Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-11, 21:59   #4981
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nasycenie wydaje się być ok a temperatura nie wiem, bo w tym świetle ciężko osądzić. Poszukaj jeszcze trochę cieplejszej szminki jak te z palety LSp, bo ta wygląda na Lsu. Na randke wg mnie warto nosić swoje kolory, dodać mocno wytuszowane rzęsy chociaż w twoim przypadku wydaje mi się, że szminka + róż lepiej podkreśla świeżość urody niż mocno i malowane oczy próbuj, przumierzaj, testuj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-12, 00:22   #4982
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mi się tez tak wydaje, dzięki, poszukam jeszcze za jakiś czas


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-13, 08:51   #4983
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć. Jestem intensywną zimą i szukam dla siebie szminki/pomadki w dobrym odcieniu czerwieni. Wyglądam baaardzo podobnie (w odcieniu cery, włosach, czy oczach) co Ellen Page na zdjęciu dodanym przeze mnie. Myślę więc, że w takiej czerwieni jak u niej może mi być dobrze. Może znacie szminkę/pomadkę podobną do tej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ellen.jpg (185,3 KB, 43 załadowań)
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-13, 09:43   #4984
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To zależy od twojej urody, ile ciepła masz w sobie..i koloru ust najbardziej. wydaje mi się że taki efekt może dac na BW np. Nyx electra lub na cieplejszej bw np. Nyx eros.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-05-13 o 09:47
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-13, 10:58   #4985
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki za podpowiedź Rzeczywiście te odcienie wydają się być zbliżone. Generalnie to tylko lekko jestem ciepła, więc myślę że lekko ocieplona czerwień powinna być ok.
P.S. Co to znaczy "BW"?
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-13, 11:01   #4986
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bright winter bo rozumiem że intensywna zima to dla ciebie czysta zima (zima z domieszką wiosny)? Czasem nazewnictwo jest inne i mylące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-15, 09:23   #4987
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Miałam na myśli chyba inaczej zimę ciemną, czyli tą z domieszką jesieni
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-15, 09:35   #4988
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Aha czyli chyba kieruejsz się nazewnictwem Grety-Kredki.

BW = bright winter = czysta zima

DW = dark winter = ciemna zima

TW = true winter = chłodna/prawdziwa zima

W nazewnictwie get the look totalnie się gubię

Z domieszką jesieni to faktycznie NYX Eros średnio. Electra- można spróbować. Może coś w stylu L'oreal Pure Rouge?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-15, 17:16   #4989
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

hejka, od kilkumiesięc pracuje z dziećmi, więc dużo ichsię przeija, przez szkołę, ostatnio tak zwróciła moją uwagę pewna dziewczynka, wyobraźcie sobie, że ma czarne oczy, cerę totalnie śniadą jak cyganka, albo mulatka, a włosy ciemny blond... totalnie dziwne i zaskakujące połączenie... ciekawa jestem jaki to może byćtyp urody ? co myślicie? dziwne połączenie... takie nietypowe... choć nietypowe też jest czarne włosy i niebieskie oczy he he ale chyba mimo wszystko dosyć częste ... bo mam kilka takich przypadków w rodzinie,,, a takiego jak opisałam ani jednego ...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-15, 17:47   #4990
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciężko powiedzieć zobacz w jakich kolorach jej dobrze.. czasem takie nietypowe połączenia są wśród wiosen, ale to duże uogolnienie.. wszystko zależy od kolorow jakie jej pasują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 09:27   #4991
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej


Czy ten kolor to jeszcze Warm Autumn czy już Warm Spring?







I drugie pytanie:
Który z tych typów lepiej zniesie biel, niby w miarę czystą, ale lekko transparentną, o nierównej fakturze, może przełamanej jakiś delikatnym wzorem? Nie mówię o typowej koszulowej nietransparentej bieli. WS czy WA?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-17, 10:03   #4992
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Heh, u mnie na telefonie wygląda całkiem inaczej niz na komputerze i nie wiem co o tym myślec. Jeśli chodzi Ci o taki kolor jak widze na komputerze: jesienny, przygaszony pomidorowo-pomarańczowy, to wydaje mi się, że raczej jesień.

Jeśli chodzi o biel to ciężko powiedzieć, lekko transparentna biel jest zazwyczaj na ciele dosyć poszarzała i zażółcona. Nie wiem do końca jaką masz na myśli. W teorii czysta biel powinna bardziej pasować jednak wiosnom, bo to sezon kontrastowy i "ma" czyste aczkolwiek ciepłe kolory. W praktyce, biorac pod uwagę, że transparentny tshirt na ciele wygląda na poszarzały, zbrązowiały, może się lepiej prezentować na jesieni.
https://12blueprints.com/black-and-w...or-12-seasons/
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 10:19   #4993
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Heh, u mnie na telefonie wygląda całkiem inaczej niz na komputerze i nie wiem co o tym myślec. Jeśli chodzi Ci o taki kolor jak widze na komputerze: jesienny, przygaszony pomidorowo-pomarańczowy, to wydaje mi się, że raczej jesień.

Jeśli chodzi o biel to ciężko powiedzieć, lekko transparentna biel jest zazwyczaj na ciele dosyć poszarzała i zażółcona. Nie wiem do końca jaką masz na myśli. W teorii czysta biel powinna bardziej pasować jednak wiosnom, bo to sezon kontrastowy i "ma" czyste aczkolwiek ciepłe kolory. W praktyce, biorac pod uwagę, że transparentny tshirt na ciele wygląda na poszarzały, zbrązowiały, może się lepiej prezentować na jesieni.
https://12blueprints.com/black-and-w...or-12-seasons/
To na moim monitorze lepiej jest oddany rzeczywisty kolor. To raczej pomidorowa czerwień, Dość mocno nasycona, ale nie żarówiasta.


Znam ten post dotyczący bieli i czerni dla wszystkich pór roku, ale w niczym mi on nie pomaga, bo plaskie komputerowe kolory, które są do siebie tak podobne już na monitorze, zachowują się zupełnie inaczej na tkaninie i nie widzę dobrego odniesienia tego postu do rzeczywistości.


Po prostu w bieli nie czuję się źle, pod warunkiem, że tkanina jest lekka (nie gruba bawełna), ale też nie gdy jest to szyfon wybielony tak, że oczy bolą, bo wtedy mimo transparentności uzyskuje się właśnie szary efekt - chyba najbardziej zbliżony do bieli dla True Summer.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 10:40   #4994
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Najlepiej może gdybys biel o której mówisz porównała do czystej, śnieżnej bieli i stwierdziła.. czy jest mocno zszarzała czy troche zszarzała/zażółcona/brązowa..generalnie odchyły są w którą stronę. Masz wtedy jakby punkt bazowy do porównania koloru, możesz się dowiedzieć czy mówisz o kolorze cieplejszym/zgaszonym czy średniej intensywności itd.

No to na moim telefonie jest taka właśnie pomidorowa czerwień i wygląda mi ona wiosennie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 10:46   #4995
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Najlepiej może gdybys biel o której mówisz porównała do czystej, śnieżnej bieli i stwierdziła.. czy jest mocno zszarzała czy troche zszarzała/zażółcona/brązowa..generalnie odchyły są w którą stronę. Masz wtedy jakby punkt bazowy do porównania koloru, możesz się dowiedzieć czy mówisz o kolorze cieplejszym/zgaszonym czy średniej intensywności itd.

No to na moim telefonie jest taka właśnie pomidorowa czerwień i wygląda mi ona wiosennie.
Tak spróbuję zrobić, chociaż nie wiem, czy uda mi się w mojej szafie znaleźć czystą biel Chociaż może moja koszula "galowa" z czasów studiów będzie czystą bielą - miałam ją na sobie raz i wyglądałam źle - zwłaszcza w zestawieniu z czarną marynarką
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 11:00   #4996
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Z doświadczenia wiem, że zadanie jest trudniejsze niż myślisz i raczej ubrań w czystej bieli nie znajdziesz..zwłaszcza tych sieciowkowych. one są zazwyczaj już złamane. Większe powodzenie może być w obrusach to niestety tak jest ze nam się wydaje coś białe do momentu gdy zderzymy to z prawdziwie czysta Biela..A tej mało w gruncie rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Niemniej jednak nawet porownanie tego koloru z 5 innymi odcieniami bieli da ci pogląd..bo któreś będą bielsze (masło maślane) któres cieplejsze (kremowe, zoltawe) a któreś chłodniejsze (szare)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

I w ten sposób spozycjonujesz swoją biel wybacz chaos wypowiedzi pisze z telefonu )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 11:03   #4997
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem, że zadanie jest trudniejsze niż myślisz i raczej ubrań w czystej bieli nie znajdziesz..zwłaszcza tych sieciowkowych. one są zazwyczaj już złamane. Większe powodzenie może być w obrusach to niestety tak jest ze nam się wydaje coś białe do momentu gdy zderzymy to z prawdziwie czysta Biela..A tej mało w gruncie rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Niemniej jednak nawet porownanie tego koloru z 5 innymi odcieniami bieli da ci pogląd..bo któreś będą bielsze (masło maślane) któres cieplejsze (kremowe, zoltawe) a któreś chłodniejsze (szare)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

I w ten sposób spozycjonujesz swoją biel wybacz chaos wypowiedzi pisze z telefonu )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuję też z obrusami, chociaż właśnie z nimi też mogę mieć problem, bo nie ma u mnie w domu zamiłowania do oczodającej bieli na stole, raczej więcej mamy przelamanej bieli (cieplej)
A z tą bluzką to wlaśnie nie wiem, czy jest względnie czystą bielą, czy może przelamaną zimnym błękitem
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 12:37   #4998
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Widzę, że na 12 blueprints fajny nowy cykl dla sezonów "Please do not.." jestem ciekawa jakie to będą kolory dla zim
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-17, 13:36   #4999
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zamykam wątek, bo juz dobił w sumie do 5 tysięcy postów i zapraszam do nowego
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post73887061
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.