Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-21, 10:11   #61
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku

marrticzka w poprzednim wątku pytałaś co dają w rossmannie. -49% na podkłady, pudry itp. Ja myślałam, że teraz wszyscy będą w pracy i szkole i sobie wybiorę na spokojnie. Baaardzo się pomyliłam :P

Dziewczyny odnośnie tego zestawu do hybryd rozmawiacie. Robicie teraz w ciąży te hybrydy? Bo niestety u mnie ciąża średnio służy na paznokcie i z chęcią bym robiła, ale nie wiem czy można. A opinie w necie podzielone.

Manddy trzymam kciuki za wizytę i poznanie płci lokatora


Ja już swoje dziecię czułąm codziennie a tu wczoraj cisza i jak to matka wariatka już mam problem Ale czekam cierpliwie do wtorku, do wizyty.
Ja przed ciaza mialam hybryde zeby miec ladne pazurki w pracy teraz odpuscilam dopiero po 4 miesiacach sa ladne widac ozdrowialy
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:21   #62
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Witam się w nowym wątku


Cytat:
Napisane przez madzinka90 Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku Ktoś mi dodał 2 lata w spisie wrześniówek. Ja mam 25 lat
To ja wczoraj zrobiłam babola Sorrrki Kopiowałam z linijki wyżej (to dość skomplikowane, bo inaczej mi się wszystko rozjeżdżało) i zapomniałam najwyraźniej wykasować wiek

BTW napisałaś drugiego posta skazując się na wrzucanie lików Albo czegoś, masz jakiś pomysł?

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Heloł Czemu mój synek na zielono? Od Żaby?
To nie widziałaś w poprzednim wątku już? Od razu jak napisałaś, że synek to go napisałam na zielono. Dokładnie od Żaby

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
Cudne!

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
hahah zastanawiam się właśnie nad rzęsami, ale przeraża mnie comiesięczne uzupełnianie, ja ledwo co wyrabiam się z wizytami u gina wrrr, szkoda, że nie mam jakiejś sąsiadki od tego
Ja sobie rzęsy ostatnio robiłam przed ślubem takie 1 do 1. Teraz myślę nad tym, żeby po prostu zrobić hennę i mieć dzięki temu na dłużej. Jednak z tamtymi było mi trochę niewygodnie...

Cytat:
Napisane przez Nikaniki Pokaż wiadomość
Jejciu chwilę mnie nie było a nastąpił tu taki wysyp chłopców i dziewczynek wszystkim Wam gratuluję

I witam się w nowym wątku


Byłam dziś w pośredniaku wiedzą, że jestem w ciąży, a przysłali mi listem poleconym skierowanie do pracy i miałam się zgłosić do 22.04, a wizytę z urzędu miałam umówioną na 26.04. Dobrze, ze chociaż tego 26.04 już nie muszę przychodzić, bo już łapałam nerwa ;/ Grzecznie spytałam się Pani w urzędzie jak to widzi i co mam robić skoro po ślubie zmienię adres zamieszkania i zameldowania i pod ten urząd już należeć nie będę i nic się nie dowiedziałam co i jak mam robić...... jedyne o czym mnie poinformowała to to, że będzie mi się należało kosiniakowe wypłacane przez 12 miesięcy po urodzeniu dziecka, ale jeśli coś źle zrobię nie dopełnię wszystkich formalności spóźnię się chociaż 1 dzień to tego kosiniakowego nie dostane, a też jak to załatwić to mnie nie poinformowała
Ech, urzędy... Czyli co odwołali ci to skierowanie do pracy? Jak zmienisz zameldowanie (może być nawet tymczasowo) to po prostu zapisujesz się do urzędu, który podlega pod to zameldowanie. Albo w ogóle wypisujesz się na własne życzenie, ale wtedy kosiniakowe odpada. Ja się trochę nachodziłam za sprawami w UP zanim poszłam do pracy więc może coś podpowiem

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

A co do szkoły rodzenia to ja się planuję wybrać najwcześniej w czerwcu, bo na razie mąż dzielnie próbuje napisać pracę :P A chciałabym chodzić razem
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:21   #63
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez slowikowa25 Pokaż wiadomość
Ja tez poprawię jeszcze pierwszego posta popoludniem, jade zaraz troche polapac sloneczka
To może wyślij mi PW czy wszystko Ci się zmieści czy nie (bo widzę, że na razie linki też się zmieściły) - jak zabraknie Ci miejsca, to wkleję do trzeciego posta Chyba, że Madzinka90 chce się tym zająć (bo wpisała się jako druga)


Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
A dzisiaj na 12:20 jadę na połówkowe, znowu do Kliniki, dawno mnie tam nie było Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze no i dowiem się kogo noszę Na przedwczorajszej wizycie poszpitalnej mój gin powiedział kogo przypuszcza ale młode było tak ułożone, że to było takie trochę zgadywanie Powiedział, żebym dzisiaj zapytała to na pewno już mi powiedzą No ale najważniejsze, żeby wszystko było ok.
Trzymam kciuki za wizytę Na pewno wszystko będzie dobrze! No i mam nadzieję, ze poznacie płeć


Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
oo porzeczka też mi chodzi po głowie i agrest nic tylko czekać aż będę zajadać w ogrodzie
Porzeczki
Muszę zrobić porządek w zamrażalniku, żeby pomrozić w lecie owoce, których przez resztę roku nie będzie - bo potem strasznie za nimi tęsknię

A powiedzcie mi dziewczyny, myślałyście o robieniu samodzielnie słoiczków dla dzieciaczków? Ja się niby w ogóle nie nastawiam na papkowate jedzenie, tylko BLW i jedzenie w kawałkach - no ale zobaczymy czy dzidziol też tego będzie chciał


Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
Odnośnie szkoły rodzenia to też się zapisałam, ale tak się zbierałam do tych zapisów, że został mi najwcześniejszy termin 24.06.2016 - 19.08.2016 na 16 20, więc mój mąż to chyba tylko gościnnie może na jednym będzie miał jak się zjawić. Mam nadzieję, że będę w stanie jeszcze wtedy chodzić, no ale przynajmniej będę już raczej wtedy do porodu w Częstochowie, więc przynajmniej nie będę musiała kursować co tydzień pociągiem tak jakby to było jakbym się zapisała teraz.
Serio taki odległy termin? Kurczę, muszę się na poważnie rozejrzeć za tą szkołą rodzenia!


Cytat:
Napisane przez kasia_wroc Pokaż wiadomość
Dziewczyny w końcu znalazł się chętny na moją suknię ślubną ☺tyle że chyba z USA 😆i chce by suknie wysłać do Nigerii do tego córki. I tak się zastanawiam czym to wysłać?
Nic nie wysyłaj! Tak jak napisała Shanti, to są jakieś mega przekręty - jak siedziałam w tematach ślubnych, to co i rusz dziewczyny miały takie oferty dziwne
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:28   #64
madzinka90
Raczkowanie
 
Avatar madzinka90
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 52
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość

BTW napisałaś drugiego posta skazując się na wrzucanie lików Albo czegoś, masz jakiś pomysł?
A mogą być pozycje seksualne bezpieczne w ciąży? bo tylko to mi po głowie chodzi
madzinka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:30   #65
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Slowikowa pierwsza dzidzia z fura

Oj sama bym zjadla taki sernik na zimno dobre sa te biedronkowe z brzoskwiniami tylko hmmm syfiasty pewnie
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:37   #66
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

dziękuję dziewczyny za wszystkie rady odnośnie hybryd, jesteście kochane
wczoraj zamówiłam zestaw, ale zgodnie z radami sama go stworzyłam
jeszcze jak macie do polecenia jakieś fajne kolory to będzie super, póki co kupiłam tylko 2 żeby zobaczyć czy w ogóle dam rade

chciałabym jakiś jaśniutki róż, ale na szybko były różne opinie, może macie jakieś sprawdzone
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:41   #67
LiliowaGwiazdka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 220
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Weselna wnioski sa:
1. Chomikowanie to zło
2. Układanie dokumentów raz na trzy lata to zdecydowanie za rzadko
3. Wszystko co zostawiałam "bo kiedyś się przyda" nigdy sie nie przydało..
4. Miejsce w szafie jest takie suuuper!!
5. Bez faceta, który to wszystko wyrzucił na śmietnik nie byłoby tak łatwo. Wyszło ok.6-7 worków ze śmieciami...

MAM CZYSTO!!! Ulga...
LiliowaGwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 10:42   #68
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

właśnie kupiłam maluchowi
nie umiem się powstrzymać

__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:43   #69
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość



Serio taki odległy termin? Kurczę, muszę się na poważnie rozejrzeć za tą szkołą rodzenia!



Nic nie wysyłaj! Tak jak napisała Shanti, to są jakieś mega przekręty - jak siedziałam w tematach ślubnych, to co i rusz dziewczyny miały takie oferty dziwne
No właśnie jak z tydzień temu patrzyłam, to jeszcze były wcześniejsze terminy a teraz już nie, no ale ja to zawsze mam takiego pecha ze zanim się za coś zabiorę to mi to obok nosa przechodzi. Często mam tak np z zakupami, że na coś się nie zdecyduję później przemyślę, za 2 dni wrócę do sklepu i już tego nie ma :P
No ale z tego co wiem, to ta szkoła oblegana jest, bo mają dużo zajęć praktycznych a nie tylko teorię.
Jakby któraś dziewczyna ze śląska chciała to w czerwcu otwierają też oddział w Zawierciu.
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:46   #70
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
właśnie kupiłam maluchowi
nie umiem się powstrzymać

Śliczne 😊😊😊
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 10:51   #71
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez madzinka90 Pokaż wiadomość
A mogą być pozycje seksualne bezpieczne w ciąży? bo tylko to mi po głowie chodzi
Haha, jak dla mnie spoko, nie wiem co na to reszta

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
właśnie kupiłam maluchowi
nie umiem się powstrzymać

Przepiękne!!


Kurcze, właśnie spojrzałam na terminy w najbliższej szkole rodzenia i nie ma tam żadnych normalnych godzin Najpóźniejsze zajęcia zaczynają się o 15.30 - czyli mąż nie ma szans się na nie wyrobić z pracy. Bez sensu. Są też sobotnie, ale my często wyjeżdżamy w weekendy, więc też odpada :/
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 10:59   #72
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Haha, jak dla mnie spoko, nie wiem co na to reszta



Przepiękne!!


Kurcze, właśnie spojrzałam na terminy w najbliższej szkole rodzenia i nie ma tam żadnych normalnych godzin Najpóźniejsze zajęcia zaczynają się o 15.30 - czyli mąż nie ma szans się na nie wyrobić z pracy. Bez sensu. Są też sobotnie, ale my często wyjeżdżamy w weekendy, więc też odpada :/
Wiem, że to kawałek od Ciebie, ale jakby co, to na Madalińskiego mają zajęcia w godzinach 18-21.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
właśnie kupiłam maluchowi
nie umiem się powstrzymać

Śliczny ten szary zestaw Gdzie kupiłaś? Na jaki to wzrost?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:09   #73
MagicGirls
Zakorzenienie
 
Avatar MagicGirls
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8 221
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi dziewczyny, myślałyście o robieniu samodzielnie słoiczków dla dzieciaczków? Ja się niby w ogóle nie nastawiam na papkowate jedzenie, tylko BLW i jedzenie w kawałkach - no ale zobaczymy czy dzidziol też tego będzie chciał
Ja bym chciała robić słoiczki tylko jeszcze nie wiem jak się do tego zabrać. Zostawiam ten temat jak będę umierać z nudów na zwolnieniu
__________________
27.06.2015 i żyli długo i szczęśliwie... <3
MagicGirls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:11   #74
Shanti9087
Czerwcówka&Wrześniówka :)
 
Avatar Shanti9087
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Daleki wschód
Wiadomości: 284
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Patrząc na Wasze posty o szkole rodzenia, zadzwoniłam do szkoły działającej przy szpitalu u mnie w mieście. Kazali mi zadzwonić jak będę w 27 tygodniu i wtedy od 28 tyg zaczniemy zajęcia. Zapomniałam, że w mojej mieścinie to na pewno będą miejsca i brak tłumów, nie to co u Was
Tylko powiedzcie mi zgłosić się jak będzie 27+0, czy 26+0? Bo nie wiem kiedy ich zdaniem jest 27 tydzień
__________________
13.06.2015 - Żona

09.09.2015 - Mama
Shanti9087 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:15   #75
MagicGirls
Zakorzenienie
 
Avatar MagicGirls
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8 221
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Czy są wśród nas mamy alergiczki?
Powoli drzewka budzą się do życia, u Mnie narazie występuje pieczenie oczu, ale daje radę.
Ale dziś zobaczyłam kosiarki czyli na dniach zacznę kichac
Jak sobie dajecie radę?
Ponoć w ciąży nie można przyjmować leków na alergię :/
__________________
27.06.2015 i żyli długo i szczęśliwie... <3
MagicGirls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:16   #76
Nikaniki
Zadomowienie
 
Avatar Nikaniki
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość

Ech, urzędy... Czyli co odwołali ci to skierowanie do pracy? Jak zmienisz zameldowanie (może być nawet tymczasowo) to po prostu zapisujesz się do urzędu, który podlega pod to zameldowanie. Albo w ogóle wypisujesz się na własne życzenie, ale wtedy kosiniakowe odpada. Ja się trochę nachodziłam za sprawami w UP zanim poszłam do pracy więc może coś podpowiem
Tak odwołali mi to skierowanie. A jakbym zrobiła tak, że zameldowana bym była dalej w Krakowie w domu rodzinnym, a w domu u tż bym tylko mieszkała tylko to już jest poza Krakowem, bo gmina Zielonki i czy tą samą zmianę miejsca zamieszkania trzeba gdzieś zgłaszać ? Czy wystarczy podać przy zmianie dowodu osobistego? W ogóle można tak zrobić? Ja kompletnie tego nie ogarniam urzędy to dla mnie czarna magia więc jakbyś coś doradziła to byłabym Ci bardzo wdzięczna
Nikaniki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:32   #77
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Lea_ny ja mam zamiat robic zupki corci wlasnorecznie. Codziennie u nas robi sie obiad, malz duzo je bo jest ektomorfikiem a ciagle chudy, i ciagle glodny, wiec dodatkowe danie w postaci zupki bedzie jadl razem z mala, i moze ja sie skusze.

Monti ale cudenka kupilas!

Madzinka90 pozycje seksulane zawsze spoko, tylko mi troche smutno bo odkąd lekarka mi powiedziala o nisko ulozonym lozysku moje zycie seksualne sie skonczylo...

MagiGirls ja mam silna alergie na wszystkie pylki, lekarka okreslila to jako 'silna pylice'. Nigdy nie obylo sie bez tabletek tych na recepte (zapomniala nazwy) ktore mi bardzo pomagaly i tylko zdarzalo mi sie kichac po nich). I tez sie boje teraz,ale o dziwo nic mnie poki co nie zlapalo do tej pory. A wlasnie leze w ogrodzie i jest luz. Moze jakos ciaza mi to wyleczyla? Pojecia nie mam czemu tak ale blagam, niech to sie nie zmienia.
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:36   #78
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez MagicGirls Pokaż wiadomość
Czy są wśród nas mamy alergiczki?
Powoli drzewka budzą się do życia, u Mnie narazie występuje pieczenie oczu, ale daje radę.
Ale dziś zobaczyłam kosiarki czyli na dniach zacznę kichac
Jak sobie dajecie radę?
Ponoć w ciąży nie można przyjmować leków na alergię :/
Wspomagająco można wapno (chociaż wiadomo, że przy silnej alergii, to nie da ono szałowych efektów). Natomiast czytałam, że jeśli problem jest bardzo nasilony, to pod opieką lekarza można brać niektóre leki na alergię. Powinnaś szybko wybrać się do alergologa, żeby wiedzieć co robić jak naprawdę dostaniesz silnych objawawów


No właśnie, Beti, minęła Ci ta wysypka?
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2016-04-21 o 11:37
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:42   #79
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość

To nie widziałaś w poprzednim wątku już? Od razu jak napisałaś, że synek to go napisałam na zielono. Dokładnie od Żaby
Może widziałam ale mi umknęło. Budyniowy mózg i te sprawy Nasz mały kumkacz Albo ropuszka, strach wierzyć teraz badaniom ;D

__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 11:43   #80
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez MagicGirls Pokaż wiadomość
Czy są wśród nas mamy alergiczki?
Powoli drzewka budzą się do życia, u Mnie narazie występuje pieczenie oczu, ale daje radę.
Ale dziś zobaczyłam kosiarki czyli na dniach zacznę kichac
Jak sobie dajecie radę?
Ponoć w ciąży nie można przyjmować leków na alergię :/
Ja mam alergię na coś co pyli w sierpniu, mój mąż mnie co roku wysyła do alergologa i jakoś się zebrać nie mogę. Raz byłam bardzo blisko bo nawet miałam już skierowanie ale jak miała mnie moja mama zapisać to się okazało, że termin jest za rok, więc miałam spróbować gdzie indziej. No i jakoś tak zeszło że się skierowanie przeterminowało :P U mnie zawsze alergia zaczyna się od swędzenia podniebienia, później katar i zapalenie spojówek i tak przez jakieś 2-3tyg. Zawsze pomagał Alertec, no a w tym roku to nie wiem co zrobię. Będę chyba zdychała po prostu w zamkniętym pokoju i modliła się żeby był deszcz. Czytałam, że jest takie coś jak oczyszczacz powietrza, ale najtańszy to koszt ok.. 700zł, więc raczej się nie skuszę. Ale czytałam też gdzieś, że niektóre kobiety w ciąży lżej przechodzą alergię, wiec liczę na to że ze mną właśnie tak będzie :P

Cytat:
Napisane przez Nikaniki Pokaż wiadomość
Tak odwołali mi to skierowanie. A jakbym zrobiła tak, że zameldowana bym była dalej w Krakowie w domu rodzinnym, a w domu u tż bym tylko mieszkała tylko to już jest poza Krakowem, bo gmina Zielonki i czy tą samą zmianę miejsca zamieszkania trzeba gdzieś zgłaszać ? Czy wystarczy podać przy zmianie dowodu osobistego? W ogóle można tak zrobić? Ja kompletnie tego nie ogarniam urzędy to dla mnie czarna magia więc jakbyś coś doradziła to byłabym Ci bardzo wdzięczna
Na dowodzie osobistym masz wpisany adres zameldowania. Co do adresu zamieszkania to niby jego podaje się w urzędzie skarbowym i wtedy rozliczasz się w urzędzie skarbowym do którego należysz tam gdzie faktycznie mieszkasz (w praktyce ludzie średnio się do tego stosują). a w urzędzie pracy to niby powinnaś być zarejestrowana w miejscowości zameldowani. Ewentualnie wiem, że można być tymczasowo zameldowanym gdzie indziej i wtedy rejestruje sie w urzędzie gdzie jest się tymczasowo zameldowanym i tam wpisuje oświadczenie, że nie jest się zarejestrowanym w miejscu stałego zameldowania. Wiem, że tak było kiedyś (tak ze 2 lata temu), ale może teraz coś się zmieniło, bo niby przez cały czas się trąbi że mieli znieść te obowiązki stałego meldunku, ale w praktyce one chyba dalej obowiązują.
aha a w miejscu zamieszkania możesz się wtedy zarejestrować ale już nie jako osoba bezrobotna, tylko "osoba poszukująca pracy" i wtedy u nich przeglądasz oferty. Chociaż zaraz po porodzie to raczej szukaniem pracy nie będziesz zainteresowana.

Edytowane przez rybka15035
Czas edycji: 2016-04-21 o 11:51
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:44   #81
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez LiliowaGwiazdka Pokaż wiadomość
Weselna wnioski sa:
1. Chomikowanie to zło
2. Układanie dokumentów raz na trzy lata to zdecydowanie za rzadko
3. Wszystko co zostawiałam "bo kiedyś się przyda" nigdy sie nie przydało..
4. Miejsce w szafie jest takie suuuper!!
5. Bez faceta, który to wszystko wyrzucił na śmietnik nie byłoby tak łatwo. Wyszło ok.6-7 worków ze śmieciami...

MAM CZYSTO!!! Ulga...


---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Montii - urocze te króliczki
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:47   #82
MagicGirls
Zakorzenienie
 
Avatar MagicGirls
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8 221
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Dzięki dziewczyny
Póki co w porównaniu z tym co miałam co roku nie jest źle. No ale na wszelki wypadek umowie się do alergologa
__________________
27.06.2015 i żyli długo i szczęśliwie... <3
MagicGirls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 11:58   #83
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez MagicGirls Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Póki co w porównaniu z tym co miałam co roku nie jest źle. No ale na wszelki wypadek umowie się do alergologa
Podobno warto brac jakies probiotyki na koncowce, zeby dziec mial mniejsze szanse na alergie. Dicoflor, czy jakos tak.
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 12:05   #84
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Wiem, że to kawałek od Ciebie, ale jakby co, to na Madalińskiego mają zajęcia w godzinach 18-21.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------


Śliczny ten szary zestaw Gdzie kupiłaś? Na jaki to wzrost?
kupiłam w H&M bardzo lubię od nich ciuszki. wzięłam 56, bo u nich ta 56 wypada dość spora.
syn miał 58 cm na dzień dobry i w 56 z h&m się lekko topił, więc wyprawkę śmiało zaczynam od 56
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 12:09   #85
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

A tak w ogóle to coś mało tu o naszych TŻtach i małżach Czasami się pojawiają, ale tak epizodycznie, a ja jestem ciekawa co byście napisały na pytanie, jak zareagowali na wieść o ciąży, jak się teraz zachowują, co ciekawego zauważyłyście u nich itd. ?
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 12:12   #86
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Moj malz.mnie wlasnie opieprzyl ze mam schowac brzuch ze slonca bo promienie UV przenikaja do dzidzi
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 12:30   #87
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to coś mało tu o naszych TŻtach i małżach Czasami się pojawiają, ale tak epizodycznie, a ja jestem ciekawa co byście napisały na pytanie, jak zareagowali na wieść o ciąży, jak się teraz zachowują, co ciekawego zauważyłyście u nich itd. ?
jak zareagował? hm.. my "trafiliśmy" w ciąże dosłownie za pierwszym razem i chyba jak wyszedł test pozytywnie to oboje byliście nieco zaskoczeni, że to tak szybko.. oczywiście się cieszyliśmy.. ale taki mały szok był
test zrobilam jakiś tydzień po okresie, ale wcześniej już coś przeczuwałam to tylko mówił "tak, tak za każdym razem tak masz/mówisz, a potem się okazuje, że nie, schizujesz i tyle".. pamiętam jak był 5 dzień bez okresu to powiedział "zawsze masz jak w zegarku więc chyba faktycznie coś jest na rzeczy"..
a potem razem oswajaliśmy się z tą myślą jeden test wieczorem była lekka kreska, drugi test rano były dwie różowe mocno..
na 1 wizyte nie wszedł.. on się bał, ja chyba bardziej.. ale jak zobaczył zdjęcie fasolki.. ach..

później był taki zdystansowany, dopiero jak sam zobaczył młodego na usg.. a jak poznał płeć to już całkiem przepadł
teraz już mówi o nim normalnie Jasiu, głaszcze go itd., ale np. nie całuje brzuszka, nie mówi do niego.. co mnie dziwi.. może dopiero jak sam go poczuje to się coś zmieni.. on tylko głaszcze albo kładzie rękę na brzuchu..
on bardzo spokojnie podchodzi do tej ciąży, ogólnie mój mąż jest spokojnym człowiekiem, on wie, że wszystko będzie dobrze, uspokaja mnie.. ale raz jak się bałam o dziecko, bo miałam taki dzień, że aż dzwoniłam do lekarza to sam miał łzy w oczach.. oboje umieraliśmy ze strachu..

no i nie marudzi, że kupuje dla małego.. zawsze myślałam, że on będzie takiej starej daty, że na koniec, jak się urodzi bla bla bla.. a mam pełną swodobę, jak się pytam o zdanie doradza.. bardzo mi pomaga ale w jednym się pomyliłam.. myślałam, że on jest z tych co dmuchają, chuchają, nie pozwoli mi nic robić.. a tu wprost przeciwnie :P ale w sumie dobrze, bardziej mnie motywuje do wszystkiego

wiem, że będzie wspaniałym ojcem, wiem to od 8 lat, i wiem też, że jak weźmie syna na ręce to pokocha go bezgranicznie i będzie w stanie oddać za niego życie

a twoj?
__________________


Edytowane przez ButterflyFlyAway
Czas edycji: 2016-04-21 o 12:39
ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 12:43   #88
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

U mnie mąż na wieść o drugiej kresce był w szoku Ale takim pozytywnym. No i wsiedliśmy w samochód, pojechaliśmy po kolejne testy do apteki całodobowej bo test robiłam po południu. I jak o 22 wyszledl pozytywnie i następnego dnia rano to już byliśmy pewni. Uśmiech z twarzy mam nie schodził. Jak poszłam potwierdzić ciąże u gin to czekał na mnie z bukietem kwiatów☺
A teraz rozmawia z moim brzuchem😆glaszcze. A w nocy rękę delikatnie na nim trzyma ☺
Myślę że spełni się w roli ojca☺
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia

Edytowane przez kasia_wroc
Czas edycji: 2016-04-21 o 12:46
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 12:51   #89
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez kasia_wroc Pokaż wiadomość
U mnie mąż na wieść o drugiej kresce był w szoku Ale takim pozytywnym. No i wsiedliśmy w samochód, pojechaliśmy po kolejne testy do apteki całodobowej bo test robiłam po południu. I jak o 22 wyszledl pozytywnie i następnego dnia rano to już byliśmy pewni. Uśmiech z twarzy mam nie schodził. Jak poszłam potwierdzić ciąże u gin to czekał na mnie z bukietem kwiatów☺
A teraz rozmawia z moim brzuchem😆glaszcze. A w nocy rękę delikatnie na nim trzyma ☺
Myślę że spełni się w roli ojca☺

oo moj też w nocy go tuli ale nie rozmawia z młodym.. no cóż

ale fajnie, że kupił Ci kwiaty kochany

pozytywny szok, to jest dobre określenie
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 12:53   #90
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016- cz.3 pt: „Szaleństwa” II trymestru ;-)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
oo moj też w nocy go tuli ale nie rozmawia z młodym.. no cóż

ale fajnie, że kupił Ci kwiaty kochany

pozytywny szok, to jest dobre określenie
Oj tak pozytywny szok to dobre określenie. Zwłaszcza wtedy gdy się udaje szybko zajść zajść ciąże a w koło się słyszy ze to wcale nie takie proste.

Czasem zdarza mi się dostać kwiaty 😆ciekawe na jak długo 😆
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-20 16:47:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.