Studia. Norwegia. Bergen. Panika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-22, 01:17   #1
Zorca
Przyczajenie
 
Avatar Zorca
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Lightbulb

Studia. Norwegia. Bergen. Panika


Cześć dziewczyny!
Czy którejś z Was przytrafiło się może studiować na Uniwersytecie w Bergen i w dodatku chciałaby podzielić się wrażeniami??
Dostałam się na magisterkę - przyrodniczy kierunek na wydziale Matematyki i Nauk Ścisłych. Jako student międzynarodowy.
Zanim zacznę walić konkretnymi pytaniami chce się zorientować czy ktoś w temacie się tu pojawia
Więc zgłaszać się proszę, ba! błagam!
Pozdrawiam
Zorca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 11:06   #2
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Studia. Norwegia. Bergen. Panika

Cytat:
Napisane przez Zorca Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czy którejś z Was przytrafiło się może studiować na Uniwersytecie w Bergen i w dodatku chciałaby podzielić się wrażeniami??
Dostałam się na magisterkę - przyrodniczy kierunek na wydziale Matematyki i Nauk Ścisłych. Jako student międzynarodowy.
Zanim zacznę walić konkretnymi pytaniami chce się zorientować czy ktoś w temacie się tu pojawia
Więc zgłaszać się proszę, ba! błagam!
Pozdrawiam


gratuluje ... ja jestem z Bergen, w sumie nie studiuje - ale pracuje, ale ew mogę się wśród znajomych popytać
na pewno przysluguje cie miesjce w Sibie na miliard % na Fantofie
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 13:16   #3
Zorca
Przyczajenie
 
Avatar Zorca
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Studia. Norwegia. Bergen. Panika

Hej, dzięki wielkie za odpowiedź Bałam się że nikt się mną nie przejmie
Masz rację, dostałam miejsce w Fantofcie haha , chociaż w aplikacji nie podałam go w ogóle (trzeba było podać 3 miejsca do wyboru wg priorytetu jakie się chce dostać) ale doszłam do wniosku że pewnie "wrzucają tam" wszystkich międzynarodowych studentów. Z tego co słyszałam wcześniej to akademiki norweskie są milion razy lepsze od tego co znamy z Polski, ale ten to chyba na moje nieszczęście jakiś wyjątek. Pokoje nie wyglądają na zbyt ciekawe, a zdjęcie łazienki (http://www.boligtorget.no/sib/Upload...07_%283%29.jpg) to w ogóle jakaś porażka. A cały kompleks wygląda jak wielki betonowy kloc. No cóż, nikt nie obiecywał luksusów.
To co mnie martwi to że nie dostałam poza Letter of Acceptance, żadnego listu powitalnego i szczegółów dot. rejestracji ani przyjazdu ani co w ogóle robić...
Jedyne czego się dowiedziałam to że nie przysługuje mi na 1 semestrze kurs norweskiego, tylko odesłano mnie na folkeuniv. po płatne kursy. Orientujesz się może czy to dużo kosztuje?
Dostałam kontakt do promotora, na razie wymieniłam z nim tylko 3 maile, bo się go trochę boję, ale on już na wstępie napisał że zaleca żebym się uczyła norweskiego bo niektóre kursy mogą być po norwesku (zdziwiło mnie to bo te studia miały być po angielsku ).
A dodam jeszcze że jestem teraz w Bergen(raczej okolice - Sotra), mam tu rodzinę, ale oficjalnie to mnie tu nie ma, na razie tylko turystycznie
Trochę znam już życie w Norwegii, kilka lat mieszkał tu mój Tata a potem reszta rodziny, ale z takim akademickim środowiskiem w ogóle nie mialam tu do czynienia. Ciekawe jak to będzie....
Zorca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 22:46   #4
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Studia. Norwegia. Bergen. Panika

hehe - no racja za pikne pokoje to tam nie sa - ale ogolnie ci powiem ze chyba nikt nie narzeka, na warunki tam panujace - wszakze raz na wczasach mieszkalam w gorszych

- co do kursu na folke. sa kursy norskiego w godz popludniowych poniedzialek i sroda albo wtorek i czwartek - od 17.30 do 21.00 - prowadzone prze Polskie nauczycielki - koszt takiego kursu to 3800 plus okolo 1000 za ksiazki, kurs a1 i a2 - sa polaczone w calosc - jeden trwa 56albo59 godzin - panie nauczycielki sa zaje..fa..jne :P ( w tym moja sis ) haha.
- a nic nie pisze na stronie uniwerka - co gdzi i jak ..??

no nie wiem jak pomoc ci ze studiami, i ogarnieciem sytuacji - ale na kawusie mozna sie umowic :P
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 01:06   #5
Zorca
Przyczajenie
 
Avatar Zorca
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Studia. Norwegia. Bergen. Panika

Ja tam luksusów nie wymagam, ale z kolei czytałam gdzieś że kilka lat temu była inwazja pluskiew (o zgrozo ale ponoć dali rade bestiom) a na stronie sib, jest na pierwszym planie instrukcja z kim się kontaktować jak się znajdzie w pokoju nieproszonych bezkręgowych gości albo specyficzne ukąszenia na skórze... cóż najwyżej będę uciekać.
A może wiesz jak jest z komunikacją miejską Fantoft - Centrum? Na mapie nie wygląda na bardzo daleko ale w rzeczywistości może być z dojazdem inaczej, a jeszcze mnie tam nie było, w tamtych okolicach.
Co do kursu, to cena nie jest taka ogromna, ale na razie i tak nie mogę sobie pozwolić, będę się starała uczyć sama.
Kawa? Jeszcze nie byłam na kawie w Bergen serio! aż to dziwnie brzmi jak to czytam, ale fakt - nie byłam :P Więc chętnie, ale za niedługo jadę do Polski na dwa tygodnie, a jak wrócę to czemu nie :P
Zorca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 14:06   #6
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Studia. Norwegia. Bergen. Panika

Komunikacja Znakomita - jakies 500metrow od blokow jest przystanke "tramwajowy" pisze w cudzyowi bo to jak pociag wygalda haha. I on jedzie yhmm okolo 10-12min na ost przystanek w centrum na "byparken"

Jak wroce do domu ( jade z mlodym na zakupy ) napisze ci priva z numerem ;-) to jakos sie zgadmy - ale nie boj sie ja rok temu bylam na Sotrze w sumie w Klokarviku u znajomych i tyle mojego "zwiedzania" haha


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:06   #7
talieee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Studia. Norwegia. Bergen. Panika

Cześć, jest tu ktoś jeszcze ? Planuję wyjechać na studia do Norwegii, mam parę pytań co do rekrutacji i ogolnych wymagać, no jeszcze nie jestem pewna co do kierunku, chciałabym się doradzić pozdrawiam
talieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.