Architekura wnętrz - studia - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-26, 12:53   #211
kajka0202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez Kawa z mlekiem Pokaż wiadomość
Na AW przyjmują też na WST w Katowicach bez żadnych egzaminów itp. ale jest to szkoła prywatna a rysunku studenci uczą się na zajęciach, także nie ma możliwości, że ktoś nie opanuje rysunku.
Wydaje mi się, że na wszystkich studiach tego typu na pierwszym roku są zajęcia z rysunku. Jednak na więkzości od początku wymagany jest już jakiś poziom (a egzaminy wstępne z rysunku mają go zagwarantować).
Na Politechnice Białostockiej mamy minimum dwa semestry rysunku (można wziąć jeszcze później jako jeden z przedmiotów do wyboru), semestr malarstwa, podobnie jak z rysunkiem- przynajmniej jeden semestr rzeźby...
kajka0202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 11:02   #212
Minka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 80
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Hejka !

Zamierzam studiować architekturę we Wrocławiu. Czy można po tym kierunku pracować jako np. architekt wnętrz lub krajobrazu ? Czy musiałabym skończyć jakieś podyplomowe, czy staż ? I ile to trwa ? Robi się je po magisterskich ?
Minka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 23:17   #213
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez Minka94 Pokaż wiadomość
Hejka !

Zamierzam studiować architekturę we Wrocławiu. Czy można po tym kierunku pracować jako np. architekt wnętrz lub krajobrazu ? Czy musiałabym skończyć jakieś podyplomowe, czy staż ? I ile to trwa ? Robi się je po magisterskich ?
zawsze można...nawet bez wykształcenia....aczkolwi ek architektura mało przygotowuje do proj wnetrz, trzeba sie samemu interesowac i doszkalać
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:43   #214
porcelain
Raczkowanie
 
Avatar porcelain
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 143
Dot.: Architekura wnętrz - studia

hej dziewczyny ale Wam zazdroszczę tej architektury wnętrz

ja się trochę późno obudziłam, w lo marzył mi się ten kierunek, ale uznałam, że i tak się nie dostane i zrezygnowałam z ćwiczeń rysunku itd, poszłam na dziennikarstwo w lublinie. i teraz 'trzyma mnie' to miasto, niewiele szkół z tym kierunkiem do wyboru a ja bym jednak chciała spróbować

udało mi się w tym roku na stypendium uciągnąć <chwalisię> i tak myśle czy by nie wykorzystać części tej kasy na zaoczne roczne studium architekt wnętrz/dekorator wnętrz
warto spróbować?

co myślicie o żaku?

Edytowane przez porcelain
Czas edycji: 2010-08-31 o 11:56
porcelain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:11   #215
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez porcelain Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ale Wam zazdroszczę tej architektury wnętrz

ja się trochę późno obudziłam, w lo marzył mi się ten kierunek, ale uznałam, że i tak się nie dostane i zrezygnowałam z ćwiczeń rysunku itd, poszłam na dziennikarstwo w lublinie. i teraz 'trzyma mnie' to miasto, niewiele szkół z tym kierunkiem do wyboru a ja bym jednak chciała spróbować

udało mi się w tym roku na stypendium uciągnąć <chwalisię> i tak myśle czy by nie wykorzystać części tej kasy na zaoczne roczne studium architekt wnętrz/dekorator wnętrz
warto spróbować?

co myślicie o żaku?
Studium to chyba prawie tyle co nic, ja polecam te pieniązki przeznaczyć na sprawdzone kursy przygotowujące na ASP lub po prostu na kierunki związane z architekturą I IŚC NA MAGISTRA NA NORMALNEJ UCZELNI, studium jest chyba nieopłacalne
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 10:43   #216
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Dziewczyny..
Doradźcie bo widzę że się znacie
Niestety obudziłam się dość późno i dopiero po podpisaniu ostatecznej deklaracji..
Nie będę miała jakiejś szałowej średniej ani wyników z matury..
Chodzę do technikum fryzjerskiego.. (miałam tu rysunek sylwetki twarzy włosów cieniowanie itp)

1. Chciałabym w przyszłości pracować w jakimś sklepie z meblami.. np BRW
jako nawet nie wiem co to za stanowisko
żeby np proponować ustawienie mebli na wystawie i jako doradca klienta.. (nie wiem czy da się połączyć dwa stanowiska)
to gdzie ja mam iść?
myślałam żeby teraz pójść do
LUBELSKA SZKOŁA SZTUKI I PROJEKTOWANIA IM. ST. WYSPAŃSKIEGO
POLICEALNE STUDIUM PLASTYCZNE
kierunek - dekorowanie wnętrz
(Zasady rekrutacji:

Przyjmowanie dokumentów do Szkoły trwa od kwietnia do września.
Przyjęcia według kolejności zgłoszeń.
Limit miejsc ograniczony

Wymagane dokumenty:

podanie (druk w szkole) albo pobierz tutaj (pdf) potrzebujesz acrobat reader
świadectwo dojrzałości lub ukończenia szkoły średniej
ksero dowodu osobistego
2 zdjęcia)

a później po tym miałabym jakiekolwiek przygotowanie może na jakieś studia.. ?

co o tym myślicie?

2. opcja to myślałam też żeby pracować jako taki ktoś kto w programie komputerowym w firmie z meblami projektuje np kuchnię na wymiar..

to chyba raczej po studiach by musiało być tak?
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:44   #217
ewelincia922
Rozeznanie
 
Avatar ewelincia922
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 819
Dot.: Architekura wnętrz - studia

PROSZĘ O RADĘ !
Dostałam się na administrację na PW i na ekonomię na UKSW . Kompletnie nie wiem co wybrać Proszę o rady co lepsze ekonomia czy administracja ?
__________________
Mój wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481893


[ori_bas]698297[/ori_bas]
ewelincia922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 16:46   #218
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Architekura wnętrz - studia

a co ma piernik do wiatraka? to jest wątek o architekturze wnętrz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:47   #219
ewelincia922
Rozeznanie
 
Avatar ewelincia922
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 819
Dot.: Architekura wnętrz - studia

nie widzę innego związanego ze studiami dlatego pisze tutaj
__________________
Mój wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481893


[ori_bas]698297[/ori_bas]
ewelincia922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:48   #220
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Architekura wnętrz - studia

w takim razie lepiej poszukaj .. wujek google nie gryzie serio
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 14:35   #221
Foxy89
Rozeznanie
 
Avatar Foxy89
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 652
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Witam, dołączę do Was ponieważ zamierzam w przyszłym roku skłądać papiery na ten kierunek na kilku politechnikach. Mam jednak problem, ma nadzieję że mi pomożecie. Chcę mieć inżyniera, dlatego między innymi wybrałam politechnikę, jednak z tego co się orientuję na każdej z uczelni nauka kończy się tylko inż! Co dalej jeśli chcę mieć mgr inż? Czy muszę iść na ASP na architekturę wnętrz II stopnia czy robić magistra z pokrewnego kierunku?
__________________
Never never never give up !
Winston Churchill
Foxy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 08:19   #222
anilam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Witam, jeśli są tutaj osoby z Wielkopolski planujące studiowanie architektury wnętrz, architektury i urbanistyki lub wzornictwa, zapraszam na kurs przygotowawczy z rysunku i podstaw projektowania. Kiedyś sama uczestniczyłam w takich kursach, dzięki czemu bez większych problemów dostałam się na architekturze wnętrz na ASP. Teraz przygotowuję innych (jak do tej pory-z sukcesami :) Studia są bardzo ciekawe i rozwijające, uczą kreatywności, samodzielności, autoprezentacji.
www.kreskownia.wordpress.com
anilam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 21:26   #223
Kasiula131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Jak myślicie architektura wnętrz na ASP czy politechnice?
Kasiula131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 07:01   #224
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 20:15   #225
wisienka_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Generalnie politechnika. W zasadzie jaka by nie była i tak nauczysz się więcej przydatnych rzeczy niż na ASP. Choć to zależy co konkretnie chcesz robić po tych studiach, bo wbrew pozorom opcji jest kilka.
Politechnika uczy podejścia bardziej technicznego. Studenci potrafią lepiej posługiwać się i czytać rysunki techniczne. Przyszli pracodawcy zwracają na to uwagę. Nie każdy ma predyspozycje do rysowania projektów typowo pod względem techniczny ale też nie każdy architekt musi to robić ( choć podstawy musi znać ). Przemyśl Sobie co chciałabyś najbardziej projektować (choć to jest dosyć zmienne ) i wtedy wybierz jakąś uczelnię.
wisienka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 18:34   #226
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Jeśli planujecie zajmować się tylko studiami, to polecam Politechnikę.
Studiuję na prywatnej uczelni technicznej (zaocznie) i gdyby nie fakt, że od pierwszego roku pracuję w zawodzie - to moja wiedza byłaby na fatalnym poziomie, obserwuję to u znajomych z roku.

Jeśli zależy Wam również na równoczesnym zdobywaniu zawodowego doświadczenia - zaoczne studia jak polecam jak najbardziej, ale czeka Was OGROM pracy własnej, czasem ma się po prostu dość. Kiedy się czegoś nie wie, co trzeba zrobić, co się powinno wiedzieć, ale nikt nas tego nie nauczył... I trzeba sobie JAKOŚ poradzić. No, ale da się. Pewnie, że się da.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 12:05   #227
lavis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Witam. Czy są tu osoby , które od tego roku zaczynają studia na Architekturze Wnętrz ? WST Katowice
lavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 15:52   #228
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Jeśli planujecie zajmować się tylko studiami, to polecam Politechnikę.
Studiuję na prywatnej uczelni technicznej (zaocznie) i gdyby nie fakt, że od pierwszego roku pracuję w zawodzie - to moja wiedza byłaby na fatalnym poziomie, obserwuję to u znajomych z roku.

Jeśli zależy Wam również na równoczesnym zdobywaniu zawodowego doświadczenia - zaoczne studia jak polecam jak najbardziej, ale czeka Was OGROM pracy własnej, czasem ma się po prostu dość. Kiedy się czegoś nie wie, co trzeba zrobić, co się powinno wiedzieć, ale nikt nas tego nie nauczył... I trzeba sobie JAKOŚ poradzić. No, ale da się. Pewnie, że się da.
Możesz napisać na jakiej polskiej uczelni arch. wnętrz jest zaocznie?
Jest po tym tytuł inżyniera architekta wnętrz czy licencjat?

Jestem w szoku. Jak taki kierunek można 'wcisnąć' na 3 dni w tygodniu.
Przecież to jest ogrom wiedzy, własnej pracy, zaangażowania! A co dopiero na studiach zaocznych.
Możesz napisać jakie masz przedmioty, jak wygląda system nauczania?

Przepraszam, że pytam ile kosztuje rok?

Odnośnie pracy praktycznej a to czego uczą nas na studiach to zgadzam się. Inna bajka i mało wspólna z tym co jest na studiach...NIESTETY!
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 18:19   #229
brakxdsdsac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 73
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cześć,
a ja mam taki problem, że chodzę do LO o rozszerzeniu POLSKI-BIOLOGIA, ale jak to często bywa, zdałam sobie sprawę, że biologia w moim przyszłym zawodzie zupełnie mi nie odpowiada.

Bardzo interesuje mnie kierunek studiów, jakim jest właśnie architektura wnętrz.
Zamierzam zdawać j.polski na poziomie rozszerzonym, matematykę na podstawie, j.angielski na rozszerzeniu (no ale on chyba w ogóle się nie liczy : /), no i mam problem, bo zdawać na pewno nie będę historii ani historii sztuki. Są to bowiem przedmioty, z których mam ogromne braki, nienawidzę ich po prostu i nie ma szans, żebym zdała nawet podstawę.
Czy mam w ogóle jakąś szansę? Proszę o odpowiedź, bo jeżeli nie, to chyba zacznę sobie szukać innego kierunku.. : /
brakxdsdsac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-15, 02:33   #230
kajka0202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Architekura wnętrz - studia

Cytat:
Napisane przez kaka2106 Pokaż wiadomość
Cześć,
a ja mam taki problem, że chodzę do LO o rozszerzeniu POLSKI-BIOLOGIA, ale jak to często bywa, zdałam sobie sprawę, że biologia w moim przyszłym zawodzie zupełnie mi nie odpowiada.

Bardzo interesuje mnie kierunek studiów, jakim jest właśnie architektura wnętrz.
Zamierzam zdawać j.polski na poziomie rozszerzonym, matematykę na podstawie, j.angielski na rozszerzeniu (no ale on chyba w ogóle się nie liczy : /), no i mam problem, bo zdawać na pewno nie będę historii ani historii sztuki. Są to bowiem przedmioty, z których mam ogromne braki, nienawidzę ich po prostu i nie ma szans, żebym zdała nawet podstawę.
Czy mam w ogóle jakąś szansę? Proszę o odpowiedź, bo jeżeli nie, to chyba zacznę sobie szukać innego kierunku.. : /
Szanse masz z całą pewnością, bo na wielu uczelniach nie jest wymagana matura z tych przedmiotów, a nawet są takie, na których nie daje to żadnych punktów. Sprawdź wymagania poszczególnych uczelni, ale moim zdaniem sama matura to nie problem. Najważniejszy jest egzamin z rysunku- jeśli dobrze rysujesz, to się dostaniesz nawet z kiepskimi wynikami z matur.
Inna sprawa, że skoro tak tego nienawidzisz, to powinnaś wiedzieć, że potem na studiach też będziesz się uczyć historii sztuki, historii architektury, historii malarstwa, historii meblarstwa...
kajka0202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.