Parę pytań odnośnie makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-31, 13:27   #1
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293

Parę pytań odnośnie makijażu


1. Lepszy jest błyszczyk czy szminka, jeśli moje usta szybko pierzchną?
2. Zaskórniki lepiej maskować korektorem i na to puder? (Ja tak robię, efekt jest różny)
3. Lepiej mieć gęstsze brwi niż cienkie?(Ja mam owalną twarz i duże oczy)
4. Olejek rycynowy jest dobry na zagęszczenie rzęs? (Stosowałam odżywki, ale one wydłużały, nie pogrubiały)
5. Jak często trzeba myć akcesoria do makijażu? W czym najlepiej je myć? (szampon, mydło, pianka)
6. Jaki rodzaj korektora i w jakim kolorze jest najlepszy na sińce pod oczami? (a ten trik z pomadką na sińce jest dobry- był filmik na wizażu, gdzie jedna dziewczyna maskowała sińce nakładając szminkę pod oczy)
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 13:40   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
1. Lepszy jest błyszczyk czy szminka, jeśli moje usta szybko pierzchną?
2. Zaskórniki lepiej maskować korektorem i na to puder? (Ja tak robię, efekt jest różny)
3. Lepiej mieć gęstsze brwi niż cienkie?(Ja mam owalną twarz i duże oczy)
4. Olejek rycynowy jest dobry na zagęszczenie rzęs? (Stosowałam odżywki, ale one wydłużały, nie pogrubiały)
5. Jak często trzeba myć akcesoria do makijażu? W czym najlepiej je myć? (szampon, mydło, pianka)
6. Jaki rodzaj korektora i w jakim kolorze jest najlepszy na sińce pod oczami? (a ten trik z pomadką na sińce jest dobry- był filmik na wizażu, gdzie jedna dziewczyna maskowała sińce nakładając szminkę pod oczy)
1. szminka o właściwościach nawilżających
2. zaskórniki się usuwa, a nie maskuje
3. cienkie brwi nie są modne od dawna
4. podobno tak
5. te z produktów kremowych (np. podkładu) po każdym użyciu. Te do sypkich (np. cienie) ok. raz na tydzień. Kremowe produkty najlepiej spierają się olejkiem (np. pod prysznic), sypkie wystarczy szamponem do włosów
6. zależy jakie masz kolor cieni. Większości będzie pasować korektor idący w stronę łososiowego, ale przy szarawych cieniach, lepszy będzie różowy.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 20:58   #3
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
1. Lepszy jest błyszczyk czy szminka, jeśli moje usta szybko pierzchną?
2. Zaskórniki lepiej maskować korektorem i na to puder? (Ja tak robię, efekt jest różny)
3. Lepiej mieć gęstsze brwi niż cienkie?(Ja mam owalną twarz i duże oczy)
4. Olejek rycynowy jest dobry na zagęszczenie rzęs? (Stosowałam odżywki, ale one wydłużały, nie pogrubiały)
5. Jak często trzeba myć akcesoria do makijażu? W czym najlepiej je myć? (szampon, mydło, pianka)
6. Jaki rodzaj korektora i w jakim kolorze jest najlepszy na sińce pod oczami? (a ten trik z pomadką na sińce jest dobry- był filmik na wizażu, gdzie jedna dziewczyna maskowała sińce nakładając szminkę pod oczy)
1. szminka nawilżająca
2. niedoskonałości można przykrywać zarówno podkładem na całą twarz + korektor i opcjonalnie puder, albo sam podkład punktowo lub korektor. To w sumie zależy jak tego dużo masz. Jeśli na twarzy masz sporo wyprysków do zakrycia to punktowe działanie może źle wyglądać gdy np. zarumienisz się i wygląd jak dalmatyńczyk murowany
3. Myślę, że lepiej iść z tym pytaniem do kosmetyczki. Przez internet ciężko doradzić w tego typu pytaniach
4. stosowałam olejek rycynowy dość długo i uważam, że on raczej wzmacnia włoski i przyśpiesza ich porost niż je zagęszcza. Niektórym może się wydawać że zagęszcza, bo włoski, które były cienie i jasne, po długim stosowaniu tego olejku mogą zacząć robić się grubsze i widoczne.
5. Akcesoria do makijażu powinno myć się codziennie po kosmetykach w płynie lub musie, po kosmetykach sypkich raz na kilka dni. Choć nie wiem jak traktować pędzel, którym nakłada się puder do poprawek w ciągu dnia. Nigdy nie zbierze się sebum do końca, więc taki pędzel jest narażony na zbieranie sebum lub innych zanieczyszczeń z twarzy podczas poprawek.
6. tutaj nie pomogę, bo nie mam jakoś mega strasznych sińców pod oczami i korektory w kolorze podkładu lub ciut bardziej żółte wystarczają mi w zupełności.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2015-12-31 o 20:59
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 18:28   #4
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
1. szminka o właściwościach nawilżających
2. zaskórniki się usuwa, a nie maskuje
3. cienkie brwi nie są modne od dawna
4. podobno tak
5. te z produktów kremowych (np. podkładu) po każdym użyciu. Te do sypkich (np. cienie) ok. raz na tydzień. Kremowe produkty najlepiej spierają się olejkiem (np. pod prysznic), sypkie wystarczy szamponem do włosów
6. zależy jakie masz kolor cieni. Większości będzie pasować korektor idący w stronę łososiowego, ale przy szarawych cieniach, lepszy będzie różowy.
A jak usunąć zaskórniki, bo bynajmniej nie chodzi o ich wyciskanie
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 18:34   #5
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
A jak usunąć zaskórniki, bo bynajmniej nie chodzi o ich wyciskanie
np. u kosmetyczki albo plasterkami wyciągającymi wągry (są takie np. w Douglassie, podobno dobre)
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 18:44   #6
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
np. u kosmetyczki albo plasterkami wyciągającymi wągry (są takie np. w Douglassie, podobno dobre)
Póki co nie mam pracy, więc na kosmetyczkę mnie nie stać.
Miałam takie plasterki, pytałam o nie na forum. Niestety wcale mi nie pomogły.
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 06:36   #7
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Myślę, że walka z zaskórnikami jest ciężka i bardziej przypomina walkę z wiatrakami. Plastry można stosować, ale to krótkotrwałe i taniej już robić je samemu (np. białko jajka + chusteczka higieniczna - poczytaj o tym w internecie, są też filmiki na youtube jak to zrobić). Z doświadczenia wiem, że takie plastry działają na pory z których można zawartość niechcący wyciągnąć pocierając palcem lub drapiąc się, na te z których tymi sposobami nic nie da się usunąć, to nie podziałają w ogóle.

A na kosmetyczkę nie wszystkich stać poza tym chyba na takie zabiegi oczyszczania trzeba by było chodzić raz w miesiącu.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2016-01-02 o 06:37
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-02, 13:05   #8
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Dokładnie. Mi jak zaskórnik zniknie, to potem się znowu pojawia i to najczęściej w tym samym miejscu. Próbowałam różnych sposobów, ale po prostu raz mam tak, że czysta twarz, innym razem parę się pojawi krost, a innym razem masakra na twarzy...o zgrozo
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 13:51   #9
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Dokładnie. Mi jak zaskórnik zniknie, to potem się znowu pojawia i to najczęściej w tym samym miejscu. Próbowałam różnych sposobów, ale po prostu raz mam tak, że czysta twarz, innym razem parę się pojawi krost, a innym razem masakra na twarzy...o zgrozo
Nie ma w tym nic dziwnego. Nie oznacza to jednak, że należy sprawę olać i tylko ładować na zanieczyszczone miejsce tapetę. Walka z trądzikiem też bywa ciężka, ale nikt nie poleca podwójnej warstwy podkładu DW zamiast wizyty u dermatologa i odpowiedniej pielęgnacji.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 19:27   #10
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Nie ma w tym nic dziwnego. Nie oznacza to jednak, że należy sprawę olać i tylko ładować na zanieczyszczone miejsce tapetę. Walka z trądzikiem też bywa ciężka, ale nikt nie poleca podwójnej warstwy podkładu DW zamiast wizyty u dermatologa i odpowiedniej pielęgnacji.
Oczywiście, ze nie ma w tym nic dziwnego. Ja akurat nie używam ani podkłady, ani pudru ani żadnych innych kosmetyków, które mają za zadanie maskować. Wiem, że to tylko pogarsza sprawę. Nikt tutaj nie pisał o kilu tapety. Co do dermatologa dodałabym dobrego. Ja chodziłam do pani dermatolog, która zerkała tylko na czas, wypisywała drogie "lekarstwa", które tylko pogarszały sprawę. I to za każdym razem, gdy u niej byłam.
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 10:10   #11
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
1. Lepszy jest błyszczyk czy szminka, jeśli moje usta szybko pierzchną?
2. Zaskórniki lepiej maskować korektorem i na to puder? (Ja tak robię, efekt jest różny)
3. Lepiej mieć gęstsze brwi niż cienkie?(Ja mam owalną twarz i duże oczy)
4. Olejek rycynowy jest dobry na zagęszczenie rzęs? (Stosowałam odżywki, ale one wydłużały, nie pogrubiały)
5. Jak często trzeba myć akcesoria do makijażu? W czym najlepiej je myć? (szampon, mydło, pianka)
6. Jaki rodzaj korektora i w jakim kolorze jest najlepszy na sińce pod oczami? (a ten trik z pomadką na sińce jest dobry- był filmik na wizażu, gdzie jedna dziewczyna maskowała sińce nakładając szminkę pod oczy)
1. Nawilżający błyszczyk
3. Gęste
4. U mnie wydłużył, średnio zagęścił
5. Najlepiej codziennie, przynajmniej te od płynnych kosmetyków. W specjalnych płynach, delikatnych mydełkach antybakteryjnych, szamponach dla dzieci
6. Płynny, ja osobiście używam z żółtymi tonami, ważne, żeby nie był ciemniejszy od podkładu. Dla młodej cery bez zmarszczek rozświetlający powinien ładnie zniwelować cienie.
Triku ze szminką nie stosowałam, boję się nakładać pomadkę na delikatną skórę wokół oczu.
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 11:56   #12
Pijana Powietrzem
Przyczajenie
 
Avatar Pijana Powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 28
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

1. Pomadki są bardziej nawilżające.
2.Najlepiej nałożyć korektor w delikatnie jaśniejszym odcieniu od podkładu, dokładnie wklepać, żeby wyrównał się z kolorem na całej twarzy i przypudrować. Może masz puder w różowym odcieniu i dlatego tak Ci wychodzi? Spróbuj z białym pudrem transparentnym
3. Moim zdaniem zawsze lepiej mieć gęste brwi niż cieniutkie kreski nad oczami
4. Nie jestem w temacie, podobno serum do rzęs bodetko działa, ale to chyba kwestia indywidualna - albo przypasuje, albo nie.
5. Jeśli malujesz tylko siebie to pędzelki do produktów suchych przynajmniej raz w tygodniu, do produktów mokrych - najlepiej po użyciu
6. Wszystko zależy od koloru cieni jakie masz.
__________________
Tears don't mean you're losing, everybody's bruising,
JUST BE TRUE TO WHO YOU ARE


blog makijażowy zapraszam!
Pijana Powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:53   #13
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Parę pytań odnośnie makijażu

Do usuwania/wysuszania pryszczy sprawdza się nakładana miejscowo pasta cynkowa. Koszt ok 2zł, a rano nie będzie często już śladu po problemie.
Korektor maskujący, u mnie sprawdzał się sztyft, dobierz dobrze pod odcień twarzy (często za żółte i ciemne) i dobrze by był antybakteryjny.
Nie stosuj tylko go pod oczy, bo wysusza!
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-10 18:53:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.