Zapowietrzenia - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-03, 21:47   #721
anita216
Raczkowanie
 
Avatar anita216
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 263
GG do anita216
Dot.: co robie nie tak

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Skoro nie na płytkę to gdzie?
Na głowę?
Na włosy! Przecie to też ostateczne wyjście, nieprawdaż
__________________
"Tylko małomówny, przystojny mężczyzna posiada dla kobiety czar zagadkowości. Tylko małomówna, piękna kobieta zaciekawia mężczyznę aż do szału."

Aleksander Konar

anita216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:49   #722
bakus1030
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 21
Dot.: co robie nie tak

Tolerancjaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!
bakus1030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:52   #723
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: co robie nie tak

Jeżeli żel nadaje sie na tipsa i na szablon, to nadaje sie takze na naturalna płytke, w końcu na paznokcia też cos kładziemy.
Frencha nie robimy lakierem
bondera nie opracowujemy. Częśc firm rzeczywiście zaleca delikatne muśnięcie bondera wacikiem by ściągnąc jego nadmiar.
Bloczek polerski, jak sama nazwa wskazuje służy do polerowania, nie do matowienia...

To tak na szybko co mi sie rzuciło w oczy...
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:53   #724
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: odpryskujący żel

Podejrzewqam, że żel odprył na końcówce brokatowej. Jezeli takl, to pewnie było zbyt dużo brokatu i światło UV nie przenikneło przez jego warstwę nie utwardzajac żelu prawidłowo...
No, ale to tylko dywagacje...
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 22:01   #725
Patrycja21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 57
Dot.: co robie nie tak

Byłam na kursie i tak mnie uczyli. Skonczylam kurs we wrocławiu z Oświaty

Jak sama pewnie zauważyłaś kurs był kiepski, albo po prostu coś nie uważałaś i mogły Ci się fakty pomieszać... Dlaczego piszesz, że nie jesteś z niego zadowolona? Może coś więcej na ten temat napiszesz?
Ja mam żele IBD. Używałam builder, pink i extrem white również nie przedłużając paznokci i było wszystko ok. Mam również clear, który polecany jest na naturalki lub jako żel bazowy i lubię go bo utwardza się tylko 30 s.
Patrycja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:30   #726
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: co robie nie tak

po 1 edytuj posty, bo piszesz 4 pod rząd, a mozna w jednym
po 2 ja akurat wolę zele Sun Flower niż IBD, ale to kestia gustu
po 3 zapytaj faceta, ktory napisal, ze sie zele IBD nie nadają na naturalną płytkę, jak sobie wyobraza naklejenie tipsa, by nie pozostal fragment plytki naturalnej
po 4 cięzko nam powiedziec, co jest przyczyną zapowietrzania, proponuję sprawdzić na żelach innej firmy, jesli andal bedzie zapowietrzenie to wina lezy po Twojej stronie, może byc wiele przyczyn, np. zalanie skórek, niedokladne oczyszczenie itd.
po 5 masz prawo wrocic do osoby, ktora Cię szkoliła i poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 09:47   #727
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: co robie nie tak

Tak jak pisala Awa powinnas udac sie do osrodka szkoleniowego, w ktorym byl przeprowadzony kurs i zapytac instruktorki co robisz nie tak.
Moim zdaniem powinnas jeszcze zainwestowac w doszkolenie u polecanych szkoleniowcow, bo brakuje ci podstaw
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 11:58   #728
gocha89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 11
Dot.: odpryskujący żel

Pracuje na żelach CM professional. Możliwe ze bylo za duzo brokatu hmm... a wy panie jak robicie brokatową końcówke?
gocha89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 17:47   #729
kociaczek72
Raczkowanie
 
Avatar kociaczek72
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 123
Dot.: odpryskujący żel

Dla pewności zawsze lepiej robić końcówkę warstewkami jeśli ma to być dokładne pokrycie.Zwłaszcza gdy brokaty są ciemne i walnie sie grubą warstwe to żel rzeczywiście może sie nie utwardzic odpowiednio.
kociaczek72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:55   #730
gocha89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 11
Dot.: odpryskujący żel

Dziekuje
gocha89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 20:38   #731
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: odpryskujący żel

juz kiedys dziewczyna pisala o takim problemia my opowiadalysmy, ze albo mieszamy odrobine zelu z brokatem i tak przygotowana papke nakladamy na paznokieć, albo zel zamrazamy troszke, na to brokat,utwardzamy i na to znow zel i utwardzamy.. ale to nie moze byc gram żelu na 30 gram brokatu
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.

Edytowane przez anick88
Czas edycji: 2008-12-04 o 22:57
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 22:25   #732
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: co robie nie tak

matkooo... wyrzuc ten lakier do paznokci, to zel zacznie sie trzymac, to tak na moj gust.. poza tym nic dziwnego, ze sa kiepskie, skoro sa z allibd sa fantastyczne.. proponuje zmienic dostawce.
jak wypolerujesz płytke, to trudno zeby zel sie trzymal
proponuje kupic bonderprzynajmniej mi on pomaga w nakladaniu trzyfazowych zeli..ale rooozne sa szkoly

a tak btw:pewnie zalewasz plytki.
I powiem wam dziewczyny czego ostatnio byłam swiadkiem.. tylko usiadzcie. Stylistka z powolania, ale bez potwierdzenia powolania robi paznokcie. Skonczyla. Kobita-klientka wstaje i mowi: "ale pani Olu, one sa jakies takie nierowne.. jak ja je pomaluje??" co robi pani Ola? sadza klientke i.. nei wiem jak to okreslic.. nie matowiac płytki,paznokcia pokrytego finish zelem, zaczela zalepiac. Rozumiecie? łatać dziury, wypelniac zelem te doliny co je stworzyla.. ja prawie spadlam z krzesla..dobrze, ze czekalam na masaż..
to tak na przylosc, jakby ktos mial watpliwosci, ze tak tez sie nie robi e-ee
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 10:52   #733
Kasiaczek_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 32
Dot.: co robie nie tak

Witam
Uważam, że w twoim przypadku nie jest to wina żelu tylko wykonania. Po pierwsze frencha nigdy nie robi się lakierem tylko białym żelem. Na twoim miejscu spróbowałabym tak:
-odsunąć skórki
-odtłuścić
-zmatowić pilnikiem(nie blokiem)
-znowu odtłuścić
-nałożyć primer (nie wycierać go z płytki, lepiej pędzelek z nadmiarem primera osuszyć delikatnie o ręcznik papierowy i dopiero nałożyć na płytke. Trzeba oczywiście poczekać, aż primer na paznokciu wyschnie zaniem nałożysz żel- jeśli tego nie zrobisz może być to powodem zapowietrzeń)
-potem nakładasz żel clear i do lampy. Po wyjęciu z lamy nie przemywaj go!!!
- następnie białym żelem robisz końcóweczke i do lampy. nakładasz jedną lub 2 warstwy białego, lepiej 2 cieńsze.Gdy wyjmiesz z lampynie przecierasz!!!
-potem nakładasz żel clear lub rózowy- 1 lub 2 warstwy- do lampy, przetrzeć, opracować i już.
Jeśli to nie pomoże to szukaj ratunku na szkoleniach bo innej możliwości to nie widze.
Pozdrawiam i życze powodzenia
Kasiaczek_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 18:46   #734
PaulusiaM-ce
Raczkowanie
 
Avatar PaulusiaM-ce
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 222
GG do PaulusiaM-ce
Dot.: odpryskujący żel

Cytat:
Napisane przez gocha89 Pokaż wiadomość
Pracuje na żelach CM professional. Możliwe ze bylo za duzo brokatu hmm... a wy panie jak robicie brokatową końcówke?
Ja nakładam brokat na szkielet pazurka (na cienką warstwe łączącego bądź jednofazówki) no i go później zalewam.
__________________
... Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów ...
PaulusiaM-ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 14:33   #735
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Zapowietrzenia

Witam pazurkowe maniaczki
Moja pasja nie trwa zbyt długo, kurs ukończyłam półtora miesiąca temu. Pazurki robie sobie, mamie i znajomym. Proszę o wyrozumiałość, ale i krytykę. Moim problem są zapowietrzenia przy skórkach. Używam żeli jednofazowych. Próbowałam już chyba wszystkiego...
-używam primera (próbowałam kłaść go na płytkę w mniejszych jak i w większych ilościach, bo czytałam, że to też może mieć wpływ...)
-nie zalewam skórek
-dobrze matuję plytkę i staram się ją dobrze odtłuszczać (w tym celu zwijam nawet nasączony cleanerem wacik i przecieram przy skrókach)
-odsuwam skórki (używałam removera, ale słyszałam, że to może być przyczyną zapowietrzeń i przestałam, ale to też nie to...).
A wygląda to tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC11063.jpg (36,5 KB, 483 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC11034.jpg (47,2 KB, 419 załadowań)
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 15:09   #736
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Zapowietrzenia

Przyczyną może być również dobranie złych proporcji żelu.
Będzie się zapowietrzać kiedy żelu będzie za dużo przy skórach, ale również działa to w odwrotną stronę. Kiedy będzie go za mało masa równiez zacznie podchodzić.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 15:32   #737
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Zapowietrzenia

Może być wiele przyczyn, poza tymi, ktore wymieniłas...
Np możesz kłaśc początkowo zbyt duzo przy skórkach, a potem intensywnie to wypiłowując osłabiasz mase...

Spojrzałam na fotki. Niestey, ale ewidentnie sa zalane skórki. Zarówno na paznokciu na którym pokazujesz zapowietrzenie, jak i na sasiednim....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-01-02 o 15:34
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 16:49   #738
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Zapowietrzenia

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Może być wiele przyczyn, poza tymi, ktore wymieniłas...
Np możesz kłaśc początkowo zbyt duzo przy skórkach, a potem intensywnie to wypiłowując osłabiasz mase...

Spojrzałam na fotki. Niestey, ale ewidentnie sa zalane skórki. Zarówno na paznokciu na którym pokazujesz zapowietrzenie, jak i na sasiednim....
Być może widać tak to na zdjęciu, ale zalanych skórek nie ma (bynajmniej ja ich nie widzę), są tzw. zadziorki, sucha skóra. Na niektórych paznokciach (zdjęcie *063) na palcu serdecznym widać, że są nawet zostawione nieestetyczne odstępy od skórek...
Bardziej prawdziwa wydaje mi się wersja pierwsza.
Ale dziękuję za pomoc .
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:31   #739
kasikk12
Raczkowanie
 
Avatar kasikk12
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 489
Dot.: Zapowietrzenia

Ja nie odtłuszczam płytki cleanerem...tylko po zmatowieniu pazurka bardzo dokładnie usuwam pyłek szczoteczką. Kiedyś odtłuszczałam i zdarzały się minimalne zapowietrzenia, a teraz mam już z tym spokój. Spróbuj-może akurat tu leży problem
Na jakim żelu pracujesz?
__________________
52...51...50...49 kg.

Edytowane przez kasikk12
Czas edycji: 2009-01-02 o 18:33
kasikk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-02, 19:16   #740
Weronika1010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: OLEŚNICA k.Wrocławia
Wiadomości: 406
GG do Weronika1010
Dot.: Zapowietrzenia

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Być może widać tak to na zdjęciu, ale zalanych skórek nie ma (bynajmniej ja ich nie widzę), są tzw. zadziorki, sucha skóra. Na niektórych paznokciach (zdjęcie *063) na palcu serdecznym widać, że są nawet zostawione nieestetyczne odstępy od skórek...
Bardziej prawdziwa wydaje mi się wersja pierwsza.
Ale dziękuję za pomoc .
Termin "zalane skórki" nie odnosi sie stricte do samych skórek nie odczytuj tego zbyt dosłownie po prostu czasami masę nakłada się w bardzo bliskiej odległości od skórek- zbyt bliskiej i to tez jest powodem zapowietrzeń masy. Ja sama tez miałam na początku problem z odchodzeniem masy od płytki paznokcia- to najbardziej typowy problem początkujących stylistek zwróć uwagę na naprawdę solidne zmatowienie paznokcia- odtłuśc cleanerem i obejrzyj czy paznokieć nie "świeci" sie gdzieś jeszcze przy skórkach dopiero wtedy nałóż pierwszą warstwę zelu, zwracając uwagę, zeby nie kłaść masy zbyt blisko skorek.

powodzenia
Weronika1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 20:04   #741
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Zapowietrzenia

Cytat:
Napisane przez kasikk12 Pokaż wiadomość
Ja nie odtłuszczam płytki cleanerem...tylko po zmatowieniu pazurka bardzo dokładnie usuwam pyłek szczoteczką. Kiedyś odtłuszczałam i zdarzały się minimalne zapowietrzenia, a teraz mam już z tym spokój. Spróbuj-może akurat tu leży problem
Na jakim żelu pracujesz?
Wogóle nie odtłuszczasz płytki cleanerm przed położeniem masy żelowej? czy najpierw usuwasz pyłek szczoteczką, a potem odtłuszczasz? a co to za szczoteczka, bo nie znam takiego przyrządu .

Cytat:
Napisane przez Weronika1010 Pokaż wiadomość
Termin "zalane skórki" nie odnosi sie stricte do samych skórek nie odczytuj tego zbyt dosłownie po prostu czasami masę nakłada się w bardzo bliskiej odległości od skórek- zbyt bliskiej i to tez jest powodem zapowietrzeń masy. Ja sama tez miałam na początku problem z odchodzeniem masy od płytki paznokcia- to najbardziej typowy problem początkujących stylistek zwróć uwagę na naprawdę solidne zmatowienie paznokcia- odtłuśc cleanerem i obejrzyj czy paznokieć nie "świeci" sie gdzieś jeszcze przy skórkach dopiero wtedy nałóż pierwszą warstwę zelu, zwracając uwagę, zeby nie kłaść masy zbyt blisko skorek.

powodzenia
Kurcze, też próbowałam dalej od skórek nakładać żel, ale po pierwsze to nie pomagało, a po drugie wyglądało nieestetycznie ale ślicznie dziękuję za pomoc.

Może wkleję inne zdjęcia z widokiem, że "żel jest daleko od skórek" .
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:22   #742
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Zapowietrzenia

Dziewczynki, czy przyczyną może być zapowietrzony pędzel? gdy wkładam go do żelu i przyciskam do ścianek bądź dna pojemniczka to wychodzą z niego bąbelki...
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:24   #743
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Zapowietrzenia

Może wklej...
Na pewno to jet problemem. Nie podałaś marki żelu...
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 22:00   #744
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Zapowietrzenia

oczywiscie,ze to moze byc problemem. nakladasz zel z gotowym zapowietrzeniem..
oj skorki sa troche pozalewane.. postaraj sie zostawiac odstep.
i koniecznie odpylaj! bo to wg mnie jest powod. a szczoteczka-ja mam taka jak do paznokci zwykla, tylko malutka no czyms musisz przeciez uzunac ten pylek po spilowaniu
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 00:23   #745
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Zapowietrzenia

I pamiętaj przede wszystkim o odpowietrzeniu pędzla - za każdym razem przed rozpoczęciem pracy
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 11:20   #746
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Zapowietrzenia

moim zdaniem zbyt intensywnie pilujesz po bokach gotowego juz pazurka-wtedy podejdzie pod niego powietrze.
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 11:27   #747
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Zapowietrzenia

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
Może wklej...
Na pewno to jet problemem. Nie podałaś marki żelu...
Szczerze mówiąc, to nie wiem dokładnie jakiej firmy są moje żele. Zamawiam je od pana, którego poleciła naszej grupie na kursie instruktor-stylistka. Wysłałam już do niego pytanie jakiej firmy, gdyż na pojemniczku nie ma nazwy...

Cytat:
Napisane przez anick88 Pokaż wiadomość
oczywiscie,ze to moze byc problemem. nakladasz zel z gotowym zapowietrzeniem..
oj skorki sa troche pozalewane.. postaraj sie zostawiac odstep.
i koniecznie odpylaj! bo to wg mnie jest powod. a szczoteczka-ja mam taka jak do paznokci zwykla, tylko malutka no czyms musisz przeciez uzunac ten pylek po spilowaniu
Czy taka szczoteczka jak na zdjęciu niżej? najpierw odpylić szczoteczką? a potem wytrzeć dodatkowo płynem do przemywania masy żelowej (cleaner)? Wstyd się przyznać, ale nie uczyli nas na kursie odpylania szczoteczką .

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
I pamiętaj przede wszystkim o odpowietrzeniu pędzla - za każdym razem przed rozpoczęciem pracy
Odpowietrzanie pędzelka, czyli to przyciskanie do ścianek i dna pojemniczka z żelem?




Aha jeszcze jedno, po każdym użyciu pędzelek wycierać suchym wacikiem, czy nasączonym cleanerem?

Zdjęcia zapowietrzonego żelu (oczywiście później nim nie pracuje tylko innym...) i szczoteczki .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC11065.jpg (53,0 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC11070.jpg (37,1 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC11071.jpg (48,2 KB, 123 załadowań)

Edytowane przez Ana***
Czas edycji: 2009-01-04 o 22:25
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 18:11   #748
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Zapowietrzenia

Aha jeszcze jedno, po każdym użyciu pędzelek wycierać suchym wacikiem, czy nasączonym cleanerem?


Są różne szkoły - ja wycieram i delikatnie formuję wloski wacikiem nasaczonym Scrub Fresh CND, ale niektórzy nie czyszczą niczym. Najwazniejsze żeby trzymac pędzelek w ciemnym miejscu, żeby pozostałości produktu nie utwardziły się pod wplywem światla.

Odpowietrzenie pędzelka to dokładnie to o czym piszesz - ja zawsze przed praca nabieram nieco żelu i delikatnie odciskam pedzelek o wnętre wieczka czy wacik bezpyłkowy - chodzio to żeby produkt wniknąl dokładnie pomiędzy włoski.

A, szczoteczka powinna byc oki, sama musisz wyczuc czy wloski sa odpowiednio sztywne, by dokładnie odpylic paznokiec. I tak ja piszesz po odpyleniu przecieasz cleanerem - postaraj sie robic to dokładnie tak jakbys chciala zmyc czerwony lakier z paznokci - zwróc uwagę glównie na okolice skórek, bo tam pyłki lubią się ukrywac i zapowietrzenie gotowe.

Podejrzewam , że duzo racji ma FrauHelga, pisząc, że możesz za dużo piłowac boczki - ja dokładnie robilam to samo po moim pierwszym Kursie - mialam obsesje, że pazurki będa za grube i piłowałam do momentu az spiłowywyalam prawie cały produkt. Staraj się formowac paznokcia pedzelkiem a nie pilnikiem - mniej piłowania, mniej pyłu, mniej zuzytego produktu i mniejsze ryzyko zapowietrzenia.

A tak w ogóle to musze ci napisac, że jak na świeżo po kursie, to twoje pazurki wyglądaja całkiem nieźle - maja ladny łuk i zgrabny kształt

Powodzenia
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2009-01-04 o 18:27
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:27   #749
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Zapowietrzenia

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Aha jeszcze jedno, po każdym użyciu pędzelek wycierać suchym wacikiem, czy nasączonym cleanerem?


Są różne szkoły - ja wycieram i delikatnie formuję wloski wacikiem nasaczonym Scrub Fresh CND, ale niektórzy nie czyszczą niczym. Najwazniejsze żeby trzymac pędzelek w ciemnym miejscu, żeby pozostałości produktu nie utwardziły się pod wplywem światla.

Odpowietrzenie pędzelka to dokładnie to o czym piszesz - ja zawsze przed praca nabieram nieco żelu i delikatnie odciskam pedzelek o wnętre wieczka czy wacik bezpyłkowy - chodzio to żeby produkt wniknąl dokładnie pomiędzy włoski.

A, szczoteczka powinna byc oki, sama musisz wyczuc czy wloski sa odpowiednio sztywne, by dokładnie odpylic paznokiec. I tak ja piszesz po odpyleniu przecieasz cleanerem - postaraj sie robic to dokładnie tak jakbys chciala zmyc czerwony lakier z paznokci - zwróc uwagę glównie na okolice skórek, bo tam pyłki lubią się ukrywac i zapowietrzenie gotowe.

Podejrzewam , że duzo racji ma FrauHelga, pisząc, że możesz za dużo piłowac boczki - ja dokładnie robilam to samo po moim pierwszym Kursie - mialam obsesje, że pazurki będa za grube i piłowałam do momentu az spiłowywyalam prawie cały produkt. Staraj się formowac paznokcia pedzelkiem a nie pilnikiem - mniej piłowania, mniej pyłu, mniej zuzytego produktu i mniejsze ryzyko zapowietrzenia.

A tak w ogóle to musze ci napisac, że jak na świeżo po kursie, to twoje pazurki wyglądaja całkiem nieźle - maja ladny łuk i zgrabny kształt

Powodzenia
Będę próbować i staram się nie poddawać . Ślicznie dziękuję za wszystkie rady no i faktycznie mam obsesję na punkcie grubości . No i dziękuję za komplement, troche mnie podbudował, bo widzę, że mój kurs nie był zbyt doskonały i mam coraz to nowsze pytania, więc powstanie pewnie jeszcze nie jeden wątek.

Aha no i nadal nie wiem, czy cleaner mogę używać do czyszczenia pędzla? tak bynajmniej uczyła nas nasza instruktor...
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:39   #750
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Zapowietrzenia

Jesli nie pracujesz na pędzlu z naturalnego wlosia, to śmiało mozesz użyc cleanera (jak masz naturalny, pewnie za jakiś czas dorobiłabys sie miotełki ).

Nie załamuj się pierwszym kursem - ja miałam bardzo podobnie, może nie był on tragiczny, jednak pozostawiał wiele do życzenia. Sama rozpracowywałam dzierganie pazurków na formie, bo na kursie instruktorka pokazała mi jak sie to robi a jednym pazurku (!!!!!!!). Pamietam jak dzisiaj pewien wieczór, kiedy probowałam podłożyc formę i zbudowac pazurki mojej mamie - zużyłam dokladnie 14 form (pod jednego pazurka!) zanim mi sie udało - 15 w końcu wyszła przyzwoicie. Wyłam oczywiście jak bóbr dziś jestem po kolejnych dwóch, bardzo porządnych kursach, i moge się z tego smiac, ale uwierz, wtedy mi do śmiechu nie było....:/
Najwazniejsze to się nie zniechęcac - nie znam osoby, która zaraz po kursie śmigalaby perfekcyjne pazurki ba, mi nawet po 3 daleko do perfekcji, ale znam swoje słabe strony i nad nimi pracuję
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.