Śmierdząca rura od pralki... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-02, 11:02   #1
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339

Śmierdząca rura od pralki...


Zauważyłam dosłownie wczoraj, że śmierdzi rura odprowadzająca wodę od pralki... moja mama poradziła żebym puściła pustą pralkę z proszkiem do pieczenia, ponoć może to oczyścić pewne przewody? Jeju śmierdzi taką zgnilizną co robić? Dodam, że łazienka jest mała, obok stoi kabina prysznicowa, rury są pewnie jakoś ze sobą połączone... co robić??

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Nikt nie może mi pomóc? :co nfused::confuse d:
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:20   #2
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Śmierdząca rura od pralki...

Miałam podobny problem, do pralki wlałam butelkę octu i nastawiłam pralkę na gotowanie, przeszło
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 19:22   #3
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Śmierdząca rura od pralki...

Dzięki za odpowiedź! Powiedz mi tylko, całą butelkę octu bezpośrednio do bębna i nastawić na 90 stopni z wirowaniem? Czy bez wirowania?
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 19:32   #4
franszesa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 51
Dot.: Śmierdząca rura od pralki...

Co do wirowania to chyba nie ma znaczenia, nie zaszkodzi pewnie, ale czy jakoś specjalnie pomoże? Nie wiem. A ocet bezpośrednio do bębna wlej. Ewentualnie możesz jeszcze sody oczyszczonej wsypać, też dość sporo. Poniżej przydatny link:
http://doskonalapanidomu.blogspot.co...my-pralke.html
PS. U mnie wystarczyła szklanka octu i nie włączałam wirowania

Edytowane przez franszesa
Czas edycji: 2014-01-02 o 19:39
franszesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:02   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Śmierdząca rura od pralki...

Pralka tak samo jak zmywarka w kuchni powinna byc od czysu do czasu wyszczona od srodka. Zbieraja sie wniej osady z prania i oczywiscie kamien z wody. W pojemniku na proszek robi sie czarny grzyb i to wszystko siedzi w naszej pralce, jak tego nie usuniemy. Wyprane rzeczy pozniej smierdza. Sa specjalne produkty do "prania/czyszczenia" pralki tak ja te do zmywarek. Ja do prania dodaje dodatkowo sody zeby zmiekczyc wode, poprawic sile pioraca proszku i zeby sie osad z kamienia nie tworzyl, ale i tak widze ze trzeba pralke wyczysciec od srodka i wtedy stosuje wlasnie te produkty. W zaleznosci od marki moze to byc proszek, a moze to byc plyn. Producent tych w plynie zaleca przetarcia tez dumy distujacej bemben. Wyciagniecie szufladki gdzie daje sie proszek i napoczenie/umycie jej w roztworze tego plynu i wody. Pozniej nalezy pralke nastawic na min 60°C , wlac reszte plyni i puscic normalne pranie. Obok pralki mam wysoki brodzik od prasznicu( to stary prysznic z glebokim brodzikiem) i stwierdzilam ze nie bedziemy ciagnac przez cala lazienke weza( wystarczy ze dookola lezy cienki z doplywem wody) z odplywem, tylko odrazu niech woda wylatuje z prtalki do tego brodzika prysznicowego. Dzieki temu widze co z pralki leci, jak bardzo byly brudne ubrania i po takim praniu czyszczacym pralke od srodka nie raz wylecialo pewlno osadu, ktory sie rozpuscil. Normalnie takie zlogi czarne cos jak kamien z wody i kto wie pewnie to to, plus brud z ubran( farbowalam tez pare razy na czarny czy granatowy to i te przebarwienia przy okazji sie rozpuscily). Az wierzyc sie nie chce ze przeciez jak pralka plucze i na koniec wylatuje czysta woda to powinna pralka byc w srodku piko bello czysta, a niestety tak nie jest.

edit: wlasnie zajrzalam do linku podanego wyzej. Wspomniano o plynie do czyszczenia pralki Dr. Beckmann, ja go kupuje w Rossmannie. O nim pisalam wyzej

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-01-05 o 13:07
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-05 14:02:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.