art clay instrukcje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-09, 13:01   #1
cayen1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393

art clay instrukcje


Jako, że art clay dla wielu jest ciemną magią, a na forum są wątki o fimo, wrapach, lutowaniu a o art clayu brak ośmielam się założyć taki właśnie wątek. Kto co znajdzie to proszę o wklejanie linków do tutoriali lub zadawanie pytań na które "mistrzynie" (nie nie chodzi o mnie) mam nadzieję odpowiedzą i pomogą Nie będzie problemu z zaśmiecaniem wątków poszczególnych wizażanek pytaniami co to jest
Dla totalnie zielonych, art clay to srebro w postaci gliny, czyli lepisz, formujesz jak glinę, potem suszysz suszarką lub w piekarniku a na koniec wypalasz palnikiem, lub na kuchence gazowej. To tak w iwelkim skrócie. jakoś nie mam siły się wiecej rozpisywać. Odp. na pytania jest dużo prościej
Mam nadzieję, że wątek się przyda, nie tylko dla mnie
cayen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:29   #2
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: art clay instrukcje

Jest wątek o AC i jest tam już całkiem sporo informacji
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=przyczajony
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:11   #3
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

Podoba mi się wątek pytania i odpowiedzi ja mam jedno łączyłyście AC ze srebrem próby 925?? Interesuje mnie efrkt bo drut 999 zachowuje się ekstra i nie ma z nim najmniejszego problemu .
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:29   #4
cayen1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: art clay instrukcje

No cóż, nie każdy ślepy widzi, ale tak na marginesie wydaje mi się, że to nie jest wątek "ogólny", tylko mimi valente, ale szczerze mówiąc nie przeglądałam go w całości. Jeżeli moderator uzna, że tak jest to proszę go przerzucić.

Ja nie wypalałam z drutem 925 (wogóle z żadnym) ale z tego co widziałam i czytałam, to spokojnie można, tylko kolor traci jak to 925, ale i tak wszystkie oksydujemy, więc wydaje mi się to bez znaczenia.
cayen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:42   #5
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: art clay instrukcje

925 raczej trzeba łączyć mechanicznie, w sensie, że na wcisk np. coś tam zablokować itd. albo dobrze pastą przyczepić, bo sam z siebie się nie połączy. 999 tak - wystarczy tylko pastą od spodu. A co do wątku, to ciężko powiedzieć w sumie faktycznie, bo mimi valente zaczęła, a potem się zrobił z tego ogólny i jest tam, w dalszej części naprawdę dużo fajnych informacji.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:47   #6
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

No jak straci kolorek to chyba nic strasznego kwas cytrynowy winiary załatwia mi sprawę na cacy znaczy wytrawia srebro, do pierwotnego koloru. No nic przeprowadzę doświadczenie to się z wami podzielę spostrzeżeniami, apropo znalazłam tutorial AC pokazujący dużo ciekawostek po pierwsze mocownie warstwy i osadzanie cyrkoni proszę bardzo: http://hollygage.com/pages/titanium_prongsettings.html
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 21:00   #7
cayen1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: art clay instrukcje

wprawdzie nie Silver clay ale myślę, że da się przysposobić
http://www.jewelryartistmagazine.com...step/jan04.cfm
http://www.jewelryartistmagazine.com...step/aug05.cfm

coś jeszcze
http://www.silverclayart.com/filigree-cubes.htm
http://www.metalclayacademy.com/reso...beginners.html
http://www.silverclayart.com/syringe-ring.htm

Edytowane przez cayen1
Czas edycji: 2009-05-12 o 21:26
cayen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 14:18   #8
taormina
Przyczajenie
 
Avatar taormina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: art clay instrukcje

Fajne stronki, dzieki
Ja znalazlam troche polskich przykladow, ale juz wykonanych prac, a nie "przepisow" jak je wykonac, ale moze tez warto poogladac
Pozdr
taormina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:20   #9
cayen1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: art clay instrukcje

Bardzo fajna stronka dla początkujących ale i nie tylko, po polsku
http://www.metalclay.pl/porady_ac.html
cayen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:34   #10
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: art clay instrukcje

Może to nie jest trochę temacie, ale właśnie się zbulwersowałam, bo weszłam na stronkę Antidotum i patrzę, mają tam glinę brązową (bronze clay), no to cała się ucieszyłam, ale patrzę - za 100 gram cena 195 zł, a w Stanach ok. 65 złotych - no chyba to lekka przesada. Jeśli taka cena się utrzyma to sama sobie będę ze Stanów sprowadzać, zwłaszcza, że brąz to nie metal szlachetny, więc mi nie przywalą mega cła. Trochę przegięli z tą ceną. I jeszcze, co śmieszniejsze - większe opakowanie się nie opłaca, bo 200 gram kosztuje 395 zeta - co to za taktyka dziwna w ogóle.

JA PIERNICZE - a już szczytem wszystkiego jest, że sprzedają naczynie (które jest konieczne do bronze clay) OSOBNO POKRYWKĘ I OSOBNO DÓŁ!!! A bez pokrywki dołu nie da się używać. W żadnym innym sklepie cywilizowanym nikt tak nie robi.
Wiem, że mogą sobie sprzedawać jak chcą, bo na razie jedyni to mają, ale tak czy siak ŻENADA.

Edytowane przez smoczek
Czas edycji: 2009-05-13 o 16:07
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:01   #11
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: art clay instrukcje

tja, widziałam te pokrywke osobno z naczyniem pare dni temu. czysta rozkosz po prostu :/
Draki, jak bedziesz chciała ściągac Brozne czy Coppec Clay skądyś inąd, to się pisze na spółkę..
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 16:05   #12
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: art clay instrukcje

Pewnie, że będę chciała - nie mam zamiaru tak przepłacać i jeszcze kupować sobie garnek i pokrywkę osobno. Tak to ewentualnie garnki w Biedronce i w Tesco sprzedają... Będę zamawiać w czerwcu, bo w czerwcu kupuję piec, ale to się skontaktujemy na priva coby wątku nie zaśmiecać (oczywiście jestem chętna na wspólne zakupy).
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:27   #13
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: art clay instrukcje

heh, ja piec w lipcu to zgadamy się
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:06   #14
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

Apropo pieca w jaki piecyk inwestujecie - taki mały czy np kombinujecie z piecykami do ceramiki??? Dla ciekawych bronz clay: http://www.bronzclay.com/- faktycznie cena w antidotum masakra.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 02:20   #15
taormina
Przyczajenie
 
Avatar taormina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: art clay instrukcje

Raz jeden cos ze Stanow sciagalam, to nie dosc, ze przesylka kosztowala drugie tyle, czekalam na paczke ponad miesiac, to jeszcze potem okazalo sie, ze clo trzeba zaplacic i SAD wypelniac. A SAD-u to zaden smiertelnik nie wypelni, skierowali mnie do agencji celnej, ktora jeszcze dowalila swoje i wszystko razem kosztowalo mnie 4 razy wiecej niz cena w sklepie amerykanskim. Powiedzialam sobie, ze nigdy wiecej
taormina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 12:14   #16
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

Ja kupuję bardzo dużo za granicą ze stanów był tu nawet zbiorowy wontek i zamówienie i myślę, że nie było tak żle jak piszesz, może żle sobie to skalkulowałaś.

http://jen-lowe-designs.blogspot.com...pe-scraps.html - a tu instrukcja jak odzyskać resztki . Wszystko co nam nie wyjdzie lub się zniszczy a jest jeszcze w postaci glinki nie wypalone można odzyskać na pastę lub właśnie do wypełnienia formy z silikonu.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 01:14   #17
taormina
Przyczajenie
 
Avatar taormina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: art clay instrukcje

Cytat:
Napisane przez lubomirka Pokaż wiadomość
Ja kupuję bardzo dużo za granicą ze stanów był tu nawet zbiorowy wontek i zamówienie i myślę, że nie było tak żle jak piszesz, może żle sobie to skalkulowałaś.
Nie ma tu wiele do kalkulowania Cena + transport + clo + kasa dla agencji celnej = cale obliczenie i koncowa suma. Niestety duzo wyzsza niz to co widac na stronie sklepu
taormina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 18:52   #18
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: art clay instrukcje

Zależy co sprowadzasz i czy ci to oclą i czy kupisz tam gdzie jest rozsądna przesyłka. Nie raz już kupowałam rzecz ze Stanów i jakoś nigdy nie płaciłam ogromnych sum. Rozumiem jak sprowadzasz, bo ja wiem, szlifierkę, jak mój znajomy niedawno - sama szlifierka kosztowała 7 tysięcy, a całość kosztów wyszła 13 tysięcy, ale to zupełnie inna sprawa. No bo sorry, jakimś cudem Art Clay Silver, również sprowadzane do Polski nie kosztuje 4 razy tyle co w Stanach.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 22:18   #19
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

http://www.hgtv.com/crafting/silver-...arm/index.html - macie pomysł na wypełnienie?? do przyklejenia dostepne są kleje do decupage na metalu ale jak uzyskać efekt szkła np. Ciekawa propozycja
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 23:54   #20
cayen1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: art clay instrukcje

Cytat:
Napisane przez lubomirka Pokaż wiadomość
http://www.hgtv.com/crafting/silver-...arm/index.html - macie pomysł na wypełnienie?? do przyklejenia dostepne są kleje do decupage na metalu ale jak uzyskać efekt szkła np. Ciekawa propozycja
Może przykleić najpierw zdjęcie a potem zalać żywicą, lub emalią bezbarwną (gdzieś widziałam pierścionki tak robione). Jakiś bazgroł i na nim emalia. Fajnie to wyglądało
cayen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 09:49   #21
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

Mam prośbę pewnie do Smoczka czy jakaś krótka instrukcja obsługi do emali dało by radę. Mam straszną ochotę na bransoletkę AC z Merlin Monroe i jeśli faktycznie bezbarwna emalia podołała by temu zadaniu, było by świetnie. Jeszcze jest jeden problem jakiego kleju użyć do przyklejenia samego obrazka dwuskładnikowy do biżu, czy pokusic się na jakiś decupage do metalu??
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 11:28   #22
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: art clay instrukcje

Hmm wiesz co, no z emalią żadna filozofia, trzeba po prostu zgodnie z instrukcją, która jest do niej dodana A jest przynajmniej kilka rodzajów emalii - na zimno, na gorąco, różne firmy itd. no i każda ma trochę inny sposób użycia... Ja używam emalii na zimno, nie pamiętam niestety jakiej firmy, a słoiczki mam no-name'owe . Kupiłam kiedyś jak byłam w Wawie, w jakimś sklepie gdzieś tam gdzie Hopea jest, ale o ulicę mnie nie pytaj, bo nie jestem warszawianką i nie pamiętam. A, no i trzeba bardzo dużo poeksperymentować, bo emalia lubi płatać figle.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 12:44   #23
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

Pewnie w Armie bo tam jest cała masa chemi do biżuterii, w takim razie trzeba kupić i tak jak napisałaś eksperymentować. dzięki
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:48   #24
czeremiqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 55
Dot.: art clay instrukcje

Dziewczyny a powiedzcie mi jak przechowujecie Art Claya? w słoiczku? czymś owinięty? a pastę własnej roboty?
pozdrawiam cieplutko
__________________
Czeremiqa
czeremiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 10:03   #25
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: art clay instrukcje

Ja trzymam otwartą paczuszkę w woreczku strunowym a ten w tym firmowym opakowaniu. Dodaję do środka najczęściej (jak skończę używać na dany dzień ) trochę wody, albo maziam powierzchnię kostki wodą, zamykam w ten woreczek strunowy (oczywiście w tym oryginalnym czymś w czym kostka jest), to do oryginalnego opakowania i tyle.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:39   #26
czeremiqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 55
Dot.: art clay instrukcje

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Ja trzymam otwartą paczuszkę w woreczku strunowym a ten w tym firmowym opakowaniu. Dodaję do środka najczęściej (jak skończę używać na dany dzień ) trochę wody, albo maziam powierzchnię kostki wodą, zamykam w ten woreczek strunowy (oczywiście w tym oryginalnym czymś w czym kostka jest), to do oryginalnego opakowania i tyle.
dzięki Kochana
a co z pastą własnej roboty z bloku? trudno tak wycyrklować żeby zrobić dokładnie tyle ile potrzeba na raz... myślałam o słoiczku po kremie, ale nie wiem czy one są dostatecznie szczelne... no i chyba musi być szklany nie?
buziakeny
__________________
Czeremiqa
czeremiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:11   #27
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

http://www.artclayworld.com/Tips-Tec...stoneTests.pdf ciekawostka
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:56   #28
czeremiqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 55
Dot.: art clay instrukcje

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
925 raczej trzeba łączyć mechanicznie, w sensie, że na wcisk np. coś tam zablokować itd. albo dobrze pastą przyczepić, bo sam z siebie się nie połączy. 999 tak - wystarczy tylko pastą od spodu. A co do wątku, to ciężko powiedzieć w sumie faktycznie, bo mimi valente zaczęła, a potem się zrobił z tego ogólny i jest tam, w dalszej części naprawdę dużo fajnych informacji.
Mam pytanko czy musi być do tego olejo pasta czy może być ta zwykła AC co do np. liści?
pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
Czeremiqa
czeremiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 11:52   #29
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: art clay instrukcje

Olejopasta jest do naprawy już wypalonych rzeczy ale nie jest to do końca trwałe, na etapie przed wypaleniem możesz wkleić element lub wcisnąć najlepiej np, przy wykonaniu zawieszki lekko drut bonacinać żeby zrobić rowki.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 15:11   #30
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: art clay instrukcje

Lubomirko, a używałaś olejopasty kiedyś, że mówisz, że to nie jest do końca trwałe? Bo ja jeszcze nigdy i ciekawa jestem.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.