Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-30, 08:41   #2191
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah gdzie kupujesz mleczko Avalon?
Ja mam na oku piankę złuszczajacą firmy Saisona KLIK
Teraz jest promcja -10% w sklepie Plants for Beauty.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 10:37   #2192
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wśród naturalnych nawilżaczy szukaj kosmetyków typu serum, przezroczystych, płynnych żelowych, bezolejowych. Chyb mamy podobne potrzeby

Używałam serum bielendy latem, nie wychylałam się i nic złego się nie stało. (używam właśnie trzecie opakowanie tego serum).

Filtruję się wiosną i latem i nie codziennie, tylko wtedy, kiedy jestem po peelingu kwasowym i mocno świeci słońce i jestem w ruchu, nie mogę np się schować w cieniu. Uważam, że też jestem przeczulona, jak niektórzy tyle, że metody ochrony mam inne tzn. po prostu filtry duszą mi skórę i uczulają, więc się chowam przed słońcem w miarę możliwości, a okulary muszę mieć.



Mnie Sylveco wysuszało na wiór. Testowałam całkiem niedawno 2 Cleansery JMO jeden z jojoba, drugi z kwiatem lipy, moim zdaniem nie są warte tych pieniędzy, a już na pewno nie nadają się do takiej skóry, nie robiły nic ciekawego, a nawet miałam wrażenie, że drażniły, pomimo kremowych formuł. Dużo lepsze jest to mleczko Avalon, polecam Ci.



Nie wiem, jak się odnieść do pojęcia "duża skłonność", bo nie wyobrażam sobie w ogóle mieć latem na twarzy filtru i makijażu, jak nałożę ze 2 razy w lipcu i 2 razy w sierpniu (tylko makijaż lub tylko filtr), to tylko z przymusu, albo jest co świętować.
Latem tez chodze do pracy i wypada jakos wygladac. Na urlopie po plazowaniu tez sie maluje, nakladam filtr i podklad albo bb.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 13:18   #2193
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah gdzie kupujesz mleczko Avalon?
Ja mam na oku piankę złuszczajacą firmy Saisona KLIK
Teraz jest promcja -10% w sklepie Plants for Beauty.
Na Iwos Ta marka ma jeszcze 2 inne mleczka, 1 rozświetlające (miałam, ale to z wit. C jest lepsze) i drugie z Q10, na pewno kupię przy okazji kolejnego zakupu wersji z wit. C.

Ta pianka wygląda super, ale moim zdaniem nie zapobiegnie wysuszaniu skóry, fajny byłby duet wraz z mleczkiem Avalon. Ja właśnie stworzyłam sobie taki duet, mleczko i żel złuszczający (Phytema).

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Latem tez chodze do pracy i wypada jakos wygladac. Na urlopie po plazowaniu tez sie maluje, nakladam filtr i podklad albo bb.
Po 3 dniach malowania się i filtrowania miałabym na twarzy obraz nędzy i rozpaczy. Jak już stosuję kwasy, to używam tłustego kremu (obecnie MG Salvia), przez dzień dwa, nie dłużej, bo cały zabieg bym zniweczyła. Niestety, taka skóra A nawet nie potrzebuję się malować, tak mi się skóra poprawiła na kwasach i bez oblepiaczy, że nie wstydzę się pokazać bez makijażu. Starcza mi błyszczyk na usta i dobry krem pod oczy, który zniweluje cienie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 14:14   #2194
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah zamówiłam tę piankę złuszczającą z Saisona, zobaczymy jak się sprawdzi; dodatkowo wzięłam też przeciwirusowy balsam do ust KLIK
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 14:55   #2195
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah zamówiłam tę piankę złuszczającą z Saisona, zobaczymy jak się sprawdzi; dodatkowo wzięłam też przeciwirusowy balsam do ust KLIK
To czekamy na recenzję



Używam już szamponu Babydream ułatwiającego rozczesywanie. Bardzo dobrze myje, nie plącze włosów. Super do domycia, na zmianę z łagodnymi szamponami, mocno oczyszcza i obficie się pieni, ale nie podrażnia skóry. Mam wrażenie, że włosy po nim są ujarzmione, może ich zbytnio nie pielęgnuje, ale łatwiej się potem układają, nie puszą.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 15:39   #2196
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah, fajnie że napisałaś tą opinię, ja właśnie myślę nad tym szamponem Babydream, aby go wypróbować, niestety w moim najbliższym Rossmann go nie ma, więc kupię gdy będę gdzieś dalej.
A dziś kupiłam dezodorant Alterra w kulce melisa i szałwia w promocji za 4,99 , już go kiedyś miałam i na zimę był dobry. Crystal Essence już mnie znudził, potrzebowałam odmianę.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:14   #2197
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na Iwos Ta marka ma jeszcze 2 inne mleczka, 1 rozświetlające (miałam, ale to z wit. C jest lepsze) i drugie z Q10, na pewno kupię przy okazji kolejnego zakupu wersji z wit. C.

Ta pianka wygląda super, ale moim zdaniem nie zapobiegnie wysuszaniu skóry, fajny byłby duet wraz z mleczkiem Avalon. Ja właśnie stworzyłam sobie taki duet, mleczko i żel złuszczający (Phytema).



Po 3 dniach malowania się i filtrowania miałabym na twarzy obraz nędzy i rozpaczy. Jak już stosuję kwasy, to używam tłustego kremu (obecnie MG Salvia), przez dzień dwa, nie dłużej, bo cały zabieg bym zniweczyła. Niestety, taka skóra A nawet nie potrzebuję się malować, tak mi się skóra poprawiła na kwasach i bez oblepiaczy, że nie wstydzę się pokazać bez makijażu. Starcza mi błyszczyk na usta i dobry krem pod oczy, który zniweluje cienie.
Podklad, tusz do rzes i korektor pod oczy - bez tego nie wychodze z domu A cere mam w miare ok. Nigdy nie mialam tradziku. Za to rozszerzone pory i sklonnosc do zapychania odziedziczylam po mamie
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-31, 10:04   #2198
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Podklad, tusz do rzes i korektor pod oczy - bez tego nie wychodze z domu
ja też, tyle, że bez korektora
podkład i tusz to konieczność, trzecią rzeczą jest kredka do brwi, ta z Colour Caramel to istna doskonalość (kolor, efekt, trwałość)

Korah,
Przypomnialo mi się o maseczce nawilżającej z Organique, doskonale na mnie kiedyś działała, wkleję skład: Aqua, Caprylic/ Capric triglyceride, persea gratissima (avocado) oil, glycerin, betaine, chondrus crispus (carrageenan) extract, cucurbita pepo (pumpkin) fruit extract, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, glyceryn stearate citrate, parfum, benzyl alcohol, lysolecithid, dehydroacetic acid, sodium hyaluronate, sclerotium gum, tocopherol (mixed), beta-sitosteron, squalene, pullulan, xanthnan gum, tetrasodium glutamatediacetate

Będę bardzo wdzięczna za opinię.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 15:33   #2199
allchemiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 821
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah, a w jaki sposób zmywasz to mleczko, zwilżoną szmatką czy suchą?
allchemiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 20:05   #2200
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah, fajnie że napisałaś tą opinię, ja właśnie myślę nad tym szamponem Babydream, aby go wypróbować, niestety w moim najbliższym Rossmann go nie ma, więc kupię gdy będę gdzieś dalej.
A dziś kupiłam dezodorant Alterra w kulce melisa i szałwia w promocji za 4,99 , już go kiedyś miałam i na zimę był dobry. Crystal Essence już mnie znudził, potrzebowałam odmianę.
Miałam to deo Alterry, Takie średnie.
A Crystal Essence nie lubię, nie działało u mnie w ogóle, to były moje pierwsze naturalne dezodoranty, więc mam sentyment, ale więcej nie kupię.

Szampon jak za te pieniądze jest naprawdę ok, ale tak jak pisałam, nie jest jakiś wybitny.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Podklad, tusz do rzes i korektor pod oczy - bez tego nie wychodze z domu A cere mam w miare ok. Nigdy nie mialam tradziku. Za to rozszerzone pory i sklonnosc do zapychania odziedziczylam po mamie
Ja to nie wiem po kim odziedziczyłam, mama ma mieszaną cerę, ale normalnie wszystkiego używa, nic jej nie szkodzi, tzn nie wszystkiego, bo jest minimalistką, ale z reguły nic jej nie szkodzi.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
ja też, tyle, że bez korektora
podkład i tusz to konieczność, trzecią rzeczą jest kredka do brwi, ta z Colour Caramel to istna doskonalość (kolor, efekt, trwałość)

Korah,
Przypomnialo mi się o maseczce nawilżającej z Organique, doskonale na mnie kiedyś działała, wkleję skład: Aqua, Caprylic/ Capric triglyceride, persea gratissima (avocado) oil, glycerin, betaine, chondrus crispus (carrageenan) extract, cucurbita pepo (pumpkin) fruit extract, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, glyceryn stearate citrate, parfum, benzyl alcohol, lysolecithid, dehydroacetic acid, sodium hyaluronate, sclerotium gum, tocopherol (mixed), beta-sitosteron, squalene, pullulan, xanthnan gum, tetrasodium glutamatediacetate

Będę bardzo wdzięczna za opinię.
No jak dla mnie to fajna maseczka raz na jakiś czas, mocno odżywcza się wydaje (ma zapychacze), ale moim zdaniem lepiej wyeliminować to co się przyczynia do przesuszania, czyli np. to Sylveco zastąpić czymś co przywróci równowagę skórze.

Cytat:
Napisane przez allchemiczka Pokaż wiadomość
Korah, a w jaki sposób zmywasz to mleczko, zwilżoną szmatką czy suchą?
Zwilżoną, mokrą, dużo wody
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-01-31 o 20:10
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 20:36   #2201
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Miała któraś z Was może bazę pod cienie Lavery?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-31, 21:10   #2202
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Jakies niedobitki dotarly do mojego tk. Az jedna sztuka Zarik: dezodorant Zele i balssmy z Aromatherapy New Zewland. I tyle
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 21:20   #2203
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah, fajnie że napisałaś tą opinię, ja właśnie myślę nad tym szamponem Babydream, aby go wypróbować, niestety w moim najbliższym Rossmann go nie ma, więc kupię gdy będę gdzieś dalej.
A dziś kupiłam dezodorant Alterra w kulce melisa i szałwia w promocji za 4,99 , już go kiedyś miałam i na zimę był dobry. Crystal Essence już mnie znudził, potrzebowałam odmianę.
Crystal Essence to jest odmiana kryształu. Czytałam jakiś czas temu, że te wszystkie odmiany kryształu oparte o ałun to tez jest pochodna aluminium i w sumie na to samo wychodzi. Jest w sieci wpis jakiegoś chemika, który dokładnie to tłumaczy. Ja nie wgłębiałam się w analizę chemiczną, tylko zapamiętałam, że ałun niedaleko pada od aluminium. Dlatego omijam crystal essence.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-31, 23:27   #2204
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54695506]Ale jesteś... - tak nam się fajnie zamawiało z Ewcią (nawet ją VIP-em mianowali wczoraj), a jeszcze fajniej podkręcało wspólnie emocje-przyjdzie czy nie przyjdzie, złapią na cle czy przepuszczą...ożesz Ty...niedobra Anula

Edit. A co zamówiłaś?[/QUOTE]

też miałam właśnie pisać, że za darmochę paczki z iherba wysyłają...przysłali mi też maila, z którego (jeśli dobrze rozumiem ) dostałam zniżkę na zakupy 5 dolków

Due to a system upgrade, on Thursday, January 21st, your account was issued a Loyalty Credit of $5.00 USD, which amounts to a minimum of 10% of the average order value, based on the orders you placed over the past year.

Our new Loyalty Credit entitles you to automatically earn 10% credit on every iHerb order you place, regardless of size! This credit will be applied toward your very next iHerb order, placed within 60 days, once your current order has shipped. Loyalty Credit replaces any other shopping cart discounts, such as the VIP discounts, we've offered previously.

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2016-01-31 o 23:34
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:56   #2205
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Crystal Essence to jest odmiana kryształu. Czytałam jakiś czas temu, że te wszystkie odmiany kryształu oparte o ałun to tez jest pochodna aluminium i w sumie na to samo wychodzi. Jest w sieci wpis jakiegoś chemika, który dokładnie to tłumaczy. Ja nie wgłębiałam się w analizę chemiczną, tylko zapamiętałam, że ałun niedaleko pada od aluminium. Dlatego omijam crystal essence.
Czytałam już to kiedyś, ale przestałam się tym przejmować. Jakby się zagłębić w analizy, to wiele ziół ma działanie zarówno lecznicze jak i trujące, może to i złe porównanie.
W każdym razie Crystal nie używam nigdy ciągle, tylko na zmiany z innym deo, tak w ogóle to lubię sobie zmieniać często, skóra mi się przyzwyczaja, a na wiosnę i tak z Alterrą nie pociągnę.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 13:07   #2206
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Czytałam już to kiedyś, ale przestałam się tym przejmować. Jakby się zagłębić w analizy, to wiele ziół ma działanie zarówno lecznicze jak i trujące, może to i złe porównanie.
W każdym razie Crystal nie używam nigdy ciągle, tylko na zmiany z innym deo, tak w ogóle to lubię sobie zmieniać często, skóra mi się przyzwyczaja, a na wiosnę i tak z Alterrą nie pociągnę.
Dezodorantów jest coraz więcej na rynku:
http://www.hellozdrowie.pl/zdrowy-st...dorant-sprobuj
Także jest w czym wybierać
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 13:17   #2207
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dezodorantów jest coraz więcej na rynku:
http://www.hellozdrowie.pl/zdrowy-st...dorant-sprobuj
Także jest w czym wybierać
Miałaś może jakiś deo z zalinkowanego artykułu i możesz polecić ?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 13:51   #2208
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja mam ten: http://pl.iherb.com/Aubrey-Organics-...-oz-89-ml/7564 i działa
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 14:39   #2209
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Używałyście może glinek i olejków z FITOMED? Planuję kupić białą glinkę i olej ze słodkich migdałów,ale jestem alergikiem i jestem ciekawa czy mnie nie podrażnią i czy warto
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 15:06   #2210
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dezodorantów jest coraz więcej na rynku:
http://www.hellozdrowie.pl/zdrowy-st...dorant-sprobuj
Także jest w czym wybierać
akurat już zamówiłam deo w spray-u Weleda cytrusowy , bo chciałam go od dawna, ale dzięki za przydatna ściągawkę,
z pokazanych tam miałam LilaMai i nie działał , tzn. działał może przez miesiąc, a później nic.

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Miałaś może jakiś deo z zalinkowanego artykułu i możesz polecić ?

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Używałyście może glinek i olejków z FITOMED? Planuję kupić białą glinkę i olej ze słodkich migdałów,ale jestem alergikiem i jestem ciekawa czy mnie nie podrażnią i czy warto
glinki z Fitomed miałam, nie podrażniają, a też mam bardzo wrażliwą cerę ,
oleje natomiast nie wydawały mi się wysokiej jakości, były dobre na ciało, na włosy, na twarz nie bardzo ,
wiem, bo miałam później olej migdałowy (Weleda) i był zupełnie inny w zapachu i konsystencji .
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-02-01 o 15:11
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 18:56   #2211
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
akurat już zamówiłam deo w spray-u Weleda cytrusowy , bo chciałam go od dawna, ale dzięki za przydatna ściągawkę,
z pokazanych tam miałam LilaMai i nie działał , tzn. działał może przez miesiąc, a później nic.






glinki z Fitomed miałam, nie podrażniają, a też mam bardzo wrażliwą cerę ,
oleje natomiast nie wydawały mi się wysokiej jakości, były dobre na ciało, na włosy, na twarz nie bardzo ,
wiem, bo miałam później olej migdałowy (Weleda) i był zupełnie inny w zapachu i konsystencji .
Dzięki za odpowiedź,skłaniam się ku glince białej,jest chyba najdelikatniejsza Kurczę,no widzisz a ja myślałam,ze znalazłam już jakiś sensowny olej do twarzy
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 19:19   #2212
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
glinki z Fitomed miałam, nie podrażniają, a też mam bardzo wrażliwą cerę ,
oleje natomiast nie wydawały mi się wysokiej jakości, były dobre na ciało, na włosy, na twarz nie bardzo ,
wiem, bo miałam później olej migdałowy (Weleda) i był zupełnie inny w zapachu i konsystencji .
bo Weleda to nie jest czysty olej migdalowy a mieszanka
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 20:01   #2213
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
akurat już zamówiłam deo w spray-u Weleda cytrusowy , bo chciałam go od dawna, ale dzięki za przydatna ściągawkę,
z pokazanych tam miałam LilaMai i nie działał , tzn. działał może przez miesiąc, a później nic.






glinki z Fitomed miałam, nie podrażniają, a też mam bardzo wrażliwą cerę ,
oleje natomiast nie wydawały mi się wysokiej jakości, były dobre na ciało, na włosy, na twarz nie bardzo ,
wiem, bo miałam później olej migdałowy (Weleda) i był zupełnie inny w zapachu i konsystencji .
A mogłabys rozwinąć czemu ci nie przyadły do gustu oleje Fitomed?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 20:16   #2214
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Miałaś może jakiś deo z zalinkowanego artykułu i możesz polecić ?
Miałam dr. organic, erbaviva i pony hutchen. Ten ostatni oceniam najlepiej, choć ma najtrudniejszą aplikację (szpachlowanie pod pachą) Pozostałe dwa to olejki eteryczne w alkoholu. U mnie to się średnio sprawdza, czyli starczy na pół dnia, a przy intensywnym dniu nawet na krócej.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 08:39   #2215
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
bo Weleda to nie jest czysty olej migdalowy a mieszanka
przeoczyłam , że to mieszanka

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
A mogłabys rozwinąć czemu ci nie przyadły do gustu oleje Fitomed?
Źle się może wyraziłam, to nie jest tak, że całkiem nieprzypadły mi do gustu, a byłam z nich zadowolona na początkach mojej świadomej, naturalnej pielęgnacji, kiedy nie poznałam jeszcze wielu innych kosmetyków.
Olej witaminowy z Q10 Fitomed dodawałam do kremu , jak była potrzeba, przy przesuszeniu , nie był zły, ale nie zachwycał, nie robił wielkiego wow, nie zapychał, natłuszczał, no niby ok ale czegoś zabrakło.
Olej z Avocado Fitomed sprawdził się przede wszystkim na włosach. Na ciało i twarz za tłusty.
Ze słodkich migdałów też głównie do włosów używałam, ale też jako balsam do ciała, do twarzy też w sumie nie był zły, ale stosowałam raczej krótko, kiedy nie miałam nic lepszego do twarzy.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 11:52   #2216
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
przeoczyłam , że to mieszanka



Źle się może wyraziłam, to nie jest tak, że całkiem nieprzypadły mi do gustu, a byłam z nich zadowolona na początkach mojej świadomej, naturalnej pielęgnacji, kiedy nie poznałam jeszcze wielu innych kosmetyków.
Olej witaminowy z Q10 Fitomed dodawałam do kremu , jak była potrzeba, przy przesuszeniu , nie był zły, ale nie zachwycał, nie robił wielkiego wow, nie zapychał, natłuszczał, no niby ok ale czegoś zabrakło.
Olej z Avocado Fitomed sprawdził się przede wszystkim na włosach. Na ciało i twarz za tłusty.
Ze słodkich migdałów też głównie do włosów używałam, ale też jako balsam do ciała, do twarzy też w sumie nie był zły, ale stosowałam raczej krótko, kiedy nie miałam nic lepszego do twarzy.
Ok,dzięki za odpowiedź Mi głównie zależy na nawilżeniu przesuszonej skóry twarzy,zobaczymy jak mi podejdzie
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 12:11   #2217
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Muszę pochwalić balsam z The Aromatherapy co. Jest bardzo przyjemny, delikatnie pachnie i szybko się wchłania. Zabrałam go do pracy żeby używać do rąk i dzisiaj było ogólne testowanie. Chyba wrócę po żel do mycia.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 12:24   #2218
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

cześć

Kupiłam sobie z miesiąc temu czarne mydło Nacomi. Skład bardzo prosty: Aqua, Potassium olivate. Nakładam na mokrą twarz, rozpieniam i zostawiam na 5-10 minut. W życiu tak czystej skóry nie miałam. Jakby "zżerało" całą tą wierzchnią warstwę. Żeby nie przedobrzyć robię 1-2 razy w tygodniu taki peeling enzymatyczny. Polecam
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 17:52   #2219
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja ostatnio przeżywam wielki powrót olejowania ciała . przez parę ostatnich lat stosowałam wyłacznie balsamy, jakoś oleje mnie nie pociągały ostatnimi czasy.
Zużyłam juz prawie cały olej awokado (118ml) i cieszę się jak dziecko, że czeka na mnie takiej samej wielkości morelowy DD
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 18:10   #2220
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

tk maxx zawalony kosmetykami lavera.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Miałam dr. organic, erbaviva i pony hutchen. Ten ostatni oceniam najlepiej, choć ma najtrudniejszą aplikację (szpachlowanie pod pachą) Pozostałe dwa to olejki eteryczne w alkoholu. U mnie to się średnio sprawdza, czyli starczy na pół dnia, a przy intensywnym dniu nawet na krócej.
słaby jest. strata pieniędzy.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.