Na co można przebranżowić się z rekrutacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-02-05, 14:56   #1
wika280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 1

Na co można przebranżowić się z rekrutacji?


Cześć, od kilku lat pracuję w branży rekrutacyjnej. W ciągu ostatnich 3 lat moje obowiązki są bliższe sourcingowi, analizie rynku rekrutacyjnego, wyszukiwaniu informacji. Czuję jednak, że nie chcę dalej pracować w branży rekrutacyjnej, wolałabym spróbowac swoich sił w innej branży. Od jakiegoś czasu szukam ofert związanych np. z market research dla firm marketingowych/sprzedażowych/nowe media, ale bez skutku. Aplikowałam też na pozycje typu HR Admin, HR Data Analyst, ale wszędzie dostaję info, że znaleźli już kogoś innego na to stanowisko. Nie chcę dalej pracować jako typowy rekruter, wolałabym spróbować czegoś innego, ale póki co bez skutku.
Wiem, że rynek jest teraz ciężki, ciężko zmienić pracę (zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą tylko oferty zdalne - mieszkam w średniej wielkości mieście).
Czy którejś z was udało się zmienić pracę z rekrutera/talent sourcera na coś kompletnie innego? Jak wyglądał ten proces? Praca w rekrutacji opiera się głównie na soft skillach, więc może są zawody, gdzie taka osoba może się spełniać, ale niekoniecznie musi zajmować się rekrutacją. Szukam inspiracji
wika280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 22:41   #2
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 30
Dot.: Na co można przebranżowić się z rekrutacji?

Skoro jesteś rekruterką to pewnie masz dużą sieć kontaktów na Linkedin. Może spróbuj z tego skorzystać i dać sobie Open to work, napisz kilka słów czego szukasz itd., widziałam wiele osób, w tym rekruterów stosujących takie rozwiązanie. Niestety nie moje branże z tego co wymieniłaś, ale akurat to mogę poradzić
Parotka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-17, 11:20   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Na co można przebranżowić się z rekrutacji?

Cytat:
Napisane przez wika280 Pokaż wiadomość
Cześć, od kilku lat pracuję w branży rekrutacyjnej. W ciągu ostatnich 3 lat moje obowiązki są bliższe sourcingowi, analizie rynku rekrutacyjnego, wyszukiwaniu informacji. Czuję jednak, że nie chcę dalej pracować w branży rekrutacyjnej, wolałabym spróbowac swoich sił w innej branży. Od jakiegoś czasu szukam ofert związanych np. z market research dla firm marketingowych/sprzedażowych/nowe media, ale bez skutku. Aplikowałam też na pozycje typu HR Admin, HR Data Analyst, ale wszędzie dostaję info, że znaleźli już kogoś innego na to stanowisko. Nie chcę dalej pracować jako typowy rekruter, wolałabym spróbować czegoś innego, ale póki co bez skutku.
Wiem, że rynek jest teraz ciężki, ciężko zmienić pracę (zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą tylko oferty zdalne - mieszkam w średniej wielkości mieście).
Czy którejś z was udało się zmienić pracę z rekrutera/talent sourcera na coś kompletnie innego? Jak wyglądał ten proces? Praca w rekrutacji opiera się głównie na soft skillach, więc może są zawody, gdzie taka osoba może się spełniać, ale niekoniecznie musi zajmować się rekrutacją. Szukam inspiracji
W Polsce i potem juz za granica pracowalam w rekrutacji.
Potem, ze wzgledu na brak mozliwosci znalezienia pracy w tej branzy pracowalam w logistce jako spedytor, a teraz zajmuje sie leasingiem pracowniczym. Teraz mam blizej do rekrutacji niz w logistyce, bo czasem zdarza mi sie kogos zrekrutowac, ale zajmuje sie czyms innym i w tej kwestii mam wiekszy spokoj.

Co może byc pokrewnego?
Jako rekruter nasz na pewno szanse na prace w szeroko pojetej administracji, praca biurowa, sekretariat itp.

Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-17 12:20:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.