Praca w Irlandii studia w Polsce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 21:01   #1
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941

Praca w Irlandii studia w Polsce


Witam dziewczyny.Czy któraś z Was zna kogoś lub może same studiowałyście w Polsce(zaocznie) pracując w tym samym czasie za granicą?
Jesienią zamierzam podjąć w końcu moje wymarzone studia podyplomowe w Polsce i zastanawiam się czy dam radę
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:13   #2
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

Dasz rade. Ja studiuje jednoczesnie w PL i w DE i sie udaje
Tylko tyle, ze Irlandia jest dalej od PL niz DE, ale dla chcacego nic trudnego. Zycze powodzenia!
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:20   #3
ololufe
Zakorzenienie
 
Avatar ololufe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa/Stavanger
Wiadomości: 3 049
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

@atomufka
Dopiero co dziewczynie radzilas by zostala w Polsce i nie wracala do Irlandii, piszac, ze Ty po 4 latach na stale wracasz do Polski (tak zreszta jak Twoi znajomi, ktorzy decyzji nie zaluja). A teraz raptem zmiana decyzji czy jak?
ololufe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:27   #4
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

Cytat:
Napisane przez ololufe Pokaż wiadomość
@atomufka
Dopiero co dziewczynie radzilas by zostala w Polsce i nie wracala do Irlandii, piszac, ze Ty po 4 latach na stale wracasz do Polski (tak zreszta jak Twoi znajomi, ktorzy decyzji nie zaluja). A teraz raptem zmiana decyzji czy jak?
Wiesz sprawy nie zawsze układaja sie tak jak sie chce Pobyt musze przedluzyc do konca roku, a nie zostawię tutaj meza zeby studiowac w PL wiec jakos musze to pogodzic.No i nie napisalam ze zostane tu na zawszePowrotow do Polski zycze wszystkim ktorzy tego chca

MDm dzieki
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502


Edytowane przez atomufka
Czas edycji: 2010-05-04 o 21:28
atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 10:35   #5
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny.Czy któraś z Was zna kogoś lub może same studiowałyście w Polsce(zaocznie) pracując w tym samym czasie za granicą?
Jesienią zamierzam podjąć w końcu moje wymarzone studia podyplomowe w Polsce i zastanawiam się czy dam radę
ja planowałam taki motyw, wlasciwie dalej sie zastanawiam nad czyms podyplomowym. co prawda nie Irlandia, a Francja.

najważniejsze, zeby znalezc dobre i tanie połączenia lotnicze.

w moim przypadku, byloby to wizzair- bilety nawet na za tydzien są tanie. lece z paryża do katowic- tam siedze przez weekend i robie kurs terapii psychologicznej.

Jesli z miasta w którym mieszkasz masz fajne połączenia do miasta, w którym chcesz studiowac, to czemu nie.

A kwestia studiowania i pracy- mysle ze tak samo, gdybys pracowala w PL i studiowala w jakims miescie dalej od Twojego miejsca zamieszkania. Wszystko da sie pogodzic, trzeba jedynie odpowiednio zorganizowac.

Powodzenia!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 22:10   #6
ololufe
Zakorzenienie
 
Avatar ololufe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa/Stavanger
Wiadomości: 3 049
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

@atomufka
Rozumiem. Czesto napotkalam sie na glupie odpowiedzi na wizazu.. raz dziewczyna pisze tak, zaraz w inny sposob, tak jakby nie miala wlasnego zdania czy opinii. Przepraszam.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Nawiazujac do Twojego pytania uwazam, ze jak najbardziej jest to mozliwe. Zjazdy ztego co wiem to sie odbywaja co dwa tygodnie w weekendy. Jak bedziesz studiowac w miescie, do ktorego lataja tanie linie lotnicze to wym bardziej nie widze problemu, gdyz tak jak moja poprzedniczka napisala - niektorzy mieszkajac w Polsce dojezdzaja na studia do innej miejscowosci. Moja znajoma mieszkajac w Warszawie studiowala zaocznie w Gdyni i to przez 5 lat. Tez spora odleglosc (czasowo) musiala pokonac tak wiec wierze, ze i Tobie sie moze udac. Najwiekszy problem byc chyba miala tylko z jakims lokum w czasie zjazdu by sie przenocowac, a moze rodzine bedziesz miala w tym miescie. Powodzenia!
ololufe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 12:44   #7
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

Mam koleżankę na roku która mieszka w Norwegii a studiuje w PL. Mówiła tylko, że dojazdy są męczące (zależy czy bus czy samolot) a tak to zadowolona jest i spokojnie można pogodzić
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 21:34   #8
dodus_90
Raczkowanie
 
Avatar dodus_90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Bunclody/Waterford(irl)/Nowy Sącz
Wiadomości: 217
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

tak jak pisaly poprzedniczki napewno jest to mozliwe, jezeli wybierzesz linie ktore beda latac do miejsca, ktore jest ninedaleko uczelni. a nie zastanawialas sie nad podjeciem dalszych studiow w irlandii? ja tu studiuje i jestem bardzo zadowolona. Jestem na 2-gim roku i wlasnie jestem w trakcie sesji.
dodus_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 19:29   #9
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

Dzieki dziewczyny

Cytat:
Napisane przez dodus_90 Pokaż wiadomość
tak jak pisaly poprzedniczki napewno jest to mozliwe, jezeli wybierzesz linie ktore beda latac do miejsca, ktore jest ninedaleko uczelni. a nie zastanawialas sie nad podjeciem dalszych studiow w irlandii? ja tu studiuje i jestem bardzo zadowolona. Jestem na 2-gim roku i wlasnie jestem w trakcie sesji.
Polaczenia mam dobre ,bo bede studiowac w Poznaniu moim rodzinnym miescie.
O studiach tutaj oczywiscie myslalam ,ale po pierwsze nie ma takiego kierunku jaki mnie interesuje,po drugie studia podyplomowe kosztuja tutaj naprawde sporo wiec nie byloby mnie na nie stac .A Ty co studiujesz?
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 23:03   #10
dodus_90
Raczkowanie
 
Avatar dodus_90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Bunclody/Waterford(irl)/Nowy Sącz
Wiadomości: 217
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny


Polaczenia mam dobre ,bo bede studiowac w Poznaniu moim rodzinnym miescie.
O studiach tutaj oczywiscie myslalam ,ale po pierwsze nie ma takiego kierunku jaki mnie interesuje,po drugie studia podyplomowe kosztuja tutaj naprawde sporo wiec nie byloby mnie na nie stac .A Ty co studiujesz?
ja studiuje Applied Social Studie in Social Care. Wiesz wszystko zalezy jak dlugo jestes juz w irlandii. Ja bylam tu 3 lata zanim zaczelam studia i normalnie mam stypedium takie samo jak irlandczycy wiec studia nie kosztuja mnie nic a Ty co bys chciala studiowac?
dodus_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 18:52   #11
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

Cytat:
Napisane przez dodus_90 Pokaż wiadomość
ja studiuje Applied Social Studie in Social Care. Wiesz wszystko zalezy jak dlugo jestes juz w irlandii. Ja bylam tu 3 lata zanim zaczelam studia i normalnie mam stypedium takie samo jak irlandczycy wiec studia nie kosztuja mnie nic a Ty co bys chciala studiowac?
Ja bede studiowac PR.Ale Ty chyba studiujesz dziennie tak?Ja mam juz mgr inzyniera, a teraz chce zrobic studia podyplomowe ,za ktore trzeba placic niezaleznie od dlugosci pobytu tutajkoszt takich studiow to okolo 5 tys euro na rok ,wiec w Polsce nawet jesli bede latac co dwa tygodnie wyjdzie taniej
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 11:59   #12
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Praca w Irlandii studia w Polsce

Jak najbardziej jest to mozliwe. Zycze Ci powodzenia

Ze mna na uczelni byla dziewczyna, ktora studiowala zaocznie oczywiscie, a na codzien pracowala i mieszkala w UK. Wszystkie formalnosci, brakujace dokumenty itp. zalatwiala jej mama w dziekanacie, zas kolezanka posylala jej e-mailem jakies notatki, jezeli cos bylo do opracowania. Takze jest to mozliwe...
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.