Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-18, 09:07   #31
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Cytat:
Napisane przez ewca Pokaż wiadomość
Witam

do wszystkich zainteresowanych dotacjami z Unii Europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności - jestem właśnie po przyznaniu takiej dotaacji i dowiedziałam się z urzędu, że wkrótce może nastapić przerwa w przyznawaniu ich z powodu spadku bezrobocia. Nie wiem czy dotyczy to tylko Poznania czy całego kraju, ale jeśli ktoś z tym zwleka to lepiej się pospieszyc, mozna bowiem obudzić się z ręką w nocniku

Jeżeli macie jakieś pytania to służę, jestem teraz na bieżąco, właśnie ukończyłam kurs Własna Firma, na który wysłał mnie urząd pracy i zaczynam latać i załatwiać wszystkie formalności związane z założeniem firmy typu wpis do ewidencji, nr regon itp. jakby ktoś chciał się dowiedzieć szczegółów zapraszam!
Ewciu mogłabyś wypunktować konieczne formalności jakie musiałaś załatwić? Najlepiej zaczynając od rozmowy w Biurze Pracy No i w jakieś wysokości masz zapewnioną dotację? Będę bardzo wdzięczna!
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 09:34   #32
doridori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Witam,
Jesli chodzi o dotacje na rozpoczecie działalnosci warto rozejrzec sie po fundacjach i stowarzyszeniach w spierajacych przedsiebiorczość w danym regionie
Takie "FIRMY" posiadaja mozliwość przekazywania dotacji w większych kwotach niz te z Urzędu Pracy.

Co do dotacji z UP, to niestety w niektórych jest jednak wymóg, aby byc zarejestrowanym jako bezrobotnym okreslony czas W PUP w OStrowcu Św. woj świetokrzyskie to 6 m-cy min.
doridori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:21   #33
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Cytat:
Napisane przez hotmaui Pokaż wiadomość
w jakieś wysokości masz zapewnioną dotację? Będę bardzo wdzięczna!
jest to 5 krotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze, w moim urzędzie-13.500zł

Cytat:
Napisane przez doridori Pokaż wiadomość
Co do dotacji z UP, to niestety w niektórych jest jednak wymóg, aby byc zarejestrowanym jako bezrobotnym okreslony czas W PUP w OStrowcu Św. woj świetokrzyskie to 6 m-cy min.
Widać każdy urząd rządzi się swoimi wewnętrznymi zasadami.
Tak jak jestem w kontakcie z innymi PUP na terenie województwa to nie ma absolutnie takiego wymogu.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:27   #34
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Ja się tylko zastanawiam, jak to oni widzą ten spadek bezrobocia... i gdzie przede wszystkim!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:31   #35
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Ja się tylko zastanawiam, jak to oni widzą ten spadek bezrobocia... i gdzie przede wszystkim!
Oto jest pytanie! Bo w związku z brakiem specjalistów, którzy wybyli do Anglii, pensje na pewnych stanowiskach na pewno poszły w górę. No tak, ale czy cały naród Polski ma zostać specjalistami w danej dziedzinie? Bo zwykły pracownik nie widzi podwyżek pensji, a przecież jego praca jest też bardzo ważna
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 19:31   #36
miedziana_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
brak wymogów, możesz się dziś zarejestrować i dziś aplikować o środki
jeszcze taka jedna mała uwaga: dowiedziałam się w urzędzie pracy, że trzeba mieć wykształcenie adekwatne do kierunku założenia działalności gospodarczej, bo działa to na zasadzie samozatrudnienia. Trochę nie wyobrażam sobie tego w praktyce, bo ja studiując budownictwo formalnie nie mam jeszcze wykształcenia w tym kierunku a chciałabym założyć własną działalność - wykończenia wnętrz. Wykształcenia jako takiego nie mam - bo studia w trakcie właściwie nic nie znaczą, skończyłam tylko ogólniak, co jakby zdaniem pani w urzędzie zamyka mi drogę. Z drugiej strony do tego typu robót wykończeniowych nie trzeba mieć uprawnień. Tak więc muszę jeszcze trochę poczytać, chociaż w samym wniosku i regulaminie napisane jest, że wykształcenie jest BRANE POD UWAGĘ a nie jak powiedziała urzędniczka WYMAGANE.
A, i jeszcze jedno - przez rok trzeba rozliczać się z urzędem pracy i w tym czasie musi to być działalność gospodarcza jednoosobowa. Czyli przez rok nie można wchodzić w żadne spółki ani też zatrudniać pracowników na umowę o pracę - ale np. na umowę zlecenie lub umowę o dzieło jak najbardziej.
To tyle z tego co ja wiem życzę powodzenia i trzymajcie kciuki za mnie
miedziana_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 17:26   #37
szelest5
Raczkowanie
 
Avatar szelest5
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 46
Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Czy ktoś z buszujących po forum, korzystał z dotacji unijnych?

Chodzi mi głównie o dotacje na rozwój własnej działalnośći np. związany z zakupem własnego lokalu. Trochę szperałam w necie i wydaje się to dość skomplikowane. Ciekawa jestem, czy ktoś sam sobie poradził z nawałem dokumentów, czy raczej lepiej to oddać specjalistom?

A może orientujecie się ile kosztuje przygotowanie takiego wniosku przez firmę?
__________________
KRAINA DOBREGO NASTROJU www.kdn.com.pl
szelest5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-27, 17:53   #38
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

To co mogę doradzić ze swojej strony - najlepiej wybrać się do punktu informacyjnego lub do Urzędu Marszałkowskiego danego województwa, który to urząd jest instytucją zarządzającą dla Regionalnego programu Operacyjnego danego województwa. Właśnie z RPO jest w największym stopniu przeznaczone dla przedsiębiorców, zwłaszcza mikro i małych.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 18:15   #39
szelest5
Raczkowanie
 
Avatar szelest5
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 46
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Wiem, wiem, buszowałam już po ich stronie, zalezy mi raczej na wypowiedzi osoby, która już korzystała z takiej pomocy - konkretnie z funduszy na rozwój własnej działalności.

Nie wiem czy w ogóle mam sie sama za to brać (nie mam wykształcenia ekonomicznego), czy lepiej od razu zlecic to specjalistom. to dosyć skomplikowane, nie przeraza mnie to oczywiście, niemniej bez odpowiednich wiadomości w tej dziedzinie, może po prostu nie mam szans dać sobie sama radę.

Ale dziękuję za podpowiedź
__________________
KRAINA DOBREGO NASTROJU www.kdn.com.pl
szelest5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 18:55   #40
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Mam nadzieję, ze ktoś, kto sam był beneficjentem się wypowie. Ja jetem zdania, że przy odrobinie cierpliwości można poradzić sobie bez pomocy firmy specjalizującej się w tym zakresie. Zwłaszcza, że można liczyć na pomoc pracowników urzędu. Wiem że pracownicy firm konsultingowych też szukają pomocy urzędników. I to baaaardzo często.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 19:47   #41
makabreska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 27
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Hej

ja korzystałam dostała 14 tys na otworzenie działalnosci gospodarczej
musiałam przedstawic biznes plan, plan finansowy, zaswiadczenia
odbyam rozmowe z doradca zawodowym i jest
makabreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-28, 11:15   #42
szelest5
Raczkowanie
 
Avatar szelest5
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 46
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Dotacja na rozpoczęcie własnej działalności to jeszcze nie takie trudne, tez się starałam i dostałam. Natomiast na rozwój działalności to już dożo większe pieniądze i co za tym idzie dożo więcej formalności i biznes plan to masakra (czytałam wzór).
Dlatego chciałabym aby ktoś się odezwał, kto taka dotacje otrzymał. czy jest możliwość napisania go samemu, czy bez pomocy firmy specjalizującej się w dotacjach się nie obejdzie. Może ktoś wie ile to kosztuje?
__________________
KRAINA DOBREGO NASTROJU www.kdn.com.pl
szelest5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 11:28   #43
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Mozesz starac sie z swoim Urzedzie Pracy, ale to nie beda pieniadze na zakup lokalu - jak pisalas, bo jednym z warunkow jest juz posiadanie lokum pod dzialalnosc. Wiem to bo mialam do czynienia z osoba bezrobotna, ktora nie otrzymala dotacji z UP bo nie miala lokalu.
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:00   #44
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Cytat:
Napisane przez szelest5 Pokaż wiadomość
Dotacja na rozpoczęcie własnej działalności to jeszcze nie takie trudne, tez się starałam i dostałam. Natomiast na rozwój działalności to już dożo większe pieniądze i co za tym idzie dożo więcej formalności i biznes plan to masakra (czytałam wzór).
Dlatego chciałabym aby ktoś się odezwał, kto taka dotacje otrzymał. czy jest możliwość napisania go samemu, czy bez pomocy firmy specjalizującej się w dotacjach się nie obejdzie. Może ktoś wie ile to kosztuje?

Mozesz napisac cos wiecej o tej dotacji na rozpoczecie dzialalnosci, ktora dostalas?Z jakiego to bylo funduszu i jak to zalatwilas?Jestem w trakcie ubniegania sie o dotacje na rozpoczecie dzialalnosci, ale poki jest to dla mnie czarna magia, jestem w tym totalnie pogubiona i nic nie rozumiem, a slowa urzednikow tylko jeszcze bardziej wszystko mi gmatwaja. bede bardzo wdzieczna za wytlumaczenie co i jak jakims przystepnym jezykiem
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 19:48   #45
szelest5
Raczkowanie
 
Avatar szelest5
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 46
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Wygląda to tak:
1. Składasz wniosek o dotację - wypełniasz formularz
2. Czekasz aż do Ciebie zadzwonią i zaproszą na kurs (szkolenie trwa 5 dni), dzwonią jeśli twój pomysł im się spodoba.
3. Piszesz biznes plan i składasz go w miejscu ubiegania się o dotację. Komisja ocenia twoj biznes plan i jeśli go zaakceptuje to przyznaje dotację, ale
a) wcześniej musisz zarejestrować firmę (dopiero po zatwierdzeniu biznes planu!) i załatwić wszystkie formalności z tym związane.
b) wszystko to jest sprawdzane pod względem formalnym.

U mnie było tak:
każda grupa szkoleniowa miała 20 osób, każdy mógł pisać biznes plan, ale tylko 3 osoby z każdej grupy dostawało dotację.
__________________
KRAINA DOBREGO NASTROJU www.kdn.com.pl
szelest5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 20:50   #46
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Cytat:
Napisane przez szelest5 Pokaż wiadomość
Wygląda to tak:
1. Składasz wniosek o dotację - wypełniasz formularz
2. Czekasz aż do Ciebie zadzwonią i zaproszą na kurs (szkolenie trwa 5 dni), dzwonią jeśli twój pomysł im się spodoba.
3. Piszesz biznes plan i składasz go w miejscu ubiegania się o dotację. Komisja ocenia twoj biznes plan i jeśli go zaakceptuje to przyznaje dotację, ale
a) wcześniej musisz zarejestrować firmę (dopiero po zatwierdzeniu biznes planu!) i załatwić wszystkie formalności z tym związane.
b) wszystko to jest sprawdzane pod względem formalnym.

U mnie było tak:
każda grupa szkoleniowa miała 20 osób, każdy mógł pisać biznes plan, ale tylko 3 osoby z każdej grupy dostawało dotację.

Gdzie skladasz ten wniosek, tzn. gdzie wypelniasz ten formularz?
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 23:03   #47
szelest5
Raczkowanie
 
Avatar szelest5
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 46
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Cytat:
Napisane przez pau141 Pokaż wiadomość
Gdzie skladasz ten wniosek, tzn. gdzie wypelniasz ten formularz?
W miejscu, w którym starasz sie o dotację, W moim wypadku w Agencji Rozwoju Regionalnego.
__________________
KRAINA DOBREGO NASTROJU www.kdn.com.pl
szelest5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 12:11   #48
nefryt2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
dotacje dla małych firm

Witam serdecznie. od 4miesiecy prowadze firme jednoosobową. chciałabym pozyskac jakieś środki na jej rozwój. czy któraś z Was próbowąła uzyskac jakies dpotacje. gdzie mama szukać możliwosci??pozdarwiam
nefryt2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 13:11   #49
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: dotacje dla małych firm

Wystarczy poszukać w googlach:
http://www.eurodoradca.pl/
http://www.doradztwounijne.pl/
moze tutaj cos ciekawego wyczytasz?
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 16:01   #50
izabella26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

witam!! ja mam pytanie do Ewci czytałam twoją wypowiedz i planuje załozyc własną dzałalnosc!! tylko niemam pojecia jak mam sie wogle do tego zabrac byłam w urzedzie wziełam wniosek ale jak przeczytałam co trzeba wypełnic to mnie przeraziło!! pozatym słyszam ze w trakcie rozpatrywania wnosku urząt pracy wysyła na jakis kurs?? czy to jest prawda ??? i czy idzie sie na jakąs komisje ! prosze o szybką odpowiedz i jak to sie przedctawia!!bo niestety ale na urząd nie można liczyc bo oni mi tam nic nie powiedzą!! zgóry dziekuje!!
izabella26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 12:56   #51
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Witajcie

Z gory przepraszam za zadawanie tego samego pytania na kilku watkach, ale nie wiem, na ktorym z nich pojawia sie ktos, kto korzysta z tego samego konkursu, co ja, dlatego pozwolilam sobie zadac je na kilku watkach zwiazanych z dotacjami z unii

Otóż zostal juz otwarty konkurs na składanie wniosków o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Zeby starac sie o dofinansowanie trzeba wypelnic wniosek na http://www.generatorwnioskow.efs.gov...generator.aspx . I tu pojawia sie moje pytanie- czy ktos juz wypelnial ten wniosek?i moglby pomoc w jego wypelnieniu?a dokladnie pomoc w rozwianiu paru watpliwosci?
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 16:17   #52
040001577wiolkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

witam,
ja również sie zastanawiam nad rozpoczęciem własnej działalności. Załóżmy że jeżeli bym juz dostała dotacje np z urzedu pracy to czy ja muszę w jakiś sposób rozliczać sie z UP?? Słyszałam ze jeżeli sie interes rozkreci i bedzie dobrze prosperował to pieniedzy nie tzreba zwracać a jezeli upadnie to nalezy zwrocic kwote dodtacji, czy to prawda?? Na poczatku przypuszczam ze nie zatrudnialabym pracownikow i czy oprocz ZUSu ktorego jest ok 300 zl są jeszcze jakieś opłaty??
040001577wiolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 01:14   #53
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: Fundusze i dotacje z Unii - kto z nich korzystał?

Ja złożyłam wniosek o dofinansowanie z Funduszu Pracy. 6 listopada miałam otrzymać decyzję jednak mój wniosek został odroczony ponieważ konieczna jest, przynajmniej w moim przypadku, wizja lokalu. Staram się o 16 900 zł. Zaznaczam, że pieniądze te są tylko i wyłącznie na środki trwałe. Nie można się np. "zatowarzyć" za te pieniądze - niestety Wszystkich formalności musiałam dopilnować sama. Biznesplan, różnego rodzaju zgody, zaświadczenia, spotkania z doradcą itd. żeby otrzymać takie dofinansowanie trzeba spełnić pewne warunki, które określa prawo. Dużo jeżdżenia i załatwiania z tym ale mam nadzieję, że było warto. Za ok. 2 tygodnie otrzymam decyzję. Trzymajcie kciuki
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 21:48   #54
doridori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 53
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Ja pracuję w firmie, w której zajmuję sie min dotacjami na rozpoczęcie działności. Pytajcie odpowiem

co do wniosku aplikacyjnego jak pisała pau141 to tego wniosku nie wypełnia osoba ubiegająca się o dotację. To jest wniosek dla firm, które pośredniczą w przyznawaniu dotacji.

Jeżeli mowa o założemiu działalności z dotacji z UP, Proszę wstrzymajcie się do nowego roku, bo może sie okazać że zamiast 11-13 tyś możecie otrzymac nawet do 40 tyś

Zawsze jednak trzeba pamiętać, że wymagany jest wkład własny dlatego z UP otrzymacie pieniądze w kwocie brutto a rozliczacie się z faktur netto
Po założeniu działalności z dotacją z UP w podpisanej z nimi umowie jest wskazany zakres wymaganego czasu prowadzenia działalności tj. np. rok, w tym czasie odwiedzi was inspektor z UP kontroluje czy firma istnieje i czy posiadacie wszystkie zakupione z dotacji sprzęty , maczyny bądź meble. Jeśli okaże się że ktoś nie wywiązał się z umowy to zwraca kwotę dotacji z odsetkami (ok.15%) , zawsze jest zabezpieczenie dotacji w postaci weksla wlasnego in blanco orAZ poręzyciela.
doridori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 16:46   #55
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Witam Was drogie dziewczynki,
otóż mam pytanie. Bardzo chciałabym otworzyć swoją działalnośc polegającą na sprzedaży Internetowej i tu pojawia się moje pytanie...Czy otwierając taką działalność mogę się starać o jakieś dotacje??
Jestem zupełnie zielona w temacie, więc byłabym niezmiernie wdzięczna gdybyście mi chociaż troszkę pomogły

__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:54   #56
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Również mam zamiar otworzyć taką działalność i mam zamiar starac się o dotację z urzedu pracy . piszesz biznes plan , idziesz do urzedu ( chyba konieczna jest rozmowa z kimś kto oceni twoj biznes plan czy pogada z toba o twojej firmie - tego dokładnie nie wiem ale dowiem sie w lutym jak sie zgłosze z moim biznes planem ) , trzeba sie zarejestrowac jako bezrobotna , od 1-10 kazdego miesiąca przyjmują wnioski . Z tego co wiem mozna jeszcze z unii ale to w lipcu chyba .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 15:50   #57
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

i jak składałyście już wnioski? mi powiedziano że prezydent nowej ustawy o większej dotacji dla bezrobotnych nie podpisal i stawka nadal wynosi 14,800... niewiem czy czekać czy składać
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 16:18   #58
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Ja bede wniosek składac dopiero w marcu .
na co chcesz czekać ? Moim zdaniem warto już zlozyc , moze po nowym roku nie bedzie az tak duzej ilosci chetnych i łatwiej bedzie dostac
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 16:21   #59
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

czekać chcę na to aż podniosą bo jakby nie patrzeć 3 tys piechotą nie chodzą i mogłabym coś dokupić. Hmm ale chyba złoże
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 15:17   #60
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
dotacje UE z PO Kapitał Ludzki

dziewczyny, czy któraś starała się o dotację z UE z programu Kapitał Ludzki? Jak długo to trwa? Czy wśród wydatków związanych z otwarciem firmy można uwzględnić zakup samochodu?
salomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-26 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.