Pytanie o staż. cz. 3. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-21, 18:53   #181
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

Hej! Odnawiam temat Od czerwca rusza kolejna edycja staży w PZU, czy może któraś z Was startuje? Bądź też odbyła taki staż i mogłaby mi co nieco napisać o testach? We wtorek mam rozmowę kwalifikacyjną, w tym będzie interview po angielsku, test z excela i test analityczny.
Ktoś się wypowie w temacie?
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 22:45   #182
DjKolano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

Hej,

Ja również startuję w tym roku. Testy analityczne plus Excela mam w czwartek. Na staż startuję do Łodzi. Nie wiem czego spodziewać się po tych testach.
DjKolano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 11:10   #183
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Staż z UP - brak potwierdzenia pracodawcy ;( Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez pechowa881 Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu staram się o staż z Urzędu Pracy. Znalazłam pracodawce, który kilka razy składał w moim imieniu wniosek o staż. W końcu wniosek został rozpatrzony pozytywnie. UP wysłał do pracodawcy pismo z prośbą o potwierdzenie chęci przyjęcia mnie na staż. Niestety pracodawca nie potwierdził. Nie dał żadnej odpowiedzi - nawet negatywnej. Z jakiego powodu pracodawca tak postąpił na razie nie wiem, dowiem się w najbliższych dniach.
Chciałabym się dowiedzieć czy przypadku braku potwierdzenia pracodawcy trace przyznane mi miejsce na staż, musze szukać nowego pracodawcy i znów czekać wiele miesięcy na rozpatrznie wniosku? Czy jest możliwość przeniesienia tego przyznanego na mnie miejsca na innego pracodawce?
Na stażu ogromnie mi zależy. Bardzo proszę o radę.
Po pierwsze, mogłaś śmiało zamieścić swój post tutaj, w ogólnym wątku stazowym:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396621&page=146

Po drugie- jak kilka razy składał wniosek o staż? Kilka- tzn. ile? To składał go od 3 miesięcy czy pół roku... Nie bardzo rozumiem, że składał kilka razy i w końcu go rozpatzyli... to co? wcześniej odrzucali? I nagle PUP dał pozytywną odp?

Dalej... najpierw natarczywie jest składany wniosek o staż, a jak są kontrety- czyli potwierdzenie, to nagle pracodawca rezygnuje?

Najpierw dowiedz się, czemu pracodawca nie potwierdził stażu.
A co do PUP, wszystko zależy od tego, od kiedy wyznaczyli Ci datę rozp. stażu, bo zanim rozpocznie sie staz jest jeszcze nieco rzeczy do zrobienia. Dostałaś już pismo o przyznaniu stażu? Skąd wiesz, że pracodawca nie potwierdził stażu?

I jeżeli staż nie zostanie potwierdzony teraz, to coż... szukasz nowego pracodawcę, składasz na nowo wniosek i czekasz. O ile PUP będzie miał jeszcze pieniądze i nie wyciągnie żadnych konsekwencji z poprzedniej sytuacji, bo w końcu stracili czas na rozpatzenie poprzedniego wniosku.

A reasumując... Nie lepiej pytać bezpośrednio u źródła?
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 12:38   #184
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Staż z UP - brak potwierdzenia pracodawcy ;( Proszę o radę

najprostszym rozwiązaniem aby się dowiedzieć dlaczego tak wyszło jest wykonanie telefonu do pracodawcy, zrobiłabym to na Twoim miejscu jak najszybciej
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 16:40   #185
kasiuletka
Rozeznanie
 
Avatar kasiuletka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 573
Dot.: Staż z UP - brak potwierdzenia pracodawcy ;( Proszę o radę

Na pewno nie gwarantuje ci to przyznania stażu w innym miejscu. zadzwoń do pracodawcy i już będziesz wiedzieć.
kasiuletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 14:03   #186
iines877
Przyczajenie
 
Avatar iines877
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

I jak testy?
Pytam, bo nie wiem zupełnie czego się spodziewać i czy w ogóle jest sens się wybierać
iines877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 17:50   #187
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

A więc jestem po testach, wrażenie ogólnie pozytywne. Pół godziny rozmowy, część po polsku, część po angielsku. Rozmowa dot. wykształcenia, doświadczenia zawodowego, zainteresowań. Potem test analityczny- chodziło o analizowanie danych liczbowych. Dużo liczenia, jak dla mnie za mało czasu Potem pół godz na excela, zadania na poziomie zaawansowanym, 5 pierwszych obowiązkowych, zrobiłam 9 na 10 czasu mi zabrakło
No ale ogólnie zadowolona jestem
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 09:59   #188
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Staż z UP

Hej dziewczyny i chlopaki
Chce sie dowiedzieć i może Wy mi w tym pomożecie jak to jest z tymi stażami w UP , chodzi mi dokładnie o to kto kieruje na ten staż dajmy na to np.
dowiaduję się że są potrzebne dwie osoby na staż w sklepie idę do biura tegoż sklepu i tam mi mówią , że oni zgłaszają do UP i to urząd kieruje osobe która to urzad uzna za stosowną .No ok , więc jadę do urzedu pytam się a tam słyszę ,że to dany sklep kieruje np.mnie abym u nich odbyła staż , że nie ma czegoś takiego że to urząd wybiera kogo ma wysłać na staż
Więc ja się pytam jak to w koncu jest , bo gdzie nie zajde w swojej "wiosce" to nie ma wolnych miejsc do pracy a na drugi dzien widze 5 nowych osob ja już 8 lat na bezrobociu rece mi opadają mam dość ciągle dostawać "kosza" no cholera jasna .Albo najlepiej dziewczyna jest zarejestrowana jako bezrobotna a biorą ją do sklepu na parę dni zeby sobie dorobiła bo akurat nie ma którejs ze sklepowych !!A że kierowniczka jest sąsiadką owej dziewczyny no to nie ma przeciez problemu bo to tylko z doskoku jest.
No i tak oto wylałam swoje frustracje , dziękuję za uwagę i proszę o odpowiedź.
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 10:20   #189
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Staż z UP

Byłam kiedyś na stażu i dostałam go z UP
Wcześniej zarejestrowałam się jako bezrobotna. Czekałam na ofertę pracy i czekałam i doczekać się nie mogłam, więc poszłam zapytać czy znajdą dla mnie chociaż jakiś staż Babka dała mi ze 4 oferty i wybrałam tę która najbardziej mi pasowała.
Kilka dni później odbyła się normalna rozmowa kwalifikacyjna na której oprócz mnie były jeszcze trzy osoby. Wybrali mnie i "od poniedziałku" zaczęłam staż
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 10:43   #190
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Staż z UP

Sranie w banie że tak powiem

Sama jestem bezrobotna i udzielając się na watku dla bezrobotnych szybko zauważyłam, ze każdy PUP rządzi się swoimi własnymi prawami, dlatego trudno cokolwiek radzić

U nas jest tak, że UP nigdy nei wywiesza ofert stażu, a stażyści zawsze wszędzie są... Także u nas jest tak, że trzeba chodzić po instytucjach i "załatwiać" sobie indywidualnie staże z danym pracodawcą, po czym ten pracodawca wypełnia imiennie na Ciebie wniosek do PUP-u, wysyła go, a ty po prostu czekasz na pieniądze na staż
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 12:01   #191
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Staż z UP

Są dwa sposoby na podjęcie stażu. Pierwszy z nich to szukasz sobie sama miejsca w którym chcesz odbywać staż a następnie wybrany przez ciebie zakład pracy (jeżeli oczywiście będzie cię chciał ) czyli organizator stażu składa imienny wniosek do urzędu pracy o zorganizowanie stażu dla ciebie. Drugi sposób to wybierasz sobie ofertę stażu, z tych którymi dysponuje aktualnie urząd pracy albo urząd sam ci ją wybiera, następnie idziesz na rozmowę kwalifikacyjną z kilkoma kandydatami no i cóż... musisz liczyć na szczęście żeby go dostać Liczba kandydatów jest różna... ja na swojej rozmowie o staż miałam jeszcze 2 konkurentki, ale słyszałam że niekiedy jest ich nawet 8
__________________






Edytowane przez asiulka123
Czas edycji: 2012-05-04 o 12:03
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 08:53   #192
martak1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

Hej! Ja też startuję w tym roku! Macie już może jakieś informacje, czy przeszliście etap testów? Do jakiego działu aplikowaliście?
martak1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 00:49   #193
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

Hej martak1987! Mi się udało przejść etap testów, przede mną jeszcze rozmowa w siedzibie PZU. Aplikuję do działu sprzedaży.
A jak tam u Ciebie?
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:16   #194
martak1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

Hej Duniaaa Właśnie do mnie zadzwonili i też przeszłam etap testów w przyszłym tygodniu ostatnia rozmowa z przedstawicielem działu. Życzę powodzenia Tobie i sobie!

PS: Ja aplikowałam do działu kadr.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

A orientuje się ktoś może ile płacą obecnie na stażach w PZU?
martak1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:23   #195
aishkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 72
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

Hej dziewczyny, powiedzcie coś więcej o tych testach analitycznych i excel. Pamiętacie może jedno przykładowe, żeby mniej więcej się zorientować jak to wygląda?

Mnie zaproszono w poniedziałek na testy analityczne + excel, czy to oznacza, że i tak będzie jeszcze rozmowa po angielsku, mimo że nie wspomnieli ?
aishkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:32   #196
iines877
Przyczajenie
 
Avatar iines877
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

Test analityczny opiera się na wykresach (słupkowych, kołowych etc.). Trzeba na podstawie przedstawionych danych procentowych i danych z polecenia wyliczyć różne liczby (klientów, kosztów itd).

W teście z excela na pewno jest wykres przestawny poza tym trzeba stworzyć wykresy, policzyć sumę, różnicę (chyba łącznie w jednej komórce). Więcej nie pamiętam.

Ja testy przeszłam.

Pytał ktoś o wysokość wynagrodzenia?
iines877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 10:15   #197
Vacances
Przyczajenie
 
Avatar Vacances
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tu i tam :)
Wiadomości: 23
STAŻ - rezygnacja z własnej winy

Witam!
Mam dwa pytania i bardzo zależy mi na odpowiedzi na nie.

1. Staż rozpoczął mi się 4 czerwca i ma trwać 3 miesiące. W moim Urzędzie Pracy pieniądze będą wypłacane 14 czerwca a później 15 lipca. Kiedy ja dostanę swoje stypendium i jak będzie wyglądało?
Czy:
- dostanę za te 10 dni w czerwcu tego 14-ego
- za cały miesiąc 15 lipca
- cały czerwiec i połowa lipca 15-ego ?
Bardzo zależy mi na odpowiedzi.

2. Jeżeli sama zrezygnuję po wypłacie lipcowej to jakie poniosę konsekwencje? Tzn. jakie dokładnie to będą koszty? Dodam, że urząd nie kierował mnie na żadne badania, do pracy też nie dojeżdżam.

Proszę i odpowiedź! Przeczytałam wątek o stażu ale nie potrafiłam się odnieść do mojej sytuacji.

Pozdrawiam!
Vacances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 10:41   #198
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: STAŻ - rezygnacja z własnej winy

Jak ja rezygnowałam ze stażu to odliczono mi tylko koszty za badania lekarskie, poza tym żadnych konsekwencji
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 12:01   #199
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: STAŻ - rezygnacja z własnej winy

Po pierwsze, jest wątek zbiorczy i jeśli nie ma tam żadnych odpowiedzi na Twoje wątpliwości to również sama możesz tam zadać pytanie, dziewczyny dużo wiedzą na temat stażu.

Po drugie, ponosisz koszty badań lekarskich, wyżywienia itd. Jeśli takich nie było to nie poniesiesz żadnych kosztów.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 18:07   #200
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: STAŻ - rezygnacja z własnej winy

Nie rozumiem 1- wszego pytania.
Dostajesz do 15 każdego miesiąca,czyli jak jesteś od czerwca to dostaniesz w lipcu pierwszą kasę.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 20:44   #201
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: STAŻ - rezygnacja z własnej winy

Jak pracujesz 14 dni czerwca to dostaniesz 15 czerwca za te dni, a 15 lipca dostaniesz za cały miesiąc od 14 czerwca do 15 lipca. U mnie chyba tak było .A pod drugie na pewno ci tłumaczyli jak szłaś na staż, w jaki sposób będziesz odbierać kasę za staż i kiedy masz się po nią zgłosić.. U mnie teraz jak byłam na kursie to były dwie możliwości odbioru stażowego za kurs albo na konto ci przelewali albo szło się do banku spółdzielczego w określonych dniach miesiąca, które był podawane wcześniej , że od tego do tego można tylko wybrać w tym banku pieniądze i w tym banku podpisywało się listę przygotowaną przez panie z up i odbierało kasę.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 17:54   #202
czu19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Staż w Urzędzie Pracy

Mam ponoć już załatwiony staż w Urzędzie Pracy tak po znajomości ale jeszcze mam mieć rozmowę z Dyrektorką , nie wiem jak mam napisać list motywacyjny, ponieważ nawet nie wiem na jakie stanowisko miałabym aplikować i jak zwracać się do nich skoro to nie firma tylko instytucja. Jestem po szkole średniej i jak mam dobrze napisać ten list żeby przekonać dyrektorkę ?? zależy mi na tym chce dobrze wypaść , dodam też że zawsze interesowała mnie papierkowa robotka.
czu19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 15:19   #203
poranna_mgla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 46
jak załatwić staż?

Witam
Czy orientujecie się jak wygląda załatwianie stażu w UP?
Pracodawcę znalazłam sobie sama i okazało się że muszę się najpierw zgłosić do UP i załatwić sobie wszystko aby oni mnie na ten staż wysłali ponieważ to oni będą mi za niego płacić. Niestety nie wiem jak to dokładnie wygląda. Czy najpierw muszę się zarejestrować jako bezrobotna i potem powiedzieć że chciałabym iść na staż i jest już osoba która może mnie przyjąć i oni wtedy wyrażają zgodę?
Czy któraś z Was załatwiała sobie staż w taki sposób i może powiedzieć jak to wygląda? i czy orientujecie się ile teraz UP płaci za staż już na rękę?
__________________
Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe.
poranna_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 15:24   #204
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: jak załatwić staż?

Tak trzeba byc zarejestrowanym w UP.

Wszystkie informacji znajdziesz w UP.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 17:15   #205
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: jak załatwić staż?

Musisz się zarejestrować w UP. Jeśli Twój UP ma jeszcze pieniądze na staże (zapytasz tam), to wybierasz papiery o staż, które wypełnia pracodawca, który chce Cię zatrudnić i zanosi do UP. Tam już oni wyrażają zgodę na ten staż. To tak w większym skrócie
A teraz stypendium stażowe wynosi jakieś 816 zł na rękę.
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 19:23   #206
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: jak załatwić staż?

Wszystkie informacje o stażu masz w wątku stażowym:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396621&page=150
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 13:04   #207
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

up up up

Dziewczyny dziś zadzwonili do mnie i zaprosili na piątek na rozmowę kwalifikacyjną. Czytałam już wcześniejsze wypowiedzi i chciałam się Was zapytać, a konkretnie tych którzy się dostali, jak tam jest w pracy (dział sprzedaży). Czy to kontakt z klientem czy może raczej przygotowywanie jakiś analiz, gdzie nawet nie ma mowy o rozmowie z klientem (tak gdzieś mi się obiło o uszy).

I jak z wynagrodzeniami? Czy czas pracy jest w miarę elastyczny, bo przyznam, że te min 30 h tygodniowo będzie mi ciężko wyciągnąć w następnym semestrze... czy można pracować tez jakoś w weekendy? Jaki jest czas pracy? Nie wiem czy mam po co iść na rozmowę skoro mogę nie dać rady wyrobić normy pracy...

Czy testy i rozmowa odbywa się jednego dnia? Pani z HR nic nie wspomniała o teście, a ja byłam tak zaskoczona, że do mnie oddzwonili, że zapomniałam się zapytać

I jeszcze jedno. Jak wyglądają te testy? Są to testy komputerowe czy na kartce? To testy czy raczej sprawdzian z pytaniami otwartymi? Część z Excela rozwiązuje się przed oczami rekrutujących czy raczej razem z innymi kandydatami? Wyniki testów są podawane od razu ?

Edytowane przez bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Czas edycji: 2012-07-31 o 13:17
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:23   #208
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: staż w PZU--> był ktoś??

Hej. A Ty do pracy czy staż? I w jakim mieście.
Ja byłam teraz na rekrutacji do ubezpieczeń
to jednego dnia jest spotkanie rekrutacyjne. Wszyscy przychodzą na jedną godzinę. Przedstawią na czym polega stanowisko. Jest test- piszesz swoją dyspozycyjność. Są zadania na poprawność języka, czytanie ze zrozumieniem i napisać czemu chcesz pracować tam. A potem dzwonią do wybranych osób i są rozmowy indywidualne
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:47   #209
Kolega92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 85
Studia a staż

Witam. Studiuje dziennie na polibudzie, a mój wujek ma firmę, która jest częściowo powiązana z moim kierunkiem. Czy jest możliwość, abym odbył u niego staż? Wujek powiedział, że podpisze co trzeba, tylko żebym sobie pozałatwiał papiery. Wiadomo, że chciałbym też za to trochę pieniędzy. Więc jest to możliwe do zrealizowania, czy to że jestem studentem wszystko przekreśla? Wiadomo, że mógłbym odbyć praktyki, ale wolałbym staż, tym bardziej, że wpadło by parę groszy. Szukałem na innych forach i teoetycznie znalazłem, żę student nie może, ale były to posty z 2007r. więc może coś się zmieniło? A jeżeli nie, czy da się to jakoś obejść?
Kolega92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 18:02   #210
Xiezniczka89
Zadomowienie
 
Avatar Xiezniczka89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Studia a staż

Wg mnie możesz. Staż studencki jest jak najbardziej dla studentów A z wynagrodzeniem, to chciałbyś żeby Ci firma zapłaciła, czy jesteś na kierunku zamawianym, gdzie możliwe są staże opłacane przez uczelnie?
__________________
zaręczyny 19.02.2012
ślub 7.09.2013
Xiezniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-20 14:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.