Indywidualna organizacja studiów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-09, 20:59   #1
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537

Indywidualna organizacja studiów.


Hej! Takiego wątku nie znalazłam w wyszukiwarce ;p

Chodzi o to, że od następnego roku chcę zacząć nowy kierunek- turkologię. Teraz studiuję arabistykę. Oba kierunki mają to do siebie, że studiuje je mało osób, przez co nie ma grup zajęciowych, więc nie za bardzo mogłabym ustawić sobie plan tak, żeby zajęcia się nie pokrywały, i na niektóre nie mogłabym chodzić.

Co za tym idzie, znalazłam coś takiego jak 'indywidualna organizacja studiów', czyli zaliczanie przedmiotów na innych zasadach niż normalnie. O ile oczywiście dziekan przyjmie podanie.

Wiem, że dwa kierunki na raz to trochę hardcore. Nauką się nie przejmuję (poza kazachskim, który również będzie na turkologii), bo wiem że znajdę na nią czas. Chodzi o to, czy nie za dużo będę tracić jeżeli np. raz nie będę mogła być na arabskim, bo będę miała turecki, i na odwrót? W razie czego, mogę zawsze zrezygnować z turkologii w połowie, bo arabski jest jednak priorytetem...

Moje pytanie więc brzmi, czy ktoś miał/ ma coś takiego? Czy da się to wszystko pogodzić?
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 21:48   #2
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Indywidualna organizacja studiów.

Ale co konkretnie chcesz wiedzieć? Jeśli już teraz wiesz, ze będą duże kolizje to może być ciezko. Zasasdt iosa ustalasz indywidualnie z kazdym wykladowca/cwiczeniowcem. Ios najczęściej daje ci tylko możliwość zdawania przedmiotu w innej formie/terminie. Co di nieobecności, malo który prowadzący godzi się na frekwencję 50pro, jesli chcialabys chodzić na zmianę, przeważnie to wygląda tak, że jeżeli np przysługuje ci na danym przedmiocie prawo do 2 niesprawiedliwionych nieobecności, to iosowcy mają 4. Acz znam osobiście jeden przypadek, gdzie znajoma z iosem mogla w ogole nie chodzić na dane ćwiczenia, tylko co tydzień zaliczac materiał na konsultacjach. No, ale na sporo osob z iosem, jak napisalam, taki przypadek byl JEDEN.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 18:45   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Indywidualna organizacja studiów.

Tak z ciekawości, załóżmy, że zgodził się dziekan, opuszczasz trochę tu trochę tam. Nadrabiasz we własnym zakresie, zaliczasz, ale (wiem, że filo to w głównej mierze praca własna w domu) nie uważasz, że trochę będziesz po łebkach lecieć? Osłuchanie się, poprawianie błędów, akcent niby nic, ale jak od razu nas nie poprawią to później może być źle.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 08:38   #4
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Indywidualna organizacja studiów.

Wiecie, chyba oleję to na ten moment, bo okazało się że będę miała chorych prowadzących z arabskiego. Chyba turkologi spróbuję na 3 roku
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-11 08:38:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.