymasz aż do wyschnięcia maseczki - ok. 20-25 minut.
Aspiryna to kwas acetylosalicylowy (tak więc BHA). Po maseczce nałóż jakiś krem nawilżający, nie nakładaj kwasów, retinoidów czy wit. C, bo Ty dopiero z tym będziesz zaczynała, więc mogłabyś nabawić się podrażnień.
Są wątki o maseczce aspirynowej.

EDIT Emilia była szybsza
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-08, 11:16   #68
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

No to sobie kupie aspirynke jak bede w aptece po próbki
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 11:53   #69
Dominko
Raczkowanie
 
Avatar Dominko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 34
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Zamieszczeam tu skład kremu UltraLift na dzień ktorego aktualnie uzywam, bardzo prosze napiszcie dziewczyny co o nim sądzicie:

Skład: aqua/water, cyclopenthasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, stearic acid, palmitic acid, peg-100 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated polyisobutene, zingiber officinalis/ginger root extract, caffeine, acer saccharinum/sugar maple extract, citrus dulcis/orange fruit extract, citrus limonum/lemon extract, fagus sylvatica/fagus sylvatica extract, glycine soya/soybean protein, helianthus annuus/sunflower seed extract, prunus cerasus/bitter cherry extract, passiflora edulis/passiflora edulis seed oil, saccharum officinarum/sugar cane extract, tocopherol, vaccinum myrtiluus/vaccinum myrtiluus extract, aluminum hydroxide, butyrospermum parkii/shea butter, c13-14 isoparaffin, carnauba/carnauba wax, cera alba/beeswax, cetyl alcohol, disodium edta, ethylhexyl methoxycinnamate, laureth-7, octyldodecanol, peg-20 stearate, polyacrylamide, propylene glycol, shorea robusta/shorea robusta seed butter, sodium hydroxide, stearyl alcohol, titanium dioxide, trilaurin, chlorphenesin, imidazolidinyl urea, metylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, parfum/fragrance, citral, coumarin, limonene, linalool (F.I.L. B8639/4).

Mam 24 lata, nie widze jeszcze raczej oznak starzenia ale chciałabym zeby tak zostało jak najdłuzej... Moja skóra jednak przysparza mi sporo problemów takich jak ciągłe świecenie sie, zaskórniki i pryszcze /nie chce uzywać kremików dla nastolatek na takie problemy bo mam już prawie ćwierć wieku przecież...

Prosze o rade czego powinnam uzywać i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Dominko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 15:19   #70
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

A ta aspiryna to ma byc normalna tak?? nie ta musująca
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 15:26   #71
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
A ta aspiryna to ma byc normalna tak?? nie ta musująca
Tak, normalna Nie musująca.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-08, 15:32   #72
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

No to dobrze mi sie zdwało
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 16:03   #73
Dominko
Raczkowanie
 
Avatar Dominko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 34
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez Dominko Pokaż wiadomość
Zamieszczeam tu skład kremu UltraLift na dzień ktorego aktualnie uzywam, bardzo prosze napiszcie dziewczyny co o nim sądzicie:

Skład: aqua/water, cyclopenthasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, stearic acid, palmitic acid, peg-100 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated polyisobutene, zingiber officinalis/ginger root extract, caffeine, acer saccharinum/sugar maple extract, citrus dulcis/orange fruit extract, citrus limonum/lemon extract, fagus sylvatica/fagus sylvatica extract, glycine soya/soybean protein, helianthus annuus/sunflower seed extract, prunus cerasus/bitter cherry extract, passiflora edulis/passiflora edulis seed oil, saccharum officinarum/sugar cane extract, tocopherol, vaccinum myrtiluus/vaccinum myrtiluus extract, aluminum hydroxide, butyrospermum parkii/shea butter, c13-14 isoparaffin, carnauba/carnauba wax, cera alba/beeswax, cetyl alcohol, disodium edta, ethylhexyl methoxycinnamate, laureth-7, octyldodecanol, peg-20 stearate, polyacrylamide, propylene glycol, shorea robusta/shorea robusta seed butter, sodium hydroxide, stearyl alcohol, titanium dioxide, trilaurin, chlorphenesin, imidazolidinyl urea, metylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, parfum/fragrance, citral, coumarin, limonene, linalool (F.I.L. B8639/4).

Mam 24 lata, nie widze jeszcze raczej oznak starzenia ale chciałabym zeby tak zostało jak najdłuzej... Moja skóra jednak przysparza mi sporo problemów takich jak ciągłe świecenie sie, zaskórniki i pryszcze /nie chce uzywać kremików dla nastolatek na takie problemy bo mam już prawie ćwierć wieku przecież...

Prosze o rade czego powinnam uzywać i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi


Kasiahan widze ze ty sie doąć dobrze oriętujesz w działaniu składników kremow. Prosze zerknij na skład ktory zamieściłam i napisz co o nim sądzisz, plisssssss..... byłabym wdzieczna
Dominko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 19:38   #74
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez Dominko Pokaż wiadomość
Kasiahan widze ze ty sie doąć dobrze oriętujesz w działaniu składników kremow. Prosze zerknij na skład ktory zamieściłam i napisz co o nim sądzisz, plisssssss..... byłabym wdzieczna
Dominko, ja się dopiero uczę i wielu rzeczy jeszcze nie wiem. ale to co wiem to Tobie napisze.
a więc tak:

pierwsze co mi się rzuciło w oczy to : polyacrylamide, który jest podejrzewany o kancerogenność,
oprócz tego pełno jest różnego rodzaju konserwantów,
stearic acid- może zatykać pory uniemożliwiając swobodne wydostanie się łoju i potu na zewnątrz, hamuje odnowę naskórka, z tego co pamiętam to kwas palmitynowy[ palmitic acid] działa podobnie, mamy też silikony- mogą zapychać

jest też tocopherol czyli wit.E, gliceryna[nawilaża], shea butter -ochrania warstwę lipidową skóry, zmiękcza naskórek, wyciągi z różnych subst. naturalnych, więc nie jest tak źle, jednak spektakularnych efektów nie należy po nim oczekiwać.
...tylko ten polyacrylamide ja się staram go unikać
Jeśli Tobie służy to zużyj, bo oprócz tego polyacrylamidu nie jest aż taki straszny, widziałam gorsze
wydaje mi się, że podstawą jeśli chodzi o ochronę przeciwzmarszczkową to przez cały rok na dzień krem z wysokimi, stabilnymi filtrami 50+, , ponieważ 80% zmarszczek powstaje w wyniku fotostarzenia się skóry (powoduje je głównie promieniowanie UVA, które przenika przez chmury i szyby- stąd filtry przez cały rok).
Zaskórniki jest niestety ciężko zlikwidować, najlepiej będą tu działały kwasy BHA, pomogą też na trądzik i świecącą się skórę.Fajny jest krem Effaclar K z La Roche Posay, w aptekach, ok. 40zl. Używamy tylko na noc, na dzień filtry.
Ważne jest, żeby takiej cery nie przesuszać kosmetykami, np.tonikami z alkocholem, myjąc silnie przeciwtrądzikowymi żelami. Do mycia możesz używać płyn micelarny lub łagodny żel bez sls , tu są przykładowe--> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam, jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to śmiało mnie pomęcz
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 11:41   #75
Dominko
Raczkowanie
 
Avatar Dominko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 34
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Kasiahan dziekuje z całego serduszka za odpowiedz i pomoc

Musze jaknajszybciej zaopatrzyć sie w specyfiki o ktorych piszesz zeby moje pryszcze i zaskórniki poszły precz

Jeszcze raz bardzo ładnie dziekuje i pozdrawiam
Dominko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 13:00   #76
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Wczoraj zrobiłam maseczke aspirynowa i jest super
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 14:08   #77
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez Dominko Pokaż wiadomość
Kasiahan dziekuje z całego serduszka za odpowiedz i pomoc

Musze jaknajszybciej zaopatrzyć sie w specyfiki o ktorych piszesz zeby moje pryszcze i zaskórniki poszły precz

Jeszcze raz bardzo ładnie dziekuje i pozdrawiam

Nie ma za co
Możesz też wypróbować maseczkę aspirynową (przepis kilka postów wyżej podała Chocolatka). lub tonik aspirynowy lub BHA
(przepisy sa na Biochemii tu--> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91607,

tu tonik http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=137336),

dużo ciekawych wątków do przeczytania również na Biochemii np.
ten http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=110816

albo o tu o nawilżaniu podczas stosowania kwasów http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

mozesz tez poczytać o kwasie azelainowym tu--> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159335

i tu--> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816

tu trochę o demakijażu -->http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=120550

tu o filtrach i makijażu-->http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036

są jeszcze wątki o witaminie C,filtrach i wątki, gdzie dziewczyny dzielą się spostrzeżeniami na temat różnych specyfików, ale nie mogę teraz znaleźć
zdecyduj się na początek na jeden kwas (może właśnie BHA), a potem możesz włączać do pielęgnacji powolutku kolejne mazidła, np. wit.C czy kwas azelainowy.
pozdrawiam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 14:23   #78
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam maseczke aspirynowa i jest super
To jednak ją zrobiłaś? Myślałam, że jednak nie (coś się motasz w zeznaniach ). Cieszę się, że Ci odpowiada
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 14:56   #79
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Zrobiłam ja na poprawe humoru, ale nic nie dało za bardzo. humor nadal kiepski
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 20:16   #80
cutme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 51
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

podbijam stary watek, bo juz calkiem sie pogubilam w tych retinoidach, wit c i filtrach. mam 21 lat i moja skora pod oczami jest w fatalnym stanie. mam naprawde widoczne zmarszczki, skora nie jest napieta no i jeszcze do tego od zawsze mam paskudne cienie. uzywam thermal fix vichy, ale nic on nie daje, nawet nie nawilza. fajnie wrazenie zrobil tylko na poczatku. teraz zastanawiam sie nad active c i ysthealem, tylko nie wiem czy moge te kremy stosowac zamiennie. z tego co sie zorientowalam to retinoidy, czyli ystheal na noc, a wit C czyli active c na dzien i na niego filtr? tylko jaki filtr bedzie dobry pod oczy? nie uzywam zadnego filtru, wiec jestem w tym temacie zielona (tak wiem, ze to zbrodnia, zwlaszcza, ze na noc uzywam effaclara k, ale mam bardzo tlusta cere i przeraza mnie mysl wklepywania w buzie codziennie rano ogromnej ilosci tlustego kremu)
__________________

cutme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 23:40   #81
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Red face Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

a czy w wieku 16 lat powinnam stosowac krem przeciwzmarszczkowy? mam zmarszczki mimiczne wokol oczu...
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 12:52   #82
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
nie jestes za młoda jak napisaąłm kremy sie dobiera do stanu skóry , ja mam 21 prawie i od 2 lat retinoidowe kuracje p-zmarszczkowe przeprowadzam , bo klepiej zapowbiegac niz leczyc potem, poleciałabym Tobie ystheal , bardzo fajny kremik, active c takze jest godny polecenia, oczywsicie na dzien uzywaj foltrów, bo nic tak jak one nie zapobiegają zmarszczkom, chodzi mi o fiktry takie jak avene, iwostin, LRP- fotostabilne i ochrona przed uva- a to promieniowanie własnie jest odpowiedzialne za fotodtarzenia sie cerymogłabys tez jakis kremik z fitohormonami czy idebenonem stosowac - nei ma przeciwskazan!
Prosze mi doradzic jakiś krem z filtrem pod oczy. Mozna go stosować na lub pod inny krem pod oczy?
Bede wdzięczna za kazda odpowiedz
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 06:49   #83
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Chciałam odświeżyć wątek...bo sama mam mętlik w głowie i nie wiem czego używać żeby sobie nie zaszkodzić...
Mam 23 lata, skórę suchą / normalną (hmm.. tu mm problem, bo jej stan zależy od pory roku, stresu itd...) i pod oczami pojawiły mi się zmarszczki ... Nigdy do tej pory nie używałam filtrów (tak...wiem ) i kompletnie nie wiem jakich kremów używać w tym wieku...

Nie znam się na tym kompletnie i może doradziłybyście jakiś konkretny program pielęgnacji (chodzi mi przede wszystkim o kremy)...
Proszę...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 18:28   #84
driveonecrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 38
GG do driveonecrazy
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez ipospiech Pokaż wiadomość
dziewczyny, tylko i wyłącznie kremy niemieckiej firmy LACURA! Nie dość, że skuteczne to jeszcze nie są nafaszerowane rakotwórczą chemią!!!
Co za herezja. Gdyby jakaś substancja miałaby chociaż podejrzenie o działanie rakotwórcze, nigdy nie zostałaby użyta w preparacie kosmetycznym lub zostałaby wycofana
__________________
ilovemakeup.bloog.pl - to co kocham!
driveonecrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 15:41   #85
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez ipospiech Pokaż wiadomość
dziewczyny, tylko i wyłącznie kremy niemieckiej firmy LACURA! Nie dość, że skuteczne to jeszcze nie są nafaszerowane rakotwórczą chemią!!!
to brzmi jak reklama.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 16:06   #86
driveonecrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 38
GG do driveonecrazy
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Cytat:
Napisane przez ipospiech Pokaż wiadomość
herezja? dobre sobie! a stosowane substancje konserwujące w tym m.in. parabeny? oczywiście firmy kosmetyczne mogą zaprzeczać ale niezależne instytuty udowodniły szkodliwy wpływ substancji stosowanych w kosmetologii. Nie sprawdzacie jaką zawartośc tablicy Mendelejewa nakładacie na wasze ciała?
Nie udowodniono szkodliwego działania parabenów w stężeniach stosowanych w kosmetykach. Po za tym są to najlepiej przetestowane substancje konserwujące, właśnie ze względu na podejrzenie, że mogą być szkodliwe. Parabeny obecnie przez tą nagonkę są coraz rzadziej używane w produkcji kosmetyków. A Ty nie sprawdzasz jaką zawartość tablicy Mendelejewa zjadasz, łykasz w tabletkach? Teraz niestety prawie wszędzie wykorzystuje się konserwanty.
__________________
ilovemakeup.bloog.pl - to co kocham!
driveonecrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 18:45   #87
dafney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 85
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Dziewczyny przeczytałam uważnie wątek, ale chyba się lekko pogubiłam w tych specyfikach przeciwzmarszczkowych
Mam 27 lat i do tej pory używałam tylko zwykłego kremu nawilżającego (Soraya) i na noc Nivea (tego tłustego). Miałam do tej pory mieszaną cerę i nadal pojawiają mi się krostki na brodzie, ale skóra na policzkach zrobiła się ostatnio bardzo sucha i jakaś taka obwisła. Pod oczami od zawsze mam cienie, ale teraz to już są wręcz zapadnięte oczodoły.
W związku z tym szukam odpowiednich kosmetyków. Zrozumiałam, że na noc należy używać retinoidów, a w dzień kremu z Vit. C oraz na to drugiego z wysokim filtrem. Retinoidy należy stosować na początku co którąś noc, a co w między czasie? I co oznacza "prosty krem nawilżający"? Czy mogłabym prosić o przykłady dobrych kremów nawilżających oraz ewentualne sugestie co to konkretnych kosmetyków (retinoidów, kremu z Vit. C i filtrów) odpowiednich do mojej cery?
I jeszcze jedno. Czy ta kuracja przeciwzmarszczkowa powinna być stosowana przez cały rok, czy tylko przez jakiś czas?
Pozdrawiam
dafney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 16:49   #88
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Do podforum Biochemia podpięte są wątki dla początkujących. W skrócie:

- kremy z filtrem przez cały rok (nikt nie powie Wam, jaki dokładnie filtr wybrać, bo wszystko jest kwestią danej cery, istnieją wątki o poszczególnych filtrach),

- preparaty z witaminą C (Redermic lub Active C, serum ze strony biochemiaurody),

- dla chętnych można zakupić sobie preparat z jakąś formą wit A (lepiej zacząć od lżejszych preparatów, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i wyświetli się mnóstwo wątków),

- retinoidy na początku używamy co któryś dzień, wszystko zależy od naszej skóry, w noce bez retin. używamy kremu nawilżającego.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 15:46   #89
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

na jaki składnik w pierwszej kolejności zwracacie uwagę kupując krem przeciwzmarszkowy ?
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 15:16   #90
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Kiedy kremy przeciwzmarszczkowe

Hej dziewczyny, zalozylam juz nowy watek, ale zero odpowiedzi wiec podlaczam sie tutaj przepraszam za brak polskich znakow, ale siadl mi alt :/ Czy ktos moze mi wytlumaczyc na czym polega ten paradoks, ze kremy avene polecane na poczatku watku sa 35+, a jednak mozna je stosowac w mlodszym wieku? moj problem polega na tym, ze cale zycie smaruje sie kremami na naczynka. Mam bardzo fajna cere z tendencja w kierunku suchej. Sniada, naczynka malo widoczne. Zero zmarszczek. Jednak chcialabym im jakos zapobiec na zapas. Pomyslalam o czyms na noc, bo na dzien mam idealny krem avene riche na naczynka. Sprawdza sie genialnie. Na noc uzywam tylko diroseal tez od avene, ale to malo. Chyba nie potrzebuje na razie nic dzialajacego silnie na zmarszczki, ale znalazlam taki fajny krem clinique. Co o nim myslicie?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...isturizer.html

I pod oczy, tu mam juz malenki problem, pojawiaja sie drobne linie i o zgrozo odwieczny problem z cieniami pod oczami. Dodatkowo moja skora pod oczami potrzebuje sporej dawki nawilzania, oczy reaguja czesto alergicznie.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-pod-oczy.html

Help <prosi>
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-22 10:56:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.