Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-24, 23:46   #3181
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
to jest chyba akceptacja



Ja nie mam nic przeciwko makijażowi, nawet bym go stosowała codziennie, ale po prostu zapominam . A mam naturalne kosmetyki do makijażu, pewnie mi się znowu coś przeterminuje. Tusz So bio etic sobie chwaliłam, ale po 3 miesiącach użyłam go parę razy, niby nie czuć go na rzęsach, a mimo to i tak wolę jak nie mam tam nic. To prawda, że moje rzęsy są ok, bo je widać, rozumiem więc sytuację, jak ktoś ma mało widoczne, może się czuć z tym źle. Tak samo, jak są jakieś zmiany np. po trądziku. Ja coś tam mam, ale zawsze jak nałożyłam na to korektor i tak widziałam, że te blizny tam są.

Absolutnie nie ganię makijażu u innych, nawet tego przesadzonego, bo uważam że to sprawa tej osoby. Makijaż może działać cuda, odmienić twarz, tylko trzeba mieć czas na nakładanie tego. Ja zdecydowanie stawiam na pielęgnację. A i tak ostatnio to jestem minimalistką, nawet balsamu nie używam, bo nie widzę potrzeby. Skórę mam ok, jak jem odpowiednie rzeczy.

Dostałam się do testów Brow Drama Maybelline na wizaz , ale niespodzianka . Ciekawe czy przesyłają ankietę sami ? Nie jestem za bardzo w temacie, ktoś jest ?

Ja sie staram (na razie wychodzi w 100% ) by moja kolorówka była jednocześnie pielęgnacja tuszu używam około 2mies i widzę, ze rzesy sa odżywione (jakby grubsze, nie wypadają), a mineralny Annabelle pielęgnuje sam w sobie

A jaką witaminę C bierzecie?
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 09:00   #3182
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
to teraz ja się wypowiem o swoich odkryciach, chociaż tym razem niekosmetycznych, ale że cerze pomogły to o nich wspomnę...
mam hashimoto - długo szukałam jak wspomóc pracę tarczycy i w końcu trafiłam na amerykańskie badania o nazwie jodine project i zastosowałam się do konkluzji w nich zawartych - łykam jod w postaci płynu lugola (robię sama) oraz cynk, magnez i selen (iherb), do tego wit A i duże ilości wit C (kilka gram dziennie), wysoce wskazane jedzenie bez gluta, cukru i uśmierconego nabiału; suplementy stosuje już drugi miesiąc i tak - nie mam ropnych wyprysków i cera się w ogóle nie przetłuszcza, nadal jednak zbiera się syf w porach i na upartego byłoby co powyciskać chociaż staram się trzymać ręce z dala od twarzy i wygląda ona naprawdę nieźle i podtrzymuję swoje wcześniejsze twierdzenie - branie wewnętrznie dużych dawek wit c to najtańszy najlepszy kiler przeciwzmarszczkowy świata !! gęba jest supergładka
skóra odżywiona od środka przestała być kapryśna -w tej chwili jest jej praktycznie obojętne czym ją umyję i czym posmaruję - po wszystkim wygląda przyzwoicie...ogólnie czuję się z tym faktem fantastycznie i będę Wam zdawać relację czy przy dłuższym stosowaniu dalej będzie tak fajnie

a tak w ogóle to jestem nad naszym morzem...kupiłam do testów dwa filtry...tylko, że słońca brak

Moja mama ma Hashimoto i niedoczynność. I powiedziano jej żeby od jodu trzymała się z daleka. Bierze Euthyrox, ale różnie się po nim czuje: bywa lepiej i gorzej.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 09:17   #3183
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Moja mama ma Hashimoto i niedoczynność. I powiedziano jej żeby od jodu trzymała się z daleka. Bierze Euthyrox, ale różnie się po nim czuje: bywa lepiej i gorzej.
Mam niedoczynność i zalecano mi jod, bo to często jego niedobór prowadzi do podwyższenia tsh... Może przy Hashimoto nie można?
Z tym, że ja nie mam żadnych efektów ubocznych brania Euthyroxu, nie miałam też specjalnie nieprzyjemnych objawów niedoczynności.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2015-06-25 o 09:19
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 09:19   #3184
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Moja mama ma Hashimoto i niedoczynność. I powiedziano jej żeby od jodu trzymała się z daleka. Bierze Euthyrox, ale różnie się po nim czuje: bywa lepiej i gorzej.
Ja mam Hashimoto i nigdy mi nie kazano unikac jodu A pyt roznych lekarzy Trzeba unikac stresu, to najbardziej szkodzi na to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 15:55   #3185
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja dolaczam do ciebie - moje paznokcie sa naprawde niezle, ale pod warunkiem, ze ich nie tykam zbytnio - przyciac, opilowac i czekac az urosna i znow przyciac.... jest normalnie frencz bez zachodu! ale: jak bawie sie w lakiery, to sie zaczynaja problemy. najgorsze jest to, ze jak pomaluje sobie pazur w niedziele, to potem jakos w srode potrzebne poprawki - a ze nie mam czasu, to zmywam. ale skorki i plytka sie jednak troche odbarwiaja i co zrobic, juz nie mam naturalnego frencza, wiec trzeba znow pomalowac... czyli lakier przez tydzien na pazurach i co? lamia sie i sa slabsze. a uzywam wylacznie bez tych wszystkich toulenow, formaldehydow, jego pochodnych itp...

aaaale! z wodnym lakierem jest inaczej. moge w niedziele pomalowac, w srode "zdjac" (po odmoczeniu) i paznokcie sa w swietnej formie mam strawberry delight firmy suncoat: https://www.ecco-verde.de/make-up/na...rl-nail-polish na wierzch bezbarwny z tej serii - utrwala i nablyszcza. tak to moge sie bawic
Naturalny frencz to i ja mam, super sprawa, tzn. że paznokcie są zdrowe jak widać ten biały pasek od spodu, tak mnie uczyli w szkole kosmetycznej .
Ja się chyba skuszę na ten top Logony, ciekawe jak się lakier będzie trzymał.

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
to teraz ja się wypowiem o swoich odkryciach, chociaż tym razem niekosmetycznych, ale że cerze pomogły to o nich wspomnę...
mam hashimoto - długo szukałam jak wspomóc pracę tarczycy i w końcu trafiłam na amerykańskie badania o nazwie jodine project i zastosowałam się do konkluzji w nich zawartych - łykam jod w postaci płynu lugola (robię sama) oraz cynk, magnez i selen (iherb), do tego wit A i duże ilości wit C (kilka gram dziennie), wysoce wskazane jedzenie bez gluta, cukru i uśmierconego nabiału; suplementy stosuje już drugi miesiąc i tak - nie mam ropnych wyprysków i cera się w ogóle nie przetłuszcza, nadal jednak zbiera się syf w porach i na upartego byłoby co powyciskać chociaż staram się trzymać ręce z dala od twarzy i wygląda ona naprawdę nieźle i podtrzymuję swoje wcześniejsze twierdzenie - branie wewnętrznie dużych dawek wit c to najtańszy najlepszy kiler przeciwzmarszczkowy świata !! gęba jest supergładka
skóra odżywiona od środka przestała być kapryśna -w tej chwili jest jej praktycznie obojętne czym ją umyję i czym posmaruję - po wszystkim wygląda przyzwoicie...ogólnie czuję się z tym faktem fantastycznie i będę Wam zdawać relację czy przy dłuższym stosowaniu dalej będzie tak fajnie

a tak w ogóle to jestem nad naszym morzem...kupiłam do testów dwa filtry...tylko, że słońca brak
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O to działasz z każdej możliwej strony, lugola + jod morski Całkiem niedawno był poruszony tutaj ten temat, także o cynku i selenie. Super, że wzięłaś sprawy w swoje ręce i nie dajesz wygrać chorobie. Zgadzam się w 100% co do wpływu wit. C na skórę i generalnie zdrowie. Na moją wit. C działa jak żaden kosmetyk i mam dokładnie takie same spostrzeżenia, może nie mogę używać do mycia i smarowania byle czego, ale przede wszystkim kosmetyki zaczęły działać, bo przedtem nic a nic, żadnej konkretnej różnicy nie widziałam nawet po najbardziej chwalonych kosmetykach.
Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Ja sie staram (na razie wychodzi w 100% ) by moja kolorówka była jednocześnie pielęgnacja tuszu używam około 2mies i widzę, ze rzesy sa odżywione (jakby grubsze, nie wypadają), a mineralny Annabelle pielęgnuje sam w sobie

A jaką witaminę C bierzecie?
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Moja mama ma Hashimoto i niedoczynność. I powiedziano jej żeby od jodu trzymała się z daleka. Bierze Euthyrox, ale różnie się po nim czuje: bywa lepiej i gorzej.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mam niedoczynność i zalecano mi jod, bo to często jego niedobór prowadzi do podwyższenia tsh... Może przy Hashimoto nie można?
Z tym, że ja nie mam żadnych efektów ubocznych brania Euthyroxu, nie miałam też specjalnie nieprzyjemnych objawów niedoczynności.
Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Ja mam Hashimoto i nigdy mi nie kazano unikac jodu A pyt roznych lekarzy Trzeba unikac stresu, to najbardziej szkodzi na to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy
Widzę, że plaga Hashimoto zbiera żniwo. Ja też dietą zaleczyłam , bo podobno tego sie nie da wyleczyć a tylko można wyciszyć stan zapalny i nie będzie postępować zniszczenie tarczycy. Udało mi się zmniejszyć przeciwciała do poziomu normalnego.
Ja po euthyrox miałam wiele skutków obocznych, łącznie z tym, że na samym początku to przytyłam. Żaden lekarz mi nie wspomniał o diecie, a tylko dawki tabletek podwyższali bo im więcej brałam, tym bardziej tarczyca leniwa.
Z biegiem czasu, stosując dietę sama odstawiła tabletki i robię badania kontrolne, dietę muszę trzymać. Tak jak kiedyś tu pisałam, przy powrocie do zbóż glutenowych to mi jakieś swędzenie skóry powróciło.
Z suplementów to biorę: Acerolę Sanbios, Wit. B comlex Solgar, Wit. Di K2 Now,Olej wiesiołkowy oraz lniany, brałam jeszcze Omega3 vege z alg, ale mi się skończyło, od razu osłabłam, nie wiem , czy to uzależnienie? czy organizm faktycznie potrzebuje tej omegi3 tak bardzo? Chciałabym stosować suplementy naturalne, ale strasznie drogie są , przykładowo B komlex jest z zarodków komosy ryżowej i 60 tabletek (dawkowanie 3x dziennie) 125 zł , to niemieckie chyba , a może ktoś zna polskie takie suplementy z naturalnych? Ja nie widziałam takich, oprócz Aceroli Sanbios. Syntetyczne słabo się wchłaniają.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 16:03   #3186
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość

Z suplementów to biorę: Acerolę Sanbios, Wit. B comlex Solgar, Wit. Di K2 Now,Olej wiesiołkowy oraz lniany, brałam jeszcze Omega3 vege z alg, ale mi się skończyło, od razu osłabłam, nie wiem , czy to uzależnienie? czy organizm faktycznie potrzebuje tej omegi3 tak bardzo? Chciałabym stosować suplementy naturalne, ale strasznie drogie są , przykładowo B komlex jest z zarodków komosy ryżowej i 60 tabletek (dawkowanie 3x dziennie) 125 zł , to niemieckie chyba , a może ktoś zna polskie takie suplementy z naturalnych? Ja nie widziałam takich, oprócz Aceroli Sanbios. Syntetyczne słabo się wchłaniają.
Też miałam kiedyś operację tarczycy i wspomagam się teraz suplami, w zasadzie takimi samymi, jak wyżej wspomniane. I są rezultaty. Ta acerola faktycznie taka dobra, że tak ją pokochałaś? Zastanawiam się czy kupić acerolę, czy witaminę C w proszku.

Drugie pytanie do osób stosujących kolagen NTC. Czy zapycha Was, bo na KWC już kolejna opinia o zapychaniu.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 16:11   #3187
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Naturalny frencz to i ja mam, super sprawa, tzn. że paznokcie są zdrowe jak widać ten biały pasek od spodu, tak mnie uczyli w szkole kosmetycznej .
Tak? To ja też mam, myślałam, że wszyscy mają.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja po euthyrox miałam wiele skutków obocznych, łącznie z tym, że na samym początku to przytyłam. Żaden lekarz mi nie wspomniał o diecie, a tylko dawki tabletek podwyższali bo im więcej brałam, tym bardziej tarczyca leniwa.
Z biegiem czasu, stosując dietę sama odstawiła tabletki i robię badania kontrolne, dietę muszę trzymać. Tak jak kiedyś tu pisałam, przy powrocie do zbóż glutenowych to mi jakieś swędzenie skóry powróciło.
Ja schudłam I dawki mogłam brać niższe.
Szczerze? Ja akurat wolę łykać Euthyrox i jeść normalnie niż jeszcze bardziej ograniczać dietę i zostać z kilkoma produktami spożywczymi

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Z suplementów to biorę: Acerolę Sanbios, Wit. B comlex Solgar, Wit. Di K2 Now,Olej wiesiołkowy oraz lniany, brałam jeszcze Omega3 vege z alg, ale mi się skończyło, od razu osłabłam, nie wiem , czy to uzależnienie? czy organizm faktycznie potrzebuje tej omegi3 tak bardzo? Chciałabym stosować suplementy naturalne, ale strasznie drogie są , przykładowo B komlex jest z zarodków komosy ryżowej i 60 tabletek (dawkowanie 3x dziennie) 125 zł , to niemieckie chyba , a może ktoś zna polskie takie suplementy z naturalnych? Ja nie widziałam takich, oprócz Aceroli Sanbios. Syntetyczne słabo się wchłaniają.
My z obowiązkowych suplementów bierzemy wit. B12 Jarrow Formula i wit. D2 Deva. Planujemy brać też wit. K2 MK-7 z Doctor's Best, cenowo wychodzi dość korzystnie. Z naturalnych - nasiona chia / siemię lniane jako suplement omega-3, dodatkowo macę i ostropest. Do tego mąż jeszcze je mączkę z małży nowozelandzkich i pije olej lniany.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 16:27   #3188
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Też miałam kiedyś operację tarczycy i wspomagam się teraz suplami, w zasadzie takimi samymi, jak wyżej wspomniane. I są rezultaty. Ta acerola faktycznie taka dobra, że tak ją pokochałaś? Zastanawiam się czy kupić acerolę, czy witaminę C w proszku.

Drugie pytanie do osób stosujących kolagen NTC. Czy zapycha Was, bo na KWC już kolejna opinia o zapychaniu.
dobra Acerola, bo jest naturalna , chociaż jak brałam wit. C \now 1000 to też nie chorowała wcale, a wszystkich w domu położyło, mnie z moją słabą tarczycą nie .

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Tak? To ja też mam, myślałam, że wszyscy mają.



Ja schudłam I dawki mogłam brać niższe.
Szczerze? Ja akurat wolę łykać Euthyrox i jeść normalnie niż jeszcze bardziej ograniczać dietę i zostać z kilkoma produktami spożywczymi



My z obowiązkowych suplementów bierzemy wit. B12 Jarrow Formula i wit. D2 Deva. Planujemy brać też wit. K2 MK-7 z Doctor's Best, cenowo wychodzi dość korzystnie. Z naturalnych - nasiona chia / siemię lniane jako suplement omega-3, dodatkowo macę i ostropest. Do tego mąż jeszcze je mączkę z małży nowozelandzkich i pije olej lniany.
Eutthyrox to jest hormon, jak lekarz go przepisał , to ma być dobre?
, a jak dietą pomogła to odstawiłam,
a z kolei inny lekarz mówił, aby bardzo uważać, to są jednak leki hormonalne.
Jedni lekarze chwalą, inni nie, ja wolę nie eksperymentować na sobie,
zwłaszcza jak mogę utrzymać dobry stan zdrowia samą dietą,
a czy jest ona aż tak ograniczająca? po pewnym czasie wchodzi w nawyk i
chodzę do sklepu tylko na określone działy, omijam pieczywo, makarony, idę na warzywa i po mięso, cała filozofia.
Oczywiście inna kwestia to spotkania rodzinne, nie chce się powtarzać, że tego nie jem, dlaczego, to moja osobista sprawa, dlatego ucinam temat szybko albo nie chodzę na takie spotkania gdzie ktoś nie toleruje tego, że ja jem inaczej (och gdyby to było takie proste).
Omega3 też mam z oleju lnianego, ale po algach czułam się lepiej, więcej energii było, a z lnu omega3 to podobno słabo się przyswaja?
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-06-25 o 16:34
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 16:44   #3189
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Eutthyrox to jest hormon, jak lekarz go przepisał , to ma być dobre?
, a jak dietą pomogła to odstawiłam,
a z kolei inny lekarz mówił, aby bardzo uważać, to są jednak leki hormonalne.
Jedni lekarze chwalą, inni nie, ja wolę nie eksperymentować na sobie,
zwłaszcza jak mogę utrzymać dobry stan zdrowia samą dietą,
a czy jest ona aż tak ograniczająca? po pewnym czasie wchodzi w nawyk i
chodzę do sklepu tylko na określone działy, omijam pieczywo, makarony, idę na warzywa i po mięso, cała filozofia.
Oczywiście inna kwestia to spotkania rodzinne, nie chce się powtarzać, że tego nie jem, dlaczego, to moja osobista sprawa, dlatego ucinam temat szybko albo nie chodzę na takie spotkania gdzie ktoś nie toleruje tego, że ja jem inaczej (och gdyby to było takie proste).
Nie jestem heterem lekarzy, bo są lekarzami.
Biorę też pigułki antykoncepcyjne, te straszne hormony.

Tak, jest bardziej ograniczająca. Już mam trochę ograniczeń, także zostaje mi kilka warzyw i ewentualnie owoców... Podziękuję

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Nie mówię, że dieta jest zła, każdy robi co chce, po prostu mnie akurat nie bawi życie na ogórkach i sałacie Bo jak widziałam jakie warzywa trzeba wyłączyć z takiej diety (np. ziemniaki, a jestem z wyboru na Starch Solution i czuję się świetnie) to śmiechłam. Powinnam się cieszyć, że pozwalają oddychać
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2015-06-25 o 16:47
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 16:52   #3190
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie jestem heterem lekarzy, bo są lekarzami.
Biorę też pigułki antykoncepcyjne, te straszne hormony.

Tak, jest bardziej ograniczająca. Już mam trochę ograniczeń, także zostaje mi kilka warzyw i ewentualnie owoców... Podziękuję

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Nie mówię, że dieta jest zła, każdy robi co chce, po prostu mnie akurat nie bawi życie na ogórkach i sałacie Bo jak widziałam jakie warzywa trzeba ograniczać na takiej diecie to śmiechłam. Powinnam się cieszyć, że pozwalają oddychać
Masz rację, każdy robi jak chce. Ja też czytałam, że przy tej diecie to i kaszy nie wolno, nawet tej bezglutenowej i warzyw psiankowatych, czy coś podobnego tzn, pomidor, papryka , ziemniak, z tych to jem pomidory tylko a kaszę też jem, bo jak nie jem chleba to też na tym samym warzywku nie pochodzę długo. Orzechów nie bardzo też można/ ja jem czasem. Strączkowych też nie/ jem czasem. Dostosowałam do siebie dietę.
Z mięsa to bym chciała zrezygnować, ale nie mogę zbyt długo funkcjonować, jak nie zjem mięsnego posiłku. Podobno jesteśmy uzależnieni od jedzenia, nie tylko od cukru , dlatego tak ciężko jest się przestawić na inny tryb żywienia.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 16:56   #3191
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Masz rację, każdy robi jak chce. Ja też czytałam, że przy tej diecie to i kaszy nie wolno, nawet tej bezglutenowej i warzyw psiankowatych, czy coś podobnego tzn, pomidor, papryka , ziemniak, z tych to jem pomidory tylko a kaszę też jem, bo jak nie jem chleba to też na tym samym warzywku nie pochodzę długo. Orzechów nie bardzo też można/ ja jem czasem. Strączkowych też nie/ jem czasem. Dostosowałam do siebie dietę.
Z mięsa to bym chciała zrezygnować, ale nie mogę zbyt długo funkcjonować, jak nie zjem mięsnego posiłku. Podobno jesteśmy uzależnieni od jedzenia, nie tylko od cukru , dlatego tak ciężko jest się przestawić na inny tryb żywienia.
Właśnie, strączków nie, psiankowatych nie, orzechów nie, kaszy, ryżu nie - nie wolno niczego, co ja jem na co dzień Nie jem za to tego, co zalecają.
Są jakieś ograniczenia co do owoców? Mogę się jeszcze pośmiać
Możesz sobie zerknąć na Starch Solution, bardzo przyjemny sposób żywienia, dobry dla osób z problemami trawiennymi. Nie namawiam do stosowania, żeby nie było
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 18:00   #3192
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Bardzo przyjemnie i smacznie ta dieta wygląda, tylko to mięsko jak zrezygnować? i tak już nie jem drobiu bo mi obrzydł , nawet mój pies już dostaje na to uczulenia, takie nafaszerowane jest chemią tak samo ryby paskudne, została mi wieprzowina i wołowina. Czasem mam takie przestoje , że długo nie jem mięsa, a później znów zaczyna brakować, miałam taki czas i strączkowych nie mogłam, bolał mnie brzuch, a teraz mogę, trzeba obserwować co podchodzi.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 18:13   #3193
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Bardzo przyjemnie i smacznie ta dieta wygląda, tylko to mięsko jak zrezygnować? i tak już nie jem drobiu bo mi obrzydł , nawet mój pies już dostaje na to uczulenia, takie nafaszerowane jest chemią tak samo ryby paskudne, została mi wieprzowina i wołowina. Czasem mam takie przestoje , że długo nie jem mięsa, a później znów zaczyna brakować, miałam taki czas i strączkowych nie mogłam, bolał mnie brzuch, a teraz mogę, trzeba obserwować co podchodzi.
Mnie to przyszło łatwo, chociaż mięso (głównie to piersi z kurczaka, reszta była zbyt tłusta, żylasta, od zawsze mnie obrzydzała) i produkty mięsne bardzo lubiłam. Po prostu uznałam, że tak nie można Rezygnując z niego pozbyłam się wielu problemów żołądkowych, taki dodatkowy plus.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Zupełnie inaczej rezygnuje się z czegoś z powodów etycznych - nawet jak Cię najdzie ochota na mięso to uznasz, że nie warto, bo to tylko ochota. A chodzi o czyjeś życie. Zawsze można też skorzystać z zamiennika
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 19:12   #3194
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Widzę, że plaga Hashimoto zbiera żniwo. Ja też dietą zaleczyłam , bo podobno tego sie nie da wyleczyć a tylko można wyciszyć stan zapalny i nie będzie postępować zniszczenie tarczycy.
Co do stanu zapalnego widziałam kiedyś fotkę w google, na której kobieta miała przyssane bańki lekarskie do tarczycy, w sumie dwie, po jednej na każdej stronę, ciekawe czy pomogło.

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Drugie pytanie do osób stosujących kolagen NTC. Czy zapycha Was, bo na KWC już kolejna opinia o zapychaniu.
Na razie nie widzę zapchania, ale za krótko używam, żeby cokolwiek stwierdzić. Czytałam tę reckę. Jeśli zapycha to raczej kwas hialuronowy w nim zawarty, bo moja skóra niestety tak reaguje przy codziennym stosowaniu czystego ha. Poużywam jeszcze i zobaczymy, ale póki co nie jestem ani na nie ani na tak, mam niestety wrażenie, że tak jak kiedyś podejrzewałam to może być woda z dodatkiem kolagenu i reszty, ale nie piszę, że tak jest na 100 %, po prostu przy aplikacji czuję wodę, a nie sam kolagen jak w przypadku Bingo, który jest nierozcieńczony niczym.

Napoczęłam mydełko Florame migdałowe. Pachnie nieziemsko. Obowiązkowa pozycja dla lubujących marcepan Co do działania, to jest dosyć mocne, zaszczypało mnie w oczy, chociaż oczywiście je omijam podczas mycia mydłami, ale nie było podrażnienia ani wysuszenia. Dość tłustawo się pieni, co dobrze wróży.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:38   #3195
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

tak o dietach gadacie... wiecie, ja dzisiaj tez przestawilam moja diete. znaczy sie flaszke z piwem - z prawej na lewa strone mojego laptopa (sorry, musialam, akurat dzisiaj kolega w pracy takim zarcikiem zarzucil)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 07:00   #3196
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tak o dietach gadacie... wiecie, ja dzisiaj tez przestawilam moja diete. znaczy sie flaszke z piwem - z prawej na lewa strone mojego laptopa (sorry, musialam, akurat dzisiaj kolega w pracy takim zarcikiem zarzucil)
Flaszka z piwem dziwnie brzmi, u nw Polsce flaszki to są wódki A piwem to i ja nie pogardzę Tylko na czystą wódkę mam wstręt, od 1,5 roku. Za to wszelkiego rodzaju domowe nalewki to piję aż mi się uszy trzęsą, dziadkowi na ostatniej imprezie całą agrestówkę wypiłam.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 08:10   #3197
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mnie to przyszło łatwo, chociaż mięso (głównie to piersi z kurczaka, reszta była zbyt tłusta, żylasta, od zawsze mnie obrzydzała) i produkty mięsne bardzo lubiłam. Po prostu uznałam, że tak nie można Rezygnując z niego pozbyłam się wielu problemów żołądkowych, taki dodatkowy plus.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Zupełnie inaczej rezygnuje się z czegoś z powodów etycznych - nawet jak Cię najdzie ochota na mięso to uznasz, że nie warto, bo to tylko ochota. A chodzi o czyjeś życie. Zawsze można też skorzystać z zamiennika


Z zamiennika? Czyli? Chodzi ci o soje?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 08:23   #3198
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Z zamiennika? Czyli? Chodzi ci o soje?

(Wtrącę sie) nie tylko soję, moze byc tez seitan, soczewica i fasola, nawet seler :P
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 08:41   #3199
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Z zamiennika? Czyli? Chodzi ci o soje?
Nie tylko, chociaż soja i przetwory sojowe (tofu, tempeh, natto, mleko sojowe, okara, granulat) są dobrymi zamiennikami.
Seitan u Ciebie odpada, bo to czysty gluten pszenny.

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
(Wtrącę sie) nie tylko soję, moze byc tez seitan, soczewica i fasola, nawet seler :P
Ryba z selera, fuj Ale za to kotlety z boczniaków Co tydzień u babci na obiad jadamy, pychota!
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 09:22   #3200
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

Ryba z selera, fuj Ale za to kotlety z boczniaków Co tydzień u babci na obiad jadamy, pychota!

Nie lubisz ryby?! Ja ją kocham, ale wole upiec, nie jem smażonego, a wtedy ma troche inny smak a boczniaki raz ugrillowalam, smakowały nawet okej, ale bez szału
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 09:30   #3201
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Nie lubisz ryby?! Ja ją kocham, ale wole upiec, nie jem smażonego, a wtedy ma troche inny smak a boczniaki raz ugrillowalam, smakowały nawet okej, ale bez szału
Nie lubię selera, a ryba z selera smakuje... jak seler Boczniaki za to są szałowe, jak kotlety z kurczaka
Dobrą rybę na święta zrobiła nam teściowa, tofu w płatach nori
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 09:37   #3202
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Soja przy chorej tarczycy odpada .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 09:45   #3203
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Soja przy chorej tarczycy odpada .
Jem, wyniki dobre Rozmawiałam z lekarzami (także tymi, którzy wierzą w medycynę naturalną, itd.), nie wykluczają soi z diety, po prostu w rozsądnej ilości, nie 3 litry mleka czy 4 kostki tofu dziennie. A soję fermentowaną to już normalnie można. Czytałam też o tym badania.
Z tym, że nie mam Hashimoto, może przy Hashi szkodzi. Tego nie sprawdzałam.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2015-06-26 o 09:47
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 10:18   #3204
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Czytałam o tym, że stres i zła dieta sa najgorsze przy Hashi (a mama teraz jest u brata: a tam fast food i ciągłe kłótnie). Jak wróci trzeba ją będzie podleczyć.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 10:19   #3205
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jem, wyniki dobre Rozmawiałam z lekarzami (także tymi, którzy wierzą w medycynę naturalną, itd.), nie wykluczają soi z diety, po prostu w rozsądnej ilości, nie 3 litry mleka czy 4 kostki tofu dziennie. A soję fermentowaną to już normalnie można. Czytałam też o tym badania.
Z tym, że nie mam Hashimoto, może przy Hashi szkodzi. Tego nie sprawdzałam.

Tempeh i kocham jogurty naturalne Sojade nie moge jesc pszenicy i nabiału, ale nie jest mi jakos bardzo trudno, bo i tak nabiału z zasady nie jem
Suplementujecie sie moze korzeniem Maca? Zastanawiam sie, czy warto
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 10:30   #3206
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Tempeh i kocham jogurty naturalne Sojade nie moge jesc pszenicy i nabiału, ale nie jest mi jakos bardzo trudno, bo i tak nabiału z zasady nie jem
Suplementujecie sie moze korzeniem Maca? Zastanawiam sie, czy warto
Też je lubię, chociaż dostałam jogurtownicę i zrobię własny sojowy, dużo taniej wyjdzie. Mleko sojowe (i każde inne) robię sama, także to są grosze. Jogurtów roślinnych jemy bardzo mało, głównie do mizerii i lassi Z "nabiałów" to mleko roślinne, tofu, czasem do tostów ser Violife i czasem śmietana sojowa do makaronu z brokułem w śmietanie.

Suplementuję, pisałam wyżej
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 10:35   #3207
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też je lubię, chociaż dostałam jogurtownicę i zrobię własny sojowy, dużo taniej wyjdzie. Mleko sojowe (i każde inne) robię sama, także to są grosze. Jogurtów roślinnych jemy bardzo mało, głównie do mizerii i lassi Z "nabiałów" to mleko roślinne, tofu, czasem do tostów ser Violife i czasem śmietana sojowa do makaronu z brokułem w śmietanie.

Suplementuję, pisałam wyżej

A przepraszam, jakos nie zauważyłam ja tych serów nie tykam ze względu na skład a o jogurtownicy marze, ale pewnie od razu byłoby 'kolejna głupota, po co ci to'
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 10:49   #3208
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A przepraszam, jakos nie zauważyłam ja tych serów nie tykam ze względu na skład a o jogurtownicy marze, ale pewnie od razu byłoby 'kolejna głupota, po co ci to'
E tam, olej kokosowy i dodatki dla smaku, jak ktoś nie jest purystą to nie jest taki zły.

Z kim Ty się zadajesz? Jogurtownica to bardzo dobra rzecz, wiele osób jedzących nabiały ją ma, bo to taniej wychodzi.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 11:01   #3209
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
E tam, olej kokosowy i dodatki dla smaku, jak ktoś nie jest purystą to nie jest taki zły.

Z kim Ty się zadajesz? Jogurtownica to bardzo dobra rzecz, wiele osób jedzących nabiały ją ma, bo to taniej wychodzi.

Z moja siostra i wlasnie przeczytałam jak zrobic jogurt, troche przeraża mnie to kupowanie bakterii, przelewanie przez tetrę itp.

PS. Nosze aparat na zeby, wiec czesto mam rozne stany zapalne w ustach. Stwierdziłam, ze skoro shea pomaga na wszystko, to czemu nie sporobowac na afty. Jeju, działa trzeba czesto smarować, bo znika przez ślinę, ale zdecydowanie szybciej znikla niz poprzednim razem smarowana przez apthin
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 11:03   #3210
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Z moja siostra i wlasnie przeczytałam jak zrobic jogurt, troche przeraża mnie to kupowanie bakterii, przelewanie przez tetrę itp.

PS. Nosze aparat na zeby, wiec czesto mam rozne stany zapalne w ustach. Stwierdziłam, ze skoro shea pomaga na wszystko, to czemu nie sporobowac na afty. Jeju, działa trzeba czesto smarować, bo znika przez ślinę, ale zdecydowanie szybciej znikla niz poprzednim razem smarowana przez apthin
Nie trzeba kupować bakterii, wystarczy do mleka wrzucić łyżkę gotowego jogurtu, bakterie się rozmnożą

O, polecę mężowi jak go afty dopadną.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.