Baza pod cienie - zbiorczy - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: lepiej cieniuje sie na art deco czy lumene?
na art deco 22 33,85%
na lumene 29 44,62%
na obu dobrze 11 16,92%
na obu beznadziejnie ;] 3 4,62%
Głosujący: 65. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-20, 11:57   #1381
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Tak, tak, warto nałożyć lekki krem na powieki, a ewentualnie na wielkie wyjścia, gdy nam zależy na bardzo, bardzo długiej trwałości można się pokusić o nałożenie bazy na "gołą" powiekę.

Co do pudrowania bazy na powiece, to fakt, intensywność cieni jest wtedy trochę mniejsza, ale mi to nie przeszkadza, bo z reguły używam cieni dość mocno napigmentowanych, albo o jasnych, cielistych kolorach, więc nie zależy mi na ich podbijaniu. A nakładanie cieni na przypudrowaną bazę jest wygodniejsze i nie ma prześwitów .

No i też tusz troszkę lepiej się trzyma na przypudrowanych rzęsach!
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:06   #1382
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Ja zawsze nakładam bazę na nakremowane powieki (nie wyobrażam sobie nie nałożenia kremu na okolice oczu) ale po nałożeniu kremu czekam jakieś 5-10 do 15 minut zanim nałożę bazę pod cienie i zacznę się malować. Potem w zależności od makijażu nakładam na nią podkład oraz puder albo sam puder i cienie trwają mi na powiekach do samego zmycia.

Najważniejsze wydaje mi się wyczucie ile bazy potrzebujesz bo jak nałożysz jej za dużo/za mało to nie będzie tak działała jakbyś chciała.
__________________
BLOG
Facebook
Instagram
YouTube - Co chcę zużyć w tym roku?


Co to za zapach? KLIK
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 00:54   #1383
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Z tego, co się często czyta lub słyszy, żadnego kosmetyku "kolorowego" nie można nakładać na nienawilżoną skórę!!! Zawsze musisz użyć kremu wokół skóry oka. Jak gdzieś niedawno czytałam lub oglądałam w jakimś proghramie, odstęp między nakremowaniem twarzy a położeniem makijażu to minimum 15 minut, aby kremy się wchłonęły. Ja osobiście z własnej praktyki wolę jednak, żeby był to odstęp 30 min. Zawsze mam pewność, że krem się wchłonął. Następnie nakładam bazę (miętową do twarzy), puder na całą twarz (powieki, pod oczami) i później na powiekę ruchomą i pod łuk bazę pod cienie. W między czasie pudruję policzki i po ok. 30 sek nakładam już cienie. I jest super. Każdy musi wypróbować swój sposób. Moje cienie się nie rollują. Teraz np wróciłam do mieszkania, makijaż mam już ponad 13h na twarzy i cienie się NIE ZAŁAMAŁY!!!!
Milu Milu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 15:59   #1384
paulisska23455
Raczkowanie
 
Avatar paulisska23455
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 51
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Zamówiłam sobie bazę pod cienie. Czy można jej używać jako sam cień?
paulisska23455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 17:19   #1385
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Ja też zawsze nakładam baze na krem. Przemywam twarz tonikiem, nakładam krem, (jem śniadanie ok 15 min), nakładam podkład, nakładam baze i od razu cienie. Używam bazy hean i cienie trzymają się cały dzień bez zarzutu. Używałam też bazy Virtual i Art Deco, ale jedna była ciężka w rozsmarowaniu a po drugiej wychodziły smugi i cienie szybko rolowały się.

Edit: podkład nie nakładam na powieki.
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.

Edytowane przez wiewiora1986
Czas edycji: 2013-03-12 o 17:20 Powód: .
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 17:24   #1386
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Cytat:
Napisane przez paulisska23455 Pokaż wiadomość
Zamówiłam sobie bazę pod cienie. Czy można jej używać jako sam cień?
To zależy jakiej bazy, ale przede wszystkim: po co?
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 17:06   #1387
paulisska23455
Raczkowanie
 
Avatar paulisska23455
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 51
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
To zależy jakiej bazy, ale przede wszystkim: po co?


Pytam z ciekawości Czasem mam takie cienie po nocy na powiekach a rano też rzadko mam czas na zrobienie pełnego makijażu
paulisska23455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 20:00   #1388
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Cytat:
Napisane przez paulisska23455 Pokaż wiadomość
Pytam z ciekawości Czasem mam takie cienie po nocy na powiekach a rano też rzadko mam czas na zrobienie pełnego makijażu
Jak mówiłam, wiele zależy od bazy. Ja używam Hean i bardzo ją sobie chwalę, ale gdybym chciała ją zostawić sauté, miałabym tylko lekko błyszczącą, niczego nie kryjącą warstwę na powiekach Co innego baza z cieniem typu 2 w 1. No i weź pod uwagę, że między opcją tylko baza a pełnym makijażem jest jeszcze szerokie spektrum możliwości, choćby cielisty, matowy cień, który nakładasz na bazę w minutę (ja mam swój ukochany z Inglota, zużyłam już chyba 2 czy 3, mam też zapasowy w szufladzie biurka w pracy ).
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 16:23   #1389
paulisska23455
Raczkowanie
 
Avatar paulisska23455
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 51
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Jak mówiłam, wiele zależy od bazy. Ja używam Hean i bardzo ją sobie chwalę, ale gdybym chciała ją zostawić sauté, miałabym tylko lekko błyszczącą, niczego nie kryjącą warstwę na powiekach Co innego baza z cieniem typu 2 w 1. No i weź pod uwagę, że między opcją tylko baza a pełnym makijażem jest jeszcze szerokie spektrum możliwości, choćby cielisty, matowy cień, który nakładasz na bazę w minutę (ja mam swój ukochany z Inglota, zużyłam już chyba 2 czy 3, mam też zapasowy w szufladzie biurka w pracy ).
Szukałam w moim mieście właśnie cielistych cieni no ale niestety...brak Teraz zastanawiam się nad kupnem takiego przez internet, może to będzie dobry sposób na powieki
paulisska23455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 16:48   #1390
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Cytat:
Napisane przez paulisska23455 Pokaż wiadomość
Szukałam w moim mieście właśnie cielistych cieni no ale niestety...brak Teraz zastanawiam się nad kupnem takiego przez internet, może to będzie dobry sposób na powieki
Jeśli mogę coś zasugerować, wypróbowałam chyba z 7 cielistych cieni, moim absolutnym faworytem jest matowy Inglot 352
http://www.temptalia.com/images/summ...palette017.jpg
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2013-03-14 o 16:49
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 08:16   #1391
paulisska23455
Raczkowanie
 
Avatar paulisska23455
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 51
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Jeśli mogę coś zasugerować, wypróbowałam chyba z 7 cielistych cieni, moim absolutnym faworytem jest matowy Inglot 352
http://www.temptalia.com/images/summ...palette017.jpg
Nawet dziś się za nim rozejrzę
paulisska23455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 20:56   #1392
JustynaNawacka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Cytat:
Napisane przez Milu Milu Pokaż wiadomość
Z tego, co się często czyta lub słyszy, żadnego kosmetyku "kolorowego" nie można nakładać na nienawilżoną skórę!!! Zawsze musisz użyć kremu wokół skóry oka. Jak gdzieś niedawno czytałam lub oglądałam w jakimś proghramie, odstęp między nakremowaniem twarzy a położeniem makijażu to minimum 15 minut, aby kremy się wchłonęły. Ja osobiście z własnej praktyki wolę jednak, żeby był to odstęp 30 min. Zawsze mam pewność, że krem się wchłonął. Następnie nakładam bazę (miętową do twarzy), puder na całą twarz (powieki, pod oczami) i później na powiekę ruchomą i pod łuk bazę pod cienie. W między czasie pudruję policzki i po ok. 30 sek nakładam już cienie. I jest super. Każdy musi wypróbować swój sposób. Moje cienie się nie rollują. Teraz np wróciłam do mieszkania, makijaż mam już ponad 13h na twarzy i cienie się NIE ZAŁAMAŁY!!!!
Ja tak samo, puder również na powieki,a potem baza.

A 352 z Inglota to nr 1, bardzo często nakładam go pod łuk brwiowy,lub gdy ktoś boryka się z problemem tłustej powieki zaraz nad cieniem bazowym,aby "zablokować" go tzn.aby nie stracił się z powieki w ciągu dnia.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Z Duraline nie umiem współpracować jedyne co mi wychodzi to zrobienie supertrwałej kreski cieniem.
A z innych konststencji to własnie płynna z elfa sprawdziła się lepiej. ale jak będę miała okazje to wypróbuje tez i inne bazy.
Jeśli chodzi o Duraline to idealny kosmetyk, szczególnie do robienia kresek i dla osób, którym rozmazują się one w ciągu dnia.

Jeśli chodzi o używanie go z cieniami na mokro, to próbuj, bo efekt niesamowity
__________________
http://nawackapl.blogspot.com/
Mój blog - kosmetyki i makijaż
JustynaNawacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 08:34   #1393
malwinesia
Raczkowanie
 
Avatar malwinesia
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 235
GG do malwinesia
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Baza musi być nałożona na odtłuszczoną powiekę, inaczej nie da rady. Ja swojej nawet nie pudruję, myślę, że jest to już zbędny zabieg
Jeśli chodzi o to wyczekiwanie, to zostawiam ją może na maks 2 minuty. Po prostu zaczynam od bazy, później nakładam krem koloryzujący. W tym czasie baza zdąży się już ładnie stopić z cerą

Co do kremów, to zgadzam się z poprzedniczkami - pod oczy tak, na powieki - NIE, zdecydowanie nie
__________________
mój blog!
http://studencka-modnisia.blogspot.com/

***
Waga: 75kg
Moja droga:
75 ..... 70 ..... 65 ..... 60
Trenuję od: 18.04.2013r.
***
No matter how your heart is grieving
If you keep on believing
The dream that you wish will come true
So dream...
malwinesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 21:36   #1394
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Baza pod cienie, co robie nie tak??

Cytat:
Napisane przez malwinesia Pokaż wiadomość
Co do kremów, to zgadzam się z poprzedniczkami - pod oczy tak, na powieki - NIE, zdecydowanie nie
Nie wszystkie poprzedniczki tak uważały. Ja nakładam i na, i pod i wszystko trzyma się świetnie przez cały dłuuugi dzień
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 15:15   #1395
toughlikedaddy
Przyczajenie
 
Avatar toughlikedaddy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Tarnów, Małopolskie
Wiadomości: 22
Question baza pod podkład i baza pod cienie

Cześć, dziewczyny
Potrzebuję, tak jak w tytule, bazy pod podkład i bazy pod cienie.
Mam suchą skórę, dlatego sypkie cienie nie zawsze chcą się trzymać na mojej skórze. Szukam zatem bazy, która będzie trwała i stosunkowo tania (najlepiej do 30zł).
Jeśli chodzi o bazę pod podkład, może znacie taką, która ma właściwości odżywcze. Ta, oczywiście, też powinna być trwała i w przystępnej cenie

Czekam na wasze komentarze
toughlikedaddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 21:21   #1396
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: baza pod podkład i baza pod cienie

pierwsza, pierwsza !! kwc
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 13:49   #1397
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: baza pod podkład i baza pod cienie

stosowałam tylko jedną bazę pod podkład - z Inglota. efekt był rewelacyjny, bo przez cały dzień nie musiałam poprawiać makijażu, a buzię miałam gładką jak tyłek niemowlaka. ale cena za 10 ml wynosiła chyba 25 zł. poza tym po dwóch tygodniach użytkowania mnie wypryszczyło. co zdarza mi się tylko przed @.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 16:42   #1398
california_dream
Raczkowanie
 
Avatar california_dream
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 205
GG do california_dream
Dot.: baza pod podkład i baza pod cienie

Ja używam bazy pod cienie z Inglota.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-powiek.html

Ma średnie opinie, ale dla mnie jest okej.
__________________
Honey, you should see me in a crown.
california_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 21:04   #1399
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: baza pod podkład i baza pod cienie

Jeśli chodzi o bazę pod podkład z własciwościami odżywczymi to polecam Ci Perfectionist Estee Lauder. Jest to właściwie serum, na to kladziesz krem i podkład (sprawdź w KWC na moim profilu). Jest to naprawdę cudowna serobaza i czyni cuda połozona rano pod podkład.

Jedyny minus- cena. Ale produkt wart każdej złotówki.

O, proszę: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...tingujace.html

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2013-08-01 o 21:05
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 16:24   #1400
toughlikedaddy
Przyczajenie
 
Avatar toughlikedaddy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Tarnów, Małopolskie
Wiadomości: 22
Dot.: baza pod podkład i baza pod cienie

Dziękuję
toughlikedaddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 20:34   #1401
miki mouse_88
Przyczajenie
 
Avatar miki mouse_88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1
Smile Dot.: baza pod podkład i baza pod cienie

Hej

Może już niepotrzebnie ale polecam baze Revlona,jest wydajna,wygładza skórę i co najważniejsze świetnie trzyma makijaż ,wiem co mówię bo mam dość wymagającą cerę Nie jest tania ale warta swojej ceny,przynajmniej wg mnie ,uważam,że warto wypróbować w przyszłości )
Jeśli chodzi o baze pod cienie używam artdeco,również wydajna i spisuje się bardzo dobrze.
miki mouse_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:46   #1402
kosmetyk_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: baza pod podkład i baza pod cienie

Cytat:
Napisane przez toughlikedaddy Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny
Potrzebuję, tak jak w tytule, bazy pod podkład i bazy pod cienie.
Mam suchą skórę, dlatego sypkie cienie nie zawsze chcą się trzymać na mojej skórze. Szukam zatem bazy, która będzie trwała i stosunkowo tania (najlepiej do 30zł).
Jeśli chodzi o bazę pod podkład, może znacie taką, która ma właściwości odżywcze. Ta, oczywiście, też powinna być trwała i w przystępnej cenie

Czekam na wasze komentarze
Ja używam bazy pod cienie i bazy pod podkład firmy ARTDECO. Uważam, że są jedne z lepszych na rynku. Makijaż naprawdę długo się trzyma. Baza pod podkład bardzo łatwo się rozprowadza. Po nałożeniu skóra jest zdecydowanie gładsza . Baza pod cienie Artdeco (w internecie kupisz za około 25 zł) starcza nawet na rok , cienie trzymaja mi sie cały dzień i nie wchodzą w załamania powiek.
kosmetyk_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 16:07   #1403
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: baza pod podkład i baza pod cienie

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o bazę pod podkład z własciwościami odżywczymi to polecam Ci Perfectionist Estee Lauder. Jest to właściwie serum, na to kladziesz krem i podkład (sprawdź w KWC na moim profilu). Jest to naprawdę cudowna serobaza i czyni cuda połozona rano pod podkład.

Jedyny minus- cena. Ale produkt wart każdej złotówki.

O, proszę: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...tingujace.html
Jest wspaniała ale drrrroga.... Chyba wymienię swojego guelaina na nią gdy ten sie skończy.

Zgadzam sie ze z baz tańszych ArtDeco jest baza najlepsza.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-11-05 o 16:09
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 22:08   #1404
Ewa79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11
Dot.: Beauties Factory - Baza pod Cienie do Powiek - dobra?

Witam. Bazę stosuję na razie drugi dzień, cienie trzymają się bez zarzutu. Cały dzień w niezmienionej formie. Cienie sleek. Według mnie baza godna wypróbowania. Nie lubię baz w słoiczkach, bo denerwuje mnie wydobywanie albo patyczkiem, albo paznokciem, a tutaj bardzo poręczne opakowanie, cena bardzo przystępna.
Ewa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 16:11   #1405
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
baza pod cienie

Cześć dziewczyny.

Oceniając paletę cieni Coastal Scents tak mnie naszło, żeby się Was zapytać......

Do tej pory używałam bazy pod cienie KOBO i bardzo dobrze się sprawdzała. Makijaż utrzymywał się kilka godzin. Ale gdy zmieniłam cienie na te z palety powyżej okazało się, że cienie nie wytrzymują nawet godziny. Czy może tak być,że dany cień nie współgra z daną konkretną bazą? Szkoda mi tej paletki, bo cienie są świetne pod wieloma względami, ale denerwuje mnie ta żenująca trwałość. Możecie coś polecić?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 09:06   #1406
nikazz
Przyczajenie
 
Avatar nikazz
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: baza pod cienie

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Oceniając paletę cieni Coastal Scents tak mnie naszło, żeby się Was zapytać......

Do tej pory używałam bazy pod cienie KOBO i bardzo dobrze się sprawdzała. Makijaż utrzymywał się kilka godzin. Ale gdy zmieniłam cienie na te z palety powyżej okazało się, że cienie nie wytrzymują nawet godziny. Czy może tak być,że dany cień nie współgra z daną konkretną bazą? Szkoda mi tej paletki, bo cienie są świetne pod wieloma względami, ale denerwuje mnie ta żenująca trwałość. Możecie coś polecić?
Problem może tkwić w bazie, ale może też w technice. Spróbuj nałożyć cienie na bazę z korektora, albo wymieszaj korektor z bazą z kobo i na to nałóż. Nakładaj cienie poprzez wtłaczanie w skórę i dopiero rozcieranie a nie rozcieranie od razu nakładając. Pigment się wklei do powieki i nie ma siły, żeby się nie utrzymał. Jeśli nakładasz kolorowe cienie to posłuż się białą bazą z miękkiej kredki- zapewnisz cieniom lepszą przyczepność i lepsze tło dla koloru.

Jeśli cienie mają słabe nasycenie kolorem, nie przypudrowuj powieki po nałożeniu bazy ani nie nakładaj cienia bazowego- cieniuj na mokrej bazie.
nikazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 11:51   #1407
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: baza pod cienie

Cytat:
Napisane przez nikazz Pokaż wiadomość
Problem może tkwić w bazie, ale może też w technice. Spróbuj nałożyć cienie na bazę z korektora, albo wymieszaj korektor z bazą z kobo i na to nałóż. Nakładaj cienie poprzez wtłaczanie w skórę i dopiero rozcieranie a nie rozcieranie od razu nakładając. Pigment się wklei do powieki i nie ma siły, żeby się nie utrzymał. Jeśli nakładasz kolorowe cienie to posłuż się białą bazą z miękkiej kredki- zapewnisz cieniom lepszą przyczepność i lepsze tło dla koloru.

Jeśli cienie mają słabe nasycenie kolorem, nie przypudrowuj powieki po nałożeniu bazy ani nie nakładaj cienia bazowego- cieniuj na mokrej bazie.
Dzięki. Spróbuję
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 14:36   #1408
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: baza pod cienie

Cytat:
Napisane przez nikazz Pokaż wiadomość
Problem może tkwić w bazie, ale może też w technice. Spróbuj nałożyć cienie na bazę z korektora, albo wymieszaj korektor z bazą z kobo i na to nałóż. Nakładaj cienie poprzez wtłaczanie w skórę i dopiero rozcieranie a nie rozcieranie od razu nakładając. Pigment się wklei do powieki i nie ma siły, żeby się nie utrzymał. Jeśli nakładasz kolorowe cienie to posłuż się białą bazą z miękkiej kredki- zapewnisz cieniom lepszą przyczepność i lepsze tło dla koloru.

Jeśli cienie mają słabe nasycenie kolorem, nie przypudrowuj powieki po nałożeniu bazy ani nie nakładaj cienia bazowego- cieniuj na mokrej bazie.
Jeśli ktoś ma choćby lekko tłuste powieki, cienie spłyną po takim czymś raz dwa. Moim zdaniem problem zwyczajnie tkwi w bazie - z doświadczenia wiem, że dobra utrzyma wszystko, nawet najtańsze cienie (np. używana przeze mnie UD). Dobra baza, dostępna stacjonarnie i w przystępnej cenie to np. ArtDeco - polecam wypróbować.

Acha, nie nazwałabym bazy, która utrzymuje cienie na miejscu tylko kilka godzin, dobrą - raczej marną.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 18:06   #1409
moonandsunrise
Raczkowanie
 
Avatar moonandsunrise
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 368
Dot.: baza pod cienie

Jeśli z innymi cieniami nie masz problemu, a z tymi tak, to chyba wniosek jest oczywisty, sama słyszałam najróżniejsze opinie o tych paletach. Inna sprawa, że to dziwne jak krótko trzyma ci się makijaż na tej bazie. Sama ją bardzo lubię i używam, nigdy nie miałam problemu, by makijaż oczu przetrwał cały dzień - bez bazy większość cieni w ogóle nie widać albo są widoczne przez 10min.
Jak nakładasz bazę na powiekę?
moonandsunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 19:17   #1410
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: baza pod cienie

Cytat:
Napisane przez moonandsunrise Pokaż wiadomość
Jak nakładasz bazę na powiekę?
No właśnie............I tu zadziałał mój ograniczony umysł . Wstyd się przyznać . Odkryłam dzisiaj o co chodzi. Tylko proszę.......nie śmiejcie się z mojej głupoty . Coś mi się ubzdurało i ostatnio najpierw nakładałam bazę, czekałam kilka minut i dopiero potem cień. A przecież w tym czasie baza wysychała i tyle ją widziano. A dzisiaj coś mnie podkusiło i od razu po nałożeniu bazy pomalowałam oko. I od 12.00 do teraz mam oko w nienaruszonym stanie. Sama nie wiem co mi się w mózgu poprzestawiało. Przecież skoro na samym początku używania tej bazy wszystko było ok to oznacza, że od razu po jej nałożeniu stosowałam cienie. A tu nagle "pstryk!!" i tabularaza ;/.

Idzie się załamać .

W każdym razie dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-21 01:46:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.