Awf Gdańsk!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-28, 20:00   #1
agniesia547
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Post

Awf Gdańsk!!!


Witam Was W tym roku zdaje maturke i chcialabym dostac sie na Awf do Gdanska na wydział:Turystyki i Rekreacji. Czy ktos tez sie tam wybiera? A moze juz ktos sie tam dostal? Prosze napiszcie jakie przedmioty i na jakim poziomie trzeba zdac by sie dostac. Oczywiscie wchodzilam na strone awf lecz tam nie ma dokladnych informacji o poziomach. Bardzo prosze was o pomoc. Z gory dziekuje!
agniesia547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 20:12   #2
klucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk (kiedyś Chełm)
Wiadomości: 892
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Ja wlasnie pisze prace magisterska po AWFie TiR i najlepiej zrobisz jak poprostu zadzwonisz do dziekanatu z wydz.TiR i pani powinna ci powiedziec i bedziesz miala info z pierwszej reki a tak na przyszlosc to strona awfu jest tragiczna nieaktualna i nigdy nie dowiedzialam sie z niej niczego ciekawego.
klucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 21:44   #3
agniesia547
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Post Dot.: Awf Gdańsk!!!

Klucha -a moglabys mi opisac jak tam jest? Ja na temat tej uczelni malo wiem, a wlasciwe praktycznie nic. Nikt z moich znajomych tam sie nie wybiera ani nikt tam nie studiowal,wiec nic nie wiem.
agniesia547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 23:09   #4
klucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk (kiedyś Chełm)
Wiadomości: 892
Dot.: Awf Gdańsk!!!

szczerze jakbym mogla wybierac jeszcze raz to bym jej nie wybrala ale wiesz w sumie to mogla sie teraz cos zmienic programowo bo teraz jest juz wydzial tur i rekr a jak ja zdawalam to tylko instytut wiec program byl dosc mocno podciagniety pod wych fiz co mi baaaardzo nie odpowiadalo bo w koncu poszlam na tur a nie wych ale generalnie ludzie w mojej grupie byli zadowoleni i jak lubisz takie klimaty jak sport i bardzo ogolnie pojeta tur to probuj zreszta zawsze warto zdawac tam gdzie sie chce zeby pozniej nie zalowac zdania o tej uczelni sa dosc podzielone jednym sie tam podoba a inni psiocza jak sie da ja naleze do drugiej grupy i nie jestem obiektywna. najgorsze sa bozy nie wiem jak to teraz bedzie ale ja mialam 2 obowiazkowe letni i zimowy o tez jest na minus atmosfera oglnie spoko ludzie dosc otwarci u mnie na roku byli jedyne co ratuje awf w moich oczach to to ze po 3 roku moglam sobie wybrac specjalizacje byly trzy tur aktywna fitness i tur kulurowa i ja wybralam dosc ciekawe przedmioty byly ale to oczywiscie zalezy od wykladowcy. Na konec powiem tak nic ci nie szkodzi zdawac na te uczelnie przeciez lepiej jest miec wybor gdzie isc a nie jest najgotrzej jak sie dobrze bedziesz umiala zakrecic to nie bedzie wiekszych stresow i problemow wykladowcy i cwiczeniowcy sa otwarci jak student chce cos zalatwic tylko czasem trudno ich dorwac moi ulubieni sa spoko np moja promotorka przyjel mnie z tematem ktorego nikt nie chcial a ona wziela!!!!Mysl koncowa oczywiscie zdawaj nie masz nic do stracenia a poza tym nie wiem czy jestes z gdanska ale miasto jest naprawde super a tez dodatkowy argument na tak!
klucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 15:18   #5
agniesia547
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Post Dot.: Awf Gdańsk!!!

Dziekuje za odpowiedz A tak w ogole to co sie robi na tych obozach bo nie bardzo wiem. A i czy wstepne egzaminy ze sprawnosci fizycznej na TIR sa trudne? Mozna je zaliczyc? Czy trzeba byc az tak super z w-fu by to zaliczyc?
agniesia547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 21:59   #6
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Oświerzam temat. Czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedziec coś o tej uczelni?? Cokolwiek, nie tylko studenci ale też osoby znające AWF Gdańsk, mieszkające w Gdańsku. Jak jest postrzegana ta uczelnia, czy Turystyka i Rekreacja jest w tym samym budynku co wychowanie fizyczne, czy warto iść tam..
Za 3 miesiące matura a ja nie wiem co robić Narazie myślę o studiowaniu turystyki właśnie na AWF w Gdańsku lub w Poznaniu, nie wiem gdzie lepiej....
Czy w ogóle opłaca się studiować tą całą turystyke i rekreacje?
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:46   #7
Killkiss
Raczkowanie
 
Avatar Killkiss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: *
Wiadomości: 119
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Witam , ja co prawda mam mature DOPIERO za rok , ale ostatnio zaczynam waśnie myśleć o turystyce na awf-ie w Gdańsku. Może jakieś wizażanki studiują tam i moglbyby coś napisać o tym kierunku ?

Czy jak bede dawać polski-pp,gegra-pr(dwujęzycznie bo musze),ang-pr no i oowiązkowa :/ matma-pp to wystarczy ?
__________________
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem , niż kochali
kogoś kim nigdy nie będę ! "


Kurt Cobain
Killkiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 21:34   #8
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Awf Gdańsk!!!

JA myślę że to na spokojnie wystarczy! Ja zdaje tylko polak PP angol PP gegra PP o biola PR....mam nadzieje ze dam rade....jeszcze trzeba pamietac ze są tam egzaminy sprawnościowe ale to pół biedy.... Niedługo tj 19.03 jade na dni otwarte i zobacze dokładnie jak tam jest Obym się nie zawiodła i nie straciła motywacji do nauki bo narazie perspektywy piękne
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 14:41   #9
gegolinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Awf Gdańsk!!!

wybiera sie ktos na awf do gdanska na wychowanie fizyczne? nie znam tam nikogo.jezeli sie wybierasz to daj znac)
gegolinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 23:29   #10
boberrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 240
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Dołączam się do tematu Byłoby miło gdyby ktoś opisał te egzaminy sprawnościowe na turystykę i rekreację, na czym polegały, bo nie jestem pewna co do mojego pływania ;p no i miło by było jakby ktoś też napisał co zdawał na maturze i na ile procent i jakie były progi
__________________


Edytowane przez boberrek
Czas edycji: 2010-09-29 o 23:32
boberrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 15:01   #11
Ass24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Co do uczelni to słyszałem, że straszny problem z fizjologią się zrobił. Podobno bardzo ciężko to zdać. Słyszałem, że jeden z profesorów szaleje i mnóstwo osób oblewa nawet te, które się uczą. Podobno 150 osób na 200 powtarzało rok... Słyszał ktoś o tym?
Ass24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-12, 16:51   #12
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Awf Gdańsk!!!

nie jestem studentką awf, ale słyszałam, widziałam i spotkałam się z osobami z tej uczelni. jest to jedna z gorszych szkół w trójmieście. jedyną pozytywną rzeczą jaką słyszałam o naszym awf'ie to to, że robią dobre imprezy. jakość kształcenia jest niska. na tą uczelnię z reguły idą osoby, którym się nie chce uczyć. samo podejście studentów tej uczelni jest troszkę dziwne, np. nie znają terminu "uczyć się do sesji".
podejrzewam, że gdzieś w czeluściach internetu jest schowane ich forum uczelniane. dobrze by było jakbyście się tam zapytały o kierunki, które Was interesują, może się coś zmieniło od zeszłego roku. ja ludzi z awf'u unikam, przejechałam się, ale może uczelnia coś w końcu z tym zrobiła, czego Wam życzę ze szczerego serca.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 14:16   #13
czoko1989
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: sierakowice- pomorskie
Wiadomości: 223
Dot.: Awf Gdańsk!!!

witam.
rowniez chcialabym odswierzyc watek... zamierzam isc tam na studia i nieiwem czy warto....
obecnie jestem na 3 roku zarzadzania ale mi nie odpowieada i chce zmienic, zawsze chcialam byc w-f istka
czoko1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:04   #14
deti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Witajcie,
Można powiedzieć, że studiowałem na AWFiS w Gdańsku 2,5 roku na Wydziale Turystyki i Rekreacji w trybie zaocznym. Nauke zaczełem w 2005 ( po starej maturze ) a przerwałem w styczniu 2008.
Jak co niektórzy zdołali zauważyć to dość specyficzna uczelnia....
Osobiście moge wypowiadać się o trybie zaocznym, ale z tego co wiem to tryb stacjonarny ( dzienny ) w tym przypadku dużo się nie różni.
Faktycznie poziom kształcenia nie jest za wysoki, wymagania przed studentami też nie są wygórowane. Podstawa w trybie zaocznym jest płacić czesne na czas. Można mieć nie zaliczonych poszczególnych semestrów, ale czesne zapłacić trzeba..
Aby doczłapać się do stopnia licencjata będziecie mieli tylko 2 przeszkody... Fizjologie Człowieka i Mitort ( z panią Formellą jak dobrze pamiętam ) Absolwenci śmieją się, że jeżeli ma się zaliczone te 2 przedmioty to ma się tytuł Mgr w kieszeni...
Te dwa przedmioty faktycznie sa trudne do zdania !
AWFiS to taka uczelnia gdzie człowiek uczęszczający na zajęcia faktycznie nosi miano " Studenta "..
Osobiście polecam tryb dzienny w połączeniu z Akademikiem równa się za***i.. 5 latom życia, bo wydział TiR to niezła zabawa i przygoda.
Przygoda dla tego gdyż przez 5 lat edukacji musicie zaliczyć 2 "obozy sportowe" tzn letni w Radunii oraz zimowy ( chyba w alpach ), dużo zajęć sporowych: tenis, chyba wszystkie gry zespołowe, atletyka terenowa, pływanie i takie tam. Aby je zdać na 4 lub 5 to trzeba w to włożyć troche potu ale aby je zdać na 3 bądz "Zal." to chyba każdemu się wreszcie uda.
Większość wykładoców to spoko ludzie którzy są wielo letnimi praktykami - ci są OK ale są też tacy którzy potrfią zaleść za skóre - teoretycy z chorymi poglądami.
Warto poznać kolegów i koleżanki z roczników starszych - oni pomogą unikać niepotrzebnych zwarć z wykładowcami.
Jeżeli ktoś widzi się w takiej gałęzi gospodarki jak turystka to myśle że warto iść na TiR.
deti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:01   #15
mmm5
Raczkowanie
 
Avatar mmm5
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 322
Dot.: Awf Gdańsk!!!

@ aldenea
prawde mowiac, nie czuje sie jak jakis tepak i osoba, ktorej 'nie chce sie uczyc'.. mysle, ze powinnas mniej wypowiadac sie na rzeczy, o ktorych tylko slyszalas, a przynajmniej w troche bardziej kulturalnym tonie. Jestem na drugim roku TIR na AWFiS i moge powiedziec, ze UJ to nie jest - wiadomo, ale ludzie, na Boga - ludzie z AWFu to nie sa kretyni :|
Do niektorych przedmiotow trzeba sie przylozyc bardziej, do innych mniej, z jednych tylko starsza a z innych faktycznie duzo wymagaja. U nas najciezsze sprawy to byla anatomia, geografia, fizjologia, prawo czy ORT (organizacja ruchu turystycznego). Jesli chodzi o fizjologie, to gigantyczne stada mają w tym roku warunek, a calkiem spora gurpa zdała dopiero za ktoryms terminem. Poza tym, studia an tym wydziale raczej sa nieporownywalne z innymi - oprocz zajec sportowych, i typowych teoretycznych sa tez praktyczne, takie jak żeglarstwo, oboz letni (na ktorym uczymy sie kajakarstwa, zeglarstwa, windsurfingu), cwiczenia terenowe, wedrowki, generalnie studia przygotowuja do pracy jako instruktor rekreacji. Na drugim roku wybiera sie specjalizacje, w tym roku byly to : zeglarstwo, fitness, hotelarstwo, zarzadzanie w turystyce, fitness silowy, tenis, fitness nowoczesne formy gimnastyki oraz kinezygerontoprofilaktyka .
Nie bede wychwalac uczelni pod niebiosa - CBA, problemy finansowe, przeciekajace dachy, grzyb czy fatalne wyposazenie, wszyscy to widza i wiedza, ale upraszam sie o nierobienie z nas idiotow..
__________________

viva la vida
mmm5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:00   #16
boberrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 240
Dot.: Awf Gdańsk!!!

wiecie moze cos o progach na turystyke i rekreacje?
__________________

boberrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 16:11   #17
matt_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Cześć,
jestem zainteresowana TiRem na AWF w Gdańsku Dlatego proszę,czy mógłby ktoś jeszcze powiedziec coś o tej uczelni?? Cokolwiek, nie tylko studenci ale też osoby znające AWF Gdańsk, mieszkające w Gdańsku. Jak jest postrzegana ta uczelnia, czy Turystyka i Rekreacja jest w tym samym budynku co wychowanie fizyczne, czy warto iść tam,jakie jest nastawienie wykładowców do studentów itp. Z góry bardzo dziękuje
matt_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 17:00   #18
kcia161991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 364
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Jeżeli AWFiS Gda. to WF albo fizjo., ale TiR nie polecam - poziom żenująco niski. Niższy niż w moim byłym LO a ludzie na II roku przeważnie biorą jakieś dodatkowe kierunki. Na pewno ambitnych ludzi ten kierunek nie zadowoli. Nawet w sesji nie ma aż tak dużo nauki, raptem parę egzaminów. A fizjologia i anatomia wcale nie są takie trudne, wystarczy parę dni nauki i można spokojnie to ogarnąć. Poza tym to chyba jedne z najlepszych przedmiotów na AWFiS. Jedyne co może być trudne to pływanie i gimnastyka ;P Ale to tylko moja subiektywna opinia.
__________________
'możesz krzyczeć na mnie, ile chcesz,
pokaż, jak w żyłach szybko płynie krew,
będę się uśmiechać, bo wiem, że w środku jesteś taki sam-
za mocno kochasz, tak, jak ja.'
kcia161991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 13:27   #19
Ajlon246
Przyczajenie
 
Avatar Ajlon246
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Szczawnica
Wiadomości: 5
GG do Ajlon246
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Czesc wszystkim!! mam nadzieje ze ktos szybko mi odpowie;p
Powiedzcie mi czy cięzko jest się dostac na ten awf? chodzi mi nie tylko o ten test sprawnosciowy ale bardziej o maturke? czy własnie szczególną uwagę kłada na poziom zdanej matury??
A najlepiej czy ktoś sie orientuje czy łatwiej sie tam dostać niż w Krakowie czy Katowicach?? ) i która z Was idzie w tym roku na awf??gdziekolwiek??D
Ajlon246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 02:03   #20
kcia161991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 364
Dot.: Awf Gdańsk!!!

na kierunek TiR na AWFiS od tego roku już nie ma testów sprawnościowych
__________________
'możesz krzyczeć na mnie, ile chcesz,
pokaż, jak w żyłach szybko płynie krew,
będę się uśmiechać, bo wiem, że w środku jesteś taki sam-
za mocno kochasz, tak, jak ja.'
kcia161991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 22:28   #21
chochliczyca
Przyczajenie
 
Avatar chochliczyca
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Hej! Tym razem to ja chciałabym odświeżyć temat. Piszecie o AWF-ie w Gdańsku a nikt nic nie wspomniał o kierunku "Sport". Wiecie coś może na ten temat? Ktoś z Was studiował, studiuje lub się wybiera na ten kierunek?
chochliczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 14:06   #22
Madrytka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 16
Dot.: Awf Gdańsk!!!

Hej interesuje mnie AWF w Warszawie. Studiuje ktoś może bądź ma znajomych którzy mogliby się wypowiedziec na temat tej uczelni?
Madrytka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-15 14:06:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.