Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorczy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-02-23, 11:38   #811
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Zawsze mo¿na u¿yæ naturalnych p³ukanek, co¶ tam dadz± nawet na zmycie koloru, choæ minimalnie

A ja siê napali³am na gencjanê, poczyta³am o niej,¿e nadaje siêdo niwelowania ¿ó³tego odcienia, a potem... przeczyta³am,¿e kobiety jej roztworem wodnym... depiluj± nogi!!! no ¿esz! to jak to jest, odpadna po niej w³osy czy nie?
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-23, 20:26   #812
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Zawsze mo¿na u¿yæ naturalnych p³ukanek, co¶ tam dadz± nawet na zmycie koloru, choæ minimalnie

A ja siê napali³am na gencjanê, poczyta³am o niej,¿e nadaje siêdo niwelowania ¿ó³tego odcienia, a potem... przeczyta³am,¿e kobiety jej roztworem wodnym... depiluj± nogi!!! no ¿esz! to jak to jest, odpadna po niej w³osy czy nie?
oj to po przeczytaniu takich info ba³abm sie tego na³ozyc na w³osy a przynajmniej na skalp
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-23, 22:16   #813
edi26
Przyczajenie
 
Avatar edi26
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 10
Rozjasnianie w³osów naturalnie- pomoc :(

Hej dziewczyny! mama w³osy ciemny br±z farbowane i chcia³abym przefarbowaæ siê na kolor rudy. Jaki¶ p³omienny rudy albo karmelowy czy miedziany byle by rudy:P marze o takich w³osach lecz farby nie przyjmuj± mi tego koloru tak jak na opakowaniu tylko strasznie ciemne próbuje rozja¶niæ je maseczk± z cytryn±,miodem i oliw± . W³osy p³ucze w rumianku i myje szamponem przeciw³upie¿owym. I nic a nie chcia³abym potraktowaæ ich rozjasniaczem bo mi szkoda. Mam w³oski krêcone i do¶æ gêste i staram siê ich tak nie wysuszaæ. Pielegnuje jak moge. Macie moze jakie¶ inne sposoby na rozja¶nienie? ale wola³±bym nauturalne . Tylko nie wiem czy to co¶ pomoga, mo¿e ja nie mam cierpliwo¶ci do tego i do d³ugo trwa³y efekt. Doradzicie mi co¶ jak mo¿ecioe bede meeega wdziêczna jestem tu nowa wiec sie narazie gubie wiem z góry przpraszam ;p
edi26 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-23, 23:22   #814
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez edi26 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny! mama w³osy ciemny br±z farbowane i chcia³abym przefarbowaæ siê na kolor rudy. Jaki¶ p³omienny rudy albo karmelowy czy miedziany byle by rudy:P marze o takich w³osach lecz farby nie przyjmuj± mi tego koloru tak jak na opakowaniu tylko strasznie ciemne próbuje rozja¶niæ je maseczk± z cytryn±,miodem i oliw± . W³osy p³ucze w rumianku i myje szamponem przeciw³upie¿owym. I nic a nie chcia³abym potraktowaæ ich rozjasniaczem bo mi szkoda. Mam w³oski krêcone i do¶æ gêste i staram siê ich tak nie wysuszaæ. Pielegnuje jak moge. Macie moze jakie¶ inne sposoby na rozja¶nienie? ale wola³±bym nauturalne . Tylko nie wiem czy to co¶ pomoga, mo¿e ja nie mam cierpliwo¶ci do tego i do d³ugo trwa³y efekt. Doradzicie mi co¶ jak mo¿ecioe bede meeega wdziêczna jestem tu nowa wiec sie narazie gubie wiem z góry przpraszam ;p
Naturalnymi metodami du¿o nie rozja¶nisz. Nie zejdziesz z ciemnego br±zu do rudego...
Jaki kolor w³osów masz naturalnie? Mo¿e warto poczekaæ na odrosty i dopiero z nimi dzia³aæ?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-18, 21:11   #815
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 347
Jak cholera mam to rozja¶niæ !?

Dziewczyny mam wielki problem ! Nie wiem juz co zrobiæ aby rozja¶niæ moje ciemne w³osy. Z natury mam taki jasny - ¶redni br±z . Pare miesiêcy temu zafarbowa³am na Czarny Bez z Joanny . S± praktycznie czarne z br±zowymi refleksami. Dzi¶ Farbowa³am w³osy na Palon± Kawe te¿ z Joanny . Na moich 3 cm odrostach wysz³y rude ! A dalej mam czarne!! Nie chce moich w³osów katowaæ rozja¶niaczami bo wydaje mi siê ze s± za s³abe na takei rzeczy.
Znacie jakie¶ szampony rozja¶niaj±ce?Kremy,od¿yw ki? cokolwiek czym mog³abym rozja¶nic w³osny w sposób naturalny.. pomó¿cie

Wiem,¿e jest pe³no takich w±tków, przeczyta³am du¿o stron na ten temat,ale mimo wszystko postanowi³am tu napisaæ, jeste¶cie moim jedynym ratunkiem, bo chyba zetnê sie na zapa³kê
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-18, 21:19   #816
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 156
Dot.: Jak cholera mam to rozja¶niæ !?

Farbowanych wlosów raczej nie rozja¶nisz naturalnymi metodami. Jedyny sposób to uzywanie szamponów przeciwlupiezowych (wymyj± troche farbe lecz nie rozja¶nia wlosów), spróbowac kapieli rozja¶niaj±cej (powoduje mniej szkód ni¿ samo rozja¶nianie, poczytaj o tym w±tek) i nie gwarantuje ale mo¿esz spróbowaæ na³ozyæ taka maske na wlosy tj. 1 zó³tko i do tego np. 1 ³yzka oliwy z oliwek lub nafty co kto ma akurat w domu i posiedzieæ z tym z 3-4h. ¯ó³tko ¶ciaga farbe, nie wiedz± wcze¶niej o tym zrobi³am sobie taka maske na pare dni po pofarbowaniu wlosów efekt by³ taki ¿e wygl±da³am prawie identycznie jak przed na³ozeniem farby.
__________________
20.02.12 ostatnie farbowanie w³osów i intensywna pielêgnacja
SKALPEL z Ew± od sierpnia!
Anabella43 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-18, 21:28   #817
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 347
Dot.: Jak cholera mam to rozja¶niæ !?

Najbardziej mi zale¿y na tym zeby t± " czerñ " jako¶ spraæ , aby mieæ bardziej br±zowe w³osy .
Kiedy¶ nak³±da³am juz jajka na w³osy i nie zauwa¿y³am zeby mi sie jako¶ kolor zmieni³ , ale chêtnie spróbuje z tymi jajcami , jestem tak zdesperowana ¿e jestem gotowa na wszystko Nawet pasma w³osów przejecha³am wod± utlenion± .. robi³am p³ukanki z cytryny . Jutro musze i¶æ do drogerii , co¶ mo¿e znajdê dla siebie .
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 21:37   #818
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 276
GG do fraszka105
Dot.: Jak cholera mam to rozja¶niæ !?

Mojej kole¿ance przy eksperymentach z farbowaniem wysz³y raz zielone w³osy I podobno pomóg³ jej szampon z Barwy z bratkiem
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.


fraszka105 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 08:22   #819
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Jak cholera mam to rozja¶niæ !?

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:32
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 17:55   #820
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Chcia³abym rozja¶niæ w³osy na ja¶niejszy odcieñ br±zu ni¿ mój. Tylko trochê przera¿a mnie wizja uzyskania rudawego odcienia, tak jak w przypadku stosowania wody utlenionej.. Wiêc z cytryn± i rumiankiem bêdzie takim sam efekt? Te¿ uzyskam rudy pigment?
Ekstazaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 20:25   #821
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Poka¿ wiadomo¶æ
Chcia³abym rozja¶niæ w³osy na ja¶niejszy odcieñ br±zu ni¿ mój. Tylko trochê przera¿a mnie wizja uzyskania rudawego odcienia, tak jak w przypadku stosowania wody utlenionej.. Wiêc z cytryn± i rumiankiem bêdzie takim sam efekt? Te¿ uzyskam rudy pigment?
Tego nikt nie wie, ale istnieje taka szansa. S± osoby, którym rumianek bardzo zarudzi³ w³osy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 22:24   #822
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
Tego nikt nie wie, ale istnieje taka szansa. S± osoby, którym rumianek bardzo zarudzi³ w³osy.
Oj to chyba sobie odpuszczê wolê nie ryzykowaæ, gdy nie jest to konieczne
Ekstazaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-08, 13:54   #823
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 751
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

A co myslicie o dawani samej cytryny na w³osy na kilka godzin? Pozniej o umyciu ich i na³o¿eniu maseczki intensywnie regeneruj±cej?? Czy która¶ z was nak³ada³a sam± cytrynê?
wiolka1115 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-09, 08:31   #824
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Poka¿ wiadomo¶æ
A co myslicie o dawani samej cytryny na w³osy na kilka godzin? Pozniej o umyciu ich i na³o¿eniu maseczki intensywnie regeneruj±cej?? Czy która¶ z was nak³ada³a sam± cytrynê?
ooj ja bym nie dawa³a bo szusza mo¿e byæ


kiedy¶ tak sobie za dawnych czasów grzywke pokropi³am, ale jakoego¶ efektu wielkiego nie widzia³am..
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-09, 12:02   #825
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytryna bardzo przesusza
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-26, 22:56   #826
mmm3m
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 4 461
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Karmazynka99 i jak sie sprawuje rabarbar? Nie robi kurczakowych wlosow?
Ja robilam henna gloss z duza iloscia kurkumy i taki mi zloto-pomaranczowy polysk wyszedl na wlosach ciemny blond, fotki w moim albumie. Spiera sie na zloto, tzn. sa coraz mniej rudawe.
Sama w³asnie siedzê z kurkum±, szafranem i s³odk± papryk± na w³osach (wymieszane z wod± i trochê od¿ywki)... bojê siê co z tego wyjdzie. A inspirowa³am siê dziewczynami, które te przyprawy mieszaj± z henn±.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2012-04-26 o 23:09
mmm3m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-01, 17:38   #827
imersja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 733
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

dziewczyny posiadam na wymianê szampon Alverde do w³osów br±zowych,ca³kowicie naturalny z wyci±gami z orzecha i kasztana , u¿y³amgo raz a potem zmieni³am kolor w³osów wiêc nie bêdzie mi ju¿ potrzebny , ma bardzo dobre opinie,zapraszam do w±tku lub na prv

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612122
imersja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-01, 19:44   #828
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez mmm3m Poka¿ wiadomo¶æ
Sama w³asnie siedzê z kurkum±, szafranem i s³odk± papryk± na w³osach (wymieszane z wod± i trochê od¿ywki)... bojê siê co z tego wyjdzie. A inspirowa³am siê dziewczynami, które te przyprawy mieszaj± z henn±.
Daj znac jak to wyszlo, mam nadzieje ze cie papryka nie podrazni. Ciekawa jestem czy zabarwi wlosy. Ja tez probowalam plukanki z szafranu (takiego do "paella" - barwienia ryzu w tym daniu wiec to chyba nie te drogocenne preciki, nie wiem, nie byla ta torebeczka wypchana czyms zolto-czerwonym jakas droga) no i efekt byl jakis czerwonawy. Ja juz chyba wiecej glossow robic nie bede, ale moze by tak sam jogurt z kurkuma rzuce na lebek .
A i dodam ze ja mam wlosy w kolrze ciemny blond, nie chce juz henny bo mi sie znudzily rudawe, szukam sposobow na bardziej zlocisty kolor, nawet nie na rozjasnienie tylko wlasnie nadanie zlocistego polsyku. Niestety na miod i rumianek jestem za leniwa
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii

Edytowane przez uca
Czas edycji: 2012-05-01 o 19:47
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-10, 08:12   #829
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomo¶ci: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Hej kobitki :0 od d³u¿szego czasu mam zamiar przyciemniæ w³oski wyczyta³am sposób kawowy
Zaparz czarn± kawê lub herbatê. Poczekaj, a¿ ca³kowicie wystygnie. Umyj w³osy tak jak zwykle, sp³ucz i wytrzyj. Stoj±c pod prysznicem polej swoje w³osy esencj± i poczekaj, a¿ w³osy dobrze naci±gn± kolor. Esencja jest zbyt wodnista i szybko sp³ywa z w³osów, dlatego po odczekaniu kilku minut mo¿esz je polaæ ni± ponownie. Dobrym sposobem jest równie¿ wlanie esencji do miski i trzymanie w niej zanurzonej g³owy. Po zabiegu umyj w³osy i na³ó¿ od¿ywkê. Czynno¶æ powtarzaj raz w miesi±cu.

Ale zastanawia mnie jedno :P w innych watkach widzia³am ¿e takie p³ukanki robi± po umyciu w³osków a tu znalaz³am przepis na przed myciem. Jak my¶licie robi to jak±¶ ró¿nice? I my¶la³am ¿eby do tej kawy dodaæ odrobine octu bo spowoduje to ¿e szybko kolorek chwyci (pamietam jak kiedy¶ bibu³k± farbowa³am koñcówki to tak w³a¶nie mia³am wodê z octem by kolor wsi±k³ w w³os - podzia³a³o)
Kawa ju¿ siê parzy Trzymajcie za mnie kciuki odezwê siê jak tylko w³oski mi przeschn±
__________________
Szczê¶liwa
¯ycie jest zbyt piêkne by je komplikowaæ.

Angels2708 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 10:02   #830
mmm3m
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 4 461
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Mia³am daæ znaæ co wysz³o a jako¶ mi siê nie chcia³o ale wiem, ¿e czekacie wiêc piszê ^^

Samo "farbowanie" to jaka¶ masakra dla mnie by³a. U mnie polega³o ono na wymieszaniu kurkumy wraz z resztk± odzywki i wod±. Przez co wszêdzie by³o ¿ó³to. Ci±gle musia³am siê wycieraæ bo wszêdzie mi kapa³o przez foliê. Palce mia³am ¿ó³te przez kilka dni. Wszêdzie w¶ciek³a ¿ó³æ. W³osy te¿ d³ugo p³uka³am ale cudem nie zafarbowa³am poduszek.

Sam efekt jest s³aby na moich w³osach. Mam w³osy ciemne blond, niemal jasny br±z. I sumie kolorek widaæ jedynie na m³odych w³oskach przy twarzy - bo s± ja¶niejsze i na koñcówkach, które te¿ s± ja¶niejsze po daaaawnym farbowaniu jasnymi farbami.

Te ja¶niejsze pasma s± takie teraz fajne rudo z³ociste. Pog³êbi³ mi siê jakby efekt ombre hair.
Pewnie bym nieraz robi³a takie farbowanie tych koñcówek, gdyby nie syf, plamy na karku, czole, palcach...
Ale chodzi³o mi o z³ocisty efekt i taki uzyska³am.


Uwaga na deszcz, jeszcze przez kilka myæ lecia³a mi ¿ó³ta woda z w³osów wiêc obawiam siê, ¿e podczas deszczu mo¿emy zaplamiæ ubranie.
mmm3m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-11, 06:37   #831
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Angels2708 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej kobitki :0 od d³u¿szego czasu mam zamiar przyciemniæ w³oski wyczyta³am sposób kawowy
Zaparz czarn± kawê lub herbatê. Poczekaj, a¿ ca³kowicie wystygnie. Umyj w³osy tak jak zwykle, sp³ucz i wytrzyj. Stoj±c pod prysznicem polej swoje w³osy esencj± i poczekaj, a¿ w³osy dobrze naci±gn± kolor. Esencja jest zbyt wodnista i szybko sp³ywa z w³osów, dlatego po odczekaniu kilku minut mo¿esz je polaæ ni± ponownie. Dobrym sposobem jest równie¿ wlanie esencji do miski i trzymanie w niej zanurzonej g³owy. Po zabiegu umyj w³osy i na³ó¿ od¿ywkê. Czynno¶æ powtarzaj raz w miesi±cu.

Ale zastanawia mnie jedno :P w innych watkach widzia³am ¿e takie p³ukanki robi± po umyciu w³osków a tu znalaz³am przepis na przed myciem. Jak my¶licie robi to jak±¶ ró¿nice? I my¶la³am ¿eby do tej kawy dodaæ odrobine octu bo spowoduje to ¿e szybko kolorek chwyci (pamietam jak kiedy¶ bibu³k± farbowa³am koñcówki to tak w³a¶nie mia³am wodê z octem by kolor wsi±k³ w w³os - podzia³a³o)
Kawa ju¿ siê parzy Trzymajcie za mnie kciuki odezwê siê jak tylko w³oski mi przeschn±
Plukanki rob po myciu, bo inaczej to efekt bedzie zaden. Ja mam wlosy ciemny blond i probowalam juz i kawowej i herbacianej, no i efekt jednorazowy byl.

Cytat:
Napisane przez mmm3m Poka¿ wiadomo¶æ
Mia³am daæ znaæ co wysz³o a jako¶ mi siê nie chcia³o ale wiem, ¿e czekacie wiêc piszê ^^

Samo "farbowanie" to jaka¶ masakra dla mnie by³a. U mnie polega³o ono na wymieszaniu kurkumy wraz z resztk± odzywki i wod±. Przez co wszêdzie by³o ¿ó³to. Ci±gle musia³am siê wycieraæ bo wszêdzie mi kapa³o przez foliê. Palce mia³am ¿ó³te przez kilka dni. Wszêdzie w¶ciek³a ¿ó³æ. W³osy te¿ d³ugo p³uka³am ale cudem nie zafarbowa³am poduszek.

Sam efekt jest s³aby na moich w³osach. Mam w³osy ciemne blond, niemal jasny br±z. I sumie kolorek widaæ jedynie na m³odych w³oskach przy twarzy - bo s± ja¶niejsze i na koñcówkach, które te¿ s± ja¶niejsze po daaaawnym farbowaniu jasnymi farbami.

Te ja¶niejsze pasma s± takie teraz fajne rudo z³ociste. Pog³êbi³ mi siê jakby efekt ombre hair.
Pewnie bym nieraz robi³a takie farbowanie tych koñcówek, gdyby nie syf, plamy na karku, czole, palcach...
Ale chodzi³o mi o z³ocisty efekt i taki uzyska³am.


Uwaga na deszcz, jeszcze przez kilka myæ lecia³a mi ¿ó³ta woda z w³osów wiêc obawiam siê, ¿e podczas deszczu mo¿emy zaplamiæ ubranie.
To babranie sie jak z henna niemalze. Ja tez nie cierpie jak mi sie jeje po szyji i plecach (dlatego nie chce mi sie robic maski z miodem, bo scieka). Dzieki za rezultaty , fajnie ze dziala! Moze sproboje jak dorwe czysta kurkume, bo mam w domu tylko mieszanke curry - chociaz wlasciwie moze byc. Moja cala henna wyladowala dzisiaj w kiblu, bo zdecydowalam ze juz nie chce takiego czerwonawego koloru, bardziej zloscisty bym chciala, i pozbylam sie jej, co by mnie nie kusila
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-13, 17:40   #832
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomo¶ci: 9 032
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

to teraz ja: zafarbowalam dzis wlosy na blond i wyszly mi zdecydowanie za jasne, okropnie sie czuje, kolor jest taki zloto-popielaty bardzo jasny blond.
nie chce teraz klasc nastepnej farby, mysle nad szamponem do 6 myc...ale czy jest moze inny sposob zeby jakos je przyciemnic?
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy ¶wiat




yoona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-13, 18:16   #833
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez yoona Poka¿ wiadomo¶æ
to teraz ja: zafarbowalam dzis wlosy na blond i wyszly mi zdecydowanie za jasne, okropnie sie czuje, kolor jest taki zloto-popielaty bardzo jasny blond.
nie chce teraz klasc nastepnej farby, mysle nad szamponem do 6 myc...ale czy jest moze inny sposob zeby jakos je przyciemnic?
Hmm.. wydaje mi sie ze nie warto ryzykowac z ziolkami bo one nie sa przeznaczona az do tak jasniutkich wlosow, cos dziwnego mogloby wyjsc. Gdzies w tym watku bylo o wywarze z korzenia pietruszki na bardziej popielaty odcien, moze cos takiego mozesz przetestowac. Widze na wizazu ze dziewczyny chwala sobie "szamponetki" z Joanny, sama nie probowalam wiec nie recze. Sa tez "balsamy" z "henna" (w rzeczywistosci to sa zwykle szamponetki) firmy Venita ktore sie splukuja po paru myciach .
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-13, 19:19   #834
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomo¶ci: 9 032
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

uzywalam kiedys tych szamponetek, chyba to jest jedyne wyjscie
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy ¶wiat




yoona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-18, 06:52   #835
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomo¶ci: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Ale czy to siê op³aca z tymi szamponetkami babraæ?? po zastosowaniu bêdzie ³adnie a pó¼niej to tylko patrzeæ jak kolor siê zmywa po ka¿dym myciu. Ja myjê co drugi dzieñ w³osy wiêc taka szamponetka nawet i dwie bo mam w³osy do ³opatek musia³abym co tydzieñ robiæ... ma to jaki¶ sens?
__________________
Szczê¶liwa
¯ycie jest zbyt piêkne by je komplikowaæ.

Angels2708 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-29, 08:26   #836
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Dziewczyny myslicie ze orzech czy jakas kora debu i inne "brunetkowe" plukanki moga przyciemnic ciemny blond do bardziej brazowego odcienia? Czy ktoras juz probowala? Chodza za mna ciemniejsze wlosy bo jakos rumianek nie daje u mnie ladnego odcienia, wiec pomyslalam ze moze w druga strone .
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-29, 11:01   #837
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny myslicie ze orzech czy jakas kora debu i inne "brunetkowe" plukanki moga przyciemnic ciemny blond do bardziej brazowego odcienia? Czy ktoras juz probowala? Chodza za mna ciemniejsze wlosy bo jakos rumianek nie daje u mnie ladnego odcienia, wiec pomyslalam ze moze w druga strone .
Mog± przyciemniæ, ale moim zdaniem lepiej ju¿ na³o¿yæ ro¶linn± farbê.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-29, 15:26   #838
AnetqxD
Raczkowanie
 
Avatar AnetqxD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 105
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Witam.
Wybaczcie je¿eli to o co zapytam ju¿ siê tutaj pojawi³o, bo przegl±dnê³am w±tek, ale niektóre posty mog³y mi umkn±æ.
Do rzeczy, przekopywa³am ró¿ne fora w tym wiza¿, ale nie znalaz³am odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje. Swój zimny ciemny br±z, traktowa³am niegdy¶ szamponetkami o ró¿nej trwa³o¶ci (przeró¿ne br±zy, wpad³a mi w rêce nawet czerñ ) Ju¿ tego nie u¿ywam, kolor mam mniej wiêcej swój, ale odcieñ... no w³a¶nie, o odcieñ siê tu rozchodzi. W³osy zwyczajnie nabra³y rudego refleksu na ca³ej d³ugo¶ci. Naturalnie mieni³y siê raczej na blond/popiel. P³uka³am je w niebieskiej p³ukance dla blondynek, my³am szamponem z Joanny, p³uka³am gencjan± i albo rudy poblask siê wzmaga³, albo nieznacznie gas³, ale ci±gle by³.
Teraz wykombinowa³am, ¿e mog³abym przecie¿ zrobiæ p³ukankê z cytryny, zanurzyæ w tym w³osy i wyj¶æ z mokrymi na s³oñce, ale czy to nie sprawi, ze ten miedziany refleks stanie siê intensywniejszy, czy jest szansa, ¿e siê rozja¶ni do z³otego? Na blondzie sprawa jest mniej skomplikowana, ale moje w³osy s± ciemne i br±zowe w dodatku. Ah, zaznaczê jeszcze, ¿e nie chcia³abym farbowaæ w³osów, ani ich rozja¶niaæ chemicznie- s± w dobrej kondycji i d±¿ê do swojego naturalnego odcienia. Czekam niecierpliwie na jakie¶ wskazówki i pozdrawiam!
__________________
You can do more. You can always do more.

Zapuszczam w³osy
Dro¿d¿ujê od: 12.08.2013
Jantarujê od: 18.08.2013

AnetqxD jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-29, 16:31   #839
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez AnetqxD Poka¿ wiadomo¶æ
Witam.
Wybaczcie je¿eli to o co zapytam ju¿ siê tutaj pojawi³o, bo przegl±dnê³am w±tek, ale niektóre posty mog³y mi umkn±æ.
Do rzeczy, przekopywa³am ró¿ne fora w tym wiza¿, ale nie znalaz³am odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje. Swój zimny ciemny br±z, traktowa³am niegdy¶ szamponetkami o ró¿nej trwa³o¶ci (przeró¿ne br±zy, wpad³a mi w rêce nawet czerñ ) Ju¿ tego nie u¿ywam, kolor mam mniej wiêcej swój, ale odcieñ... no w³a¶nie, o odcieñ siê tu rozchodzi. W³osy zwyczajnie nabra³y rudego refleksu na ca³ej d³ugo¶ci. Naturalnie mieni³y siê raczej na blond/popiel. P³uka³am je w niebieskiej p³ukance dla blondynek, my³am szamponem z Joanny, p³uka³am gencjan± i albo rudy poblask siê wzmaga³, albo nieznacznie gas³, ale ci±gle by³.
Teraz wykombinowa³am, ¿e mog³abym przecie¿ zrobiæ p³ukankê z cytryny, zanurzyæ w tym w³osy i wyj¶æ z mokrymi na s³oñce, ale czy to nie sprawi, ze ten miedziany refleks stanie siê intensywniejszy, czy jest szansa, ¿e siê rozja¶ni do z³otego? Na blondzie sprawa jest mniej skomplikowana, ale moje w³osy s± ciemne i br±zowe w dodatku. Ah, zaznaczê jeszcze, ¿e nie chcia³abym farbowaæ w³osów, ani ich rozja¶niaæ chemicznie- s± w dobrej kondycji i d±¿ê do swojego naturalnego odcienia. Czekam niecierpliwie na jakie¶ wskazówki i pozdrawiam!
Cytryna mog³aby pogorszyæ sprawê, bo rozja¶ni siê twój naturalny kolor, a ta sztuczna rudo¶æ zostanie. Mog³aby¶ spróbowaæ po³o¿yæ na w³osy indygo, albo mieszankê indygo z od¿ywk± i zobaczyæ czy to co¶ da. Indygo ma granatowy kolor, a wiêc w po³±czeniu z rudym da³oby br±z. Je¶li zale¿y ci na z³otym odcieniu, to mo¿e zadzia³aæ cassia. W ogóle jest kilka ro¶linnych mieszanek nadaj±cych br±zowy odcieñ, a ¿e nie s± oparte na hennie, to i rudy odcieñ siê minimalizuje. Np. Sante w kolorze Terra. W ka¿dym razie nawet te br±zowe mieszanki troche tej henny maj± i drobne ryzyko rudo¶ci jest.
Jest jeszcze proszek z amli, który potrafi nadaæ trochê szaro¶ci o ile lubisz takie efekty.
Próbowa³a¶ przyciemniaj±cych p³ukanek?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-30, 14:57   #840
AnetqxD
Raczkowanie
 
Avatar AnetqxD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 105
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34389279]Cytryna mog³aby pogorszyæ sprawê, bo rozja¶ni siê twój naturalny kolor, a ta sztuczna rudo¶æ zostanie. Mog³aby¶ spróbowaæ po³o¿yæ na w³osy indygo, albo mieszankê indygo z od¿ywk± i zobaczyæ czy to co¶ da. Indygo ma granatowy kolor, a wiêc w po³±czeniu z rudym da³oby br±z. Je¶li zale¿y ci na z³otym odcieniu, to mo¿e zadzia³aæ cassia. W ogóle jest kilka ro¶linnych mieszanek nadaj±cych br±zowy odcieñ, a ¿e nie s± oparte na hennie, to i rudy odcieñ siê minimalizuje. Np. Sante w kolorze Terra. W ka¿dym razie nawet te br±zowe mieszanki troche tej henny maj± i drobne ryzyko rudo¶ci jest.
Jest jeszcze proszek z amli, który potrafi nadaæ trochê szaro¶ci o ile lubisz takie efekty.
Próbowa³a¶ przyciemniaj±cych p³ukanek?[/QUOTE]

Dziêkujê za odpowied¼ , nigdy nie mia³am do czynienia z henn±, ani z przyciemniaj±cymi p³ukankami. Za to u¿ywa³am specyfików do blond w³osów i szampon z Joanny dawa³ jako takie rezultaty, ale bojê siê, ¿e na d³u¿sz± metê móg³by wp³yn±æ na trwa³± zmianê odcienia. Wczoraj umy³am w³osy sod± oczyszczon± i to dwa razy pod rz±d, dzisiaj w³osy maj± po¶wiatê starego z³ota, jeszcze trochê za ma³o popielato. W ogóle s± rozja¶nione ale zauwa¿y³am, ¿e takie siê zrobi³y odk±d mocniej wyp³uka³ mi siê Casting, którym na pocz±tku kwietnia potraktowa³am w³osy. Eh, mo¿e umyje jeszcze kilka razy t± sod± i popatrzê co siê porobi³o. Zale¿a³oby mi ¿eby je doprowadziæ do jak najmniej zrudzia³ej formy i zostawiæ w spokoju ¿eby sobie odrasta³y naturalne...
Ah, p³uka³am w³osy w gencjanie, ona ³adnie przyciemnia³a, ale refleks mieni³ mi siê na czerwonawo. Byæ mo¿e za du¿o jej wlewa³am do wody, bo efekt by³ przeciwny do zamierzonego.
__________________
You can do more. You can always do more.

Zapuszczam w³osy
Dro¿d¿ujê od: 12.08.2013
Jantarujê od: 18.08.2013


Edytowane przez AnetqxD
Czas edycji: 2012-05-30 o 15:04
AnetqxD jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 21:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.