obgryzanie paznokci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 12:07   #31
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: obgryzanie paznokci

Ja kiedyś obgryzałam, potem wziełam się za skórki , potem juz tylko przygryzałam paznokcie bez obgryzienia. Pomogła mi odzywka, ktorą malowałam, zapobiagała rozdwajaniu się i w rezultacie zaprzestałam obgryzać i skubać skórki.
Mojej szwagierce pomogły tipsy, paznokcie miała obgryzione do krwi prawie, az patrzeć nie mogłam, a teraz ma długie pazurki.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 00:35   #32
panna_cynamon
Raczkowanie
 
Avatar panna_cynamon
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 43
GG do panna_cynamon
Dot.: obgryzanie paznokci

ja od 3 tygodni mniej - więcej staram się nie obgryzać. miałam zawsze, od dzieciństwa, problem z rozdwajaniem - schodziły mi całe warstwy paznokcia, wyglądało to paskudnie, w ogóle mam brzydkie dłonie: paznokcie, skórki, skórę. o skórę od kilku miesięcy neurotycznie dbam - ciągle mam przy sobie krem i ilekroć mam kontakt z wodą - od razu potem smaruję. szajba się lekka z tego robi, ale to akurat korzystne. wracając do rozdwajania - właśnie około 3 tygodni temu odkryłam Amerykę - rozdwajają się, bo je OBGRYZAM. potem wymyśliłam sobie motywację, która właściwie u mnie dość skutecznie działa na wszystko, z zapuszczaniem włosów i powstrzymaniem się od zrobienia tatuażu włącznie - mianowicie perspektywa przyszłego kiedyś brania ślubu. nie ma takiej możliwości, żebym miała na swoim wymarzonym ślubie paznokcie takie, jak całe życie - poszarpane, krótkie, paskudne. od razu obcięłam wszystkie najkrócej jak się dało - żeby stopniowo wyrównywać to rozdwojenie. od tamtego pierwszego cięcia, cięłam do drastycznej krótkości jeszcze dwa razy i w tej chwili rozdwojone mam jeszcze 2 (chodzi o to, żebym miała wszystkie warstwy paznokcia równe, bo jeszcze nadal nie mam). jeśli im się pogorszy i pilniczek nie pomoże, zetnę je z żalem do zera kolejny raz. tak skończyło się rozdwajanie. nie maluję niczym póki co - bo jak przesuszę płytkę, znowu się rozdwoją i znowu je zjem. więc czekam i kupuję kolejne super lakiery - wczoraj kupiłam świecący w ciemnościach i wypróbowałam na najlepszym paznokciu jaki mam. wyszło zachwycająco, nie mogę się doczekać, aż wszystkie będą równe i zdrowe. mam problem ze skórkami, obgryzam jeszcze. ale to też próbuję w sobie zwalczyć. inny kłopot to poziome bruzdy w paznokciach. w kciukach szczególnie. myślę, że u mnie to wynik naciskania na płytkę zębami w stresie. liczę, że to odrośnie, już widzę, że największe wgięcie jest blisko krawędzi prawego kciuka. w lewym już prawie zeszło.

zatem kochane Wizażanki, poradzimy sobie z tym, przecież możemy wszystko!
panna_cynamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 07:42   #33
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: obgryzanie paznokci

tez mialam duzy problem z tym. W szkole, na studiach. Pozniej poszlam na studium kosmetyczne i tam mi bylo wstyd, ze mam takie paznokcie, wiec sie powstrzymywalam. Ale jak juz zaczalam pracowac w salonie, to calkowicie mnie to zmobilizowalo do zaprzestania. I juz nie mam problemu. Tzn w stresie paluszki chca mi leciec do ust, ale na szczescie umiem sie powstrzymwac.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 15:02   #34
asik G
Raczkowanie
 
Avatar asik G
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 459
Dot.: obgryzanie paznokci

W związku z tym,że jestem manicurzystką wiele już widziałam.
Problem z obgryzaniem paznokcie ma na prawdę dużo osób.
Zarówno mężczyźni jak i kobiety.
Mężczyźni na ogół sie tym nie przejmują a do doprowadzenia swoich dłoni/paznokci do ładu" zmuszani"są zazwyczaj przez swoje kobiety.
Panie natomiast generalnie widzą problem,marzą o ładnej płytce,zazdroszczą innym ładnych paznokci...
Ale często kończy sie tylko na marzeniach i snuciu wizji...


Dużym bodzcem do zmiany tego faktu czesto jest jakaś impreza rodzinna(wesela itp)nowo poznany facet(tak,tak )
albo przykra uwaga,którą usłyszały...

Ale na temat.
jeśli obgryzanie paznokci staje sie nałogioem powodującym szpetny wygląd dłoni i złe samopoczucie proponuje poszukać dobrej manicurzystki,która przejdzie z Wami tą trudna drogę

Zajmie się Wami jak należy,nie zostawi na żadnym etapie a w finale sprawi,że problem zniknie

Polecam poszukac kogoś kto specjalizuje sie w pracy przy obgryzionej płytce.
Zrobi rekonstrukcje(metoda w sumie dowolna,żelowa bądz akrylowa)
i przy wspólnej współpracy osiągniecie wymarzony efekt.
Bardzo ważne jest pilnowanie terminów wizyt i dostosowanie sie do innych zaleceń zaproponowanych przez stylistkę.

https://www.facebook.com/media/set/?...9219258&type=3
asik G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 18:58   #35
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: obgryzanie paznokci

asik G - a masz jakieś rady na obgryzione skórki?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 18:29   #36
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: obgryzanie paznokci

Cytat:
Napisane przez asik G Pokaż wiadomość
W związku z tym,że jestem manicurzystką wiele już widziałam.
Problem z obgryzaniem paznokcie ma na prawdę dużo osób.
Zarówno mężczyźni jak i kobiety.
Mężczyźni na ogół sie tym nie przejmują a do doprowadzenia swoich dłoni/paznokci do ładu" zmuszani"są zazwyczaj przez swoje kobiety.
Panie natomiast generalnie widzą problem,marzą o ładnej płytce,zazdroszczą innym ładnych paznokci...
Ale często kończy sie tylko na marzeniach i snuciu wizji...


Dużym bodzcem do zmiany tego faktu czesto jest jakaś impreza rodzinna(wesela itp)nowo poznany facet(tak,tak )
albo przykra uwaga,którą usłyszały...

Ale na temat.
jeśli obgryzanie paznokci staje sie nałogioem powodującym szpetny wygląd dłoni i złe samopoczucie proponuje poszukać dobrej manicurzystki,która przejdzie z Wami tą trudna drogę

Zajmie się Wami jak należy,nie zostawi na żadnym etapie a w finale sprawi,że problem zniknie

Polecam poszukac kogoś kto specjalizuje sie w pracy przy obgryzionej płytce.
Zrobi rekonstrukcje(metoda w sumie dowolna,żelowa bądz akrylowa)
i przy wspólnej współpracy osiągniecie wymarzony efekt.
Bardzo ważne jest pilnowanie terminów wizyt i dostosowanie sie do innych zaleceń zaproponowanych przez stylistkę.

https://www.facebook.com/media/set/?...9219258&type=3

wszystko pieknie i cudownie tylko dalej nie ma odpowiedzi, jak sie oduczyc? Bo to, ze ktos nam pieknie zrobi pazurki, nie znaczy, ze wyjdziemy od kosmetyczki i nie zaczniemy znowu obgryzac.

Tutaj naprawde trzeba silnej woli..ale niestety wystarczy stres i znowu zaczynamy. Jak napisalam wyzej, mnie zmotywowala praca, ale nadal i tak musze sie ostro pilnowac, nierzadko sie zdarza, ze paluszki machinalnie ida do ust, ale na szczescie w pore sie opamietam. Trwa to juz 2,5 roku a mimo to momentami jest ciezko.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 23:34   #37
adelb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: obgryzanie paznokci

Pamiętam że jak bylam mlodsza to się z rodzicami umowilam, ze za każdy dzien nieobgryzania paznokci dostaje 10 zł. Wieczorem pokazywałam pazury i jak nie bylo sladu "uzytkowania" to dostawalam kieszonkowe. No, do czasu aż taty z pracy nie zwolnili . xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-08 o 09:11 Powód: link
adelb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 10:55   #38
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: obgryzanie paznokci

Ja obgryzałam do czasu jak poszłam na studia..samo jakoś przeszło...ale chyba dlatego że poczułam się bardziej pewna siebie..otwarta na ludzi, mniej nerwowa...czyli to musiało być na tle nerwowymi zmotywował mnie widok ładnych paznokci jak przestałam...ale skórke zdarzy mi się pociagnąć i krwotok okropny..

Gorzej z facetem, mój obgryza i nie wiem jak mu pomóc
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 08:50   #39
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: obgryzanie paznokci

Mi o wiele łatwiej było przed laty rzucić palenie niż dzisiaj obgryzanie. I to nie tyle paznokci co skubanie skórek. Denerwuje mnie jak odrastają i zawsze je skubię. Prze to mam brzydki kształt. Specjalnie maluję mocnymi kolorami, żeby nie skubać, a i tak robię to mimowolnie. Ale pier... od dzisiaj postaram się to kontrolować!! Bo mam wstrętne i okropne, nie chcę już takich!! Zobaczymy jak to wyjdzie...
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 09:52   #40
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: obgryzanie paznokci

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Mi o wiele łatwiej było przed laty rzucić palenie niż dzisiaj obgryzanie. I to nie tyle paznokci co skubanie skórek. Denerwuje mnie jak odrastają i zawsze je skubię. Prze to mam brzydki kształt. Specjalnie maluję mocnymi kolorami, żeby nie skubać, a i tak robię to mimowolnie. Ale pier... od dzisiaj postaram się to kontrolować!! Bo mam wstrętne i okropne, nie chcę już takich!! Zobaczymy jak to wyjdzie...

..ojj tak..nie daj Boziu jak jakiś zadziorek się zrobi i już skórka zacięgnięta...brrrr...życ zę powodzenia
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-26 10:52:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.