zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy! - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 16:34   #1501
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leilala Pokaż wiadomość
na razie wzielam pierwsza tabletke spironolu. ciekawe po jakim czasie zaczne odczuwac moczopedne dzialanie tego leku,bo jak na razie to mam wrazenie,ze jest wrecz przeciwnie
Ja nie odczuwałam wcale działania moczopędnego tego leku.

Mhm... Intryguje mnie dalej ta sprawa skierowania do szpitala. Powinnam się o nie postarać. W związku z tym kolejne (może głupie) pytania. Otóż studiuję w Warszawie, ale pochodzę z małego miasta. Tam też został mój lekarz rodzinny. Jeśli zwrócę się do niego i wypisze mi skierowanie, to czy będę mogła iść do obojętnie jakiego szpitala z oddziałem endokrynologicznym (czy jakim?)? Albo w Warszawie, albo w moim mieście (szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy byłby tam odpowiedni oddział)? I jak to by wyglądało? Miałabym zgłosić sie do szpitala, a oni wyznaczyliby mi termin? To miałyby być jakieś konkretne dni cyklu? Czy musiałabym odstawić leki (jeanine, androcur)?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 18:06   #1502
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ja nie odczuwałam wcale działania moczopędnego tego leku.

Mhm... Intryguje mnie dalej ta sprawa skierowania do szpitala. Powinnam się o nie postarać. W związku z tym kolejne (może głupie) pytania. Otóż studiuję w Warszawie, ale pochodzę z małego miasta. Tam też został mój lekarz rodzinny. Jeśli zwrócę się do niego i wypisze mi skierowanie, to czy będę mogła iść do obojętnie jakiego szpitala z oddziałem endokrynologicznym (czy jakim?)? Albo w Warszawie, albo w moim mieście (szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy byłby tam odpowiedni oddział)? I jak to by wyglądało? Miałabym zgłosić sie do szpitala, a oni wyznaczyliby mi termin? To miałyby być jakieś konkretne dni cyklu? Czy musiałabym odstawić leki (jeanine, androcur)?

a mialas tak, ze po rozpoczeciu brania spironolu nagle cera Ci sie pogorszyla? i dopeiro potem porpawa?

jesli chodzi o Twoje pytania, to niestety ja nie odpowiem, bo nie mam pojecia...
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 18:21   #1503
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Niestety nie potrafię odpowiedzieć czy po spironolu najpierw nastąpilo pogorszenie. Miałam cerę w złym stanie, gdy zaczęłam brać spironol. Po jakimś czasie poprawiła się (ok. 2 miesięcy). W pierwszym miesiącu miałam brzydką cerę, ale nie umiem ocenić czy była to początkowa "wysypująca" reakcja na spironol czy po prostu nie zaczął on wtedy jeszcze działać.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 18:44   #1504
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

ok, rozumiem moja tez jest w zlym stanie dlategho z ciekawosci zapytalam - czy bedzie w jeszcze gorszym...... boze...2 miesiace... niby niewiele,ale w oczekiwaniu na upragniony efekt, to jednak jak cala wiecznosc ;/

a tak z innej beczki - czy znasz moze jakas dobra masc na blizny potradzikowe?

przepraszam,ze Cie tak mecze
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 20:50   #1505
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ja nie odczuwałam wcale działania moczopędnego tego leku.

Mhm... Intryguje mnie dalej ta sprawa skierowania do szpitala. Powinnam się o nie postarać. W związku z tym kolejne (może głupie) pytania. Otóż studiuję w Warszawie, ale pochodzę z małego miasta. Tam też został mój lekarz rodzinny. Jeśli zwrócę się do niego i wypisze mi skierowanie, to czy będę mogła iść do obojętnie jakiego szpitala z oddziałem endokrynologicznym (czy jakim?)? Albo w Warszawie, albo w moim mieście (szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy byłby tam odpowiedni oddział)? I jak to by wyglądało? Miałabym zgłosić sie do szpitala, a oni wyznaczyliby mi termin? To miałyby być jakieś konkretne dni cyklu? Czy musiałabym odstawić leki (jeanine, androcur)?
Jeśli chodzi o szpitale to nie ma ograniczeń ze względu na oddział NFZ, ja właściwie mam nadal składki odprowadzane na małopolski, a mieszkam w Łodzi i nie ma z tym problemu.
Tu jest raczej kwestia gdzie skieruje Cię lekarz - ja mam wyraźnie na skierowaniu napisane gdzie mam iść. I raczej nie liczyłabym na skierowanie do szpitala od rodzinnego - skieruje raczej najpierw do endokrynologa.
A najlepiej to znaleźć dobrego gin-endo. Taki powinien wiedzieć co dalej robić.
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 20:53   #1506
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Jakoś nie wierzę, aby istniała skuteczna maść na blizny potrądzikowe. Przynajmniej na moje bardzo głębokie... Próbowałam co prawda cepanu i no-scar, ale krótko, bo miałam wrażenie, ze mnie zapychają.
Obecnie stosuję lysanel (kwas) i atrederm (retinoid). Mam nadzieję, że choć kilku blizn się pozbędę.

Teraz jest lepiej z moją cerą - nie mam raczej ropnych stanów zapalnych. Tylko wypryski. Ciekawe co będzie dalej. Na początku kwietnia muszę iść na wizytę u lekarza. To będzie pół roku jak biorę jeanine+androcur.

Myślę właśnie o tym skierowaniu do szpitalu. Może pojawi się ktoś, kto będzie umiał odpowiedzieć na moje pytania. Jeśli nie - trudno. Lekarz w końcu powinien wiedzieć. Zresztą wyjdzie w praniu.

Edit: dziękuję MarudexuS. Rozumiem już jak to jest z skierowaniem. Chodzę do dobrego (tak mi się wydaje)gin-endo. Tylko że prywatnie. Mam robione regularnie badania, ale chciałabym zrobić tak kompleksowo wszystkie. Tym bardziej, że teraz pewnie znowu będę musiała robić (ostatnie były 3 miesiące temu) i wolałabym nie pozbywać się kolejny raz fortuny. Ponadto jakoś będę bardziej pewna, jeśli "wszystko" zostanie potwierdzone przez innych lekarzy w szpitalu.
Mhm. Prywatnie przyjmujący lekarz może wypisać takie skierowanie?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2009-03-11 o 20:59
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 21:32   #1507
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Mhm. Prywatnie przyjmujący lekarz może wypisać takie skierowanie?
Oczywiście, ja mam od prywatnego .. w sumie dziwne, że nie dostałaś do tej pory .. widocznie prywatni wychodzą z założenia, że skoro stać na wizytę u neigo to i na badania .. ja na szczęście znalazłam taką gin-endo, która jednak chyba ma ludzkie odruchy właściwie wystarczyła 1 wizyta i sru, do szpitala mnie wygnała
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 22:27   #1508
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

dziękuję. bardzo mi pomogłaś.
teraz muszę tylko podziałać.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 23:51   #1509
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

[quote=--Olka--;11401939]Jakoś nie wierzę, aby istniała skuteczna maść na blizny potrądzikowe. Przynajmniej na moje bardzo głębokie... Próbowałam co prawda cepanu i no-scar, ale krótko, bo miałam wrażenie, ze mnie zapychają.
Obecnie stosuję lysanel (kwas) i atrederm (retinoid). Mam nadzieję, że choć kilku blizn się pozbędę.

Teraz jest lepiej z moją cerą - nie mam raczej ropnych stanów zapalnych. Tylko wypryski. Ciekawe co będzie dalej. Na początku kwietnia muszę iść na wizytę u lekarza. To będzie pół roku jak biorę jeanine+androcur.



hm.... to daj znac czy widzisz roznice, czy dzialaja bo ja wlasnie mam kilka dosc glebokich... a kilka takich w miare.... i chcialabym sie ich pozbyc...

a androcur bierzesz tylko przez pierwsze 10 dni cyklu caly czas?
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 09:20   #1510
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Biorę androcur przez pierwsze 10 dni cyklu, ale po 2 tabletki dziennie. Pewnie na najbliższej wizycie lekarz zmniejszy mi dawkę.

Co do znikania blizn - stosuję kurację dopiero od miesiąca, więc na razie nie ma o czym mówić. Po 3 miesiącach może będzie jakaś drobna różnica. Niestety, ale sama wpakowałam się w te blizny, to teraz mam. Chociaż szczerze mówiąc to wolę już blizny niż ropne stany zapalne...
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 18:55   #1511
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

nawet nie wiesz jak Cie rozumiem................
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 07:25   #1512
Aja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

wiajcie,mam w 90% procentach zdiagnozowane pco.przez 4o dni brałam diane i pabi-dexamethason,a teraz,a w zasadzie dopiero za 3 miesiace bede miała przeprowadzane badania w klinice,lekarz poinformował mnie,że musze przerwać leczenie na czas oczekiwania na klinike ale po wizycie w niej pewnie na nowo beda mnie czymś leczyć i w zwiazku z tym mam pytanie:czy każda z was podjęła sie leczenia?wiecie może jakie skuki ma nieleczenie?mam strasznyprzyrost wagi i tradzik i nie chce żeby to sie jeszcze nasilało z góry dziekuje za odpowiedź!
Aja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 08:41   #1513
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

moze po prostu masz zle dobrane leki? i dlatego dobrze,ze Cie kieruja na badania do kliniki.
z tego co pameitami, to do skutkow nieleczenia zaliczaly sie m.in. : cukrzyca, rak macicy (?), rak sutka i iinne swinstwa... ale niech ktos to zweryfikuje, bo nie jestem pewna,a nie chce cstraszyc :P
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 10:03   #1514
Aja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

najgorsze jest to,że teraz byłamu lekarza i on zlecił mi tomografie jamy brzusznej,podobno na jej podstawie można stwierdzić jednoznacznie,czy ma sie pco i nie trzeba czekać na klinike;pocieszył mnie,że jego córka też to ma i zażywała też 'tylko'diane i zaszła bez problemu w ciąże 2 razy i ma zdrowie dzieci,także trzeba wierzyć! ja generalnie nie jestem przekonana do żadnych leków,bo po dexamethasonie wyglądam fatalnie więc wolałabym uniknąć brania czegokolwiek czy z tym idzie normalnie żyć?
Aja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 10:17   #1515
edzia
Rozeznanie
 
Avatar edzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Roma-Kraków
Wiadomości: 556
GG do edzia Send a message via Skype™ to edzia
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

[quote=Aja87;11419333]wiajcie,mam w 90% procentach zdiagnozowane pco.przez 4o dni brałam diane i pabi-dexamethason,a teraz,a w zasadzie dopiero za 3 miesiace bede miała przeprowadzane badania w klinice,lekarz poinformował mnie,że musze przerwać leczenie na czas oczekiwania na klinike ale po wizycie w niej pewnie na nowo beda mnie czymś leczyć i w zwiazku z tym mam pytanie:czy każda z was podjęła sie leczenia?wiecie może jakie skuki ma nieleczenie?mam strasznyprzyrost wagi i tradzik i nie chce żeby to sie jeszcze nasilało z góry dziekuje za odpowiedź!
[/quote

Witam
Jestem tu nowa ale jestem na innym wątku Planujemy zajść w ciąże w 2009
ale wracając do tematu radzę Ci iść jak najszybciej do tego szpitala na badania
Ja od wielu lat leczę się na to paskudne PCOS i wszystko już chyba wiem na ten temat około 15 lat Kochana po pierwsze radze jeżeli nie masz jeszcze dobrego a nawet bardzo dobrego lekarza najlepiej żeby to był endokrynolog-ginekolog zaoszczędzisz wiele czasu i nerwów od latania od jednego do drugiego.Wiem co piszę bo na początku mojego leczenia tez latałam od lekarza do lekarza i zmieniałam ponieważ albo tylko na kasę lecieli a najważniejsze jest zacząć jak najszybciej odpowiednie leczenie!!!Ja też kilka lat temu miałam już tego wszystkiego dosyć ciągłych wizyt u lekarzy badań co dwa-trzy miesiące i cały czas te pigóły nie wspominam nawet ile od tego w tym czasie przytyłam i tż myślełam o przerwaniu leczenia ale na badaniu usg które robiłam u przypadkowej Pani doktor powiedziałam jej o ty,że chyba przerwę leczenie bo nie mam juz siły a ona na mnie popatrzyła i zadała tylko jedno pytanie czy jestem świadoma,że po odłożeniu leków i przerwaniu kuracji moje szanse na dziecko są zerowe i czy jestem pewna,że napewno tego chcę Poczym spytałam czy mogła by mi polecic dobrego endo-ginekologa do do tego co chodzę nie chcę już wracac bo rezultatów 0 a kase ciągnie ile może nawet na poczatku sama powiedziała,że jestem przedawkowana na jednym leku bo za długo go biorę poczym powiedziała,że postara mi się pomóc i tak też się stało jestem jej bardzo wdzięczna do dziś bo nawt nie prubowała mnie czymać dłużej u siebie tylko za pare dni załatwiła mi wizytę u jednego najlepszych specjalistów w Polsce w tej dziedzinie u prof.doc.hab Józef Krzysiek jest on ordynatorem w Kinice Uniwersyteckiej na Kopernika w Krakowie oddziału endo-ginek. jeżeli tylko ktos ma możliwośc być w Krakowie bardzo polecam przyjmuje tez prywatnie.Pierwsze co zrobił położył na oddziale i zrobił wszystkie badania a potem decyzja co do dalszego leczenia Lecze sie u niego już 5 rok i jestem bardzo zadowolona z postepów leczenia raz dwa razy do roku jestem na 2-3 dni w klinice na badaniach w tym momencie jestem po laporoskopi bo staram sie o dzidziusia i nmam nadzieję ,że za nie długo będę się mogła z Wami podzielic dobrą nowiną od czas zabiegu mam swoje miesiączki nie wywołyane i owulacja wróciła Dziewczyny nie zastanawiajcie się długo tylko hulajcie szybciutko do lekarza i na badania bo najważniejsze jest jak najszyciej zacząć leczenie i odpowiednio dobrane leki bo niestety z tym schorzeniem wiąże się wiele powikłań ale lepiej ich nie wymieniać i nie wywoływać wilkw z lasu!!!
Pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Aja87 Pokaż wiadomość
najgorsze jest to,że teraz byłamu lekarza i on zlecił mi tomografie jamy brzusznej,podobno na jej podstawie można stwierdzić jednoznacznie,czy ma sie pco i nie trzeba czekać na klinike;pocieszył mnie,że jego córka też to ma i zażywała też 'tylko'diane i zaszła bez problemu w ciąże 2 razy i ma zdrowie dzieci,także trzeba wierzyć! ja generalnie nie jestem przekonana do żadnych leków,bo po dexamethasonie wyglądam fatalnie więc wolałabym uniknąć brania czegokolwiek czy z tym idzie normalnie żyć?
Głowa do góry kochana idzie normalnie z tym żyć trzeba tylko się pogodzić z niektórymi faktami a ja już to wiem ze swojego doświadczenia Ja na początku leczenia też brałam chyba około 6 lat Dianę i bardzo dobrze ją tolerowałam i cera jest bardzo ładna po tym leku najważniejsze w tym przypadku jest szybkie dobranie odpowiednich leków!!!
3mam mocno za Ciebie a jeszcze jedno jak mogę wiedzieć ile Ty masz lat kochanie ???
edzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 10:32   #1516
Aja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

21,22 rocznikowo,także dość wczesniej,brałam diane przez 4o dni w sumie,ale teraz kazali mi odstawić na czas oczekiwania na klinike.dziś znów mi powiedzieli,że wystarczy,że mi zrobią tomografie jamy brzusznej i już będzie wiadomo...najbardziej sie boje,że znowu przepiszą mi jakieś sterydy i diane,po których bede miała jeszcze gorszą cere,to jakiś koszmar 3mam kciuki za wszystkie dziewczyny które starają sie o dzidzie!
Aja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 11:01   #1517
edzia
Rozeznanie
 
Avatar edzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Roma-Kraków
Wiadomości: 556
GG do edzia Send a message via Skype™ to edzia
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Aja87 Pokaż wiadomość
21,22 rocznikowo,także dość wczesniej,brałam diane przez 4o dni w sumie,ale teraz kazali mi odstawić na czas oczekiwania na klinike.dziś znów mi powiedzieli,że wystarczy,że mi zrobią tomografie jamy brzusznej i już będzie wiadomo...najbardziej sie boje,że znowu przepiszą mi jakieś sterydy i diane,po których bede miała jeszcze gorszą cere,to jakiś koszmar 3mam kciuki za wszystkie dziewczyny które starają sie o dzidzie!
Tak jak myślałam jesteś jeszcze młodziutka ale najważniejsze jest teraz zrobić niezbędne badania do potwierdzenia diagnozy bo powiem Ci,że lekarze jeszcze nie wszyscy wiedza zbyt dużo na temat PCOS od kilku lat się dopiero w tym specjalizują wiem o tym od mojego lekarza bo on jest w głównej komisji badającej przyczyny i skutki tego schorzenia,kilkanaście lat temu nawet nie wiedzieli o czymś takim ale juz teraz wiedzą coraz więcej i mogą skutecznie pomóc już na samym poczatku a chcę Ci jeszcze powiedzieć,że są dwa rodzaje PCOS ale nie będę sie rozpisywać a odnośnie Diany to po dłuższym stosowaniu około 3-4 miesiące sa widzialne efekty poprawy na twarzy Ja jestem o 10 latek starsza od Ciebie to prosze Cię bardzo nie lekceważ tego !!!Bo wiem z czym to się potem wszystko wiąże Mocno całuję
edzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 12:29   #1518
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

moze jednak sie rozpisz,ja bym sie chetnie dowiedzilaa wiecej
a mi nie przepisali diany... nie wiem czy mam sie cieszyc cz martwic... :|
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 17:52   #1519
Aja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

nie lekceważe,poprostu już nie wiem do kogo się udać ja też chętnie poczytam o dwóch rodzajach
pozdrawiam i dziekuej za słowa otuchy
Aja87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 09:08   #1520
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: Pco

Cytat:
Napisane przez mrzepcia Pokaż wiadomość
dowiedziałam się niedawno że posiadam zespół PCO czy mogłabym się dowiedzieć czegoś wiecej na ten temat?? słyszałam że jest możliwość iż nigdy nie bede mieć dzieci czy to prawda??aha i przepisano mi Diane35 która niby ma mi pomóc czy faktycznie ona pomaga??
Mialam zdiagnozowanePCO wysoki poziomo testosteronu,dostalam diane 35 to jest raczej na uregulowanie poziomu hormonow a nie wyleczenie,w kazdym razie po 3 opakowaniu zrobila mi sie sliczna cera a po piatym opakowaniu odstawilam diane i odrazu zaszlam w ciazewiec nie martwcie sie na zapas
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 09:10   #1521
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

witam ponownie ....
mam do was pytanko a mianowicie czy ktoras kobitka brała diane przy pco - jak zachowała sie waga i czy mozna liczyc na poprawienie cery ?
a co do usówania nadmiernego owłosienia proponuje ciepły wosk

pozdrawiam cieplutko


---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kulaczek Pokaż wiadomość
Mialam zdiagnozowanePCO wysoki poziomo testosteronu,dostalam diane 35 to jest raczej na uregulowanie poziomu hormonow a nie wyleczenie,w kazdym razie po 3 opakowaniu zrobila mi sie sliczna cera a po piatym opakowaniu odstawilam diane i odrazu zaszlam w ciazewiec nie martwcie sie na zapas
o i mam odpowiedz co do cery - dziekuje ...
mowisz ze po 5 opakowania sie udało zafasolkowac? - superr to ja czekam te cholerne 3 miesiace ktore mnie tak przerazają
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 09:32   #1522
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

ehh...a moijego zestawu lekow chyba nikt nie mial wiec nie wiem czy nawet po tych cholernych 3 miesiacach cos sie poprawi :|
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 09:44   #1523
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leilala Pokaż wiadomość
ehh...a moijego zestawu lekow chyba nikt nie mial wiec nie wiem czy nawet po tych cholernych 3 miesiacach cos sie poprawi :|
leilala 3 miesiace szybko nam zlecą - zobaczymy czy sie cos nam poprawi - zostaje nam wierzyc ze bedzie wsio oki
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 09:51   #1524
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

no wiem... ale nie ukrywam,ze boje sie,ze efekty po tych trzech miesiacach nie beda takie,jakie bym chciala....oczywiscie staram sie myslec,ze bedzie nawet lepiej niz to sobie wyobrazam,ale sama wiesz jak to jest... perspektywa,ze cos mogloby sie nie udac i potem kolejne trzy miesiace niewiadomej jakos mnie przerazaja :| zwlaszcza,ze od jakiegos czasu widze,ze z miesiaca na miesiac z moja cera jest coraz gorzej :|
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 12:07   #1525
Molly 22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Witam! Wczoraj dowiedziałam sie ze ma pco. jestem w irlandii i nie mam za duzego dostepu do informacji. przepisano mi duphaston, czy ktos go zazywał i wie jak działa? i czy ktos wie jak go sie stosuje w jakich okrzesach cyklu itd. prosze pomozcie.
Molly 22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 13:33   #1526
tajojcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Witam,mam 23 lata i niedawno stwierdzono u mnie PCO na podstawie badania usg i ogólnego oglądnięci MNIE....tzn.? otyłość,mega owłosienie na całym ciele,okropny trądzik nawet na plecach....z okresem wszystko ok na szczęście....powiedzcie mi,jak ktos moze,czy jajniki o budowie pęcherzyklowatej chharatkeryzują sie tylko u peceowców??
Aha i jeszcze jedno,rok temu w marcu robiłam badanie testosteronu i wyszło w porządku,pare dni temu robiłam drugi raz (choc endokrynolozka mówiła,ze nie powinno byc roznicy) było,jak norma jest 20-80 to ja mam 141....dla mnie to szok....powiedzcie mi,cyz mozliwe jest,ze testosteron moze az tak podksoczyc?? Czy ktoś tak miał?? Czy ktos wogole ma tak wysoki testosteron??Będę wdzieczna za każdą odpowiedz....Z góry wielkie ,wielkie dzięki!!
tajojcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 16:55   #1527
Aja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

ja też mam taki wysoki poziom+przyrost wagi i trądzik.u mnie wszystko'stało się'w ciągu dosłownie kilku tygodni,myśle,że to przez zwiększony stres,więc myśle,że wszystko jest możliwe,ale głowa do góry!
Aja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 18:25   #1528
tajojcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

hej,dzieki wielkie za odpowiedź a "stało sie" oznacza,że wcześniej miałaś dobry testosteron i nagle tak Ci sie zwiększył?? Jej naprawde dzięki
tajojcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 21:29   #1529
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

No właśnie dziś wyszłam ze szpitala
Ściągnęli ze mnie mnóstwo krwi, ale nie wiem nawet co miałam badane .. moja prowadząca lekarka mnie olała totalnie, nie była u mnie ani razu podczas tego pobytu, nie dostałam informacji o żadnych badaniach czy wynikach, nawet nie dostałam L4 ...
Pytałam pielęgniarek o różne rzeczy i zwykle słyszałam odpowiedź - to proszę omówić z doktor prowadzącą ... a ona tel nie odbierała ... ehhhh nasza służba zdrowia
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 22:15   #1530
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy!

Ile czasu leżałaś w szpitalu? Kiedy poznasz wyniki?

Miałaś zapewne pobieraną krew przez wenflon? Przepraszam, wiem, że to głupie, ale czy to boli? Mieć takie "coś" wkłute przez cały czas? Boję się pobierania krwi (dokładnie to momentu wkłucia, bo niektóre pielęgniarki nie trafiają w żyły, twierdząc, ze ich nie mam). To największy czynnik odstraszający mnie przed położeniem się na oddziale.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.