Altmed - czyli żerowanie na naiwności - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-06, 11:59   #1
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa

Altmed - czyli żerowanie na naiwności


Cześć,

Obserwujemy ostatnio narastające zjawisko altmedu - ludzie "leczą" raka witaminą C (koniecznie lewoskrętną, chociaż taka nie istnieje), zaprzeczają skuteczności szczepień czy chemioterapii; świadomie narażają siebie (mniejszy problem) i swoje dzieci (gorzej) na poważne choroby i ich powikłania.

Homeopaci, sprzedawcy cudownych suplementów, bioenergoterapeuci, "specjaliści" od zakwaszenia organizmu czy grzybicy ogólnoustrojowej żerują na braku wiedzy ludzi, na ich naiwności jak i też zaufaniu - w końcu człowiek w białym kitlu nie kłamie.

Co sądzicie o tym zjawisku? A może stosujecie środki które nie mają żadnego potwierdzenia w nauce?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 21:47   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Póki ktoś nie rezygnuje z medycyny konwencjonalnej na rzecz szarlataństwa, to mnie to nie rusza. Sama dbam o dietę, eliminuję, wprowadzam i póki co dobrze na tym wychodzę. Odkąd dodatkowo zaczęłam regularnie pić szałwię i melisę zmniejszyły mi się dolegliwości ze strony jelit (aktualnie nie piję leków antyrefluksowych i regulujących pracę jelit) i bóle miesiączkowe (ostatni okres przeżyłam z 200mg ibuprofenu, co jest naprawdę wow). Jeśli ktoś, kto się leczy na ciężką chorobę, korzysta z dziwacznych metod, też mnie to nie rusza, póki jest pod opieką specjalisty, a czary-mary jest tylko dodatkiem do terapii. Jednak rezygnowania ze specjalistycznego leczenia na rzecz picia własnego moczu nigdy nie zrozumiem i chyba nawet nie chcę próbować.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 10:25   #3
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Dodatkowe czary-mary mogą potężnie zaszkodzić, jeżeli na przykład ktoś zechce się faszerować pestkami moreli , albo słuchać cudotwórcy - vide sprawa zagłodzenia na śmierć małej Madzi .
Jeżeli dorosły człowiek świadomie , wiedząc na co się naraża rezygnując z konwencjonalnego leczenia , wybiera dla siebie taką a nie inną drogę postępowania - ok, jego sprawa . Ale uważam, że w wypadku dzieci stosowanie takich metod powinno być absolutnie zabronione ; niestety jestem świadoma że ani zakazu ani ewentualnych kar nie dałoby się w naszym systemie wyegzekwować . Zresztą trudno oczekiwać racjonalnego postępowania od ludzi, których poziom podstawowej wiedzy medycznej , chociażby z zakresu zwykłej pierwszej pomocy na co dzień przy zranieniu, gorączce itp jest bliski zera, nie mówiąc o wiedzy n/t funkcjonowania organizmu . I trudno tego oczekiwać w sytuacji, kiedy czynniki oficjalne w postaci ministra rozpowszechniają bzdury , niezgodne z informacjami które każdy może przeczytać w ulotce leku, oraz zapowiadają wprowadzenie paramedycznych alternatywnych sposobów leczenia zamiast uznanych, o udowodnionej skuteczności (naprotechnologia)
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 11:11   #4
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Dodatkowe czary-mary mogą potężnie zaszkodzić, jeżeli na przykład ktoś zechce się faszerować pestkami moreli , albo słuchać cudotwórcy - vide sprawa zagłodzenia na śmierć małej Madzi .
Jeżeli dorosły człowiek świadomie , wiedząc na co się naraża rezygnując z konwencjonalnego leczenia , wybiera dla siebie taką a nie inną drogę postępowania - ok, jego sprawa . Ale uważam, że w wypadku dzieci stosowanie takich metod powinno być absolutnie zabronione ; niestety jestem świadoma że ani zakazu ani ewentualnych kar nie dałoby się w naszym systemie wyegzekwować . Zresztą trudno oczekiwać racjonalnego postępowania od ludzi, których poziom podstawowej wiedzy medycznej , chociażby z zakresu zwykłej pierwszej pomocy na co dzień przy zranieniu, gorączce itp jest bliski zera, nie mówiąc o wiedzy n/t funkcjonowania organizmu . I trudno tego oczekiwać w sytuacji, kiedy czynniki oficjalne w postaci ministra rozpowszechniają bzdury , niezgodne z informacjami które każdy może przeczytać w ulotce leku, oraz zapowiadają wprowadzenie paramedycznych alternatywnych sposobów leczenia zamiast uznanych, o udowodnionej skuteczności (naprotechnologia)
Chodzi mi właśnie o metody, które nie wykluczają normalnego leczenia. Bo jeśli ktoś, kto ma zaleconą specjalną dietę z konkretną podażą kalorii i składników odżywczych albo dodatkowe żywienie, stosuje dietę znalezioną w internecie, funduje sobie głodówkę albo dołącza do tego proszek od szarlatana, to dla mnie takie olewanie zaleceń specjalistów to już rezygnowanie z leczenia. Jednak jeśli coś się nie kłóci z leczeniem, nie wymaga rezygnowania z tego, co zalecił lekarz, to niech sobie taki człowiek stosuje, wierzy w to i ma nadzieję.

Z dziećmi jestem tego samego zdania - to nie króliki doświadczalne rodziców.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 22:35   #5
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Generalnie ziololecznictwo nie wchodzi w zakres medycyny alternatywnej zwykle, bo działanie ziół jest udowodnione. Sama zapalenie gardła zwykle leczę naparem z szalwi.

Ludzie nie rozumieją jak działa placebo przede wszystkim, dlatego wydaje im się że jak im cudowny środek pomógł to tak jest. A badania mówią że w przypadku leczenia bólu placebo jest słabsze o kilkanaście procent od morfiny.

No właśnie, dopóki nikomu się krzywda nie dzieje - spoko. Ale pojawia się "B17" czyli amigdalina, która jest trucizna. Pojawia się magiczna witamina C, ktora może nie jest aż tak groźna ale też w nadmiarze może szkodzić.

Z dziećmi jest najgorzej bo nie mają prawa głosu i rodzice za nie decydują.. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 05:20   #6
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

W tej sytuacji zdecydowanie powinien wkroczyć sąd. Niestety z tego co słyszeliśmy ostatnio o mechaniku "leczacym " witaminą B17 często nieskutecznie😠

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 07:17   #7
Nakayama
Raczkowanie
 
Avatar Nakayama
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 105
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Znam przypadek osoby, która leczy się ziołami chińskimi. Pani jest bardzo mocno zafiksowana na tym punkcie, uważa, że medycyna to wytwór masonerii. Próbowała przekonać mnie, że powinnam uniemożliwić mojej mamie (która jest chora na Hashimoto) przyjmowanie lekarstw, bo one ją zabijają i tylko odpowiednie zioła mogą pomóc ją uzdrowić. Te same specyfiki poleciła znajomej z problemami gastrycznymi, która po kuracji odnotowała znaczne pogorszenie się wyników badań trzustki.

Po kilkukrotnym słuchaniu jej wywodów jestem mocno na nie, tacy ludzie przypominają mi członków sekty
__________________
Nienawidzę słowa "homofobia". To nie fobia. Ty się nie boisz. Ty jesteś dupkiem.
Nakayama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-08, 08:20   #8
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Zioła rozsądnie stosowane nie są złe jako leczenie wspomagające, trzeba pamiętać o tym, że współczesna farmakopea wyszła z leków roślinnych , które potrafią mieć bardzo silne działanie (chociażby naparstnica i kurara) , ale ziół nie można stosować w każdej chorobie , i rzadko kiedy mogą stanowić jedyne leczenie . A zwłaszcza wynalazki typu zioła "chińskie" czy "tybetańskie" gdzie diabli wiedzą co jest , i to polecane przez sąsiadkę/znajomych/stronę internetową
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 18:32   #9
maria2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 21
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Naturalna witamina C posiada wiele dobroczynnych właściwości dla organizmu, m. in. działa utleniająco przez co walczy z wolnymi rodnikami które powodują powstawanie nowotworów, tak twierdził noblista, fizyk i bichemik prof. Linus Pauling. Powinniśmy uzupełniać niedobór witaminy C z innych znanych nam właściwości, ważne aby była to naturalna witamina C np. z dzikiej róży. Bo to właśnie dzika róża zawiera najwięcej witaminy C a nie jak się wszystkim wydaje -cytryna.
maria2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 14:23   #10
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Cytat:
Napisane przez Nakayama Pokaż wiadomość
Znam przypadek osoby, która leczy się ziołami chińskimi. Pani jest bardzo mocno zafiksowana na tym punkcie, uważa, że medycyna to wytwór masonerii. Próbowała przekonać mnie, że powinnam uniemożliwić mojej mamie (która jest chora na Hashimoto) przyjmowanie lekarstw, bo one ją zabijają i tylko odpowiednie zioła mogą pomóc ją uzdrowić. Te same specyfiki poleciła znajomej z problemami gastrycznymi, która po kuracji odnotowała znaczne pogorszenie się wyników badań trzustki.

Po kilkukrotnym słuchaniu jej wywodów jestem mocno na nie, tacy ludzie przypominają mi członków sekty
A co byś powiedziała jak ja mam zdiagnozowane przez endokrynologa hashimoto i niedoczynność i ona tego nie leczy???
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 14:25   #11
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Cytat:
Napisane przez maria2255 Pokaż wiadomość
Naturalna witamina C posiada wiele dobroczynnych właściwości dla organizmu, m. in. działa utleniająco przez co walczy z wolnymi rodnikami które powodują powstawanie nowotworów, tak twierdził noblista, fizyk i bichemik prof. Linus Pauling. Powinniśmy uzupełniać niedobór witaminy C z innych znanych nam właściwości, ważne aby była to naturalna witamina C np. z dzikiej róży. Bo to właśnie dzika róża zawiera najwięcej witaminy C a nie jak się wszystkim wydaje -cytryna.
Pauling był chemikiem i fizykiem a nie biologiem, i o powstawaniu nowotworów guzik de facto wiedział , gdyby wiedział o uwarunkowaniach genetycznych i dziedziczeniu genów nowotworowych, nie opowiadałby takich rzeczy . Poza tym żadna suplementacja witaminą C nie uchroni przed nowotworem, bo gdyby tak było, ludzie by na nowotwory nie chorowali
I jest tylko jedna witamina C - kwas L-askorbinowy , dokładnie taki sam produkowany syntetycznie i występujący naturalnie, produkcja syntetyczna jest z tych samych substratów co w organizmie żywym , więc wszystkie opowieści o cudownej "Naturalnej lewoskrętnej w przeciwieństwie do syntetycznej prawoskrętnej"witaminie C trzeba między bajki włożyć . Nie ma jednego cudownego środka zapobiegającego nowotworom .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-19, 23:15   #12
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Cześć,

Obserwujemy ostatnio narastające zjawisko altmedu - ludzie "leczą" raka witaminą C (koniecznie lewoskrętną, chociaż taka nie istnieje), zaprzeczają skuteczności szczepień czy chemioterapii; świadomie narażają siebie (mniejszy problem) i swoje dzieci (gorzej) na poważne choroby i ich powikłania.

Homeopaci, sprzedawcy cudownych suplementów, bioenergoterapeuci, "specjaliści" od zakwaszenia organizmu czy grzybicy ogólnoustrojowej żerują na braku wiedzy ludzi, na ich naiwności jak i też zaufaniu - w końcu człowiek w białym kitlu nie kłamie.

Co sądzicie o tym zjawisku? A może stosujecie środki które nie mają żadnego potwierdzenia w nauce?
Ja powiem krótko: moim zdaniem naiwnoscią jest wierzyć że chemia z apteki leczy a koncerny to produkują abyś była zdrowa...
Uważam, że większość "leków" jest niepotrzebna oraz źle przyjmowana.

Popieram medycynę holistyczną i kompletnie nie przemawia do mnie sama nauka. Są rzeczy o których nauka nie ma pojęcia ani nie potrafi ich wytłumaczyć. Zdrowie nie zależy tylko od ciała lecz także od stanu psychiki, jest wielowymiarowe. Uleczać się można na wiele sposobów, a typowe "tabletki" to mogą być awaryjne bblokery objawów, a nie leczenie jedyne i podstawowe.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 00:22   #13
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Naiwnością jest wiara w to, co jest udowodnione i przebadane, ale nie jest wiara w to, czego nikt nie potrafi udowodnic? Ciekawa definicja.

Koncerny produkują leki żeby zarobic. Ale procedura wprowadzenia nowego leku jest na tyle skomplikowana, że można naprawdę wierzyć w to, że te leki działaja. I mówię o lekach, nie o suplementach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 06:59   #14
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Mnie przede wszystkim śmieszy takie obrażanie się wręcz na to że koncerny zarabiają na lekach. To nie są instytucje charytatywne. A biorąc pod uwagę ile pracy wymaga wprowadzenie na rynek jakiegoś leku, ile badań, doświadczeń, certyfikatów itp. to oczywiste jest że ktoś za to musi zapłacić. Ja osobiście nie znam nikogo kto by się zdecydował zapieprniczać praktycznie na dwa etaty za "dziękuję". Więc nie żądajmy od innych aby to robili.

Jeżeli ktoś się chce leczyć ziółkami to ok, sama często korzystam z ziół. Ale to "ok" działa tylko do momentu gdy leczenie naturalne nie zaczyna gryźć się z medycyną konwencjonalną. Lub gdy medycyna konwencjonalna nie ma już nic do zaoferowania, to wtedy jest oczywiste że szuka się alternatywy. A nie ma co ukrywać że tonący brzytwy się chwyta.

Natomiast doprowadza mnie do szału takie wciskanie chorym ludziom, że błędem jest ufanie lekarzom, błędem jest branie lekarstw, błędem jest poddanie się operacji itp. Ja ostatnio miałam taką sytuację, że praktycznie obca baba zaczęła mi robić wykłady, że moja choroba to wina jedzenia, wina leków, wina lekarzy, i operacja to najgorsze co mogłam zrobić, i że w ogóle powinnam się skupić na ziołach i pozytywnym myśleniu. I o ile z tym ostatnim się zgodzę (pozytywne myślenie) bo to jest ważne, o tyle takie nakłanianie do zmiany podejścia w przypadku osoby chorej może przynieść opłakane skutki. I mi osobiście kilka dni zajęło pozbieranie się po tej "rozmowie".
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 15:16   #15
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Altmed - czyli żerowanie na naiwności

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Ja powiem krótko: moim zdaniem naiwnoscią jest wierzyć że chemia z apteki leczy a koncerny to produkują abyś była zdrowa...
Uważam, że większość "leków" jest niepotrzebna oraz źle przyjmowana.

Popieram medycynę holistyczną i kompletnie nie przemawia do mnie sama nauka. Są rzeczy o których nauka nie ma pojęcia ani nie potrafi ich wytłumaczyć. Zdrowie nie zależy tylko od ciała lecz także od stanu psychiki, jest wielowymiarowe. Uleczać się można na wiele sposobów, a typowe "tabletki" to mogą być awaryjne bblokery objawów, a nie leczenie jedyne i podstawowe.
No to proponuję ci leczyć się alternatywnie z bakteryjnego zapalenia płuc , sepsy albo cukrzycy insulinozależnej zresztą co tam strzelać z takich ciężkich dział, wystarczy zwykłe bakteryjne odmiedniczkowe zapalenie nerek . Albo nadciśnienie rzędu 190/110 .
A znasz może kogoś, komu w ciągu ostatnich 60 lat dziecko zmarło na szkarlatynę ? z pewnością nie, właśnie dzięki głupim lekom z apteki . Zresztą gdyby nie te leki, nie byłoby tutaj 3/4 z nas .
Zapisz
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.

Edytowane przez Parabelka
Czas edycji: 2017-08-20 o 15:18
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-20 16:16:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.