Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-06, 15:35   #511
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Natalia 1
dzięki za pomysł z paczuli . Niedługo uzbroję się w cierpliwość i pozamawiam na ZSK olejki różne i już ja wymyślę coś co będzie pachnieć mu ładnie ha ha ha W ogóle to szkoda że na BU jest taki mały wybór olejków.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 09:51   #512
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
J
A gdzie są te błędy? Podrzucisz coś?
moze i *******a ale ja mialam tluczone na zajeciach ze 2 czlon nazwy lacinskiej ZAWSZE jest z malej litery. moze jestem przewrazliwiona bo jednak mnie to troche razi;/ bo tu niby profesjonalisci a podstaw nie znaja. mam 2 hydrolaty i na nich jest ten sam blad u mnie na uczelni by oblali kolokwium za to;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 12:31   #513
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
moze i *******a ale ja mialam tluczone na zajeciach ze 2 czlon nazwy lacinskiej ZAWSZE jest z malej litery. moze jestem przewrazliwiona bo jednak mnie to troche razi;/ bo tu niby profesjonalisci a podstaw nie znaja. mam 2 hydrolaty i na nich jest ten sam blad u mnie na uczelni by oblali kolokwium za to;D
Wybacz, ale uważam to za detal. Duża czy mała litera - trudno to uznać za błąd; to po prostu kwestia przyjętej konwencji. W prawdziwych łacińskich inskrypcjach problem małych i wielkich liter wygląda zupełnie inaczej Myślałam, że chodzi o coś poważniejszego - kłopoty z odmianą, z końcówkami, niedopasowanie nazw do produktów itp.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 12:41   #514
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Wybacz, ale uważam to za detal. Duża czy mała litera - trudno to uznać za błąd; to po prostu kwestia przyjętej konwencji. W prawdziwych łacińskich inskrypcjach problem małych i wielkich liter wygląda zupełnie inaczej Myślałam, że chodzi o coś poważniejszego - kłopoty z odmianą, z końcówkami, niedopasowanie nazw do produktów itp.
Też uważam, że to bzdurny detal.
Olkie ma chorobę zawodową i nie możemy mieć jej tego za złe.
A gdyby cała nazwa napisana była z CapsLockiem to też byłby to błąd? (Np. HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER )

A propos oczaru... ja swój trzymam w pokoju, tak jak i hydrolar z róży stulistnej i hydrolat lipowy. W lodówce zaś przechowuję geranium i aloes. Jak dotąd nic mi się nie zepsuło (a przynajmniej nie zauważyłam)

Strasznie szybko zużywam hydrolaty...
Ostatnio nawet zaczęłam rozrzadzać je wodą, żeby starczyły na dłużej i żebym nie poszła z torbami.
Bez hydrolatów już sobie życia nie wyobrażam.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:26   #515
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Na noc używam mazidłowego oleju z róży piżmowej w formie ekspresowego serum.
Problem w tym, że nie chce mi się babrać co wieczór i chciałabym zrobić większą ilość serum

Czy są jakieś przeciwskazania aby zrobić większą ilość (9-10 ml) serum?
Dokładnie mam na myśli ten przepis:
- HA: 1,5 ml
- jedwab: 2 krople
- NMF: 1 kropla
- olej: 1,5 ml

Wiadomo, konsystencja nie będzie jednorodna, więc trzeba będzie solidnie wstrząsnąć przed użyciem. Najbardziej interesuje mnie to czy nie straci swoich właściwości przez stanie w lodówce przez kilka dni.

Liczę na pomoc mądrzejszych koleżanek, bo ja w biochemii jeszcze zielona jestem
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:31   #516
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
nie wiem tez czy nie napisac do mazidel ... moze innych nie razi to ale ja widze bledy w lacinskich nazwach ;/ jakos ich prestiz mi slabnie przez to ze niby profesjonalisci a bledy w nazwach maja;/ moze jestem przewrazliwiona
Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
moze i *******a ale ja mialam tluczone na zajeciach ze 2 czlon nazwy lacinskiej ZAWSZE jest z malej litery. moze jestem przewrazliwiona bo jednak mnie to troche razi;/ bo tu niby profesjonalisci a podstaw nie znaja. mam 2 hydrolaty i na nich jest ten sam blad u mnie na uczelni by oblali kolokwium za to;D
Kurczę, a myślałam, że to ja mam skrzywienie... . Pani Lidia ma co robić, na Twoim miejscu nie zawracałabym jej głowy taką błahostką.

Mi tam bardziej doskwiera brak opisów i specyfikacji technicznych niektórych produktów (np. hydrolatów), muszę latać po innych sklepach albo sprawdzać w swoich źródłach. Brakuje mi też określonego typu informacji w niektórych specyfikacjach (np. emulgatorów). Ponadto nie podoba mi się, że nazwy konserwantów nie są uwzględnione w składach INCI (pewnie producenci tego nie robią, ale, wg mnie, sklep powinien, choćby dla wygody klienta).

Jednak uczciwie trzeba przyznać - pomimo tych niedociągnięć Mazidła są i tak najlepiej zorganizowane od strony formalnej i merytorycznej. Dla porównania wystarczy odwiedzić witrynę Naturalnego Piękna. Jak czytam opisy, to się zastanawiam, czy ktokolwiek ze sklepu w ogóle rzucił na nie okiem po zapisaniu. O szczegółowych informacjach technicznych można sobie pomarzyć. Dla mnie to jest przejaw braku profesjonalizmu i z tego względu nie interesuję się ich ofertą.

EcoSpa też podaje za mało danych technicznych, jak na mój gust. W ZSK jest znacznie lepiej, ale braki też niestety się zdarzają, poza tym dane określonego typu nie mają stałej lokalizacji, tylko trzeba je wyłowić z opisów i certyfikatów analizy.

BU trzyma poziom, ale nie ma zbyt wiele do zaproponowania osobom samodzielnym. Jak mam kupić olej, masło czy hydrolat, to kupuję tam, gdzie pozostałe surowce. Przelew jako jedyną formę zapłaty uważam za kompletne nieporozumienie, mamy XXI wiek, sklep z pewnością zarabia nieźle, więc mógłby zainwestować w udogodnienia dla klientów, a z jakichś powodów trzyma się przestarzałej metody.

U Thanatosa nigdy nie zamawiałam i zamawiać nie będę. Nie lubię być zależna od czyjejś łaski lub niełaski.

No to sobie ponarzekałam .
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 15:52   #517
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
U Thanatosa nigdy nie zamawiałam i zamawiać nie będę. Nie lubię być zależna od czyjejś łaski lub niełaski.
O co chodzi z tym Thanatosem? Nigdy tam nie zamawiałam (wszystko, czego potrzebuję jest w Mazidłach (ewentualnie w BU)), a strasznie mnie zaciekawiłaś.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 16:15   #518
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
O co chodzi z tym Thanatosem? Nigdy tam nie zamawiałam (wszystko, czego potrzebuję jest w Mazidłach (ewentualnie w BU)), a strasznie mnie zaciekawiłaś.
Poczytaj sobie wątek o sklepie Thanatosa - zwłaszcza kilka ostatnich stron... to zrozumiesz od razu o co chodziło Lorri
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=191490
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 16:27   #519
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1364479 7]Poczytaj sobie wątek o sklepie Thanatosa - zwłaszcza kilka ostatnich stron... to zrozumiesz od razu o co chodziło Lorri
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=191490[/QUOTE]
Dzięki Psychodelia
To jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że dokonałam dobrego wyboru stawiając na stare, dobre, sprawdzone Mazidła.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 16:43   #520
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zamierzam zamówić hydrolaty z mazideł, ale zastanawiam się ile sztuk Ilu miesięczną datę mają hydrolaty?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 20:23   #521
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Zamierzam zamówić hydrolaty z mazideł, ale zastanawiam się ile sztuk Ilu miesięczną datę mają hydrolaty?
Kilkumiesięczną, choć to zależy od hydrolatu. Raczej długą.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 20:49   #522
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Zamierzam zamówić hydrolaty z mazideł, ale zastanawiam się ile sztuk Ilu miesięczną datę mają hydrolaty?
Te akurat, które ja zamawiam, mają bardzo długa datę ważności. Oczar i różę stulistną (kórych nawet nie trzeba trzymać w lodówce) mam do 2012 roku (co jest doyć zabawne, bo starczają mi raptem na kilka tygodni... ) a lipę do sierpnia 2010.
Potem Ci jeszcze sprawdzę aloes i geranium. Teraz jestem daleko od lodówki
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 22:18   #523
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Kilkumiesięczną, choć to zależy od hydrolatu. Raczej długą.
Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Te akurat, które ja zamawiam, mają bardzo długa datę ważności. Oczar i różę stulistną (kórych nawet nie trzeba trzymać w lodówce) mam do 2012 roku (co jest doyć zabawne, bo starczają mi raptem na kilka tygodni... ) a lipę do sierpnia 2010.
Potem Ci jeszcze sprawdzę aloes i geranium. Teraz jestem daleko od lodówki
Dzięki dziewczyny Więc zamówiłam na próbę:
-hydrolat geraniowy
-hydrolat oczarowy
-hydrolat neroli
-hydrolat aloesowy
Wszystkie w pojemności 50 ml, bo jeszcze nigdy nie miałam żadnego hydrolatu, to będzie test
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 23:03   #524
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Chciałam spytać czy któraś z Was mogłaby powiedzieć mi kilka słów o hydrolacie z GŁOGU oraz ALOESOWYM? Czy Aloesowy warto wziąć na wakacje na plaży? Mam mieszana cerę, z zaskórnikami i skłonnością do niespodzianek...
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 23:48   #525
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Więc zamówiłam na próbę:
-hydrolat geraniowy
-hydrolat oczarowy
-hydrolat neroli
-hydrolat aloesowy
Wszystkie w pojemności 50 ml, bo jeszcze nigdy nie miałam żadnego hydrolatu, to będzie test
Tak jak obiecałam, sprawdziłam też daty ważności hydrolatów "lodówkowych"
Zarówno aloes, jak i geranium (kupione ok. 3 tygodni temu) mają datę ważności: 10/2010, więc naprawdę nie musisz się martwić, że zepsują się, zanim je zużyjesz.

I jesze taka moja mała uwaga: zamiawiasz hydrolaty pierwszy raz, na próbę, i nie zamówisz róży stulistnej??? No wiesz.... Toż to podstawa (według mnie). Nawilża, pachnie dokładnie tak, jak róże (nie mylić z różą damasceńską - ta to daje zapachowego kopa... ), można go uzywać jako toniku albo pachnącej mgiełki na wlosy... (ja tak robię nałogowo ). No nie daj sie prosic... weź róże stulistną. Nie pożałujesz.
Jestem też fanką hydrolatu oczarowego, geraniowego i aloesowgo, więc uważam, że fajnie skomponowałaś swoją listę (neroli mi nie podszedł, bo lekko ściąga suchą skórę), ale zapach ma bardzo ciekawy i intensywny, więc warto spróbować.

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Chciałam spytać czy któraś z Was mogłaby powiedzieć mi kilka słów o hydrolacie z GŁOGU oraz ALOESOWYM? Czy Aloesowy warto wziąć na wakacje na plaży? Mam mieszana cerę, z zaskórnikami i skłonnością do niespodzianek...
Hydrolatu głogowego miałam próbkę (10 ml). Poprosiłam o nią, bo byłam ciekawa, jak ten hydrolat pachnie. Niestety nie wyczułam żadnego zapachu. Przetarłam nim kilka razy twarz, ale nie zauważyłam żadnego efektu (ani specjalnie nie nawilżył, ani nie wygładził... ), no ale przynajmniej nie ściągnął. Szczerze mówic, gdybym nie wiedziała, że mam do czynienia z hydrolatem, pomyslałabym, że przetarłam twarz zwykłą wodą.
Może dla kogoś o bardzo delikatnej, skłonnej do podrażnień skóry głóg będzie jak ulał... a może trzeba stosować go dłużej i regularnie... ale ja jednak oczekuję natychmiastowych efektów

O hydrolacie aloesowym mogę powiedzieć więcej, bo jestem w trakcie trzeciego opakowania (pierwsze małe miałam z mazideł, drugie z BU, a teraz znowu zamówiłam w mazidłach, ale tym razem już porządną, 150 mililitrową butelkę.
Hydrolat aloesowy nie ma absolutnie żadnego zapachu, za to bardzo ładnie nawilża. Poza nawilżeniem i lekkim ukojeniu skóry (chociaż samo to, to dużo) nie robi specjalnie nic ciekawego. Skoro masz cerę mieszaną, to aloes będzie dobry do przecierania suchych okolic, ale miejsca, gdzie lubią pojawiać się zaskórniaki (u mnie jest to tylko broda) lepiej traktować oczarem (uspokoił mi cerę i zmniejszył pory - ale zaznaczam - efekt zmniejszenia porów jest tylko doraźny)
Ja ten swój aloes kupuję ze względu na włosy (robię sobie ekspresowe odżywki w spray'u z proteinami). Do tego aloes nadaje się wyśmienicie.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 09:50   #526
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Chciałam spytać czy któraś z Was mogłaby powiedzieć mi kilka słów o hydrolacie z GŁOGU oraz ALOESOWYM? Czy Aloesowy warto wziąć na wakacje na plaży? Mam mieszana cerę, z zaskórnikami i skłonnością do niespodzianek...
Sweet Pea napisała już dość wyczerpująco na ten temat. Ja dodam tylko tyle, że wybrałaś akurat klasykę hydrolatów do cery delikatnej, suchej i naczynkowej. Opisujesz swoją cerę jako mieszaną i z wypryskami, więc dla Ciebie lepsze powinny być inne hydrolaty: oczar, róża (choć ta i dla sucharków nadaje się świetnie), geranium, lawenda, rumianek.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 10:46   #527
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję pięknie dziewczynki za wyczerpujące odpowiedzi

Muszę się przyznać, że hydrolat z głogu właśnie kończę (150 ml) i się zastanawiałam czy on jakoś zadziałał na moją skórę, dlatego spytałam, może to byłaby podpowiedź

Skoro jest na podrażnienia, to chyba jednak trochę uspokoił mi cerę po stosowaniu brevoxylu.

Co do oczaru i rumianku, to na mnie w ogóle nie zadziałały, lepsze efekty daje hydrolat geraniowy

Podsumowując, to co napisałyście, jakie hydrolaty najlepiej wziąć na wakacje na plażę i upał? Aloes z tego co piszecie nadaje się chyba na "po plaży"? Nie mogę się zdecydować, bo z jednej strony nie chcę żadnych niespodzianek, a z drugiej wiem, że filtry+słońce=podrażniona skóra, więc coś łagodzącego...
Na pewno wezmę kocankę, bo jest świetnym uspokajaczem, a i na moje rozszerzone pory o dziwo pomaga

PS. Jestem głupia! Zapomniałam napisać, że moja cera jest również naczynkowa, oprócz tego, że się przetłuszcza w strefie T i ma problemy z zakórnikami i niespodziankami!

Edytowane przez gda
Czas edycji: 2009-08-10 o 10:50
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 10:58   #528
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Gda, w takim razie spróbowałabym przede wszystkim róży. To najbardziej uniwersalny i (przynajmniej u mnie) najbardziej spektakularnie działający hydrolat. Będzie łagodził, działał na naczynka, trochę ściągał pory... Jest prawie na wszystko
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 11:07   #529
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Gda, w takim razie spróbowałabym przede wszystkim róży. To najbardziej uniwersalny i (przynajmniej u mnie) najbardziej spektakularnie działający hydrolat. Będzie łagodził, działał na naczynka, trochę ściągał pory... Jest prawie na wszystko
W porządku, to oprócz kocanki pojedzie ze mną róża
Ostatnie pytanie, róża stulistna czy damasceńska ?
gda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 12:10   #530
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Tak jak obiecałam, sprawdziłam też daty ważności hydrolatów "lodówkowych"
Zarówno aloes, jak i geranium (kupione ok. 3 tygodni temu) mają datę ważności: 10/2010, więc naprawdę nie musisz się martwić, że zepsują się, zanim je zużyjesz.

I jesze taka moja mała uwaga: zamiawiasz hydrolaty pierwszy raz, na próbę, i nie zamówisz róży stulistnej??? No wiesz.... Toż to podstawa (według mnie). Nawilża, pachnie dokładnie tak, jak róże (nie mylić z różą damasceńską - ta to daje zapachowego kopa... ), można go uzywać jako toniku albo pachnącej mgiełki na wlosy... (ja tak robię nałogowo ). No nie daj sie prosic... weź róże stulistną. Nie pożałujesz.
Jestem też fanką hydrolatu oczarowego, geraniowego i aloesowgo, więc uważam, że fajnie skomponowałaś swoją listę (neroli mi nie podszedł, bo lekko ściąga suchą skórę), ale zapach ma bardzo ciekawy i intensywny, więc warto spróbować.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź Czyli hydrolaty mogę trzymać w lodówce, nie tylko w temp. 10-25 stopni? Uwierz, że zastanawiałam się nad różą, ale budżet trochę ograniczony i kupiłam tylko te 4 Zastanawiałam się jeszcze nad bławatkowym. Miała go któraś z Was? I obiecuję, że następnym razem wezmę różę stulistną Co do neroli, to potrzebuję czegoś 'z kopem', bo od początku roku używam toników kwasowych i chciałam zobaczyć jak cera zareaguje na tonik bezkwasowy i Effaclar K. Btw. następnym razem zapewne wezmę jakiś olej. Co polecacie dla skóry tłustej, ze skłonnością do wyprysków (chociaż ostatnio mniej )?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 12:12   #531
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Ostatnie pytanie, róża stulistna czy damasceńska ?
Obie są świetne i działanie mają podobne... warto zwrócić uwagę na zapach - stulistna pachnie prawdziwą kwiatową różą, taką świeżą z ogrodu, a damasceńska ma zapach bardzo słodki, miodowy, upojny i trochę ciężki. Decyduj sama
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 12:28   #532
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Czyli hydrolaty mogę trzymać w lodówce, nie tylko w temp. 10-25 stopni?
Ja zawsze trzymam się tego, co jest napisane na buteleczce (na opakowaniach z BU nie ma tej informacji, ale z Mazideł tak).
Neroli i oczar - w temperaturze pokojowej
Aloes i geranium - w lodówce.

(bławatka nigdy nie miałam, więc się nie odzywam)

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Obie są świetne i działanie mają podobne... warto zwrócić uwagę na zapach - stulistna pachnie prawdziwą kwiatową różą, taką świeżą z ogrodu, a damasceńska ma zapach bardzo słodki, miodowy, upojny i trochę ciężki. Decyduj sama
Podpisuję się pod tym.
Oba hydrolaty podobnie nawilżają. Ten z róży stulistnej ma naturalny zapach róż, a ten z damasceńskiej pachnie tak, jakby zmiażdżyć w moździerzu płatki róż, zasypać je cukrem i zostawić w cieple na kilka dni
Mnie oba zapachy pasują, ale są rożne nosy.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 16:46   #533
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A mnie hydrolat rozany podraznia.
Mam cere mieszana ,tlusta w strefie T i raczej odporna na podraznienia
jednak rozy jakos sie to udaje.
Buzia jest po nim zaczerwieniona i piekaca.

Mam pytanie: Czy hydrolaty moga zapychac?

Edytowane przez kamilanna
Czas edycji: 2009-08-10 o 16:47
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 17:12   #534
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kamilanna Pokaż wiadomość
Mam pytanie: Czy hydrolaty moga zapychac?
Hydrolaty nie zapychają, bo nie mają czym.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 17:13   #535
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Literko, wybór jest spory: konopie, jojoba, róża, czarnuszka, tamanu, czarna porzeczka, żurawina, maceraty (zwłaszcza brzozowy).

Kamilanno, raczej nie - hydrolaty nie mają czym zapychać. Natomiast mogą podrażniać, przede wszystkim ze względu na używane w nich konserwanty. Na Twoim miejscu spróbowałabym hydrolatu ekologicznego.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 18:00   #536
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jeszcze a propo hydrolatów, to przypomniało mi się, że używałam róży damasceńskiej i była całkiem ładna cera po niej, więc teraz ją też zamówiłam, szczególnie dlatego, że nie trzeba będzie jej trzymać w lodówce, a na wakacjach to cenna cecha

Oprócz tego zamówiłam hydrolaty - lawendowy, aloesowy i kocankę i oleje - z pestek malin i z owoców rokitnika (ktoś używał?)

Dobry wybór na plażowo-imprezowe wakacje? Chce mieć na nich piękna, ukojoną skórę, bez ŻADNYCH niespodzianek
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 18:28   #537
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1366969 5]Hydrolaty nie zapychają, bo nie mają czym.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Kamilanno, raczej nie - hydrolaty nie mają czym zapychać. Natomiast mogą podrażniać, przede wszystkim ze względu na używane w nich konserwanty. Na Twoim miejscu spróbowałabym hydrolatu ekologicznego.
Dziekuje za odpowiedzi
Szczerze mowiac nie zastanawialam sie do tej pory czy biore ekologiczny czy tez nie jak widac bede musiala zwrocic na to uwage
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 18:47   #538
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Oprócz tego zamówiłam hydrolaty - lawendowy, aloesowy i kocankę i oleje - z pestek malin i z owoców rokitnika (ktoś używał?)
Znam olej z rokitnika - mam zimnotłoczony z apteki (firma Laboratoria Natury), stosuję wewnętrznie i zewnętrznie. Jest bardzo fajny, ma mnóstwo cennych właściwości, ale nie da się go używać solo, bo barwi skórę i brudzi ubrania. Trzeba go dodać (kilka kropelek) do jakiegoś innego oleju.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 19:28   #539
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Literko, wybór jest spory: konopie, jojoba, róża, czarnuszka, tamanu, czarna porzeczka, żurawina, maceraty (zwłaszcza brzozowy).

Kamilanno, raczej nie - hydrolaty nie mają czym zapychać. Natomiast mogą podrażniać, przede wszystkim ze względu na używane w nich konserwanty. Na Twoim miejscu spróbowałabym hydrolatu ekologicznego.
Dziękuję A oleje nakładać solo? A jeśli nie to z czym je mieszać?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 21:50   #540
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Dziękuję A oleje nakładać solo? A jeśli nie to z czym je mieszać?
Można solo, ale najfajniej jest w ekspresowych serach:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=48&Itemid=2
Najprościej dodać po prostu kwasu hialuronowego, inne dodatki według uznania.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.