Wybór specjalizacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-13, 08:44   #1
klakla01
Przyczajenie
 
Avatar klakla01
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 7

Wybór specjalizacji


Witam,
mam problem odnośnie wyboru specjalizacji. Nie wiem czy lepsze będzie : inżynieria rehabilitacji czy informatyka medyczna. Po którym będzie lepsza praca itp. Co o tym sądzicie?
klakla01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:29   #2
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wybór specjalizacji

Cytat:
Napisane przez klakla01 Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem odnośnie wyboru specjalizacji. Nie wiem czy lepsze będzie : inżynieria rehabilitacji czy informatyka medyczna. Po którym będzie lepsza praca itp. Co o tym sądzicie?
A co to za kierunek, że jest tak duży rozrzut?
Pracuję w szpitalu i mamy mnóstwo informatyków, ale są oni po prostu po informatyce. Wiem, bo często ich wzywam na pomoc
Co możesz robić po inżynierii rehabilitacji? To samo co fizjoterapeuta?
Popatrz na to, czy któraś specjalizacja daje ci uprawnienia zawodowe, a nie tylko lepiej przygotowuje. Wiem, że niektórym osobom poprzednie zdanie wyda się nielogiczne, ale w zawodach medycznych i około medycznych trzeba to brać pod uwagę.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:46   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wybór specjalizacji

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
A co to za kierunek, że jest tak duży rozrzut?
Pracuję w szpitalu i mamy mnóstwo informatyków, ale są oni po prostu po informatyce. Wiem, bo często ich wzywam na pomoc
Co możesz robić po inżynierii rehabilitacji? To samo co fizjoterapeuta?
Popatrz na to, czy któraś specjalizacja daje ci uprawnienia zawodowe, a nie tylko lepiej przygotowuje. Wiem, że niektórym osobom poprzednie zdanie wyda się nielogiczne, ale w zawodach medycznych i około medycznych trzeba to brać pod uwagę.
yyyy.... nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek po inżynierii mógł wykonywać zawód stricte medyczny.

co to za kierunek?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:59   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Wybór specjalizacji

Podejrzewam ze studiujesz w trojmiescie i wybierasz nieistniejace zawody w ktorych nigdy nie bedziesz mogla pracowac wiec xD zadna roznica
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 17:50   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wybór specjalizacji

czyżby kierunkiem była inżynieria biomedyczna?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 18:34   #6
klakla01
Przyczajenie
 
Avatar klakla01
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 7
Dot.: Wybór specjalizacji

Tak, studiuję na inżynierii biomedycznej rozrzutność jest straszna i nie wiadomo co wybrać. W zapewnieniach na stronie politechniki jest tyle możliwości po ukończeniu, a pewnie jak przyjdzie co do czego to lipa.

Absolwent kończący specjalność INFORMATYKA MEDYCZNA:

-zna podstawowe techniki programowania, jak i zaawansowane metody tworzenia oprogramowania,
-potrafi samodzielnie budować systemy informatyczne na potrzeby jednostek służby zdrowia i ubezpieczeń społecznych,
-zna budowę używanych systemów operacyjnych oraz sieci komputerowych,
-posiada umiejętność zarządzania systemami informatycznymi oraz administrowania systemami funkcjonującymi w służbie zdrowia i systemie ubezpieczeń społecznych,
-posiada wiedzę na temat tworzenia systemów umożliwiających nadzór medyczny, wymianę informacji medycznej poprzez Internet (telemedycyna) i wspomaganie działania różnego rodzaju elektronicznej aparatury medycznej.
-zna zasady i metody budowania systemów automatycznej diagnostyki medycznej, w szczególności konstruowanych w oparciu o inteligentne systemy obliczeniowe.

Absolwent kończący specjalność INŻYNIERIA REHABILITACYJNA:

-posiada umiejętności analizowania problemów wspomagania i zastępowania utraconych funkcji ruchowych człowieka,
-zna zasady projektowania implantów i sprzętu rehabilitacyjnego oraz technologii ich wykonywania, z wykorzystaniem technik komputerowych.
-posiada podstawową wiedzę dotyczącą technicznego wspomagania medycyny, konstruowania, wytwarzania, budowy i eksploatacji aparatury i urządzeń medycznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego, optymalnego do ---zapewnienia niezbędnych funkcji życiowych człowieka,
-potrafi stosować metody badawcze w biomechanice, a także w zakresie materiałów stosowanych w medycynie,
-zna budowę układu ruchowego człowieka, podstawy kinematyki i dynamiki układu szkieletowo–mięśniowego.
klakla01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 18:56   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wybór specjalizacji

Ta inżynieria rehabilitacyjna wygląda lepiej, już od początku bardziej mi pasowała. Społeczeństwo się starzeje, problemy ze stawami są codziennością większości ludzi starszych, a i młodsi cierpią niestety coraz częściej na tego typu dolegliwości, więc myślę, że dziedzina zajmująca się sprzętem rehabilitacyjnym będzie się rozwijać. Informatyką będą zajmować się informatycy
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 18:57   #8
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wybór specjalizacji

Mi się wydaje, że wszystko jedno, którą specjalizacje wybierzesz. Ja na twoim miejscu po studiach I stopnia poszłabym na jakiś inny kierunek np. informatyka, bo po inżynierii biomedycznej może być ciężko z pracą.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-14 19:57:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.