Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-04, 12:19   #781
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

hey
ja tez chce zmienic kolor z ciemnego mojego naturalnego blondu odrost a na koncach mam pasemka rozjasniaczem zrobione moglabym prosic o doradzenie jakies fajnej farby goldwell tak mysle ze o 2 tony jasniejszej przesylam fotke

Edytowane przez Malina666
Czas edycji: 2011-10-31 o 19:02
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 08:47   #782
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hello co tu sie dzieje wow, czytam i czytam a tu jakies kombinacje, dziwne nazwy, symbole i chorobska?

Kathy zdrowia zycze i udanej kombinacji

Melina co Ty tam napisałaś o mnie i moich nieudanych probach z 8/01 ? he ja się pytam
tak tak nieudanych bo jak to jeszcze nikt nie wie to polozylam sobie Alwawes 8/01 i mialam kasztan na wlosach i to nie jest smieszne bo Melina foty widziała....i powiedzcie jakim cudem? to mi sie tak pieknie rudy srał wypłowiał ja sobie tu zapodałam 8/01 a ja mam kasztan na poziomie 7 na odrostach o matko przenajświętsza sobie mowie....
no i co? sprał sie o dzieki Bogu bo bym zwariowała....

Pytanko mam do weteranek bo ja sobie podarowałam to schodzenie na chlodny odcien i kreci mnie 8,31 badz 8/13 cos z popielem zeby bylo...tylko czym to sie rozni i co polecacie?

Dziekujaki wielkie...

Pozdrawiam
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 14:13   #783
whitemta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam,

Moje włosy naturalne są w kolorze średni blond i taki mam odrost - około 3 lub 4 cm.

Reszta włosów jest rozjaśniana w kilku odcieniach ciepłego blondu.
Zrezygnowałam z rozjaśniania z powodu złej kondycji włosów po rozjaśniaczu.

Bardzo chciałabym zrobić sobie na rudo - taki w miarę naturalny kolor,
ale boję się, że góra nie złapie, a dół wyjdzie krzyczący - ognisty.

Czy jest jakaś farba z tych profesjonalnych, która mogłaby złapać całość, bez jakiegoś ogromnego kontrastu,
czy na przykład taka o oznaczeniu 7.4 byłaby dobra?

Chciałabym, żeby na początek kolor był delikatny i nie chciałabym używać wcześniej rozjaśniacza, bo moje włosy lubią się przesuszać.

Wiem, że ta góra może być ciemniejsza, ale zależy mi, żeby złapał kolor w tych ciemnych miejscach.

Dokładam zdjęcie włosów w świetle naturalnym (pierwsze 2) , a następne to rudości, które mi się podobają)

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0404.jpg (65,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0393.jpg (97,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jessicahamby.jpg (17,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dawTrueBloodJessica.jpg (10,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg daw1000x800px-LL-True_Blood-Jessica-Deborah_Ann_Woll.jpg (18,9 KB, 17 załadowań)
whitemta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 14:32   #784
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Hello co tu sie dzieje wow, czytam i czytam a tu jakies kombinacje, dziwne nazwy, symbole i chorobska?

Kathy zdrowia zycze i udanej kombinacji

Melina co Ty tam napisałaś o mnie i moich nieudanych probach z 8/01 ? he ja się pytam
tak tak nieudanych bo jak to jeszcze nikt nie wie to polozylam sobie Alwawes 8/01 i mialam kasztan na wlosach i to nie jest smieszne bo Melina foty widziała....i powiedzcie jakim cudem? to mi sie tak pieknie rudy srał wypłowiał ja sobie tu zapodałam 8/01 a ja mam kasztan na poziomie 7 na odrostach o matko przenajświętsza sobie mowie....
no i co? sprał sie o dzieki Bogu bo bym zwariowała....

Pytanko mam do weteranek bo ja sobie podarowałam to schodzenie na chlodny odcien i kreci mnie 8,31 badz 8/13 cos z popielem zeby bylo...tylko czym to sie rozni i co polecacie?

Dziekujaki wielkie...

Pozdrawiam
8.31 bardziej złoty - lekko przygaszony popielem, natomiast 8.13 to popiel rozświetlony złotem - jeśli wolisz cieplą tonacje to 8.31 będzie dla ciebie lepszy
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 15:31   #785
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez whitemta Pokaż wiadomość
Witam,

Moje włosy naturalne są w kolorze średni blond i taki mam odrost - około 3 lub 4 cm.

Reszta włosów jest rozjaśniana w kilku odcieniach ciepłego blondu.
Zrezygnowałam z rozjaśniania z powodu złej kondycji włosów po rozjaśniaczu.

Bardzo chciałabym zrobić sobie na rudo - taki w miarę naturalny kolor,
ale boję się, że góra nie złapie, a dół wyjdzie krzyczący - ognisty.

Czy jest jakaś farba z tych profesjonalnych, która mogłaby złapać całość, bez jakiegoś ogromnego kontrastu,
czy na przykład taka o oznaczeniu 7.4 byłaby dobra?

Chciałabym, żeby na początek kolor był delikatny i nie chciałabym używać wcześniej rozjaśniacza, bo moje włosy lubią się przesuszać.

Wiem, że ta góra może być ciemniejsza, ale zależy mi, żeby złapał kolor w tych ciemnych miejscach.

Dokładam zdjęcie włosów w świetle naturalnym (pierwsze 2) , a następne to rudości, które mi się podobają)

Z góry dziękuję za odpowiedzi
O użyciu rozjaśniacza nie ma mowy, masz bardzo rozjaśnione włosy, więc żeby przejść na rudy nie trzeba ich męczyć już bardziej. Myślę, że na początek mogłabyś spróbować poziomu 8, po takich jasnych włosach poziom 7 może wydawać Ci się zbyt ciemny i intensywny. Możesz spróbować 8/4 jeśli nie boisz się intensywnej rudości, albo jakiegoś 8/43 (miedź przełamana jest tutaj złotem) żeby efekt był bardziej naturalny Oksydant maksymalnie 6% powinien wystarczyć, szkoda osłabiać włosy.
Przygotuj się jednak na to, że z rozjaśnianych partii farba będzie wypłukiwać się bardzo szybko (co jest zaletą gdyby kolor wyszedł zbyt krzykliwy, ale też może człowieka wkurzać, kiedy chce się utrzymać kolor). Na twoim miejscu rozważyłabym też poważnie ścięcie końcówek (3- 4 cm). Na zdjęciach widać, że są mocno przesuszone i przetrawione, co jest normalne przy tak mocno rozjaśnionych włosach, niemniej takie włosy fatalnie przyjmują i trzymają farbę i czasami dostarczają niepożądanych niespodzianek kolorystycznych (np. jakieś szarości). Możesz oczywiście pofarbować i zobaczyć jak tam z końcówkami, ostrzegam tylko na zapas, że może zajść konieczność skrócenia włosków, żebyś uniknęła rozczarowań Powodzenia i daj znać jak wyjdzie
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 17:15   #786
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny podobają mi się następujące karmelki:
7.3 i 7.32 Alfaparf (bardzo)
8.94 i 7.9 i 7.3 Vitalitys (mniej ale też ok)
ewentualnie dla osób mających ,,siwki,, 7.3+7/0 z Vit...

co wy na to?

a chodzi mi o ten kolor:

http://www.konkursowo.com.pl/2011/08...ttachment/134/
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-10-08 o 17:17
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 17:22   #787
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
dziewczyny podobają mi się następujące karmelki:
7.3 i 7.32 Alfaparf (bardzo)
8.94 i 7.9 i 7.3 Vitalitys (mniej ale też ok)
ewentualnie dla osób mających ,,siwki,, 7.3+7/0 z Vit...

co wy na to?

a chodzi mi o ten kolor:

http://www.konkursowo.com.pl/2011/08...ttachment/134/
Na moje kaprawe oko ten kolor ma coś wspólnego ze złotem. Vitality's 8/94 jest piękny, ale to absolutnie nie to Ja bym pomyślała na mieszance natura + 7/3 albo 8/3, przy czym natury mniej.

Kathy masz jakąś paletę Alfy? Bo chętnie bym zobaczyła co Ci się podoba, ale jak mam tego szukać to jestem chora Zarzuć, będzie "za zaś"

Wyzdrowiała?
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 19:07   #788
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Na moje kaprawe oko ten kolor ma coś wspólnego ze złotem. Vitality's 8/94 jest piękny, ale to absolutnie nie to Ja bym pomyślała na mieszance natura + 7/3 albo 8/3, przy czym natury mniej.

Kathy masz jakąś paletę Alfy? Bo chętnie bym zobaczyła co Ci się podoba, ale jak mam tego szukać to jestem chora Zarzuć, będzie "za zaś"

Wyzdrowiała?
Prawie już zdrowa, od czwartku w pracy więc muszę....

Dziewczyny nowy czarny spray z keratyną, fajny prosty i konkretny skład i dobre działanie, wypróbowałam duży keratyny i to wysoko w składzie:
http://www.uroda.com/produkty/henkel...-regeneracyjna

(zapisz paletę na pulpicie to będziesz mogła ją powiększyć)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Alfaparf paleta.jpg (48,5 KB, 71 załadowań)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-10-08 o 19:09
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 19:31   #789
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Prawie już zdrowa, od czwartku w pracy więc muszę....

Dziewczyny nowy czarny spray z keratyną, fajny prosty i konkretny skład i dobre działanie, wypróbowałam duży keratyny i to wysoko w składzie:
http://www.uroda.com/produkty/henkel...-regeneracyjna

(zapisz paletę na pulpicie to będziesz mogła ją powiększyć)
7.32 podoba mi się bardziej Kathy, dobrze kojarzę, że Ty kiedyś używałaś już Alfy? Napiszesz kilka słów jak oceniasz farbę tak w ogóle (wpływ na włosy, aplikacja, jak wychodzą kolorki)?
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 20:34   #790
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej dziewczyny!
jaki kolor wyjdzie jak pomieszam wella koleston 12/07 z 10/0?
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 20:58   #791
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
7.32 podoba mi się bardziej Kathy, dobrze kojarzę, że Ty kiedyś używałaś już Alfy? Napiszesz kilka słów jak oceniasz farbę tak w ogóle (wpływ na włosy, aplikacja, jak wychodzą kolorki)?
Kiedyś fryzjer farbował mi włosy Alfą, no ale wiesz po Majirel wszystko wydaje się mało agresywne ogólnie pamiętam że kolor wyszedł rewelacyjnie intensywny i ładny a po ok 3 myciach sporo się wypłukał,
no ale wtedy miałam włosy w kiepskiej kondycji i nie spłukiwałam silikonów ponieważ udałam się do fryzjera prosto po pracy.
Wydaje mi się że te farby są ok, ale co do wody Alfy to już trzeba uważać podobno 6% to taj jak 9 innej firmy, i w większości nawet panie mające ciemny odrost po farbowaniu mają jaśniejszy niż po długości.

Melina a może ty pomyśl o Colorance Goldwella? teraz odrobinę się wypłukał i wygląda jak na palecie (po farbowaniu dość ciemny), włosy w dobrym stanie, bardzo wydajna i nakłada się na mokre włosy - na moje długie włosy 60 ml starczy na 3 farbowania, tylko musiała byś dać normalną farbę na odrost bo Colorance nie rozjaśnia, no i oczywiście konieczny oryginalny lotion.
zerknij na post #812
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=536080&page=28
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-10-08 o 21:00
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 21:43   #792
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Kiedyś fryzjer farbował mi włosy Alfą, no ale wiesz po Majirel wszystko wydaje się mało agresywne ogólnie pamiętam że kolor wyszedł rewelacyjnie intensywny i ładny a po ok 3 myciach sporo się wypłukał,
no ale wtedy miałam włosy w kiepskiej kondycji i nie spłukiwałam silikonów ponieważ udałam się do fryzjera prosto po pracy.
Wydaje mi się że te farby są ok, ale co do wody Alfy to już trzeba uważać podobno 6% to taj jak 9 innej firmy, i w większości nawet panie mające ciemny odrost po farbowaniu mają jaśniejszy niż po długości.

Melina a może ty pomyśl o Colorance Goldwella? teraz odrobinę się wypłukał i wygląda jak na palecie (po farbowaniu dość ciemny), włosy w dobrym stanie, bardzo wydajna i nakłada się na mokre włosy - na moje długie włosy 60 ml starczy na 3 farbowania, tylko musiała byś dać normalną farbę na odrost bo Colorance nie rozjaśnia, no i oczywiście konieczny oryginalny lotion.
zerknij na post #812
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=536080&page=28
A wiesz, ja sobie tak hobbystycznie zbieram informacje o farbach, których nie znam, ale póki co nie planuję żadnych skoków w bok względem Vitality's, bardzo mi służy. Poza tym przy ostatnim farbowaniu nałożyłam farbę tylko na odrost, w ogóle nie przeciągałam po całości, do tonowania i zapobiegania przebłyskom kurczaka wystarcza mi szampon Joanny. Więc myślę, że całość będę robić raz na 3 farbowania. I w tym układzie jedną tubkę mam na 4 farbowania, poza tym bardzo sobie chwalę, że do blondu wystarcza mi 6%

A Ty serio z tym brązem? Jaja jak arbuzy
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 22:12   #793
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, a czy używała któraś z Was Majirel 7,42 jasny blond miedziany opalizujący? Jak rozumieć ten "miedziany opalizujący"??
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 23:04   #794
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy używała któraś z Was Majirel 7,42 jasny blond miedziany opalizujący? Jak rozumieć ten "miedziany opalizujący"??
refleks 2 przygasza miedź, więc kolor jest bardziej stonowany - piękny kolor

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
A wiesz, ja sobie tak hobbystycznie zbieram informacje o farbach, których nie znam, ale póki co nie planuję żadnych skoków w bok względem Vitality's, bardzo mi służy. Poza tym przy ostatnim farbowaniu nałożyłam farbę tylko na odrost, w ogóle nie przeciągałam po całości, do tonowania i zapobiegania przebłyskom kurczaka wystarcza mi szampon Joanny. Więc myślę, że całość będę robić raz na 3 farbowania. I w tym układzie jedną tubkę mam na 4 farbowania, poza tym bardzo sobie chwalę, że do blondu wystarcza mi 6%

A Ty serio z tym brązem? Jaja jak arbuzy
szczerze to ja codziennie mam nowy pomysł
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 09:37   #795
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy używała któraś z Was Majirel 7,42 jasny blond miedziany opalizujący? Jak rozumieć ten "miedziany opalizujący"??
"2" to fioletowy czyli wybija żółte/złote tony więc bedzie typowo sama miedź...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:02   #796
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej dziewczynki . Planuję wrócić do naturalnego koloru włosów, czyli taki mysi blond . Mam odrost już około 6 cm, reszta była farbowana Garnierem jasnym popielatym blondem, czy jakoś tak. Ogólnie odrost mnie denerwuje i chciałabym zafarbować resztę włosów, bez odrostu tak, aby kolor był zbliżony do natury. Włosy mam ścięte, nie zniszczone, lekko przetłuszczające. Co poradzicie? Przyznam się szczerze , że skończyłam fryzjerstwo, ale tam pracowałyśmy ns subrinie i na lecher, nie lubię tych farb, byłam bardzo zawiedziona. Kolor mojego odrostu i włosów jest pod tym linkiem . Byłoby coś odpowiedniego z Artego? Mam do nich dostęp. Albo może być coś innego, tylko zimny odcień .Jaka farba, jaka woda? https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...2&d=1317840116
Zdjęcie trochę przekłamuje, jest ciemniejsze niż powinno.
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

Edytowane przez Sztynka
Czas edycji: 2011-10-09 o 13:46
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:08   #797
Phebe
Raczkowanie
 
Avatar Phebe
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 64
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

miałam kedyś średni blond miedziany opalizujący i była to typowa miedz ,marchewkowa u mnie z racji ciemnych odrostów.
Napaliłam się już na farby Alfaparf i jeszcze jak tu czytam że woda 6 procentowa tak dobrze rozjaśnia to się ciesze,tylko te kolory z poziomu 7 na próbniku są takie ciemniejsze niż zwykle u innych producentów,np.taki średni popielaty blond z Alfy jest zupełnie ciemny,czy miałyście może jakiś kolor z tego poziomu i faktycznie taki ciemniejszy wychodzi?bo nie wiem czy nie powinnam jaśniejszej wybrać.
Phebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:53   #798
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Sztynka Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki . Planuję wrócić do naturalnego koloru włosów, czyli taki mysi blond . Mam odrost już około 6 cm, reszta była farbowana Garnierem jasnym popielatym blondem, czy jakoś tak. Ogólnie odrost mnie denerwuje i chciałabym zafarbować resztę włosów, bez odrostu tak, aby kolor był zbliżony do natury. Włosy mam ścięte, nie zniszczone, lekko przetłuszczające. Co poradzicie? Przyznam się szczerze , że skończyłam fryzjerstwo, ale tam pracowałyśmy ns subrinie i na lecher, nie lubię tych farb, byłam bardzo zawiedziona. Kolor mojego odrostu i włosów jest pod tym linkiem . Byłoby coś odpowiedniego z Artego? Mam do nich dostęp. Albo może być coś innego, tylko zimny odcień .Jaka farba, jaka woda? https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...2&d=1317840116
Zdjęcie trochę przekłamuje, jest ciemniejsze niż powinno.
Ja do przyciemniania polecam Ci Wellę Color Touch. Farbowałam ostatnio koleżance włosy, również chciała zejść z jasnego blondu (poziom 8/9) do swojego naturalnego (poziom 5). Wyszło pięknie (choć zobaczymy jak się będzie wymywał). W ofercie mają dużo ładnych jasnych brązów i ciemnych blondów, warto też dokupić oryginalną emulsję 4,5% - świetnie łączy się z farbą, przyciemnisz włosy bez zbędnego zawyżania stężenia (najwyżej następnym razem możesz użyć 3%). Na Twoim miejscu poszukałabym czegoś na poziomie 6
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:04   #799
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
"2" to fioletowy czyli wybija żółte/złote tony więc bedzie typowo sama miedź...
jesteś pewna że w Majirell 2 to fiolet? ponieważ 2 w np Vitalitys to beż a 8 to fiolet. Ten kolorek jest naprawdę piękny!! śliczna stonowana miedź.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 14:19   #800
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
jesteś pewna że w Majirell 2 to fiolet? ponieważ 2 w np Vitalitys to beż a 8 to fiolet. Ten kolorek jest naprawdę piękny!! śliczna stonowana miedź.
jestem pewna nawet kiedyś sie fryzjerka pracująca na l'orealu wypowiadała i opisywała wszystkie refleksy i w l'orealu 2 to fiolet (inaczej opal)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:54   #801
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
jestem pewna nawet kiedyś sie fryzjerka pracująca na l'orealu wypowiadała i opisywała wszystkie refleksy i w l'orealu 2 to fiolet (inaczej opal)
Yup, też właśnie miałam przytaknąć Viki, bo z czasów krótkiego i namiętnego romansu z Majirel pamiętam, że 2 to opal
Sama nigdy nie używałam koloru z tym refleksem, choć zawsze mnie ciekawiło jak to wygląda na włosach
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 15:26   #802
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Yup, też właśnie miałam przytaknąć Viki, bo z czasów krótkiego i namiętnego romansu z Majirel pamiętam, że 2 to opal
Sama nigdy nie używałam koloru z tym refleksem, choć zawsze mnie ciekawiło jak to wygląda na włosach
wygląda pięknie, jeden z ładniejszych rudości szkoda że paleta Vitalitys jest tako maleńka - w porównaniu do Goldwella a nawet Majirel.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Dziewczyny jak myślicie który z rudości Vitalitys na poziomie 8 najbardziej jest podobny do 8K czyli 8.4? ja ostatni używałam 8.44 i jest odrobinę za bardzo ostry.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:30   #803
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
7.32 podoba mi się bardziej Kathy, dobrze kojarzę, że Ty kiedyś używałaś już Alfy? Napiszesz kilka słów jak oceniasz farbę tak w ogóle (wpływ na włosy, aplikacja, jak wychodzą kolorki)?
7/32 nie polecam, kupilam ją przed 8/01 co Ci Meilna wspominałam i dobrze ze zrobilam na kosmyku bo miałabym wlosy jak wlos anielski z choinki...fioletem dawał strasznie w sloncu mienił sie potwornie....a kolor wlosów miałąm ciemny miod (nawet kasztan) nie polecam tego oscienia a wybrałam go sobie widzac palete na oczy w hurtowni tez sie na niego napaliłam i dzieki Bogu ze skusilam sie go wyprobowac na pasemku...

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
jestem pewna nawet kiedyś sie fryzjerka pracująca na l'orealu wypowiadała i opisywała wszystkie refleksy i w l'orealu 2 to fiolet (inaczej opal)
I dokładnie sie na fioletowo swieci w sloncu sprawdzilam na swoich wlosach (kosmyku dzieki Bogu)
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:56   #804
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kathy czyli 2 w oznaczeniu roznych farb to nie musi byc wcale Opal? Kazda firma ma swoje oznaczenia?
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 08:53   #805
whitemta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
O użyciu rozjaśniacza nie ma mowy, masz bardzo rozjaśnione włosy, więc żeby przejść na rudy nie trzeba ich męczyć już bardziej. Myślę, że na początek mogłabyś spróbować poziomu 8, po takich jasnych włosach poziom 7 może wydawać Ci się zbyt ciemny i intensywny. Możesz spróbować 8/4 jeśli nie boisz się intensywnej rudości, albo jakiegoś 8/43 (miedź przełamana jest tutaj złotem) żeby efekt był bardziej naturalny Oksydant maksymalnie 6% powinien wystarczyć, szkoda osłabiać włosy.
Przygotuj się jednak na to, że z rozjaśnianych partii farba będzie wypłukiwać się bardzo szybko (co jest zaletą gdyby kolor wyszedł zbyt krzykliwy, ale też może człowieka wkurzać, kiedy chce się utrzymać kolor). Na twoim miejscu rozważyłabym też poważnie ścięcie końcówek (3- 4 cm). Na zdjęciach widać, że są mocno przesuszone i przetrawione, co jest normalne przy tak mocno rozjaśnionych włosach, niemniej takie włosy fatalnie przyjmują i trzymają farbę i czasami dostarczają niepożądanych niespodzianek kolorystycznych (np. jakieś szarości). Możesz oczywiście pofarbować i zobaczyć jak tam z końcówkami, ostrzegam tylko na zapas, że może zajść konieczność skrócenia włosków, żebyś uniknęła rozczarowań Powodzenia i daj znać jak wyjdzie

Dziękuję bardzo za odpowiedź,

zastanawiam jak wyszłoby 8/34? zobaczę jeszcze na próbnikach - będzie chyba jaśniejszy i bardziej złoto żólty.
Byłam w sobotę w hurtowni, ale zamknęli wcześniej i niestety nie udało mi się kupić farbki.

Jak zdążę to może dziś mi się uda, a jak zafarbuję to na pewno wrzucę fotki

pozdrawiam

Edytowane przez whitemta
Czas edycji: 2011-10-10 o 08:56
whitemta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 09:31   #806
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Kathy czyli 2 w oznaczeniu roznych farb to nie musi byc wcale Opal? Kazda firma ma swoje oznaczenia?
na to wygląda
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:31   #807
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
na to wygląda
Skusilabym sie na ten 8/94 albo 8/92 na palecie w necie ciezko mi sie zdecydowac....
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:07   #808
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Strasznie spodobał mi się ten brąz z pierwszego zdjęcia Jak uzyskać podobny kolor? (bez tych refleksów czerwonawych)
Ta baza to luocolor 5 i 5.3 i na drugim zdjęciu wyraźnie widać to złoto, ale ja bym wolała coś chłodniejszego jak na pierwszym zdjęciu (wiem że to kwestia oświetlenia, ale mimo wszystko kolor na tym zdjęciu wygląda zdecydowanie inaczej) i dlatego nie chcę się specjalnie sugerować tymi numerami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5i53i545.jpg (67,5 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3-lp_luo_brune-17111.jpg (91,7 KB, 40 załadowań)
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 19:41   #809
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Skusilabym sie na ten 8/94 albo 8/92 na palecie w necie ciezko mi sie zdecydowac....
ja tego 8.92 nie widzę na palecie...Moni@ a może ty zacznij też po długości farbować czymś łagodnym bez amoniaku, moja Colorance pięknie się trzyma
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:12   #810
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
ja tego 8.92 nie widzę na palecie...Moni@ a może ty zacznij też po długości farbować czymś łagodnym bez amoniaku, moja Colorance pięknie się trzyma
a ile placilas za colorance?? tak zachwalasz, ze chetnie sprobuje
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.