Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-24, 09:36   #3781
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Teraz czekamy na sierpień-początek września.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witamy. Zimowa to była wyprzedaż prawie całego asortymentu, natomiast promocje zdażają się bardzo często, na wybrane produkty z tego co szacuję, to tak co drugi miesiąc jest promo Niestety nikt dokładnie nie wie, kiedy znów będzie akcja wyprzedażowa, ale niektóre dziewczyny wspominały coś o ewentualnej wyprzedaży letniej sierpień/wrzesień

dzięki za odpowiedzi!
do phenome mam niestety mocno nie po drodzę więc wolę się wybrać na hurtowe zakupy raz na jakiś czas, niz przyjeżdżać co chwilę po jeden produkt pozostaje czekać do wrzesnia.

wspomniałyście o mydle dudu osun, pamiętam, że swego czasu był duży boom na mydło afrykańskie zamawiane z EGM bodajże... macie może porównanie? z tego co kojarzę tamto było taką bryłą, jakby kawałkiem gliny, kostki z linka wyglądają raczej zgrabnie, ciekawa jestem jak z działaniem
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom

Edytowane przez gubis
Czas edycji: 2012-05-24 o 09:39
gubis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 09:54   #3782
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedzi!
do phenome mam niestety mocno nie po drodzę więc wolę się wybrać na hurtowe zakupy raz na jakiś czas, niz przyjeżdżać co chwilę po jeden produkt pozostaje czekać do wrzesnia.

wspomniałyście o mydle dudu osun, pamiętam, że swego czasu był duży boom na mydło afrykańskie zamawiane z EGM bodajże... macie może porównanie? z tego co kojarzę tamto było taką bryłą, jakby kawałkiem gliny, kostki z linka wyglądają raczej zgrabnie, ciekawa jestem jak z działaniem

Ja mialam próbkę tego mydla od jednej wizażanki, z tego co kojarzę, kupiła je na coastalscents.com. Mydło to ma konsystencje plasteliny, mozna je formować w dowolne kształty, ale nie jest to gładka konsystencja tylko takie grudy stopione ze sobą i mają odcien ciemno-bursztynowy. Na itumaka.pl jest cos podobnego, czego nie mialam, mam straszną ochotę wypróbować, ale nie wiem czy to będzie to samo.

Co do Dudu Osun to jest to jeszcze inne mydło, po prostu czarne afrykanskie mydło nie zawsze jest Dudu Osun. Dudu Osun ma nieco inny skład, a czarne mydło jest zrobione tylko z masła shea i kokosowego po przez proces zmydlania i zawiera zmielone kakao, natomiast Dudu Osun jest z tego co mi wiadomo robione głównie z oleju palmowego. W wyglądzie są podobne do siebie.

Nie jestem jednak do końca pewna tych informacji.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-24 o 09:59
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 10:17   #3783
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Ja na pewno zamowie jescze zel do mycia z serii Sweet - podkresla skret wlosow a ja mam super miekkie wlosy co ampulki - ja tam ja lubie ale jak ktos chce krecic a to niech kreci jestem ciekawa efektu
Ranko moje dziecko myję żele z serii sweet - jest bdb udany zakup




dostałam paczuszkę
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Na mnie micel p&r też się nie lepi
nie lepi sie

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Dla mnie również bez porównania. Po użyciu serum JMO na twarzy pozostaje niemiłe uczucie lepkości, które nawet przy stosowaniu bezpośrednio po spryskaniu hydrolatem nie znika......
Madusia wiesz tu nawet nie chodzi o lepkość która mi jakos specjalnie nie przeszkadzała w JMO bo używałam tylko na noc tylko o to ze AMB widocznie poprawia stan mojej cery, zużyłąm 2/3 opakowania natomiast serum JMO na początku byłam zadowolona, łądnie nawilżał i lekko rozjasniał ale tylko na początku... nie było widac takich efektów co po AMB
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 10:59   #3784
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Radziłam się Korah co wziąć, czy masło czy balsam hipoalergiczny z Pat&Rub. Poleciła mi balsam, a ja jakoś podświadomie miałam już zakodowane to masło i je wzięłam
Zła jestem na siebie. Dopiero przy zasypianiu sobie to uświadomiłam...
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 11:05   #3785
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Radziłam się Korah co wziąć, czy masło czy balsam hipoalergiczny z Pat&Rub. Poleciła mi balsam, a ja jakoś podświadomie miałam już zakodowane to masło i je wzięłam
Zła jestem na siebie. Dopiero przy zasypianiu sobie to uświadomiłam...
Oj nie ma czego żałować, na pewno będziesz zadowolona i z masełka Poza tym może być wydajniejsze niż balsam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 11:15   #3786
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj nie ma czego żałować, na pewno będziesz zadowolona i z masełka Poza tym może być wydajniejsze niż balsam.
Na pewno jest go więcej i jest droższe. Gdybym wzięła ten tańszy balsam to na pewno by mi nie zwrócili różnicy
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 12:20   #3787
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cześć dziewczyny, zwracam się z dość nietypową prośbą, ponieważ nie mam pojęcia co z naturalnych kosmetyków nadaje się dla kobiety po 50 roku życia.
Sama od pewnego czasu używam naturalnego mydła, olejów, robię serum z wit. C i wpadłam na pomysł by zarazić tym moją mamę.
A że niedługo jest dzień matki, to pomyślałam, że to dobra okazja.. tylko że nie mam bladego pojęcia jakie naturalne mydło czy olej nadaje się do tego typu skóry.
A może macie jakieś inne propozycje co mogę kupić mamie z kosmetyków naturalnych?
Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź i podpowiedź
Pozdrawiam
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 12:46   #3788
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Radziłam się Korah co wziąć, czy masło czy balsam hipoalergiczny z Pat&Rub. Poleciła mi balsam, a ja jakoś podświadomie miałam już zakodowane to masło i je wzięłam
Zła jestem na siebie. Dopiero przy zasypianiu sobie to uświadomiłam...
Będzie dobrze. Miałam próbkę masełka relaksującego i powiem szczerze, kiedyś je kupię

ps. czy zmieniły się czcionki
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 13:02   #3789
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, zwracam się z dość nietypową prośbą, ponieważ nie mam pojęcia co z naturalnych kosmetyków nadaje się dla kobiety po 50 roku życia.
Sama od pewnego czasu używam naturalnego mydła, olejów, robię serum z wit. C i wpadłam na pomysł by zarazić tym moją mamę.
A że niedługo jest dzień matki, to pomyślałam, że to dobra okazja.. tylko że nie mam bladego pojęcia jakie naturalne mydło czy olej nadaje się do tego typu skóry.
A może macie jakieś inne propozycje co mogę kupić mamie z kosmetyków naturalnych?
Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź i podpowiedź
Pozdrawiam
Witaj guska
dla dojrzałej cery polecam olej arganowy , Olej Wspaniały z naturalnych kremów serie Bio2you lub safea
Dla mamy dobre też będzie serum z wit.C - ładnie rozpromienni buzie .

Wszystko zależy jaką kwotę chcesz przeznaczyć na prezent
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 13:03   #3790
Bralik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 317
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dziewczyny pewnie mnie nie pamiętacie...nie dawno do was dołaczyłam, ale się nie udzielam, bo nie mam jeszcze doświadczenia, za to czytam cały czas wątek.

Chciałam wam powiedzieć, że micel AP mnie zapycha ...i już wiem dlaczego, ma na drugim miejscu w składzie gliceryne, a ta mnie zapycha strasznie.
I chciałąm pochwalić olej arganowy - nakładam po kropelce nas noc na rzęsy (przeczytałam na którymś z blogów) i naprawde widzę różnicę. Do tej pory stosowałam olej rycynowy (do tej pory kreske na oku z mywam wieczorem patyczkiem zamoczonym w olejku i zmywa wszyściutko), ale chyba rzęsy się przyzwyczaiły, a po arganowym wyraznie się wzmocniły i trochę wydłużyły
Rozmawiałyście o mydełku DUDU OSUN. Ja mam to:http://www.shea.pl/?8,dudu-osun-afry...e-czarne-mydlo
i powiem, że dla mnie jest super. Naprawde świetnie oczyszcza ciało (do tej pory za każdym razem bo myciu żelem, czy czymkolwiek innym i gąbką po przejechaniu paznokciami np. po łydce, pod paznokciami miałam resztki kremu i rolowało się to wszystko), a teraz po umyciu mydełkiem ciało aż skrzypi z czystości, a po posmarowaniu balsamem jest takie milutkie jak po pilingu

No i zamówiłam sobie zachwalene przez was serum z mącznica i dorkaut na e-naturalne i czekam na przesyłkę - będę walczyc z przebarwnieniam
__________________
MOJA WYMIANKA - CIUSZKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=371739
Bralik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 13:14   #3791
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj nie ma czego żałować, na pewno będziesz zadowolona i z masełka Poza tym może być wydajniejsze niż balsam.
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Na pewno jest go więcej i jest droższe. Gdybym wzięła ten tańszy balsam to na pewno by mi nie zwrócili różnicy
a orientujecie się jak pachnie ta seria?
bo jak dotąd to mi zapachy P&R nie bardzo podchodzą
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 13:28   #3792
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Hej Dziewczynki, jestem troszku nie w temacie (brak czasu na wizaz ale wpadłam powiedzieć, że Bio2U w organeo jest w promocji (bo pamiętam,że ktoś się szykował na to i jeszcze, że dla Mam na dzień Matki to olej wspaniały Nawet sobie chyba zaraz zamówię
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 13:36   #3793
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Przyszedł mój ekstrakt z mącznicy to sobie zaraz domieszam do jakiegos toniku i będę piekna mam nadzieję, że będzie tak samo działa jak do tej pory i ze niedługo po moich przebarwieniach nie będzie śladu.
ja też chce a gdzie to zamawiałaś? w jmo mącznica mi nie podeszła...ale może dodana do czegoś samorobionego coś zdziała
w międzyczasie przejde się do mazideł po ekstrakt z truskwaki bo wyczytałam, że "Ekstrakt z truskawki zawiera także naturalny kwas salicylowy, który delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka oraz przeciwdziała zmianom trądzikowym."
ehh...miałam nie kupować niczego z "kwasem", ale ten zapach truskaweczki....

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
Myjadło to: http://www.aubreyorganics.com.pl/mle...8-ml-p990.html ? Oczyszcza, np. z podkładu i daje się zmyć wodą? Gąbki mam, może nawet dzięki Tobie, bo gdzieś na wizażu o nich wyczytałam.
Skoro nie ma sensu zamawiać zestawów mini, to wezmę chyba ze strony polskiej, a nie z iherb.
wiem, że nie oto pytałaś, ale do ostatniego zamówienia na ao dostałam od nich próbki kremów do twarzy vegecol i rosa mosqueta, chętnie oddam

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Właśnie sobie moczę stópki w misce z wodą i rozpuściłam resztkę tego czarnego mydła w typie Dudu Osun, które miałam od Promolci. Muszę powiedzieć, że nigdy jeszcze nie miałam mydła, które by tak dobrze myło Wystarczylo, że zanurzyłam w tej wodzie lekko spocone dłonie i nie za czyste stopy z całego dnia i czuję, że cały tłuszcz i inne niepożądane ustrojstwo w sekundzie zostało rozpuszczone i zmyte, a skóra jest gładka i czysta, nie wysuszyło nawet, tak jak na początku po pierwszych użyciach. Inne mydła owszem myją, ale nie czuję po nich czegoś takiego Kurcze chyba dla niego złamię mój post a i tak oleje do ciała mi się pokończyły i muszę zrobić zamówienie, a tak cudownie się właśnie składa, że w tym sklepie itumaka.pl jest i jedno i drugie i ostatnie też
no proszę cieszę się, że tak Ci pasuje
znalazłam jeszcze inne przecenione czarne mydło http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/pl/p/DUDU...-Dudu-Soap/292

Marcelinka jak sprawuje się Twoje serum z wit C?
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 13:38   #3794
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
a orientujecie się jak pachnie ta seria?
bo jak dotąd to mi zapachy P&R nie bardzo podchodzą
Właśnie dostałam masełko, więc mogę spróbować opisać jak pachnie chociaż jestem w tym kiepska. Mi to przypomina taki delikatny zapach perfum kwiatowych Na skórze się ulatnia po chwili. Zapytam jeszcze wieczorem mamy, ona jest w tym lepsza

Jak coś to mogę przesłać próbkę
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 14:17   #3795
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
ja też chce a gdzie to zamawiałaś? w jmo mącznica mi nie podeszła...ale może dodana do czegoś samorobionego coś zdziała
w międzyczasie przejde się do mazideł po ekstrakt z truskwaki bo wyczytałam, że "Ekstrakt z truskawki zawiera także naturalny kwas salicylowy, który delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka oraz przeciwdziała zmianom trądzikowym."
ehh...miałam nie kupować niczego z "kwasem", ale ten zapach truskaweczki....
ekstrakt z mącznicy jest na e-naturalne
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 15:03   #3796
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

No i mam moją hennę. Może dzisiaj nałożę i zostawię na noc. Henna Lush ma inny skład, czy lepszy od Khadi? To się okaże. Zawiera m.in masło kakaowe i to mnie trochę zastanawia. Troszkę inny jest też sposób użycia: radzą żeby zostawiać papkę na kilka godzin, radzą po zmyciu umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to nawet przyjemny zapach, ciekawa jestem jak będzie papka śmierdoliła

Mama póki co boi się eksperymentów i zafarbuje dopiero po moim teście.

ps. zastanawiam się też czy farbować na rudo, czy kasztan?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06676.jpg (51,4 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06679.jpg (64,6 KB, 20 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-05-24 o 15:05
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 15:15   #3797
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Witaj guska
dla dojrzałej cery polecam olej arganowy , Olej Wspaniały z naturalnych kremów serie Bio2you lub safea
Dla mamy dobre też będzie serum z wit.C - ładnie rozpromienni buzie .

Wszystko zależy jaką kwotę chcesz przeznaczyć na prezent
Dziękuję za odpowiwdź, myslałam tak o kwocie do 80 zł
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 15:34   #3798
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No i mam moją hennę. Może dzisiaj nałożę i zostawię na noc. Henna Lush ma inny skład, czy lepszy od Khadi? To się okaże. Zawiera m.in masło kakaowe i to mnie trochę zastanawia. Troszkę inny jest też sposób użycia: radzą żeby zostawiać papkę na kilka godzin, radzą po zmyciu umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to nawet przyjemny zapach, ciekawa jestem jak będzie papka śmierdoliła

Mama póki co boi się eksperymentów i zafarbuje dopiero po moim teście.

ps. zastanawiam się też czy farbować na rudo, czy kasztan?
wygląda super!!!!
Koniecznie zdaj relację, bo jestem strasznie ciekawa!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 15:39   #3799
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiwdź, myslałam tak o kwocie do 80 zł
To spokojnie wystarczy na olej wspaniały
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 16:18   #3800
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, zwracam się z dość nietypową prośbą, ponieważ nie mam pojęcia co z naturalnych kosmetyków nadaje się dla kobiety po 50 roku życia.
Sama od pewnego czasu używam naturalnego mydła, olejów, robię serum z wit. C i wpadłam na pomysł by zarazić tym moją mamę.
A że niedługo jest dzień matki, to pomyślałam, że to dobra okazja.. tylko że nie mam bladego pojęcia jakie naturalne mydło czy olej nadaje się do tego typu skóry.
A może macie jakieś inne propozycje co mogę kupić mamie z kosmetyków naturalnych?
Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź i podpowiedź
Pozdrawiam
Dziewczyny dobrze radzą, olej wspaniały, arganowy lub jakiś inny olejek do twarzy, może AMB koncentrat i coś z wit. C

Cytat:
Napisane przez Bralik Pokaż wiadomość
Dziewczyny pewnie mnie nie pamiętacie...nie dawno do was dołaczyłam, ale się nie udzielam, bo nie mam jeszcze doświadczenia, za to czytam cały czas wątek.

Chciałam wam powiedzieć, że micel AP mnie zapycha ...i już wiem dlaczego, ma na drugim miejscu w składzie gliceryne, a ta mnie zapycha strasznie.
I chciałąm pochwalić olej arganowy - nakładam po kropelce nas noc na rzęsy (przeczytałam na którymś z blogów) i naprawde widzę różnicę. Do tej pory stosowałam olej rycynowy (do tej pory kreske na oku z mywam wieczorem patyczkiem zamoczonym w olejku i zmywa wszyściutko), ale chyba rzęsy się przyzwyczaiły, a po arganowym wyraznie się wzmocniły i trochę wydłużyły
Rozmawiałyście o mydełku DUDU OSUN. Ja mam to:http://www.shea.pl/?8,dudu-osun-afry...e-czarne-mydlo
i powiem, że dla mnie jest super. Naprawde świetnie oczyszcza ciało (do tej pory za każdym razem bo myciu żelem, czy czymkolwiek innym i gąbką po przejechaniu paznokciami np. po łydce, pod paznokciami miałam resztki kremu i rolowało się to wszystko), a teraz po umyciu mydełkiem ciało aż skrzypi z czystości, a po posmarowaniu balsamem jest takie milutkie jak po pilingu

No i zamówiłam sobie zachwalene przez was serum z mącznica i dorkaut na e-naturalne i czekam na przesyłkę - będę walczyc z przebarwnieniam
Jeśli Cię zapycha AP to polecam do niego stosować gąbeczki celulozowe, zamiast zwykłych wacików i jeszcze potem taką umytą gabeczką zetrzeć nadmiar micelu. Powinno to bardzo pomóc i zapobiec zapychaniu

Ja właśnie się zakochałam w próbce czarnego mydła. Zaje...e, żadne mydło naturalne nigdy nie dało mi takiego uczucia czystości i bardzo dobrze zmiękcza skórę, np na piętach, dzięki czemu jest ona gładka, jak po peelingu, bo można myjką zmyć ten zmiękczony naskórek.

Ja natomiast zużyłam już 1 próbkę serum z mącznicą JMO i jestem bardzo zadowolona z niego, ale nie na pewno, bo jednak próbka starczyła mi raptem na 3 użycia, wiec po takiej ilości nie zawsze można stwierdzić czy coś szkodzi. Być może zamówię jeszcze ze 2 próbki.

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
a orientujecie się jak pachnie ta seria?
bo jak dotąd to mi zapachy P&R nie bardzo podchodzą


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki, jestem troszku nie w temacie (brak czasu na wizaz ale wpadłam powiedzieć, że Bio2U w organeo jest w promocji (bo pamiętam,że ktoś się szykował na to i jeszcze, że dla Mam na dzień Matki to olej wspaniały Nawet sobie chyba zaraz zamówię


Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
no proszę cieszę się, że tak Ci pasuje
znalazłam jeszcze inne przecenione czarne mydło http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/pl/p/DUDU...-Dudu-Soap/292


Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No i mam moją hennę. Może dzisiaj nałożę i zostawię na noc. Henna Lush ma inny skład, czy lepszy od Khadi? To się okaże. Zawiera m.in masło kakaowe i to mnie trochę zastanawia. Troszkę inny jest też sposób użycia: radzą żeby zostawiać papkę na kilka godzin, radzą po zmyciu umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to nawet przyjemny zapach, ciekawa jestem jak będzie papka śmierdoliła

Mama póki co boi się eksperymentów i zafarbuje dopiero po moim teście.

ps. zastanawiam się też czy farbować na rudo, czy kasztan?
A ile waży ta kostka henny?
W rudym Twoje włoski na fotkach wyglądały bardzo ładnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 16:39   #3801
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dziewczyny, przepraszam, nie mam czasu wszystkiego czytac, chodze tu do szkoly (nareszcie!). Co do sklepow, to przejrzalam to, co jest w Boots i Superdrug (kupilam podklad firmy UNE z Ecocertem <wydaje mi sie, ze to firma-siostra Bourjois>), jakis zel do mycia twarzy Dr. Organics i balsam do ciala o taki

Czy moglaby ktoras z Was ocenic sklad tego szamponu: klik? Bede wdzieczna
(mignelo mi zdjecie henny Lusha tutaj, a ja Lusha mam zaraz kolo szkoly.... )

Korah> jestem w Bournemouth
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 16:47   #3802
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, nie mam czasu wszystkiego czytac, chodze tu do szkoly (nareszcie!). Co do sklepow, to przejrzalam to, co jest w Boots i Superdrug (kupilam podklad firmy UNE z Ecocertem <wydaje mi sie, ze to firma-siostra Bourjois>), jakis zel do mycia twarzy Dr. Organics i balsam do ciala o taki

Czy moglaby ktoras z Was ocenic sklad tego szamponu: klik? Bede wdzieczna
(mignelo mi zdjecie henny Lusha tutaj, a ja Lusha mam zaraz kolo szkoly.... )

Korah> jestem w Bournemouth
Ale Ci dobrze dziewczyno to jak długo tam zostaniesz

Co do tego składu to jest ok, ale nie powala na kolana doszczętnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:07   #3803
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No i mam moją hennę. Może dzisiaj nałożę i zostawię na noc. Henna Lush ma inny skład, czy lepszy od Khadi? To się okaże. Zawiera m.in masło kakaowe i to mnie trochę zastanawia. Troszkę inny jest też sposób użycia: radzą żeby zostawiać papkę na kilka godzin, radzą po zmyciu umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to nawet przyjemny zapach, ciekawa jestem jak będzie papka śmierdoliła

Mama póki co boi się eksperymentów i zafarbuje dopiero po moim teście.

ps. zastanawiam się też czy farbować na rudo, czy kasztan?
Gratuluję zakupków też ostrzę sobie zęby na tą henną, bo do Khadi nie jestem przekonana. Niedawno hennowała włoski tą henną Alinka, zobacz sama:
http://brunettesheart.blogspot.com/2...-co-i-jak.html
A te inne rzeczy, bo widzę, że jeszcze coś tam jest na fotce, ale nie wiem co?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:14   #3804
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
wygląda super!!!!
Koniecznie zdaj relację, bo jestem strasznie ciekawa!
Dziękuję, tez jestem bardzo ciekawa! Dziwny skład, dziwny sposób użycia. Zabaczyny. Już poprosiłam męża o czapkę na dzisiejszą noc


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A ile waży ta kostka henny?
W rudym Twoje włoski na fotkach wyglądały bardzo ładnie
Dziękuję. Cały czas zastanawiam się nad odcieniem. Może pomieszam kasztan z rudym Zważyłam pierwszą lepszą i miała 60g. Sądzę, że przeciętnie jedna ma 50g.


Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Gratuluję zakupków też ostrzę sobie zęby na tą henną, bo do Khadi nie jestem przekonana. Niedawno hennowała włoski tą henną Alinka, zobacz sama:
http://brunettesheart.blogspot.com/2...-co-i-jak.html
A te inne rzeczy, bo widzę, że jeszcze coś tam jest na fotce, ale nie wiem co?
Właśnie Alina ostatecznie mnie przekonała. Co do innych próbek, oprócz Angels on Bare Skin, nie mam pojęcia co tam się kryje, bo tej firmy nie znam. Raczej nie napalam się, bo składy mają nieciekawe.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:24   #3805
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

fiolka, ja dziś byłam na wąchaniu p&r w sepho i tyż mi wszystkie serie śmierdziały (do ciała mam na myśli). Tylko ten hipoalergiczny w miarę, bo taki niby bezzapachowy .

Ja potestowałam próbaski od any i effy i mi się tyle rzeczy podoba...
filtr jmo-to wiadomo, rewelka
leave on phenome-też must have przy kolejnej wyprzy
maska organique też mi się spodobała-a właśnie-macie porównanie anti age do anti alergic?

No i tak was wypytywałam o noni care do mycia japy, ale coś nikt nie odpisywał tom nabyła.
Poużywam i opisze, ale na razie początki dobrze się zapowiadają.

No i podeszłam sobie dziś do helfów i zanabyłam jabłuszkową lavere .
Wszystkie obwąchałam i wszystkie wersje mają przyjemne zapachy (tylko cytrynki nie mieli)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:37   #3806
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość


Właśnie Alina ostatecznie mnie przekonała. Co do innych próbek, oprócz Angels on Bare Skin, nie mam pojęcia co tam się kryje, bo tej firmy nie znam. Raczej nie napalam się, bo składy mają nieciekawe.
No właśnie wiem o tym, dlatego tak mnie zdziwiło, co tyle rzeczy tej firmy robi w Twoim zielonym koszyczku
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:38   #3807
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
fiolka, ja dziś byłam na wąchaniu p&r w sepho i tyż mi wszystkie serie śmierdziały (do ciała mam na myśli). Tylko ten hipoalergiczny w miarę, bo taki niby bezzapachowy .

Ja potestowałam próbaski od any i effy i mi się tyle rzeczy podoba...
filtr jmo-to wiadomo, rewelka
leave on phenome-też must have przy kolejnej wyprzy
maska organique też mi się spodobała-a właśnie-macie porównanie anti age do anti alergic?

)
Evi ja mam porównanie,bo miałam wszystkie 3 maski organique.
Ta "nasza"według mnie najlepsza jest.Wszystkie są w działaniu podobne,ale mnie ta a-a zniewala zapachem no i nie wiem czy sobie przez miłość do zapachu wmówiłam,że i ona lepiej działa
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:46   #3808
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dzieki ana :
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:46   #3809
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

A ja dostałam dziś paczkę Hauschkową i testuję deo różany, cały czas się obwąchując Dziwny zapach, ale nie jest nieprzyjemny, jest róża, którą lubię, ale i coś drażniącego moje zmysły.
Tonik czeka w kolejce, aż wykończę toniki w próbkach na dniach. Cały czas czekam na paczkę z Gaia Creams, ale chyba przyjdzie dopiero w następnym tygodniu.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 18:50   #3810
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
effa o b5 designe czytałam same dobre rzeczy więc myślę że nie powinnaś być zawiedziona, ale następnym razem skuś się też na mandarynkowy bo jest naprawdę fajny.
Dobrze że paczuszka doszła bo się martwiłam o nią w tym upale daj znać jak ci podpasuje pasta JMo tylko powtarzając za natką użyj tylko ociupinkę
Mam nadzieje, ze ten zelik nie bedzie taki zly Nie wiem jak ja to zrobilam, ze nie doczytalam ze zachwalalas ten mandarynkowy coz bede miala kolejny pretekst, zeby znowu zamowic cos na iherbie
Pasta JMO wraz z shine on dziala cuda na moich wlosach dawno moje blond loki nie byly w tak dobrej kondycji pieknie blyszcza i sa ladnie zdefiniowane A Ty juz dostalas swoja przesylke??
Dzis zupelnie przypadkiem wstapilam do tk maxxx a tam wysyp kosmetykow naturalnych wszystko ladnie pieknie, ale wiekszosc z nich pootwieranych Jako, ze nadal poszukuje fajnego balsamu do ciala skusilam sie na nieznana mi marke Marbert, maja eco certa wiec bralam w ciemno http://www.marbert.com/en/product-bi...ody-lotion.php . Sklad bardzo ladny, a zapach obledny delikatna brzoskwiania z mango cena 16,99zl

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2012-05-24 o 18:52
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.