Twardnienie ,szyjka problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 19:12   #1
Chora2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20

Twardnienie ,szyjka problem


Dziewczyny chciałabym się podzielić problemem.Jestem młodą mamusią nie chce wyjść na panikarę ale także zaszkodzić dzidziusiowi wiem,że forum nie wiele mi da,bo nie jesteście lekarzami jednak nie mam z kim o tym porozmawiać sama waham się z decyzjami...Obecnie jestem w 23 tygodniu 5 dniu ciązy

Od 20 tyg czuje twardnienie brzucha tzn nie przeszkadzało mi to nie czułam tego tak tylko po dotknięciu brzucha był on twardy . W 22 tygodniu skóra robiła się naciągnięta mocno zaczynałam to twardnienie na prawdę odczuwać tak mi skóre ciągło,że szok akurat w tym tyg miałam tez wizytę więc poprosiłam lekarkę o sprawdzenie ile ma szyjka cm ale niestety tylko na fotelu mogła mnie zbadać i stwierdziła ,że jest skrócona zachodząca na litere v i jak dobrze pamiętam miękka więc dała mi skierowanie do szpitala. Na drugi dzień poszłam przyjęli mnie od razu zrobili usg przez brzuch potem usg dopochwowe szyjka ma 4 cm więc nie ma niewydolności ,robiono mi 3x ktg wszystko w porządku , dzidziuś ma się dobrze. Na drugi dzień wypisano mnie z nieznacznie skróconą szyjką jak to ordynator określił ale nic nie powiedziano mi wiecej jedynie ,że mam chodzić do swojej lekarki...;/
Ostatnimi tygodniami dużo chodziłam dużo stresu miałam więc mogło to wpłynąć na mnie..Teraz gdy wróciłam staram się odpoczywać ciągle leże mało co wstaje.Jednak w poniedziałek wieczorem dopadł mnie dziwny ból w podbrzuszu podbrzusze było twarde miałam taki lekki ból przypominajacy okres ale gdy się położyłam przeszło.We wtorek ból się nasilił trwał cały dzień,brałam nospe i leżałam cały czas,dodatkowo czułam jak moje maleństwo wyjątkowo aktywne jest bardzo mocno mnie kopało aż byłam w szoku czy tak powinno być bo dotychczas te kopniaki nie sprawiały mi bólu no ale może kopie mnie po narządach cóż.. Dzisiaj już jest lepiej ból przeszedł czasami jedynie twardnie mi podbrzusze.Kupiłam sobie magnez i biorę .Wizytę u swojej lekarki mam 16 grudnia nie wiem co robić ,bo raczej nie ma szans żeby ją przyspieszyć a kontaktu z lekarką też nie mam.
Zastanawiam się czy to twardniejące podbrzusze to normalna sprawa może dzidziuś się czasem tak mocno wypina i mi tą macicę wypycha czy może są to skurcze.Dodam,że w czasie tego wypychania czuje delikatny ból ale nie trwa to długo około minuty .Mam też takie uczucie kamienia w podbrzuszu jak się w łóżku przekręcam na bok no i długo nie potrafie leżeć na plecach ,bo też mnie podbrzusze pobolewa. No ale szyjka wcale nie jest taka krótka więc co może być nie tak ( mam takiego doła nie wiem czy iśc prywatnie czy czekać spokojnie do tego 16 grudnia

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-12-09 o 18:36 Powód: przywrocenie post
Chora2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 20:00   #2
logoasia
Zakorzenienie
 
Avatar logoasia
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: okolice Gdańska
Wiadomości: 3 414
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

z każdym niepokojącym objawem możesz podskoczyć na IP, nie wygonią Cię, a na pewno zbadają. Jeśli skurcze będą częste nawet podczas leżenia to jedź na IP, no chyba ze poczujesz się pewniej na prywatnej wizycie.
w poprzedniej ciąży i obecnej również mam zalecenie przyjmowania 3x2 tabletki nospy + 3x1 tabletka magnezu dziennie, plus nospa doraźnie w nocy. gdyby na ktg pisały się skurcze dostałabyś fenoterol w szpitalu, i o tyle dobrze ze poki co go uniknęliście z maleństwem.
i rzecz jasne jesli to rzeczywiście skurcze to powinnaś swoje wyleżeć
logoasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 21:52   #3
natalija25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Ja bedac w ciazy od samego poczatku prawie mialam twardniejacy brzuch, panikowalam strasznie. Lekarka kazala brac tylko nospe i magnez, mimo to skurcze byly dalej. Czy stalam czy lezalam brzuch robil sie twardy. U mnie nie bylo to jednak nic groznego bo urodzilam w 5 dni po terminie sliczna corunie. Pamietam ile dni przrplakalam martwiac sie o moje malenstwo. Dlatego Tobie radze nie panikowac, odpoczywac ale tez Badz czujna i kazdy niepokuj zglaszaj lekarzowi, bo to Ty nosisz w sobie dziecko i to Ty masz je chronic. Zycze dobrego rozwiazania i zeby tak jak w moim przypadku skurcze nie byly niczym groznym
natalija25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 08:51   #4
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

W pierwszej ciaży miałam podobny problem. Od 20 tyg skracała mi się szyjka, robiło się rozwarcie, brzuch twardniał. do 30 musiałam leżeć, kilka razy dziennie nospa i magnez, nie pomogło, szyjka się otwierała dalej. Trafiłam do szpitala, miałam mieć założony krążek, ale najpierw miałam 'kurację' z pompą magnezową kilka dni 24g na dobę i to pomogło. Wyszłam po 2 tyg, szyjka przestała się skracać. urodziłam 2 dni przed terminem. Ale cały czas mój gin widział problem, pomagał. A ja leżałam, leżałam i jeszcze raz leżałam.
Ja bym na Twoim miejscu udała się do innego gina na konsultacje, bo twardnienie brzucha nie jest dobre..
__________________


Lena

Edytowane przez k a j a
Czas edycji: 2014-12-05 o 11:36
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 15:12   #5
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Zgadzam się, skonsultuj to z innym lekarzem. Bóle brzucha i twardnienia to nie jest dobry objaw w ciąży. U mnie w przeciągu miesiąca od jednej do drugiej wizyty szyjka bardzo się skróciła, a objawy w postaci twardnienia i ucisku w dole brzucha miałam dosłownie przez 3 dni. To było 26 tyg + parę dni. Pojechałam do szpitala na IP, leżałam tam 2 tygodnie (w szpitalu, nie na IP ). Magnez w kroplówce, fenoterol i założony pessar (to na moje życzenie), a - no i sterydy na rozwój płuc bo straszyli mnie, że szyjki już nie ma prawie, jest rozwarcie V i rodzić mogę w każdej chwili. Po tych 2 tyg zostałam wypisana do domu, z nakazem leżenia i z lekami. Wczoraj właśnie rozpoczęłam 38 tydz. więc ciąża donoszona. Dziś odstawiłam leki, w środę mam mieć ściągnięty pessar i tylko czekać na szczęśliwe rozwiązanie

Czy brzuch Ci się stawia do tego? Tj. zbiera się w taką "kulkę" z przodu?
Ja bym nie bagatelizowała, przeszłam swoje, nadenerwowałam się również. Po co masz żyć zastanawiając się czy wszystko dobrze? Lepiej rozwiać wątpliwości.

W jakiej dawce bierzesz magnez? Ja polecam MagneB6 3x2. Ma on największą dawkę magnezu. A jak Nospa średnio pomaga to może trzeba będzie wdrożyć inne leki?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 19:18   #6
lalika
Rozeznanie
 
Avatar lalika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 995
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

mi brzuch twardnial tez jakos od 20 ktoregos tygodnia i to tak bardzo ze az bolalo i tez mialam uczucie kamienia w podbrzuszu. Szczegolnie rano - budzilam sie z takim uczuciem i potem to pare razy sie powtarzalo w ciagu dnia. Dodatkowo czulam taki dziwny ucick jakby cisnienie na szyjke i zaczelam sie bac.
U mnie szyjka tez byla dluga, zero plamien itd. Lekarka powiedziala ze dopoki nie ma boli przypominajacych @ i plamien/krwawienia albo to twardnienie nie wystepuje czesto i regularnie - nic zlego sie nie dzieje. Dostalam duza dawke magnezu rozpuszczalnego do picia a gdyby nie pomagalo to mialam pic razem z wapnem (calcium forte 500mg) i odpoczywac. Pomoglo. Teraz jestem w 36 i odstawiam magnez
lalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 23:21   #7
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Cytat:
Napisane przez lalika Pokaż wiadomość
mi brzuch twardnial tez jakos od 20 ktoregos tygodnia i to tak bardzo ze az bolalo i tez mialam uczucie kamienia w podbrzuszu. Szczegolnie rano - budzilam sie z takim uczuciem i potem to pare razy sie powtarzalo w ciagu dnia. Dodatkowo czulam taki dziwny ucick jakby cisnienie na szyjke i zaczelam sie bac.
U mnie szyjka tez byla dluga, zero plamien itd. Lekarka powiedziala ze dopoki nie ma boli przypominajacych @ i plamien/krwawienia albo to twardnienie nie wystepuje czesto i regularnie - nic zlego sie nie dzieje. Dostalam duza dawke magnezu rozpuszczalnego do picia a gdyby nie pomagalo to mialam pic razem z wapnem (calcium forte 500mg) i odpoczywac. Pomoglo. Teraz jestem w 36 i odstawiam magnez
A widzisz, nie zawsze tak to działa jak mówiła Twoja lekarka. Ja nie miałam bóli jak na @, a szyjka się skracała...
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 08:27   #8
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
A widzisz, nie zawsze tak to działa jak mówiła Twoja lekarka. Ja nie miałam bóli jak na @, a szyjka się skracała...
Ja tez nie miałam bóli jak na @, nie miałam plamień. A szyjka tez się skracała
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 15:00   #9
lalika
Rozeznanie
 
Avatar lalika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 995
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
A widzisz, nie zawsze tak to działa jak mówiła Twoja lekarka. Ja nie miałam bóli jak na @, a szyjka się skracała...
ale ja nie mowie ze bole jak na @ oznaczaja skracanie szyjki. Bole jak na @ moga oznaczac np odklejanie sie lozyska. Skracania szyjki mozna nie zauwazyc, ja sie balam bo mnie bolalo nie jak na @ ale czulam cisnienie na szyjke i wyczytalam na necie ze tak moze sie objawiac skracajaca sie szyjka. Lekarka mnie uspokoila, ze moje objawy nie swiadcza o niczym groznym (oczywiscie PO badaniu szyjki ) i powiedziala co moze oznaczac ze dzieje sie cos niedobrego. Ja takich objawow na szczescie nie mialam.
Oczywiscie w razie jakichkolwiek watpliwoasci najlepiej od razu dzwonic albo jechac do lekarza, cos z pozoru blahego moze oznaczac problem i cos co wyglada zle moze sie okazac niczym strasznym. Przyklad: raz mialam bardzo silne bole w prawym i lewym boku, takie ze ciezko bylo sie ruszyc. I dodatkowo przychodzily falami cos jak skurcze. Okazalo sie to skurczami ale jelit

Edytowane przez lalika
Czas edycji: 2014-12-08 o 15:03
lalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 15:17   #10
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Cytat:
Napisane przez lalika Pokaż wiadomość
ale ja nie mowie ze bole jak na @ oznaczaja skracanie szyjki. Bole jak na @ moga oznaczac np odklejanie sie lozyska. Skracania szyjki mozna nie zauwazyc, ja sie balam bo mnie bolalo nie jak na @ ale czulam cisnienie na szyjke i wyczytalam na necie ze tak moze sie objawiac skracajaca sie szyjka. Lekarka mnie uspokoila, ze moje objawy nie swiadcza o niczym groznym (oczywiscie PO badaniu szyjki ) i powiedziala co moze oznaczac ze dzieje sie cos niedobrego. Ja takich objawow na szczescie nie mialam.
Oczywiscie w razie jakichkolwiek watpliwoasci najlepiej od razu dzwonic albo jechac do lekarza, cos z pozoru blahego moze oznaczac problem i cos co wyglada zle moze sie okazac niczym strasznym. Przyklad: raz mialam bardzo silne bole w prawym i lewym boku, takie ze ciezko bylo sie ruszyc. I dodatkowo przychodzily falami cos jak skurcze. Okazalo sie to skurczami ale jelit
no i właśnie o to chodzi, by do każdego przypadku podejść indywidualnie i nie bagatelizować niczego ;-)
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:49   #11
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Jak coś się dzieje z twardnieniami to lepiej skonsultować. Ja się nie wsłuchiwałam w siebie i nie zauważyłam, że mi brzuch twardnieje tylko odczuwałam pobolewania jak na @. W 22 tyg moja szyjka miała 14 mm! Raz dwa do szpitala, kroplówki i zastrzyki rozkurczowe oraz pessar. Jednak dwoje dzieci już miałam i nie dawało się leżeć. W 36 tc poszły mi wody i urodziłam na szczęście donoszoną córeczkę. Wcześniej jeszcze pokazałam się drugi raz w szpitalu na zastrzyki na rozwój płuc.

Jak to pierwsza ciąża to oszczędzaj się jak to tylko możliwe
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 19:33   #12
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Jak coś się dzieje z twardnieniami to lepiej skonsultować. Ja się nie wsłuchiwałam w siebie i nie zauważyłam, że mi brzuch twardnieje tylko odczuwałam pobolewania jak na @. W 22 tyg moja szyjka miała 14 mm! Raz dwa do szpitala, kroplówki i zastrzyki rozkurczowe oraz pessar. Jednak dwoje dzieci już miałam i nie dawało się leżeć. W 36 tc poszły mi wody i urodziłam na szczęście donoszoną córeczkę. Wcześniej jeszcze pokazałam się drugi raz w szpitalu na zastrzyki na rozwój płuc.

Jak to pierwsza ciąża to oszczędzaj się jak to tylko możliwe
wody Ci odeszły jeszcze z pessarem, czy już po jego ściągnięciu?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:42   #13
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
wody Ci odeszły jeszcze z pessarem, czy już po jego ściągnięciu?
Z pessarem. W sumie to od jakiegoś czasu mi się chyba sączyły, a ja myślałam, że mam tak wodniste upławy. W końcu pamiętnej niedzieli poleciało raz nie wiele i nie byłam pewna. Drugi raz po pół godzinie i już miałam mokrą bieliznę, a za trzecim razem popłynęło tak, że miałam aż mokre legginsy i się sączyły. Jeszcze w szpitalu po zdjęciu pessara się sączyły
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:33   #14
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Twardnienie ,szyjka problem

Cytat:
Napisane przez Chora2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym się podzielić problemem.Jestem młodą mamusią nie chce wyjść na panikarę ale także zaszkodzić dzidziusiowi wiem,że forum nie wiele mi da,bo nie jesteście lekarzami jednak nie mam z kim o tym porozmawiać sama waham się z decyzjami...Obecnie jestem w 23 tygodniu 5 dniu ciązy

Od 20 tyg czuje twardnienie brzucha tzn nie przeszkadzało mi to nie czułam tego tak tylko po dotknięciu brzucha był on twardy . W 22 tygodniu skóra robiła się naciągnięta mocno zaczynałam to twardnienie na prawdę odczuwać tak mi skóre ciągło,że szok akurat w tym tyg miałam tez wizytę więc poprosiłam lekarkę o sprawdzenie ile ma szyjka cm ale niestety tylko na fotelu mogła mnie zbadać i stwierdziła ,że jest skrócona zachodząca na litere v i jak dobrze pamiętam miękka więc dała mi skierowanie do szpitala. Na drugi dzień poszłam przyjęli mnie od razu zrobili usg przez brzuch potem usg dopochwowe szyjka ma 4 cm więc nie ma niewydolności ,robiono mi 3x ktg wszystko w porządku , dzidziuś ma się dobrze. Na drugi dzień wypisano mnie z nieznacznie skróconą szyjką jak to ordynator określił ale nic nie powiedziano mi wiecej jedynie ,że mam chodzić do swojej lekarki...;/
Ostatnimi tygodniami dużo chodziłam dużo stresu miałam więc mogło to wpłynąć na mnie..Teraz gdy wróciłam staram się odpoczywać ciągle leże mało co wstaje.Jednak w poniedziałek wieczorem dopadł mnie dziwny ból w podbrzuszu podbrzusze było twarde miałam taki lekki ból przypominajacy okres ale gdy się położyłam przeszło.We wtorek ból się nasilił trwał cały dzień,brałam nospe i leżałam cały czas,dodatkowo czułam jak moje maleństwo wyjątkowo aktywne jest bardzo mocno mnie kopało aż byłam w szoku czy tak powinno być bo dotychczas te kopniaki nie sprawiały mi bólu no ale może kopie mnie po narządach cóż.. Dzisiaj już jest lepiej ból przeszedł czasami jedynie twardnie mi podbrzusze.Kupiłam sobie magnez i biorę .Wizytę u swojej lekarki mam 16 grudnia nie wiem co robić ,bo raczej nie ma szans żeby ją przyspieszyć a kontaktu z lekarką też nie mam.
Zastanawiam się czy to twardniejące podbrzusze to normalna sprawa może dzidziuś się czasem tak mocno wypina i mi tą macicę wypycha czy może są to skurcze.Dodam,że w czasie tego wypychania czuje delikatny ból ale nie trwa to długo około minuty .Mam też takie uczucie kamienia w podbrzuszu jak się w łóżku przekręcam na bok no i długo nie potrafie leżeć na plecach ,bo też mnie podbrzusze pobolewa. No ale szyjka wcale nie jest taka krótka więc co może być nie tak ( mam takiego doła nie wiem czy iśc prywatnie czy czekać spokojnie do tego 16 grudnia
Jeśli to się utrzymuje i są stawiania (czyli to jak określiła któraś z dziewczyn "zbieranie w kulkę") to myślę, że najlepiej podjechać na IP. Poza tym możesz sobie jeszcze sama zrobić badanie moczu - czasem infekcja dróg moczowych jest przyczyną przedwczesnych skurczy. Najlepiej mocz (poranny ze wszystkimi zasadami podmycia itp) i z wynikiem na IP przy powracających objawach
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-11 13:33:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.