Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-25, 21:11   #1
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604

Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk


Witam, chciałabym was prosić o radę. Jestem tegoroczną maturzystką, uczę się dobrze, na maturze zdaję oczywiście polski, niemiecki, no i historie - wszystko na poziomie podstawowym. I od tego zaczęła się dziś moja rozpacz. Głupia byłam, że wzięłam wszystko na podstawie. Teraz nie wiem jakie mam szanse na dostanie się gdziekolwiek;( Planowałam iść na germanistykę na na UWM(koleżanka dostała sięz odwołania i teżzdawała na podstawie wszystko) teraz myślę jeszce o gdańsku jakaś psychologia, germanistyka czy coś... Ludzie czy mam szanse dostać się na któryś z ych kierunków z podstawa? Albo na jakie mogłabym zwrócić jeszce swoją uwage?dodam, że polski zdajena ok 70%, niemeicki 84% no i historia 65%... Prosze doradźcie, bo się załamałam jak zobaczyłam przelicznik z rozszerzenia
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 23:45   #2
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

Cytat:
Napisane przez isiaczekk Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym was prosić o radę. Jestem tegoroczną maturzystką, uczę się dobrze, na maturze zdaję oczywiście polski, niemiecki, no i historie - wszystko na poziomie podstawowym. I od tego zaczęła się dziś moja rozpacz. Głupia byłam, że wzięłam wszystko na podstawie. Teraz nie wiem jakie mam szanse na dostanie się gdziekolwiek;( Planowałam iść na germanistykę na na UWM(koleżanka dostała sięz odwołania i teżzdawała na podstawie wszystko) teraz myślę jeszce o gdańsku jakaś psychologia, germanistyka czy coś... Ludzie czy mam szanse dostać się na któryś z ych kierunków z podstawa? Albo na jakie mogłabym zwrócić jeszce swoją uwage?dodam, że polski zdajena ok 70%, niemeicki 84% no i historia 65%... Prosze doradźcie, bo się załamałam jak zobaczyłam przelicznik z rozszerzenia
Przede wszystkim poszukaj na stronach interesujących Cię uczelni kryteriów rekrutacji na wybrane przez Ciebie kierunki. Bo wątpię, żeby na germanistykę i psychologię brali pod uwagę te same przedmioty na tych samych poziomach i stosowali te same przeliczniki. Mogę się mylić

Dlaczego zdajesz wszystko na poziomie podstawowym, chyba wiedziałaś wcześniej, że nie zdając niczego na rozszerzeniu Twoje szanse na studia dzienne bardzo maleją?

No i germanistyka ze zdanym na poziomie podstawowym niemieckim to chyba kiepski pomysł No chyba że znasz bardzo dobrze język, a z jakiegoś innego powodu zdajesz podst. co jednak byłoby dziwne

Jak nie dostaniesz się na dzienne zawsze możesz iść na zaoczne a po roku próbować przenieść się na dzienne. Albo zrobić sobie rok przerwy po maturze, wykorzystać ten czas na pracę i podejść jeszcze raz do matury.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 09:10   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

Ja chciałam iść kiedyś na germanistykę i wymagane były na poziomie rozszerzonym zarówno pisemna jak i ustna. Na UJ było tylko kilkanaście miejsc na dziennych i wymagali doskonałych wyników ale to było pare lat temu. (ja zrezygnowałam w końcu z tego kierunku).

Na psychologię czyli teraz bardzo modny kierunek to już w ogóle tłum chętnych i bardzo wysokie progi. No ale próbować zawsze można. Teraz i tak nic nie zmienisz.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 10:33   #4
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

Z podstawami nie masz szans na dzienną psychologię (nie sądzę abyś na wieczorową i zaoczną nawet miała szansę), może w jakiejś szkole prywatnej jedynie bo tam często maja przyjaźniejsze progi.

Co do germanistyki to już się nie orientuję, ale z podstawowym niemieckim to byłoby dziwne gdybyś się dostała.

No i nawet na podstawowym poziomie matura próbna nie poszła Ci najlepiej.

Najlepiej tak jak radzi Nija przejrzyj warunki rekrutacji na poszczególne uczelnie na stronach tych uczelni, zobacz tez jak to wygląda na uczelniach prywatnych.
Sprawdź progi punktowe z ubiegłych lat i będziesz wiedziała czy masz szansę na dzienne.
Z wieczorowych/zaocznych na uczelniach państwowych zawsze można próbowac się przenieść na dzienne.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 09:08   #5
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

A na jakiej podstawie w ogóle wybrałaś takie przedmioty na takim poziomie? Ktoś Ci tak doradził czy po prosty wpisałaś w deklarację to, co Ci aktualnie pasowało? Z takimi wynikami masz szansę się gdzieś dostać, ale na pewno nie na germanistykę i psychologię.
Szukaj na stronach internetowych innych kierunków albo poczekaj rok, zdaj maturę na rozszerzeniu i wtedy startuj.
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 13:52   #6
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość



No i germanistyka ze zdanym na poziomie podstawowym niemieckim to chyba kiepski pomysł No chyba że znasz bardzo dobrze język, a z jakiegoś innego powodu zdajesz podst. co jednak byłoby dziwne

.


Ooooo Taak. Ja zdawałam podstawową geografie a jestem właśnie na geografii na UG i widzę tą przepaść jaka jest miedzy mną a osobami zdającymi rozszerzona. Mimo że minęło już pół roku nadal jest spora

Jeśli chodzi o psychologie u nas na UG nie jest łatwo sie niestety dostac z podstawami
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 14:49   #7
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

Wydaje mi się że podstawowy poziom to pic na wodę, bo i tak nigdzie nie można się z nim dostać, warto zdawać chociaż jeden przedmiot na rozszerzonym. W zasadzie różnica nie jest aż taka duża, więc moim zdaniem lepiej od razu zdawać rozszerzony.. ale skoro jesteś zmuszona zdawać podstawę, to albo jak już zobaczysz wyniki i będa one satysfakcjonujące spróbuj gdzieś zdawać, albo wstrzymaj się rok, a podczas niego może jakieś kursy/korepetycje?
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 16:25   #8
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

Heh, myślałam jeszcze nad zaocznymi jakimiś, a później przenieść się na dzienne...
I tak będę musiała zrobić zapewne...
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 06:04   #9
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

A nie lepiej popracować, pouczyć się do matury za rok, a nie wywalać kupę kasy na zaoczne studia, które Cię nie interesują? Ja bym na Twoim miejscu poszła do pracy i zapisała się na jakieś dodatkowe zajęcia z niemieckiego i historii.
Ale Twój wybór. W każdym razie - powodzenia
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 11:46   #10
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

Generalnie z podstawowa maturą małe są szanse na dostanie się na panstwową uczelnie . Germanistyka jest dosyc obleganym kierunkiem ( choc nie najbardziej ) a skoro chcesz studiowac ten jezyk to nie powinno byc problemu ze zdaniem rozszerzenia . W twoim przypadku pozostaja raczej zaoczne studia . Na ug nie ma chyba zocznej germanistyki , poza tym nie polecam zaocznej filologfii szczegolnie jesli poziom twojego niemieckiego nie jest dosc wysoki ( a chyba nie jest skoro nie zdajesz rozszerzenia . )
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 22:07   #11
nika1496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 26
Dot.: Matura 2009 - zła decyzja(?) - studia Olsztyn/Gdańsk

Ja zdawałam podstawę niemca i dostalam się na germanistykę na UWM. A co u Ciebie? studiujesz może jednak tam ?
nika1496 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.